Notaris LOEFF, Notaris RANT, Advertentiën, BINK, te Waalwijk, LOEFF, te Drunen, Bericht van Inzet. De Nederlanden, Frankrijk. Engeland. Duitschland. Italië. Oostenrijk. Turkije. BINNENLAND. Amerika. Handelsberichten. Verkoopen, finaal verkoopen briek daarbeneden vielen. Er werden 20 personen gewond, van welke 5 bedenkelijk. In de voorstad Aubervilliers is het tusschen Italiaansche en Fransche arbeiders in een wijnhuis tot een bloedige vechtpartij gekomen, naar verzekerd wordtomdat de Italianen slechts nationale wijzen wilden laten spelen. Vier arbeiders zi n zwaar gewond; twee Ita lianen werden gearresteerd. In het jaar 1893 hadden in Frankrijk 634 werkstakingen plaats, waarin 4386 be drijven en 173123 arbeiders betrokken waren. Met gunstig gevolg voor de arbeiders ein digden 24.5 pet., 43 pet. mislukten en pet. eindigden met een schikking; 3170000 werkdagen werden aldus verzuimd, waardoor minstens 10 millioen francs werkloon verloren gingen. De Estafette deelde een vertrouwelijk rapport mee van den resident-generaal Lar- rouy van Madagascarwaarin de toestand zoowel, op politiek als op handelsgebied ongunstig genoemd wordt. Lijf en goed der vreemdelingen worden niet voldoende be schermd en zoolang die toestanden niet ver anderen, wordt emigratie naar Madagascar afgeraden. Het te Parijs verschijnend weekblad la Fraternité deelt een gerucht mee, dat het zelf ongeloofelijk acht. De tegenwoordige gevangene te Martinique zou namelijk niet de gewezen koning van Dahomey Behanzin, zijn. De ware Behanzin zou nooit door Dodds gevangen genomen zijn, maar thans nog rustig zijn p ip rooken in het land zijner vaderen. Te Duinkerken zijn vijftien personen onder welke welgestelde kooplieden, wegens smokkelarij veroordeeld tot gevangenisstraffen van 6 maanden tot 3 jaren en geldboeten voor een gezamenlijk bedrag van 303000 fr. Te Rijsel en Tourcoing zijn verscheidene kooplieden in hechtenis genomen, wegens smokkelen van 7000 kilogr. peper uit Belgie. Men is een groote smokkelaarsbende op het spoor gekomen. In Japan heeft een geweldige orkaan ge woed die de districten Okita en Twate verwoest heeft. Niet minder dan 15000 huizen zijn vernield, terwijl bovendien 300 schepelingen het leven verloren hebben. Bij het verlaten der stad Thorn, na zijn bekende speech, moet keizer Wilhelm den burgemeester nog hebben toegevoegd: „Laat men ter harte nemen wat ik vandaag heb gezegd. Ik kan ook wel eens heel onaan genaam worden Naar gemeld wordt heeft de raadkamer te Rome eene instructie bevolen ten behoeve van een proces tegen de personen, die geacht moeten worden de zoek geraakte papieren in de zaak der Banca Romana, ook volgens de verklaring van den heer Tanlongo, den ge wezen directeur der bankverduisterd te hebben in het belang van aanzienlijke per sonen, die er bij betrokken zijn. Gelijk men zich herinneren zal, werd deze zaak beschouwd als afgedaan, of beter gezegd, als van de baan geschoven. De politie heeft bij een tuinman, in den omtrek van Florence woonachtig, twee bom men met een lange lont, een pak lonten, en verschillende instrumenten, dienende tot het maken van bommen, ontdekt. De tuinman, Salai genaamd en twee metselaarsknechts zijn medeplichtigen, zijn gearresteerd. Het hot van cassatie heeft het hooger beroep van Lega, die een aanslag waagde op Crispi, verworpen, zoodat het eerste vonnis, twintig jaar gevangenisstraf, bevestigd is. menschen om het leven gekomen. De schade bedraagt een millioen dollars. Het aantal slachtoffers van de groote boschbranden in Minnesota en Wisconsin moet ruim 600 bedragen. f— UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 30 Sept., 's middags 12 uur, zal de harmonie l'Espérance, op de zaal bij de erven A. N. van Riel, uitvoeren Hochzeits Marsch. Mendelsohn. Dichter und Bauer. Ouverture Süppé. Fruhlings Kinder. Walzer Waldteufel. Souvenir de Donnizetti. Fantasie Donnizetti. Groote Bavomarkt te Waalwijk, Donderdag 4 October. In den omtrek van Innsbruck, te Ambras, zijn twee vrouwenmoorden gepleegd. Zaterdag vond men daar een 21jarige boerendochter dood op den weg, met verscheidene wonden in hals en borst, en Zondag vond men niet ver van daar een andere vermoorde vrouw geheel naakt en op afschuwelijke wijze ver minkt. De pleger van die afschuwelijke misdadenwelke, gelijk men denken kan groot opzien baarden in het land Tyrol, is nog niet bekend. Maar alle beschikbare gendarmes en twee compagnieën jagers zijn uitgezonden om hem op te sporen. De wijze waarop de vermoorde is verminkt herinnert aan den geheimzinnigen Londen- schen vrouwenmoordenaar Jack the Ripper. Een officier van politie te Tokat werd gedood door een Armeniër, dien hij wilde arresteeren. Tengevolge daarvan heeft het volk de Christen wijk verwoest. Tal van Armeniërs zijn naar de gevangenis gebracht; 25 moeten reeds gestorven zijn. Door den cycloon is Minnesota zijn 75 WAALWIJK, 29 September 1894. Benoemd tot burgemeester van Vucht, G. J. van Heeswijk. Maandag 1 October neemt de winter- dieust een aanvang. De nieuwe regeling vinden onze lezers in het bijvoegsel. Spoorboekjes van 5 en 10 cent zijn bij den uitgever verkrijgbaar. Wij vestigen de aandacht op de kunstig en zeer rijk gepolychromeerde groep, voor stellende de H. Familie, welke heden in de vitrine van Witlox' Boek- en Kunsthandel alhier werd geëxposeerd. Deze schoone, wel geslaagde arbeid levert opnieuw het bewijs, dat het Waalwijksche atelier voor polychro mie en decoratie bij geen ander behoeft achter te staan. Nog viel onze aandacht op een paar magnifique fantasie-beeldjes, Faust und Gretchen. Een gift van f 15,000 is namens de koninginnen toegezonden aan het Haagsche centrale Lombok-comité, of liever aan het comité, dat zich, zooals de particuliere se cretaris van H. M. de koningin-regentes zich namens H. M. uitdrukte, „gevormd heeft, om in den ruimsten zin werkzaam te zijn in het belang der nagelaten betrekkingen van alle militairen, behoord hebbende tot leger of vloot, die in of door den strijd tegen den vijand of door ziekte en vermoeienis als ge volg van den dienst in de tropen vielen, of in den vervolge zullen bezwijken." Dat die aanzienlijke gift op hoogen prijs wordt gesteld, spreekt van zelf. Maar zij krijgt, door het geen er aan is toegevoegd, eene beteekenis, die verder reikt dan een blijk van koninklijke belangstelling in het lot dier nagelaten be trekkingen. H. M. zendt de gift toe ook als blijk van hare „zeer groote ingenomenheid met de richting" ran het door het comité op te richten Nationale fonds en zij „ver trouwt, dat alle reeds bestaande commissien en comités met het centraal comité zullen medewerken of zich daarin zullen oplossen, opdat ter bevordering van het goede doel de hoofdleiding in ééne hand zij." De arr. rechtbank te 's Bosch veroor deelde Donderdag Th. L. B. wegens opzet telijke poging tot moord op zijne vrouw tot een gevangenisstraf van 10 jaar. Men schrijft uit 's Hertogeubosch Niets veranderlijker dan de Bossche raai, met alle respect voor onze vroede vaderen; eerst was het hangen en branden; de brug aan de Vuchterüitgang moest klaar en zou klaar en den ingenieur-architect werd verweten, dat hij talmde en moest daarvoor menige pil slikken en thans, nu het werk Maandag aanbesteed is, besluit de raad diezelfde Raad in zijne vergadering van Woensdag om het uit te stellen totden volgenden zomer Niets veranderlijker dan de Bossche raad en geen gemoedelijker, fideler, goedzakkiger raadsleden dan de Bossche raadsleden. Lang leve de Bossche raad Was deze lijdensgeschiedenis alzoo voor- loopig van de agenda, eene andere van niet minder ernstigen aard daagde opver hooging van plaatselijke belastingen. Zooals bekend is, heeft de gemeente «le terreinen van den staatsspoorweg, die na ingebruikstelling van het nieuwe station zullen vrijkomen, van den Staat overgenomen, de lage terreinen tusschen de stad en den staats spoorweg opgehoogd en op die wijze een uitgestrekt bouwterrein beschikbaar gekregen. Daaraan is tot heden eene som van f 500,000 ten koste gelegd. Indien er nu maar koopers kwamen! Maar deze blijven helaas achterwege, wat naar de meening van velen, voor een goed deel daaraan te wijten is, dat de koopprijs duur, zeer duur gesteld is. Inmiddels moeten we jaarlijks aan rente en aflossing der geldleening van t 500,000 a S1/^ pet., eene som van f 27,000 bijeen brengen. En nu zijn we tot de ervaring ge komen, dat we die som niet meer, zooals behoort, uit de gewone middelen kunnen kwijten. Ergo, verhooging van belasting; het voorstel is om over 1894 boven en behalve den gewonen omslag van 1% pet. van het inkomen, nog een buitengewonen omslag van 6/s pet. te heffen. De voorzitter deed zijn best om te doen uitkomen, dat het hier slechts gold een tijdelijken maatregel, doch er is weinig doorzicht noodig om te begrijpen dat het tijdelijke hier lang, zeer lang zal duren. De raad, zwichtende voor de harde nood zakelijkheid waarin hij gebracht was, nam het voorstel aan. Voorts werd nog besloten de onderhandsche aanbesteding der verbouwing van de kweek school voor eene som van f 8500 te gunnen. Opnieuw werd de verkoop der Tolbrug- kazerne om eene weinig beduidende reden uitgesteld. Een voorstel tot verbouwing der maréchaus- séekazerne werd in handen gesteld eener bijzondere commissie. Uit Schagen wordt gemeld Sedert de arrestatie en de daarop gevolgde bekentenis van den jongen misdadiger Klaas Boes is hier niet veel anders bekend gewor den, wat eenig meer licht over de gepleegde misdaad zou kunnen doen opgaan. Voor zoover men naar aanleiding van de bekentenis, meent geloof te moeten hechten aan de door Klaas Boes afgelegde verklaring, dat hij alleen den moord heeft gedaan, is een schijnbaar nietige omstandigheid oorzaak, dat deze meeuing onwillekeurig eenigzins aan het wankelen wordt gebracht. Zooals reeds vroeger is gemeld, was, nadat de beide vrouwen waren vermoord, de olie uit de toen in het huis van de wed. Bute aanwezige lampen over de lijken gegoten, blijkbaar met het doel om door den daarna gestichten brand de sporen van de misdaad te doen verdwijnen, hetgeen echter niet is gelukt. Op de photographieen, welke op last der justitie van de slachtoffers op de plaats van de misdaad zelve genomen zijn, komen deze lampen dan ook voor. Terwijl nu twee der drie toen aanwezige lampen, door per sonen, die meermalen ten huize van de wed. Bute hadden verkeerd, zijn herkend als be- hoorende aan de weduwe, is het, voor zoover bekend, tot heden niet gelukt de herkomst van de derde lamp op te sporen, dewijl deze, zooals uit een desbetreffend, nauwkeurig on derzoek is gebleken, noch aan de wed. Bute, noch aan Boes toebehoorde. Naar aanleiding van een gerucht, dat er personen zouden zijn, die aanwijzingen om trent de bedoelde lamp zouden kunnen doen, zijn deze in den loop dezer week door de justitie gehoord; het is tot heden niet bekend hoe de uitslag van dat onderzoek is geweest. Woensdag had in de fabriek der firma Roéssingh en Zn. te Enschedé een treurig ongeluk plaatsterwijl eenige werklieden bezig waren bij de perspomp, sprong eens klaps de gegoten ijzeren pot, waarin 't water tot omhoogdrijving der pers verzameld is, uit elkaar, waardoor de pers naar beneden viel, met het treurig gevolg, dat den metselaar Slotman het linkerbeen geheel verbrijzeld werd: amputatie bleek later noodzakelijk, de smid jonkers werd aan het hoofd verwond. Woensdagavond te 7.30 had er voor Pouderooijen eene aanvaring plaats tusschen de passagiersboot Cornelia, komende van Gorinchem naar Heusdèn, en de goederen boot Amsterdam, komende van 'sBosch naar Amsterdam. De Amsterdam werd aau stuur boordzijde aangevaren en bekwam zooveel schade, dat de kapitein verplicht was de boot aan den Zuiderwal aan den grond te zetten, waar de boot direct zonk. De Cornelia bekwam eenige schade aan den steven. Persoonlijke ongelukken hadden er niet plaats. Een poelier in de Korte Brugstraat te Breda, had zijne kippen oranje geverfd en liet ze in dien toestand in een hok voor de ramen patrouileeren. De glazen van een bewoner van den Haag- dijk, die geweigerd had iets voor de versiering bij te drageD, zijn op een nacht alle met oranje-verf besmeerd geworden. Vervolg nieuivsbericliten in het bijvoegsel. WAALWIJK, 28 Sept. Er was buitengewoon veel vee ter markt. De handel was gedrukt. Er is geen kooplust omdat er niets uitgevoerd kan worden, zelfs niet op de vele binnenlandsche markten. Kalfkoeien golden f 140.f235.af 000. Dito vaarzen f 130.k 205,f 000. Jonge varkens aangevoerd stuks, verkocht van f7.tot f 13.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 385 kg. van f0,96 a f1,19 per kg. Eieren f 4,50 a 5,25 per 100 stuks. De inl. huidenmarkt is levendiger tengevolge van eenige vraag uit het buitenland, waar door de prijzen wat vlugger zijn. Overigens zijn de meeste gezouten buitenlandsche huiden bij grooten voorraad lager gestemd. Uitgezon derd prima zware La Platahuiden, waarvan in zomerossen met kort haar bijna niets meer voorradig is. Voor leder blijft de markt in goede stem ming, althans wat prima zwaar leder betreft, en de verhoogde prijzen van enkele weken terug zijn nog gemakkelijk te bedingen, on danks dat de voorraad wat grooter en de keuze dus wat ruimer is. Het weder heeft op de drogerij gunstig gewerkt zoodat de trektijd vroeger begonnen is. Licht leder is zeer ruim ter marktde prijzen blijven tamelijk vast. In schors wordt voor behoefte gedurig ge kocht aan vorige'prijzen. ONDERTROUWD G. D. VAN BAVEL EN E. H. C. LEDEL. Waalwijk, g lg94_ Leeuwarden, r Algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalmnal tijdig voorzien te zijn met de laatste I H.H. Sacramenten, mijne inig geliefde zuster Johanna van Ree, in den ouderdom van bijna 83 jaren. I ANTONETTA VAN REE. I Waalwijk, 26 September 1894. te Drunen, zal ingevolge art. 1223 B.W. voor zijn principaal in het koffiehuis De Twee Kolommen* van Mej. de Wed. GERRIS te Waalwijk, bij inzet: Woensdag 3 October en bij toeslag: Woensdag 17 October 1894, telkens namiddags 6 ure, ONDER WAALWIJK: Een Huis, Erf en Tuin, aan de Sta tionsstraat, sectie B no 974, groot 2 aren 25 cent., toebehoorende aan P. H. Wijkmans te Waalwijk. DE NOTARISSEN EN zullen 4 October 1894, nam. 6 ure, bij de kinderen N. Dekkers, te Baardwijk, ONDER BAARDWIJK. Koop I. Voor weide groot Q, 8 5,10 heet. ingezet en gehoogd op f 1570 Koop II. Voorweide, groot 0,62.70 hectaren, op f 1010 Koop III. Idem, groot 1,45,1 U heet. op f 3000 Koop IV. Hooigracht, groot 0,76,35 hectaren, op f1800 Koop V. Idem, groot 0,67,95 heet. op f1800 Koop VI, Idem, groot 0,61,95 heet. op f1200 Koop VII. Dries, voor de Loint, groot 0,47.80 hectaren. f 850 Koop VIII. Driesachter koop 7 groot 0,54,30 hectaren, op f1000 Koop IX. Dries, achter Willem Pul lens groot 0,99,— hectaren op f 280fr Koop X. Bouwlandover 't spoor groot 0,44,10 hectaren op f 500 Koop XI. Bouwland, over 'tspoor, groot 0,76,70 hectaren op f 900 Koop XII. Massa van koopen 10 en 11 groot 1,20, 0 hectaren op 11500 Koop XIII. Bouwland over le Zeine, groot 1,02,20 hectaren, op f1200 Koop XIV. Bouwland over le Zeine, groot 1,01,30 heet. op f1340 Koop XV. Dries- en Bouwland, groot 0,72.40 heet. op f 820 Koop XVI. Dries- en Bouwland, grt. 0,76,50 hectaren, op f 860 Koop XVII. Dries- en Bouwland, groot 1,26,40 hectaren, op f 700 Koop XVIII. Bouwland, 2e Zeine, groot 0,66,90 hectaren, op f 300 Koop XIX, Bouwland, 2e Zeine, grt 1,36,10 heet., op f 900 te Waalwijk, maakt bekend, dat voor den heer DIRK BRANDERHORST Gzoon, thans in Amerika, zijn ingezet KOOP 1. Weiland, te Eethen in de Hoeven, groot 8,26,40 heet. op f4700.. en KOOP 2. Weiland, te Genderen, in de Rukens, groot 1,99,70 hectaren op f 3400. Toeslag Woensdag 3 October 1894, ter herberge van A. van Wijck te Gende ren, 's voormiddags 10 uur. Dagelijks kan gehoogd worden. V erzeker ingbank pij van Levensverzekering gevestigd te ROTTERDAM.

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 2