Notaris BINK, Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT, Bestuur der Domeinen. Advertentiën, om CONTANT GELD, De Schoof der Tienden BINNENLAND. Burgerlijke stand. Handelsberichten. publiek verkoopen publiek verkoopen openbaar verkoopen NOTARIS LiÊFF II Ö10S8S. de DOMANIALE TIEND VRUCHTEN over den oogst van 1894 van gron den gelegen in de gemeente Nieuw kuik; en ilMlIS lilt Mills van Waalwijk Bezooien. publiek verkoopen en weeklagend namen de vrouwen der slacht offers het weekloon in ontvangst. WAALWIJK, 16 Juni 1894. Het waterschapsbestuur van den polder Babylonienbroek (N.B.) heeft zich bij ged. staten beklaagd over het nadeel, dat door de gronden van den polder in de toekomst tengevolge van de uitvoering der werken tot verlegging van den Maasmond zal worden ondervonden. Het bestuur meent dat waar men zich tot heden steeds bij eiken vloed van versch water kon voorzien en bij cb zich van hel overtollige water kon bevrijden thans door het maken van een keersluis van het benedeneinde van het Oude Maasje de vrije toevoer van vloedwater is verbroken, waardoor groot gebiek aan water zal ontstaan. Het bestuur roept de tusschenkomst van ged. staten in, opdat in dat ongerief alsnog worde voorzien. Uit Tilburg meldt men Als een gevolg van herhaalde waarschuwing in de plaatselijke bladen is het de afdeeling van den sociaal-democratischen bond alhier niet mogen gelukken een huis te huren, niettegenstaande het aanbod van eene groote huursom. Verdacht van de op Zondag 10 dezer in de Berkdijk te Tilburg plaats gehad hebbende branden, waardoor eene schuur met 2 varkens, alsmede eene hooimijt ver nield werden, te hebben gesticht, is zekere J. C. d. B., een berucht persoon, reeds vroe ger wegens brandstichting veroordeeld, dooi de maréchaussée gevankelijk naar Breda ge transporteerd. Vrijdagnacht is te Deventer een man gearresteerd, die valsch zilvergeld bij zich had. In den morgen is hij geboeid naar Zutphen overgebracht. De politie uit Zutphen had de Deventer politie gewaarschuwd en zijne aanhouding verzocht. Om halfdrie kwam hij van uit Zutphen over de Langebrug naar de stad. De brugwachter maakte toen een praatje met hem. Middelerwijl werd de politie gewaar schuwd. Door deze aanhouding is waarschijnlijk de bron gevonden van het vele valsche zilver geld, dat in den laatsten tijd in omloop werd gebracht. De aangehoudenen zijn twee Am sterdammers, genaamd Pouwiel, blikslager en Van Betum, koopman in hondenkettingen. Het valsche geld werd gemaakt in de woning van eerstgenoemde. De valsche mun ters hebben langen tijd hun fabrikaat te Amsterdam aan den man gebracht, doch schijnen in de laatste weken vooral de pro vinciën afgereisd te hebben. Bij hunne aan houding werd voor een bedrag van ruim f 25 aan valsch geld op hen bevonden. De oud commissaris van politie te Hil versum, J. W. Tuinenberg, die nog onlangs een vlugschrift de wereld inzond„Een willekeurige en onrechtvaardige daad van den minister van justitie mr. Smidt, enz." is verdwenen en met hem de fondsen van den Algemeenen Politiebond, waarvan hij pre sident werd. Omtrent den voorvluchligen Tuinenburg, president van den Nederlandschen Politiebond, verneemt het U. D. dat hij te Utrecht in het huis no. 68 op den Springweg eene ge meubileerde voorkamer met slaapkamer had gehuurd. Zaterdag 9 Juni heeft hij die met zijnen inboedel, bestaande uit eene brandkast, een boekenkastschrijftafel en drie gesloten kisten betrokken doch is onmiddellijk weer weggegaan, zeggende dat hij zijne vrouw, die sinds eenigen tijd in Antwerpen op kamers woontging bezoeken. Donderdag daaraan volgende zou hij terugkeeren en opzending van brieven of telegrammen achtte hij on- noodig, omdat zijne administratie zoo in orde was, dat er niets dringends was te verwachten. Hij is echter niet meer in de woning ver schenen. Wel kwamen daar j.l. Zaterdag de secretaris en de penningmeester van den bond, die echter, daar de brandkast gesloten was zich niet op de hoogte van den stand der kas konden stellen. Den volgenden dag is er weder bezoek van eenige onbekende heeren geweest en is de sleutel van de kamer, waarin de brand kast staat, in beslag genomen. Tuinenburg gedroeg zich bij het huren van de kamer zoo welwillend en vriendelijk dat de verhuurders, ook met het oog op de gunstige iutormotiesdie zij hadden inge wonnen zijn aanbod om eene maand huur vooruit te betalen, van de hand wezen. Deze menschcn heeft Tuinenburg door zijne vlucht thans groote schade en last veroorzaakt. Aan het station van den staatsspoorweg te Utrecht hadden Dinsdagmorgen te onge veer 9 uur veel bekijks de beruchte moorde naars uit Osch, die aldaar voor eenigen tijd den wachtmeester der marechaussees hebben doodgeschoten. Onder sterk geleide van marechaussees kwam het viertal met den trein uit 's Bosch om per centraaltrein verder naar Leeuwarden te reizen waar zij hunne strat zullen ondergaan. Om hen aan de oogen van het nieuwsgierige publiek zooveel mogelijk te onttrekken, vertoefden zij gedu rende het oponthoud alhier in een afzonderlijk vertrek voor de arbeiders bestemd. Doch telkens kwamen zij beurtelings zwaar geboeid en door twee marechaussees geleid naar buiten, om aan eene natuurlijke behoefte te voldoenj, en als die betrekkelijk nog jonge mannen met hunne ongunstige tronies voor bijliepen ging er een rilliog van afgrijzen door de menigte. Vooral de man, die wegens het lossen van het doodende schot levenslang naar de gevangenis gaat, zag er al zeer ongunstig uit. De handen zwaar aaneenge- ketend, werd hij in een afzonderlijken coupée tussclien twee welgewapende marechaussees vervoerd. Zijne drie makkers namen eveneens tusschen sterk geleide in eene andere wa- genafdeeling plaats. (U. D.) LI. Zaterdag begaf de justitie van Dord recht zich naar Gorinchem tot het instellen van een onderzoek naar eene geweldpleging van een 9jarigen jongen op een 1 ljarigen. De eerste namelijk had zijn tegenstander met een steen zoodanig tegen het voorhoofd geslagen en daarna nog met een klomp achter hel oor geschopt, dat het slachtoffer in be- denkelijken toestand verkeert. Zondagmorgen was de knaap hoogst zorgelijk, maar nog niet overleden. De dader is nog op vrije voeten. Op den avond van 18 Februari jl. heeft onder Opeinde een bloedig gevecht plaats gehad tusschen jongelingen van Surhuisterveen en Opeinde, omdat eerstgenoemden verbitterd waren op de Opeinders, daar deze hun de schoonen van het dorp voor den neus weg kaapten. Twee der belhamels werden veroor deeld tot 2 en 4 maanden gevangenisstraf. Zij waren hiermede niet tevreden en gingen in hooger beroep bij het gerechtshof te Leeu warden. Het mocht hun tot nog toe niet baten, want de advocaat generaal vroeg be vestiging van het vonnis en verklaarde, dat het hem speet, dat ook niet de officier had geappelleerd, want dan had hij ongetwijfeld nog meer straf voor de jeugdige snijders gevraagd. Een der gekwetsten is sedert 18 Februari nog onder geneeskundige behandeling en zal wel voor altijd een stijf been houden. De arbeiders, bezig met het graven van eer. kanaal van Valthe naar Stadskanaal, hebben het werk gestaakt. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank vorderde voor drie beruchte sujetten, die in het Haagsche Bosch eene vrouw van verdachte zeden in den avond van 1 April hadden mishandeld, met moord bedreigd en bestolen, voor Talsma en vrouw, ieder 9 jaren, en voor Van Wou 5 jaren. Te Gouda is vrouw M. Zaterdag moeder geworden van drie meisjes. Acht jaren gele den werd ze verrast door de komst van drie jongens. Geen voorbeeld ter navolging In den nacht van 16 op 17 dezer is brand ontstaan op den zolder van de woning van den winkelier A. Soeteman, in de Zee straat te Noordwijk-binnen. Aan de brandweer welke weldra ter plaatse aanwezig was, mocht het gelukken, het vuur spoedig meester te worden en tot een perceel te beperken. Het gebouw was tegen brandschade ver zekerd; men schijnt in het onzekere te ver- k'eeren omtrent de assurantie der roerende goederen. 's Ilertogcnbosch18 Juni. In de heden gehouden vergadering van hootd ingelanden van het waterschap N. O. Noordbrabant, die door 84 hoofd ingelanden werd bijgewoond, was aan de orde de behandeling van het verslag der rechtsgeleerde commissie, in de vorige vergadering benoemd om de vraag te overwegen, of het waterschap zich in rechten zal verweren tegen den eisch van den staat om te betalen eene som van 90.000, zijnde de 6e termijn der door het waterschap ver schuldigde som van 2.000.000 in de kosten van verlegging der uitmonding van de Maas naar den Amer. Overeenkomstig het voorstel der commissie is met 72 tegen 9 stemmen besloten, dat het waterschap zich in rechten tegen den eisch van den staat zal verzetten, op grond dat de gevorderde termijn van 90.000 alsnog nier verschenen is. Tot lid van het bestuur, in de plaats van wijlen W. Godschalx, werd benoemd jht. A. van der Does de Willebois, notaris te 's Her logenbosch. Loonopzand, 19 Juni. In verschillende bla den is de opbrengst der tiendverpachting verkeerd opgegeven, de juiste is f 1947,00,— voor de gemeente en f 643,50 voor den staat, als is de geheele f2590,50 en niet f3500. 't Is pl.m. luOO meer dan verleden jaar; de boeren waren dan ook wijzer en boden en verhoogden vooral, dat het een lust was. Ze wilden de tiend niet voor een prikje van de hand zien gaan zooals 't vorig jaar, maar wenschten nu zelf een duitje te verdienen; want ze is nog goedkoop. Capcllc, 19 Juni 1894. Binnenkort moet er eene verkiezing plaats hebben voor een lid van den gemeenteraad alhier. De vaca ture is ontstaan door het overlijden van het raadslid de Bruijn. Algemeen hoort men twee candidaten noemen n.l. de heeren G. Verheijden en M. Rijken Azn. Dat er een beetje strijd bij de stembus zal zijn, is oude gewoonte. In de raadsvergadering van 16 Juni jl. is goedgunstig beschikt op het verzoek van de hh. Van Beek en Van Doorn, tot het mogen houden van zangoefeningen voor kinderen in het schoollokaal alhier. BAARDWIJK. GEHUWD: Peter van Giersbergen, 25 jaar en Cornelia Staal. 23 j. Lambertus van Cromvoirt. 27 j. en Antonetta van Drunen, 26 j. Ludovicus Petrus Dekkers, weduw naar van Cornelia Johanna Verhoeven. 33 j. en Maria Kolster, 40 j. Willem Wol vers. 32 j. en Johanna de Vries, 32 j. GEBOREN Cornelis Johannes Antonius, z. van P. van der Pennen en J. C. van de Grint. Karei Cornelis, z. van C. van Muilekom en C. Verhuist. Martinus Petras Josephns, z. van A. Vissenberg en A J. Pijnenburg. Hendrik, z. van A. J. Fooi en W. Kools. Petronella Maria. d. van C. Biekens en A. C. Verhoeven. Jacobus Henricus, z. van C. J. de Kort en VV. Pullens. Pieternella Johanna, d. van L. van Cromvoirt en J. M. Schoofs. Johannes Lambertus. z. van J. van Mier en P. Leijtens. Cornelia Maria, d. van J. A. Korthout en M. J. C. Vermeer. OVERLEDEN Lambertus de Vries 1 maand Adriana Schilders echtgenoot van Cornelis Antonie Baijens 30 i. Laurina Hgsselberth 9 m. Trijntje Wilhelmina van Herwij nen 14 ra. Cornelis De Folter echtgenoot van Geertrui Robben 45 j. Johannes Klerx echtgenoot van Johanna van Bladel 43 j. Theodorus Vermeulen echtgenoot vani Hendrika van Herpt 52 j. Adrianus Kuijsten weduwnaar van Didje de Bruijn 81 jaar Petrus Ludovicus' Holthuizen 26 jaar. GORINCHEM, 18 Juni. De prijzen der Granen waren als volgt: llistarwe f6,50 a 6,75, roode dito f6,— a 6,20 witte dito f5,90 6.10, inl. rogge f5,— a 5,10, buiten 1. dito f4,80 a 4,90, gerst f4,75 a 4,85, haver f3,50 a 3,75, duiveboonen f6,50 a 6.75, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 180 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f230 k 260 Kalfvaarzen f130 a 170 Melkkoeien 1150 5 160 Hokkeling ossen f k D/s jarige ossen f110 k 120 Guiste vaarzen fioo k 120 Pinken f 60 a 80 Graskalveren f 30 a 40 Nuchtere kalv. f 8 a 10 Aangevoerd 2 varkens van 18 a 22 c., per half kilo, 317 biggen van f7,— a 10.— per stuk Eieren f 0.90 a 1.per 26 stuks. Boter 50 a 55 ct. per 1J.i kilo. ROrTERDAM, IS Juni. Tarwe Vlaamsche, Zeenwsche, Flakk en Overm De beste f 4.50 it f 6.20. Mindere en geringe f 0.a 0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.50 it 5.25 dito mindere f0,itO. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f0.— a 0,— mindere f0,— a 0,— beste Zomei f 0,a 0.mindere f 0,a 0. Haver. De beste f2.— it 3.80. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f4.75 k 5.40. Duivenboonen van f0.ii 0. Bruine boonen de beste f4,50 all, Mindere f 0.it 0. Witte boonen. De beste f0.it Mindere f0.it 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f 8,50 a f 9.25 Zomerzaad f 0,tot f0. Xanariezaad f 6.50 tot f7.60 Blauwe erwten. De beste f0.it 0. Mindere f 0.a 0. Kookerwtende beste partijtjes van 1 7.50 it 8.25 mindere van f0.— a 0. ROTTERDAM, 19 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 46 paarden, - veulen, - ezels, 500 vette runderen, 669 magere dito, 232 vetteen graskalveren, 176 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, varkens, '169 biggen, - bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 76 a—ct. 2e kw. 70a ct. 3e kw. 62 a ct. Kalveren: le kw. 95 a ct., 2de kw. 80 70 ct.3de kw. it ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 it 65 cent per half kilo. te WAALWIJK zal le, Maandagen 25 Juni inzet bij L. van Cromvoirt en 9 Juli toeslag bij A. Mulders te BAARDWIJK, telkens nam. 7 ure, voor Dewed. J. LEIJTENS en Kinderen, Een HUIS, ERF en TUIN, te Baard wijk aan den Dijk, groot 9,20. 2e. Dinsdagen 26 Juni inzet bij H. Daelmans en 10 Juli toe slag bij dewed. W. van Palier te Vlijmen telkens nam. 7 urevoor zijn principaal Onder Vlijmen Bouwland, Groote Kaveling, gr. 78,80 aren, Den Akker groot 39,78 Hooge heide Papeland over spoor groot 19,90 v dito dito voor spoor 60,40 Hooiland, Jan Priemen Hoef '68,90 Onder Engelen: Hooiland, üonderput groot 72,40 3e. Woensdagen 27 Juni inzet en 11 Juli 1894 toeslag telkens voorm. 10 ure, bij de Kinderen De Graaf te Meeuwen, voor zijne principalen Onder Meeuwen in den Hilschen •polder Bouwland, in huur bij Jan Sterkenburg groot 2,18,50 heet. h in huur bij Abr. Straver, groot 0,95,40 heet. Weiland, in huur bij A. van Honsewijk, groot 3,18,70 heet. Breeder bij biljetten omschreven. VERKOOP van H Heden morgen ontsliep zacht en kalm I |™raijn geliefde Echtgenoot, de heer Adrianus Nicolaas Kuijsten, in den ouderdom van ruim 53 jaren. Dewed. A. N. KUIJSTEN- m geb. Janssen. I Waalwijk, 16 Juni 1894, te Waalwijk, zal voor den heer J. SCHULLER AANNEMER te RAAMSDONK, op DONDERDAG 28 Juni 1894, 's voormiddags ten 10 ureaan de HA VEN te Waalwijk Planken ribben palen latten panneneen groote hoeveelheid spoorbilles of dwarsleggers en wat verder te koop zal worden aan geboden, alles afkomstig van den Maasmond. De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te W a a 1 w ij kzal in het le. Op Woensdag 27 Juni 1894, des voormiddags om 11 uur, in de herberg van W. LOEFF, te Nieuwkuikten over staan van 2e. op Donderdag 28 Juni 1894, des namiddags ten 3 uur, bij de Wed. V. J. GERRIS te Waalwijk, ten overstaan van tegelijk met de tiendvruchten van den Heer van Waalwijk: deDOMANIALE TIEND VRUCHTEN over den oogst van 1894, van gronden gelegen in de gemeenten Waalwijk en Bezooien. INLICHTINGEN zijn te bekomen en de tiendkaarten liggen ter inzage ten kantore van genoemden Ontvanger. te W a a 1 w ij kzal op Donderdag 28 Juni 1894, 's namiddags 3 uurin het Hotel Weduwe GERRIS, te Waalwijk, voor I. den heer van Waalwijk Bezooien II. den Staat der Nederlanden, PUBLIEK VERKOOPEN: Over den OOGST van dit jaar. te WAALWIJK, zal voor de Weduwe en Erven PETRUS VAN REE, te Waalwijk, Twee HUIZEN aaneengebouwd met Er ven en Tuinen, te Waalwijk, Stations straat, kadaster sectie B. nos 991 en 992 groot 2 aren 42 centiaren. INZET Woensdag 4 Juli 1894 ter herberge van BESIER, te Waalwijk. TOESLAG, Woensdag 18 Juli 1894 in het hotel Weduwe GERRIS, te. Waalwijk, telkens 8 uur 's avonds.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 3