B. A. Middelkoop 128 gave en lange IEPEB00H, Notaris RANT, Notaris RANT, GEFEESTE TEEKEKii Aanbesteding. Op Dinsdag 24 September 1895 Advertentiën, IEPE- en WILGEB00MEN. 133 Wilgeboomen, WAALWIJK Handelsberichten. publiek verkoopen: publiek verkoopen: maakt bekend maakt bekend op Dinsdag 8 October 1895, te Waalwijk, Vrijdag 27 September 1895 De Commissie voorn. Het bon wen van kantoren, maga zijn remisestalling, berg plaats en woonhuizen in de Stationsstraat te Waalwijk, voor heeren H. Colignon Co., (Gend Loos). Gedrukte bestekken en teekening zijn tegen betaling van fl.00 verkrijgbaar in voornoemd Hotel, alwaar die ter inzage liggen. Aanwijzing op den dag der besteding des nam. ten 4 ure, op liet terrein. 2e pr. f 5 C. de Roon, Capelle, rood bont. Beide deze bekroonde runderen zijn aan gekocht door den vleeschhouwer Corn, van Loon, alhier. Na afloop der keuring hield de Afdeeling eene vergadering op Musis Sacrum, waarin de premien en diploma's aan de eigenaars der bekroonde dieren onder passende toe spraken werden uitgereikt. In diezelfde vergadering werd goedgekeurd de rekening over 1894: In ontvangst f 204.30 uitgaaf f 176.88 Batig saldo f 27.42 Mede werd vastgesteld de begrooting voor 1896 in ontvangst en uitgaaf op f 287.42. Kon. Oranje Doelen. De feestcommissie heett twee verzoeken: le. Dat iedereen en speciaal H.H. deel nemers aan den optocht mede willen werken voor eene geregelde en vlugge afwerking van het programma; 2e. Dat zooveel mogelijk een ieder wil medewerken om Waalwijk die dagen een feestelijk aanzien te geven door het uitsteken van vlaggen het aanbrengen van versierin gen, enz. Doorloopende persoonlijke bewijzen van toegang (roode kaart) 75 eent. Concours 25 cent. Festival 25 cent. Feestconcert 50 cent. ALLEEN H.H. honoraire leden van den Oranje Doelen hebben vrijen toegang voor de tot hun huisgezin behoorende dames. De BLAUWE kaarten, uitgereikt aan ge zelschappen en deelnemers in den optocht, zijn NIET geldig voor het concours op Zon dag, maar wel voor het festival en feestconcert. Waalwijk's ingezetenen zullen zeker geen aansporing noodig hebben om aan het hier boven uitgedrukt verzoek van de feestcom missie te voldoen; de sympathie, welke zij van den beginne af getoond hebben voor het driedaag9che feest, dat heden avond aanvangt, is een waarborg, dat zij alles zullen in 't werk stellen om den luister er van zoo mo gelijk te verhoogen. Nu, dank de onvermoeide werkzaamheid van het feestcomité, dank de algemeen on dervonden medewerking van autoriteiten corporaties en particulieren, mag de verwach ting gerust hoog gespannen zijn. Behalve al het in den feestwijzer vermelde krijgen we nog eerebogen, illuminatie en versiering van particuliere woningen en andere verrassingen. In 't kort, 't geheel zal eene feestviering zijn Waalwijk waardig. We kunnen dan ook onze vrienden uit de naburige gemeen ten, die meermalen getoond hebben gaarne in Waalwijk te willen feesten, gerust uitnoo- digen herwaarts te komen, om zich eens ter deeg te amuseeren. Goed succes en veel pret Vergadering over prijs lijmvleesch. Vrijdag om 12 uur heeft de vergadering tot verhooging der lijmvleeschprijzen plaats gehad. De belanghebbenden waren goed opgeko men, zelfs uit Waspik en Capelle waren er looiers tegenwoordig. Ook de directeur der lijmfabriek alhier was present. Algemeen was men van oordeel dat de prijs van het lijmvleesch veel te laag is en volstrekt niet geëvenredigd aan dien van het gedroogde. Na eenige discussie werd de volgende motie voorgelezen De vergadering, diep doordrongen van den veel te lagen lijmvleeschprijs, besluit, voor het nieuwe seizoen geen lijmvleesch af te geven zonder aanzienlijke prijsverhooging. Deze werd unaniem aangenomen. Na besloten te hebben spoedig weder eene bespreking te houden werd de vergadering gesloten. Benoeming. B«j kon. besluit is benoemd tot ontvanger der registratie voor de burgerlijke akten en der successierechten te 's-Hertogenboch G. H. Peters, thans ontvanger der registratie en te Tilburg, vroeger te Waalwijk. De troonrede. De sobere inhoud van de jongste troonrede is niet zonder invloed op de beschouwingen der dagbladen, welke eenstemmig zijn in het wijzen op die soberheid. Eenige keuren 't goed, anderen komen met eene herinnering voor den dag aan de vele niet verwezenlijkte toezeggingen van het vorig jaar. In de zinsnede „den invloed der in andere rijken gevolgde handelstaatkunde in aanmer king nemende* zien sommigen eene buiging tegen het protectionisme of in elk geval eene erkenning.dat in andere landen zoo iets als protectionisme bestaat. Tweede kamer. Bij de overdracht van het voorzitterschap aan den opnieuw benoemden president, den heer Gleichman, verklaarde de tijdelijke voor zitter, de heer Van der Schriek, in de keuze Gleichman een waardeerend bewijs te zien van diens tactvolle en onpartijdige leiding. Door de aanvaarding van deze afmattende betrekking verdient hij de erkentelijkheid van geheel Nederland. De heer Gleichmanhet voorzitterschap aanvaardende, wees op de gewichtige werk- zaariv.cden in het geopende zittingjaar, omdat, nevels het kiesrecht, gewichtige ontwerpen zullen worden cvergelegd. Hij hoopte, dat de kamer aan de behandeling daarvan hare beste krachten zou wijden, en hoewel ook motien en interpellatien ^een deel uitmaken van de taak der kamer, hoopt hij, dat zij zich zou toeleggen op kortheid en zelfbeperking bij de debatten. Wet op liet faillissement De Staatscourant no. 214 bevat de wet van 6 Sept. tot wijziging der wet op het faillis sement en de surséance van betaling van 30 Sept. 1893. De aangebrachte veranderingen zijn de volgende In art. 1, late lid, worden de woorden »die ophoudt te betalen" vervangen door de woorden „die in den toestand verkeert dat hij heeft opgehouden te betalen" en vervalt de zinsnede „indien dit in het gemeenschap pelijk belang zijner schuldeischers wenschelijk wordt geoordeeld." Art. 6, 2e lid, wordt gelezen als volgt „De faillietverklaring wordt uitgesproken, indien summierlijk blijkt van het bestaan van feiten of omstandigheden, welke aantoonen, dat de schuldenaar in den toestand verkeert dat hij heeft opgehouden te betalen, en, zoo een schuldeischer het verzoek doet, ook van het vorderingsrecht van dezen." In art. 198 worden de woorden „had op gehouden le betalen" vervangen door de woorden »in den toestand verkeerde dat hij had opgehouden te betalen", en vervalt de zinsnede >en indien de rechtbank dit in het gemeenschappelijk belang der schuldeischers wenschelijk oordeelt. Landbouw. Uit het Land van Altena wordt geschreven: Het prachtige weer der laatste weken doet overal zijn weldadigen invloed gelden. De landerijen hebben een aanzien alsof men in de maand Mei, in stede van September is. Overal volop gras voor het vee en ruimschoots hooi in de schuren voor den winter. Qualiteit en quantiteit zoowel van de toemaat als van de eerste snede is uitmuntend. De veestapel verkeert in blakenden wel stand, behalve dat zich in deze streek de vlekziekte onder de varkens vrij erg openbaart, waardoor dan ook menigeen veel schade lijdt, aangezien bijna alle aangetaste dieren sterven. Met het rooien der blauwe aardappelen is men druk bezig; de uitkomst is niet meer dan middelmatig, terwijl de prijzen, die zeer laag waren, de laatste dagen wel wat omhoog gaan. Men besteedt thans f 1 80 per H.L. De bieten staan over 't geheel vrij goed binnen een paar weken denkt men hier en daar met het rooien te beginnen. Milde gever. Te Tilburg heeft iemand, die onbekend wil blijven, ten behoeve van het aldaar be staande Algemeen Verzekeringfonds voor Werklieden f 1000 geschouken. Brand te Dusscn. Woensdagavond omstreeks half negen ont stond te Dussen brand in een huis van J. van Engelen, bewoond door 4 gezinnen. Aan blusscheu viel niet te denken. Het pand branddealle pogingen der brandweer ten spijt, geheel uit, en om 10 uur was er niets meer van over dan een smeulende puinhoop. .Maar de Pool in een luchtballon. Geen der koene reizigers of natuuronder zoekers, die het ruwe klimaat dej Noord poolstreken hebben getrotseerd om te trachten het geheim te doorgronden, waarin dat uiterste punt onzer aarde nog altijd gehuld is, heeft zijne onversaagde pogingen met succes be kroond gezien. Integendeel, vele zijn er om gekomen in den ongelijken strijd tegen de ijzige koude, de woeste sneeuwstormen en den honger; andere zijn onverrichterzake huis waarts gekeerd, teruggedreven door de he- melhooge ijsbergen, na het moedig doorstaan van tallooze gevaren. Thans zal een Zweedsch ingenieur, professor S. A. Andrée, trachten op een andere wijze het voor de wetenschap zoo begeerlijke doel te bereiken; niet door de trouwelooze IJszee, niet met eene slede over de doodsche onaf zienbare sneeuwveldenmaar er over heen, met een luchtballon De onderneming is den professor wel toever trouwd, die zijn leertijd als luchtschipper reeds lang achter den rug heeft. Op een van de Noorweegsche eilandjes aan de Noord-Westkust van Spitsbergen, heeft hij zijn hoofdkwartier gevestigd, daar wordt de ballon met gas gevuld en is het uitgangs punt van zijn reis. Het gas wordt per schip in goed gesloten cylinders, 1700 of 1800 in aantal, daarheen gevoerd. De ballon zal zóó uitgerust worden dat hij gemakkelijk door den heer Andrée kan bestuurd worden en draagkracht genoeg bezitten voor een ruim en soliede schuitje. Dit zal moeten bevatten een donkere kamer voor photografische opnamen, slaapkamertjes voor drie personen, en een zeildoeken boot. Veiligheidslampen en electrische accumulato ren voor het koken zijn onder de uitrusting begrepen. Het schuitje zal op zoodanige wijze worden opgehangen, dat het gemakkellijk kan losgemaakt worden, zoodra er gevaar dreigt. Een groot aantal kabels ballast worden me degenomen, zoodat bij eene plotselinge ne- derdaling de kabels het eerst den grond raken, de ballon van een overeenkomstig gewichj wordt bevrijd en de daling ophoudt vóór he schuitje den grond raakt. De ballon kan nie hooger stijgen dan 250 meter, dit wordt ge1 regeld door een aantal lijnen van cacaovezels, die op het water blijven drijven. Volgens het reisplan zal de afstand van Spitsbergen over de Noordpool heen naar de kust van de Beringstraat drie duizend zeven honderd kilometer in een rechte lijn worden afgelegd, in den tijd van 6 dagen. De ballon kan het dertig dagen uithouden, zonder dat eene nieuwe vulling noodig is. De noodige natuurkundige en aardrijkskundige waarnemingen, zullen door geleerden worden gedaan. De kosten der expeditie zijn geschat op ongeveer acht en-veertigduizend dollars, een som, die reeds door geleerden en belang stellenden bij elkaar gebracht is Het ergste, wat den luchtreizigers kan overkomen, is de ontmoeting van geweldige sneeuwstormen. Laten we dus hopen, dat de onverschrok ken luchtreiziger en zijne metgezellen hun doel bereiken en den roem mogen verwerven dien de wereld hun niet zal onthouden en die hun dan ook wel toekomt. Baardwijk19 September. Ouder ge woonte gat onze liedertafel Maandag bij gelegenheid van de kermis eene matinée, die goed geslaagd mag heeten. Wegens ongesteldheid van den zanger der solo „Adolt bij het graf van Maria" werd dit nummer door een ander vervangen. Onder de koor stukken kwam voor de eerstemaal voor: „De dichter is een vogel," van Phil. Loots; dit nummer werd ondanks de moeilijkheden goed gezongeneveneens „de Hymne" van de Vliegh en „Hollands glorie" van Hol, welke nummers zeer verdienstelijk geaccompagneerd werden door den heer Van Delft, organist te Drunen. De heer Th. zong „Goeden nacht!" van Leclercq; deze zanger maakt beste vor deringen. Ten slotte komt nog een woord van lof toe aan de zangers der scènes, die alle goed van stapel liepen; vooral Neuman's Jodenquartet voldeed uitmuntend. Op het gebied van strijkmuziek is onze gemeente volstrekt niet verwend; hoogst zel den zijn wij in de gelegenheid daarvan iets te hooren. Het was dan ook een goede ge dachte van de liedertafel om eenige artisten van het 2e reg. te 'sBosch. de heeren Hermans, piano, Valk viool, Hiddink violoncel en Thewissen piston, uit te noodigen eene soirée te geven. Inderdaad heeft het publiek geno ten van het inet zorg gekozen programma, dat van begin tot einde met de grootste belangstelling gevolgd werd. Elk nummer dan ook werd, voor zoo verre wij recht hebben te oordeelen, keurig uitgevoerd; het zou moeilijk zijn te zeggen, welke nummer 't best was. Wat wij mooi vonden, is samen te brengen tot alles, 't Ligt in den aard der zaak, dat 't eene nummer meer waarde heeft dan 't andere, doch dit ligt aan de compositie en 't meer ot minder in den al- gemeenen smaak ligt aan 't al of niet melo- dieuse van een nummer. Zoo komt 't, dat Werners Abschied ad. Trompetter von Sackingen, van Nesier, dat verrassend schoon is en de Ave Maria van Gounod gebisseerd werden. Dit neemt niet weg, dat Le Barbier de Seville van Rossini, de Norma van Bellini en Lucretia Borgia van Donizetti 't eveneens verdienden. Wij kunnen dan ook niet anders doen dan de vier heeren ten zee rste aan bevelen bij hen, die een genotvollen avond wenschen te hebbe^; wij althans hebben hun bij 't afscheid een welgemeend „Tot weder- ziens" toegeroepen. WAALWIJK, 20 Sept. De premie- paarden- en beestenmarkt was zeer druk bezocht. Van paarden was de aanvoer niet groot. Hoornvee daarentegen zeer ruim, ongeveer 390 stuks stonden aan de lijn, terwijl reeds voor de markt verschillende mooie dieren werden ver kocht. Kalfkoeien golden f 140.f210.—, a f Dito vaarzen f180.220.f Jonge varkens aangevoerd 110 stuksver kocht van i'4.25 a f7.50 f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 407 kg. van f 1,12 k f 1.42 per kg. Eieren f4 a 5,per 100 stuks. In granen ging weinig om; er heerscht in alle soorten lusteloosheid. Alleen gerst, die weinig wordt aangevoerd, blijft ongeveer aan vorige prijzen te plaatsen. In ruwe huiden is de markt weer vaster gestemd. Voor behoefte schijnt meer gekocht te worden. De groote aankoop van 250000 stuks door de Amer. Leder Trust Cie schijnt de markt opnieuw in opgaande beweging te stellen. De inschrijving van Javahuiden te Amster dam liep eveneens vlug af, meestal boven taxaat. Goed zwaar leder wordt steeds druk ge zocht tot hooge prijzen van f 0,90 tot f 1,05 per half kilo naar qualiteit. Het lichte goed, zooals Laplata koehuidjes van 22 tot 24 h. k. wordt betaald met t 0,75 d, f 0,825. De schoenfabrikanten willen deze hooge prijzen nog niet aanleggen en nemen hunne toevlucht tot mindere waar, zooals droge en gezouten kaaphuidjes enz. waarvoor men thans ook zeer hooge prijzen gaat vragen. Het verschil met de goede waar is gering. Paarden'eder blijft voortdurend stijgen. In schors en andere looimiddelen blijft de markt vast en ferm gestemd. DE NOTARIS gevestigd te Capelle, zal ten verzoeke van H.H. Ged. Staten van Noordbrabant, 's morgens 10 uur, ter herberge van II. NIEUWENHUIJZEN, aan Labbegat onder Vrijhoeven-Cappel, om contant geld, staande langs de zuidzijde van den weg over den Capelschen dijk tu^schen Ca pelle en Labbegat en staande langs den onderberm van ge noemd dijkvak. In kavels op de boomen aangegeven. ROOITIJD tusschen 1 en 30 Nov. a. s. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den WelEdGeb. Heer A. D. VERMEULEN, te Rotterdam, in het hótel VER WIEL, op Donderdag 3 en Vrijdag 18 October 1895, telkens voormiddags 11 uur, KOOP I. Gemeente Waalwijk. Een per ceel Hooiland, over de Hooigracht sectie A. no 214, groot 1 hectare 14 aren 70 centiaren. KOOP II. Gemeente Eethen. Een perceel Weiland, „Oude Weide// sectie B. no 41, groot 3 hectaren 35 aren 30 centiaren. dat de huizen en erven te WAALWIJK der weduwe en kinderen J. E Nier wenhuiseningezet en gehoogd iet f 4500.—, Definitief zullen verkocht worden in het Hotel Verwiel te WAALWIJK 's avonds 7 uur, tot welken dag inmiddels ten kantore van genoemden Notarisde voorloopige koopprijs kan verhoogd worden, TE De Commissie voor de Teeke&SChool dat zij, die wenschen toegelaten te wordeii voor liet leerjaar 1895/96, zich behooren aan te melden ter secretarie alhier of bij de heeren TH. van DELFT en H. MEUL- KENS, vanaf heden tot en met 26 September. Het. SCHOOLGELD yoor den geheelen Cursus bedraagt f2.voor inwonen f5.voor buiten-leerlingen. Waalwijk September 1895. des namiddags ten 7 ure, in het HOTEL VERWIEL te Waalwijk: Inlichtingen op de werkdagen hij JOS. VAN REE, architect te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 2