Notaris BINK, De Sociëteit de Gezelligheid J a1 o 11 s i e n «I SCHQENFABHiKANTEN. De M u ziekbode. Het beste adres Advertentiën, Gerard ran Dijck Dépot te openen, TOILETARTIKELEN 12 prachtige Muziekspeelwerken, Handelsberichten. verkoopen Vereeniging WAALWIJK. In het magazijn P5 P P H S3 ij ohd °Q Ph V astenavond—Maandag, Een groote partij timmersparren, opleggers, heinhout, boonstaken eiken schaarhoutknuisten en droge musterd. O HH H 1-3 W t> £25 H CD P3 o O Geïllustreerd Muzikaal Weedblad. goK5» 'l Goedkoopste Muziekblad in Nederland. grooteren uitvoer naar het buitenland van 14170 stuks veeter waaide van ruim t 1.820.0C0. Jubilé. Men schrijft uit 's Gravenhage De Vincenlius vereeniging viert haar gou den jubilé. Den 10 n Februari 1896 werd de eerste vereeniging in Nederland te 's Gra venhage opgericht. De vereenieing telde einde December 1891 3014 werkende, 540 honoraire en 74 adspirantleden De inkomsten bedroegen in dat jaar f 638.753 en de uit gaven f 596.275. Eene retraitein de laatste dagen der vorige week door pa" er W. v. Nieuwenhoff voor de leden en de door hen bezochte gezinnen gegeven werd Zondagochtend in de kerk van den H. Jacobus (Parkstraat) besloten met eene algemeeue H. Communie. Onder de H Mis, welke door het zangkoor werd opgeluisterd, hiel i pater Van Nieuwen hoff nog een korte toespraak. Na de godsdienstoefening vereenigden de armen zich aan een ontbijt, hun in het Vin- centiusgesticht aangeboden door de feestvie rende vereeniging Zij werden daarbij door de Vincentianen bediend. Zondagmiddag genoten ook alle bezochte gezinnen te hun nent een feestmaalgeschonken door de vereeniging. Zondagavond had in de kerk van den H. Jacobus een plechtig lof plaats, gecelebreerd door Mgr. Lorenzelli, pauselijk internuntius. Onder het lof, dat door een talrijke schare werd bijgewoond, hield pater Van Nieuwen-* hoff een liefdadigheidspredicatie, na afloop waarvan Vincentianen eene collecte hielden. Het zangkoor voerde 0. a. den lofzang Te Deum uit. Moord Hoogsteden. Naar wij vernemen moet de gesloten in structie in de zaak tegen W. van Berkel weder op last der rechtbank geopend zijn In verband hiermede werd de voorloopige hechtenis weder verlengd. Aanvaringen. Men seint uit Vlissingen van Maandag: Hedenochtend heeft de binnenkomende naehlmailboot door den mist op de reede een bark, die voor anker lag, aangevaren. Men seint nader De nachtmailboot was de Koningin Re gentes en de bark de Governing Queen kapiteins Williams, in ballast van Antwerpen naar Cardiff. De 3e stuurman van de bark sprong over op de mailboot. De Koningin Regentes bleet na de aanvaring ter hoogte van de bark om assistentie te verleenen hetgeen echter onnoodig was. De bark heeft aan het achterschip, en de mailboot aan den steven belangrijke schade, beide echter boven de waterlijn. Omtrent de aanvaring van de „Koningin Regentes met de bark „Governing Queen" schrijft men uit Vlissingen nader Deze aanvaring is in de eerste plaats een gevolg van het ankeren van schepen voor de haven in den koers der mailbooten. Het schijnt dat er geen autoriteit is die bij machte is eene dergelijke, voor den maildienst hoogst lastige ankerplaats te beletten. Waar de Maatschappij Zeeland alle krachten inspant om vertragingen in het vervoer van mails en passagiers te voorkomen, is het te betreuren dat, bij gebreke aan bevoegde autoriteit, de enkele vertragingen nog in de hand gewerkt worden, door het onoordeelkundig ankeren van schepen voor de haven. De averij der mailboot Koningin Regentes wordt door de Maatschappij De Schelde gerepareerd. De duur zal vermoedelijk drie weken zijn. De dagmailboot Duitschland is door den dikken inist eerst Maandag avond te half zeven op de reede aangekomen. In de Wielingen heeft een aanvaring plaats gehad bij het lichtschip, tusschen twee Engelsche stoomschepen. Een daarvan, de Busy Beezonk het volk is gered. De transportschoener Coerlzeu is derwaarts ver trokken. Nader seint men uit Vlissingen Het stoomschip Liudenfels, dat met de Busy Bee in aanvaring kwam, arriveerde alhier op de reede met belangrijke averij en komt in de haven. Het lichtschip Noordhinder vertrekt van hier en wordt gestationeerd op de plaats waar de Busy Bee zonk. Moord. Te Soest is Zondag avond een moord ge pleegd. De vermoedelijke daders zijn Maan dagnacht te Amersfoort in hechtenis genomen. Aanleiding tot de snoode daad was eene ernstige vechtpartij tusschen Nijkerkers en Soesters, tengevolge van misbruik van sterken drank en een twist over betaling van het gelag. De messen werden getrokken, en een der boeren kreeg een steek in hei hart en was oogenblikkelijk dood. De justitie uit Utrecht werd Maandag te Soest verwacht. De getuigeuverhooren zijn reeds in vollen gang. De verslagene was een oppassend jong- mensch. Nog een ander werd ernstig aan het hoofd gewond en is niet buiten gevaar. Omtrent de hierboven gemelde verschrik kelijke vechtpartij schrijft het U. D. nog het volgende Zondagavond had hier een treurig voorval plaats. In de Birkt langs den rijksweg nabij de woning van B. v. d. Duinen kregen 3 boerenjongens uit deze gemeente ruzie met twee boerenknechts uit Amersfoori; van deze laatste trok een het mes, en sneed een der Soesterjongens over een lengte van 5 centi meter achter door den hals en stak den tweeden zoodanig en zoo diep achter in den hals, dat het mes de slagader nabij de keel doorsneed, en de persoon binnen drie minu ten dood gebloed was. Dit was de 21 jarige. B. H., ongehuwd, die veel aan asthma leed. De burgemeester was oogenblikkelijk aauwe zig; op diens last vertrok de rijksveldwachter W. v. Amerongen dadelijk per rijtuig naar Amerstoort, alwaar hij met behulp van den brigadier en den rijksveldwachter 1). Otten er in slaagde, de 2 verdachten des nachts te half een te arresteeren, en gevankelijk naar Soest te brengen. Onder leiding van den burgemeester en met behulp van genoemden brigadier, werd het verhoor, dat zes uren duurde, geëindigd, en werd één verdachte, genaamd 1). v. B., boerenknecht te A tot bekentenis gebracht. Het parket van Utrecht was Maandagavond nog niet te Soest geweest. - Het lijk wordt morgen voor de gerechtelijke schouwing naar Utrecht gebracht, teiwijl de verdachte 1). v. B. eveneens daarheen vervoerd wordt. Brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag heelt te Ureterp (Opsterland) een hevige brand gewoed. De groote boerderij van den heer Reindersma is tot den grond afgebrand. Ternauwernood hebben de bewoners zich kunnen redden, zonder den tijd te hebben zich te kleeden. Niels is gered. Het schoone beslag rund vee, 48 stuks, benevens de paarden zijn in de vlammen omgekomen. Men schrijft de oorzaak algemeen toe aan kwaadwilligheid. Het vuur deelde zich spoedig mee aan een nabijstaande boerenplaats, die ook geheel is afgebrand, maar waarvan het vee nog bijtijds gered kon worden. Van de omliggende dorpen kwamen de brandspuiten te hulp waardoor een verdere voortgang van het vuur, waarvoor groot gevaar bestond, kon worden gestuit. Men seint uit Heerenveen: Willem de V., arbeider te Ureteip, is gearresteerd als ver dacht van brandstichting aldaar. Te Utrecht ontstond Maandagnacht omstreeks halfdrie in de Lauwerecht een hevige brand in de kuiperij van den heer Tewe. Binnen korten tijd stond alles in lichte laaie. De bewoners konden zich slechts met levensgevaar over de nabijzijnde daken redden. Het huis brandde geheel uit.. De brandweer trad krachtig op en wist den brand tot het eene perceel te beperken. Ontslagen. De handelsreiziger A. J. van der Grienten, te Stratum die verdacht werd van op 20 Januari j.l. op H. Fransen, te Woensel, mis handeling gepleegd te hebben, met zwaar lichamelijk letsel, en dientengevolge in voor loopige hechtenisis op bevel der justitie Vrijdag j.l. uit die hechtenis ontslagen. Aangehouden. De brigadier-commandant der marechaussee te Gennep heeft zekeren H. R. voorloopig aangehouden en ter beschikking van den officier van justitie te 's Hertogenbosch gesteld. Deze H. R., die reeds ongeveer 20 jaren in de gevangenissen doorbracht en Woensdag 22 Januari j.l. uit die te Breda werd ontsla gen, wordt thans beschuldigd zich Zondag avoud j.l. te Afferden te hebben schuldig ge maakt aan spoging tot moord." Een brug ingestort. Te New Britain in ConnecticutV. S.. stortte een brug over de Pequebuck rivier in Twintig werklieden, die bezig waren de brug te herstellen, ploften met het neerstortende gevaarte in de rivier en dertien hunner ver dronken. Het ongeluk moet worden toege schreven aan 'n onlangs plaats gehad hebbende overstrooming, waardoor de fundeeringen der brug waren beschadigd en ondermijnd. Een lievige brand. In den nacht van den 5 dezer ontstond een hevige brand in de opslagplaats van gedistilleerd der firma Marcellin aan de ruë Saint-Maur, te Bordeaux. Het entrepot was overvuld met fusten alcohol, die achtereen volgens ontploften en in letterlijken zin vloei baar vuur werden, dat zich door het geheele gebouw verspreidde en blauwe vlammen ten hemel joeg. Met de grootste moeite kon de brandweer de plaats des onheils naderen en door den verzengenden vuurgloed moest zij op een behoorlijken afstand van het gebouw blijven. Aan blusschen viel trouwens niet te denken, daar men reeds de handen meer dan vol had met het beschermen der beien dende perceelen. Öp het oogenblik, dat een der grootste fusten met een dreunenden knal uit elkander sprong, weid een spuitgast doodelijk getroffen. Voor dat men hem kon opnemen, was hij reeds verkoold. Acht an dere brandweermannen werden zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De brand duurde onverminderd voort tot den volgenden morgen. Door de gunstige windrichting en het beleid der brandweer bleven de naburige gebouwen gespaard. De schade beloopt f 250 000. ,.D lu 't slijk. Maandag morgen getaakte eene koe van den veerman van Zuilekom, aan de Vier heultjes te water, zij geraakte tusschen het slijk zoo beklemd, dat een viertal personen tot 's avonds moesten graven om het beest uit zijn ueteligen toestand te verlossen. GORINCHEM, 10 Febr. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe 6,50 a 6,75, roode dito f5,90 a 6.25 witte diti) f6,— a 6.25, inl. rogge f4,25 a 4,50, buitenl. ilito f4,a 4,1,5 gerst f 4,30 a 4,50, haver f3,00 a 3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 102 underen. Ie qual. Kalfkoeien f200 it 220 Kalfvaarzen f150 a 160 Melkkoeien 1170 180 Hokkeling ossen D/s jarige ossen flOO a 110 Guiste vaarzen f 90 it 110 Pinken f 60 a 70 Graskalveren f 50 a 60 Nuchtere kalv. f 12 a 14 Aangevoerd 2 varkens van 16 a 17 c., per half kilo, 50 biggen van (5,— ii 9.— per stuk Eieren f 0.85 a 0.90 per 26 stuks. Boter 70 a 75 ct. per kilo. ROTTERDAM10 Febr Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm De beste f 5.25 it f 6.70. Mindere en geringe 1" 0.a 0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 3.50 it 4.30 dito mindere f0,itO. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3,25 a 3.75 mindere f 0,— a 0,—beste Zoniet f3,25 a 3.90; mindere f0,a 0. Haver. De beste f 1.75 k 3. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f4.50 k 5.20. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 8,50 a 10,25 Mindere f 0.it 0. Blauwe erwten. De beste f6.a 7.50 Witte boonen. De beste f 11.50 it 12.50. Mindere f0.it 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed tot f0.afO,Zomerzaad f0,totf 0. Kanariezaad f5.50 tot f6.50 ROTTERDAM, 11 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 85 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 600 vette runderen, 1205 magere dito, 183 vette en graskalveren, 324 nuchtere kalveren, 0 schapen of lammeren, '10 varkens, 85 biggen, 1 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen: le kw. 66 act. 2e kw. 60a ct. 3e kw. 54 a ct. Kalverenle kw. 112 ct., 2de kw. 100 a ct.3de kw. 90 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen lieden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 26,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan f33,u blanke Bergertraan f 43, u Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L Maaslevertraan f26.p. ton Nat; Med.. levertr le soort f78.p. ton. H (stroogeel) 2e u f p. ton Stoommedicinale levertr. le f88.p. ton. h 2e f—p. ton* voor fff lieden overleed zacht en kalm,, E na voorzien te zijn van de HH. Sa- cramenten der stervendenonze zeer beminde Broeder en Behuvvdbroeder de Heer JOHANNES SMULDERS, in den ouderdom van ruim 69 jaren. JOH. CORN. SMULDERS. WILHELMINA T. SMULDERS geb. Jansen. HE ND RIK US SMULDERS. CORNELLS YAN BREDA v en kinderen. JOHANNES GOOSSENS. CATHARINA GOOSSENS geb. Smulders. JOH AN. AN DR. LE BLANC. MARIA ANT. LE BLANC geb. Smulders. TjLburg, 5 Februari 1896. 2331139 te Waalwijk, zal voor den heer J. TIM MERMANS Wz.,op voorin. 10 ure, onder Loonopzand, in de achterste Hoeven en achter den Melkdijk WAALWIJK. Aan HH. deelnemers aan de verschillende WEDSTRIJDEN wordt bij d°ze kennisge geven, dat de SLUITING bepaald is op De Regelings-commissie. nsieëi is bij aan de Haven van af f2,50 de vierkante Meter. Zeer solied en net afgewerkt. Qualiteit en soliditeit in aanmerking ge nomen beneden iedere concurrentie. Een ongehuwd persoon, drie jaar als hoofd van een schoen- en laarzenmagazijn werkzaam geweest, zoekt in kennis te komen met een fabrikant, om op zeer voordeelige conditiën in een der steden van Holland een Brieven onder no 4 aan het bureau van dit blad. VAN BIJ 'l vw zijn de volgende artikelen steeds voorradig Duizendbloemengeurzeep. Palmitinezeep. Savon Bobé, Doeringszeep met den uil. u met muscus. ff ff /f in doozen. Windsorzeep in doozen. Rozen zeep. Cocoszeep. Cocosrozenzeep. L'économe. Gr u no's Won der zeep. Glycerinezeep. Viooltjeszeep. Teerzeep Eau de Colognezeep. Lana Crêtnezeep. Weerhchtzeep. Creolinezeep. La Gloire de Elore. Zomersproetenzeep. Zilverzeep. Ylekkenzeep. Metaalzeep. Scheerzeep iti doozen. Scheerzeep in potten. Tandzeep. Browns tandpoeder. Starks Myrrhe Boehms Rose Haarolie. Haarpoinmade. Cosmétique. ËH 10 London in lieele en halve flesschen. Haarspelden ponnyspelden haarborstels, scheerkwasten enz in verschillende soorten en prijzen. P.S. Bij afname van 1 dozijn zeep en meer is de prijs aanmerkelijk minder. Abonnements-prijs voor de geheele jaar gang slechts fl,50. Dit Blad, in populairen trant geschreven, levert doorgaans een volledig overzicht der belangrijkste gebeurtenissen op muzikaal gebitd, zoowel van den lande als uit den vreemde. Verder interessante mededeelingen en onderhoudende Feuilletons uit 't leven van beroemde toonkunstenaars enz enz. Tevens wordt er onder de abonné's eene groote verloting gehouden van waaronder een HARMONIUM, etc. Men gelieve proefnummers te vragen. Men abonneert zich bij ANTOON 'PIE LEN te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3