Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT- Aanbesteding. VERMIST. Levertraan. Bericht van Inzet. N.G-. Orie-Dumoulin, Heeien SCHOENFABRIKANTEN, fijn Dames- en Heerenschoeisel. publick verkoopen: Handelsberichten. publiek verkoopen: Zaterdag 18 Januari, Vermoedelijk verdronken: Prijs per fl. 80 cent, 99 99 A- 40 Een reiziger in schoenwerk C. GOVAERTS- Geeriing. Waalwijk, 9 Januari 1896. Johanna Elizabeth, in den ouderdom van bijaa 30 jaren. Waalwijk, 5 Januari 1896. N. G. ORIE, Apotheker. M. T. G. ORIE-Dumoulin. Einige en algemeene kennisgeving. Toeslag Donderdag 16 Januari 1896, ter herberge van MATHEUS VAN VUUREN, te Sprang, 's avonds 7 uur. Dagelijks kan gehoogd worden. op Dinsdagen 21 Januari en 4 Februari 1896, zoekt de vertegenwoordiging op zich te nemen van een huis in Vee smokkelen. Het is in het algemeen zeker moeielijk geus anders rekening op te maken, maar Bijzonder moeilijk is dit ten aanzien van smokkelaars. Hebben bijv. heimelijke invoer ders van vee al of niet voordeel bij het sluiten van de grenzen De een zegt van wel. Een onzer lezers aan de Belgische grens noemt dit dwaas. Het smokkelen van vêe zegt hij is bij sluiting van de grenzen vrij wat moeie- iijker dan tegenwoordig, nu de tweede linie vervallen is. De beesten zijn nu dadelijk „op hun plaats." Doch ieder die weet wat smokkelen is, weet ook dat 't kostbaar is, en dat men beter de rechten kan betalen. Bij iedere koe moeten 3 man wezen, die zeven francs ieder ontvangen, als zij er goed doorkomen, en twee francs als 't tegenvalt. Neem nu aan dat men telkens (gemiddeld) 2maal moet aanleggen, dan kost ieder beest 27 francs. En dan de risico Tabak smokkelen. Een trein van den buurtspoorweg van Breda naar Antwerpen is Maandag aan laatstge noemd station in beslag genomen, omdat men met dien trein 200U kilogram Manilla tabak over de grenzen had willen smokkelen, lira ud. Men schrijft uit Etten Leur De reeks van branden neemt hier met den dag toe. Thans zijn weder twee branden te vermelden. Zondagnacht half twee sloegen de vlammen uit de pottenbakkerij van den heer A. van Tetering te Leur en bijna op hetzelfde oogenblik stond de groote boeren schuur van R. van den Broek op de Baai in lichte laaie. De brandweer kon de potten bakkerij gedeeltelijk behouden, doch de schuur met haren rijken inhoud brandde geheel af. Dit is reeds de tiende brand in zeer korten tijd. In het Van Lennep-kwartier te Am sterdam heeft Zondagavond een hevige brand gewoed. Op den hoek van de Borgerstraat en de Ten Katestraat was sinds korten :ijd een winkel van galanterieën en porselein geves tigd van een zekeren H. van den Bos. De menschen woonden beneden; de drie bo venhuizen, die aan beide straten drie ramen breed waren, waren nog onbewoond. Vrouw Van den Bos Maria van Rossum van zichzelf geheeten was alleen thuis met twee kleine kinderen' Zij heeft er vijf, doch de oudste was met haar man mee, die op reis was gegaan, de twee anderen zochten hun Zondagspret op straat. Toen zij even naar de keuken was, had een der kinderen een koekje willen bemach tigeu en had daartoe het tafelkleed met den tiommel naar zich toegetrokken. Op de tafel stond ook een lamp en deze viel bij de snoepmanoeuvre om. Terstond stond alles in vlam. De vrouw kon nog gauw haar kinderen het raam uit zetten, een buurman pakte ze aan en de vrouw moest zonder iets te kunnen grijpen zelf snel vluchten, want het vuur werd ge weldig. Het was halftien en een half uur later sloegen de vlammen uit bijua alle ramen, zoowel in de Borgerstraat als in de Kate straat. Het heele huis brandde totaal uit. De belendende perceelen kregen veel water schade. Alles was verzekerd. In zake den brand te Hallum van Vrij dagnacht jl. is de politie ijverig werkzaam. Niemand twijfelt er eigenlijk aan, of er is kwaadwilligheid in het spel geweest. Om streeks twee uur in den nacht was de sur- veilleerende maréchaussée de boerderij nog gepasseerd, zonder eenig onraad te hebben gezien; een half uur later stond de schuur in lichte laaie. Alles wijst op de waarschijn lijkheid, dat het is gemunt geweest op den heer v. d. M., die bij den brand dan ook ▼rij wat schade lijdt, daar een zestal koeien die hem toebehoorden en in het vuur zijn omgekomen, niet waren verzekerd. De oor zaak der spanning, die sedert eenigen tijd heerschte tusschen den heer v. d. M. en de vlasbrakende arbeidende bevolking, is hieruit voortgekomen, dat eerstgenoemde, die nog wat vlas had ter bewerking, dit, nadat hij in Hallum geen accoord had kunnen treffen, naar Het Bildt zond om te worden geschoond. Daar werkt men goedkooper, terwijl de raad dier gemeente, ter bestrijding van werk loosheid, eene premie heeft gesteld op den invoer van ruw vlas. Generaal Van der Heijden. Zondag vierde de verdienstelijke luitenant- generaal Karei vau der Heijden, thans com mandant van het Kon. Koloniaal Militair Iuvalidenhuis op Bronbeek (bij Arnhem) zijn 70sten verjaardag. Schitterend werd deze populaire hoofdoffi cier gehuldigd. Reeds vroeg toeterde de kleine maar dap pere kapel er op los en na voor het hoofd gebouw opgesteld te zijn, begaven de inva liden zich met hun muziek voorop, naar het commandantshuis. Daar werd halt gehouden en nu gaf de kapel hare fraaiste nummers ten beste, waarbij het oude Wilhelmus en het Volkslied een eereplaats innamen. De generaal verscheen en nam dankbaar de gelukwenschen der manschappen die reeds hun vreugde uitten over den feestdag in een keurig chas- sinet, die boven de deur tusschen groen en vlaggedoek was opgehangen, in ontvangst. Namens allen werd hem daarop een reu- zenphotograiie aangeboden, waarop allen, voor het hoofdgebouw opgesteld, voorkomen. Bij voortduring werden bloemen aangedra gen van vrienden en bekenden. Ongeveer half twaalf verscheen de commissie, gevormd door zijn vroegere wapenmakkers, die namens ruim 700 kameraden, van hier en uit Indie, een feestgeschenk kwam aanbieden. Generaal K. van der Heijden gekleed in de generaals-uniiorro ontving haar op de hem eigen hartelijke wijze. Nadat allen den generaal de hand hadden gedrukt en per soonlijk gelukgewenscht, sprak generaal Ver- spyck, gemoedelijk en eenvoudig, een van groote waardeering getuigende rede uit. Met zijn heilwensch stemden allen in en de muziek in de serre opgesteld liet daarop het Volkslied en het Wilhelmus hooren. In korte bewoordingen dankte generaal Van der Heijden. Vervolgens had de aanbieding van het geschenk plaats, zijnde een vitrine in eiken hout, uitgevoerd in den vroegeren renaissance stijl, met twee openslaande kleppen van binnen bekleed met laken. In deze vitrine bevinden zich Ie een kussen, waarop bevestigd zijn de adjudantsnestels en alle onde-schei- dingsteekenen en ridderorden, door den ge neraal gedurende zijn diensttijd verworven. Dit kussen is gemaakt van blauw fluweel, in het mi 'den is een lauwerkrans geborduurd, waarin met goud geborduurd de letters AAN DEN LUITENANT-GENERAAL K. VAN DER HEIJDEN, ADJUDANT I. B. D. VAN H.M. DE KONINGIN, 12 JANUARI 1826-1896. In de hoeken van het kussen zijn 4 me daillons geborduurd met de namen Bali Borneo, Atjeh, Samalangan. Voorts een album een meesterstuk van boekbandversiering. In het midden van het voorplat het Hollandsche wapen, waarboven de Koningskroon aan iedere zijde van het wapenschild een leeuw, die als tenanten het schild vasthouden, fier en trotsch. Daaronder een banderollewaarop in goud gedrukte letters „Je maintiendrai". Op het achterplat bevindt zich het wapen van Batavia door een lauwerkrans omlijst. Van binnen zijn de schutbladen moirée antiek met gouden ver siering langs den bovenkant. Het zeer rijk, met kleurige ornamentation uitgevoerde titelblad luidt „Aan den luitenant generaal Karei van der Heijdenadjudant in buitengewonen dienst van hare majesteit de koningin, oud-gouver neur en militair bevelhebber van Atjeh en Onderhoorigheden, worden de eereteekenen, die hij zich door zijne krijgsmans- en bur gerdeugden verwierf, ter gelegenheid van zijn 70n verjaardag als een blijk van hulde en waardeering aangeboden door zijn vrienden en vereerders, oud officieren en officieren van het Nederl. Indische leger." Alles uitgevoerd onder leiding van jhr. mr. Victor De Stuers. De heer Ch. Boissevain sprak daarna na mens een aantal burgers van Amsterdam, die bij de militairen niet achter wilden staan en den generaal als feesthulde voor zijn 70sten verjaardag een fraai bronzen beeld van L. Boissau „Ense et Aratro" (Met het zwaard en den ploeg) aanboden. In hem dankte de generaal de burgerij van Amsterdam waarna nog de heer N. van Harpen, onder aanbieding van het feestalbum, den generaal toesprak. Ook hem dankte de generaal met enkele hartelijke woorden. Graskalvereti f oh n 60 Nuchtere kalv. f 12 ii 15 Aangevoerd 2 varkens van 1G a 17 c., per half kilo, 35 biggen van 15,a 7.per stuk Eieren f 1.50 a 1.60 per 26 s'uks. Boter 55 a 60 ct. per '/a kilo. ROTTERDAM 14 Jan. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd 46 paarden, 0 veulens, 1 ezel, 600 vette runderen, 1325 magere dito, 227 vette en graskalveren, 96 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, - varkens, 8t biggen, 2 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 63 act. 2e kw. 60a ct. 3e kw. 56 a ct. Kalveren: le kw. 100 ct., 2de kw. 90 a ct.3de kw. 80 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanraarkt in Bergen van A. IIOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 26,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan f33,n blanke Bergertraan f43, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum lusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L Maaslevertraan f26.p. ton Nat. Med. levertr le soort f78.p. ton. u (stroogeel) 2e fp. ion Stoommedicinale levertr. le f88.p. ton. 2e f—p. ton. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen DOCHTER Heden overleed te Leeuwarden na een langdurig lijdenonze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuff. Telegrammen van gelukwensch waren o. a. ontvangen van H.M. de koningin regentes van den Duitschen keizer en voorts van den koning van Saksenden groot hertog van Baden en den prins Von Wied. Onder de telegrammen, door generaal Van der Heijden op hoogen prijs gesteld, behoort ook de gelukwensch van den legercomman dant in Indie, den luitenant generaal Vetter. En toen volgde een déjeuner, door den jubilaris aan eeu klein aantal vrienden en wapenbroeders aangeboden en waar ook de vertegenwoordigers der pers waren uitgenoo digd aan te zitten. Daar zaten zij naast elkander die beide groote mannen, die zulke eervolle bladzijden vullen in de geschiedenis onzer koloniën; die beide dragers van het „Grootkruis der Mili taire Willemsorde", de generaals Van der Heijden en Verspyck. Daar zaten mannen als Luymes, als Romswinkel, als Willemsteyn, als De Wijs enz., die hun leven hadden veil gehad voor vaderland en vorstenhuis. Tot onze diepe droefheid overleed# iheden plotseling onze geliefde Echtge- j noot, Vader en Behuwdvader, de Heer Johannis Hendrik Brienen, in den ouderdom van ruim 70 jaren. Wed. J. H. BRIENEN- Leempoel. C. C. BRIENEN. C. A. BRIENEN. P. M B1UENEN- j|L Dorrenboom. BSprang, 12 Januari 1896. te Waalwijk, zal op Woensdagen 22 Januari en 5 Februari 1896, telkens 's avonds 7 uurter herberge van ANTONIE VAN DEll ZAKEN, te Besoijen, Een Huis, erf en tuin, te Besoijen, sectie D nos 441 en 44'2, groot 5 aren 67 centiaren, met het noordwaarts daarachter liggende gedeelte dijk en weiland, tot aan den dwarssloot over den dijk. Een en ander toebehooreude aan Johan nes Kuijsten Oorneliszoon, schoenmaker en nachtwaker te Besoijen. GORINCHEM, 13 Jan. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe f6,25 a 6,50, roode dito f o,S0 a 6.15 witte dito f5,90 it 6.20, inl. rogge f4,50 it 4,70, buitenl. dito 1*4,a 4,10, gerst 1 4,25 a 4,35, haver f3,00 a 3,20, dniveboonen 16,a 6 25, blauwe erwten fü,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd 124 runderen. Le qual. Kalfkoeie.n f230 it 250 Kall'vaarzen f 160 a 170 Melkkoeien 1170 18U Hok keling ossen P/a jax-ige ossen f 90 110 Guiste vaarzen f100 it 110 Pinken f 70 a 80 te WAALWIJK, maakt bekend dat bij de veiling zijn ingezet en gehoogd de navolgende koopen vast goed; ONDER SPRANG a. Toebehooreude aan Theodorus van Woensel en de Erven Quirinus van der Bijl Koop 1Huis en èrf met afgepaalden tuin op f750. 2. Bouwterrein, ten. oosten naast koop 1, op - 170. 3. Massa van koopen 1 en 2 op - 930. h 4. Bouwterrein, ten westen naast koop 3, op f 120. b. Toebehooreude aan Johannes Adrianus Goedhart c s. te Sprang, Koop 5. Huis en erf op f725. te Waalwijk, zal ter herberge van GIJS MANS te Waspik, telkens 's avonds 6 uur, GEMEEN'! E WASPIK. Koop I. Huizen, schuur, erven en bouwland, gelegen „te Boven", sectie D nos 1008, 1009, 1010, 1011, groot samen G aren 50 centiaren. Koop II. Huis en erf, sectie D no 990, groot 1 are 30 centiaren. Koop III. Hooiland en Weiland, sectie E no 7, groot 30 aren 10 centiaren. Koop IV. Hooiland en W eiland, sectie E no 46, groot 3S aren 50 centiaren. Koop V. Bouwland, iu de Buitendijksche velden, sectie D no 188, groot 17 aren 70 centia en. Koop VI. Weiland te Bovenkerksectie D no 840, groot 48 aren. Koop VII Elzenbout en moeras, ge kadastreerd als weg te Bovenkerk-Binnen sectie D no 893, groot 12 aren. GEMEENTE CAPELLE. Koop VIII. Moeras ter plaatse de Hoeven, sectie G no 154, groot 14 aren 70 cent. GEMEENTE G1LZE. Koop IX. Deriuenboschter plaatse Scheelheining, sectie C no 636, groot 93 aren 40 centiaren. Bij biljetten breeder omschreven. Een en ander toebehoorend aan de heer WILLEM SWOLFS, te Waspik. Het bouwen van een WOONHUIS voor rekening van den heer F. A. BAIJENS, in de Stationsstraat te Waalwijk, op 's nam ten 4 ure, onder beheer van JOS. VAN REE, aldaar. Bestek en teekening liggen vanaf Dinsdag ter inzage in het HOTEL V E R W 1 E L. Inlichtingen op de werkdagen en aanwijzing op den dag der besteding ten 3 uur. Siuds 7 Jan. de heer W. G. ZIJLMANS te Raamsdonksveer. KenteekenenDe vermiste is van middelbare leug e, vrij gezet, heeft een lit- teeken op het voorhoofd en mist 2 voor tanden aan de onderkaak. Bovenkleeding Zijden petblauwe friesche jaszwait vestzwart gestreepte broek, blauwe kousen en Witte klompen. Onderkleeding Voor zoover geteekend W. G. Z. Wordt uitgeloofd f 100 belooning, voor diengene, welke zulke inlichtingen kan ver strekken, die tot het terugvinden van bo- vengenoemden persoon zullen leiden. De door ondergeteekende in den handel gebrachte LEVERTRAAN voldoet volgens persoonlijk scheikundig onderzoek aan al de eischen der Nederl. Pharmac. en aan die welke Prof. PLUGGE te Groningen in Sept. 1895 heeft gesteld. buiten de flesch. WEDERVERKOOPERS gevraagd tegen billijk rabat. WAALWIJK. APOTHEKER N.W. Aangezien de meeste van buiten inge voerde flacons niet maathoudend (375 gram) zijn, lette men daarop bij de beoordeeling van den prijs. Prima referentiën. Brieven fr onder motto „schoeisel" aan N. J. A. van der SteeleBOLSWARD.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3