BESTUUH 1)1 Notaris BINK, Een NETTEN INBOEDEL, Notaris BINK. Not'iris RANT, publiek veilen en verkoopen: Attentie. BAKKERIJ heb geopend. J. A. van Lier, See-Rose. 3 Cts. SIGAAR, FRANS DE CORTIE. Advertentisn. BE ONTVANGER k\ Registratie en Domeinen verpachten om te hooien, Brood-, Koek-, Be schuit- en Klein goed- Wijnen, Likeuren en Gsdisteleerd in 't GROOT en KLEIN. De Nederlanden. Specialiteit Ingezonden stukken. Handelsberichten. Deze verpachtingen wor den alleen bij afslag' ge houden, zonder uitloving van strijkgeld. Er is geen onraad ver schuldigd. Ingeval van rampen wordt de pacht vermin derd. Betaaldag 1 Mei 1897. a contant verkoopen DINSDAG 2 Juni 1896, Te bezichtigen 2 uren voor den aanvang der verkooping. ZATERDAG 6 Juni 1896, Onder AMMERZODEN WELL en HEDIKHUIZEN Donderdagen 28 Mei en 11 Juni Door deze heb ik de eer aan het geachte publiek van Waalwijk en omstreken mede te doelen, dat ik lieden een Tevens houd ik mij gerecom mandeerd voor het LEVEREN van Door de levering van uitsteken de qualiteiten van bovengenoem de artikelen gepaard aan een prompte en nette bediening, hoop ik de gunst van allen waardig te worden. Hoek Putsteeg. WAALWIJK. onverbeterlijk van brand en kwa liteit uitmuntende door zacht en fijn Aromawordt H.H. Roo- kers bijzonder aanbevolen. Uitsluitend verkrijgbaar bij V erzekeringbank Het is er mee als met de protectie voor de industrie in liet algemeen men aanvaardt ze in tijden van malaise, maar hoopt er zoo spoedig mogelijk buiten te kunnen. Terwijl wij nogmaals iederen werkman aanraden er steeds naar te streven zich zelf te redden,de echte eigen hulp toe te passen, wenschen wij nu toch dezen wenk te geven, om de Kamer van Arbeid vooral niet te maken tot een wassen neus. Een van tweeöu staat vastde werkman zal zwijgen en den boel door de heeren la ten bedisselen of hij zal, als lid eener Ar beidskamer, toch afzonderlijke vergaderingen houden, maar dan niet officieel, niet volgens de wet, zonder controle, misschien wel in opruienden zin en daarin ligt juist een kiem van socialen strijd. De wet stelle hein dus in de gelegenheid officieele afzonderlijke sectievergaderingen te houden. Moord op A. F. Hoogsteden. Door de justitie is aangehouden en naar de strafgevangenis aan den Noordsirgel over gebracht een werkman, inwoner van fRot- terdara, verdacht van medep ichtig of schuldig aan deu moord te zijn. Zijn handschrift zou tot deze arrestatie de aanleiding geweest zijn, terwijl bij eene huiszoeking, door de justitie in zijne woning ingesteldgoederen in beslag genomen moeten zijn. De aange houdene is geen familielid van den vermoor den knaap. Brand. Op tweeden Pinksterdag des namiddags omstreeks drie uren ontstond te Didam een hevige brand, die door den wind aangewak kerd drie huizen in asch legde. Slechts weinig van de inboedels kon gered worden. Alles was verzekerd. Ingerekend. Vorige week werden op de Leeuwarder veemarkt vier koeien, zoo pas per spoor aan gebracht, door een veekooper aangekocht. Na geëindigden handel gaf de verkooper te verstaan, dat hij gaarne dadelijk geld zou ontvangen, omdat hij haast had, en dan daar voor gaarne f 5 zou laten korten. Een burger, die aandachtig den loop der zaak had gevolgd, mengde zich nu in 't gesprek, zeggende „Dan zijn de beesten gestolen,waarop de verkooper hem een tienguldenstuk in de hand duwde, met het verzoek t „Houd je maar stilmaar de burger, die zich nu deed kennen als een rechercheur der politie, liet den man dadelijk inrekenen. Dure hoeden. Hoe langer hoe meer wordt het mode, echte bloemen als versiering van hoeden te gebruiken, voor diegenen althans, die zich deze luxe kunnen veroorloven, echte bloemen toch duren op zijn best twee uren en kunnen maar bij een gelegenheid worden gedragen. Een der grootste magazijnen in het Westend te Londen heeft voor verschillende dames eene menigte onopgemaakte hoeden liggen, welk op elk uur van den dag moeten worden opgemaakt naar den opgegeven wensch der dames. Of wel, deze geven aan het begin der week een lijstje van den haartooi, dien zij eiken dag zullen dragen en de modiste maakt daarnaar een hoed voor eiken dag op. Zoo neemt men b. v. bij de wedrennen de kleuren van het paard waarop men heeft gewed, of de kleeren, die e echtgenoot gedurende de wedrennen draagt. Allerlei soorten van echte bloemen werden genomen, van het wilde madeliefje tot de kostbaarste orchideeën. Maar de rekening van eene dier dames bedroeg dan ook aan het einde van het jaar 2000 pd., d. i. f 24,0()0. (Huisvr.) De schrik van het gebergte. Maandag heeft voor gezworenen van Rei- chenberg in Bohemen terecht gestaan de roover-moordenaar Köglerdie vele jaren geheele landstreken in Duitschland, Oostenrijk en Zwitserland met schrik heeft vervuld. Vooral in de wouden van Bohemen heeft deze ellendeling langen tijd zijn „beroep" uitgeoefend. Hij ondernam echter ook stroop tochten naar Saksen, Beieren en Zwitserland. Ontelbaar waren de gevallen van roof en moord, die in de jaren 1893 en 1894 in de omstreken van Reichenberg voorkwamen en waai bij Kögler de hoofdman was. Hij stelde zich er niet mede tevreden zijn slachtoffers te beroovenmaar hij gebruikte vaak zijn mes of zijn revolver. Vooral op reizigers had hij het gemunt, die in den zomer uit stapjes door het Boheemsche hoogland maak ten. In Juli '94 had de veelbesproken over val plaats van de koopmansvrouw Rauchfusz en hare zoons, die op een zomerreis waren. Deze overval had als volgt plaats gehad: De 45jarige koopmansvrouw Marianne Rauchfusz was met haar 17jarigen zoon George, een gymnasiast, haar 12jarigen zoon Kurt en twee nichtjes van Dresden op reis gegaan. In Reichenberg logeerden zij enkele dagen en zij besloten gezamenlijk een uit stapje te maken naar het plateau van het gebergte. Op het midden gekomen, trad plotseling een man met een afschuwelijk uiterlijk op hen toe en schreeuwde: „Je geld of je leven!" Een groot, ruiterpistool duwde hij mevrouw Rauchfusz voor het gelaat. George, haar zoon, sprong op hem toe. Mau, je bent gek, riep hij en sloeg met ziju stok naar den roover. Dadelijk vuurde de aanvaller op George, maar hij schoot mis en weer sloeg de laatste op den roover los. De ellendeling richtte nu zijn pistool op ii mevrouw Rauchfusz, doch ook haar raakte hij niet. Dan sprong plotseling Kurt voor zijn moeder en stiet den roover de ijzeren punt van zijn stok diep in het gelaat. Brullend van pijn schoot deze op George, die nu doodelijk getroffen neeizonk. Koelbloedig laadde de man zijn pistool opnieuw en schoot weer op mevrouw Rauchfusz, die hij trof in de hand. Nu rukte hij den gouden horlo geketting van haar kleed en wist daarmee in het woud te ontkomen. Bijna twee jaren later werd Kögler, want hij was de aanvaller, in Zwitserland ontdekt en na ampele onderhandelingen uitgeleverd. Mevrouw Rauchfusz herkende voor het hof in hem den moordenaar van huren zoon en hoewel de man ontkende, bleef zij hare ver klaring volhouden, terwijl ook hare nichtjes hetzelfde getuigden. Wegens roof cn moord, herhaaldelijk gepleegd is Kögler ter dood veroordeeld. Hij werd den 29sten Juni 1863 te Peters- dorf in Bohemen geboren, hij is gehuwd en vader vau een achtjarigen knaap. Kcizcn. De meest bereisde man ter wereld of althans een der meest bereisde mannen is Benjamin Jeans, de oudste conducteur van de Eugelsche Great Western Spoorwegmaatschappij. Hij deed ongeveer 54 jaren dienst en hij heeft, naar men berekent, in dien tijd een afstand afgelegd zevenmaal zoo groot als die van de aarde tot de maan. De oude man hij loopt al naar de tachtig is onder het reizen steeds gezond gebleven, en hij is zeer flink en kras voor zijne jaren. Stoommedicinale levertr. Ie a 2e f 110.p. ton. f p. ton. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Deu lieer Redacteur van de Echo van het Zuiden, Waalwijk. Naar aanleiding van hes raadsbesluit der gemeente Waalwijk van 20 Mei 1896 vin den wij ons gedwongen van het daar in vervateenige opheldering te geven ten einde ons niet door de ingezetenen te doen veroordeelen. Het is van algemeene bekendheid dat wij ongeveer dertig jaar met de schroefboot ge varen hebbenen geen enkel ongeval daar door veroorzaakt. Nu heeft er met een schip averij plaats gehad, hetwelk ons wordt aangewreven, maar werkelijk door eigen verzuim is voorgekomen. Nog slechts 14 dagen ii 3 weken geleden heeft terztlfde plaats waar thans is geschied, een ander schip lekkage bekomenhetgeen algemeen bekend was; maar in plaats van dit euvel op te ruimen, wordt koit daarbij gebaggerd 1 a P/g voet diep en dit is de tweede oorzaak geweest van het heel ongeval. Het is van wege den raad heel gemakkelijk besluiten uit te vaardigen, maar om daardoor eene zaak als het ware dood te drukken die daar tegenover alles aanwendt om het verkeer in de haven in stand te houden daar en boven in den loop van 70 a 80 jaren duizenden hebben bijgedragendit schijnt alles over het hoofd te worden ge zien, ofschoon er jaargangen zijn voorgeko men van 7 a 800 gulden 's jaars, haven- en patent-gelden. Men zal het ons dan ook niet euvel dui den, dat wij ons daar dan ook niet stilzwij gend bij neder leggen. Waalwijk, 26 Mei 1896. WAGEMAKERS VAN HILST. GORINCHEM, 25 Mei. De prijzen der Granen waren als volgt Ristarwe f6,25 a 6,35, roode dito f6,a 6,20 witte dito f6,15 it 6.40, inl. rogge f4,25 a 4,35, buitenl. dito f4,—a 4,10, gerst 11,25 a 4,40, haver f3,— a 3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 171 runderen. Ie qual. Kalfkoeien f200 220 Kalfvaarzen f 140 a 170 Melkkoeien noo k 180 Ilokkeling ossen k ll/2 jarige ossen f HO k 130 (luiste vaarzen 1110 èu 120 Pinken f 60 a 70 Graskalveren f 40 a 50 Nuchtere kalv. f 10 a 13 Aangevoerd 20 varkens van 16 a 18 c., per half kilo, 646 biggen van f4,all.per stuk Eieren f 0.70 a 0.75 per 26 stuks. Boter 45 a 55 ct. per 1/.J kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f28,—p. ton. n bruinblanke Bergertraan 135,r H blanke Bergertraan f 50, u Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L Maaslevertraan f 26.p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton. u (stroogeel) 2e f 90.— p. ton te Waalwijk, zal in het openbaar ver pachten voor het seizoen 1896 om één- of tweemaal te hooien eenrmnl te hooien en daarna te beweiden of alleen te beweiden: I. Op VRIJDAG 5 Juni 1896, ten overstaan van Notaris A. J. RANT te Waalwijk, in het hotel „De Twee Kolom men" bij de Wed. V. J. GERRTS te Waal wijk te beginnen des middags om 12 uur: De Uiterwaarden en eenige bin- nendijksche weiden langs den Nieu wen Maasmond, vak Hagoort-Doe- versclie loswal aan de Zuidzijde der rivier, benevens den weg langs den Noorderdijk, van Hagoort naar Dron- gelen in 79 perceelen. II. Op DINSDAG 9 Juni 1896 ten overstaan van Notaris B. A. MIDDEL KOOP te Capelle, ter herberge „De Ploegt van J. W. TEUNEN te Waspik, te be ginnen des voormiddags om 9 uur De Uiterwaarden langs den Nieu wen Maasmond, vak Hagoort-Don- gemond aan de Zuidzijde der rivier, benevens een perceel hooiland en griend aan de Noordzijde onder Dus- sen, in 119 perceelen. Voorts op beide dagen de Jacht op be doelde gronden en op de dijken kaden en binnendijksche oppervlakten daar langs lig gendetot 1 Mei 1897. Van iedere verpachting zijn Boekjes bevattende de voorwaarden en perceelsbe schrijving met de grootte van elk perceel tegen 10 cent verkrijgbaar bij de Ontvan gers der Registratie en Domeinen te Waal wijk Oosterhout en Werkendam, den Hoofd opziener der Domeinen te BredaTetering- schen dijkden Waardsman van den Nieu wen Maasmond te Waalwijk, de Notarissen RANT en MIDDELKOOP en tegen voor uitbetaling bij iederen anderen Ontvanger der Registratie en Domeinen. Inlichtingen zijn te bekomen bij voor noemden Hoofdopziener en Ontvanger der Registratie en Domeinen te Waalwijkbij welken laatsten de kaarten ter inzage liggen. De perceelen zijn op het terreinacht dagen voor de verpachtingenaangeduid door palen. te Waalwijkzal voorm. 10 ure, in het Hotel „DE TWEE KOLOMMEN" te Waalwijk, voor de heeren Wiegerink en Terwindt, bestaande uit5 mahoniehouten en andere Kasten5 Tafels Stoelen, 5 Eauteuils, 6 Spiegels Wasch- en Nachttafels Schrijfbureau, Pendule, nikkelen Vul kachels Hanglampen Vloerkleeden Ledikanten, Matrassen met toebehooren, Linnen Pellen Porcelein-Glas- en Aardewerkwaaronder een Compleet Theeservies en verder Huis- en Keu- kengerief. te Waalwijkzal voorin. 10 ure, ter herberge van E. VAN WAGENBERG, te Haarsteeg, De Liderwaarden Noogen OmloopDen Hoogen en Lagen Musschen Waard, De Veerkampen, Storrenhoek, eenige percei len op den Lagen Omloop Maas hoeven De Geer en Sompen, De MauritsplaatDen Jodenwaard Het Rietoord en den Hoogen-, Lagen- en Midden Otter. Breeder bij BILJETTEN omschreven. te WAALWIJK, zal op 1896, telkens 's avonds 8 ure, in het hotel GERRIS, in De Twee Kolommen aldaar, Een HUIS met twee woningen en erven te Waalwijkachter den Ivloosterwerfsectie C nos 580 en 581, groot 3 aren 1 centiare. Verhuurd voor f 2.50 per week. Toebeboorende aan JOHANNES VAN DELET, schoenmaker te Waalwijk. Aanbevelend, Maatschappij van Levensverzekering gevestigd te ROTTERDAM.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3