Hendrikus van dei Mee Margaietha de Leeuw Notaris BINK, Notaris RANT, Antoon ïielen te Waalwijk, ANTOON TIELEN, ZUIDHOLLANDSGHE BIERBROUWERIJ, Dépót WAALWIJK. (gerste, gerstelager, lager, pilsener, Munchener en extra-stout) F. X. H. JAGERS. v Advertentiën, Op laaid&g If Jul, m Bericht van Inzet. BIERBOTTELAAR te WAALWIJK Ingezonden stukken. Handelsberichten verpachten: galanteriën en huishoude lijke artikelen van luxe-artikelenals Vele artikelen met nikkel brittannia metaal en zilver prima kwaliteit tegen concurreerenden prijs. Dagelijks zullen bestellingen aan huis worden opge nomen en ledige fles schen worden afgehaald. te Waalwijk, zal Zaterdag 15 Juni 1895 voorin. 10 ure, bij F. van Wagenberg, te HAARSTEEG, Onder AMMERZODENWELL en HEDIKHUIZEN Toeslag Vrijdag 21 Juni 1895, Het beste adres tot het aan— koopen van Men vindt er onder andere eene uitgebreide keuze in Alles legen scherp (MÜRREEREM PRIJZEN. Alvorens elders te gaan zienbe- zichtige men eerst mijn magazijn. De ondergeteekende heeft de eer te berichten dat hij zich als heeft gevestigden noodigt het geachte publiek van Waalwijk en omstreken beleefdelijk uitmet zijne BIEREN kennis te maken. Met het volste vertrouwen durft hij zijne BIEREN aanbevelenals zijnde van reeven in het zeil;" daarmede bezig zijnde, moest „de dirk" opgehaald worden. Door het overkomen van een stuk water brak „de dirk" en viel de boegspriet naar beneden. Van der Steen werd zoodanig getroffen, dat het lichaam geheel door midden brak. Het hoofd met het bovenlichaam lag plat tusschen de beenen. Na vijftien minuten lijdens is de ongelukkige bezweken. Te Rotterdam vertoonde zich Zaterdag avond omstreeks 10 uur eensklaps een vree- selijke vuurgloed aan de lucht, alsot in de richting van de Diergaarde de halve stad in brand stond. Het bleek echter slechts eene loods te zijn, dienende tot bergplaats van aardappelen en uien, op het stationsempla cement van den I lollandschen Spoorweg, welke had vuurgevat en in een half uur tijd tot den grond toe afbrandde. Wel was de brandweer in grooten getale uitgerukt, doch er bleek niet alleen niets te redden maar ^ook weinig gevaar voor omliggende eigen dommen te bestaan, zoodat de brandweer slechts weinig kon uitrichten. Toch zou wel licht het vuur niet zulk een uitbreiding ge kregen hebben, indien men gemakkelijker water had kunnen bekomen. De loods was verhuurd aan twee makelaars, de heeren J. C. Hoedemaker en J. H. Roebeling. Bij de firma Ph. van Ommeren te Rotterdam is van den gezagvoerder Heide- mann van het stoomschip »Sliedrecht» het volgende bericht uit Rosario ontvangen; „2 Mei 1895, Donderdag 's avonds 7.30 uren, bij vreeselijk stormweder en aarde donker heb ik, zooals destijds mijn wensch was, het patent »de Vos", niet voor mij maar voor anderen gebruikt. Wij hoorden een vreeselijk gegil op water, waarop ik order gaf om de lifebooten te strijken; deze direct bemand en onder commando van den eersten en tweeden stuurman naar de plaats des onheils gezonden. Een half uur later kwamen beide terug, aan boord hebbende 9 man van het omgevallen Zweedsche barkschip „Eva«, van Geffle. Een andere boot had 3 man gered, en de kapitein met nog drie man waren in hun logies verdronken, omdat het schip in zeer korten tijd omver gevallen moet zijn. Dat ik er trotsch op ben deze gele genheid gehad te hebben behoef ik wel niet te zeggen." Zondag middag brak een hevige brand uit in de magazijnen van lompen, katoenafval enz., gelegen achter de woning van den han delaar S. K. te Hengeloo. Alhoewel de brandweer spoedig met 2 spuiten ter plaatse was kon zij niet verhinderen dat bedoelde houten loodsen, met den meest brandbaren inhoud, grootendeels in de vlam men opgingen, doch het mocht haar gelukken de zeer nabij en omliggende huizen, dank zij ook den zwakken wind, te sparen. In den namiddag slaagde men er in het vuur te dooven, doch een spuit bleef tot in den nacht in werking. De schade bedraagt verscheidene duizenden, doch is door verzekering gedekt bij de oude Brusselsche Brandwaarborg Maat schappij. Te Maarsen is een driejarig knaapje in een pot met kokend waschwater gevallen. Met zware brandwonden overdekt, werd het kind er uitgehaald en spoedig daarop is het overleden. De landbouwer Wisselink onder Varse- veld gebruikte om tandpijn te stillen peper, die hij in den zieken tand stopte. Het gevolg wasdat hij reeds na twee dagen tengevolge van bloedvergiftiging overleed. Aangrijpend schouwspel Te Bokstel was zekere M. S. met zijn 18 jarigen zoon langs het smalle water aan het hooien. De zoon was bezig met maaien, terwijl de vader het hooi aan den waterkant bijeenbracht. Op eens hoort de zoon een hulpgeroep en ziet zijn vader door den snellen stroom medegevoerd worden. Aan redden viel niet meer te denken, zoodat de zoon zijn ruim 60jarigen vader voor zijn oogen moest zien verdrinken. Spoor die maar eens op Tengevolge van de vermissing van een groote hoeveelheid steenkolen aan 't station Meppel, zijn vanwege de maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen aan ver schillende stations opraetingen van aanwezige steenkolen gedaan. Naar de Mepp. Ct. meldt, moet men daarbij tot het verrassende resultaat gekomen zijn, dat aan het station te Zwolle ongeveer 170 waggons en aan dat te Groningen 200 wag gons steenkolen minder waren dan er zijn moesten. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de redacteur Worden in den regel de raadsverslagen in uw blad met groote belangstelling gelezen, zeker is dit 't geval geweest met het verslag, voorkomende in het nummer van 6 dezer. Beleefd verzoeken wij u ons eenige plaats ruimte te willen afstaan om twee punten te bespreken daarin vermeld. Nadat het resumé was voorgelezen, door den secretaris opgemaakt van de antwoorden door de heeren Paijens en Van Dijck gegeven op de vragengesteld aangaande de gasfa briek, vroeg de voorzitter of de raad burge meester en wethouders nu gedéchargeerd achtte van hunne taak. De heer Baijens vroeg „welke taak? maar werd niet veel wijzer door 's voorzitters ant woord „die opzichtens de gasfabriek." De raad echter scheen 't zaakje goed te begrijpen, althans niemand vroeg nadere inlichting niemand ook verzette zich tegen décharge zoodat burgemeester en wethouders nu geacht worden te zijn gedéchargeerd. Verschillende vragen dringen zich hier op. Waarom vroeg de voorzitter in dit speciale geval décharge Dit gebeurt toch anders nooit bij uitvoering van raadsbesluiten. Is het vragen van décharge in deze soms een maatregel van voorzichtigheid, om later, als wellicht een of ander niet in den haak blijkt, gedekt te zijn door die verleende dé charge Als dit 't geval is heeft de raad zich leelijk laten beetnemen in alle geval lijkt het on verantwoordelijk de décharge te verleenen zonder verdere afdoende inlichtingen en ern stige beweegredenen. Maar hoe kan de raad décharge geven daar de werkzaamheden aan de fabriek nog lang niet zijn afgeloopen en waarschijnlijk ook de afrekeuing niet Wie moet nu de taak van burgemeester en wethouders, waarvan zij geacht worden ont last te zijn, overnemen? De gascommissie misschien die volgens een vroegere openlijke verklaring van den voorzitter, niets met de uitvoering te maken heeft Nog meer zou men kunnen vragen, maar voor 't oogenblik schijnt ons het bovenstaande voldoende. De heer Baijens heeft ontslag genomen als lid der gascommissie. De groote meerderheid der ingezetenen zal dit betreuren maar toch vond geen enkel raadslid het noodig den heer Baijens een woord van hulde te brengen voor de wijze waarop hij zich steeds voor de gasfabriek geinteresseerd heeft, ofwèl te trachten hem van zijn besluit terug te brengen. Zoo'n koele behandeling heeft de heer Baijens niet ver diend. IntegendeelHij is de man, die steeds getoond heeft deskundig te zijndie tijd noch moeite gespaard heeft om steeds van alles nauwkeurig op de hoogte te zijn en te blijven en wiens adviezen, met groote vrijmoedigheid en zaakkennis uitgebracht bijna altijd steekhoudend zijn gebleken. De rechte man, in één woordop de rechte plaats. En dien laat men nu heengaan zonder een woord te spreken om hem te behouden 't Is vreemd. We weten wel dat de raad hem weder kan benoemen; maar zal hij dan nog genegen worden bevonden om zijne plaats in de gascommissie te hernemen? Wat kan aanleiding zijn geweest voor den heer Baijens tot het nemen van ontslag De houding van den gemeenteraad of die der gascommissie Ons dunkt van nietwant al was zooals boven is te kennen gegeven, in de laatste vergadering de houding van den raad tegen over den heer Baijens niet bijzonder correct, vóór dien tijd ondervond hij toch steeds allen steun getuige nog het besluit omtrent het door den heer Paijens in te stellen onderzoek. De houding van den voorzitter We geven gaarne toe dat ZEd. Achtbare den heer Baijens in de raadsvergaderingen en, naar men ons mededeelde, ook wel in commissievergaderingen, vaak bejegende op eene alles behalve passende wijzemaar wanneer men evenals de heer Baijens het voorrecht heeft door het vertrouwen zijner medeburgers te zijn gekozen tot lid van den raad, en door dat zijner medeleden tot lid der gascommissiewanneer men steeds ten volle aan dat vertrouwen heeft beant woord en getoond volkomen op de hoogte te zijn van de taak, die men op zich heeft genomendan deserteert men niet om de kleinzieligheden van iemanddie zelf ver klaard heeft nog in de laatste vergadering er zoo wat niets van te weten. Door ontslag te nemen speelt de heer Bai jens juist in de kaart van dien enkele wien zijn heengaan aangenaam is, omdat die niet houdt van dwarskijkers, maar bevordert niet het algemeen belang, waarvoor hij beloofd heeft te zullen waken. OOK DWARSKIJKERS. Mijnheer de Redacteur Wij weten dat het regel bij u is geen mel ding te maken van de zoo veelvuldig voor komende zilveren huwelijks feesten, wijl er anders wel geen nummer der courant zou verschijnen, waarin niet een relaas van der gelijke feestviering zou voorkomen. En toch moeten wij u verzoeken daarop een uitzondering te maken voor het zilveren huwelijksfeest dat j.l. Zondag door de echte lieden H. Bijlhoudt en M. Bosma gevierd werd. De geachte jubilarissen toch gaven het schoone voorbeeld, de viering van dat feest op echt katholieke wijze te beginnen, door met de hunnen tot de Tafel des Heeren te naderen. Ten twaalf uur bracht de harmonie St. Crispijn, waarvan drie hunner zoons werkende leden zijn, een ovatie namens het bestuur werd aan den jubilarissen een prachtig bou quet aangeboden, als een bewijs van achting en hulde. Wij voegen alsnog onze welgemeende wen- schen bij de vele, die de jubilarissen reeds ontvingen. Moge de gouden, de diamanten huwelijks kroon hun beschoren zim X. Y. Z. GORINCHEM, 10 Juni. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe f 6,25 a 6,50, roode dito f6,a 6,20 witte dito f6,10 k 6.25, inl. rogge f4,75 a 4,85, bnitenl. dito f4,20 a 4,40, gerst f4,50 a 4,60, haver f3,00 a 3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 109 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f160 k 180 Kalfvaarzen f130 a 150 Melkkoeien 1140 160 Hokkeling ossen k P/2 jarige ossen f120 k 130 Guiste vaarzen f 100 k 110 Pinken f 70 a 80 Graskalveren f 30 a 35 Nuchtere kalv. f 10 a 12 Aangevoerd 6 varkens van 14 a 16 c., per half kilo, 457 biggen van f 4,a 8.per stuk Eieren f 0.85 a 1.00 per 26 stuks. Boter 45 a 50 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, 11 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd82 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 400 vette runderen, 919 magere dito, 334 vette en graskalveren 128 nuchtere kalveren, 235 schapen of lammeren, 677 varkens, 184 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 70 act. 2e kw. 64a ct. 3e kw. 56 a ct. Kalverenle kw. 85 ct., 2de kw. 75 a 00 ct.3de kw. 65 a ct. Schapen: le kw. 65 ct., 2e kw. 54 ct. Boter 55 k 60 cent per half kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 27,00 p. ton. t bruinblanke Bergertraan f38, blanke Bergertraan f 48, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.— p. 100 L. Maaslevertraan f25.p. ton. Nat. Med. levertr le soort f86.p. ton. r (stroogeel) 2e f 80.p. ton Stoommedicinale levertr. le f88.p. ton. 2e r fp. ton. Voorspoedig BEVALLEN van een dochter: Mevrouw Loeff-Sweens. 's Bosch 10 Juni 1895. Voorspoedig BEVALLEN van een meisje: Maria Rubbens-Timmermans Waalwijk, 6 Juni 1895. hopen onze geliefde OUDERS en 0 hunne 50jarige echtvereeniging wg te herdenken. c*®- Baardwijk 8 Juni 1895. £jJjP Hunne dankbare kinderen -- en behuwdkinderen. ((M STORRENHOEK, DEN LAGEN OM LOOP, 2 HALVE MORGEN IN DE MIDDELSTE MAASHOE VEN, CAPELLE MORGEN, KNO KEN WAARD en HET BERN- SCIIE VELD te Waalwijk, MAAKT BEKENDdat de huizenschuurerf en tuin met weiland te BEZOOIENtoebehooiende aan de DIACONIE der Hervormde Gemeen te van Bezooien en gedeeltelijk bewoond door C. Kuijsten Pzn. bouwman aldaar, zijn ingezet en gehoogd aan f2500. 's avonds 7 uur, ter herberge van Antonie van der Zaken. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. is het MAGAZIJN van Bloemvazen in glas met bloemen en Japan- scke vazen, jardinières, coupes, asck- bakjes beeldjes bloempotten, porec- leinen bladen met hout en nikkelranden, waterstellcn tafeltjes in nikkel, glas, steen en bamboes étagères in verschil lende soorten, bricvenkangers in nikkel, hout en glasthermometerstoilet spiegels, inktstellen, portretlijsten, enz. als bcscliuitdoozen suikervazen fles- schenbakkcn, gebakschalen, serviezen, thecstooljcs peper- en zout-, olie en azijnstellen enz. Aanbevelend HoogachtendUEd. dw. dr.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3