Notaris R ANT. Notaris RANT, Notaris RANT. Notaris BINK, lit PULLES-VAN 6IRWI, Schoenwerk See-Rose. 3 ets. SIGAAR, FRANS DE CORTIE. Advertentiëii, A A L W IJ K, Specialiteit Burgerlijke stand. Handelsberichten. publiek vorkoopen verkoopen op MAAT. bij Toeslag Dinsdag 25 Februari 1896, TOESLAG 5 Februari 1896, Toeslag 12 Februari 1896, Y astenavond—Maandag, Een groote partij timmersparren, opleggers, hein hout, boonstaken eiken schaarhoutknuisten en droge musterd. Stationsstraat Beveelt zich beleefd aan voor het LEVEREN van onverbeterlijk van brand en kwa liteit uitmuntende door zacht en fijn Aroma, wordt H.H. Roo- kers bijzonder aanbevolen. Uitsluitend verkrijgbaar bij schillende klachten, die hij de kamer zijn ingekomen betreffende den onvoldoenden toestand der bestrating van de veemarkt daarin verbetering te krijgen. Na eenige discussie stelt de heer Timmer mans van Turenhout voor, zich ter zake te wenden tot burgemeester en wethouders. Conform besloten 80. Verdere bespreking gaf reden tot het besluit, den gemeenteraad in ernstige over weging te geven, met het oog op den toestand onzer haven, op nieuw pogingen aan te wen den ter verkrijging der vroeger aan de orde geweest zijnde schutsluis. 9o. Naar aanleiding van de wel will mde medehulp die de kamer steeds ondervindt van den stationschèf alhier, zoo dikwijls zij zijne bemiddeling daartoe inroept zal de kamer genoemden ambtenaar daarvoor schrif telijk haren dank betuigen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Noord-Brabami. Bij kon. besluit is goedgekeurd het tarief AA van de Maatschappij van verzekering op het leven „Noord- Braband» gevestigd te Waalwijk: „Verzekering bij overlijden tegen jaarlijk- sche, halfjaarlijksche, driemaandelijksche en maandpremiön te betalen gedurende het geheele leven. Netto-premiön per f 100." Bcnoeiiiiugcii. Door Z. D. H. Mgr. W. van de Ven bisschop van 's Hertogenbosch, is benoemd tot deken en pastoor te Vechel de Hoog Eerw. Hooggel. heer J. A. M. van den Heu vel, tot dusverre secretaris des bisdoms. Deu 24 Juni 1876 priester gewijd, werd ZHEerw. protessor aan 't KI.-Seminarie, te St. Michiels Gestel en daarna prolessor aan 't Groot-Seminarie te Haarenna welke ambteu wijlen Mgr. A. Godschalk ZHEerw. benoemde tot secretaris des bisdomsin welke betrekking Mgr. W. van de Ven ZHEerw. behield. De heer W. Verheijèn is benoemd tot burgemeester van Druten. Tooiicelvereciiiging. In een vergadering op Zondag 2 Februari jl. hebben eenige leden der harmonie „St. Crispijn" van Waalwijk en Bezooien besloten, eene tooneelvereeniging op te richten. Deze vereeniging ouder de zinspreuk „De ware Vrienden» wil tot opluistering der concerten van genoemde harmonie eenige tooneelstukjes uitvoeren. Moge ook zij zich in een lang durig bestaan verheugen. Brand. Zondag avond ruim 10 uur brak alhier in de Stationsstraat brand uit in een huisje, be- hoorende aan H. Mulders alhier en beslaande uit twee woningen. Die, bewoond door K. brandde geheel uit. De brandweer stuitte den verderen voortgang. Huis en inboedel waren verzekerd. Ooi zaak onbekend. Hoesten in de kerk Niets hinderlijker voor den prediker en niets dat meer ontstichtend werkt in de kerk dau het veelvuldige hoesten. En toch, er bestaat zulk een eenvoudig en uitstekend middel tegen den gewonen hoest; dat middel is niet willen hoesten. Probeer het eens tien tegen één dat ge er baat bij vindt. Zoodra men den hoestprikkel voelt opko men, hale men langzaam, heel diep en door den buik adem en adetr.e even langzaam weder uit. De neer- en opstroomende lucht heeft een merkwaardig verzachtenden invloed op de ontstoken deelen. Zelfs een hoestbui, die ons onder 't praten of lachen overvalt kan nog door een tijdige diepe ademhaling worden bekorte Het slijm komt daarbij van zelf voor de keel en kan door een kalme willekeurige beweging worden verwijderd. Dit middel bedeift den eetlust niet, zooals drankjes en likkepotjes en kost niessdanwat oplettendheid en wilskracht. Pokken te 's Hcrtogenbosch. De Bossche gemeenteraad heeft metl5 tegen 3 steramen besloten dit jaar het Carnaval niet te laten vieren. Vccuitvocr. Voor ruim acht en een halt millioen gulden is in het afgeloopen jaar aan vee langs het grensstation Rozendaal uitgevoerd. Oorlog gevoerd. Men meldt uit Sapperneer Zondag en Zaterdagavond werd hier oorlog gevoerd tusschen twee schippers en eenige scheepsjagers uit Groningen. De eersten hadden Zaterdag te Groningen over het sleeploon hunner zwaargelauen tjalken naar Zuidbroek onderhandeld met de laatsten doch deze eischten zulk een hoog loon dat de schippers zelf in de lijn gingen. Dit nu duldden de jagers niet. Van Groningen tot hier, waar de schepen aan den grond raakten, achtervolgden zij scheldende en tierende de schepen en, toen het donker was geworden bombardeerden zij deze met steenen. De schippers beantwoordden dit met revolver schoten, zoodat een heele opschudding ont stond. Zondagavond kwamen weer enkele scheepsjagers naar hier, en hetzelfde tooneel herhaalde zich. Het schijnt echter dat geen der kogels doel getroffen heeft. De schippers hebben nu lichters aangenomen. Waanzin. Uit Ede meldt men In eene vlaag van waanzin heeft W. v. d. Z., in den Maanderbuurt alhier woonachtig, 11a op tie eene of andere wijze te zijn bin nengedrongen tot de onbewoonde villa Erler- oord nabij het station vroeger bewoond door rnr. G. W. graaf van Rechteren van Appeltern en thans eigendom van iemand uit Anr terdam, aldaar op zeer eigenaardige wijze huisgehouden. Ruilen werden door hem stukgeslagen, behangsel verscheurd, eene deur ingetrapt, electrische geleidingen vernield en de vensterbanken met roet besmeerd. Vóór de villa had hij op de trappen verschillende bloempotten geplaatst en een denneboom terwijl hij tegen de voordeur een grooten paal had aangebracht. Janmaat. Door de politie te Middelburg werd Zondag nacht en ook nog Maandagmorgen jacht ge maakt op van permissie achtergebleven en gesignaleerde matrozen van de te Vlissingen liggende oorlogsbodems 's Nachts werden er vier met meer of minder moeite gear resteerd en naar boord teruggebracht. Twee andere jantjes gaven Maandagmorgen een aantal politiemannen handen vol werk. Zij waren in een bierhuis op het Koorkerkhof, toen de politie hen kwam zoeken. Bij de nadering der agenten vluchtten zij in een oogwenk naar het hooge dak der ivoning, van waar zij de politie met al. spoedig uit genomen dakpannen bedreigden. Daarna als katten klauterende poogden zij over naastgelegen daken en door omliggende tui nen den dienaren van den gerecht te ont snappen. Een hunner slaagde daarin, doch de andere werd in den tuin eener woning gearresteerd en geboeid naar het bureau van politie gebracht. De heele buurt, waar dit tafereel werd afgespeeld, was natuurlijk in rep en roer; de stoet der vier agenten met den gearresteerde werd geëscorteerd door heel wat nieuwsgierigen. (M. C Ontslagen. De vorige week is uit de strafgevangenis te Breda ontslagen H. R., oud 50 jaar, uit Afferden (Limburg), die ruim 21 jaar, wegens diefstallen, oplichting en valschheid in ge schrift in verschillende gevangenissen in Pruisen en in ons land heeft doorgebracht. Aangehouden Door de politie te Maastricht is aangehou den eene fabrieksarbeidsterverdacht van diefstal van aardewerk ten nadeele van de firma P. Regout Co. Jongens. Men meldt uit Vlaardingen Zondagavond stonden voor den winkel van een vleeschhouwer in de Hoogstraat alhier een paar jongensvan welke de één den winkeljongen onophoudelijk'sarde. Laatstge noemde in drift ontstoken, greep een mes en bracht een der jongens, maar juist den verkeerde, een messteek toe. De dader, die aan epilepsie lijdt, is gear resteerd de gewonde, die stom is, verkeert niet buiten gevaar. Ecu kist met lucifers. Zaterdag liet de 20jarige werkman J. C. Consul in de lucifersfabriek van den heer W. A. Beukers aan de Hoofdstraat te Schie dam een kis^ met lucifers gevuld, vallen. De geheele inhoud ontplofte daardoor en vloog in brand. De werkman brandde zich daardoor aangezicht en handen, echter niet gevaarlijk. De brand werd onmiddellijk gebluscht. Diefstal. Te Rijswijk heeft Donderdagavond bij af wezigheid van den bewoner C. van Bellekom een brutale diefstal plaats gehad. Door in braak van het achterhuis heeft men een bedrag van ruim 1 1000 aan contanten ontvreemd eene waarde van meer clan f20,000 aan ef fecten heeft men blijkbaar wel in handen gehad, maar laten liggen. De bestolene heeft bij den burgemeester f 100 gedeponeeid voor hem, die eenige aan wijzing kan doen. Brand. Viijdag morgen is de bouwmanswoning van J. v. d. L. te Bleskensgraaf lot den grond afgebrand. De eigenaar, hoofdbewoner, een man van 85 jaar, werd door zijne dochter uit het brandende perceel gedragen en gered. Van het vee kwam een pink in de vlammen om. Het huis was niet, de inboedel slechts gedeeltelijk verzekerd. Oorzaak was '1 spel in van kinderen met vuur. Nog bijtijds gesnapt. De portier aan de broodfabriek aan den Hofdijk te Rotterdam, maakte Zaterdagavond in de Almondstraat een agent van politie opmerkzaam op een man, in hel pak van een gevangene gekleed, die, blijkbaar geen weg wetende, door de straten liep. Toen deze man bemerkte dat er over hem gespro ken werd en de politieagent op hem afkwam, nam hij de vlucht, den Holdijk op. De agent ging hem achterna, weldra door burgers ge volgd, die allen om 't hardst „houdt hen» riepen. Bij de Weenastraat gekomen, liet de vluchteling zijne klompen in de steek om harder te kunnen loopen. Doch aan 't einde van die straat, nabij liet spoorwegviaduct, greep een timmerman hem beef en hield hem vast tot er hulp was koinen opdagen. Men bracht hem toen naar het politiebureau aan de Galerij, .vaar het bleek dat de aan gehoudene tusschen 7 er» 8 uren u t de ge vangenis aan den Noordsingcl was on.vlucht, waar hij sedert drie maanden verblijf hield om eene v'jfjarige gevangenisstraf te onder gaan wegens ee 1 belangrijken diefstal met braak, door hem op eene buitenplaats nabij Utrecht gepleegd. Hij is een 23 jarige Duitscher, genaamd H. W. Breedew.old en blikslager van beroep. Hij had de ijzeren staven, van zijne cel van onderen en van boven doorgeziagd, zóodat, toen de opening groot genoeg was oin hem door ie laten, hij de uitgezaagde stukken ijzer er slechts uit te nemen had. Na zich uit het raam zijner cel op den grond te hebben laten vallen, maakte hij vervolgens gebruik van een op de binnen plaats aanwezig laddertje om aan de zijde der Bergstraat over den muur te klimmen, fn de gevangenis had men van zijns ont snapping niets bemerkt en keek vreemd op, toen de politie met den vluchteling aankwam. B t ARDYVUK. GEBOREN Calharinn Josophina d. van Peter van Hullen en Franci.jna de Gouw Adrianus Hermanns Cornelia z. van Adrianus Ilen- ricus Verwiel en Maria Joanna Manders Cornelia d. van Josephus Staal en Alida Mans Theodurns Johannes z. van Mar tin us Dollekens en Johanna van der Wens Adrianus Antonius z. van Johannes Adrianus Loijtcns en Christina de Kloc. OVERLEDEN Antonia Mulders echtgenoo'.e van liuhortus van Iersel S5 jaar Johannes Mulders echtgenoot van Lucia Elisabeth Beakérs 3D jaar. GEHUWD: Marinus van Rijswijk 26 jaar en Antonetta van de Leur 23 jaar. ONDERTROUWD: Koenraad GeorgeTheophilas Willemsz 33 jaar en Anna Wilhelmina Greve 29 jaar Johannes de Kruif 45jaar en Maria Maas 36 jaar. CAPELLE. Van 15 31 Januari. GEBOREN Hendrik z. van Adriaan Rijken en Geertruida van Beek Janus z. van Dirk Paans en Anna Maria van TilborghJan z. van Jan Verhagen en Pieternella Ver hagen. OVERLEDEN Adrians Verhagen 2 weken - Bientje Pieternella van Suijlekom 7 m. Johanna Rozenbrand 14 maanden Ilen- drika Magrita van Oosterhout 3 jaren Steven van Peer 20 maanden. HUWELIJKS-AANGIFTEMartinus van Iersel, 21 jaar te Dussen en Anna Maria de Haas, 19 jaar te Capelle. GEHUWD: Hendrik Kerst 22 j. en Alherdina de Rooij 25 jaar. ROTTERDAM, 4 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 77 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 600 vette runderen, 1320 magere dito, 219 vette en graskalveren, 202 nuchtere kalveren, 0 schapen cf lammeren 00 varkens, 105 biggen, 3 bokken De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 67 a ct. 2e kw. 62a ct. 3e kw. 56 a ct. Kalveren le kw. '110 ct., 2de kw. 100 a ct.3de kw. 90 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f 26,50 p. ton. bruin blanke Bergertraan f33,u blanke Bergertraan f43, Groenlandsche llobbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L Maaslevertraan f26.p. ton Nat. Med. levertr le soort 1'78.p. ton. 1 a u (stroogeel) 2e u fp. ton Stoommedicinalc levertr. le f88.p. ton. a 2e f p. ton. voer te. Waalwijk, zal ter herberge van DAVID VAN DER WESTEN, te Drunen, bij Veiling Dinsdag 11 Febn^i 1896t, telkens 6 uur des avonds, I. Huis, erf en tuin t.e Drunen sectie A no 1150, groot 5 aren 30 centiaren. IL Bouwland, gelegen aan koop I, sectie A no 1155, groot 4-1 aren 20 cent. MASSA dezer koopen bij den toeslag. Behoorende aan WILLEM KOENSEN te Drunen. te Waalwijk, MAAKT BEKEND dat het huis erf, tuin, dijk en weiland te Besoijen, behoorende aan JOHANNES K U IJ S T E N Corn'szoon schoenmaker en nachtwaker aldaar, is ingezet en gehoogd op f800. des avonds 7 uur, ter herberge van Antonik van dee Zaken te Besoijen. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden. te Waalwijk, MAAKT BEKEND dat de vaste goederen, behoorende aan de erven van wijlen de echtelieden den heer HEN DRIK VAN CAMPEN Jzn. en mejuffrouw PIETERNELLA VERMEULEN, beiden te Sprang overleden, zijn ingezet en ver hoogd als volgt Koop 1 f250; koop'2 f250; koop 3 f150; 4- f 170; 5 f 110; 6 f 60; 7 f 40; 8 f 70; 9 i' 60; 10 f 70; 11 f 100; 12 f 30; 13 f 40; 11- f 50; 15 f 90; 16 f 120; 17 f 80; 18 f 100; 19 f 40; 20 f 90; 21 f 50; 22 f -50; 23 f 100; 24- f 90; 24A, massa van koopen 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 19, 20, 21, 22, 23 en 24, f 1000; koop 24B, massa van koopen 7, 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17 en 18, f 700 koop 24C, njnssa der massa's 24A en 24-Bf 2000 koop 25 f 30; koop 26 f 230; koop 27 f130; 28 f105; 29 f 50; 30 f300; 31, massa van koopen 1, 2, 26, 27 en 29, f 900; koop 32 f450; koop 33 f2500; koop 34 f 270U; koop 35, massa van 33 en 34, f5400, koop 36 f 700; koop 37 f2650; koop 38 f2000,, koop 39 f30; koop 40 f2010; koop 41 f 1500 koop 42 f35; koop 43 f850; koop 44 f 4-0; koop 45 f25; koop 46 f 150 koop 47 f700; koop 48 f 1150; koop 49 f4500 koop 50 f4700; koop 51 f1900; koop 52 f 250'J koop 53 f.2660 koop 54 f2810; koop 55 f550; koop 55 A (De 15 bont te Brongelen) f4000; koop 55B (De 22 bont te Drongelen) f 5500; koop 56, massa van koopen 55A en 55B, f 10100. 's namiddags 2 uur, ter herberge van MA THEUS VAN VUUREN te Sprang. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. te Waalwijk, zal voor den heer J. TIM MERMANS Wz.,op voorin. 10 ure, onder Loonopzand, iu de achterste Hoeven en achter den Melkdijk Overtollig haar op aangezicht of handen staat leelijk. Directe ver wijdering door aanwending van slechts ééne flac //OVAL". Attesten voorhanden. Zending fr. na postw. a f2,remb. f2,20. Gen.-Agent F. v. d. BOGAERT, Nijmegen.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3