Staatkundig overzicht. BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Duitschland. BALANS. 6. 10. b. Van de oefeningen van het personeel en bij brand 100. c. Belooning der brandmeesters - 150. Kosten van onderhoud van gemeente-gebouwen, eigendommen en werken in 't openbaar aanbesteed a. van het post- en telegraafkantoor f 75. b. van het teekenschoolgebouw - 80. c. vergoeding aan de Wed. C. J. Verwiel, voor 't ne men van water voor het postkantoor - 10. Onderhoudskosten van De brandspuithuisjes Onderhoud der gemeente-beplantingen Kosten van ontginning van woeste gronden en van verbetering van an dere gemeente-gronden Grondbelasting wegens Gebouwde en ongebouwde eigendommen Polderlasten 300.— 165,— 15.— 30.— 25.— 120.— 30.— Hoofdst. V. Art. 1. 3. 4. Totaal van het IVe Hoofdstuk f 810. HOOFDSTUK V. Renten en aflossingen van geldleeningen en andere uitkeeringen. Renten van door de gemeente aangegane geldleeningen, als van a. f 5350 k 5 pCt. aangegaan in (onbek.) f 267.50 b. - 88000 a 3Va pCt. 1889 - 3080.— c. - 8000 a 4 pCt. 1883 - 320.— d. 28000 A 3pCt 1894 - 980 N.B. De geldleeningen sub c en d zijn aangegaan tot aankoop en uitbreiding der gasfabriek. Graan- en geldrenten Aflossing van schulden, als a. van de geldleening van 1889 f 1500. b. van de geldleening vanl'883 - 1000. Totaal van het Ve Hoofdstuk Hoofdst. VI. HOOFDSTUK VI. Kosten van onderwijs en armwezen. Afd. I. AFDEELING I. Onderwijs. Art. 1. Jaarwedden der onderwijzers 6. Kosten van het instandhouden van schoollokalen en onderwijzerswoningen 8. Kosten van het aanschaffen en onderhouden van schoolraeubelen 9. Kosten van het aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermid- middelen en schoolbehoeften r 10. Kosten van verlichting en verwarming en van het schoonhouden der school lokalen 11. Kosten van het plaatselijk schooltoezicht f 15. Storting van de pensioensbijdrage der onderwijzers bij den arrondisse- ra en ts-betaal meester 16. Kosten van het teekenonderwijs a. Jaarwedden der leeraren en onderwijzers f 45"\— b. Kosten van teekenmodellen en schoolbehoeften 50. d. Kosten van schoonhouden der gebouwen en school- meubelen - 4647.50 1.25 2500.— 7148.75 4350.— 150.— 50.— 300.— 200.— 10.— 87.— 565 Afd. II. Art. 1. 2. 3. 4. 6. 10. 11. Totaal der Ie Afdeeling f 5712. AFDEELING II. Armwezen en gezondheids-politie. Subsidiën aan instellingen van weldadigheid, als Ten behoeve van het burgerlijk of algemeen armbestuur Kosten van verpleging van arme krankzinnigen 8 a f 200 Jaarwedden van genees-, heel- en verloskundigen met de armenpraktijk belast Kosten van geneesmiddelen Kosten van het begraven van lijken van onverraogeiden Kosten van het nemen van maatregelen tot voorkoming der verspreiding van besmettelijke ziekten Kosten van oude en gebrekkige arme lieden en weezen, die uit een poli— ciair oogpunt rech'streeks door de gemeente besteed worden Verplegingskosten van onvermogenden in het gasthuis Huur van een lokaal voor lijders aan besmettelijke ziekten 1725. 1600. 1600. 350.— 20.— 50.— 500.— 500.— 181.65 Totaal der He Afdeeling f 6526.65 Hoofdst. VII. Art. 4. 30.— 15.— 10,— 15.— 20.— 15 12.50 50.— 25.— 25.— 10.— 20.— 10.— 15.— 10.— 12.— 7. 9. 10. 14. 17. 19. 20. 21. 22. 23. 24. Totaal van het Vle Hoofdstuk HOOFDSTUK VII. Uitgaven niet onder de vorige Hoofdstukken béhoorende of door bijzondere wetten aan de gemeente opgelegd. Kosten der schutterij, als Tractement van den auditeur officier van gezondheid g at secretaris van den schuttersraad t gr bode bij ld. r o 2 tamboers t ,2 hoornblazers Presentiegeld van den schuttersraad Aankoop en reparatie van kleedingstukken t van cnacots Onderhond van kleedingstukken en wapens g r ledergoed en trommen Kosten van schijfschieten a t provoostarrest Gerechts-kosten Onvoorziene uitgaven Administratie kosten Kosten van verzekering tegen brandschade Aandeel der gemeente in verevende uitgaven van kwade posten der personeele belasting Kosten van toezicht en invordering der plaatselijke middelen buiten de jaarwedden der beambten Vergoeding aan het rijk ingevolge de wet van den 21n December 1852, (Staatsblad No. 226) van 21/, ten honderd van het onzuiver be- arag der opcenten ten behoeve der gemeente geheven op de grond belasting over het dienstjaar 1895 en op de personeele belasting over het dienstjaar 1894/5 Kosten van verkoopingen en verhuringen, daaronder begrepen het sala ris van notarissen, griffiers en deurwaarders Voorschotten voor het rijk wegens reisgelden, huisvesting, voeding enz. van manschappen der nationale militie en andere militairen Onverhaalbare kosten van vervolging en andere proceskosten Preraiën \oor markten Bijdrage in de bezoldiging van den veearts Toelage aan de Kamer van Koophandel Uitkeering aan Bezooien wegens van de opbrengst van den Zomerdijk Kosten van ververschingen voor 't stembureau politie maatregelen Restitutie van te veel betaalde belasting f 12238.65 294.50 60.— 150.— 50.— 135.— 30.— 10.— 30.— 50.— 120.— 140.— 15. 15.— 75.— 25.— t 1199.50 Totaal van het Vile Hoofdstuk Hoofdst. VIII HOOFDSTUK VIII. Onvoorziene uitgaven. Art. 1. a. Voor onvoorziene uitgaven ingevolge art. 205 litt. w. der Gemeente wet, met goedkeuring van gedeputeerde staten te doen f 100. b. Wanneer voor een der posten van uitgaaf ook die voor memorie zijn vermeld, begrepen in de volgende artikelen 12 van Hoofdstuk I 2-3-4-6-10 en 16 van t II 1-2-3 en 5 van g III 1-2-3-5-7 en 10 van IV 6-8-9 en 10, Afd. I; Art. 4 en 8, Afd. II van t VI 6-8-13-22 en 26 van r VII feene genoegzame som mocht zijn uitgetrokken, kan het ontbre- ende bedrag, met toestemming van den raad, volgens art. 215 der gemeentewet en indien hoogere goedkeuring is verkregen in- geval|zulks vereischt wordt, aangevuld worden door af- en over schrijving uit den post alhier gebracht ten bedrage van - 975. Totaal van het VUIe Hoofdstuk f 1075. Totaal der uitgaven f 40230.90 Inkomsten der gemeente Uitgaven der gemeente f 40231.14 f 40230 90 Dinsdag is de Fransche kamer weer bij eengekomen. Daat het bureau voor het geheele jaar 1895 is benoemd, behoeft er niet opnieuw een voorzitter enz. gekozen te worden. Wel moet er een regeling der werkzaamheden worden opgemaakt, omdat deze zitting niet de voort zetting is van de in Juli geslotene, maar een buitengewone, die omtrent Kerstmis eindigt. Want de gewone zitting is ditmaal reeds zoo vroeg 13 Juli gesloten, omdat de meeste leden van het parlement zich naar de provincie wilden begeven wegens de dezen zomer ge houden verkiezingen voor de departementale en arrondissementsraden. Een berg van interpellaties ligt, als gewoon lijk, ministerie en kamer op te wachten. Het is natuurlijk mogelijk dat daarvan eenige ver vallen zoo zal men het ministerie moeilijk meer over de expeditie naar Madagaskar kunnen laten tuimelen en is dus van de daarop betrekking hebbende interpellaties de aardigheid eigenlijk af. Maar tegen de vervallende zullen er wel weer andere komen opduiken. Het getal is nu ongeveer 30. Het budget ligt eveneens op de kamer te wachten. Als eerst de interpellaties en de herziening de successie belasting afgedaan moeten worden, dan zullen er weer heel wat „voorloopige twaalfden" noodig zijn. De Engelsche minister-president, de markies van Salisbury, heeft alwederom een ultima tum afgezonden, het derde al in den korten tijd, dat hij aan de regeering is. Ditmaal geldt het Venezuela, waarmede Engeland al jaren in geschil ligt wegens de regeling der grens tusschen het gebied der republiek en Britsch Guyana en wegens eene quaestie van schadevergoeding aan uit Venezuela verban nen Engelsche onderdanen. De gouverneur van Britsch Guyana vertrok naar Londen, om met lord Salisbury afspraken te maken aan gaande de te nemen maatregelen, wanneer president Crespo mocht weigeren. Waarschijnlijk batig slot f -.24 Men staat in Italië eerst heel aan 't begin van de nieuwe campagne in Afrika en reeds beginnen min gunstige gevolgen zich te doen gevoelen. Zoo maakt de nieuwe campagne bezuinigingen van beteekenis op andere takken van dienst noodig; terwijl men daar ver weg in 't zwarte werelddeel nieuwe voordeelen najaagt en een beetje de groote mogendheid speelt, moet men zich thuis imkrimpen op openbare werken moet in de eerste plaats bezuinigd worden, de dringendste werken zelfs zullen moeten worden uitgesteld en daardoor komen vele werklieden buiten werk. En dat tegen den winter en na een slechten oogst! De Italiaansche regeering is voornemens in de volgende maand een nieuw eskader te vormen voor de zeeën in het Oosten; ook zal een divisie iu de Roode Zee gaan kruisen. Tot de voorstellen van generaal Baratieri behoort het plan om den zetel van het mili taire bestuur van Massowah naar Adowat over te brengen, het middelpunt der Italiaansche bezittingen en in de buurt der voornaamste missiën, die altijd Italie's invloed sterk hebben bevorderd. De keizerlijke irade, waarbij door den sultan van Turkije goedgekeurd wordt het hervormingsplan, is ter kennis gebracht van de gezanten van Frankrijk, Rusland en En geland door Munir bey, den algemeenen secretaris van het ministerie van buitenland- sche zaken, doch, hoewel men zich veelvuldig verheugt in het diplomatiek succes der mo gendheden en er allerlei beschouwingen aan vastknoopt, is er eigenlijk niemand, die precies vertelt wat er wordt toegezegd. Doch er is daarom geen reden tot ontstemdheid; wat er nog niet is, zal wel komen, in elk geval hebben de drie mogendheden door haar collectief optreden bereikt, wat er bij mogelijkheid te bereiken is en 't is te hopen dat nu hun stappen, gedaan bij denArmenischen patriarch tot beëindiging van de agitatie even goeden uitslag heeft. Tot keizerlijk commissaris voor de ten uitvoerlegging der hervormingen zal be noemd worden Feti bey, en deze zal dan te zorgen hebben, onder toezicht van de mo gendheden, wier aandacht niet verslapt, voor de richtige tenuitvoerlegging van wat op het papier toegezegd is. Tegenover Turkije kan men nimmer te voorzichtig zijn, doch dan moet den autori teiten ook gelegenheid worden geboden hun goeden wil te toonen de Engelsche pers maakt 't den sultan waarlijk niet licht; onver droten zet zij haar campagne voort, verdacht makingen wisselen at met aantijgingen en bedreigingen. Over Korea nog altijd geen vertrouwbaar nieuws. Nu zegt men weer, dat de moord op de koningin zou zijn gepleegd door Japanners en dat de regeering van Japan dit zelve zou hebben toegegeven, evenals tal van onregel matigheden, gepleegd door Japansche ambte naren. Japan's gezant in Korea, Muira, wordt verantwoordelijk gesteld vooral wat er ge beurd is. Zoo worden de kansen op de in menging van Rusland steeds grooterreeds weigert men de nieuwe regeering, ingesteld door den nieuwen regent, te erkennen, terwijl de afgezette koning alleen wordt erkend als de wettige heerscher. Eerst zal Rusland protesteeren en dan komt er een ultimatum. Ondertusschen wordt er aan de departementen van oorlog en marine te Petersburg hard gewerkt en in Engeland volgt men den loop van zaken met bijzondere aandacht. Brussel werd Zondag vermaakt door een optocht van tweeduizend wielrijderseen belooging ten behoeve van verbetering van de Belgische wegen. Te Brussel op den Boulevard du Midi gingen Zaterdagochtend de paarden voor een sleeperswagen op hol, terwijl de koetsier een kameraad hielp om zijn gevallen paard weer op de been te krijgen. Drie mannen trachtten achtereenvolgens de dieren tot staan te bren gen, maar tevergeefs; en het ergste was dat zij getrapt en overreden werden. De laatste liet zich een veertig meter meesleepen zoodat, toen hij zelf gevallen en onder de wielen geraakt was, de paarden hun gang veel hadden vertraagd, en anderen ze tot staan konden brengen. Twee van de moedige mannen zijn zwaar gekwetst en gekneusd, een licht. Te Brugge zijn Engelsche detectives aangekomen om te zien of zij de drie En- gelsch sprekende mannen en de vrouw Anna Jones herkennen die den 22en September te Ostende in hechtenis zijn genomen, verdacht van den diefstal van fr. 50,000 aan juweelen en waarden ten nadeele van het huis ge broeders Van den Broucke. De Engelsche politie vermoedde namelijk dat de drie mannen beruchte Amerikanen zijn. Men begint te denken dat het leden zijn van een interna tionale bende juweeldieven, die in Belgie, Frankrijk (mevrouw de Rute) en Engeland rars. Langtry) haar slagen slaat. Eugen Wolff, de bekende correspondent van het Berliner Tageblatt, die de verovering ran Tananarivo heeft bijgewoond, seint van den 5en dezer De koningin van Madagascar blijft koningin. De eerste minister is gevangen genomen. Generaal Duchesne heeft een be zoek gebracht bij de koningin. De Fransche minister resident op Madagascar heett het protectoraat over het eiland afgekondigd. De koningin heeft eene proclamatie uitge vaardigd, waarin zij alle hare onderdanen, die in de hoofdstad woonden, oproept om daarheen terug te keeren. De Fransche re geering verlangt geen schadevergoeding. De geschillen zijn bijgelegd; de oorlog op Ma dagascar is als afgeloopen te beschouwen. De inneming van Tananarivo is voornamelijk te danken aan de Fransche artillerie. De Hova's verloren in het gevecht verscheiden honderden dooden. In de hoofdstad is alles rustig. De brigade Metzinger zal weldra naar Europa teruggaan. De brigade Voyron en de Fransche marinetroepen blijven in garnizoen op Madagascar. De gezondheidstoestand der Fransche troepeu is goed. Een tweede expeditie naar Madagascar wordt op het touw gezet, maar deze is van vredelievenden aard. Zij zal bestaan uit we tenschappelijke mannen, die het land zullen bezoeken om de waarde der nieuwe kolonie vast te stellen; tevens gaan eenige zende lingen mede. De expeditie zal in het begin van het volgende jaar vertrekkeu en een paar jaar blijven. In September van dit jaar telde men in Frankrijk 37 werstakingen tegen 28 in diezelfde maand van 1894. Rességuier, de directeur der glasblaze rijen te Carmaux, heeft aan een dagblad correspondent zijn onherroepefjk besluit meegedeeld, alle eischen der werkstakers af te wijzen, en ook zou hij slechts een vierde deel van het vroegere personeel aan het werk kunnen zetten, al wilde men den arbeid weder opnemen. Want tengevolge van de langdurige werkstaking is de omzet voor geruimen tijd verminderd en zal het moeite kosten, de af nemers te behouden. Naar aanleiding van de onthulling van het monument van keizer Friedrich te Wörth, zegt de Nordd. Alg. Ztg. o. a.„Veel edel bloed is vergoten om op het oude Duitsche land het beeld te kunnen oprichten van den leider, die voor het vaderland de bezittingen, welke in dagen van zwakte en vernedering verloren zijn gegaan, te herwinnen. De ge- denkteekenen op het slagveld van Wörth en Metz verkondigen het onveranderlijk feit, dat dit laud Duitsch is en blijven zal. De herinnering van de twee keizers moet uit het hart van het Duitsche volk gerukt zijn, voor een enkele kluit van den Duitschen grond, dien zij herwonnen hebben, aan het vaderland ontrukt kan worden." De Voss. Ztg. zegt van keizer Frederik, dat hij is en blijven zal „araor ac deliciae generis humani." Over het onderhoud dat de keizer met prius Lobanof heeft gehad vertelt de te Berlijn verschijnende, vaak tot officieuse mededee- lingen gebruikte Lokalanzeiger het volgende:

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 2