ïm Oranjeboom 1111 Notaris RANT, Notaris BINK, Notaris BINK, EENIGE PLANKEN KEETEN, Notaris RANT, m m w) as S*, Erven Van Riel WAALWIJK. BALKON 1844—1894. „LIEFDE EN BARMHARTIGHEID," Hulde! Driewerf Hulde! Wed. C.Holtgrefe. De Nederlanden Advertentiën, Bericht van Inzet. ©m ©©i^aii1 mm, Frankrijk. Spanje. Engeland. Duitschland. Italië. Rusland. China. Amerika. Handelsberichten. publiek verkoopen verpachten VERKOOPEN publiek verkoopen Zondagnamiddag, bij fees telijkheden op de markt, toegankelijk a 20 cent per persoon. Amblève-spoorweg, heeft tegen den Belgi schen staat een eisch tot schadevergoeding ingesteld tot een bedrag van drie millioen, die de staat hem wegens bijkomende werk zaamheden nog zou schuldig zijn. De recht bank te Luik, rechtdoende op die vordering, heeft den heer Braives gedeeltelijk in het gelijk gesteld en zijn eisch om schadever goeding toegewezen tot het niet onaardig bedrag van 1.131.708.85 francs benevens 6 pCt. interest van de som. Het is er erg toegegaan op de koersen der renbaan van Deux Maisons, te Evere. Alles was goed afgeloopen tot aan den vierden koers, toen het publiek der omheining bemerkte dat de jockey, die den favori bereed, zijn paard inhield. In een oogwenk werd de wegingsplaats door eene woelige en schreeuwende menigte ingenomen; alles werd kort en klein geslagen, de barreelen uitgerukt en de tribunen afge broken. Er werden daarenboven oorveegen en vuistslagen gewisseld. De politie was onmachtig de orde te her stellen, de kloppartij duurde geruimen tijd voort. Het terrein was bezaaid met gedeukte hoeden en verscheurde paraplu's. Volgens een dépêche uit Lorient aan den Petit Parisien is de maritieme prefect ge waarschuwd dat er een complot gesmeed was, om de prefectuur in de lucht te laten springen; strenge voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Te Marseille is een Italiaan, Panetti genaamd, gearresteerd, wijl hij in het bezit gevonden werd van een dynamietpatroon. Hij kwam uit Amerika en begaf zich naar Italië, naar men meent, om daar een aanslag te wagend Woensdagnamiddag is een bloedig drama tegenover het Palais de l'Industrie, in de Champs Elysées, afgespeeld. Een aardewerker, Chuat geheeten, heelt vijf revolverschoten gelost op eenen rondleurder, Barbier geheeten dien hij beschuldigt van ongeoorloofde betrekkingen met zijne vrouw, eene bloemverkoopster. Het eerste schot trof Barbier in volle borst maar de kogel schampte af op een knoop. De vier volgende schoten troffen allen hun doel. Barbier is in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gevoerd, Chuat is aange houden. Te Madrid stalen eenige dagen geleden twee individuen een som gelds van een speeltafel; de croupiers achtervolgenden hen en spoedig ook politieagenten. Voor de dieven gegrepen werdenlosten zij eenige revolverschoten, waardoor een agent doodelijk gewond werd. Niet minder dan 5000 per sonen woonden de begrafenis van den on gelukkige bij. De gouverneur van Madrid heeft tal van geheime speelholen doen sluiten en van de presidenten van verschillende sociëteiten geëischt, dat zij hun woord van eer zouden geven, dat dobbelspel in hun club zou verboden worden. Vertegenwoordigers der Schotsche mijn werkers die nu reeds zes weken staken hadden Maandag een langdurig onderhoud met den burgemeester van Glasgow. Deze liet zich door de arbeiders inlichten omtrent hun eischen, en beloofde, ze den mijneigenaars voor te leggen, in de hoop, dat het tot een gemeenschappelijke bijeenkomst van arbeiders en werkgevers en een minnelijke schikking komen zal. Men vreest een nieuwe werkstaking der Londensche huurkoetsiers, daar de voorwaar den van het scheidsgerecht aan een groot aantal hunner onvoldoende voorkomen. Bij den wetstrijd met yachts is de Bri tannia van den prins van Wales eerst aan gekomen, maar buiten mededinging gesteld om eene onregelmatigheid. De Corina van admiraal Montagu werd overwinnaar geproclameerd en won de schaal der koningin. De Meteor van keizer Wilhelm, met den keizer aan boord, kwam als tweede prijs winner aan. Het gebruik van postduiven neemt bij de Duitsche marine voortdurend toe. Op de laatste reis van den keizer met de „Hohen- zollern" zijn verscheidene proeven genomen. O.a. werd aan den commandant van Wil helmshaven uit volle zee bevel gegeven een hoftrein gereed te houden tegen het binnen- loopen van de „Hohenzollern". De keizer zou gaarne zijn grootmoeder, koningin Victoria, eens op een schitterende manier te Potsdam willen ontvangen, maar de oude vrouw vreest de vermoeienissen, aan de hoffeesten verbonden. Misschien bezoekt zij Wilhelm op een slot, aan den Rijn ge legen. Nu vertrouwbare en uitvoerige berichten over de arbeidersonlustenwelke Zondag te Bieltschowitz in Opper Silezie plaats hebben gehad, ingekomen zijn, blijkt, dat het gebeurde een ware tegenhanger van de voorvallen te M&hrisch-Ostrau is. Eene vrouw werd op de plaats doodgeschoten, en zeven andere meuschen, onder wie een kind, zwaar gewond. Een verder bloedbad is slechts door het on gemeen bezadigd optreden der Duitsche autoriteiten voorkomen. Wel werd er, waar de gendarmen de razende volksmenigte, die wel 2000 hoofden telde, niet uit elkander drijven kon, eene compagnie soldaten te hulp geroepen, maar de bevelvoerende kapitein liet niet meer dan twintig schoten lossen. Ongeveer vijftig raddraaiers, onder wie de leiders der Opper-Silezische sociaal-demo craten Purkon en Kanoczykzullen onder beschuldiging van verstoring van den lands- vrede voor het gericht komen. Men wijst er ook op, dat de Westfaalsche mijnwerker Schroeder, die, omdat hij indertijd bij keizer Wilhelm in audiëntie ontvangen is, nog altijd in den volksmond de Kaiserdeligirte heet, in de vorige week in Opper Silezie aanhitsende redevoeringen gehouden heeft. Zelfs nationaal-liberale bladen pleiten nu, met het oog op de in den laatste n tijd al driester optredende sociaal-democratische en anar chistische volksopruiers, voor nieuwe uitzon deringswetten tegen de sociaal-democratie. Andere bladen daarentegen houden vol, dat de bestaande wetten tot bestrijding van dat onding ten eenen male voldoende zijn, als zij slechts overal met onverbiddelijke ge strengheid toegepast worden. Luchesi heeft bekend den redacteur Randi vermoord te hebben en verder mededeelingen gedaan, die aan het proces een verrassende wending geven. Een aardbeving wordt uit de provincie Catania, en verder uit Acireale en omliggende plaatsen op Sicilië gemeld. Er zijn verschei dene personen gedood of gewond en een groot aantal huizen en kerken stortte in. Volgens de Tribuna zullen 2000 Itali— aansche anarchisten gedeporteerd worden naar de eilanden in de Roode Zee. Vijftig zijn reeds te Napels ingescheept om naar Massowa gebracht te worden. Volgens een telegram uit Rome is het pantserschip Morosiui bij Venetie aan den grond geraakt. Er bestaat echter kans, dat het schip weer vlot kan worden gemaakt. Naar de Times uit St. Petersburg verneemt, beraamt de politie buitengewone maatregelen, voor de feesten ter eere van het jonge kei zerlijke paar. Dit staat in verband met een drietal ongeteekende brieven, welke de Tsaar in zijne slaapkamer op eene tafel moet ge vonden hebben. De illuminatie van het Peterhof wordt ingekrompen. China bereidt zich blijkbaar voor op een langdurigen oorlog. De Chineesche inwoners van Indianapolis in den staat Indiana hebben van de regeering te Peking het bevel ont vangen, naar hun land terug te keerenen wel ten gevolge der vijandelijkheden tusschen China en Japan. In Amerika verwacht men of men het ook hoopt, wordt niet vermeld dat de oproeping tot alle zonen van het Hemelsche Rijk zal worden gericht. Haalt China uit Amerika versterkingen ook Japan kan, als het wil, uit de Vereenigde Staten hulptroepen krijgen: een groot aantal Bohemers en Polen, die in de mijnen vanPenn- sylvanie werken, hebben Japan hunne diensten aangeboden. Van het oorlogsterrein zijn bijna geene berichten ontvangen. Alleen wordt door een agentschap verteldhoe het bij de laatste nederlaag der Chineezen zou zijn toegegaan. De Chineezen, die uit hunne versterkingen werden verdreven, trokken terug naar Hong Chow. Daardoor werd hun hoofdkwartier te Yasan bijna geheel van troepen ontbloot en door de Japaneezen bezet. De Chineezen, die te Hong Chow vervolgd werden, vluchtten naar de kust, blijkbaar in de hoop Koreaansche schepen te vinden om daarmede naar China terug te keeren. Te oordeelen naar de laatste telegrams zijn de Japaneezen opnieuw overwinnaars gebleven van de laatste gèvochten en ziju nu meester over Asan. De tijding heeft niet weinig vreugde ver oorzaakt te Tokio en daar als in al de andere steden hebben openbare feesten plaats gehad om die tijding te vieren. De oorlogszuchtdie reeds zoo machtig was onder de bevolking, is nu gloeiend ge worden en iedereen wil soldaat worden. De Mikado heeft vergunning gegeven aan de Chineezen om in het land te blijven onder voorwaarde dat ze kalm blijven en de openbare rust niet verstoren. Dinsdag is een poging gedaan, om een sneltrein bij Kesseler, in Indianate doen ontsporen. De misdadigers hadden de wissels zóó gezet, dat de trein op een zijlijn moest komen, waar zij allerlei belemmeringen op eengestapeld hadden; de machinist reed lang zaam en verwijderde de belemmeringen, niet zonder dat er herhaaldelijk op hem geschoten werd. Toen te Chicago de rest van de troepen Dinsdag vertrokken waren, werd er 's avonds een aanval gedaan op degenen, die aan het werk waren. Verder trachtte men loodsen, aan spoorwegmaatschappijen behoorende, in brand te steken. De politie kon de orde herstellen. WAALWIJK, 10 Aug. Op de veemarkt was de handel vlug bij rede lijken aanvoer. Kalfkoeien golden f 155.f225.af Dito vaarzen f 130.180,f Vet vee in de weide is zeer gezocht aan hooge prijzen. Jonge varkens aangevoerd stuks verkocht van f7.tot f 13.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 412 kg. van fl,22 fl,44 per kg. Eieren f 3,— a 4,per 100 stuks. In huiden blijft de handel al door stil. Eerstens omdat de prima zware La Plata huiden te hoog gehouden worden en tweedens omdat de atwijkeude soortenwaarvan de markt overvoerd is, ondanks den veel lageren stand der markt, toch nog te weinig uitzicht geven op eene voordeelige looierij. In leder gaat het intusschen iets beter. Men kan alle soorten tamelijk vlug verkoopen. Zwaar prima zoolleder zelfs met eene prijsverhooging. De voorraad van dat artikel is echter zeer gering. De markt van binnenlandsche schors is tamelijk vast. Alle vreemde looimiddelen zijn bij veel aanbod lager. Vervolg nieuwsberichten in het bijvoegsel. te Waalwijk zal ten verzoeke van Mejuffrouw de we duwe A. N. Kuijsten, te WAALWIJK, PROVISIONEEL ter herberge van A. J. Verhoeven, te WAALWIJK op Dinsdag 14 Aug. 1894 DEFINITIEF in het Hotel Verwiel, te WAALWIJK, op Dinsdag 28 Augustus 1894, telkens 8 uur des avonds, KOOP 1. Huis, Erf en Tuin, te Waalwijk, sectie C no 1762, groot 6 aren 20 centiaren. Verhuurd tot 1 Mei 1895 voor f300 'sjaars, aan de Singer Maatschappij. KOOP 2. Huis met 2 wo ningen, Houtloods en Erf, te Waalwijk, in de Wagenstraat, sectie C nos. 702 1288, 1289 en 1600 groot 2 aren 32 centiaren. Verhuurd per week voor f5.25. K00P 3- k Huis, Looierij en Erf, te BEZOOIEN, aer-iïR O nos- 624 en 838, groot 5 A. 90 C. Verhuurd voor fllS'sjaars. De HUREN komen ten bate der koopers van af de betaling der koopsommen, zijnde 6 weken na den toeslag. De GRONDLASTEN loopen voor rekening der koopers van af 1 Juli 1894. De door den notaris RITS te Baardwijk geveilde goederen, zijn ingezet en ver hoogd als Huis met erf en tuin, te zamen 10 A 95 C. tot f700.— Bouwland, daarachter 32 A. 10 C. tot - 700,— MASSA tot f1350,— Toeslag 14 Augustus 1894, des namiddags 6 uur, ten huize van J. van Schijndel, aldaar. Dagelijks kan ten kantore van den notaris gehoogd worden. te WAALWIJK, zal Dinsdag 28 Augustus 1894, voormiddags 10 ure precies, te Heusden in het //Wapen van Amsterdam, voor de heeren Wiegerink en Terwindt 160 perceelen nagras of hoöitoemaat, op de gronden van den Maasmond onder Heusden, Heesbeen en Genderen. te Waalwijk, zal op DINSDAG 21 Aug. 1894, voorm. 9 ure, voor de heeren WIE GERINK en TERWINDT waaronder een uit 5 en een uit 4 woningen en dagkeetjes en Een groote partij brandhout spoorwegleggers, palen, enz., ge legen in den polder van Besoijen, ten noorden en ten zuiden van den Maasmond. te Waalwijk zal ten sterfhuize van Mevrouw de we duwe Leijer, te WAALWIJK, ten ver zoeke harer erfgenamen op Donderdag 16 Aug. 1894, en zoo noodig volgenden dag, telkens 's morgens 10 uur, Den geheelen zeer confortabelen en goed onderhouden bestaande uit allerhande mahoniehouten- en andere meubelen goudzilver porcc- lein- en aardewerk, spiegels, schilderijen, kristal- en glaswerk, antiek buffet- en spicgclknsfje, kabinet, verschillende vce- ren bedden, ledikanten, knekels, tapijten huishoudelijk gerief en WAT VERDER TE KOOP ZAL WORDEN AANGEBODEN, KIJKDAG Dinsdag 14 Aug. a.s., van 's morgens 912 en van 25 uur. (Wegens BEPERKTE RUIMTE). Ouden van dagen, meestal de familieleden tot last zijnde mannen en vrouwen door een of ander ongeluk vreeselijk verminkt lijders aan besmettelijke ziekten en wat of ge verder wilt opnoemen, zij allen worden met liefde opgenomen in het huis van Is het wonder dat Waalwijk dankbaar is, en door feestvieren uiting wil geven aan die dankbaarheid, waar het geldt de viering van het 50-jarig jubilé der "Eerwaarde Zusters? Mocht ge van 't feestvieren een weinig dorstig wordenweet dan dat het als steeds PUIK is. Aanbevelend Verzekeringbank te ROTTERDAM.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 2