Notaris LOEFF, laWëmtm Wed. C* Holtgrefe. INT-AHTONlüS TE KOOP: IllfS, voor den spotprijs m f80, Enslein Klein a a-a a C. P. R\ ill 1ST k ZOIN, Smeedwerken, mmm M, J, v, d, WThurmelin i Thurmaijr, Stuttgart, INSECTEN. Th. W essels, Erven Rubbens-Kievits, Rmis-KiEviTS. Schoen fournituren. Advertentiën, Dankbetuiging. Dankbetuiging. Dankbetuiging. Bericht van Inzet. Van Houten's Cacao Schoenfournituren. Johan van Aalst, Maandag 10 Aug. MAGAZIJN van Handelsberichten. Karolingcring 17, BBZOOM. monteeren en repareeren van alle soorten Machinerieën Velocipèdesenz. 's Bosch, Wed. V. J. GERRIS, Als boven. fm\ VAN WAALWIJK, De burgemeester van Baard wijk brengt bij deze aan de in gezetenen den bij zonderen dank over, hem door Z. E. den Heer Commissaris der Koningin betuigd, voor de vele blijken van sympathie, bij gelegenheid van zijn bezoek aan de gemeente ondervonden. TOESLAG Maandag 17 Aug. a.s., Grooten Wonderdoener van Padua, Een sterke en goedloopende luchtbanden overal kogelassen zadeltasch en lantaarn Bereiding van CHEMISCH-TECH N ISO HE ARTIKELEN Was, Apprêturen Lakken, Kid— crême Zwartnat enz. Vertegenwoordiger Groote Straat, WAALWIJK, jOlilllËBUBPl P_jIII_|iB Horlogemaker M P Het beroemde Prijs per flesch 2540 en luO cents en spuiten a 40 cents bij de electrische verlichting aan het station van het Staatsspoor te Vlissingen, die acht dagen verlof had, had zijn broeder in de Volmarijnstraat bezocht en wilde zich met de stoomtram naar Oud Delfshaven begeven, waar zijn zuster woont. Hij sprong op de in beweging zijnde stoomtram, met het treurig gevolg dat hij er af viel, tegen een boom terechtkwam en oveneden werd. Met een schedelbreuk, een gebroken rechterarm, een gebroken been, een breuk van den halswervel en een doodelijke verwonding aan 'l onderlijf werd hij opgenomen en om halfvijf door de politie per brancard in het ziekenhuis gebracht, waar hij reeds te 5 uur bezweek. De onge lukkige laat een weduwe met vier kinderen achter. Ecu roeitochtje. Een roeitocht over den Atlantischen Oceaan is door een paar Amerikanen met goed gevolg volbracht. De twee ondernemende roeiers zijn met hun bootje Fox nog geen 2 M. lang op de Scilly eilanden aangekomen. Zij deden de reis van New York daarheen in 55da:en. Beiden zijn welvarend, maar zeer vermoeid. De kapiteins van twee schepen het een 15 Juli, het ander 24- Juli die de boot praaiden en onderzochten, hebben verklaard, dat de mannen geen ander middel om voort te komen hadden dan hunne roeiriemen. Brand. Te Made is Woensdagmorgen een hevige brand uitgebroken bij J. Roele, die zoo snel om zich heen woedde dat het nevenstaand huis bewoond door A. Ligthart en de boer derij van Kommeren mede in de asch werden gelegd. Een zuigeling van 4 maanden van J. Roele werd later verkoold terug gevonden. De brand is ontstaan terwijl de vrouw van Roele achter het huis gegaan was om de geiten te laten weiden. Toen zij terug kwam, stond het heele huis in lichterlaai. Aan iets te redden viel niet meer te denken. Toen de vrouw van Roele vernam dat haar lieveling niet gered was, viel de ongelukkige moeder bewusteloos neder en verkeert thans in zorgelijken toestand. Alles was tegen brandschade verzekerd. Dinsdagavond omstreeks half zeven sloeg de blikseui in bij den landbouwer Laning op de plaats Nieuw Holthuizen te Roden. Het geheele achterhuis stond oogenblikkelijk in brand, zoodat twee paarden en een veulen zeven hokkelingen en een mat met biggen in de vlammen omkwamen en de geheele hooi en roggeoogst, meer dan 100 wagenvrachten, mede verbrandde. Uit het voorhuis konden nog eenige huismeubelen gered worden. Assurantie dekt voor een groot gedeelte de schade. Te Wortnerveer is brand uitgebroken in de rijstfabriek van den heer Bloemendaal van der Loon. Een stoomspuit is per spoor trein uit Amsterdam vertrokken om hulp te verleen en. Er zijn drie pakhuizen afgebrand Duizenden balen rijst gingen te loor. De waarde van het verbraude wordt op f 400000 geschat. Gebouw en voorraad waren verzekerd. De brand in het veen te Emmer Com- pascuum strekt zich thans over verscheidene bunders oppervlakte uit. De burgemeester van Emmen is daar ter plaatse maatregelen komen nemen om zoo mogelijk verder ver spreiding van het vuur tegen te gaan. Bij opsteken van den wind is het gevaar zeer groot; alleen een aanhoudende regentijd kan de ramp, die aldaar dreigt, bezweren. Baardwijk7 Aug Heden middag vier uur had hier het aangekondigde bezoek plaats van Z.E. den commissaris der koningin. Bij zijne aankomst luidden de klokken en werd Z.E. ontvangen door den WelEd. Achtb. heer burgemeester op het gemeentehuis, dat door bekwame hand voor deze gelegenheid versierd was. Door den jongenheer Pieter van Heijst werd Z.E. onder eene passende toespraak een prachtig bouquet aangeboden. Verschil lende notabelen uit de gemeente maakten van de gelegenheid gebruik om bij Z.E. op audiëntie te gaan. De liedertafel bracht ondertusschen eenige goedgekozen nummers ten gehoore. Omstreeks zes ure vertrok Z.E. ouder het gelui der klokken uit onze ge meente om zich naar Drunen te begeven. De commissaris der koningin heeft zijne bijzondere tevredeuheid betuigd over het ordelijk en nette beheer van secretaris en ontvangerroemde zeer de nette ordening van het archief en prees den goeden smaak van de versieringen, wat de tuinier Vissenberg ook niet ongaarne zal hooren. Capelle, 7 Aug. Woensdag jl. bracht Z Ex. de heer commissaris der koningin dezer pro vincie een bezoek aan deze gemeente. De administratie van den secretaris, zoowel als die van den gemeente ontvanger werden uitste kend in orde bevonden. De gemeente had een feestelijk aanzien, daar alleiwege de na tionale vlag wapperde. Besoijen, 7 Augustus. De Commissaris der Koningin in deze provincie bracht heden een bezoek aan deze gemeente. Aan het station Waalwijk afgehaald door de commissie, bestaande uit de heeren J. Beniaminse, P. J. de Bakker, H. L. van Delft en J. Fransen, en de Harmonieën l'Espérance van Waalwijk en St. Crispiju van YVaahvijk en Besoijen, kwam ZHEG. ongeveer 10 uur ten raadhuize aan, waar het dagelijksch bestuur hem ontving, waarna het dochtertje van den heer burgemeester ZHEG. met een lieve toespraak een bouquet aanbood. Vervolgens verleende ZHEG. audiëntie en had de inspectie der administratie van den secretaris-ontvanger plaats, die in volkomen orde werd bevonden en zeer de tevredenheid van den hoogen bezoeker wegdroeg. lutusschen voerden genoemde muziekge zelschappen, zoomede de liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen, voor het gemeentehuis eenige schoone nummers uit. Om 12 uur werd ZHEG. uitgeleide gedaan naar Waalwijk en bedankte, aan de grens onzer gemeente gekomen, de commissie har telijk voor de goede reg ling en de eer ZHEG. bewezen. /Druneii 8 Aug. Gisteren nam. 6 uur onder Jnet gelui der klokken Jiadden wij de eer een bezoek te ontvangen van Z.Ex. den heer commissaris der koningin. Aan het gemeentehuis werd Z.E. opgewacht door het gemeentebestuur, waar de harmonie „De Eendracht" het Wien Neerlands Bloed aanhief en verder tijdens het verblijf ver schillende schoone nummers ten gehoore bracht, waarvoor zij de hooge goedkeuring van Z.E. verwierf. Terwijl Z.E. zich bezig hield met het dagelijksch bestuur der gemeen te, inspecteerde de heer Claesens de admi nistratie van den secretaris en den gemeente ontvanger, welke in behoorlijke orde werden bevonden. Ten fr/z uur verleende Z. E. audiëntie, waarvan door de raadsleden, heeren geeste lijken en nog eenige personen werd gebruik gemaakt. Het raadhuis was voor deze gelegenheid op eene zeer smaakvolle wijze versierd. Van alle woningen wapperde de nationale driekleur. Ten 8 uur vertrok Z. E. uaar 's Bosch, begeleid door de harmonie en het gemeente bestuur tot aan de Kuiksche Heide. Bij het afscheid nemen dankte de Burge meester Zijne Excellentie voor de groote eer aan de Gemeente bewezen, waarop Z.Exc. den Burgemeester bedankte voor de schoone ontvangst en verzocht die over te brengen aan de harmonie en ingezetenen, voor de blijken van sympathie aan hem bewezen. UI TV O E RIN GEN WASPIK. Groot concert te geven door de harmonie l'Espérance van Waalwijk, in den tuin van het logement „De Ploeg" bij J. Teunen, op Zondag 9 Aug. 1896. Aanvang 5 ure. Zie programma's. WAALWIJK, 6 Aug. 1896. De jaarmarkt werd zeer druk bezocht. Bij flinken aanvoer ter veemarkt was de handel vlug. Door Hollandsche veehouders werd veel gekocht doch builenlandsche kooporders waren weinig aanwezig. Voor vet vee was veel vraag. Prijzen ferm. Kalfkoeien golden f 160.f235.a f Dito vaarzen 1125.205.f Jonge varkens aangevoerd 180 stuks, ver kocht van f3.a f7.f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 277 kg., van f1,12 f 1.40 per kg. Eieren t 3,a 4 per 100 stuks. De handel in granen bepaalde zich enkel voor consumptie. Men noteerde Helena rogge f120 a f122 per 2250 Kg. Bissarabische rogge f 117 f 120 Donau f114 t' 116 Zeeuwsche wit'e tarwe f7.a 7,25 per 80 Kg. Gewone Ruwarige Roode Garst Gele erwteu Haver f6.75 a 7.- f7— a 7,25 I' 6,2 j a 6.50 f3,50 a 3,75 f5.— a 0,— f6,50 a 7.— 65 80 100 De looiersbeurs was niet druk bezocht. De leerprijzen houden zich goed maar veel am bitie tot koopen bestaat niet. Schorsprijzen onveranderd. Vreemde looi- middelen aangeboden. DUSSEN7 Aug. 1896. Ter botermarkt aangevoerd 102 K.G. Prijs van fl,24 a 1,34; markt gezet op f 1.28. Eieren f 0.80 de 26 stuks. GETRÓUWD: CORN. CII. DE GREEFF EN DINA J. VERWIEL. die, mede namens wederzijdsche familiën oprechten dank betuigen voor de groote be langstellingbij gelegenheid van hun hu welijk ondervonden. Waalwijk, 4 Aug. 1896. De Burgemeester van Waalwijk Voldoende aan de vereerende opdracht van den IIoogEdelGestrengen Heer Com missaris der Koningin in Noord- Bra ban t betuigt, namens Z.H.E.G., den ingezetenen dezer Gemeente zijn oprechten dank voor de aangename ontvangst en de vele blijken van ingenomenheidbij het bezi ek van Z.H.E.G. aan deze gemeente, op 7 dezer. Waalwijk, 8 Aug. 1896. De Burgemeester voorn., AUG. VAN GROTENHUIS. De Burgemeester van Waalwijk betuigt door dezen zijn oprechten dank aan allen, die hebben meegewerkt tot de luisterrijke ontvangst van den BoogEdelGestrengen Heer Commissaris der Koningin in deze provincie, bij zijn bezoek aan onze gemeente op 7 dezer, en in bet bijzonder aan de harmonie gezelschappen en de liedertafel voor hunne welwillende medewerking. Waalwijk, 8 Augustus 1896. De Burgemeester voornoemd. Baardwijk, 7 Augustus 1S96. De Burgemeester voorn., J. A. J. VAN HEIJST. te Drunenbericht dat is ingezet en ge hoogd Een Huis waarin SmederijSchuur, Erf, Tuin en Bouwland, onder de ge meente Drunen, ter grootte van 24.75 aren kadastraal bekeud sectie E nummer 697 en gedeelte van nummers 698, 700 en 701; een en ander in eigendom toebehoo- rende aan de erven Hendrik Verhoeven, op f2500.—. nam. 7 ureter herberge van A. Hart- mans te DRUNEN. Dagelijks kan gehoogd worden ten kantore van genoemden Notaris. AANVAARDING der gebouwen 1 Novem ber 1896 en van het land 11 No vember 1896. BETALING der kooppenningen zes weken na den toeslag. Iets wat zeker niet algemeen bekend is en toch wel degelijk bekend mag worden is dat ik sinds jaren CACAO verkoop, 't is nooit veel geweest maar toch had ik m'n vaste klantjes. Thans heb ik het genoegen bekend te maken dat ik voortaan zal verkoopen V3 KG. bus k f 1,70. lU -0.876. V8 u u - 0.45. V]6 J! -0.225. Wenscht gij U een busje Van Houtens Cacao aan te schaffen ge weet thans het adres Aanbevelend, De 8 aflevei ing van den 2n jaargang Sis verschenen van MAANDSCHRIFT voor de Vereerders van den onder Redactie van ccnigc Paters Minderbroeders Recollectcn. INHOUD I. Maria's ten Hemel Opneming. II. Geloof en Rede (vervolg.) III. Eene Moederbede. iii. IV. Sint-Antonius in het Oosten. V. Vertrouwen beloond. VI. Verkregen en gevraagde Gunsten. Oplage van den In Jaarg. 16000 exempl. Prijs per jaargang van 12 maandelijksche afleveringen a 24 bladzijden 50 ct., franco per post 65 ct. Men kan zich abonneeren bij den Uitgever Jos. J. van Lindert te Cuyk [N.-Br], bij alle soliede boekhande laren en bij alle post- en hulpkantoren. Proefafleveringen en prospectussen zijn in eiken R.K. boekhandel ter inzage voorhanden en worden ook door den Uitgever aan eiken aanvrager gratis toegezonden. Waar zegt de UITGEVER. bevelen zich beleefdelijk aan tot het leveren van alle soorten ZWARE en LICHTE alsgesmeed ijzeren Hekwerken, Flesschen- rekken in alle afmetingen, Rolluifels in de nieuwste modellenijzeren Tuintafels en Stoelen, naar verkiezing met houten of ijzéren blad. SPECIALITEIT IN HET H 40 Vugterstraat H 40 zal te raadplegen zijn te Waalwijk, bij mejuffrouw van 11 uur voorin, tot 4 uur namiddag. Onder aanbeveling, A Bis liet beste middel ter verdel ging aller Alleen verkrijgbaar te WAALWIJK bij VOORHEEN MARKT.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3