Colporteur, Notaris BINK, Advertentién, Exploitatie van Staatsspoorwegen. Samuel Heckscher senr,, BINNËNLA^Ï)"."" Ingezonden stukken. Direct GEVRAAGD een publiek verknopen Maatschappij Uitnoodiging tot deel neming in de Kansen 30 April e. k., Rectificatie. Correspondentie. Frcderikus Adrianus Jacobus van der Heijden, BSBBBBiSie&asnHB te "Waalwijk, zal Maandag 27 April 1896 bij INZET en 11 Mei 1896 bij TOESLAG, telkens des avonds om 7 ureter herberge van L. van Cromvoirt, te BAARDWIJK ■nSen Kuis met Ml Schoenfabriek, Eil Irii r 'ïi Tuin en Bouwland BAARDWIJK, Hoog- eind groot 26.16 aren, eigendom van P. H. VAN BEUNEN. 500.000 Uk. een geheel origineel lol slechts Gld. 3,50>t een half origineel lol slechts Gld. I,7b een kwart origineel lol slechts Gld. 0,90. De uitbetaling en verzending van de prijzen vinden. In Moskou zullen evenveel reserve- paarden staan. Zij zul'en allen gebruikt worden bij de kroningsplechtigheden, waarvoor er duizenden uoodig zullen zijn. \vy enant WAALWIJK, 22 April 1S96. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de gemeenteraad op Woensdag 22 dezer, nam. 7 uur. 1. Ingekomen stukken; 2. Wijziging der begrooting van 1895 (ter visie). 3. Rioleering ie Zeine. De leden worden beleefd verzocht de ex ploitatie rekening, ten kantore van den direc teur der gasfabriek ter inzage liggende, te gaan inzien. Af jeli. De correspondent te Batavia van de N. R. Ct. seinde onder dagteekeningvan Zon dag het volgende De sterkten Anagaloeng, Lambarih en Se- nelop zijn ontzet en vernield; Senelop na een hevigen strijd, waarbij wij 2 stukken verloren, die echter werden teruggenomen. Gewond werden: majoor D. A. Okhu-yzeu en de 1ste luitenant J. B. Zon, terwijl de lste luitenant jhr. K. L. A. P. v. d. Maesen de Sombreff een zonnesteek kreeg. Gewond werden buitendien 68 minderen, terwijl er 13 sneuvelden. Generaal Vetter gaf bevel om eene brigade in gereedheid te brengen, die voor een geheim doel naar de Atjeh-kust wordt gezonden. Bij het departement van koloniën is het volgende telegram van den gouverneur-gene raal van Nederlandsch Indie dd. 19 dezer, ontvangen „Eergisteren de posten Anakgaloeng, Se nelop Lamsoet en Lambarih opgeheven. Meeste tegenstand op rechteroever der Atjeh- rivier. Twee officieren gewond en ongeveer zestig mindere militairen gesneuveld of ge wond. Een veldkanon wegens moeilijk terrein achtergelaten, doch zonder het sluitstuk." De gewonde majoor D. A. Ockhuizen is een der jongste hoofdofficieren van het Ned. Indisch leger. Hij ontving zijn opleiding te Kampen en vertrok in Dec. 1874 naar Indie. De door een zonnesteek getroffen luitenant jhr. van der Maesen de Sombreff is een zeer bekende figuur uit den Atjehoorlog. Reeds als sergeant-majoor verwierf hij eene eervolle vermelding en de Willemsorde 4e klasse en toen hij zich nog eens onderscheidde, werd hij op voordracht vau generaal Van Teijn te velde benoemd tot officier, eene onderscheiding, die sinds jaren nie'had plaats gevonden. Hij is nu eerste en adjudant bij het 6e bataljon. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint onder dagteekening van Dinsdag: Toenkoep, Tjot Rang en Kloeng Gloem pang zijn door ons geabandonneerd. Vier minderen gedood, officier Van Braak en 43 minderen gewond. Vele zieken. Moorcl op F. A. Hoogsteden. Zaterdagavond zijn Willem van Berkel en zijn vrouw op bevel van de Rechtbank te Rotterdam uit de voorloopige hechtenis ont slagen. Beiden zijn nog dezelfden avond, kort nadat men hen uit de strafgevangenis aan den Noordsingel vrij gelaten had, naar Utrecht vertrokken, waar zij hun intrek namen in de woning door de vrouw voor hare arrestatie bewoond. Zoo is dan het gerechtelijk onderzoek omtrent de zaak van den vreeselijken moord op niets uitgeloopen e.i blijft de moordenaar, helaas, onondekt. Een resultaat, dat alge meen met groote teleurstelling zal worden vernomen. Voor Van Berkel vooral is de maanden lange voorloopige hechtenis, die eindigde met zijne arijlating, een zeker wel door de omstandigheden gewettigde, maar toch zeer harde maatregel geweest. Ver inoedelijk zal men, nu het onderzoek in de ingeslagen richting geen resultaat heeft op geleverd, wel de hoop moeten opgeven op de ontdekking van den moordenaar. En zoo voegt zich deze moord weer bij de vele an dere moorden; in de laatste jaren gepleegd, waarvan de bedrijvers onontdekt bleven. Verduistering. Naar de N. Rolt. Ct. verneemt is men tot de ontdekking gekomen van verduisteringen, lot een vrij groot bedrag in de Bank van Leening te Rotterdam gepleegd. Een beambte dier bank is Vrijdagavond, toen hij met den laalsten trein de stad wilde verlaten, door een policie-beambte aamgehouden en ge bracht naar de Lange Torenstraat, waar hij den nacht onder toezicht bleef. Zaterdag werd hij iu verhoor genomen door den com missaris van politie, den heer D. M. Ebbeler. Onder diens leiding zijn ook de onderzoe kingen en het inveutariseeren in de Bank van Leening aangevangen. De verdachte beambte is voorloopig aan het bureau in de Lange Torenstraat gehouden. Oplichterij. De politie te Nijmegen heeft waarschijnlijk een goede vangst gedaan in den persoon van een zich noemenden baron R F. M. von Furstenberg, oud 37 jaar, sedert eenige maanden aldaar met zijne vrouw woonachtig. Hij gaf zich uit voor een groot landeigenaar en bezitter van vorstelijke landgoederen in Duitschland. Voor eenige weken kwam bij F. het plan op te Nijmegen eene villa te bouwen, waarvoor door hem een perceel grond aan den B en D. weg voor f. 5000 werd uitgezocht. Spoedig was de koop van bedoeld perceel gesloten, waarna door E. een kleine aannemer werd opgezocht, die de villa zoude bouwen voor r. 20,000. Con- trakten werden gesloten en teekeningen op gemaakt, doch nu begon F. in geldverlegen heid te verkeeren Onder verschillende schoonklinkende beloften werd door hem van den metselaar een bed-ag van f. 342 ter leen ontvangen, waarbij hij zich van een valsche verklaring bediende, en waarbij eene opsom ming werd gedaan van zijne in Duitschland gelegen landgoederen en bezittingen. Edrst gisteren gingen de oogen van den metselaar (geldschieter) open. I)e man kreeg argwaan en deed aangifte bij de politie die F. arresteerde. (Geld.) De gouden ploeg. Aan verschillende politiebureaux kwamen in de laatste dagen telkens klachten in over het ontvreemden van goederen van den wal en uit vaartuigen, waarbij ongehoord brutaal door de daders werd opgetreden. Den eenen dag waren het kisten met eieren, een anderen dag vaatjes jenever of wel stukgoederen cichorei, koffie, manufacturen enz., die vermist werden. En altijd bleven de daders onbe kend. Het periodiek vvederkeeren van deze aangiften van diefstal deed bij de politie het vermoeden rijzen dat men hier met eene goed georganiseerde bende te doen had en dientengevolge werd de inspecteur van politie P. J. Bongaards. die zijne sporen in dergelijke duistere zaken reeds lang verdiende, met een onderzoek belast. Hem werd daarbij toege voegd de bekwame hoofdagent van de re cherche H. P. Scheentjes welbekend onder den bijnaam van „Pietje pik alles". Logementjes en tapperijenbekend als verzamelplaatsen van het uitschot der maat schappij, werden doorsnuffeld, doch aanvan kelijk zonder resultaat. Men gaf den moed echter niet op en na twee dagen van onver poosd zoeken en uitvisschen gelukte het den heer Bongaards het spoor van een der vermoedelijke daders te vinden. Toen men dus eenmaal den draad te pakken had, was het moeielijkste volbracht en kreeg men weldra een tweede in handen, gevolgd door een derden en een vierden. De een werd 's nachts uit zijn bed gelichteen ander op straat, een derde in een berucht huis aan gehouden. Allen werden overgebracht naar het politie bureau in de Pauwensteeg, waar daarop de verhooren plaats hadden. Inmiddels werd het zoeken naar het ge stolen goed voortgezet. Uit de verhooren van de aangehoudenen, zijnde een jonkman van 18 jaar, wonende Generaal van der Pleij den straateen van 17 jaar, wonende in. de Tollenstraateen van 25 jaar, verblijf] houdende in een logement in de Zandstraat, en een van 18 jaar, wonende in de Jonker- fransstraat, bleek dat deze lieden, waartoe er zeer vermoedelijk nog meer behooren, onder den naam „De gouden ploeg" eene compa gnieschap gevormd hadden, ten doel hebbende het stelen en rooven van allerlei goederen voornamelijk van den wal en aan boord van schepen. Om het vervoer van groote vrachten als balen manufacturen en gevulde vaten gemakkelijk te maken, werd gebruik gemaakt van onbeheerd staande handwagens of roei bootjes. Ieder lid dezer compagnieschap heeft reeds een ot meer vonnissen tot zijn last en vertoefde korteren of langeren tijd in de gevangenis. De gestolen goederen kwamen meerendeels terecht in het huis van een bekenden opkooper van gestolen goed, wonende in eene steeg op den Schicdamsclreo Dijk. Nadat dit een en ander ter kennis van den heer Bongaards gekomen was, verleende de i rechtbank verlof tot het instellen van een gerechtelijk onderzoek ten huize van dien opkooper. Bij dit onderzoekhetwelk in tegenwoordigheid van een substituut-officier van justitie en een rechter commissaris plaats hadwerden in een hokonder een trap aangebracht, eenige goederen en hout werk gevonden, van de gepleegde diefstallen afkomstig of daarop betrekking hebbende. Zij werden in beslag genomen. Intusschen wordt de recherche naar hetgeen nog vermist wordt ijverig voortgezet, waarbij reeds is gebleken, dat andere goederen, o. a. de eieren, uit de hand aan derden verkocht zijn. Twee der leden van „De gouden ploeg" (de minst schuldigen) werden voorloopig op vrije voeten gelaten. Ook de opkooper zal een verhoor ondergaan voor den rechter commissaris. In den kalkmolen. Men meldt ons uit Zaandam Aan de patroonfabriek bij de Hembrug had Maandagmiddag óvnslreeks 12 uur een ongeluk plaats. De kalkmaker J. Visser uit Amsterdam, oud 35 jaar, gehuwd, geraakte tusschen den kalkmolen, welke door stoom in beweging wordt gebracht, en was onmidde- lijk een lijk, hoewel de machine zeer spoedig ophield te werken. In ons laatste marktbericht van Waalwijk is een abuis geslopen. Wij noteerden licht zoolleder tot 77 cent; dit moet zijn 70 cent. Met betrekking tot de kermis-aangelegen- heid werden ons verscheidene stukken ter opname toegezonden; ze zijn echter ie talrijk, om hieraan te kunnen gevolg geven zoodat wij zijn gekomen tot de conclusie om geen enkel te plaatsen. Redactie. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Mijnheer de Redacteur Gaarne zouden wij zien, dat het onder staande een plaatsje in uw blad verleeud werd. In het Correspondentie-blad No. 2 van het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap komt o.a. ook voor een voorstel van de afdeeling „Waalwijk" tot wijziging der wet van het N. O. G. Dit voorstel luidt aldus„Aan nieuwe leden van het N. O. G. wordt het stemrecht verleend na volbrachten 23jarigen leeftijd." Gesteld, dat dit voorstel eens werd aange nomen wij gelooven evenwel, dat de kans daartoe zeer gering is welk onderwijzer zou dan lid willen worden van het N. O. G. voor hij den 23jarigen leeftijd heeft volbracht? Welk ondetwijzer, die met zijn 18e of 19e jaar zijne acte heeft verkregen, zou gedurende 4 a 5 jaren zijne contributie aan het N. O. G. betalen, om bij stemmingen en beraad slagingen te mogen toezien als een onmondige, eene onbevoegde tot oordeelen En wie zou na volbrachten 23jarigen leeftijd nog lid willen worden van eene vereeniging, die hem juist met zijn 23e jaar als zelfstandig en ervaren beschouwt? Velen, zoo niet de meesten zeker niet. Men had het voorstel nog wël eenigermale kunnen uitbreiden, door er aan toe te voegen, dat het stemrecht der leden verval: na zekeren volbrachten leeftijd. Immers de ouderdom heeft evengoed zijne gebreken als de jeugd. Doch laten wij er niet mede schertsen. Het voorstel is, zooals het nu luidt, toch reeds erg genoeg. Toch kunnen wij niet nalaten, u, klasse onderwijzers in de Langstraat, aan te moe digen, voor uwe belangen te waken. Of zijt ge dan zoo onzelfstandig, dat ge zulk een voorstel kunt goedkeuren Wij willen hopen van niet. Ook gelooven wij niet, dat de Bond v. N. O. in de Langstraat zóó krachtig optreedt, dat juist de afdeeling „Waalwijk» met zulk een voorstel voor den dag behoeft te komen, uit vrees van „verovering van het genoot schap." Umijnheer de redacteur, bij voorbaat onze dank voor de opname. EEN BONDSLID. GETROUWD P. J. M. SWEENS Arts te Waalwijk, en A. C P. J. DE WIT, die, ook nameti3 wederzijdsclie familien op rechten dank 1.etuigen voor de veelvuldige en hartelijke bewijzen van deelnemingbij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Veldhoven, 21 April 1896. Heden overleed tot onze diepe droef- i ®heid onze dierbare Zoon, Broeder en i Behuwdbroeder, De Heer i voorzien van de H.H. Sacramenten, in i den ouderdom van bijna 34 jaren. A. H. G. VAN DER HEIJ DEN, Echtgenoote en Kinderen. Waalwijk, den 20 April 1896. j Heden overleed te Haarlem naSS eene kortstondige ongesteldheid, voor-»| zien van de H.H. Sacramenten der g( Stervenden mijn dierbare Vader de Heer Henricus Meesterman in den ouderdom van ruim 72 jaren. S I J. MEESTERMAN. §j$ Waalwijk, 14 April 1896. Sll3£asmniB««BflBSBWHnl9H voor een net huishoudelijk artikel, om bij parriculieren te werken tegen vast sala ris en provisie. Slechts zij komen in aaumerking, die reeds als COLPORTEUR werkzaam waren en bewijzen van bekwaam heid kuunen overleggen. Brieven onder letter V. Echo v. h. Zuiden. TOT van gebruikte TRIJP en van AFVAL, in twee perceelen. Perceel I. Ongeveer 300 K.G. oude trijp (rood en olijfkleurig). Perceel II. Ongeveer 1300 KG. afval van singel, linnen, katoen, touwen enz. Te bezichtigen in Hoofdmagazijn Utrecht van 20 tot en met 30 April (behalve Zondag) 10-12 uur en 2-3 uur. Inschrijvingen (onder dubbele omslagen) vóór of op 1 Meifranco Centrale Dienst le afd. der Maatschappij te Utrecht, blijven acht dagen van kracht. De DIRECTEUR-GENERAAL. Hoofdprijs ev. De prijzen zijn door den Staat gegarand van de door den Staat Hamburg gewaar borgde groote Geldloterij, waarin zeker gewonnen moeten worden. De prijzen van deze veel voordeel biedende Geldlotéi ij, die volgens het plan slechts 112,000 loten bevat, zijn de volgende: De HOOGSTE prijs is eventueel 500,000 .Mk 46 pr. 106 pr. 206 pr. 782 pr. 1348 pr. 42 pr. .138 pr. a 200,150 35327 pr. k 155 8961 pr. a 134,104,100 9249 pr. k 73, 45,21 mk totaal 56,240 prijzen a 5000 mk k 3000 2000 k 1000 a 400 a 300 Premie v. 300,000 mk. 1 prijs a 200,000 1 prijs a 100,000 2 prijzen a 75,000 1 prijs a 70,000 1 prijs a 65,000 1 prijs a 60,000 1 prijs a 55,000 2 prijzen a 50,000 1 prijs 5 40,000 3 prijzen a 20,000 21 prijzen a 10,000 en worden deze in eenige maanden in 7 klas sen uitgeloot. De hoofdprijs in de le klasse bedraagt Mark 50,000, stijgt in de 2é kl. tot 55,000 M., in de 3e tot 60,000 M in de 4e tot 65,000 M., in de 5e tot 70,000 M., in de 6e tot 75,000 Mark in de ?e tot 200,000 M. en met de premie van 300,000 M. event, tot 500,000 Mark. Voor de EERSTE PRIJSTREKKINGdie officieel is vastgesteld, kost Iedere deelnemer in de loterij ontvangt on gevraagd onmiddellijk na de plaats gehad heb bende trekking de officieele trekkiDgslijst. TREK.KINGSPLAN, oorzien van het WA PEN V AN DEN STAAT, die de prijs van de loten en de verdeeling van de prijzen over de 7 klassen aangeeft, verzend ik OP AANVRA GE GRATIS. geschiedt door mij direct en prompt aan de winnersen onder de strengste geheimhouding Iedere bestelling kan men eenvou dig per postwissel opgegeven. £3Men wende zich dus met de aanvraag om loczending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG. Duitschland.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3