Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT, Opruiming Pelterijen f100000 trekken lOOOMLOREIMIOEKJES Advertentién, GEVRAAGD: bekwame zwikkers Timmermans-Van Turenhout. [en geheelen netten INBOEDEL, Bericht van Inzet. Berieht van INZET Bericht van Inzet. Meubels en Huisraad. aan fabrieksprijs. An toon Helen vaa LOTEN Th. Neukirchen, Voorhanden bij Woon Helen j Bepalingen bjb Handelsberichten. r' Ingezonden stukken. publiek verkoopen publiek verkoopen: publiek verkoopen: Wegens het vergevorderd seizoen, tot KERSTMIS Wie wil voor 50 cent f 100.000 aan contanten. Staatsspoorwegen enz. BIJ INZET, 13 December 1895 ter herberge van Stans van Dongen, BIJ TOESLAG, 27 Dec. 1895, TOESLAG Woensdag 18 Dec. a.s., Toeslag Donderdag 12 Dec. 1895, De gereserveerde DRIE zware IEPENBOOMEN vóór het huis zullen bij den toeslag afzonderlijk worden verkocht. TOESLAG Dinsdag 17 Dec. 1895, Maandag 16 December 1895, des morgens 10 uurom contant geld, Voorwerpen loterij der COIFFEUR, MARKT, WAALWIJK. j voorbeen gebroken. Toch rende hij voort, wild door de pijn sloeg hij met z'n achterpooten naar de wielrijders, met zooveel kracht dat de stalen edalen en andere deelen van de drie wielen werden afgebroken. Een der fietsers had zijn sleutelbeen gebroken en ver schillende kneuzingen gekregen; dec; middelste was de zadelstar.g in het lichaam gedrongen, daarbij ernstige hoofdwonden, zoodat zijn toestand zorgelijk is; de derde alleen kwam er met lichte schrammen, builen en wonden af. Cody schoot onmiddellijk op de baan zijn lievelingspaard dood. Onder een locomotief. Zaterdag had op het terrein bij het station Arnhem een lampenist, tengevolge van de sneeuwjacht de machine niet hoorende het ongeluk onder een rangeer- locomotief te ge raken. Hij werd zwaar gewond naar het Diaoconessenhuis vervoerd. Wel bekome liet luin Te Deventer zijn twee huzaren met paarden van de stalwacht gedeserteerd. Zij werden te Almeloo door de marechaussees aange houden. Storm en hoog' water. Storm on hoog water hebben de laatste dagen der vorige week en Zond.'.g 11. allerwege heel wat ongelukken, last en ongerief ver oorzaakt. De Langstraatsche buitenpolders werden geheel geinundeerd en dientengevolge was de gemeenschap met het Overland zoo goed als geheel afgesneden. Het water stond zoo hoog als men zich niet herinnert het tegevolge van vloed ooit gezien teJKebben. 't Liep tot op den weg in den Baardwijkschen overlaat. Natuurlijk is er hier en daar wat gaan drijven maar van ernstige schade of onge lukken in deze streek hoordeu wij gelukkig Van Hoek van Holland wordt van 8 dezer gemeld Gisteren avond te 7 uren strandde benoor den den Nieuwen Waterweg, bij W.N.W. storm en hooge zee, het Noorsche barkschip „Kreona" komende van üantzig, bestemd naar Newport en geladen met spoorwegdwars- leggers. Pogingen tot redding werden te vergeefs gedaanzoodat de equipage een langen bangen nacht op het wrak moest doorbrengen. Heden morgen te 9 uren voor middag werd de bemanning, bestaande uit 9 personen aan wal gebracht. Ongeveer een uur ten noorden van Sche- veningen strandde Zondagmorgen tegen 7 uur de Noordsche bark „Emanuel", kapiteiu My Knudsen, geladen met hout, komende van Zweden en bestemd naar Schoreham (Engeland). Vier man der equipage trachtt:n met eigen boot naar wal te komen, doch de boot sloeg door de hooge zee in de nabijheid van het strand om, ten gevolge waarvan een jong matroos, Reinert Knottelsen, verdronk. De drie andere zeelieden in de boot werden door de kloekheid van een aantal Scheveningers van een wissen dood gered. Door hand aan hand in zee te gaan, wisten die Scheveningers de schipbreukelingen te bereiken en hen behouden aan wal te brengen. Zaterdagavond omstreeks 7 uur strandde bij Ter Heijde de tweemastschoener Argus," van Frederikstadt (Zweden), geladen met hout, met bestemming naar Leith. De bemanuing, bestaande uit 7 koppen,, werd na ontzaglijke 1 -^htsinspanning. door de reddingsboot be houden aan wal gebracht. Voor Vlissingen sloeg Zaterdag de Oosteu- rijksche bark „Zora« van zijn beide ankers en liep op de Spijkerplaat omhoog. De noodvlag gaf 't gevaar te kennen, waarin de bemanning zich bevond, waarop van Vlissin gen uit een Hollandsche loodssloep, onder bevel van schipper Jilleba, naar 't vaartuig stevende en men er in mocht slagen met veel moeite en niet zonder gevaar voor eigen leven, de geheele, uit 16 man bestaande equipage te reddeu en behouden aan wal te brengen. In 't Zeemanshuis zijn zij opgenomen. Uit Grave De rivierstand Dinsdag middag 2 uur is 10,28 M. met een was van 25 cM. in de laatste 24 uren. Het water staat nu van dijk tot dijk; de Veerstraat is overstroomd, zoodat de gierpont buiten dienst is gesteld en de overtocht naar de brouwerij aan den Neer- asseltschen dijk plaats heeft met een roeiboot Dat de correspondentie met den rechter oever zeer gebrekkig is, bleek des morgens weer, toen eenige boeren, die met hun vee ter Wychensche markt wilden trekken, van hier moesten terugkeeren, aangezien er geen halve pout is. Over Ravenstein hebben ze toen Wychen moeten bereiken. Men meldt uit Ruhrort van 10 dezerDe waterstand is in 2maal 24 uren zeer gestegen; de peilschaal alhier teekent des morgens 5,56 meter, dus circa 18 voet, terwijl van den Midden-Rijn nog eene was gemeld is, de Boven Rijn is echter vallende. Bij dezen waterstand liggen de meeste magazijnen zoo, dat het water er bijna gelijk mee staat en dus niet meer verladen worden kan. Enkele hooger gelegene laten nog eenige aflading toe; door den geringen toevoer van wagons kan er van de voor hoogwater dienende laadinrichtingen n;et of weinig gebruik ge maakt worden. Dit oponthoud komt zeer ongelegen. Z.W. wind. 6° R., regenachtig. Te Berchem (bij Osch) is de R.K. kerk door den bliksem getroffen. Het gebouw stond oogenblikkclijk in volle vlam; aan blus schen viel niet te denken. De kerk was ver zekerd voor f 80,000. Meeuwen 8 December. Tijdens het jongste stormweder had de rijkswaterstaat de sluis deuren aan den mond van het noorder af wateringskanaal open gehouden, ten einde te beproeven of de mogelijkheid bestond op die wijze de buitenpolders langs dat kanaal ge legenheid tot bevloeiing te verschaffen. Naar aanleiding van dien maatregel werd Vrijdag alhier eene vergadering gehouden van de besturen van een elftal binnenpolders in het land van Heusden en Altena. Er werd be sloten met klem aan te dringen op staking der proefneming, aangezien door het buiten gewoon opzetten van het water op het uit wateringskanaalaan de binnenpolders de gelegenheid tot waterlossing wordt ontnomen. GORINCHEM, 9 Dec. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe 6,25 a 6,50, roode dito f5,90 a 6,15 witte dito f6,a 6.25, inl. rogge f4,50 a 4,70, buitenl. dito f4,10a 4,20, gerst 14,50 a 4,70, haver f3,00 a 3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 334 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f210 230 Kalfvaarzen f 140 a 160 Melkkoeien 1150 5, 170 Hokkeling ossen F/s jarige ossen f100 Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 5 120 100 70 60 15 per f 90 5 f 60 5 f 50 a f 11 a varkens van 15 a 16 c., half kilo, 144 biggen van f 4,— a 8.— per stuk Eieren f 1.50 a 1.60 per 26 stuks. Boter 55 a 60 ct. per 1/3 kilo. ROTTERDAM, 9 Dec. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 5.75 5 f 6.80. Mindere en geringe 1' 0.a 0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f4.00 5 4.40 dito mindere f0,— 5 0.— Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3,40 a 4.40 mindere f 0,a 0,beste Zome> f3,40 a 4.mindere f0,5 0. Haver. De beste f2.5 3. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f4.75 5 5.10. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 10,5 10,75 ROTTERDAM 10 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 62 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 800 vette runderen, 1221 magere dito, 302 vette en graskalveren, 110 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren varkens, 166 biggen, - bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 68 5ct. 2e kw. 62 5 ct. 3e kw. 56 5 ct. Kalverenle kw. 92 ct., 2de kw. 82 a ct.3de kw. 77 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine BeTger looiertraan f26,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan f33,y blanke Bergertraan f 43,y Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in Ïewone fusten van pl.m. 00 L. f30.—p. 100 L t Maaslevertraan f26.p. ton Nat. Med. levertr le soort f78.p. ton. h (stroogcel) 2e h fp- ton Stoommedicinale levertr. le f88.p. ton. 2e f—p. ton. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Mijnheer de Redacteur Vergun mij s.v.p. voor het onderstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad, u bij voorbaat hiervoor mijn hartelijke dank. Naar het schijnt is de nieuwe gasfabriek in 't geheel nog niet in orde; verleden week Vrijdag avond, naar ik hoor, ontvingen de leeraren der teekenschool een boodschap bij monde van de gemeente-arbeider, com plimenten van de burgemeester en er mag van avond geen teekenschool zijn want er is geen gas, nog al aardig voor de leerlingen die van Baardwijk, Drunen, Elshout, Cappel, Sprang enz. komen door zulk een weer als het Vrijdag was. Verleden jaar is dat ook, naar ik verneem, meermalen gebeurd, maar toen was het dc oude fabriek immers nog het schijnt dat men dat ding maar niet in orde kan krijgen; nu is het voor een gewoon bouwkundige ook onmogelijk een goede gasfa briek te bouwen. Jammer dat men niet vooruit de dagen kan aangeven waarop er geen gas genoeg is. U mijnheer de redacteur dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. Een voorstander van het teekenonderwijs. tegen hoog loon op de machinale schoenenfabriek van le Waalwijk, zal ten sterfhuize van den lieer 11. VAN CAMPEN, te Sprang, op Donderdag 19 December 1895, 's morgens 10 uur en om gereed geld, als: tafels, stoelen, canape's, kasten, secretaire, kabinet, brandkast, spiegels, schilderijen, kachels, ledikanten, linnen en pellen, bedden met toebehooren, boeken, koper-, tin-, glas- en aardewerk goud en zilver, bouw- en mclkgereedschappen. Een aftands rumpaard, tilbury, hoog- en laagkar, 85000 kilogram hooi; 2500 kilo gram slroo. Het 3 en 4jarig schaarhout was sende Koop 1 achter het huis te Sprang 2 op den Vrijhoevenschen akker 3 op den Hooge Vaartschen dries 4 op den dries aan de Egmondsche steeg. u 5 Zijnde 14 opgaande WILGEN- BOOMEN, wassende op de perceelen te Drongelen. De verkooping vangt aan met de veiling van het hout. De goederen zijn één uur voor de ver kooping te bezichtigen. te WAALWIJKzal ten verzoeke van den WelEdelGeb. Heer A. D. VERMEULEN te Rotterdam Onder Besoijen. Koop 1Bouw- en Driesland, ten oosten langs de Steeg, sectie C nos. 251 en 252, groot 1 hectare 25 aren; In huur bij H. Janzoon de Bie te Sprang tot en met 1896, voor f 82,50 's jaars. Koop 2. Driesland van de Loint tot Spoorlijn, sectie C nos ±57. 158 en 706, groot 64 aren 10 centiaren; Koop 3. Driesland, ten zuiden van koop 2over de Spoorlijn tot Sprang sectie C nos. 155 en 707, groot 83 aren 90 centiaren. Koopen 2 en 3 in huur bij C. Kuijsten te Besoijen, tot en met 1898 voor f75 's jaars. De grondlasten der 3 koopen te zamen bedragen f 10,61 's jaars. Deze verkooping zal plaats hebben te Besoijen ter herberge van Antonie van der Za ken telkens 's avonds 7 uur. t.e WAALWIJK, maakt bekend, dat bet Bouwland te Dussen in den Zuid-Hol- landschen Polder, geveild voor den WelEd. Geb. Heer A. D. Vermeulen te ROT TERDAM, is ingezet en verhoogd als volgt: Koop I, groot 2.4-3.30 hectaren op f 3150. II, n 3.05.90 4-750. h III, massa van koopen I en II n 7800. Grondlasten f21,22; vrij van Polderlasten. Jaarlijksche uitkeering per hectare In 1894 f12. In 1895 f13. 's middags 12 uur, ter herberge van dc Kinderen J. van Beurden te DUSSEN, tot welken dag ten kantore van genoemden Notaris kan gehoogd worden. te WaaVijk, MAAKT BEKEND, dat het Huis, Erf en Tuin te BESOIJEN, geveild voor Mejutlrouw de weduwe- en kinderen H. Hurkmans aldaar is in gezet en verhoogd t t f900. 's avonds 7 uur, ter herberge van P. Pas- sier te BESOIJEN. Dagelijks kan ten kautore van genoemden notaris gehoogd worden. te WAALWIJK, maakt bekend, dat het weiland te Sprang in de Driessen, geveild voor den heer C. A- de Greeff te KAATSHEUVEL, is ingezet als volgt: Koop 1, groot 0,61.80 hectare op f 860. tf 2, groot 0.69.40 op n 800. 3, groot 1.73.50 op 3420. 's avonds 7 ure, ter herberge van C. van Disseldorp te KAATSHEUVEL, tot wel ken dag ten kantore van genoemden notaris kan gehoogd wordeu. te Waalwijk, zal ten sterfhuize van, HENDR. HURKMANS, in de Besoijensche Steeg op Opruiming. VAN De tijd nadert, en de voorraad mindert, de trekking heeft onherroepelijk 13 Januari e.k. plaats. Dagelijks kan men thans bezichtigen in het Paleis voor Volksvlijt de prachtige col lectie prijzen (ruim 8000 stuks) die aange kocht is voor de verloting, waaronder: Hon derden voorwerpen van kunst en smaak, gouden en zilveren sieraden, vazen, bronzen en marmeren beelden, ameublementen, piano's rijtuigen, vélocipèdes enz. enz. en als hoofd prijs een massief gouden zuil, waarvan de werkelijke waarde aan goud f 100000 is. De gelukkige winner heeft de keuze tusschen de gouden zuil of verkrijgbaar 50 cent, naar buiten franco per post, tegen toezending van 55 cent bij voor het gebruik der op de PRIJS 10 CENT. In dit boekje kan worden berekend het voordeel, dat men heeft bij het nemen van een 1000 kilometer boekje.

Echo van het Zuiden | 1895 | | pagina 3