Notaris BINK, Notaris RANT, Eau de Venlo Advertentiën, Handelsberichten. verpachten publiek verkoopen lucht eenige uren tot rust was gekomen, zich tegen half acht ure herhaalde, beide kce- ren vergezeld van zware stortbuien. De eerste maal vielen hagelsteenen van een grootte als menschen van leeftijd zich niet herinneren ooit gezien te hebben. Zij waren als pruimen zoo groot en sommigen vormden een ijsklomp, die vrij zwaar in de hand woog. In verschillende huizen zijn de binnenlantaarns en vensterruiten door de kracht der hagel steenen stuk geslagen. En dat midden in den zomer In het Scheveningsch park heeft de hagel belangrijke verwoestingen aangericht. Het Parkhotel in de Scheveningsche Bosch- jes had in het bijzonder van den hagelslag te lijden. Alle ruiten aan den voorgevel zijn verbrijzeld. Alleen de ramen onder balkons bleven gespaard. De leien dakpannen zijn meest alle van hun plaats verschoven of uit de voegen gelicht. Het ijzerwerk aan verschillende gedeelten van het fraaie gebouw is stuk geslagen. De keukens zijn onder water gezet en daar door het breken der ruiten de regen in de ver trekken vrijen doortocht kreeg, hebben de rijk gemeubelde bovensalons groote schade geleden. In de stad zijn tal van glazenmakers bezig de gebroken ruiten te herstellen of door nieuwe te vervangen. Te Voorburg vielen hagelsteenen van zes cM. middellijn. Aan den Hoek van Holland werden door den hagel een groot aantal ruiten verbrijzeld. Men meldde Maandag in den laten na middag uit MonsterEen hevige hagelbui richtte groote verwoesting aantallooze ramen op het noordwesten zijn ingeslagen boomgaarden en veldvruchten belangrijk beschadigd. Men vond stukken ijs van 8 centimeter. Ook boven Rotterdam ontlastten zich 's avonds een paar onweersbuien, die echter kort van duur en weinig hevig waren. Er viel wel regen, maar geen hagel. De daad van een krankzinnige. Onder Numansdorp heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Een moeder heeft in een vlaag van waanzin het jongste harer vijf kinderen, naar men zegt, allerwreedaardigst vermoord. Eerst, zoo vertelt men, wilde zij het bloedje (een meisje van anderhalf jaar) kokende pap voeren. Toen het kind die natuurlijk wei gerde, stak zij het met een speld in de oogen, stopte het een halve peer in den mond en drukte het zoo vast tegen haar borst, dat het stikte. Daarop legde zij het te bed. Eerst Maandag vernam de politie te Nu mansdorp, wat er gebeurd was. Het lijkje werd in beslag genomen en Dinsdag gerech telijk geschouwd. De halve peer met den steel er aan werd nog in den slokdarm ge vonden, blauwe vlekken aan den hals schenen aan te duiden, dat er ook pogingen tot ver worging hadden plaats gehad, de oogappeltjes waren gekwetst en ook overigens waren er eene menigte wondjes aan het gezichtje. De vrouw is nog bij haar mau en hare kinderen. Zij doet hare gewone werk. Als er eene vlaag komt, gaat de oudste zoon een dertienjarige, zijn vader roepen, die in de nabijheid op het veld werkt. (Tel Donderdag verliet de timmerman G. O. te Lage Zwaluwe des morgens zijne woning, ten einde een bezoek te brengen bij zijne dochter te Breda, met het voornemen des avonds weder thuis te zijn. Daar hij niet op den afgesproken tijd was teruggekeerd, ont- stand er bij zijne echtgenoote ongerustheid. Zondag zag men in den boezem van den watermolen onder Hooge Zwaluwe eene pet drijven, die van den vermisten G. O. bleek te zijn, en kort bij de zoogenaamde Hooge- heul vond men daarop zijn lijk. Een jonkman te Tilburg, zoon eens landbouwers, zich te goed willende doen aan kersen, beging de onvoorzichtigheid al de pitten door te slikken. Het gevolg was, dat deze zich tot een onverteerbaren klomp in de maag vast zetten en al de middelen om die te verwijderen te vergeefs waren. De jonk man, die de steun zijns vaders was, is na drie dagen van smartelijk lijden bezweken. Te Schijndel (N.B.) is de vrouw van den klompenmaker M. v. d. S., in een put achter hunne woning gevallen. Toen zij op gehaald werd, had zij reeds opgehouden te leven. Een berucht persoon in den Haag, die reeds herhaalde malen in handen der politie was, verdacht van diefstal, doch telkens weder op vrije voeten moest worden gesteld wegens gebrek aan bewijs, is thans achter slot en grendel gebracht. Hem worden een reeks van diefstallen door middel van inbraak ten laste laste gelegd, en voor verschillende feiten waren thans de bewijzen zoo sterk, dat de aangehoudene, zekere C., zijne ontkentenis niet langer kon volhouden. In den regel ontvreemdde hij gereedschappen. Een treurig ongeval verwekte Maandag morgen te Scheveningen ontsteltenis. Een metselaar, die met een familielid uit Am sterdam om 8 uur van 't nieuwe Vo kszeebad bij den vuurtoren gebruik maakte, werd door een trekking meegevoerd en dreef zoo ver weg dat de bewaker, die inmiddels een jong- mensch, voor wien ook gevaar dreigde, voor zinken had behoed, den volwassene niet meer kon bereiken. Ondanks aangewende hulp van anderen verdronk de man. Zijn lijk werd om (j half tien aangespoeld en naar het kerkhof overgebracht. De heer M., die Zaterdag te Vlissingen bij ongeluk door zijn zwager, den heer B., met de volle lading uit een jachtgeweer werd getroffen, is Maandag morgen overleden. Het treurig ongeval moet zich volgender- wijze hebben toegedragen de heer B. liep met zijn geladen tweeloops jachtgeweer, dat hij met gespannen haan ongeveer horizontaal in de hand droeg, op ongeveer 10 passen afstand achter den heer M. Op nog altijd onverklaarbare wijze ging de haan over en het schot af, en kwam de volle lading in het ltchaam van den heer M. terecht. Tengevolge van den geringen afstand was de schotwond ernstig. Het bloedverlies was groot. Door de politie te Pernis was een koop man uit Breda in het arrestantenhok gebracht. Toen zij hem er den volgenden morgen wilde uithalen, was hij verdwenen. Van sporen van braak was niets te ontdekken; men vermoedt dat de een of ander hem in vrijheid heeft gesteld. Wie dat gedaan heeft, is niet ge makkelijk te zeggen, omdat het arrestantenhok vereenigd is met 't brandspuithuis en verschil lende personen daarvan een sleutel hebben. Zondagmiddag omstreeks twaalf uren ontstond te Terheijden (N.B.) binnen de kom der gemeente brand in het koffiehuis van en bewoond door M. Diepstraten. Binnen een halt uur tijds werd de geheele huizing met annexe schuur in asch gelegd.Van den inboedel is bijna niets gered. Alles is tegen brand schade verzekerd. Aan de goede werking der spuiten en de flinke hulp der brandweer is het te danken, dat de belendende gebouwen zijn gespaard gebleven. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 1 uur, stond in de laan van Croese te Utrecht, eene vrouw aan de geopende deur harer woning naar haar man uit te kijken, die als conducteur met den laatsten trein moest thuis komen, toen zij op eens op korten afstand van haar woning een beschon ken man zag loopen, die van den eenen kant van den weg naar den anderen zwaaide en daarna eensklaps verdween. Begrijpende, dat hem iets moest zijn overkomen, riep zij haar buurman te hulp, die zich, vergezeld van zijn zoon, zoo spoedig mogelijk naar de aange duide plaats begaf en aldaar den hem wel bekenden arbeider J. op korten afstand van den wal, voorover in de vaart zag liggen. Nadat beiden hem met veel moeite op het droge hadden gehaald en overtuigd waren, dat de levensgeesten reeds waren geweken, liet men hem met de beenen in hat water, tegen den walkant liggen en ging de politie waarschuwen, die het lijk per raderbaar naar het lokaal voor drenkelingen overbracht. J. was ruim 45 jaren oud en een oppassend werkman, die zelden misbruik van sterken drank maakte. Brieven uit de Maasstad. v. Rotterdam, 2 Aug. 1894. Wij hebben in deze dagen weer gelegenheid het op-z'n'tijd-krachtig-kunnen optreden van ons gemeentebestuur met dankbaarheid en waardeering gade te slaan. Elke zomer brengt ons, bewoners van eene handelsstad, waar dagelijks menschen uit alle landen der wereld vertoeven; van het groote dorp waar er nog zooveel zijn, die in domheid alle goede raad gevingen in den wind slaan en hun eigen gang gelieven te gaan, elke zomer brengt ons het gevaar voor de verschrikkelijkste aller besmettelijke ziekten. Een paar gevallen van twijfelachtigen aard zijn reeds geconstateerd. In zoo'n tijd nu, is het wel om den bevrees- den een hart onder den riem te steken, als men het gemeentebestuur aan het werk ziet. Onze veiligheidsdienst in dit opzicht laat niets te wenschen over. Groote plakkaten op de hoeken van alle straten geven de eerste waarschuwing „Kookt uw drinkwater en uw melk«, uitgewerkte verordeningen worden op groote schaal verspreid, men vindt er vermeld de beste voorbehoedmiddelenniet veel vruchten eten, zich niet te veel vermoeien, zich steeds goed rein houden, geen slepende rokken dragen, enz. enz.; men vindt er raad gevingen bij eerste aandoeningen, men vindt er bevelen voor het schoonhouden ran stoepen en portalen. Zoodra een geval geconstateerd is, zij het ook van twijfelachtigen aard, wordt de lijder naar een der barakken buiten de stad gebracht, de huisgenooten worden ont smet en het huisraad wordt verbrand, de stadskas vergoedt alle schade. Voor schippers wordt op dozijnen plaatsen gelegenheid ge geven gratis goed gefiltereerd drinkwater te verkrijgen, kortom het gemeentebestuur treedt met kracht tegen den gevreesden vijand op. Hopen wij nu maar dat de zege aan onzen kant is. Ik ben blij nog een onderwerp van wat vroolijker aard ter bespreking te hebben. Als 't aan mij lag deed ik niets andera dan vroolijke onderwerpen bespreken; maar de mij opgelegde verplichting een geregelde kroniek van Rotterdam's welvaren te geven, maakt dat natuurlijk niet altijd mogelijk. Men is wel eens genoodzaakt ernstig te zijn! Bedoeld onderwerp is natuurlijk ontleend aan het volle menscheuleven en het heeft in zekere kringen heel veel vroolijkheid gewekt. Een deftig heer en zijn echtgenoote waren teruggekeerd van een reis door Frankrijk en hadden 't zich juist in hun salon wat ge makkelijk gemaakt toen er gescheld werd en een oogenblik later de meid een zorg vuldig gesloten vierkant kistje binnenbracht, 't Antwoord zou wel gehaald wordeu, mijn heer moest maar eens kijken, dat was de bijbehoorende boodschap geweest, de brenger had niet willen wachten Nu verkeerde het deftige echtpaar nog geheel onder indruk van het misdadige doen der anarchisten in Frankrijk, en het feit dat het aan geen van beiden mogelijk v/as de vraag „wat zou er in zitten?" een voldoende antwoord te geven, kwam die indruk nog versterken en nieuw relief geven. De meid wist niets ter opheldering mee te deelen, de man zag er wat „viezig" uit, en als ze zich wel herinnerde „keek hij een beetje raar." Hij scheen blij te wezen dat ie van 't kistje af was. Dat deed de deur toe. Het paar was over tuigd de anarchisten waren in 't zaakje betrokken. Een aanslag, gilde mevrouw, een aanslag. Anarchie, anarchie, kreet meneer, o Kaatje help ons toch, ieder oogenblik kan er een ongeluk gebeuren, help Kaatje was de deur al uit, zij had het kistje in den arm, en in de keuken zette zij het in een juist gereedstaande emmer water. Een moedige meid, wat Daar werd voor de tweede maal gebeld. Kaatje deed open en „mijnheer L. de juwe lier" diende zij aan. Het paar herstelde zich, het gevaar was thans voorbij en meneer L. mocht binnen komen. Meneer L. boog heel beleefd, hij kwam even vanwege de diamanten die als huwelijks cadeau voor mevrouw's jongste nicht zouden dienen, hij had keuze gezonden, horloges, bracelettes, broches etc mevrouw was zonder twijfel reeds besloten. Maar, waar is die keuze dan vroeg mevrouw en een vaag vermoeden kwam in haar op, zij snakte naar adem. Wel me vrouw, in het zwarte kisije dat mijn bediende hier zooeven afgegeven heeftTableau. Hoe 't afgeloopen is weet ik niet, heel goed zeker want meneer A. is schatrijk. Aan alle betrokkenen werd strikte geheimhouding opgelegd, maar, de meid heeft een vrijer, wiens moeder werkster is bij „sjieke" men schen en door dier bemiddeling heeft toch de geheele dameswereld van het gebeurde kennis gekregen. D. GORINCHEM, 6 Aug. De prijzen der Granen waren als volgt: Ristarwe f6,50 a 6,75, roode dito f6,a 6,25 witte dito f6,6.25, inl. rogge f5,a 5,10, buitenl. dito f4,75 a 4,85, gerst f4,75 a 4,85, haver f3,50 a 3,75, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 152 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f210 220 Kalfvaarzen f 150 k 170 Melkkoeien 1140 160 Hokkeling ossen f l'/s jarige ossen f 90 100 Guiste vaarzen f120 èt 130 Pinken f 60 a 70 Graskaiveren f 30 a 50 Nuchtere kalv. f 8 a 10 Aangevoerd 3 varkens van 18 a 22 c., per half kilo, 272 biggen van f5,all.per stuk Eieren f 0.90 a 1.00 per 26 stuks. Boter 50 a 60 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, 7 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 45 paarden, - veulen, - ezels, 450 vette runderen, 804, magere dito, 242 vette en graskalveren 29 nuchtere kalveren, 0 schapen of lammeren, - varkens, 145 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 74 a ct. 2e kw. 68 a ct. 3e kw. 58 a ct. Kalverenle kw. 85 ct., 2de kw. 75 a 00 ct.3de kw. 65 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Boter 55 k 65 cent per half kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Ylaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f21,—p. ton. u bruinblanke Bergertraan f25,H blanke Bergertraan f26, t Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.p. 100 L. Maaslevertraan f25.p. ton. Nat. Med. levertr le soort f42.— p. ton. r h h (stroogeel) 2e f36.— p. ton Stooramedicinale levertr. le f48.— p. ton. a r 2e H f 42.p. ton. AMSTERDAM, 3 Aug. 1804. Bericht van den makelaar BROUWER ANCHElt. In de algeloopen week werden afgedaan Per Anteuor, 264 Austratische runder. Prins van Oranje, 422 O.-Iud. buffel. Samarang, 390 Oost-Ind. buffel. Merapi, 166 en 195 runder. Utrecht 148 dito buftel en 222 runder. Gedet, 204 dito Patroclus, 56 dito runder. Merapi, 4412 dito bokken en geitenv. Promotheus, 521 dito Leguanovellen. Prins Willem III, 398 Porto Cabello. Verkoop bij inschrijving te Amsterdam op Dinsdag 14 Augustus 1894 nam. half een van groote partijen O. I. runder- en buftel- huiden. HAVRE, 4 Augustus. In weerwil, dat de cijfers van invoer en uitvoer wijzen op een drukken gang der zaken, moet men toch erkennen, dat de omzet hier ter plaatje zeer beperkt is geweest gedurende de maand Juli. Trouwens hoewel de voorraad groot is biedt onze markt betrekkelijk weinig keus aan in de courante soorten. Ze is overladen met diverse soortenvoor het meerendeel komende van New-York, welke zeer lastig te plaatsen zijn. De vraag, welke sinds zeer langen tijd slepend was voor saladeros ossehuiden, schijnt levendiger te willen worden. De koersen zijn hier over 't geheel voor M. V. met kort haar fr. 52.50. De slachtingen zijn 31 Juli gesloten in La Plata en Rio-Grande. Zij bedroegen over 't geheele seizoen 1996000 stuks, tegen 2008430 in 1893, 1.962.147 in 1892, 1.976 000 in 1891 en 1.823.800 in 1890. LONDEN, 3 Augustus. Op de verleden Donderdag gehouden hui denveiling was de keus overvloedigvooral in nieuwe waarde toenemende vraag heeft bijna alles genomen de neiging tot stijgen blijft zich ontwikkelen, hoewel langzaam, en in verscheidene gevallen is rijzing te consta- steeren. Deze beterschap is hoofdzakelijk ten gunste der zware huiden, die overal schaarsch worden, en de zeer lichte. Verhuurd tot 1 te WAALWIJK, zal Donderdag 16 Augustus 1894 voormiddags 10 ure precies, te Heusden in het „Wapen van Amsterdam, voor de heeren Wiegerink en Terwindt 160 perceelen nagras of hooitoemaat, op de gronden van den Maasmond onder Heusden, Heesbeeu en Genderen. te Waalwijk zal ten verzoeke van Mejuffrouw de we duwe A N. Kuijsten, te WAALWIJK, PROVISIONEEL ter herberge van A. J. Verhoeven, te WAALWIJK, op Dinsdag 14 Aug. 1894 DEFINITIEF in het Hotel Verwiel. te WAALWIJK op Dinsdag 28 Augustus 1894, telkens 8 uur des avonds, KOOP 1. HuisErf en Tuin, te Waalwijk, sectie C no 1762, groot 6 aren 20 centiaren. Mei 1895 voor f300 'sjaars, aan de Singer Maatschappij. KOOP 2. Huis met 2 wo- -JBgapgningen, Houtloods en- Erf, te Waalwijk, in de Wagenstraat, sectie C nos. 702 1288, 1289 en 1600 groot 2 aren 32 centiaren. Verhuurd per week voor f5.25. KOOP 3. Huis, Looierij en Erf, te BEZOOIEN, sectie C nos. 624 en S38, groot 5 A. 90 C. Verhuurd voor f118'sjaars. De HUREN komen ten bate der koopers van af de betaling der koopsommen, zijnde 6 weken na den toeslag. De GRONDLASTEN loopen voor rekening der koopers van af 1 Juli 1894. is het beste reukwater der wereld. Eau de Venlo maakt de huid zacht Eau de Venlo geeft blankheid aan de huid. Eau de Venlo wordt door II.H. Pro fessoren aanbevolen al? een gezond en ver- frisschend reukwater. Eau de Venlo wordt als een voorbe hoedmiddel tegen de cholera aanbevolen. Verkrijgbaar te Waalwijk bij: Mejuf frouw WED. J. M. TIJSSEN en GERRIT MULDERS; te Kaatsheuvel bij: M. SCHRAUWERS-WIJDEMANS; te Oos- terhoüt bijMejuffrouw WED. J. BAKX. Ecnig fabrikant M. II. II. JIKMS, Venlo.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 3