Notaris RANT, Wegens ontbinding eener firma M.M. 500Ö0 Sigaren, De Nederlanden koloniale waren en manufacturen Erven Rubbens-Kievits. Theod. Wessels. Huidenberichten enz. publiek verkoopen: publieke veiling Kijkjes in de Maasstad. Zitting kantongerecht Waalwijk. op Donderdag 21 Mei 1896, bij toeslag op Donderdag 4 Juni 1886, a CONTANT, van circa heden Woensdag 13 Mei, Wij hebben de eer hiermede ter kennis te brengen, dat wij onze ZAAK in hebben overgedaan aan den heer THEOD. WESSELS, dien wij in uwe gunst aanbevelen. Onder referte aan bovenstaande advertentie beveel ik mij be leefd in uwe protectie aan. Eene langjarige ondervinding 'stelt mij in staat om alle artikelen tegen de concurreerendste prijzen te leveren. Waalwijk, Mei 1896. Oc dood waart er vreesclijk rond De dood is onverbiddelijk in de keuze zijner slachtoffers. Het huisgezin van raej. de wed. v. d. Braak te Velddriel heeft de treurige waarheid ervan op droevige wijze, ondervonden van het geheele huisgezin bestaande uit moeder, dochter en vijf zonen (de laatsten allen in de kracht van hun leven), zijn in een tijdsverloop van drie maanden 6 leden grafwaarts gedragen; slechts één zoon is nog over; de twee laatst gestorvenen zijn aan typhus bezwekeu. Het water der pomp van genoemde wed. is opgezonden naar Utrecht, ter onderzoeking of zich daarin ook smetstoffen bevinden. Boschbrandcn. Zaterdagmorgen ontstond er men zegt, door een koffievuurije van een arbeider brand in de bosschen gelegen onder ressort van het dorp Lippenhuizen (Fr.) en in eigen dom toebehoorende aan douairière Van Lijn den en de familie Tonckens te 's Gravenhage. Uren ver in den omtrek swaren de zware rookwolken te zien en alleiici geruchten deden de ronde. Het is te begrijpen hoe snel het vuur zich verbreidde, en legen den avond gelukte het eerst den brand te blusschen. Een groote oppervlakte werd in asch gelegd. (U. D.) Te Haps is een bosch nabij den spoorweg gelegen in brand geraakt. Veel houtgewas is een prooi der vlammen geworden. Watersnood. Door de langdurige droogte is op vele dorpen van Noord Holland, waar men geen ander drinken heeft dan regenwater, gebrek aan water. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag of van Zondag op Maandag is te Amsterdam op brutale wijze ingebroken in het kantoor van de firma J. P. van Fastenhout aan de Prinsengracht 217. De dieven hebben zich toegang verschaft door het pakhuis No. 213 in gebruik bij eenige veemen en zijn over de daken doorgedrongen in perceel 217, waar zij door verbreking van een luik en opensluiting van de kantoordeur in het kantoor kwamen. Zij hebben toen de zware brandkast naar achter in het kotfiepakhuis vervoerd en konden toen veilig met licht werken, terwijl het geluid gedempt werd door de rondom opgestapelde balen. Het is hun echter niet mogen gelukken de brandkast te openen. Wel vond men een groot gat in de deur, doch de tweede ijzeren plaat aan den binnenkant hebben de dieven niet verbroken. Misschien hebben zij eenigs- zins overhaast moeten vluchten, ten minste men vond e^p morrelspijker op de braudkist liggen. Maanda&oc.htend vroeg vond de politie de deur van prceel 215 open en stelde een onderzoek0 j. Men ontdekte spoedig wat er gaande was daar men den geheelen weg dien de dieven genomen hadden, kon nagaan. Dit is nu voor de tweede maal in drie maanden tijds dat in het kantoor van den heer Fastenhout werd ingebroken. Den eet sten keer werden alle lessenaars opengestoken en aan de brandkast gemorreld. De ingestelde instructie naar de daders leidde tot geen resultaat. Ongelukken. Maandagmiddag omstreeks 3 uren is te Eindhoven de wisselwachter Vlijmings onder een rangeerenden trein geraakt, met het gevolg dat hem beide beenen werden afgereden. De ongelukkige, die te Woettsel woont, werd te Eindhoven naar het gasthuis overgebracht. De man is spoedig daarna overleden. Men rneldt uit Nieuwendam Een ongeluk is Zaterdag op het IJ gebeurd. Pieter Teensma, varensgezel op de sleepboot Noordkaap van den heer Rutgers, werd aan gevaren op een vlet door de havenboot van de Noord Holl. Trammaatschappij. De 21jarige oppassende jongeling raakte te water en verdronk. Na eenigen tijd werd zijn lijk opgevischt en naar het politiebureau Oude brugsteeg gebracht. Brand. In de groote luciferlabriek te Eindhoven is Zon lagmiddag brand ontdekt, welke in de droogkamer bleek te zijn ontstaan. Door spoedig aangebrachte hulp en de gunstige windrichting werd de brand spoed.g gebluscht en grooter onheil voorkomen. De schade is onbeduidend. Aanslagen. Zondagavond 10 uur werd Uchelen, gem. Apeldoorn, door den 17jxrigen V. S. H. werkzaam aan de waschinrichting van den heer Middelbeek, een schot uit een geweer gelost op een meisje, met wie hij omgang had gehaden dat nu met een anderen jongen verkeeriug had aangeknoopt. De misdadiger is in verzekeide bewaring. Het meisje, dat in de borst werd getroffen, ver keert in levensgevaarlijken toestand. Zondagmorgen te ongeveer 6 uur be gaven zich naar men aan de M. Ct. mededeelt een vijftal Weslkapelsche meis jes, die te Vlissingen bij verschillende men- schen dienen, op weg om langs het strand hunne familie te Westkapelle te bezoeken. Toen zij ter hoogte van Koudekerke geko men ware stoof eensklaps van het duin een bende van 10 a 12, meerendeels met slokken gewapende en met bloemen versierde, opge schoten stadsjongeus op haar af, randden haar aan, vroegen geld, dreigden, grepen haar vast, trokken haar de mutsen van het hoofd, verbogen en braken hare sieraden, mishan delden haar en joegen haar door een en ander de stuipen op het lijf. Ofschoon de dienstboden zich te Zoutelande eenigszins herstelden, kwamen zij toch zeer verschrikt bij haar tamilie aan waar de bevoegde autoriteit direct met het voorge vallene werd in kennis gesteld. Om een herhaling te voorkomen werden de dienstboden 's avonds door familie geës corteerd tot Vlissingen. Per blikseintrein. Frankrijk geeft ter eere van den Czaar een groot bal. Duitschland zal een concert geven. Daarvoor is aangewezen het Berliner Phil - harmonisches Orchester, dat dezen zomer in Scheveningen zal optreden, voor de eerste maal op 31 Mei. Met bijzondere welwillend heid zegt de Deutsche Wochenzeitung in den Niederlanden, waarvan we dit bericht ontleenen heeft de directie van het Kur- haus aan het orkest een verlof van negen dagen verleend, om het in de gelegenheid te stellen even naar Moskou te gaan. Voor de artisten is dit verschrikkelijk inspannend en vermoeiend, want zij zullen nu een Blitz- fahrt" moeten doen. Onmiddelijk na de ouver ture in Scheveningen gaan ze naar Berlijn, moeten daar voor de hooge oomes een gene rale repetitie houden en vertrekken den vol genden dag regelrecht naar Moskou. Daar blijven ze slechts een avond voor het groote concert en sporen dan weer onmiddelijk terug, want 9 Juni móeten ze in Scheveningen terug zijn. Capelle, 18 Mei. De beide zangvereni gingen „Oefening kweekt kunst» en »Ons Genoegen" (dames koor), onder directie van de heeren De Cortie en Van Beek, zullen op Hemelsvaartsdag, des namiddags in de open bare school (Heijstraat) eene gemeenschap pelijke uitvoering geven. De goede reputatie dezer gezelschappen en van hunne directeurs is genoegzaam bekend wij zien daarom ook eene zeer groote opkomst tegemoet. Dezer dagen werd door den heer P. d. R. alhier te Oosterhout eene koe gekocht, die eenige dagen na de ontvangst vermist werd. Gaan zoeken bleek ove bodig daar de heer P. de R. 's morgens al vroeg tijding ontving, dat het bewuste beest zich op post had gezet voor de deur van den stal bij den landbouwer te Oosterhout. Kee en Jan zouden gaan trouwen. Daar kan niemand iets op tegen hebben. Wie uwer zonder zonde is, werpe op Kee en Jan den eersten steen! Zij zouden gaan trouwen in Mei, de maand van de wedergeboorte der lieve natuur, die ons, arme stedelingen wat frisch groen op onze straten brengt. De maand was niet slecht gekozen, er is iets zeer poëtisch in een huwelijk in Mei Jan is opperman en Kee dient bij een tante van me. Jan draagt al jaren steenen en Kee draagt al jaren de nukken van mijn tante, die onder ons gezegd en gezwegen,in langdurige ongetrouwdheid haar goed humeur niet vermocht te bewaren. En die, wat mij ter harte gaat, niet in de vermo gensbelasting betaalt. Jan verdient geen onaardig weekgeld, acht gulden en Kee heeft een duitje overgespaard, waarvan zij haar aanstaande meubelijes dacht te koopen. Jan heeft geen kwaad karakter, drinkt niet meer dan drie borrels daags en Kee heeft in den dienst bij tante getoond dat zij voor geen klein geruchtje vervaard is. Tezamen redenen genoeg om een gelukkig hu welijk te kunnen voorspellen en de maand Mei te feliciteeren met de vereeniging van twee voor elkaar geschikte mensclien. Maar er is een kink in den kabel gekomen. Zij ^stonden" op trouwen, zij hadden de winkels al bepaald waar zij hun meubeltjes, potjes, pannetjes en de rest zouden koopen. Het bootje lag klaar voor den steiger, zij hadden maar in te stappen, daar steekt een storm ?p en het bootje slaat tegen den wal te pletter. Vreeselijk treuren. En de schipbreuk heeft onder zulke droeve omstandigheden plaats gehad 1 Jans vader zou op een Aprilavond met Kee's vader eens gaan praten over het huwelijk. Dat had hij zoo zijn plicht gevonden, weet je, een vader moet in zulke omstandigheden toch iets doen en daar Kee's vader er precies dezelfde mee ning op na hield, waren de brave kerels de sa menkomst overeengekomen. Jaus vader bracht Jans moeder mee en Kee's vader had zijn oudje ook in de kamer der sa- menspreking gedeponeerd.' Zij troonden in volle glorie met hun viertjes in de kamer, een ronde tafel tusschen hen in en op die tafel een groote kruik ouwe klare Kee en Jan waren de straat opgestuurd. Die hadden niet overal met hun neus bij te wezen wel neen. Kee's vader zou maar eens beginnen met een borreltje klare in te schenken, wat Jan's vader, blijkens zijn glimmende oogies, een zeer gunstig en veelbelovend begin vona. De beide mama's zouden, ter eere van de belangrijke bijeenkomst ook maar eens «meeproeven.» Je doe maar! zei Kee's vader en schonk vier glaasjes tot den rand vol. Jan's vader glim lachte en dronk het zijne in een teug leeg, welk goed voorbeeld Kee's vader zich haastte ie volgen. De moeders namen bescheidenlijk een klein slokje. We zullen 't dus hebben over 't levensgeluk van onze lieve kinderen, zei Kee's vader, en hij kreeg tranen in zijne oogen en schonk weer twee glaasjes vol. Ik heb één zoon, zei Jan's vader plechtig. Een brave zoon, een jongen uit duizend. Opper man is ie var. z'n vak, maar hij verdiende met selaar te wezen. Ilij heeft een hart van goud en hij drinkt niet. Santjes. Proost.' Mijn meisje heeft jaren lang in één dienst gewoond en mevrouw kan er riet over uit zoo'n brave meid als ze is. Ze heelt veel geld bespaard, meer dan honderd gulden cn nooit wou ze er ons wat van leenen. 't Is voor mijn meubeltjes zei ze altijd. Om je de waarheid te zeggen had ik haar wel wat hoogerop willen hebben, maar nou ze een opperman wil, nou zal het dan maar een opperman wezen. Ze kennen goed met elkaar overweg en dan moeten ze me kaar maar nemen. Ik zeg altijd zei Kee's moeder. Nee, zeg jij nou niks, vrouw, ik zal 't wel zeggen. Hoe kun jij nou zeggen, wat ik wil zeggen. Nee, maar er is zooveel te zeggen dat ik het wel alleen zeggen zal anders bomen we niet tot een eind. Buurman zal ik je nog een borrel in schenken. Graag buurman de klare is best. Ja, je dochter is een brave meid. Ik had meerzinnigheid in een metselaarsbaasdochter voor mijn zoon, maar een jongen z'n lust is een jongen zijn leven, zeg ik maar. Wat is het toch een geluk brave kinderen te hebben, buurman. Je gezondheid hoor. De jouwe. Daar komt nog bij dat ze allebei geriffermeerd zijn niet erg vroom maar toch kerkvast. Ik heb mijn dochter in 't goede voor gegaan en jij jouw zoon ook. Nu zijn ze op een leeftijd gekomen en nu zullen we ze moeten af staan. bat is 's levens lot. Hier barstten de beide moeders in tranen uit. Veel kan ik mijn dochter niet meegeven en jij je zoon precies evenveel. Rijkdom brengt geen geluk aan. Liefde en vrede da's de sjooze, zeg ik maar. Drink is leeg, er is nog meer in de fle8ch. Ze zullen gelukkig zijn, nie'vvaar vader, zei Kee's moeder. Ja, en wij zullen ze met raad en daad bij staan, zei Jan's moeder. Nou, dat kan te pas komen, beweerde Jan's vader, mijn wijf is baker geweest, begrijp je. Sst man, zoo bedoel ik het niet, zoo bedoel ik het niet. Nou ja, jij spaart een baker uit, dat motje niet uitvlakken zei jolig Jan's vader. Mijn vrouw is min geweestdeelde Kee's vader meê, die toch niet onder wilde doen voor den ander. Daar hebben de jongelui nou niet veel meer aan, zei Jan's vader. Het werd een wijle stil in de raadkamer. Als iets onaangenaams was deze bewering in de pret tige conversatie gevallen. Kee's vader schonk zwijgend twee slokjes in, één voor hem en een voor den ander. De ander dronk het zijne rou- tiuevlug leeg. Dat was niet verstandig, want nu raakte hij zijn politieke bezadigdheid kwijt. Een min moet jong wezen. Baker kan je tot je dood zijn. Wat bedoel je daarmee? vroeg Kee's vader. Ik Niets. Ik zeg het zoo maar. Jawel, dat begrijp ik, maar je moet altijd weten wat je zegt. Zeker, natuurlijk, zei Kee's moeder Dat moet je. Is dat een steek aldus Jan's vader. Wil dat zeggen, dat ik niet weet wat ik zeg. 't Ziet er wel naar uit, zeg. Je hoeft je niet op te wenden, want je bent zelf begonnen. Da's gelogen riep Jan's moeder uit. Stil vrouw. Ik kan't zelf wel af. Nee man, ik ben niet begonnen. Ik weet heel goed wat ik zeg, maar jij beleedigt me. Jij zegt dut ik onbe kwaam ben. Dat heb je mijn niet hooren zeggen, maar jij hoeft geen aardigheden van mijn vrouw te zeggen. Wel, wel, trek jij je dat grapje zoo aan. Nou, dan moet jij je vrouw op sterk water zetten. Wat? Ik op sterk water? Man ben je gek. Nou ja, ik bedoel onder een stolpie op den schoorsteen. Ja, dat bedoelt ie, zeker 1 zei Jan's moeder. Watje bedoelt kan mij niet schelen. Maar wat je gezegd hebt dat weet ik. Eu da's gemeen. Mijn dochter heeft jou niet noodig en ie opper man van een zoon evenmin. Mijn zoon Ik waarschuw je. Als je oan mijn zoon komt, kora-ie aan mijn, Jou dochter is bode bij een kale juffrouw (Mijn geliefde tante Versta je dat Nu sprongen de beide mannen op, de vrouwen schaarden zich aan hunne respectievelijke zijden. Dreigend keken acht oogen. En nou is het uit, hoor je. Jij en je zoon kunnen naar de weerlicht loopen, hij krijgt mijn dochter niet! En jij zal over mijn braven zoon geen schoonvader spelen. Kom vrouw Is me dat hier een huishouden Kee's ouders bleven met dc leege klareflesch en met opgewonden gemoederen alleen. Daarom zal het huwelijk der beide jongelui niet voltrokken worden. En als een nieuwe sa senspreking, zonder ouwe klare dan, geen resul taten oplevert, zal dit nimmer gebeuren. Maar de kinderen zijn beiden op hun terrein aan 't be werken.' Misschien lukt het. Doch in de Mei maand zal 't niet meer gaan. Juni misschien D. Van 8 Mei. N. de W. te Drunen, openb. dronkens. f 2 b. of 2 d. h. G. J. R. te Sprang, nachtgerucht f 2 b. of 2 d. h. K. J. te Loonopzand, dronkenschap f 5 b. of 3 d. h. 1. J. van O. en 2 J. J. P. te Waalwijk, nachtgerucht ieder f .50 b. of 1 d. h. F. v. D. te Waalwijk, jachtdelict tweemaal 14 d. h. uit levering van 't schietgeweer, of f 20 b. sub. 20 d. N. M. v. d. H. te Be&oijen, vischdelict f 2 b. of 2 d. h. J. M. G. te Kaatsheuvel, idem f 5 b. of 2d. h. 1 G. A. D. 2 T. P. beiden te Besoijen, overtr. spoorwegwet ieder f 5 b. of 3 d. h. B. li. te Capelle, dronkenschap f 1 b- of 1 d. h. G. B. te Capelle, idem f 1 b. of 1 d. h. F. de H. te Capelle, oveitred. veldp. f5 b. of 5 d. h. P. S. te den Helder, jachtdelict f 10 b. of 4 d. h. H. de H. te Capelle, overtred. veldp. f 3 b. of 3 d, h. B. v. d. VV. te Vrijh. Oapel, dronkenschap f 2 b. of 2d h. L. J. van 11. Waalwijk, jachtdelict vrijgespro ken. B. H. Tilburg, pol. verord. f. 1 b. of 1 d. li. T. K. te Elshout, overtr. Prov. regiem, f .50 b of 1 d. h. iinianiiwni HAVRE. 9 Mei. Bericht van Bergerault en Cremer. De stock op 30 April bedroeg 289,175 huiden van alle herkomst tegen 17822 verleden jaar op denzelfder, datuui. De zaken blijven kwijnend en wij kunnen slechts eens te meer constateerendat de verbruikers zich voortdiirend erg terughouden. Zware huiden hebben, ofschoon aan lager prij zen, slee lus aanleiding gegeven tot detailzaken. In lichte ging iets meer om, dank concessies van de houders. Deze zaken waren voor rekening van verbruikers, daar voor uitvoer al lang niets gedaan is. Toch schijnt het dat wij aan den vooravond staan van een verandering; zoo verne men wij dat Engeland te Antwerpen een groote partij sal. Liebig ossehuiden is komen nemen aan geheimen prijs, terwijl nog over andere zou on derhandeld worden. Ook de V. St. zenden ons gunstiger berichten en men spreekt zelfs van eene nog al merkelijke rijzing op het leder. Verder wordt verzekerd dat het te kort in Laplata einde maand tot 450000 stuks zal ge klommen zijn. LONDEN. Op de veiling van 7 Mei was het aanbod maar gering en bestond grootendeels uit vroeger op gehouden kavels. De koopers dekken slechts hunne strikste behoefte. Maar de Engelsche looier heeft op breeder schaal gekocht en dien tengevolge hebben gez. huiden een goeden omzet gehad aan vaste prijzen. Droge huiden, waarop zich de uitvoer hoofdzakelijk toelegt, zijn over 't geheel iets gedaald. Voorspoedig BEVALLEN van eene wel geschapen DOCHTER ANxVA VAN DER HEIJDEN- Wakkers. Waalwijk8 Mei 1896. te Waalwijkzal ten verzoeke van de Erven Wed. CORNELIS SNOEK, te Meeu wen, ter herberge van Gebrs. de Graaff, aldaar, bij veiling telkens namiddags 2 uur, Een huis, erf en bouwland te Meeu wen, sectie D nos. 400 en 401, groot 53 aren 30 centiaren. bestaande in 25 verschillende gerenommeerde merken, in het koffiehuis van den heer A. J. GER- RIS, aan de markt. De Deurwaarder, GERRIS. Zegt het voort. Waalwijk. V erzeker ingbank Maatschappij van Levensverzekering gevestigd te ROTTERDAM.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3