ï,S!'j Notaris BINK, 8 Zwikkers Notaris BINK, Notaris BINK, ■a» Notaris KANT, PAARDENSPEL. V oorstelling, MPIILLB-M OMEN, Schoenwerk Advertentiën, Gebrs. v, Leeuwen Kan Straaten, AMSTERDAM. Gebrs, v. Leeuwen Van Straaten, Een perceel Driesland, Uitslag der Verkiezingen Expeditie van LOMBOK, Circus ROBINSON. Buitengewone Voorstellingen op Woensdag 1,7 Juli 1895, WAALWIJK. N. W. van Straaten Lvan Leeuwen verkoopen: kunnen geplaatst worden Standplaats voor de Teekenschool. verkoopen Verpachten: maakt bekend: OPËNÏNGS- op MAAT. ONDERTltOU WD Willem Geerhard Vaags Bernarda Izina Draaijers. Eenige kennisgeving. Ondergcteekenden Nelson Willem van StraateilKoopman vroeger te s Ha<*e thans te AMSTERDAM en Lode wijk van Leeuwen Koopman te WAALWIJK, tot lieden te Waalwijk gehandeld hebbende on der de firma WAALWIJK, AMSTERDAM, 15 Juh 1895« 23 Juli 1895, nam. 7 ure, aan de MACHINALE SCHOENEN FABRIEK van AMSTERDAM, Haarlemmerhouttuinen No. 17. te Waalwijk, zal Maandag 22 Juli 1895, nam. 8 ure, bij JAN DE GROOT, te Be- zooien, voor de erven A. v. d. Broek, te Waalwijk, zal Donderdag 18 Juli 1895, nam. 6 ure, bij Frans Brokken te Drunen, voor den Heer L. SPIERINGS, 40 perceelen Hooiland „Nieuwe Kampen," afkomstig van Nap. Sassen. te WAALWIJK, Toeslag op Maandag 22 Juli 1895 Dinsdag 23 Juli 1895 Directeur H. GRUNKORN. Standplaats op het terrein naast Wed. Van Dijck. Voor de eerste maal op de Kermis te Waalwijk. KOMT ZIJNE geven, in de hooge rijkunst, Paarden- dressuurgymnastiekacrobatiek komieke clownsballett en panto mimes. Stationsstraat Beveelt zich beleefd aan voor het LEVEREN van De voorzitter en de beschermheer hielden redevoeringen welker inhoud wij niet konden volgen,als zijnde op te grooten afstand gezeten. Het feest liep in de beste orde lot ieders genoegen af. Dinsdag was 't matinée op de harmoniezaal der erven Van Riel, gegeven door de har monie l'Espérance met medewei king van eenige bekende specialiteiten, 't Ging er als altijd vroolijk en prettig toe en allen amu seerden zich uitstekend. Heden namiddag is 't bal op Recht door Zee en daarna soiree amusante et comique op de harmoniezaal. De beide theaters op het kermisterrein geven ruimschoots wat zij in hunne annonces beloven zij zijn een bezoek in alle opzichten waard, en verheugen zich dan ook in groote belangstelling. Van avond geeft het circus Robinson, zijn eerste uitvoering. Ook van dit gezelschap hooren wij niets dan goed. De ingezetenen hebben nu gelegenheid genoeg tot uitspanning en wij kunnen de inwoners van naburige gemeenten gerust aanraden eens een paar avonden hier te komen doorbrengen; zij zullen 't zich niet beklagen. De machinale schoenenfabriek van Gebrs, van Leeuwen en Van Straaten wordt overgebracht van hier naar Amsterdam. Dit is weer een werkelijk nadeel voor de gemeen te, want er werden wekelijks eenige honderde guldens aan arbeidsloon uitgekeerd, die voor verreweg het grootste gedeelte in Waalwijk verteerd werden. Ook zullen nu wel eenige werklieden naar ander werk moeten uitzien. Wel heeft de firma zich bereid verklaard alle werklieden, die dit verlangen op kosten der firma mede te nemen, maar niet allen kunnen daarvan gebruik maken. In alle geval is 't weer een verlies voor de gemeente, te treuriger omdat de laatste jaren veel fortuinen en verscheidene industrieele ondernemingen uit de gemeente gegaan zijn, zonder dat er iets voor in de plaats kwam. - Maandag ochtend is, een om zijn goed gedrag algemeen geacht jong mensch, be diende in de vleeschhouwerij van den heer O. van Loon verdronken gevonden in de sloot langs den Zomerdijk onder Bezooien. Daar op het lichaam geen sporen van geweld te bespeuren waren, moet aan een ongeluk gedacht worden. Onder de luidie hier de kermis kwa men bezoeken om den kost te verdienen heeft de marechaussée iemand opgespoord die nog drie maanden te goed had en Ge signaleerd stond. De man is natuurlijk°in arrest genomen en opgezonden. - De combinatie „Antoon Jurgens en Prinzen," te Rotterdam en Oss, heeft besloten te Antwerpen eene groote margarine-fabriek te bouwen ingericht om per dag 50000 kilogram boter te vervaardigen. De levering van de machinerieën is reeds opgedragen aan den heer W. Grassote s Hertogenbosch, die ook belast is met de levering van de machinerieu voor de boter- jabriek, te Antwerpen te vestigen door de firma W. Albers, te Dordrecht. Men meldt uit Heusden: In den nacht van Zaterdag op Zoudag omstreeks twee uur ontstond alhier brand in de kuiperij van M. van Herwaarden. Weldra werden de vlammen, door houtwerk gevoed en aangewakkerd door een sterk Zuidwesten wind zoo hevig, dat aan blusscheu niet meer te denken viel. Een ware vonkenregen ver spreidde zich over de stad. Het geheele pand is met den inboedel een prooi der vlammen geworden. Door het krachtig optreden der brandweer zijn de belendende perceelen be houden geworden; de daaraan toegebrachte waterschade is intusschen aanzienlijk, vooral aan de woning van notaris De Gier. De schade wordt door assurantie gedenkt. Dagen van beproeving Gcnemuiden beleeft droeve dagen. Scheen het in het begin der vorige week, dat het grootste deel van die plaats door het vuur zou worden verteerd, Zaterdagmorgen bracht de storm een nog grootere schade dan de brand aan. Al de polders aan 't Zwartewater zijn ingeloopen. De buitenpolder achter de gemeente, waarin de algemeene weide van de grootburgerij is gelegen, begon 'sraorgens uur ook in te loopen en nu is in dien polder niet de schade groot door gemis of verlies van weide enz., maar het groote getal vimmen biezen, die in de jongste verloopen dagen zijn gesneden en ter droging op den zoogenaamden Top zijn gebracht, zijn bijna alle door den vloed weggevaagd. De schade die de afgeloopen week aan de ingezetenen zoowel arbeidsstand als burgerij werd toegebracht, is moeielijk onder cijfers te brengen. Te Berchemliep het zoontje van v. d. Brok op de spoorlijn, toen een goede rentrein aankwam. Van schrik bevangen, viel het kind tusschen de rails; de trein ging over hem heen maar het bleef ongedeerd. De moederdie het geraar gezien had en het kind wilde grijpen struikelde, zoodat zij voor de rails bleef liggen en mede behouden bleef. aangehoudene was eerst 21 Juni uit de ge vangenis te Breda ontslagen, waar hij was gedetinee-d voor een dergelijk misdrijf, in' militairen dienst gepleegd. Onder Weert heeft men L. d. B.. uit Nederweert, zoo mishandeld, dat hij bewus teloos bleef liggen. De daders hebben hem daarna op de rails gelegd van den Grand Central Beige. Gelukkig werd hij door een een voorbijganger uit deze gevaarvolle positie verlost. Het eiland Marken is Zaterdag onder- geloopen. Een dag of acht zijn de Markers met dat -water en dien modderige boel op gescheept. Daarbij komt nog het nadeel van het wegdrijven van het hooi, wat, gevoegd bij de uiterst schrale ansjovisvangstden Markers weer een gevoeligen slag toebrengt. Van Schiermonikoog wordt gemeld Zondag is gestrand de Talisman, kapitein W. Enkson, met hout van Soderham naar Cowes. De reddingboot beproefde tot driemaal toe het volk op te nemen, maar de opvarenden weigeren het schip te verlaten. Maandagmorgen is het schip nader aan deze kust gedreven. De kapitein en 4 man zijn afgehaald met de reddingboot uit Paesens de stuurman, aan boord gebleven, werd af gehaald door de reddingboot van Schiermo nikoog. Het schip zal denkelijk verloren zijn. De sleepboot Asistent is hier om de Lah- neck af te halen. STORM. ïlet stormachtige weer, dat onverwachts kwam opzetten, heeft aan de in zee zijnde visschersvloot nogal eenige schade veroorzaakt. Verschillende schuiten kwamen met min of meer belangrijke averij te Nieuwediep binnen. De blazer H. D. 298, bevaren door schipper Griek, wiens mast brak, verkeerde in groot gevaar, doch werd door de schuit H. D. 16, schipper G. Bakker, op sleeptouw genomen en behouden in de haven gebracht. Op de Maas voor Nieuwersluis is een tjalk met hooi gestrand. De opvarenden, schipper Keninck, van Spijkenisse en twee knechts, werden gered door de zalmvisschers Quispel, Kalkman en Tol. Al de gorzen aan de zuidzijde van het eiland Voorne zijn ondergeloopen. Het verlies aan hooi is groot. De Keilen (de buitenpolder van Nieuw Mathenesse) is onder water geloopen. Te Scheveningen stond Vrijdagavond 6 uur met den zeer krachtigen westenwind de zee weder tot aan de duinen, en de hooge golven leverden een schoonen aanblik op. Al sloeg er ditmaal geen gedeelte van den duinvoet weg, toch richtte het onstuimige vvater groote schade aan. De in aanbouw zijnde hoofden hadden het hard te verant woorden rijswerk, afkomstig van die hoofden spoelde van de Kerkwerf tot aan het Kur- haus in massa. Veel van het materiaal, pa'eu, delen en rijswerk, dat in groote hoeveelheden op het strand voor de Kerkwerf opgestapeld lagwerd door de golven medegevoerd maar voor een groot gedeelte later weder opgepikt. Bij het Volkszeebad werd de tent door de zee ondermijnd en vernield. De grootste ruïne gaf het straud bij het Kurhaus te aanschouwen. Alle tenten met zeilen moesten indehaast worden afgebroken andere tenten, die niet zoo gemakkelijk te verplaatsen waren, liepen gevaar en kregen een paar voet water binnen. De palen, waaraan het vuurwerk wordt afgestoken, werden door het water zoo on dermijnd, dat een vijftal in den loop van den avond neerploften. De enkele bomschuit, die op de kust vischt kon het in zee niet meer houden en liep op het sirand, hetgeen gelukkig zonder onheilen afliep. Op het kritiekste oogenblik, het uur van den vloed, kwam uit zee een bomschuit aan zetten, de eenige, die nog op de kust vischt. De vrees was niet ongegrond, dat er gevaar bestond om bij het snelle stranden stuk te slaan. Doch de bom hield zich flink, en men kon zich toen overtuigen, dat zulk een bom schuit, zelfs al is zij niet jong meer, nog heel wat verdragen kan. Het gejammer van vele moeders en familieleden, die aan den straatweg het stranden van de schuit gade sloegen, veranderde spoedig in groote vreugde, toen de bemanning behouden aan wal stapte! Di officieren van het Portugeesche schip Vasco de Gamate Rotterdamwoonden Donderdagavond het concert in den Doele bij. 1 oen zij met de sloep naar boord te rugkeerden, stootte deze onverwachts op een voorbijvarend beurtschip, dat door een stoom bootje gesleept werd, De zeelieden een on geluk vreezende, sprongen in alle haast op het groote schip over, doch twee matrozen vielen in het water en verdronken. Hunne li ken zijn nog niet teruggevonden. Verder bekwamen de heeren Herman Zeegers 102 stemmen, H. Mulders 4, P. Ver wiel 4, II. Jansen 3, P. Wijten 3 en 21 auderen ieder 1 stem. BEZOOIEN. Uitgebracht 110. He kozen de heeren A. Van der Zaken met 73 en J. Van der Heijden met 71 stemmen Verder bekwamen: G. Rubbens 42, L van der Hammen 4 en A Blok 3 stemmen. CAPELLE. Herkozen de heeren A. Verheijden en M. J. Rijken. OUDI-IEUSDEN. Uitgebracht 62 stemmen. Van onwaarde 1 stem. Herkozen de heeren Ambr. Muskens met 53 en Ant. van Loon 35 stemmen. Verder bekwam de heer W. H. Klijn 25 stemmen. en zijn bij onderhandsche acte in dato 10 de zer overeengekomen van nu af den zetel hunner vennootschap, opgericht bij acte verleden voor Notaris RANT te Waal wijk 31 December 1894 en ingeschre ven 18 Januari d.a.v. ter griffie van het Kantongerecht te WaalwijkOVER TE BRENGEN van WAALWIJK naar Geschiedende deze aankondiging naar het voorschrift van art. 31. Wetb. v. Kooph. te WAALWIJK, zal ter herberge van D. VAN BAVEL, te Bezooien, Onder Bezooien, Voor den lieer II. VISSERS, 2 huizen met tuin, te Bezooien, groot 5.80 aren, ingezet en gehoogd op f1650. Voor den lieer WEMMERS, Een bouwterrein, groot 3 aren, ingezet en gehoogd op f 470 groot 64,10 aren, ingezet en gehoogd op fllOO. non rra »>-» .1 voor den gemeenteraad. 7~ Te Sittard is aangehouden zekere P. J. Nijsten uit Echt, oud 21 jaren, die zich te Maastricht, Meersen en Beek aan valschheid in geschrifte heeft schuldig gemaakt. De WAALWIJK. Uitgebracht Blank en onwaarde Volstrekte meerderheid Herkozen de heeren A, H. van Schijndel Van Tilburg sl_ Timmermans van Turenhout met 157 st. 279 stemmen. 9 136 met 173 st. met 164 st. dat zijn INGEZET en GEHOOGD A Van de vaste goederen te Baardwijk, behoorende aan den heer C. van Helvoirt Johszoon te Baardwijk. Koop I. Het huis met looierij, tuin boomgaardop gaande boomen en wei- X, }aTnTd ,°1> f3500. Koop 11 Huis met twee woningen op het Laageind op f1510. Koop III. Huis erf en tuin (te genover het Raadhuis) op f2500 Koop IV. Huis met 2 woningen op het Hoogeind op f 2200. Koop V. Wei- en bouwland op f 900. des avonds ten 7 ure, ter herberge van ADRIAN US MULDERS te Baardwijk. B. De vaste goederen behoo rende aan de weduwe en erven Petrus van Rijen te Waalwijk op f2800. Toeslag ter herberge van de Erven VAN RIEL aan de markt te Waalwijk, op des avonds 7 uur. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. Voor het eerst alhier op de Kennis Grootste succès van den dag. OPVOERING van de voorgesteld door levende personen. Opgeluisterd door een buitengewoon schoon Sympbonieorgelliet nieuwste systeemdat tot heden in Holland be kend is. Prijzen der plaatsen 1ste Rang 25, 2de Rang 15 en 3de Rang 10 cent. Edele Raspaarden en iVrtisten van den eersten rang. des avonds 8 uur en verder volgende dagen gedurende de kermis. Zie verder strooi- en aanplakbiljetten. Prijzen der plaatsen: Eerste rang (stoelen) f 1,00lie rang 60 cent; Ille rang 30 ct. Bureau geopend des middags van 122 uur en 's avonds van 7 uur. Met hoogachting, ROBINSON, Directeur.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3