Nieuwjaar!! Notaris RANT, Notaris BINK, Houtverkoop Notaris BINK, VAN MOOCK, Brandverzekering-Maatschappi Antoon Tielen, Advertentiën, Bericht van Inzet. NOTARIS RANT, De Haarlemsche 100 Visitekaarten, Handelsberichten. Vo verkoopen verkoopen: De Notaris VERKOOPEN Aanranding Men schrijft uit Zaamslag Op den open baren weg onder Boschkapelle is met geweld en door middel van een jachtgeweer aange rand E. B. Modde, rustend landbouwer te Boschkapelle. De aanrander, zekere W. d. Z. heeft genoemden landbouwer achter een boom opgewacht, en dezen met het geweer een hevigen slag op de rechterzijde van het hoofd toegebrachtwaardoor bloedstorting heeft plaats gehad. De landbouwer hield zich zeer cordaat, greep het geweer en beiden vielen in een sloot; de dader nam de vlucht. Bij een ingesteld onderzoek door den bri gadier der Rijkjveldwacht te Zaamslag, en den gemeente-veldwachter te Boschkapelle is het mogen gelukken den dader op te sporen. Men zoekt de aanleiding tot deze aanrau- ding daarin, dat de lanbouwer Modde vroeger in een strafzaak tegen d, Z. heeft moeten getuigen, en deze om die reden wraak ge nomen heeft. De aangerande is niet in levens gevaar. Nabij Gennep zijn 9 koeien en vier stieren, die men frauduleus in Pruisen wilde invoeren, door Pruisische grensbeambten in beslag genomen. De vervoerders namen de vlucht op ons grondgebied. De grensbeambte, die te Havert (Pruisen) den landbouwer Nelisse, (geen smokkelaar) doodgeschoten heeft, is gearresteerd. Te Gestel bij Eindhoven is bij het St. Nicolaasfeest een paard, dat door 't gejoel der kinderen schijnt geschrikt te zijn, gaan steigeren, waardoor een 8jarig meisje van zekeren B. aldaar er onder geraakte, met het treurig gevolg, dat het kind terstond dood was. Zaterdagavond te 9 uur ontdekte de politie te Schiedam, dat er brand was in de branderij van den heer Engering, aan de Westerkade. Nadat met behulp van burgers een paneel uit de straatdeur was stukgeloo- pen, bleek, dat hout, dat op den ruwketel was te drogen gelegd, in brand stond en ook een balk van deu zolder reeds vuur had ge vat. Met behulp van emmers en kitten water, werd het vuur, zonder verdere onheilen te veroorzaken, gebluscht. De oorzaak is ver moedelijk, dat er vonken uit den schoorsteen tusschen het droge hout zijn gevallen. Men schrijft uit Bruinmen Het is gebleken dat de jongeliug, genaamd J. W. Paalman, die te Empe dood aan den weg gevonden is, vermoord is geworden. We kunnen hieromtrent het volgende mededeelen. Paalman was met nog meer personen uit de buurt des avonds naar Zutfen geweest; terugkeerende schijnt men twist gekregen te hebben met iemand uit Voorst, die nog on bekend is. De 20jarige R. K., boerenknecht te Empe, die wat al te dicht bij de twistenden schijnt geweest te zijn, werd door P. met een mes aan de hand gewond. Bij't scheiden gat K. te kennen dat hij een aldaar wonend gemeenteveldwachter van de verwonding in kennis zou stellen. Dit heeft hij echter niet gedaan, doch is naar huis gegaan, heeft een geladen geweer gehaald en heeft vervolgens Paalman opgewacht. Dezen heeft hij eerst eenige schreden laten voorbijgaan en toeu zijn naam genoemd, zoodat hij zich omkeerde. Het volle schot trof hem toen in den buik. De moordenaar moet verbazend driftig van aard zijn, zoodat wraak over de verwonding hem tot de misdaad schijnt te hebben ge bracht. De justitie uit Zutfen en de burge meester van Brummen hebben een onderzoek ingesteld, doch de moordenaar had reeds alles aan de rijkspolitie bekend. Hij is ge vankelijk naar Zutfen overgebracht. Het wekt bevreemding, dat de personen, die Paalman slechts enkele oogenblikken verlaten hadden, verklaren niets van het ongeval gemerkt te hebben. Donderdagmorgen jl. is in een der groote hotels te Arnhem een logé, die den vorigen avond aldaar zijn intrek had genomen, dood te bed gevonden. In het nachtregister had hij zich doen inschrijven als Braun uit Weenen, terwijl ook op hem werden bevonden visitekaartjes met den naam F. Braun, doch verdere stukken, waaruit 's mans identiteit vastgesteld zou kun nen worden, ontbreken. Van politiewege zijn photografieen van het lijk genomen, terwijl zij die inlichtingen omtrent den overledene kun nen verstrekken, verzocht worden zich daar toe aan het politiebureau te vervoegen. (A. Ct.) De toren van van de telephoon te Nij megen,waarin gisteren ochtend brand ontstond, staat op het achtergedeelte van het raadhuis en steekt 10 a 15 meter boven het dak ui-. Door dien toren of kokeruitsluitend van hout gemaakt, worden een 400 draden geleid naar het centraal-bureau dat afzonderlijken uitgang heeft aan de Nieuwstraat. De brand wordt toegeschreven aan het springen van eene overvolle spirituslampwaarmede een werkman soldeerde. De man deed alle moeite de brandende spiritus te doovenbrandde zich daarbij deerlijk aan de handen maar slaagde niet. Zijn hulpgeroep uit den hooge werd door de ambtenaren ten raadhuize ge hoord en toen waren spoedig eenige rappe handen en even later ook de politie en brandweer aanwezig om de vlammen, die aan alle kanten uitsloegen, te blusschen, wat binnen een halfuur gelukte. Daarmede was het raadhuis met zijn kost baren inhoud aan een groot gevaar ontkomen. De koker, welke zich als een lastige buurman van dat gebouw heeft doen kennen, is gelukkig blijven slaan. De draden, die langs zijn bin nenwanden liepen, zijn tot een spiilneweb vervormd, zoodat de telephoon onbruikbaar is. Waterschade heeft vooral het raadhuis waar doorheen de slangen moesten worden aangevoerd. Het water drong tot verscheidene vertrekken door en beschadigde daar de pla fonds. Men meldt uit 's Gravendeel Enkele weken geleden werd door den broodbakker Zuiderent in zijne schuur een begin van brand ontdekt, dat direct gebiuscht werd, zonder dat men kon gissen waardoor en hoe die brand ontslaan was. Op even geheimzinnige wijze heeft men Zondagnacht weder vuur ontdekt in een hoop brandstoffen, die op het erf tegen de schuur liggen. Onge twijfeld moet hier kwaadwilligheid in het spel zijn. Er is dan ook door de politie een onderzoek ingesteld. Onder de berichten omtrent de gruwelen in Armenie komt ook een zeer treffend ver haal voor van den heldendood der vrouwen van Andakh. De aanvoerder Gryo had zich daar ver sterkt en de plaats zes dagen lang dapper verdedigd, toen hij besloot met zijn mannen uit te trekken, om mond- en krijgsvoorraad te halen en zoolang de verdediging van Andakh aan de vrouwen over te laten. De vrouwen verdedigden zich 24 uren lang tegen de belegeraars; maar eindelijk moesten zij wijken voor de overmacht. De arme schepsels, onder welke vele moe ders met hare kindereu op den rug, zagen zich, zoodra zij buiten de sterkte kwamen, aan alle kanten omsingeld. Zij vochten nog, en de kinderen, die maar eenigszins konden, hielpen mee, maar het was duidelijk, dat zij zich niet door de dichte drommen vijanden heen konden slaan. Toen was het, dat Schakhe, de vrouw van Gryo, op een rots sprong en riep Zusters, gij moet kiezen tusschen twee dingen. Of gij moet in handen der Turken vallen, uw man en uwe gezin, uw geloof vergeten en het Mahommedaansche geloof omhelzen en ont- eerd worden, of gij moet doen zooals ik/' Daarop sprong zij, met haar eenjarig kind op den arm, van de rots af in de diepte. Een tweede vrouw volgde haar voorbeeld, een derde, een vierde, en telkens weer een. Zoo daalden die allen zwijgend, zonder aarzelen, ten afgrond, en de ongelukkige kinderen sprongen hun moeders na. Eindelijk was de bergkloof vol dooden; maar de laatste vrouwen, die erin sprongen, bleven ongedeerd, omdat zij vielen op de lichamen hater voorgangsters. Zelfs de wreede vijanden waren ontzet door het schouwspel. Slechts ongeveer 50 vrouwen en 110 kin deren werden nog gevangen genomen. Drunen, 11 December. Gisterenavond had in het lokaal van den heer C. G. van Huiten alhier, het eerste winterconcert, gegeven door onze harmonie »De Eendracht", plaats. Een stampvolle zaal leverde weder even als altijd het bewijs dat men haar gaarne hoort; de zware muzieknummers werden dan ook schit terend uitgevoerd een woord van lof mag haar ijverigeti directeur, den heer G. J. Brohm niet onthouden worden, terwijl haar verdien- telijk lid de heer Ant. Brok, de solo voor piston, in concert polka,ouberispelijk uitvoerde; het daverend applaus en het herhaalde „bis", deden genoegzaam uitkomen hoe voldaan het publiek was. Even als altijd werd de avond afgewisseld door, wat men noemt, „vroolijke moppen." De heer Maurits Timmermans van Raams- douksveer, had gisterenavond zijn welwillende medewerking beloofd, en heeft de Drunen- schen dan ook niet teleurgesteld. Zij, die de heer T. kennen en gezien hebben, zullen met mij moeten zeggen „hij is eenig», onuit puttelijk is hij in zijn voordrachten, alles loopt altijd even schitterend van stapel, terwijl zijn mimiek onverbeterlijk mag genoemd worden menig acteur van professie uit groote steden, kan zeer zeker aan hem een lesje nemen Een hartelijk woord van dank zij den heer Timmermans bij deze gebracht; het is dan cok de hoop van de Drunensche liethebbers dat zij hem recht spoedig weder in hun midden zien. Een en ander doet mij eindigeu, met te zeggen„president ge zult ons allen zeer verplichten met te zorgen dat wij spoedig weder zoo'n genotvollen avond mogen ge nieten." Zondag avond kwamen verschillende personen in de herberg van Van Huiten te Drunen. Na een en ander gebruikt te heb ben weigerden zij niet alleen hun gelag te betalen, maar sloegen nog verschillende glaas jes stuk. De politie doet onderzoek. gram Goeroe Bangkol genoemd wordt. Ktoet wasgelijk men weet, des radja's oudste wettige wettige zoon, die, volgens een vroeger bericht, bij de bestorming van Ma- taram gesneuveld is. Van den gouverneur-generaal van Ned.- Indie is onder dagteekening van 7 December bij het departement van koloniën ontvangen het navolgende telegram betreffende den gang van zaken op het eiland Lombok Voornaamste Sasaksche hoofden door ge neraal Vetter opgeroepen; sommigen, waaron der Goeroe Bangkol, reeds gekomen; de anderen in aantocht. Datoe Pangeran (zoon van Anak Agoeng K'toet), die Goeroe Bangkol vergezelde, gaat 9 dezer naar Batavia. Eergisteren bezocht colonne Bangkol. Alles rustig. De corr. van de N. R. Ct. te Batavia seint ouder dag teekening van Zaterdag De troepen op Lombok koeren deze maand terug. Generaal Vetter stelde voor twee bataljons, twee batterijen en eene sectie sappeurs op Lombok te doen blijven. Alles is nu rustig. Het volk verzoent zich en is boos op den radja en zijne raadgevers. LOMBOK. De correspondent te Batavia van de N. R Ct. seint onder dagteekening van Vrijdag: In Mataram is eene nieuwe benting gebouwd voor de op Lombok blijvend troepen. Het hoofd van Praja, Goeroe Bangkol, is op weg naar Ampenan met Datoe Pangeran, zoon van Ktoet. In de aanteekeningen betreffende Lombok vindt men als een der voornaamste hoofden der Sasaks genoemdMarni Bangkol van Praja, vermoedelijk dezelfde, die in het tele- GORINCHEM, 10 Dec. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe t'6,20 a 6,40, roode dito f 6,— a 6,20 witte dito f6,a 6.25, inl. rogge f4,90 a 5, buitenl. dito f4,70a 4,80, gerst f4,50 a 4,75, haver f3,25 a 3,50, dniveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten fü,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 157 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f190 200 Kalfvaarzen 1140 a 150 Melkkoeien 1150 160 Hokkeling ossen f k B/s jarige ossen f 100 k 120 Guiste vaarzen f100 110 Pinken f 60 a 70 Graskalveren f 40 a 50 Nuchtere kalv. f 10 a 14 Aangevoerd g varkens von 1G a 18 c., per half kilo, 302 biggen van 14,— a 12.— per stuk Eieren f 1.40 a 1.60 per 26 stuks. Boter 50 k 60 ct. per Va kil°. ROTTERDAM, 10 Dec. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 6.k f 7.25. Mindere en geringe f 0.a 0, Kogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overnfctassche de beste f 3 k 4.15 dito mindere. f0,— &0.— Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 2.50 a 4,10 mindere f 0,a 0,beste Zomei f2,a 3.40 mindere f0,k 0. Haver. De beste fl.50 3. Mindere f 0.a 0.- Paardenboonen. De beste f4.75 k 5.40. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f8,5G k 13,75 Mindere f0.it 0. Witte boonen. De beste f6.k 12.00. Mindere f 0.0. Blauwe erwten. De beste f6.a 8.50 Mindere f0.a 0. Koolcerwtende beste partijtjes van f 4.50 k 5.50 mindere van f 0.a 0 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f 0,00 a f 0.Zomerzaad f0,totfO. Xanariezaad 1"7.50 tot f10. Tot onze innige droefheid overleed! beden zacht en kalmna voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten, onze dierbare Moeder en Beliuwdmoe- der Mevrouw DEWED MARIA DOROTHEA VAN ULFT— GEB. ClKOT ill deu ouderdom ran ruim 72 jaren. ALPHONS VAN ULFT. HELENA VAN ULFT-Van de Water. JOZEF VAN ULFT, R.C. Pr. EL1SE KEYZER-Van Elft. CONSTANT KEIZER. MATHILDE VAN ULFT. JOANNES VAN ULFT, R.C. Pr. 's-Bosoh 7 Dee. 1894a SBhmbm te WAALWIJKmaakt bekend dat het IïUIS, waarin VERGUNNING, met erf en tuin, te Kaatsheuvel, sectie B no 3239, groot 11 aren 45 centiaren geveild ten verzoeke van den heer PAULUS VAN VUGT, te Kaatsheuvelmet de verhooging staat aan f1700. TOESLAG Woensdag 12 December 1894, 's avonds 7 uur, ter herberge van de We duwe JAN VAN VLGT aldaar, in het te verkoopen huis. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris verhoogd worden. te WAALWIJK, zal Dinsdag 18 December 1894, voormiddags 10 ure, Onder Loonopzand, in liet Grootbosch van Mevrouw van Heijst, 40 koopen zware masten tak ken en 15000 masten mutsaarden. oor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijne geliefde echtgenoote JOHANNA HEESIUS, betuig ik bij deze oprechten dank. J. H. JANSEN. Drunen, 7 December 1894. aan de haven te W a a 1 w ij k door te" W a a 1 w ij kop Vrijdag den 14 December 1894 's morgens elf uur oin contant geld, van 200 koopen biels, planken, op maat gekloofd, en brandhout. te WAALWIJK, zal Voor FRA/VCJSCUS SMOLDERS c. te Waalwijk, in het te verkoopen huis, bij inzet op Vrijdag 21 December 1894 en bij toeslag Vrijdag 28 December, telkens des avonds 6 ure, Een HUIS waarin vergunningmet tuin en bouwland te Waalwijk, in de Tweede Zeinegroot 19 aren 70 centiareu. te Woudrichem, zal VRIJDAGEN 21 en 28 Dec. 1894, 's middags 12 uur, bij Van der Westen te DRUNEN Hooi— en Weilandonder Oud— heusden in den Overlaat, groot 9 heet. 11 aren. Breeder bij biljetten omschreven. OPGERICHT in 1846. Directeuren S. J. Graaf van Limburg Stirum en Mr. N. G. Cnoop Koopmans verzekert tegen vaste en billijke preraiën alle onroerende en roerende goederen, binnen het koninkrijk der Nederlanden, tegen schade ontstaan door brand, het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gasook al heeft dit inslaan of dit ontploffen geen brand ten gevolge gehad. Bij het sluiten der verzekeringen zijn noch inleggelden noch administratiekosten ver schuldigd. KANTOOR te Haarlem: Jansweg No. 50. CORRESPONDENTEN gevraagd, adres bij de AGENTEN voor WAAL WIJK en OMSTREKENde heeren op fijn cartonletter naar keuze uit mijne collectie, in étuien 100 Enveloppen met portefeuille sluiting, vanaf 75 cents. Bestellingen worden spoedig ingewacht. Waalwij ksche snelpersdrukkerij

Echo van het Zuiden | 1894 | | pagina 3