De Nederlanden Notaris BINK, W eitoemaat. Gouden en zilveren Voorwerpen, HORLOGES, Kermis-Cadeau; fijne Odeurs en Toiletzeepen, SPUITFL4M, Antoon Tielen. WedJ.B.v, d, Heijden-De Leeuw, Notaris Middelkoop, Eau de Cologne, BORD Witte- en E A U X-, Rijnwijnen, Frankrijk. Duitschland. Italië. Griekenland. BINNENLAND. Handelsberichten. VERPACHTEN: Vrijdag den 24 Juli 1896, Steeds verkrij gbaar MEI Gerardus Jacobus d3ars, V erzekeringbank PUBLIEK VERPACHTEN: (Alles gewaarborgd gehalte) alsmede andere artikelen in groote hoeveelheid voorhanden BIJ ALLE MERKEN ri.— s ochtends negen en tien uur, en de moor denaar heeft blijkbaar juffrouw Royers over vallen, zoodat zij geen gebruik kon maken van de geladen revolver, die zij altijd bij zich droeg en waarvan alleen het foedraal is ge vonden. Van den moordenaar is nog niets met zekerheid bekend. Te Brustel heeft een wielrijder niet minder dan drie paarden omver gereden. De pedaal van zijn rijwiel raakte een der beenen van een paard dat door een heer bereden werd; het dier viel om en wierp daarbij ook de twee daarnaast rijdende door amazones bereden paarden omver. Gelukkig had geen der menschen of dieren zich bezeerd en men lachte alleen om het geval. Cochefort, de chef van den veiligheidsdienst heeft de zegels afgenomen van de woning van Francois den pleger van den pseudo- aanslag op Felix Faure, en van den anarchist Bouland, die zijn daad in 't openbaar goed gekeurd had. Een huiszoeking heeft geen resultaat opgeleverd. Francois heeft zich be diend van een revolver van 15 centimeter een wapen, dat zelfs niet bij de wet verboden is. Wat Bouland aangaatmen weet niet goed, wat hij eigenlijk gezegd heeft. Er is ook nog een derde persoon aangehouden, een slagersknecht. Leclerc genaamd, die luid op gezegd heeft, dat de politie niet vreemd aan den aanslag was. Bij den concierge van het Elysée is een lijst neergelegd, waarop een aantal leden van het corps diplomatique hun naam geteekend hebben. Verscheidene vorsten, waaronder keizer Wilhelm en czaar Nicolaas, hebben den president hun geluk- wenschen doen toekomen. Bij de revue van Dinsdag zijn 80 sol daten en 170 burgers door een zonnesteek getroffen. Niet een verkeert echter in ge vaar. In het Noorden van Frankrijk, te Rijs- sel, Tourcoing en Roubaix duren de werk stakingen voort. De houding der werkstakers is kalm. Aan hun grieven is echter nog niet tegemoetgekomen. Gisteren is te Perpignan de gedoode toreador Tito begraven. Men vreest voor ongeregeldheden, wanneer bij de volgende gevechten geen verlof wordt gegeven tot het ter dood brengen der stieren. In tegenwoordigheid van den President der Fransche Republiek is Woensdag te Reims een ruiterstandbeeld onthuld voor Jeanne d'Arc. In het jongste nummer van lTUustration vindt men daarvan eene afbeelding. De Nat. Zeitung geeft er haar genoegen over te kennen, dat Felix Faure aan den aan slag ontsnapt is, en het Berl. Tageblatt meent, dat zoowei als in Frankrijk de openbare meening in Duitschland dankbaar is voor het behoud van het leven van Felix Faure, die een der krachtigste verdedigers is van den Europeeschen vrede en in 't bijzonder tegen over Duitschland een zeer loyale houding heeft aangenomen. In Pruisen zullen de bezoldigingen van alle hoogere en lagere ambtenaren verhoogd worden. Er zal daarvoor 20 millioen mark per jaar meer uitgegeven worden. Ook de jaargelden der officieren worden verhoogd. Deze maatregel zal wel 50 millioen mark kosten. Op Stromboli heelt een geweldige vulka nische uitbarsting, vergezeld van aardschokken plaats gehad. Aan het weerkundig obser vatorium is schade toegebracht. De jVesuvius is weder in uitbarsting. Twee lavastroomen vloeien naar de vlakte van Ginestre en bedreigen den weg n'aar het observatorium. Uit Athene komen weer onrustbarende berichten over Kreta. De Turksche troepen zouden, in weerwil van den wapenstilstand, voortgaan met het bezetten van strategische punten, en ook zouden zij zich weer aan buitensporigheden schuldig maken. Intusschen verneemt de Times correspon dent te Chania uit betrouwbare bron, naar hij zegt, dat de leiten die naar aanleiding van het gevecht bij Plaka, den 12en dezer, aan de Turken ten laste gelegd werden, sterk ovei dreven zijn. De Turksche oorlog schepen hebben geen dorpen platgeschoten, en de christenen zijn begonnen met op een Turksche sloep te vuren, zoodat alle opva renden, een officier en 9 man, gedood wer den. Daarna wierpen de Turksche oorlog schepen granaten in de stellingen der chris tenen aan de kust, en een poos later trokken de christenen het binnenland in, maar de Turksche officieren, aan land gekomen, heb ben de verzoeking weerstaan, om het in de nabijheid gelegen dorp Plaka aan te vallen. WAALWIJK, 18 Juli 1896. Notarieel examen. Woensdag slaagde voor het 2e gedeelte van het Notaris examen de heer Frits van Gils, werkzaam ten kantore van notaris Rant alhier. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplaag.) Examens. Toegelaten tot de le kl. van het gym nasium te 'sBosch, J. Hoffmans en B. Werther; bevorderd van de 5e tot de 6e klasse J. van Gils. Toegelaten tot de 2e klasse der Hoogere Burgerschool aldaar G. de Noo. Provinciale Staten. De Provinciale Staten van N.B. hebben besloten o.a. tot het verlagen der z. g. Hooge- brug over de s-Gravenmoersche Vaart in den prov. weg van Waspik naar 'sGraven- moer. Atjck. (Officieel.) Woensdag excursie uit Lampong over Toeng Koeb, Kroeng-Gloempang naar Eampermai. Bevolking is rustig tot Kroeng-Gloempang Aldaar werd een bende bevochten. Gesneuveld éen en gewond zes militairen beneden den rang van officier. Driester optreden van Oemar's benden noodzaakte kolonel Stemfoort een bataljon over een paar punten verdeeld achter te laten in de IV en VI Moekims tot verze kering van de rust. De misdaad te Alblasserdam. Naar wij vernemen blijft de verdachte W. Jansen, die zich te Dordrecht in voorloopig arrest bevindt, hardnekkig alle schuld aan de misdaad ontkennen. To: dusver is het geredde meisje, Marigje Kloot, nog niet met hem geconfronteerd, met het oog op haar ze- nuwachtigen toestand;jammer dat ook anderen haar niet met rust kunnen laten. De door de geneesheeren Haastert van Alblasserdam en Brandts van Papendrecht op last der justitie gehouden schouwing over het lijk van het verdronken meisje Baartje Adriana Kloot, heeft bewezen, dat geen ge weldpleging heeft plaats gehad en haar dood alleen door verdrinking is veroorzaakt. Het schrammetje aan haar hoofd is vermoedelijk veroorzaakt door de haak, waarmede het lijk werd opgehaald. Wat het verzet van een deel der bevolking van Alblasserdam tegen de overbrenging van den verdachte betreft, voortdurend komen ons daarvan nieuwe staaltjes ter oore. Menigeen draagt de zichtbare of verborgen teekenen van zijne kennismaking met de bajonetten der pontonniers en de karabijnen der rijks veldwachters, ook al zijn die verwondingen niet van ernstigen aard. Voorzeker pleit ook dit voor de kalmte, waarmede de handhavers van het gezag zijn opgetreden, wanneer men bedenkt dat meermalen uit het volk werd geroepen schiet maardat de verwoede menigte tegen de gevelde bajonetten opdrong, de karabijnen der rijksveldwachters vastgreep ja zelfs een pontonnier met een klinker tegen het hoofd werd geworpen en de rijksveld wachter Rethans bij 't ontzet der autoriteiten een stuk uit den baard werd getrokken. D.Ct. Onweder Het onweder van Woensdag middag heeft op verschillende plaatsen, vooral in 't midden des lands, schade aangericht. Te Deventer zijn in de voorstad verschei dene hooibergen in brand geraakt en vernield. Te Veenendaal verbrandde het huis van G. J. v. d. B.; huis en inboedel waren ver zekerd. Op het Kampereiland brandde een berg met hooi van T. van Unen af, evenals bij W. Wezenberg, te IJselmuiden. Te Druten trof de bliksem het veerhuis en den mast der gierpont. Er werd veel schade veroorzaakt, doch er ontstond geen brand. Een huis op de Hooge straat werd ook getroffen, de brand aldaar werd spoedig gebluscht. Onder Gorsel is de bliksem geslagen in de boerdenj van M. Heuvelink, nabij Ned. Mettraij. De gebouwen werden in de asch gelegd; de inboedel en een varken, die niet verze <erd waren, vei brandden. Schandaal van ouders Te Hilversum heeft de politie Dinsdag avond, op aanwijzing van een der buren, bij T. Kok, wonende in de „Schapenkamp," op den zolder een 6jarig zoontje van dezen in verregaanden staat van verwaarloozing ge vonden. Het knaapje was daar door de ouders opgesloten, mishandeld en zonder 't hoogst noodige voedsel of drinken. De politie had groote moeite om de ouders te beschermen tegen de woede vau eene overtalrijke menigte, welke hen niet alleen te lijf wilde, maar ook de woning wilde ver nielen en in brand steken. Het onderzoek wordt voortgezet. N. Verongelukt. In de legerplaats bij Oldebroek was de 5e batterij van het 2e regiment veldartillerie, aan het houden eener tactische oefening, toen, bij het in galop in batterij komen, een bijdehandsch paard van het middenspan voor een der kanonnen viel. waardoor de berijder, de milicien W. Middel, uit de ge- raeenle Marum, er onder geraakte en een schedelbreuk bekwam. Per ziekenwagen is hij onmiddelijk door den officier van gezondheid naar de ambu lance getransporteerd, waar hij is overleden. Capellc. 16 Juli. Door eigen onvoorzich tigheid overkwam de landbouwer Ik uit Waspik, op de stoompont alhier een ongeluk. Hij had n. 1. het paard op de pont van zijn hoofd stel ontdaan, zoodat hei dier schrikte en op hol geraakte. Hij trachtte het tegen te houden, maar medegesleept tot aan de brug van het uitwateringskanaal, geraakte hij beklemd tus- schen het rad en de brug, waardoor hij verscheidene kneuzingen bekwam en niet in staat was zijne reis door te zetten. Het paard wist zich met den wagen los te werken, holde verder door en kwam terecht in de Diebeek onder Dussen, waar het tot staan werd gebracht. Donderdag middag ongeveer drie uur ontlastte zich boven onze gemeente een hevig onweder, dat ruim een uur aanhield. De regen viel met stroomen nêer, de bliksem is ingeslagen in het huis van den heer J. P., waardoor een begin van brand ontstond op het rietendak. Daar de bliksem een geheel raam vernielde, werd men door het rinkelen der ruiten spoedig gewaar waar het onheil plaats had gehad. In een oogwenk waren een aantal personen op het dak geklommen om den brand te stuiten, wat dan ook ge lukte. Ook de bi andspuit was spoedig ter plaatse, zelfs zoo vlug dat er niet één brand weerman bij was om ze te bedienen. De schade aan het huis toegebracht, wordt ge schat op p.l. f 100, gedekt door assurantie. WAALWIJK, 17 Juli 1896. De invallende kermis was oorzaak dat onze gewone Vrijdagsche markt buitengewoon druk werd bezocht In hoornvee was veel aanvoer en de handel geanimeerd. Het gunstige malsche weder op het nagras gaf aanleiding tot vluggen handel aan betere prijzen Kalfkoeien golden f 140.— f 200.—a f Dito vaarzen 1135.185.f Jonge varkens aangevoerd 95 stuks, ver kocht van f5.a f8.50 f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 370 kg., van f0,96 f 1.11 per kg. Eieren f 3,a 4 per 100 stuks. Voor leder bestaat goede vraag in bijna alle soorten. Licht zooileder voor d.v schoen fabrikanten in de Langstraat en zj u voor uitsnijderijen voor Militair gebruik, 'j. ïarkt is over 't algemeen zeer vast Alleen \n het artikel paardeleer gaat weinig om doch daar voor is het seizoen minder gunstig. Zoo is het ook gelegen met het artikel ruwe hui den waarin wij in het saison morte verkeeren. De looiers denken niet aan inwerken wegens de warmte evenmiu als aan inkoopen. De- voorraad neemt daarentegen op de Euro- peesche hoofdmarkten gestadig toe, zoodat eene verdere prijs-reductie hoe langer zoo meer reden van bestaan krijgt. In schors zijn de meeste zaken gedaan zoodat het daarin tamelijk stil is. Voor zoover de looierij echter in prima waar niet vol doende is voorzien, heeft zij iets hoogere prijzen aan te leggen, daar er voor het tegen woordige niets wordt aangeboden. Vreemde looistoffen, waarvan de markt overvoerd schijnt, worden veel lager aangeboden. DUSSEN16 Juli 1896. Ter botermarkt aangevoerd 113 K.G. Prijs van fl,08 a 1,19; markt gezet op f 1.14. Eieren f 0.75 de "26 stuks. Tot onze diepe droefheid overleed pheden zacht en kalm na eene kort- ongesteldheid en na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven- j den, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwd vader, I in den ouderdom van 64 jaren. Wed. G. SARS en Kinderen. IWaalwijk, 16 Juli 1896. GETROUWD FRANS RATH en WILHELMINA VAN WELL, die ook namens wederzijdsche farailiën, op rechten dank betuigen voor de veelvuldige bewijzen van deelneming, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Osch, 14 Juli 1896. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Pieternella Clasina Kleijweg, weduwe van den heer Arie Dubbelman betuigen wij onzen liartelijken dank. C. A. QUIRIJNS-Dubbelman. P. QUIRIJNS. Waalwijk, 18 Juli 1896. Maatschappij van Levensverzekering gevestigd te ROTTERDAM. te Waulwijk, zal Dinsdag 28 Juli 1896, nam. 2 ureter herberge van Dewed. F. DE WIT, te Drunëü Voor den lieer L. Spierings. 40 perceelen hooilandDe Nieuwe Kampen Voor de gemeente Nieuwkuik. 40 perceelen strooisel in de Hoef onder Drunen en Helvoirt en 14 dito, in de 20 bunders. 's middags 12 uur, ter herberge van A. VAN DER. ZAKEN te Besoijen, zal gevestigd te Capelle Onder WAALWIJK, 2,88,80 in de Koeweide ,/20 hont.' Onder BESOIJEN. 3,73,60 de Kade aan Sprangsloot. 2,58.40 het 41e stuk over de Oude Straat. 2.12.50 over de Oude Straat. geschikt voor Chartreuse groene Kirschwasser Künimel eristallisé Marasquin Cooyraans advocaat Groene Anisette Crème de Vanille Elixir d'Anvers Anisette Rose Persico Curasao Citroen likeur Parfait Amour Pepermunt Anijs f3.25 gele f 1.50 f 1.20 f150 f2,75 „2 60 2> „3,- „1,60 „1.80 1,60 1,50 1- 1.50 „1.20 1,20 «1,20 „0,57 „0.75 Sherry Port ii Port Madera f 1,30 f 1,50 1.60 1,20 Oude genevcr per liter kruik f 1.30 Cognac f 1.80 fl,50 fl,30 Cognac per liter 1,35 Barcelona Brandewijn per liter f 0.95 per flesoh 0,80 Brandewijn (Puik voor inmaak.) per liter f 0.83 per flcsch „0.73 Genevcr per liter f 0.80 f 0.76. Roode bessen genever per liter f0.85 Jamaica Rhum fl,80 Limonade Citroen en Frambozen 1.20 Fijne Genua Tafelolie Bordeaux Wijnazijn fl,- f 0,25 „0.15 Van Gils Elixer per flacon fö.25 f 1, Maag Elixer 0.35 1,— Longae Vitac per halve flcsch 0.90

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 2