3 of 4 Schoenmakersknechts, Schoenwinkel, Vleeschers. Leiwfirzfilering-Maatscliappii EEN DRUKKE WEEK,"" Wed. C. Holtgrefe. Maatknippen! Mej. Poortman, te Naaldwijk, W. G. Vaags, in Ijzerwaren, Huishoudelijke- en Inmaakbussene„inmaakflessciien, Broedeieren. Broedeieren Advertentiën, M. A. J. LEEMANS, Een JONGMENSCH H. Witlox-Bressers „PIËTA S", W. G. VAAGS. C. M ANDERS, Handelsberichten. GEVRAAGD GEVRAAGD VRAAGT Twee bekwame HANDEL Depot van Sigaren Petroleumkooktoestellen a 15 CENT PER STUK. ONWEER. om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden te NAARDEN. tegen HALF AUGUSTUS Directeur A. J. SNOEKC. Voor slechts f 1.50 per post wissel verkrijgbaar bij WAALWIJK, bij de Haven. Gerenommeerde merken, ALLES HANDWERK. PETROLEUMLAMPEN in soorten. uiterst voordeelig en vele verlakte, blik ken zinken en geëmailleerde arti kelen. Vaste goedkoope prijzen. VERKRIJGBAAR bij: MolenaarDRUNEN. van 14 verschillende soorten ontstond een twist tusschen eenige boeren, die met elkander nog een appeltje te schillen hadden. Deze twist liep zoo erg, dat gebruik gemaakt werd van messen, zoodat een for- meele vechtpartij geleverd werd. De gebrs. Peijpers en de landbouwersknecht L. Jansen werden duchtig gesneden en gestoken. Woens dag morgen werd aangifte gedaan bij de maréchaussée te Breda, die dit zaakje wel zal uitpluizen. Men schrijft uit Varik De Woudrichemsche visschers beginnen hier zoo zachtjes aan een plaag te worden. Nu eens hoort men van hunne rooverijen uit Lent, dan weer uit Dodewaard, en nu weer van hier. In troepen van 10 a 14 man varen ze als vroeger de Noormannen in open schuiten de Waal op, verbergen zich hier of daar in een hoek om op zonsonder gang te wachten en dan hun zegens in ander mans vischwater uit te werpen. Nu zijn er door onze politie weer vier op heeterdaad betrapt, maar toch weten ze telkens deze weer te verschatken. Zou er van hoogerhand niet eens op nog scherper toezicht kunnen aangedrongen worden? Üe ontvangen straf schijnt hen niet van hun rooftochten te kunnen weerhouden. Het deksel op den neus Iemand te Benschop kocht van een land bouwer te Polsbroekerdam een voer hooi voor f 20, zooveel hooi als hij op één wagen zou kunnen laden, luidde het royale accoord. De kooper was niet weinig in zijn nopjesinet een sterk paard voor een extra soliden wa gen toog hij naar het hooiland en laadde een vracht zooals nog nooit iemand op een boerenwagen had gezien, een vracht van 3500, misschien wel 4000 pond. Maar, wie het onderste uit de kan wil hebben, krijgt het deksel op den neus. Toen de polderboom werd vastgejord, stortte de wagen krakend ineen; de met zooveel zorg opgeladen vracht verspreidde zich in alle richtingen Met een gebroken wagen, onder het hoongelach van vele omstanders, moest de hebzuchtige koop man met een nietig wagenvrachtje naar huis. Het leeuwenaandeel van dat voer hooi bleef liggen tot den volgenden morgen, toen de verkooper, lachend in zijn vuistje, het heen reed naar zijn eigen berg De bliksem in een stoomboot De stoomboot „Heemstra," Woendag te Harlingen van Amsterdam gearriveerd, werd in den morgen circa halftien stoomende tus schen Hoorn en Marken door den bliksem getroffen. De stengestag van gegalvaniseerd ijzerdraad werd op verscheidene plaatsen als gegloeid en geheel vernield, terwijl het kompas totaal onbruikbaar werd en een gedeelte van dat kompas uit geelkoper bestaande, rood van kleur werd. De stuurman, die tijdens het ongeval aan het roer stond, was door de hitte genood zaakt eenige passen achterwaarts te doen en de geheele stoomboot was overdekt door een regen van vuur. Passagiers zoowel als bemanning kwamen allen met den schrik vrij. De circa 40 passagiers roemen om het ne houding van kapitein en de dere i ming der „Heemstra." t singen viel een 7jarig knaapje van eer der k den. Spoedig werd dit gelukkig benier:; den Nederlandschen zeeloods Van Hoepen die onmiddellijk gekleed te water sprong en het genoegen smaakte het kind van een wissen dood te redden. Te Asperen is een man door den blik sem gedood. Te,Vuren'sloeg de bliksem een gat in het dak van een huis en veroorzaakte een begin van braad. Men meldt uit Amsterdam Met deze zoele avonden vocht men om de zitplaatsen voor de bierhuizen. En zoo was er een dorstige, die nadat hij voor de ruim 20 koffiehuizen aan het Rembrandtsplein ver- geefsche pogingen had aangewend om een plaatsje te veroveren, het zeer rationeel besluit nam uit zijn eigen huis een eigen stoel te halen en zich daarop voor het bierhuis de Gute Quelle neer te zetten. Tot zoover ging alles goed, ook zijn pot bier werd hem ge bracht door den kellner, maar toen hij zich gelaatd en betaald had, begon het lieve leven. Nauwelijks was hij opgestaan om met zijn stoel onder den arm te vertrekken of de kellner, meenende dat men zij» patroon be stal, in niet genoeg te loven ijver den ver meenden stoelendief na. Hem volgden vele bezoekers en ook de waarddeze laatste (wegens zijn respectabelen omvang) minder vlug. De man met den stoel, in het gevoel van eigen goed recht en er vast op vertrouwende quil y a des juges Amsterdam, vluchtte niet en werd dus al spoedig ingehaald en door een dichte menigte omgeven. Met een vloed van woorden werd de stoel door kellner en waard opgeëischtdoch het antwoord luidde „slechts over mijn lijk." Eindelijk daagde de rechtvaardigheid op in den persoon van een politieagent. Aanklager en beklaagde werden gehoord. In plaats van een verdedigingsrede, draaide de laatste het corpus delicti onderste boven en zeide pooten van dezen stoel zijn zwart als de duisternis terwijl die van de stoelen uit de Quelle geel zijn als zuiver goud. Dit was onzen politieagent genoeg en de volgende uitspraak vloeide van 's mans lippen: „Een Nederlandsch burger heeft het recht met zijn eigen stoel uit wandelen te gaan. De directie van Seinpost te Scheveningen is het slachtoffer geworden van knoeierijen op groote schaal met haar toegangsbiljetten. Reeds langs was opgemerkt, dat, hoewel de zalen steeds vol waren en in de bussen een toenemend aantal coupons werd gevonden de inkomsten niet stegen. De directie moest dus bestolen wo-den. Het is na een nauwlettend onderzoek ge bleken dat de directie te doen heett met een nadruk op uitgebreide schaal harer coupon boekjes, die te 's Gravenhage inplaats van voor den prijs van f 4, voor f 1,50 aan den man werden gebracht. De noodige maatregelen zijn getroffen dat deze fraude niet kan wor den \oortgezet. Te Kamperveen is in den nacht van Vrijdagnacht de boerenhofstede van den landbouwer Siemen Leeffers door brand ver nield. De bewoners hebben nauwelijks den tijd gehad zich uit het brandend perceel te redden. Behalve het huis werden 3 bergen met hooi, een schuur, de inboedel enz. door de vlampien vernield; een 8tal varkens zijn mede verbrand. Uit Dordrecht meldt men van Vrijdag Tijdens het hevige onweder, dat heden n.m. te half een boven de stad losbarstte, en van stortregens en hagelslag vergezeld ging, sloeg de bliksem in de margarinaboterfabriek van de firma J. W. Albers aan het Wilgenbosch. De bliksem kwam door den grooten schoor steen binnen, volgde van daar de rookkanalen, passeerde vervolgens de machinekamer en verliet deze door een openstaand raam. Van het aanwezige personeel bekwam niemand letsel. Brand werd niet veroorzaakt. Te Stolwijk trof bij den landbouwer W. G. Pz. de bliksem den hooiberg en zette dezen in volle vlam, terwijl een paar kippen gedood werden. De hofstede raakte ook in brand, doch bleef door de inmiddels aange rukte brandweer behouden. Zelden heeft het daar zoo lang achtereen zoo hard geregend; het water in den polder was in korten tijd meer dan 5 cM. gewassen. Heden brak boven Schalkwijk (U.) een hevig onweer los. De bliksem trof de openbare lagere school terwijl al de leerlingen zich er in bevonden. Van den muur werd de kalk afgeslagen doch de kinderen kregen geen letselallen kwamen met den schrik vrij ook het gebouw leed geen verdere schade. Te Gameren sloeg hedenmiddag de blik sem in de behuizinge van den landbouwer I-I. van Tuil, welke met den geheelen in boedel, benevens eenen op het erf staanden hooiberg afbrandde, Niets is geassureerd. Te Ierseke is heden een brand uitgebroken bij M. Vermeu, landbouwer, door het inslaan van den bliksem. Alle gebouwen zijn ver brand, benevens 5 paarden, 7 kalveren en 2 stieren. Op de buitenwaard te Nederhemert werden elf runderen en vier paarden aan verschil lende eigenaren toebehoorendedoor den bliksem gedood. Te Gaanderen sloeg de bliksem het huis, bewoond door J. L., in brand. Niets werd gered. Alles was verzekerd. Te Venloo sloeg heden middag de bliksem in de geretarmeerde kerk. Het orgel ver brandde grootendeels. Te Sleeswijk sloeg de bliksem in bij den landbouwer C. v. Andel en beschadigde een raamkozijn. Het geheele huis was vol rook. Sprang, 26 Juli. De rekening over 1894 is door den raad voorloopig vastgesteld in ontvangst f 8617.435; in uitgaaf f 8525.25; en dus met een batig slot van f 92.185. Weldra zal hel 25 jaar geleden zijn, dat de EdelAchtb. heer Van Dijk burge meester onzer gemeente werd. Men heeft besloten, dien dag feestelijk te vieren. Eene vergadering van een groot aantal ingezetenen heeft reeds plaats gehad, comité's zijn al benoemd. Spoedig zal bekend gemaakt worden of het feest 10 of 11 Sept. a.s. gevierd zal worden. In de landbouwschuur van M. van Vuuren is Vrijdagmorgen de bliksem ingeslagen hetwelk nog al eenige schade heeft veroor zaakt; hoewel de schuur in het begin vol rook was en men een sterke brandlucht ge waar werd, is er geen brand uitgebroken, wat voor den gebruiker zeer gelukkig is, omdat de schuur geheel was gevuld met hooi, granen en verdere veldvruchten. Capellc 25 Juli. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad is tot onder wijzer aan de o. 1. school in de Nieuwstraat alhier benoemd de heer A. de Weijert, thans in gelijke betrekking te Ochten. Met den benoemde stonden op de voor dracht de heeren R. Clason, onderwijzer te Gasselte en J. van Hardeveld, onderwijzer te Ochten. Gemelde benoeming was een gevolg van het niet aannemen dezer betrekking door den heer A. van Wijnen te Gameren. Meeuwen. Voor de verkiezing van een lid van het bestuur van het waterschap den Polder van Meeuwen, werden uitgebracht 64 stemmen; waarvan op zich vereenigden de heer J. A. van Turnhout 47, de heer L. Sprong 12 en de heer D. van Buuren jr. 5 stemmen. Alzoo gekozen de heer J. A. van Turnhout. Drongelcn. Is er reeds vroeger herhaaldelijk en voorzeker niet ten onrechte geklaagd over den toestand van het veer alhier, met niet minder recht mag thans geklaagd worden over den weg van af het Zuiderkanaal tot aan de stoep te Besoijen. In één woord, de toestand is erbarmelijk slecht en het is te hopen, dat bij het tegen woordig zeer druk verkeer daarin spoedig verandering kome. Bij de verpachting der zoogenaamde „Elanden," gelegen onder deze gemeente langs het Oude Maasje, z'jn voor de toemaat aan merkelijk hooger prijzen bedongen dan ten vorigen jare. Dezer dagen reed in deze gemeente rond een veehandelaar uit Spanje, tot aan koop van kalfkoeien, terwijl eenige dagen te voren ook iemand uit Zwitserland eene rond reis deed tot aankoop van kalfvaarzen. Wel een bewijs, dat het vee uit deze streek ook in het buitenland wel gewild is. 26 Juli. Heden ontlastte zich boven deze gemeente een hevig onweder met plas regen. Drie boomen staande aan den „Groe nendijk" werden door den bliksem getroffen en versplinterd. WAALWIJK, 26 Juli. Bij minder ruimen aanvoer dan de laatste voor gaande marktdagen, wa9 de handel tamelijk vlug. Kalfkoeien golden f 140.f190.—af Dito vaarzen f 130.k 175.f Jonge varkens aangevoerd stuks, ver kocht van f4.25 a f7.25 f— Weilarameren aangevoerd ongeveer stuks, verkocht van f0.a f0. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 286 kg. van f 1,14 k f 1.29 per kg. Eieren f 2,50 a 3,75 per 100 stuks. Omtrent den handel in huiden blijven de berichten steeds hooger. Al wat verleden week in Antwerpen en Havre werd aangebo den in goede gezouten Laplata en zelfs in afwijkende sooiten wordt thans, voor zoover onverkochtminstens Ir. 2 3 hooger ge houden New-York is op alle Europeesche hoofdmarkten weer als kooper opgetreden zoodat eene verdere belangrijke rijzing zeer waarschijnlijk blijft. Voor iul. huiden en vellen is de markt ook weer veel vaster. Voor 't buitenland bestaat daarvoor veel vraag. Alle ledersoorten gaan voortdurend hooger. Voor fransche rekening werden dezer dagen groote partijen leder in Noord-Brabant opge kocht. Men voorziet weer prijzen zooals in 1870 tot 1873 zoowel voor huiden als voor leder. Als men in aanmerking neemt, dat de voor raad ruwe huiden overal nog geringer is dan destijds en dat er betrekkelijk nog minder gelooid wordt en vooral ook minder ingewerkt is, sedert de laatste vijf jaren, is deze voor spelling niet al te gewaagd. Onder al die omstandigheden blijft de schorsmarkt zeer kalm. Voor ongeveer de zelfde prijzen als verleden jaar, namenlijk van f 3.75 tot f 4 65 per 65 Kg. vrij stroom kan men volop koopen. De qualiteit is dit jaar bijzonder goed. Vreemde looimiddelen met aanbod aan vorige prijzen. hoofdzakelijk voor pantofFelwerk bij ofwel MAN en VROUW zonder kin deren, om de leiding mede op zich te nemen van een ill een der grootste steden van Zuid- Holland Onbesprokeu gedrag, R. C. godsdienst en de noodige vakkennis zijn vereischten. Flink salaris wordt verzekerdop nader overeen te komen voorwaarden. Brieven franco onder motto schoenwin kel, aan het bureau van de Echo van het Zuiden te Waalwijk. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 21 September 1802, No. 11. Verzekerd kapitaal ruim 7.000.000.00. Aanwezige reserve ruim 750.000.00. Gedane uitkeeringen tot 1 Jan. '95 circa 1.300.000.00. l)eze Maatschappij sluit alle verzekeringen op het menschelijk leven welke uit statis tieke gegevens te berekenen zijn tegen Eenige- Jaar- Haltjaar- Kwartaal- Maand- en Weekpremiën. De verzekerden deelen in de winst. INLICHTINGEN gratis verkrijgbaar ten kantore der Maatschappij, Burgstraat 66, UTRECHT en te WAALWIJK bij den Agent J HORNES. Van 14 tot en met 21 Juli is voor zeer vele menschen in Waalwijk eene drukke week geweestonwillekeurig wordt het 's avonds vrij laaten aan uitslapen behoeft men niet te denken. Ofschoon men over het algemeen blij is dat er zoo'n achttal dagen in het jaar voor komen toch zal een ieder zich verheugen als de kalmte van een gewonen dag weer is ingetreden. Zoo is het ook mij gegaande kermis— week is voor mij zeer druk geweesten doet mij volkomen tevreden zijn. Aan mijne geachte begunstigers breng ik hierbij gaarne mijn hartelijken dank voor het drukke bezoek tijdens de kermisweek van 1895 Aanbevelend, HANDLEIDING voor zelfonderricht dui delijke beschrijving met 53 figuren, waardoor ieder het knippen kan leeren. Zie de gunstige aanbeveling in De //Echo van liet Zuiden" van 7 April 1895. der firma N. O Estoppey Co, Utrceht. Hofleveranciers. Opnieuw ontvangen Aanbevelend

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3