M iMiiTSsSr Notaris BINK, Notaris RANT, mm Max Govaerts, V er h inzingen DOORGEIIE'ELU'EDERIMD, See-Rose. 3 Cts. SIGAAR, FRANS DE CORTIE. D1TP0ETSERS St. NicolaasWaalwijk. WILLEM COPPENS, ST. NICOL A AS-C A DE AUX, Advertentiën, EXPEDITEUR, Specialiteit Assurantie Maatschappij tegen Brandschade BEKWAME GEVEAAGD. N. G.Orie-Dumoulin, Groote keuze. Concurreerende prijzen. Handelsberichten. VERKOOPEJS publiek verkoopen DE Aalbessensap, Azijn, Brandspiritus, Citroen Limonade, Frambozen Limonade, Carbolzuur, Creoline, Genua Olie I, Levertraan, Scott's Emulsion. Huiden- en Lederberichten. te Waalwijk, zal BIJ INZET 16 December en TOESLAG 30 December 1895, telkens voorin. 10 ure, in liet Wapen van Amsterdam, te HEUSDEN, bij VEILING en AFSLAG op Dinsdagen 3 en 17 Dec. 1895, Gemeente SPRANG in de Driessen sectie A. Koop II. WEILAND, kad. no. 138, groot 69.40 aren, laatst in huur bij Mare. van Balkom te Sprang. Beveelt zich aan tot het doen van op nader over een te komen voor waarden Tarief van Waalwijk, van huis- boot- of spoor f 1,50 per wagen. onverbeterlijk van brand en kwa liteit uitmuntende door zacht en fijn Aroma, wordt H.H. Roo- kers bijzonder aanbevolen. Uitsluitend verkrijgbaar bij Zij die met machinaal uitpoetsen bekend zijn, genieten de voorkeur. B R E DA, Prinsenkade. Ék.. hiermede het geachte publiek van Waalwijk en eken in kennis, dat hij is met eeiie groote sorteering artikelen geschikt voor Wor de kleinen allerhande speelgoed voor de opvolgenden ge'zblschapspelen voor de verliefden portomonnaies, sigarenpijpen nickel horloge kettingen damestasschen en spoormanden enz.; voor de getrouwden fijne nickel huishoudelijke zaken en voor de ou deren van dagen brillen snuifdoozen, gezondheidstabakspijpen, en nog honderden artikelen te veel om te noemenalle doelmatig en geschikt voor eene ST. NICOLAAS verrassing. zijn gemaakt tusschen een paard en een rijwiel, als geschikt voorwerp voor een ver teringsbelasting. Toch bestaat zeker een be langrijk onderscheid daarin, dat het paa d arbeid verricht en het rijwiel niet. De wiel rijder, die het voertuig in beweging brengt, is veeleer met hel paard te vergelijken, het rijwiel zelf met een rijtuig. Hoe dit zij, de bedoeling is den berijder te belasten wegens het gebruik van een voorwerp van weelde, dat op ruimte van vertering wijst. In beginel is dit juist, en een matige belasting van de meeste rijwielen eveneens te rechtvaardigen als het belasten van paarden van weelde. Er zal echter, evenals bij de paarden het geval is, een uitzondering moeten worden gemaakt of althans een lagere heffing worden bepaald voor een rijwiel, dat tot de uitoefe ning van een bedrijf wordt bezigd. De voor stellers zullen daarover zeker, bij de toelichting van hun amendement, het noodige mede- deelen. (Hbl) Tentoonstellings loterij. De 8000 prijzen der tentoonstellings loterij zijn in eene der zalen van het Paleis voor Volksvlijt tentoongesteld. De bezoekers dezer expositie en met name de bezitters van loten zullen niet klagen over de keuze der voor werpen. De verzameling herinnert inderdaad aan het beste, dat de wereldtentoonstelling te zien heeft gegeven, en de deelnemers in de loterij zouden zich in l'embarras du choix bevinden, indien zij hadden aan te wijzen welken prijs zij liefst op hun lot toegewezen zouden zien. De tentoonstelling blijft denkelijk tot den trekkingsdag, 18 Januari, geopend, voor den toegang wordt een dubbeltje betaald. De man van „alles kost een dubbeltje." Naar men meldt zal luitenant kolonel A. H. W. Scheuer, de kranige officier, bekend uit de Lombok expeditie, spoedig zijn pensioen aanvragen en dan dingen naar de vacature in het hoog militair gerechtshot, welke zal önistaaiï' vYoür het voorgenomen aftreden van den kolonel titulair J. B. Mack. Prettig vooruitzicht. De hoofdelijke omslag zal te 's Hertogen - bosch over 1896 met V/9 pCt. woiden be zwaard. Het plan om den gasprijs van 7 op 6 cl. per M3 te stellen, gaat niet door, het Auer- licht, dat te 's Hertogenbosch in den laatsten tijd vrij algemeen is geworden, waardoor het gasverbruik aldaar aanmerkelijk is verminderd, wordt beschouwd als de oorzaak, dat de prijs van 7 ct. blijft. Of appelen gezond zijn. Omtrent de heilzame uitwerking, die het gebruik van appelen op het geheele mensche- lijke organisme heeftzegt dr. Siötzer in Bützow, het volgeude „Het werkt 1 gunstig op de hersens; 2 het wekt de lever op; 3 het desinfecteert de mondholten; 4 het bevordert de afscheidende functie der nieren; 5 het belet het overtollige maagzuur; 6 het is een middel tegen aam beien; 7 het belet de steenvorming; 8 het is een voorbehoeding tegen slechte spijsverte ring en bevordert een rustigen slaap, als men geregeld voor het ter ruste gaan een appel eet, en 9 het behoedt tegen keelziekten." Die booze wereld Zooals gemeld jverd, wordt zekere P. P uit het Friesche dorp Surhuizum, thans ge detineerd, beschuldigd, dat hij zijn zoon heeft willen vergiftigen. Daar zijne vrouw, van wie hij gescheiden leefde, die bij haar oom inwoonde, haastig is overleden, nadat zij van haar man een bezoek had gehad, geeft dit ook aanleiding tot vermoedens. Het gerucht gaat zelfs, dat het lijk der vrouw zal opgegraven worden. P. P., moet alle schuld betrekkelijk zijn zoon voor den rechter van instructie ont kennen. (U. D.) Allemaal ganzen. Op de heerlijkheid Aldendriel te Mill in Limburg is door eer. ingezetene uit Nijmegen een ganzenfokkerij opgericht. Reeds zijn een 300 dezer vogels gehuisvest, welk getal nog dagelijks door aanvoer uit Beieren en Italië wordt versterkt. Voor de broeding worden kalkoenen gebezigd; men stelt zich voor het aantal tot 1000 op te voeren, waarna een geregelde handel tot verzending van dons en vogels in het leven zal worden geroepen. Straatbengels. In de Lage Nieuwstraat te 's Gravenhage werd een lantaarnopsteker in zijn werk ge hinderd door een paar straatjongens. De man achtte het natuurlijk noodig, de bengels een kastijding toe te dienen, doch dat kwam hem duur te staau. Spoedig rukte een groote drom naar de Nieuwstraat om revanche te nemen. Met stokken takelden zij den lantaarnopsteker zoodanig toe, dat hij in het Ziekenhuis moest verbonden worden. llollaiidscli vee in Belgie. Op de grenzen van ons land en van die van Belgie ligt een wei, die na den verboden invoer in tweeen gedeeld is. Nu gebeurde het dat rundvee uit de Hollandsche wei ge broken en in de Belgische geraakt is. Zij werden gepakt, naar Brugge vervoerd en aldaar geslacht. Het Weekbl. v. Z. VI. W. D., dit vermel dende, voegt er aan toeEen mensch be grijpt zich daaraan niet. Het Hollandsch vee is te slecht om in Belgie te worden toege laten en dat vanwege de ziekte. Er wordt veel vee uit Holland in Belgie gesmokkeld, vee, dat niet gekeurd wordt, en de ziekte neemt door dien invoer in Belgie niet toe. Worden er van die slechte Hollandsche beesten geknipt, dan worden ze geslacht en smakelijk opgegeten. Zakkenrollers. Op de St. Maartens-paardenmarkt te Go- rinchem hebben eenige zakkenrollers hun slag geslagen. Een Pruisischen paardekooper heb ben zij eene portefeuille met 1 1500 1600 en een boer uit de Alblasserwaard eene met f 300 ontrold. GORINCHEM 18 Nov. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe f6.25 a 6,50, roode dito f5,80 a 6.15 witte, dito f5,90 6.20, inl. rogge f4,60 a 4,70, buitenl. dito i'4,10 a 4,25, gerst 14,80 a 4,50, haver f3,00 a 3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de St.-Maartens paardenmarkt waren aan gevoerd circa 2000 paarden, 22 vette varkens en 350 Diggen. De prijzen waren als volgt luxe paarden 1'800 a 900, werkpaarden f300 a 325 i'/rjarige f250 a 300, 17-jarige f 180 a 200, veu lens f 12() a 130; vette varkens 16 ii 18 c. per 1/s kilo; 8 schapen f 14 a 18, 12 lammeren f8 a 10." Eieren f 2.— a 2.10 per 26 stuks. Boter 65 a 70 ct. per '/a kilo. 19 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 5622 runderen. Ie qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien Hok keling ossen ll/s jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f 210 it 240 f150 h 180 1140 it 160 it f100 h 110 f 90 it 110 f 60 a 80 f 40 a 60 f 12 a 15 Op de beide markten waren vele vreemde koop lieden aanwezig. Handel veel en vlug. ROTTERDAM 18 Nov. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 5.75 it f 7-10. Mindere en geringe 10.a0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.25 it 4.60 dito mindere f0,itO. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3,50 a 4.20 mindere f 0,a 0,beste Zomei f3,50 a 4 20; mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.it 3. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f5.it 5.40. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 9,25 a 9,75 Mindere f 0.A 0. Blauwe erwten. De beste f5.a 8.50 Witte boonen. De beste f1150 A 12.50. Mindere f0.it 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f0.afO,— Zomerzaad f0,totf 0. Kanariezaad f6.25 tot f7.75 ROTTERDAM19 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 79 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 400 vette runderen, 605 magere dito, 280 vette en graskalveren 46 nuchtere kalveren, 7 schapen of lammeren varkens, 332 biggen, 4 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderenle kw. 66 a ct. 2e kw. 60 a ct. 3e kw. 54 a ct. Kalverenle kw. 90 ct., 2de kw. 80 a 70 ct.3de kw. 70 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f 26,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan f33,— blanke Bergertraan f43, u Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L Maaslevertraan f26.p. ton Nat. Med. levertr le soort f78.p. ton. h h (stroogeel) 2e ,t f—p. ton Stoommedicinale levertr. le f88.p. ton. a 2e fp. ton. HAVRE, 16 Nov. 1895. De toestand is steeds dezelfde; vraag is er niet en dientengevolge zijn de koersen nominaal. Antwerpen en Hamburg verkeeren in 't zelfde geval als onze markt. Laplata doet eiken dag aanbiedingen en gisteren zouden zijn aigedaan 2000 ossehuiden Clou?°t, onder zout einde dezer maand, en dienten;; geheel met kort haar, tegen den kostprijs, frs., dus fr. 72 in 't geheel, 68 pd. bij ins Zelfden prijs vraagt men voor 2000 ze buiden onder zout einde December. LUIK, 13 Nov. 1895. De zoolleerlooiers zijn te Stavelot den 13 No' bijeengekomen, om maatregelen te beramen, w ke tegenover den tegenwoordigen toestand die genomen te worden. Het verslag dezer vergadering, medegedeeld de //Bourse aux Cuirs" van Luik, luidt als v i/Het voornaamste doel der vergadering y- grondslagen te leggen van een syndicaat gesteld uit de voornaamste looiers o. en bestemd om den lederprijs op zijn v> waarde te houden. «Al de tegenwoordige heeren hebben zich klaard ten gunste van het voorstel en twee hun ner gedelegeerd om een ontwerp voor te bereiden voor een syndicaat, bij notarieele acte als han delsvennootschap op te richten. Wat het vraagstuk der prijzen betreft is erkend, dat, tegenover de schaarschte aan leder in Belgie en in 't buitenland (er is de laatste driejaar veel minder ingewerkt en door de drukke verkoopen in Juni en Juli is de voorraad der looiers uitge put, en er zijn er maar weinig, die nog wat voor raad hebben) er niet de minste reden bestaat om in een daling toe te stemmen. De buitenlandsche markten wijzen alle, bij zaken van weinig belang, in den laatsten tijd vaste handhaving der prijzen aan. //De daling der prijzen te Antwerpen is trou wens meer schijnbaar dan werkelijk; de ver kochte soorten waren tweede soort buiden, niet passende voor zwaar leer; de mooie soorten wor den aan niet fe betalen prijzen gehouden, in 'L geheel niet in overeenstemming met de leder prijzen. ,VVat zien wij ook? iedereen onthoudt zich; van de 26 looiers onzer plaats hebben slechts 5 of 6 kleine huiden-voorraden; de anderen wachten en schijnen nog geen zin te hebben om tekoopen. .Vooral deze onthouding zal in de toekomst bijdragen tot de vaste handhaving der lederprijzen. Trouwens, de daling der buiden moet niet noodwendig de daling der lederprijzen met zich brengen, want de huiden zijn slechts een der grondstoffen voor het leder; alle andere grond stoffen: looistoffen, arbeidsloon en de gebouwen zijn even duur gebleven. Een Heerenhuis met wascbhuis, koetshuis en tuin met serre, aan de sectie A. 179, 180 en 1003, groot 9.57 aren. Het huis bevat beneden 4 kamers, vesti bule tuinkamer en keuken; op de le ver dieping 4 kamersvliering met 2 verdie pingen en zolders boven de keuken en gang en is zeer geschikt voor de uitoefening van eenige affaire. Te aanvaarden 1 Fèbr. 1896. Te be zichtigen op de werkdagen van 10 tot 2 ure. Inlichtingen geeft voorn, notaris. te WAALWIJK, zal voor den eigenaar, den heer C. A. de Greeff, te KAATSHEUVEL, ter herberge van C. van Disseldorp te KAATSHEUVEL, telkens 7 uur des avonds, Koop I. WEILAND, kad. no. 141, groot 61.80 aren, laatst in huur bij Hak- kert te Sprang. Koop III. WEILAND, kad. no. 377, groot 1.73.50 hectare, laatst in huur bij Jan Maijers te Sprang. Mtclnjim Adres met franco brieven onder letter B aan het bureau van dit blad. Jjj\f van 1845. Kantoren tc Zutphen Amsterdam, Sophiaplein 's Gravenhage, NMstraat 20, Rotterdam Zuidblaak 50. Grondkapitaal 2.000.000. Reserves, ruim 1.145.000. Betaalde Brandschaden ruim 13.700.000. Verzekering tegen vaste en billijke Pre- miën, zonder Inleggelden of Nabetalingen. Tot vertegenwoordiger der Maatschappij te WASPIK is aangesteld de heer J. Brokx Pzn.bij wien alle inlichtingen zijn te verkrijgen. WAALWIJK. APOTHEKER. Bureau voor onderzoek van drinkwater eet.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3