ERFHUIS Notaris RANT, Hooilanden. Notaris BINK, mannen en vrouwen schoenwerk, KERMIS WAALWIJK. Groot Co d.d. schutter^ van's-Bosch, in den tuin van den heer H, N, BESIER, Stationsstraat, Waalwijk. Advertentiën, N.G. Örie-Dumoulin. Harmonie St. Crispijn H. Schoenfabrikanten, OP MAANDAG 13 JULI 1896, Na afloop van het concert VUURWERK. BINNENLAND. Citroen Limonade Frambozen Brandspiritus Bessensap Sla olie LEVERTRAAN Eau de cologne Carbol Creoline op Vrijdag 19 Juni 1896, Notaris RA.NT publiek verkoopen VEBPA CHT1NG op Zondag 21 Juni 1896, Aanvang 's namiddags ten 6 ure. ENTREE voor een heer en dame 50 cent. Dinsdag 23 Juni Dinsdag 7 Juli te Waalwijk, zal Donderdag 18 Juni a.s. Waalwijk en Bezooien. te geven door het Muziekkorps der Luitenant-Kapelmeester de heer M. J. OGIER, WAALWIJK, 17 Juni 1896. Tram TilburgWaalwijk. De stoomtramwegmaatschappij Tilburg— Waalwijk vervoerde de vorige week van uit Waalwijk, 153 wagons goederenvertegen woordigende een gewicht van bijna 1 millioen kilogrammen. Dit cijfer is sedert de opening der lijn nog nooit gehaald, wel een bewijs dat èn maatschappij èn personeel steeds nun best doen, de zaak zoo mogelijk meer uit te breiden. Ook afnemers der goederen dragen daartoe het hunne bij door een vlug vervoer middel ter hand te nemen; goederen van Rotterdam tot op hunne bestemming Tilburg kunnen tegenwoordig in een minimum tijd van 7 a 8 uur vervoerd worden. Een woord van lof mag dan ook niet onthouden worden aan den chef van exploitatie te Tilburg en den chef te Waalwijk, die thans dag en nacht soms in de weer zijn ja zelfs hunne eigene krachten er aan wijden, die zaak zoo een groo ten omvang te doen nemen. Genoemde maatschappij vervoerde bij de rijwielfeesten te Tilburg op Zondag 7 Juni jl. circa 2500 passagiers van af den Heuvel tot Koningshoeven; dank zij de goede regeling van den chef van exploitatie is tijdens dat drukke verkeer per tram, de vele rijtuigen, velocipedisten en publiek, op deu weg het minste ongeval niet voorgekomen en is dit alles zonder ongelukken afgeloopen terwijl duizenden meuschen zich op dat traject bewogen. Koninklijke Oranje Doelen. Kermis. In zijne vergadering van den 14 Juni jl. besloot de Koninklijke Oranje Doelen alhier, met de kermis op Zondag 12 Juli a.s. een concert te geven in den tuin, en daarvoor te engageeren het fanfare-gezelschap „Sophia's Vereenigiog" uit Loonopzand, en op Zaterdag den 18 daaraanvolgende een bal. Ook hebben er reeds voorbereidende werk zaamheden plaats om het kroningsfeest van H. M. de koningin niet onopgemerkt te laten voorbijgaan dus alweer feest Bedevaart Brieilc. Verleden Maandag maakten van hier uit 292 pelgrims per boot eene bedevaart naar Brielleom de graven der H.H. Martelen van Gorcum te bezoeken. Uitstapjes. De Waalwijksche muziekgezelschappen zijn bezig met het maken van uitstapjes. Zondag maakte St. Chrispijn een reisje naar Merxem bij Antwerpen. Aanstaauden Zondag 21 dezer gaat l'Espérance een concert geven te Oosterhout en Zondag 28 dezer begeven zich Oefening en Vermaak en Cecilia zich naar Til burg, om deel te nemen aan het festival bij gelegenheid van het 50jarig jubilé van hare zustervereenigiug Souvenir des Montagnards. Straf. Tegen de personen, die op de Drunensche kermis verzet pleegden tegen de politie, is door het O. M. drie en vier maanden geéischt. Tegen de steenkolendief aan de haven, die onlangs door de naehtpolitie betrapt werd, is 2 maanden geéeischt. Tegen een schoenmakersknecht, die een paar laarzen ten nadeele van zijn meester verkocht, is 3 maanden geéischt. Verdacht. Te Loon op Zand (op een uithoek) liep een verdacht persoon, die door zijn vreemde houding de ongerustheid der bevolking opwek te; daarom bracht men hem bij de marechau- see die hem wegens landlooperij aan de jus titie overleverde, 't Bleek alras men te doen had met een persoon, wiens hersenen abnor maal waren, althans werd zijne opsporing als zoodanig verzocht. Uit dc nieuwe kieswet. De z.g. techniek der kieswet, die een ge- heele verandering brengt in de verkiezingen, heeft nu voor het grootste deel haar beslag verkregen. Goedgekeurd is alzoo lo. Er zal een dag van verkiezing zijn waarop een opgave van candidaten, geteekend door 40 kiezers (minstens 25 iaar oud) bij den burgemeester kan worden ingeleverd door een of meer onderteekenaars. De kiesvereenigingen zijn uit het artikel genomen; zoodat alleen een groep of groepen van 40 kiezers een opgave kunnen inleveren. Dit wordt in het kort genoemdde can- didaatstelling. 2o. Uiterlijk binnen 14 dagen nè. den verkiezingsdag heeft de stemming plaats. Drie dagen vóór den dag der stemming ontvangt ieder kiezer geen stembiljet maar een kaart, waarbij hij opgeroepen wordt om te komen stemmen. Op die kaart staan de namen der candidaten afgedrpkt. 3o. Alleen op de candidaten, die bij den burgem<\?ster y^n de hoofdplaats van het kiesdis'v et zijn ingeleverd, raag worden ge stemd;1 4o.Op den dag der stemming (van 8 tot 5 r V) gaat de kiezer met zijn kaart naar het ste nbureau, laat aan den voorzitter de kaart zien, en ontvangt alsdan een stembiljet. De stembiljetten worden dus niet meer aau huis jzorgd, en kunnen ook niet meer aan huis vorden ingevuld. Dat moet aan het stem bureau geschieden. 5o. Het stembiljet, dat de kiezer aan het itembureau ontvangt, bevat aan den eenen kant de namen van de candidaten. Den candidaat, dien de kiezer begeert, teekent hij aan met een kruisje of een streepje. Heeft hij dat aan een der lessenaars, in de zaal van het stembureau aanwezig, verricht, dan kan het stembiljet in de bus geworpen worden. 6o. Thans worden, gelijk men weetde stembussen van alle gemeenten tot één kiesdistrict behoorende, des avonds of den anderen dag goed en wel verzegeld gebracht naar de hoofdplaats van het kiesdistrict. Bij aanneming der kieswet zal in iedere gemeente onmiddellijk na afloop der stemming, dus te 5 uur, de stembus geopend, de briefjes afge lezen en proces-verbaal worden opgemaakt; dat dan zoo mogelijk nog dien eigen avond verzonden wordt naar de hoofdplaats van het kiesdistrict. Daardoor kan het mogelijk zijn, dat nog aan den avond van den dag der stemming de uitslag van heel het d strict bekend is. Rijwielbclasting Naar wij vernemen bevat het ontwerp eener rij wiel belasting, zooals het bij den raad van state is ingediend, o a. de volgende bepa lingen -. Voor het berijden van den openbaren weg met een rijwiel moet men voorzien zijn van eene van rijkswege afgegeven wielrijderskaart, die op de eerste vordering van de in de wet aangewezen ambtenaren moet vertoond wor den. Voor de kaart moet f 3 betaald worden. Ambachts- en handwerkslieden, die ten minste 3 kilometer moeten afleggen van hun woning naar de plaats, waar zij gewoonlijk werken, ontvangen de kaart kosteloos. De beheerder van een winkelnering kan een kaart ontvangen, die ook gebruikt kan worden door ondergeschikten, die gewoon zijn bestellingen op te nemen of waren te bezorgen voor de nering. Half geld wordt slechts betaald voor eene kaart, die in het laatste halljaar genomen wordt. De kaarten zijn geldig tot 1 Eebruari, vol gende op het jaar van afgifte. De wet is niet van toepassing op in uni form gekleede militairen van de landmacht en ambtenaren der rijks- en gemeentepolitie. Ook zij, die verplicht zijn voor den publieken dienst een rijwiel te berijden; kideren tot 1 Februari volgende op het jaar waarin zij 12 jaar worden, en zij, die een rijwiel, ingericht voor meer dan één persoon, berijden gelijk tijdig met iemand, die van eene wielrijders- kaart is voorzienzijn vrijgesteld van het nemen van het nemen van een kaart. N. R. Ct. Atjeh Aan het Hbl. werd uit Batavia geseind „Onze marine onderzoekt de mogelijkheid eener landing bij Lepong. Het weder wordt slecht. De correspondent te Batavia van de N. R. Ct. seint onder dagteekening van Zaterdag Men zegt, dat Toekoe Oemar te Lam Pisang is teruggekeerd. Door de algemeene opinie worden de on bedachtzame politiek, door gen raai Vetter gevolgd door het terzijde stellen van luitenant kolonel Van Heutsz, en de ruwheid van kolonel Stemfoort afgekeurd. De correspondent te Batavia van de N.R.Ct. seint onder dagteekening van 16 dezer Al onze troepen rukken over Lamperroai en Kroeng Gloempang naar Montassak op. Het N.v.d.D. meldt per bulletin Het geheele garnizoen van Kota Radja is naar Senelop en Mon Tassik getrokken ter tuchtiging van de XXVI Moekims. Morgen keert de troep na een tocht over Kroemg Kali terug. Lombok. De correspondent te Batavia van de N.R.Ct. seint onder dagteekening van Dinsdag Van regeeringswege wordt medegedeeld, dat het in Praja op Lombok onrustig is. De resident is erheen gegaan. Jubilé Souvenir des Montagnards. Men meldt ons uit Tilburg Ter herdenking van het 50 jarig bestaan van de liedertafel Souvenir des Montagnards alhier had Maanmiddag in de zaal der vereeniging een concert plaats door het orkest van het concertgebouw te Amsterdam, onder directie van den heer Mengelberg, terwijl als solisten optraden mej. Leonie Wilson en de heer Rogmans te Amsterdam en de heeren T. StrSter en L. de Wijs te Tilburg. Door den heer dr. v. d. Horn v. d. Bos, directeur der hoogere burgerschool, werd eene keurige feestrede uitgesproken, waarin hij de lotgeval len der vereeniging gedurende de 50 jaren van haar bestaan schetste. Hulde brengende aan haren voorzitter den heer E. Jansen en aan den directeur der liedei tafel den heer Leo Swagemakers, herdenkende zoovele dap peren in Indie, die strijden voor de belangen van ons dierbaar vaderland en hunne bange oogenblikken stellende tegenover de «vreugde van dit samenzijn, besloot de spreker zijn luid toegejuichte rede met de beste wenschen voor de liedertafel. 's Avond muziek der Tilb. schutterij in den versierden tuin. Nieuw ongeluk tc flillegcrsberg. Een heer en eene dame uit Rotterdam gingen Maandagavond haltnegen op de rivier de Rotte roeien in een bootje (sloepje), dat zij te Rotterdam hadden gehuurd. In het Strik Strak gekomen, schijnen beiden veron gelukt te zijn, althans toen het bootje daar genaderd was, hoorde zekere vrouw Van Vliet niet ver van zich af een plons in het water, terwijl zij bezig was een schortje in de rivier te spoelen. Onmiddellijk zag zij op, maar niemand bespeurde zij meer in het bootje, waarin een oogenblik te voren bedoelde heer en dame gezeten waren. Terstond stapten L. van der Torre en eenige andere personen in een roeibootje en gingen op onderzoek uit. Met haken en dreggen werd ijverig door hen gewerkt, doch redding bleek onmogelijk. Eenige oogenblikken later werden door hen de beide lijken opgeviseht en aan den wal gebracht. De burgemeester van Hillegersberg, de politie en de geneesheer Velderman, die den dood van beide personen constateerde, waren onmiddellijk op de plaats des onheils aan wezig. De lijken werden naar het drenke lingenhuisje te Hillegersberg overgebracht. Van andere zijde wordt nog omtrent dit treurig ongeluk het volgende gemeld Te 2 uur Maandagmiddag was de 20jarige De Smalen uit den kruidenierswinkel zijner ouders in de Breedestraat 23 vertrokken om met zijn 19jarig meisje Anna Ketelaar, wo nende Oostvestplein 4, te gaan wandelen. Reeds een paar jaar hadden zij verkeering met elkaar. Het was reeds laat in den avond, doch nog waren zij niet thuis gekomen, waardoor de moeder van het meisje in groote onge rustheid begon te verkeeren. Te 2 uur in den nacht begaf de moeder zich naar het politiebureau in de Lange Torenstraat om informaties naar hare dochter. De politie zond onmiddellijk naar alle bureaux het signalement van het meisje en reeds wei nige uren later kwam van het poliitiebureau in de Meermansstraat het bericht, dat twee personen, een man en een meisje, in de Rotte verdronken waren nabij de Koot onder Hille gersberg, door het omslaan van een roeiboot, waarin zij gezeten waren. Het ongeluk had des avonds plaats gehad. Het meisje was zeer voorspoedig opgeviseht, de 20jarige De Smalen enkele uren later. De droetheid zoowel bij de ouders als in de buurt waar de verdronkenen woonden, is groot. Des morgens werden de lijken naar de respectieve woningen overgebracht. 5 ïncnsciicn door den bliksem gedood. Een verschrikkelijk ongeluk is Woensdag namiddag onder de Krim (een half uur van Gramsbergen, in Overijsel) gebeurd. De bliksem is toen geslagen in eeu keet, waarin een 15tal arbeiders, allen veenarbei ders, tijdens het onweder geschuild waren. Vijf personen werden doodelijk getroffen en wel 3 vrouwen en 2 mannen, in die en na burige gemeenten thuis behoorende. Brand. Zaterdag namiddag brak te Drunen een hevige brand uit bij den landbouwer P. Clercx en bij den schoenmaker en winkelier J. van Veghel. Beide woningen benevens de schuur werden een prooi der vlammen. Bevallen van eene DOCHTER Mevr. B. Th. van der Bolk-Gort. Waalwijk, 15 Juni 1896. etc. etc. WAALWIJK. APOTHEKER N.W. vnormiddags 10 uur, ten sterfhuize van de Wed. GIJSBERTUS VAN DELFT te Be- soijen, ten overstaan van te Waalwijk, om CONTANT GELD. te Waalwijk, zal ten verzoeke van Adri- anus Versteijnen en Kinderen te BE- ZOOIEN aldaar Een Huis met 4 woningen, erven en groo ten Tuin met Uitweg naar de straatte Bezooien sectie I) nos. 160 334, 759, 760, 761, 762, groot samen 28 aren 80 centiaren. In 2 pereeelen en massa. VEILING ter herberge van WILLEM BROKKEN TOESLAG ter herberge van CONST. VAN DONGEN beide dezes jaars om 8 uur des avonds. VAN voorm. 10 ure, bij H. Daelmans te VLIJMEN 60 pereeelen onder VlijmenEngelen en Bokhoven. VAN Wegens het FESTIVAL te Merxem bij Antwerpen zal liet CONCERT in den tuin bij den lieer H. N. BES IER, plaatshebben ten 6 ure. Het Bestuur. die genegen zijn voor eene nieuw op te richten zaak in aan de concurreerendste prijzen a contant te leveren; des verlangd ook nadere inlich tingen. Brieven franco, motto schoen aan den uitgever dezer courant. NB. Bezoekers van het CONCERT hebben vrijen toegang tot het van ouds ge renommeerde BAL in de net versierde kolfbaan, op Woensdag 15 Juli. AANVANG 's namiddags ten 5 ure.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3