Notaris BINK, Mande maker, C. van Helvoirt, PIANOLES. HELM CACAO ADRPULLES VAN GHWHl Schoenwerk Voor de lange Winteravonden Antoon Tielen, Advertentiën, MANDEMAKERIJ Tri W A A L W IJ K. ONTVANGEN WAALWIJK. BINNEN LAM). Handelsb erichten finaal verkoopen Wordt gevraagd op MAAT. Ganzenborden, Dominospelen, Damspelen, Fiches en Fichesdoozen, Speelkaarten GROOTE STRAAT beveelt zich beleefdelijk aan tot het geven van VRAAGT Stationsstraat Beveelt zich beleefd aan voor het LEVEREN van in alle soorten, tegen goedkoope prijzen. Bij afname van 1 DOZIJN en meer is de prijs aanmerkelijk minder. The Times is er geenszins mede tevreden. De drie Turksche leden, zegt het blad, zijn deels onbekwaam deels intriganten, terwijl onder de drie Christenleden slechts een is berekend voor zijn taak, en de ander gedeel telijk, terwijl de derde slechts de eigenschap heeft, dat hij voortreffelijk whist speelt. In Engeland schijnt men dan ook zoo weinig vertrouwen te hebben op den ernst der beloften van Turkije, dat met de Amerikaansche regeering door den markies van Salisbury werd overeengekomen gemeen schappelijke maatregelen te nemen tot be veiliging der beiderzijdsche onderdanen op Turksch gebied. Een deel der Albaneesche garde van den sultan is tegen hare officieren in verzet ge komen. Acht man zijn gefusilleerd en 24 naar Klein Azie verbannen. WAALWIJK, 6 Nov. 1895. Raadsvergadering. Donderdag 7 November n/m. 7 ure. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststellen begrooting 1896. 3. Wijziging begr. 1895. 4. algem. politie verordening. 5. Suppletoir kohier v/d Hoofdei. Omsl. 6. Reclames Hoofdei. Omslag. 1'Esp ér an cc. Op Maandag den 18 November a. s. zal de harmonie l'Espérance haar eerste winter- concert in dit seizoen geven. Het bestuur is er in geslaagd voor dit concert te engageeren den heer Bernard Rehl, kapelmeester te 's Bosch en solo cellist bij het Utrtchtsch strijkorkest. Bemin naars van iets heerlijks en iets degelijks zullen dien avond hun muzikaal hart kunnen ophalen. Naar we vernemen, zal de heer Willem Timmermans, de bekwame pianist van de liedertafel alhier, den heer Rehl accoinpagneeren. Lombokkruizen. Binnenkort zullen de Lombokkruizen worden uitgereikt met bijbehoorende bevret- ten. Deze zijn gedrukt op de landsdrukkerij langs autotypischen weg. De rand is saam- gesteld uit militaire zinnebeelden en gezich ten op het oorlogstooneel. Het hoofdmotief der versiering is het tegen een palmengroep rustend Nederlandsch wapen met de daaraan vastgehechte Lombokdecoratie. Aan weers zijden zijn afbeeldingen van de muren van Tjakra-Negara. Het eigenlijke kruis is door wijlen den rijksstempelsnijder J. Ph. Menger vervaar digd uit het op Lombok gedurende die expeditie veroverd bronzen geschut. Het is vierarmig, de armen, aan de beide hoeken gepareld, samengevoegd aan een medaillon. Het draagt aan de voorzijde op het me daillon de beeltenis van de koningin, en op de armen de woorden Lombok, Mataram, Tjakra Negara 1894. Aan de keerzijde op het medaillon het rijkswapen omgeven door een lauwerkrans, en op de armen de woorden: Hulde aan Leger en Vloot. Het wordt op de linkerborst gedragen aan een lint ter breedte van 3.8 centimeters, bestaande uit vijf Oranje, afgewisseld door Nassausch- blauwe, verticale strepen, alle van gelijke breedte. Het lint wordt niet zonder 't kruis gedragen. Het kruis wordt slechts eenmaal uitgereikt en de toekenning geschiedt bij brevet. Atjeh. De correspondent te Batavia van de N. R. Ct seint onder dagteekening van Maandag: ^Generaal Vetter en de majoor van den staf Breijer hebben eene officieele zending om den toestand in Atjeh te inspecteeren en over de door don generaal Deykerhoff voorgestelde maatregelen te beraadslagen." Wy teekenen hierbij aan, dat het voor nemen der regeering ten aanzien van gene raal Vetter reeds hier te lande bekend is. In de memorie van antwoord op 't voorloopig verslag over de Indische begrooting voor 1896 toch leest men //Het ligt nu in de bedoeling om, ter bevordering van overeen stemming van inzichten, den nieuw benoem den legercommandant, nadat hij 'J; commando zal hebben aanvaard, op te dragen Atjeh te bezoeken en zich aldaar persoonlijk door den gouverneur te doen voorlichten omtrent de laatstelijk door hem gedane voorstellen be treffende de verder te volgen politieke en militaire gedragslijn, die op de consolidatie van het sedert 1893 verkregene zijn gericht." Provinciale Staten. Behalve de reeds vermelde onderwerpen zal in de aanstaande najaarszitting der prov. staten alsnog worden behandeld Een brief van ged. staten, betreffende de bij de hooge regeering gerezen bedenkingen tegen de invoering eener provinciale belas ting op de rijwielen. Onder aaanbieding van nieuwe ontwerpen, stellen ged. staten voor 1 in de zoinerzitting genomen besluiten in trekken. de te Vecsinokkelcu. Als een staaltje hoeveel vee er in Belgie binnengesmokkeld wordt diene, dat er in 24 uur alleen in de buurt van Esschen 565 ruuderen, meestal kalfkoeien, over de grenzen zijn gegaannaar men vertelde, lederen dag ziet men te Rozeudaal vele vette varkens vervoeren, die echter langs een anderen weg gaan. De vader, die dezer dagen te Sur- huizum zijn zoon zou hebben willen ver giftigen, en daarna verdwenen was, is terug gevonden. De burgemeester van de gemeente Grootegastde heer mr. Van Nijmegen Schonegevel, kende den inan persoonlijk'niet maar herkende hem naar het signalement. De burgemeester arresteerde liern en zond hem op naar Buitenpost. De man moet voor den rechter hebben bekend, dat het zijn doel was geweest zijn zoon te vergiftigen De zoon moet van te voren door anderen reeds zijn gewaarschuwd zijn geworden. Te Deventer is door de politie eene jeugdige dievenbende, bestaande uit jongens van 1214 jaren ontdekt. Zij gingen 's avonds op roof uit en verdeelden dien on derling. Twee hunner werden bij het stelen van taartjes in een banketwinkel op keeter daad betrapt. Reeds een tiental dezer jongens zijn door de politie opgespoord. In verband met de aanhouding van A. I)., landbouwer te Melik, agent voorde nationale militieis ook aangehouden de heer J. J., secretaris der gemeente S wal men. Beiden worden verdacht van medeplichtig heid aan valschheid in geschrifte, met be trekking tut het aanwerven van personen voor den militairen dienst in Oost Indie. Sedert 25 Augustus had de brikken bakker W. M., uit Thorn, na eene zware mishandeling gepleegd te hebben op den landbouwer A. K., de vlucht genomen. Thans is hij door de marechaussees aldaar aange- gehouden en naar Roermond gebracht. In de Limburgsche gemeente Helden, met eene bevolking van 40 Ü0 zielen, is de vorige week het 107e bierhuis geopend. Voor eenige jaren werden vanwege het departement van oorlog aan de schiet- vereeniging //Willem Tell/y te Brutnmen in bruikleen afgestaan zes rijksgeweeren, onder voorwaarde die telken jare aan eene inspectie te onderwerpen. De vicepresident der ver- eeniging, de heer G., begaf zich nu dezer dagen naar de kazerne te Arnhem, waar de geweren werden geinspecteerd en volkomen in orde bevonden. Zij werden daarna drie aan drie stevig vastgebonden en G. dacht er zich mede naar het station te begeven, doch op weg werden de geweren door een politiebeambte in beslag genomen wegens overtreding der wet op het dragen van wapenen. Te Helmond is Zondagmiddag zekere W., ongeveer 50 jaar oud, gehuwd en vader van 3 kinderen, in de jenever gestikt. In het Paleis voor Volksvlijt te Am sterdam is eene proef genomen meteen door zekeren heer Van Straten uitgevonden en vervaardigd kogelvrij pantser. Op een afstand van ongeveer 15 meter werd door den be kenden schutter Rodennet op de borst des heeren Van Straten geschoten, die dat li chaamsdeel met zijn pantser had bedekt. De schutter gebruikte een karabijn, die 400 meter draagt, en compositiekogels. Bij voor bereidende proefnemingen bleek, dat de kogels door een plank van ongeveer 1 decimeter en door een ijzeren van ongeveer ll/2 milli meter heen drongen. De ladiug was bij het schieten op de pantser zoodanig verzwakt, dat het effect gelijkgesteld kon worden met de kracht van een schot met normale lading op afstand van tirailleurlinie, dus op een afstand van 100 h 150 meter. Rodonnet schoot 5 h 6 gaten in het pantser; tweemaal schoot hij zelfs in het gat, dat door een vorigen kogel reeds in het pantser was geslagen. Er was een geneesheer bij de hand, wiens hulp echter niet behoefde ingeroepen te wor den. De heer Van Straten bleef ongedeerd. De weerstandbiedende plaat is 2l/9 milli meter dik en het gansche pantser weegt 41/2 kilogram. De uitvinder stelt zich voor proeven te nemen met infanterievuur. Dan zal hij echter zijn pantser tweemaal zoo zwaar moeten maken; het weegt dan 9 kilogram; dat van den Duitscher Dowe woog 6 kilogram. Zaterdagavond is een sloep van IIr. Ms. wachtschip, bemand met 4 raatrozen, 2 officieren, eene vrouw en een kind, in het Oosterdok door de üordtsche stoomboot no. 3 omvergevaren, tengevolge waarvan alleu te water geraakten. Zij zijn echter allen ter stond gered door personeel van genoemd wachtschip en van de torpedoboot Tijger. Een Eransch scheepsbouwkundig in genieur Paul d'Huiny genaamdheeft volgens dp Leeds Mercuryeen middel gevonden om petroleum en andere oliën tot eene harde stof te maken, die aan boord van groote sell pen als brandstof kan gebruikt worden. Hij hervormt die sterk ontvlam bare oliën in harde briquetten, die, als ze in 'r.et vuur gebracht worden, alleen aan de oppervlakte branden en eene groote hitte afgeven. De briquetten kunnen in eiken vorm gemaakt worden en opgeslagen worden, zonder het minste gevaar voor verdamping of ontploffing. Bij verbranding blijft er slechts 2 a 3 percent asch over. Een oor logsschip, dat thans 3 a 6000 tonnen steen kolen medeneemt en daarenboven dikwijls kolen-dépots moet aandoen, zou 1000 ton nen van dergelijke briquetten kunnen me- denemen en eene reis om de wereld kunnen maken. De groote Atlantische stoomschepen zouden met 2000 tonnen de reis naar New- York en terug kunnen maken. Een ton der nieuwe brandstof vertegenwoordigt mins tens 30 tonnen steenkolen en kost niet meer dan f 12 a t 24. Ook voor huiselijk gebruik is zij geschikt. Het materiaal ter vermen ging met de olie komt overal in de wereld voor en is zeer goedkoop. Alleen meng machines en perseu zouden noodig zijn. Bij den heer G. Zegeren te Made brak Maandagavond omstreeks 11 uur een felle brand uit. In korten tijd lag de ge- heele boerderij in asch. Aan redden viel niet te denken. Het vee is in de vlammen omgekomen. Onuieuschelijk. Een schaudelijk tooneel speelde zich dezer dagen in een huis van de rue Saint-Antoine te Parijs af. Mevrouw de weduwe B. eene 73-jarige dame van Poolsche afkomst, was dood in haar woning gevonden. De commis saris van politie werd van dit geval ver wittigd en begaf zich, om van een en ander proces-verbaal op te maken, naar de woning der overledene, waar hij ook de twee zoons der overleden dame liet ontbieden. Nauwelijks waren de twee mannen, die elkander een hevigen haat toedragen, in tegenwoordigheid van den commissaris, of zij begonnen, zonder eenig respect voor het lijk hunner moeder, elkander grof te be- leedigen en grepen elkander woedend aan. De heer Lavaill, die hen trachtte te scheiden, werd door de woestelingen omvergeworpen, en viel op het lijk der vrouw, dat op den grond lag. De. inspecteurs, die den commis saris vergezeld hadden, slaagden er eindelijk in, de vechtenden te scheiden en hen naar het politiebureau over te brengen, waar proces-verbaal tegen hen werd opgema: kt. GORINCHEM, 4 Nov. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe f6,50 a 6,75, roode dito f6,a 6,15 witte dito f5,90 6.20, inl. rogge f4,50 a 4,60, buitenl. dito f4,10 a 4,20, gerst 1 4,50 a 4,60, haver f3,00 3,20, dniveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten fÓ,a 0,-alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 34 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f200 b. 200 Kalfvaarzen f 150 a 170 Melkkoeien 1140 k 160 Hokkeling ossen 12 jarige ossen f100 h 110 Guiste vaarzen f 90 k 100 Pinken f i0 a 60 Graskalveren f 40 a 50 Nuchtere kalv. f 12 a 14 Aangevoerd 5 varkens van 17 a 20 c., per half kilo, 454 biggen van 1 4,a 8.per stuk Eieren f 1.80 a 1.90 per 26 stuks. Boter 65 a 70 ct. per '/s kilo. ROTTERDAM 4 Nov. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 6.f 7-50. Mindere en geringe f 0.a 0, ltogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.25 4.75 dito mindere f0,&0.- Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 3,40 a 4.30 mindere f 0,a 0,beste Zomei f3,50 a 4.mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.3.20. Mindere f 0.a 0. Paardenboonen. De beste f 5.h 5.30. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 9,50 a 10,50 Mindere f 0.èt 0. Blauwe erwten. De beste f5.50 a 8.25 Witte boonen. De beste f1150 12.50. Mindere f0.5, 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f0.—afO,— Zomerzaad f0,— totf 0.— Kanariezaad f6.25 tot f8. ROTTERDAM5 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd69 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 700 vette runderen, 1717 magere dito, 771 vette en graskalveren 67 nuchtere kalveren, 0 schapen of lammeren varkens, 394 biggen, 4 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 64 a ct. 2e kw. 56 a ct. 3e kw. 52 a ct. Kalverenle kw. 88 ct., 2de kw. 78 a 00 ct.3de kw. 70 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. IIOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f26,50 p. ton. h bruinblanke Bergertraan f33,v H blanke Bergertraan f43, n Groenlandsche Robbcntraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L t Maaslevertraan f26.p. ton Nat. Med. levertr le soort f78.p. ton. k n (stroogeel) 2e f p. ton Stoommedicinale levertr. le f88.p. ton. a g 2e fp. ton. te WAALWIJK, zal Woensdag 6 November 1895, des avonds 8 uie, in het Café van A. J. GERRIS, te Waalwijk, voor A. ELSHOUT 2 HUIZEN te Waalwijk in de Stations straat Ingezet en gehoogd op f2570. Eeu woning en bouwterrein aldaar op 11390. in de LANGSTRAAT een vertrouwd volkomen op de hoogte van het vak, be kwaam om geheel zelfstandig te werken, om voor gezamelijke rekening eene op te richten. Kapitaal wordt niet vereischt. Adres ANTOON TIELEN boekhandelaar Waalwijk, onder motto mandemaker. illu x9i in verschillende prijzen, in verschillende prijzen. in verschillende prijzen.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3