Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris BINK, Notaris BINK, Notaris BINK, Weitoe maat Advertentién. Een perceel Driesland, Bulgarije. BINNENLAND. maakt bekend publiek verkoopen: Verpachten: verkoopen: verkoopen TE HUUR, Tentoonstelling Amsterdam. Correspondentie. Dinsdag 23 Juli 1895 op Donderdag 11 Juli 1895, 40 perceelen Hooiland „Nieuwe Kampen," afkomstig va 11 Nap Sassen. Maandag 22 Juli 1895, nam. 8 ure, bij JAN DE GROOT, te Be zooien, voor de erven A. V. d. Broek, Van de kathedraal begaven de Abessy- ni-rs zich naar het hotel l'Europe waar, op las der regeering, prachtige vertrekken voor hei waren in gereedheid gebracht. C)k uit Bulgarije is eene deputatie aan gekenen, om een krans te leggen op het graf >an den vorigen czar. Die wordt even wel riet officiel ontvangen. De lulgaarsche regeering beantwoordt de opmerkngen der groote mogendheden met eene cir.ulaire, waarin zij aandringt op het ten uitvcer leggen der hervormingen aan de Europeeshe provinciën van Turkije toege zegd. De regeering gaal de oproerige bewe gingen zcoveel doenlijk te keer, zegt zij, maar zij bezit daartoe geen wettelijke mid delen; zij gebruikt haren moreelen invloed en zorgt voor strenge bewaking der grenzen. WAALWIJK, 10 Juli 1895. Wij herinmren bij deze allen, wien het aangaat, dat d: herijk van maten en gewichten te Waalwijk .al plaats hebben Maandag Dinsdag en Wtensdag 15, 16 en 17 Juli a.s. en wel in het huis aan den Hoek, gelegen aan de Westzijde van het kantoor der Regis tratie. Maandag namiddag tusschen 4 en 5 uur brak eensklaps brand uit in de aan de gemeente Waalwiji behoorende en bij den heer Aloys Verbum in gebruik zijnde petro- leum-bergplaats aan de Oostzijde der haven; eene gebeurlijkheid leeds lang voorzien door allen, die op de hoogte waren van den toe stand, behalve misscaien het hoofd der ge meente. Als 't waar is, wat nen ons van vertrouw bare zijde mededeel t, zou namelijk de burgemeester herhaaldelijk gewezen zijn op het groote gevaar, dat in die bergplaats schuilde, maar steeds te vergeefs. In een minimum tijds was natuurlijk het heele gebouwtje, uit hout en riet opgetrokken, met den inhoud gevulde es ledige petroleum vaten één vuurzee. Aan blusschen viel niet te denken. Hoog sloegen de vlammen op, gevoed door de brandende petroleum. Gloeiende ijzeren banden vlogen de lucht in en verwekken zelfs brandgevaar voor een in de haven liggend schip en voor de aan de overzijde staande remise va.n den trant. Op een gegeven oogenblik had er een hevige ontploffing plaats, die op grooten afstand gehoord en gevoeld werd; een kolossale vuurzuil schoot de lucht in, een verzengende hitte ontwikkelende; de omstanders, door schrik bevangen, haastten zich te vluchten; hier kwamen er in een sloot terecht; daar rolden er een tiental op en over elkander, natuurlijk niet zonder dat er kwetsuren werden opgeloopen. Een wonder is, dat niemand in de haven gevallen is. Kort na de eerste ontploffing volgde een tweede. Een stuk van een der in de lucht gevlogen ijzeren vaten werd tot aan de achterzijde der remise weggeslingerd Een hooiopper in den polder, op een paar hon derd pas van de plaats des onheils, raakte ook in brand. Een geluk mag 't heeten, dat het gevaarlijke ding, staande op een gevaarlijke plaats, op geruimd is. Naar we hooren, waren er nu maar 7 gevulde vaten in; er zijn wel tijden geweest dat het er 100 a 120 bevatte. Als er toen brand was uitgebroken evenals nu op een oogenblik, dat de haven en siooten zonder water waren, zouden de gevolgen niet te overzien zijn geweest. Het verbrande was niet verzekerd, de ge leden schade zal ongeveer t 500 bedragen. De oorzaak van den brand moet waar schijnlijk gezocht worden in het smelten van lijm in de nabijheid der loods. Omtrent de hulde, aan den heer Richard Hol te brengen op Dinsdag 23 Juli, ter ge legenheid van zijn 70n geboortedag, vernemen wij, dat deze feestelijkheid is bepaald in den namiddag van 23 Juli, half drie, in't gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, te Utrecht. Aldaar zal hem een huldeblijk worden aan geboden en voor corporaties en particulieren de gelegenheid bestaan om hem te begroeten. Deze bijeenkomst zal toegankelijk zijn voor alle deelnemers aan het huldeblijk. Wegens het overlijden van jhr. mr. J. C. M. van Riemsdijk heeft de jubilaris verzocht dat het feestmaal, dat hem zou worden aan geboden, geen voortgang zal hebben. Aan de deelnemers zal nader eene uitnoo- diging voor de middag-ovatie gezonden worden. Te Megen (Nbr.) zal den 11, 12 en 13 Augustus a. s. een zeldzaam feest gevierd worden. Het betreft het 250jarig bestaan der L?*ijnsche School thans Gymnasium, tevens het even langdurig verblijf der Paters Minder broeders aldaar. Reeds heeft zich een feestcommissie ge vormd. Door de Belgische douane-beambten wordt tegenwoordig streng gewaakt tegen het binnen smokkelen van vee uit Nederland. Reeds menig stuk vee is door hen benaderd en te Esschen geslacht, terwijl bovendien de invoerdejs een zware boete opliepen. Voor een dergeli'k feit is te Esschen de veehandelaar F. R. door de Belgische rijks politie gevangen genomen en na een verhoor te hebben ondergaan, geboeid naai Ant werpen overgebracht. Men meldt uit Andel van 7 Juli Heden nacht zijn van de beide hier nes telende ooievaars de jongen geroofdbij herhaling waren de pogingen door de dieven aangewend, verijdeld, thans echter zijn ze maar al te goed geslaagd. Wenscheliik ware het die dieren onder de bescherming der wet te plaatsen, wat vermoedelijk ook wel zou geschieden indien de bevoegde autoriteit bekend gemaakt werd met de vele slapelooze nachten, door de beschermers van jonge ooievaars geheel belangloos en maar al te vaak zonder het gewenschte doel te bereiken opgeofferd. Aan de Bred. Ct. wo.dt medegedeeld, dat onder Galder (gemeente Ginneken) vóór 3 a 4 maanden een landman door een dollen hond werd gebeten, welk persoon in den beginne geen acht sloeg op de bekomen wonde. Deze week kreeg hij echter aanvallen van razernij en beet zijne eigen kinderen in die mate, dat zij ernstig verwond werden. Op de stoomtramlijn Breda—Rozendaal heeft weder een droevig ongeluk plaats ge had. Een 8jarig meisje stond op de markt te Prinsenhage met hare kameraadjes voor een speelgoedwinkel te kijken en ging om aan de andere kinderen ook gelegenheid te geven het moois te zien, achteruit, juist op het oogenblik dat de tram passeerde. De arme kleine werd door de machine gegrepen en letterlijk in stukken gereden, zoodat de dood onmiddellijk intrad. In de nabijheid van het station Wouw is Maandag een wielband gesprongen van de locomotief van den exprestrein, die te 6.20 vm. uit Vlissingen was vertrokken. Onge lukken zijn naar wij vernemen niet voorge komen. Van Rozendaal is een nieuwe loco motief ontboden en met ruim een half uur vertraging van Wouw vertrokken. Utrecht is Maandag morgen in op schudding gebracht door een man, die met een revolver in de hand op de vlucht was, door eene menigte menschen nagezet. Onder het vluchten schoot hij op zijn vervolgers en trof een in den arm. Een oogenblik werd hij gegrepen door een spoorwegwachter, doch wist zich los te rukken. Hij sprong in de Keulsche vaart, bereikte zwemmende den overkant en zette het weer op een loopen. Naar het heet, had hij op het stationsplein een schot gelost op een officier, dnch hem niet getroffen. Hij is later door een paar veldwachters gepakt. Een braudje op de tentoonstelling De Amsterdamsche tentoonstelling was met haar prachtige zomerweer weer op haar volst. In Oud-Holland, waar de onttroonde nacht wacht en stedelijke Schop in een keurig po- litiekje met vele biertjes zijn gewezen mede burgers toedronk, was het niet zoo bijster druk, al was het ook de gedenkdag van het afbranden van het stadhuis. De meesten waren thans in de buurt van de muziektent op het terrein te vinden, waar de mijnwerkers van Frameries in hun witte kielen eu met hun zwarte hoeden veel meer hoorders op de stoelen brachten, dan het orkest van het concertgebouw of van Mannstadt ooit ver mocht. En zij speelden dat het een lust was om te hooren, zoodat aan het slot de Bra- banconne, die na het Wien Neerlands bloed was gespeeld, na daverend gejuich werd ge bisseerd en het halve publiek de wakkere Belgen volgde, toen zij een ommegang over het terrein maakten. De grijze Coenen was in 't begin van den avond ook al met ons volkslied ontvangen. Het was dus algemeeue feestvreugd, toen plotseling omstreeks tien uur, achter de Bo dega een heele oploop ontstond. Brand in het Chdlet Girondin 't Was indeidaad zoo. Pas had de heer Fehlmann aangekondigd, dat hij zijn proef lokaal nieuw had ingericht en heel aardig ook, met een grot met sneeuwtoppen nogal of daar komt de brand er in. Wel was het niet erg Een jongen had met vuurwerk gespeeld in de grot, die van linuen is, op houten latwerk, maar 't was toch voor de omstanders een aardiger gezicht om de brand weermannen als Alpenjagers op de Jungfrau te zien rondklimmen, dau voor den eigenaar, om te zien hoe zij een groot gat maakten in de rots. Overigens werd het vuur met een paar emmers water gemakkelijk gebluscht zonder dat de brandweer van de tentoonstelling of die van het Leidscheplein (ook aangerukt) er iets aan behoefde te doen en zonder dat zelfs de sneeuw op de bergtoppen smolt. Het geval veroorzaakce natuurlijk een heele drukte. Voor den eigenaar zal het gat in de rots wel worden gevuld door de belangstel ling, die nu voor het Chdlet Girondin zal zijn gewekt. Den laatsten tijd kwam het te Arnhem herhaaldelijk voor, dat door marktbezoeksters hare portemonnaies werden vermist. Vrijdag morgen werd een 20 jarige meid op heeter- daad betrapt, terwijl zij zic'i onledig hield eene dame hare portemonnaie te rollen. Bij eene daarop te harent door de politie verrichte huiszoeking, werden ongeveer 30 portemon naies én geldbeursjes gevonden, waarvan er bereids enkele door vrouwen, als haar op de markt ontrold, herkend zijn. (A. C.) Te Eist (Betuwe) heeft Zaterdag het volgend ongeluk plaats gehad De 12 jarige zoon van den halte-chef aan „de Vork" was bij een landbouwer geze'en op een der boomen van een in beweging zijnde hooiharkmachine. Door het breken van den singel werd het jonge j aard schichtig en geraakte de iongen onder de machine, zoodat een der wielen over hem ging en een paar tanden in het lichaam drongen. Zwaar gewond werd hij naar de ouderlijke woning vervoerd. Zijn toestand is gevaarlijk. Uit Wijk bij Heusden wordt van 6 Juli gemeld Vóór enkele weken trachtte een schipper, woonachtig te Osch, bijgestaan door zijne vrouw, eenige ionge ooievaars weg te halen uit het nest, gelegen op de schuur van den landbouwer C. v. H. alhier. Uit werd toen verhinderd door eenige personen, die hem een pak slaag toediendenen daarna in triomi naar den gemeenteveldwachter brachten. He den nacht echter heeft hij weer met zijn vaar tuig een bezoek aan Wijk gebracht en thans ongestoord het nest van zijne jongen beioofd. Te Heeze (N. B.) brak Zaterdagnacht, een hevige brand uit in een groote boerderij, midden in het dorp gelegen. De bewoners, die zich slechts met moeite uit het brandende gebouw kouden redden, waren niet in staat iets in veiligheid te brengen, zoodat de ge- heele inboedelbenevens een paard vier koeien en eenige varkens een prooi der vlam men werden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Maandag is op plechtige wijze de interna tionale jury geinstalleerd met eene schitte rende redevoering van den algemeenen pre sident der jury, jhr. Mr. C. J. Den Tex. Onmiddellijk daarna heeft de jury hare werkzaamheden aangevangen. De algemeeue secretaris is Mr. D. van Houten zoon van den minister van binnenlandsche zaken. Wij laten hier volgen de lijst der jury leden voor Nederland BOUWKUNST. Dr. Ed. Cuypers Amsterdam. R. J. Sequeira, J. Bernard Springer VERVOERMIDDELEN. J. van Hasselt Amsterdam. A. Koolhoven, Overveen. Th. Sanders Amsterdam. K. H. Schadd J. Scholtens, Haarlem. ALGEMEENE NIJVERHEID. E. M. Jaarsma Amsterdam. George Muller D. C. L. Neelmeijer Jzn., Apeldoorn. S. J. Spanjaard LzBorne. M. C. Teves, Haarlem. J. Bernard Timmermans Wz., Waalwijk. VOEDINGSMIDDELEN. D. A. IC. W. Arntzenius, Amsterdam. J F. van den Brink, M. van Broekhuizen, Dr. P. J. van i'amel Roos, Geert de Jonge, Anton Kriz, PL Martens, F. A. -HPool, H. T. Wilkens Rotterdam. L F. W. Wolvers Amsterdam. HYGIENE. J. C. Boldoot, Amsterdam. Dr. D. J. Dozy, H. Nanning, 's Gravenhage. Leop Schwartz, Zutphen. Johs. J. Sivildens, Amsterdam. MACHINERIEËN. F. Anderheggen Jr., Amsterdam. N. J. Singels Jr., 's Gravenhage. VERLICHTING EN VERWARMING. E. M. Jaarsma, Amsterdam. Jhr. J. H. van Reigersberg Versluis, Amster dam. J. F. H. Roll, Dordrecht. N. I Singels, 's Gravenhage. I. A G. van der Weide, Leiden. KUNSTNIJVERHEID. H. Gerlings, Amsterdam. S. J. H. Gompertz, Bart van Hove, Juriaan Kok, 's Hage. L. van Leer, Nieuwer Amstel. VOLLEDIGE INRICHTINGEN. I. Meier, Amsterdam. VEILIGHEIDSMIDDELEN. H. Heimig van der Vegt, Amsterdam. Dr. P. C. Kaz, A. Roland Holst, TUINBOUW. G. Harkema, Amsterdam. I I. van Leeuwen Boomkamp, Amsterdam. De heer J. Bern. Timmermans is benoemd voor groep III, waartoe het leder gerekend wordt; president dier atdeeling is de heer Charles Toulin, een bekend Parijsch looier en daarbij een zeer aangenaam en knap man. Onder de juryleden, belast met de beoor deeling van het Schoeisel, schijnt geen enkele Nederlander te zijn. imsstam-t—h— J. X te Waalwijk. Uw ingezonden stuk plaatsen wij Zaterdag. DE REDACTIE. te WAALWIJK, dat zijn INGEZET en GEHOOGD A Van de vaste goederen te Baardwijk, behooreude aan den heer C. van Helvoirt Johszoon te Baardwijk. Koop I. Het huis met, looierij, tuin boomgaardop gaande boomen en wei land op f3500. Koop II Huis met fwee woningen op het Laageind op f1510. Koop III. Huis. erf en tuin (te genover het Raadhuis) o\> f 2500 Koop IV. Huis met 2 woningen op het Laageind op f 2200. Koop V. Wei- en bouwland op f 900. Toeslag op Maandag 22 Juli 1895 des avonds ten 7 ure, ter herberge van ADR1ANUS MULDERS te Baardwijk. B. De vaste goederen behoo rende aan de weduwe en erven Petrus van Rijen te Waalwijk op f2800. Toeslag ter herberge van de Erven VAN RIEL aan de markt te Waalwijk, op des avonds 7 uur. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. te Waalwijk, za! ter herberge van VAN VU UREN, te Sprang, 's namiddags 2 uur, 1 Roggezoogenaamd 6 hontachter 't huis te Sprang, in 3 perceelen. 2 Haver, zoogenaamd V/2 liont, aldaar. 3 Boekweit, 1% n 4 Haver, u 3 hont, voor 't huis te Sprang in 2 perceelen. 5 Rogge, zoogenaamd 37° hont in Vrij hoeven-Cappel. 6 Gerst, zoogenaamd 11/2 hont aldaar. 7 Aardappelen, zoogenaamd -1J/3 hont aldaar. Behoorende aan de erven der echtelieden IIeNDR. V. CaMPEN - PlETERNELLA VER MEULEN 8 Rogge, de Molenakker onder Sprang. Behoorende aan Stephaan Timmermans te Sprang. te Waalwijk, zal Donderdag 18 Juli 1895, nam. 6 urebij Frans Brokken te Drunen, voor den Heer L. SPIERINGS, te WAALWIJK, zal 23 Juli 1895, nam. 7 ure, ter herberge van D. VAN BA VEL, te Bezooien, Onder Bezooien, Voor den heer II. VISSERS 2 buizen met tuin, te Bezooien, groot 5.80 aren, ingezet en gehoogd op f1650. Voor den heer WEMMERS, Een bouwterrein, groot 3 aren, ingezet en gehoogd op f 470. te Waalwijk, zal groot 64,10 aren, ingezet en gehoogd op fllOO. op Margoospolder onder WASPIK (Zandschel.) Te bevragen bij G. HOOIJMAIJERS aldaar.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3