Een geheelen nelten INBOEDEL, HEERENHUIS te Heusden, Notaris BINK, GELD! Chocolade en Suikerwerken, L-VAN DER SCHOOT, Tombola! I flescfi CHAMPAGNEWIJN, tegen 15 Dec, te WAALWIJK, Advertentiën, Notaris RANT, Notaris RANT, Bericht van Inzet. Notaris RANT, Bericht van Inzet. Notaris RANT, St. NICOLA AS Sigaren en Odeurs GEVRAAGD^ KAMERS Te koop gevraagd een Bokkenwagen. HELM CACAO Max Govaerts, WAALWIJK, tb nwswmwm, Handelsberichten. publiek verkoopen: publiek verkoopen VERKOOPEN beneden concurrentie NJEIEN a 25 Cts. FRAAIE PRIJZEN. Hoofdprijs twee gemeubileerde levert als AGENT Nederl. Kaenoliet- en Koolzuur Maatschappij op Donderdag 19 December 1895, BIJ INZET, 13 December 1895 ter herberge van Stans van Dongen, BIJ TOESLAG, 27 Dec. 1895, Toeslag Donderdag 12 Dec. 1895, De gereserveerde DRIE zware IEPENBOOMEN vóór het huis zullen bij den toeslag afzonderlijk worden verkocht. TOESLAG Dinsdag 17 Dec. 1895, Wie bij gelegenheid van voordeelig koopen wil doe zijn keuze uit de fraaie en ruime sorteering Eenige dagen Tombolazonder Werkelijke waarde f 4. voor een heer alleen. Op stellingen van in aanbouw zijnde pan den, op daken en in lantaarnpalen, overal waar het oog zich wendde, één menschen- massa, die scheen ineengegroeid, één geheel, dat op ondubbelzinnige wijze van zijn me delijden met de diepbedroefde ouders blijk gaf. Menige moeder, die, aan haar eigen kinderen denkend, met haar voorschoot de tranen van het gelaat wischte; menige ruwe sjouwerman, die in zijn baard bromde, omdat hij daarbinnen iets voelde, dat hem geweldig hinderde, omdat er 'zooals hij het noemde een brok in zijn keel kwam. Doodsche stilte heerschte onder de menigte toen op het kistje een drietal iraaie kransen werden neergelegd, twee met op de linten de woor den „van de leerlingen der St. Jozefschool aan onzen diepbelreurden medeleerling", een derde met een lint, waarop deze woorden te lezen waren „van de bedroefde familie aan het geliefde kind/' In het eerste volgrijtuig werd plaats genomen door den vader, die met gebogen hoofd en uitgeweende oogen het rijtuig instapte, het beeld van stomme smart. Hij hield zijn lljarig dochtertje aan de hand, een lief meisje, dat met traantjes in de oogen, eenigszins bedeesd rondkeek, toen het daar al die menschen zag, omstuwend de zwarte koets met het kistje van haar broertje, om daarna naast haren vader in het rijtuig plaats te nemen. De overige rijtuigen waren bestemd voor verdere verwanten en ter begrafenis genoodigden, onder wie de kweekeling H. J. J. van de Griendt van de St. Jozefschool en 4 schoolvriendjes van den kleinen Hoogsteden. Langzaam, gevolgd en voorafgegaan door een telkens en telkens grooter wordende me nigte, trok de stoet, belijnd door een breede haag van menschen, de Gouvernestraat uit onder het luiden der klok van de St. Jozefkerk aan de West^Krwiskade. Het gedrang ver- meerderdc."'«i7£i het oogenblik. Zóó trok de stoet langs Kruiskade, Coolsingel, Hofplein, Goudschensingel, Goudschenweg en Croos wijkschenweg naar de begraafplaats, waarop geen voorwaarde ook, aan iemand, die er niet noodig had, toegang werd verleend. Hier werd de kist met de kransen er op, op een baar geplaatst, en door leden van „St. Barbara" de kapel binnengedragen, gevolgd door den vader van den vermoorden knaap, het door den laaghartigen moordenaar be dreigde lljarig zusje, en de overige vet wanten In de kapel hadden bij het lijk de gewone ceremoniën plaats, welke geleid door pater De Haan van de kerk aan het Boschje, on geveer tien minuten duurden. Dan werden de deuren der kapel geopend, en thans droeg men het stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats, een verschgedolven kuil schuin tegenover het graf der Portugeesche matrozen van de »Vasco da Gama." Ook hier werden, nadat de kist in de groeve was nedergelaten, door pater De Haan de gewone ceremoniën verricht, dan werden door dezen geestelijke een paar schoppen aarde op de kist geworpen, waarna allen op de knieën vielen, gebeden zeggend en het teekend des kruises makend. Hiermede was de droeve plechtigheid ten einde, het eerste bedrijf van het somber drama afgespeeld. Van Berkel, een persoon op wien vermoe dens rusten, en die vrijwillig met twee re chercheurs van Hamburg naar Rotterdam is gekomen, is in zijn bewaarplaats, waar hij aanhoudend onder toezicht staat, zeer rustig en opgerunr.u: Den geheelen Maandag heeft de hoofd commissaris zich met hem beziggehouden. Met' uitzondering van enkele oogenblikken rust duurde het verhoor tot laat in. den middag. Bepaalde zekerheiddat Van Berkel de schuldige is, bestaat nog niet, hoewel de vermoedens van ernstigen aard worden. Wij vernemen, dut de persoon, die' te Bussum aangehouden en hierheen overge bracht is, en wiens signalemen volgens het Nieuwsblad van Nederland groote overeen- komst zou hebben met den man, in wiens gezelschap de kleine Hoogsteden het 'laatst is gezien, niets met den moord uitstaande heeft. De N. Bred. Ct meldt Op Zaterdag 23 Nov. kwam des morgens bij den coiffeur Govers op de Veemarkt te Breda een man, die zich den baard van eenige dagen en een sikje liet afscheren. Hij had een ruige jas aan, die aan den schouder was gelapt, en een slappen hoed diep in de oogen. Hij had zwart poneyhaar en was donker van uitzicht. De geur, dien hij afgaf, deed denken aan iemand die in geen tijd van ondergoed heeft verwisseld en zijne houding was gejaagd, zoodat hij aan een ander bezoeker, toen hij weg was, de opmerking ontlokte: die heeft zeker wat op zijn lever. Toen hem de baar.l geschoren was vroeg hij met een zachte stem Wat kost hier het haarknippen en na antwoord bekomen te hebben, liet hij zich ook het haar kort af knippen. Het signalement van den vermoedelijken moordenaar van het knaapje uit Rotterdam .kwam te zeer overeen met dat van dezen man, dan dat de bediende van den heer Govers, die hem geschoren had, der justitie daarvan niet in kennis stelde. Maandag is die jonkman met een maré- chaussée naar Rotterdam geweest om bij de begrafenis van het arme slachtoffer tegen woordig te zijn, ten einde te zien of boven bedoelde man daarbij ook aanwezig was. Zonder resultaat echter. Met den bekenden zwager van Hoogsteden, Van Berkel, geconfronteerd, kon de coiffeurs bediende constateeren, dat zijn man met Van Berkel niets gemeens had. Volgens anderen is bovenbedoelde verdachte later in de omstreken gezien, waar hij den weg vrojg naar het Ulvenhoutsche bosch. Een onderzoek, ingesteld naar de vrouw die de oliekoeken verkocht, „het galgemaal» volgens den brief, heelt tot geen resultaten geleid. De kleer jes van het nog niet gevonden. verbrand heeft, kb X En zoo zijn wij br- uitgegaan. De da de zaak woidt met d- Zitting kanton^civclit Waal^ Van 28 November 1895. F. var. D. te Waalwijk, dronkenschap, vrijj* sproken. P. K. Ie Vlijmen, overtr. burg. stam. vrijgesproken. A. M. te Baardwijk, pol. ove tred., f 0.50 boete of 1 d. h., 1 F. J. v. E., 2 v. E, 3 J. v. E, 4 T. K., 5 A. S. te Nieuwkcik, alsvoor, ieder f 0.50 boete of 1 d. h. iedc.. A. R. te Capelle, overtr. prov. regl., f 0.50 boete of 1 d. li. L. de H. te Waalwijk, pol. overtr., f 0,50 boete ol 1 d. h. M. K. te Vlijmen, dron kenschap, f 2 boete of 2 d. h. J. L. te kaats heuvel, overtr. veldpolitie, f 0,50 boete of 1 d. h. W. v. d. R. te Waspik, pol. overtred., f 1.50 boete of 1 d. h. B. v. d. W. te Vrijhoeven Capelle dronkenschap, f 2 boete of 2 d. h. J. K. te Waspik, dronkenschap, f 2 boete of 3 d. h. C. R. te Bezooien, dronkenschap, f 3 boete of 2 d. h. C. v. d. G. te Bezooien, dronkenschap bij her haling. f 5 boete of 3 d. li. 1 J. de G., 2 II. J. v. N. te Drunenjachtdelict, sub. 1 in 2 boeten van f 30 of 2 maal 8 d. h., sub. 2 twee geldboe ten van f 20 of 4 d. h. iedere boete. P. de G. te Drunen, overtr. jachtwet, f 20 boete of 8 d. h. met verbeurdverklaring van de wildstrikken. A. II. te Vlijmen, dronkenschap f 2 boete of 2 d. h. W. K. te Vlijmen, dronkenschap, f 2 boete of 2 d. h. J. v. T. te Capelle, dronken schap, f 5 boete of 3 d. h. (jr. H. te 's Bosch, dronkenschap, f 2 boete of 2 d. h. T. v. O. te Vlijmen, dronkenschap, f 2 boete of 2d. h. M. B. te Kaatsheuvel, ijkwet, f 1 boete 1 d. h. VV. v. B. te Kaatsheuvel, alsvoor, f 1 boete of ld.h. J. v. K. te Berlicnm, overtr. veldpolitie, f3 boete of 2 d. h. F. de H. te Capelle, alsvoor, 2 maal f 3 boete of 2 d. h. iedere boete. J. B. te Was pik, overtr. drankwet, f 3 boete of 3 d. h. L. de V. te Waalwijk, strooperij, f 2 boete of 1 d. h. P. C. te Capelle, dronkenschap, f 2 boete of 2 d. h. C de K. te Sprang, pol .overtr., fl boete of 1 d. h. 1 II. v. D-, 2 J. A. te Waalwijk, nachtgerucht, f 2 boete ieder of 2 d. h. ieder. 1 M. J. de Z., 2 J. S. en 3 W. B. V. allen te Waspik, nachtgerucht, allen vrijgesproken. A. P. te Waalwijk, ijkwet, f 1 boete of 1 d. h. C. de K. te Sprang, pol. overtr., f 3 boete of 1 d. h. P. M. C. N. S. J. Th. te Vlijmen, dronkenschap, f 5 boete of 3 d. h. H. v. B. te Loonopzand jachtdelict, f 15 boete of 4 d. h. met verbeurd verklaring en vernieling der klemmen. A. P. te Loonopzand, alsvoor, f20 boete of 8 d. h. met verbeurdverklaring en vernieling van de afdraaier enz. enz. C. v. D. te Loonopzand, pol. overtr., t 2 boete of 1 d. h. J. de K. te Baardwijk, ijk wet, 3 maal 1 0.50 boete of 1 d. h. iedere boete. W. C. G. te Sprang, alsvoor, f 1 boete of 1 d. h. II. M. te Baardwijk, dronkenschap f 2 boete of 2 d. h. M. E. te Vlijmen, overtr. drankwet, f 5 boete of 3 d. h. J. P. v. E. teNieuwkuik, ijkwet, 4 boeten elk van f 0.50 of 1 d. h. iedere boete. GORINCHEM, 2 Dec. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe I'6,50 a 6,75, roode dito f5,90 a 6,25 witte dito f6,6.20, inl. rogge f4,60 a 4,80, buitenl. dito f4,10a 4,20, gerst t 4,25 a 4,50, haver f3,00 a 3,20, duivèboonen f6,25 ii 6.50, blauwe erwten fÓ,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1170 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f220 240 Kalfvaarzen f160 a 180 Melkkoeien 1140 A 160 Hokkeling ossen l'/a jarige ossen f100 ét 120 Guiste vaarzen f 90 èi 100 Pinken f 50 u 60 Graskalveren f 50 60 Nuchtere kalv. f 12 a 15 Aangevoerd 6 varkens van 15 a 18 c., per half kilo, 150 biggen van 1 4,a 8.per stuk Eieren f 2.— a 2.20 per 26 stuks. Boter 65 a 70 ct. per l/3 kilo. ROTTERDAM, 2 Dec. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f 5.75 A f7.—. Mindere en geringe f 0.a0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 4.00 A 4.40 dito mindere f 0,A 0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3,50 a 4.40 mindere f 0,— a 0,—beste Zomei f3,40 a 4.mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.A 3. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f 4.75 A 5.25. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 9,75 a 10,50 Mindere f 0.A 0. Blauwe erwten. De beste f6.25 a 8.25 Witte boonen. De beste f 11.A 12.50. Mindere f0.A 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overraaasch zak- goed tot f0.afO,Zomerzaad f 0,tot f 0. Kanariezaad 16.25 tot f7.75 ROTTERDAM 3 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 80 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 700 vette runderen, 1308 magere dito, 459 vette en graskalveren, 117 nuchtere kalveren, 6 schapen of lammeren 6 varkens, 177 biggen, 1 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 68 a ct. 2e kw. 62 a ct. 3e kw. 54 a ct. Kalveren -. Ie kw. .87 ct., 2de kw. 77 a ct.3de kw. 70 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. te Waalwijk, zal ten sterfhuize van den heer H. VAN DAMPEN, te Sprang, 's morgens 10 uur en om gereed geld, tls: tafels, stoelen, canape's, kasten, secretaire, kabinet, brandkast, spiegels, schilderijen, kachels, ledikanten, linnen en pellen, bedden met toebehnoreu, boeken, koper-, tin-, glas- en aardewerk, goud en zilver, bouw- en •iel kgc- reedschappen Een aftands ruinpaard, tilbury, hoog- en laagkar, 35000 kilogram hooi; 2500 kilo gram stroo. Het 3 en 4jarig schaarhout was sende Koop 1 achter het huis te Sprang 2 op den Vrijhoevenschen akker 3 op den Hooge Vaartschen dries u 4 op den dries aan de Egmondsche steeg. u 5 Zijnde 14 opgaande WILGEN- BOOMEN, wassende op de perceelen te Drongelen. De verkooping vangt aan met de veiling van het hout. De goederen zijn één uur vóór de ver kooping te bezichtigen. te WAALWIJK, zal ten verzoeke van den WelEdelGeb. Heer A. D. VERMEULEN te Rotterdam Onder Besoijen. Koop 1Bouw- en Driesland, ten oosten langs de Steeg, sectie C nos. 251 en 252 groot 1 hectare 25 aren; In huur bij H. Janzoon de Bie te Sprang tot en met 1896, voor f 82.50 's jaars. Koop 2. Driesland van de Loint tot Spoorlijn, sectie C nos. 157, 158 en 706 groot 64 aren 10 centiaren; Koop 3. Driesland, ten zuiden van koop 2over de Spoorlijn tot Sprang sectie C nos. 155 en 707, groot 83 aren 90 centiaren Koopen 2 cn 3 in huur bij C. Kuijsten te Besoijen, tot en met 1898 voor f 75 's jaars. De grondlasten der 3 koopen te zamen bedragen f 10.61 's jaars. Deze verkooping zal plaats hebben te Besoijen: ter herberge van Antonie van der Za ken telkens 's avonds 7 uur. te WaalwijkMAAKT BEKEND dat het Huis, Erf en Tuin te BESOIJEN, geveild voor Mejuffrouw de weduwe- en kinderen H. Hurkmans aldaaris in gezet en verhoogd t;;t f900. 's avonds 7 uurter herberge van P. Pas sier te BESOIJEN. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris gehoogd worden. te WAALWIJK, maakt bekend, dat het weiland te Sprang in de Driessen, geveild voor den heer C. A- de Greeff te kaatsheuvel, is ingezet ais volgt: Koop 1, groot 0,61.80 hectare op f 860. h 2, groot 0.69.40 op 800. 3, groot 1.73.50 op „"3420. 's avonds 7 ure, ter herberge van C. van Disseldorp te KAATSHEUVEL tot wel ken dag ten kantore van genoemden notaris kan gehoogd worden. te Waalwijk, zal BIJ INZET 16 December en TOESLAG 30 December 1895, telkeus voorm. 10 ure, in het Wapen van Amsterdam, te HEUSDEN, J^rdjL Een Heerenhuis met wascbhuis, koetshuis en tuin met serre, aan de marktsectie A. 179, 180 en 1003, groot 9.57 aren. Het huis bevat beneden 4 kamers, vesti bule tuinkamer en keuken; op de le ver dieping 4 kamersvliering met 2 verdie pingen en zolders boven de keuken en gang en is zeer geschikt voor de uitoefening van eenige affaire. Te aanvaarden 1 Febr. 1896. Te be zichtigen op de werkdagen van 10 tot 2 ure. Inlichtingen geeft voorn, notaris. Brieven onder no. 8 aan den uitgever van dit BLAD. Aanbiedingen letters X Y Z bureau van dit BLAD. DER Chemisch zuiver vloeibaar koolzuur, Selterswater, Fachingerwater, Harzer Sauerbrunnen Beins' Tafelwater. Deze wateren zijn alle van gedistilleerd water bereidwaardoor absolute zuiverheid gegarandeerd worden tan.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3