Notaris BINK, Notaris RANT, Notaris RANT, Schoenmakerij SNIJDER, Advertentiën, y Sientje laat me los! Handelsberichten. finaal verkoopen publiek verkoopen: publiek verkoopen: HUIDENBERICHTEN. Ij. quirijns. Maandag 26 October 1896, Dinsdag 27 October 1896, op Donderdag 12 November 1896, Definitie! ter herberge van C. J. VAN op Donderdag 26 November 1896, Wordt GEVRAAGD begin No vember een bekwaam, vlug GROOT SUCCES! Voor Piano. Potpourri Populaire No. 3 par G. RENAUD. Dezelfde prachtige Potpourri voor Harmonie of Fanfare f 3.15. trouwend, rekenen op onze bescherming, ver spreide benden alleen in gebergten der XXII Moekims! „Ingeleverd 526 geweren, waarvan 190 achterlaad.« De correspondent te Batavia van de N.R Ct. seint onder dagteekening van Dinsdag Twee bataljons hebben een aanval gedaan op de bergen bezuiden Biloel. De vijand verdreven. Gewond werd de le luitenant der infanterie C. G. Meerburg en 8 minderen, gedood 1 mindere. Een later telegram van denzelfden corres pondent luidt Van gouvernementswege wordt bericht, dat verspreide benden in de XXII Moekims tus- schen Mampreh en Biloel lot diep in het gebergte vervolgd werden. Alle kampongs en sterkten werden verbrand en verwoest. De vijand leed vrij zware verliezen. De aanneming der koningin. De Haagsche correspondent der N. Gr. Ct. schrijft Het schijnt thans vast te staan, dat de kerkelijke aanneming der koningin op 24 dezer in het paleis op de meest eenvoudige en huiselijke wijze zal plaats hebben. Den 22sten komen HEI. MM. naar den Den Haag en twee dagen later volgt de plechtigheid. Bij de aanneming zullen alleen de hofprediker dr. Van der Flier en T. Ph. baron Mackay, een der diakenen, optreden en zelfs de Pro- lestantsche leden van het koninklijk gevolg niet tegenwoordig zijn de bevestiging, die onmiddelijk daarna geschiedt in een andere zaal van het paleis, wordt door de hofhouding bijgewoond, maar overigens wordt niemand gedoogd of toegelaten. Op Zondag 25 Oct. gaat de jonge koningin vervolgens met H, M. de regentes, aan tafel in de kloosterkerk, waarbij alle leden der gemeente voor zoo ver de ruimte het toelaat, mede kunnen aanzitten, wanneer zij zich te voren van een kaart voorzien die voor deze plechtigheid wordt uitgegeven. Na deze hoogernstige dagen zulleh de koninginnen denkelijk in de resi dentie blijven tot op het oog:nblik, dat zij naar het zuiden zullen vertrekken. Spoorwegongeluk bij Harderwijk, 's Morgens te 5 uur vertrekt van Amster dam naar Utrecht een personentrein. In Utrecht is er aansluiting op trein 6,22 naar Zwolle. Deze trein stopt aan alle tusschen- stations. Te Harderwijk arriveert hij om 7,37 G. T. of 3 minuten vóór acht stadstijd. In minderende vaart reed de trein op Harderwijk toe, toen hij, vermoedelijk tenge volge van een verkeerden wisselstand, plot seling op een dood spoor geraakte, dat aan 't einde door een zandhoop met buffers ervóór, is afgesloten. De locomotief liep met kracht op de buffers en de wagens schoven op elkander in en een goederenwagen viel om. Het was een oogenblik van ontzettende verwarring, de machine stampte, steilstaande tegen den zandheuvel, verwoed door, en de passagiers schreeuwden uit de wagens om hulp. Deze hulp werd spoedig verleend, helaas, het déraillement heeft menschenlevens gekost. De pakmeester Gunter werd op de plaats gedood, terwijl de machinist van ïtooy en de conducteur Wilson uit Zwolle ernstig gekwetst werden. Andere passagiers liepen geen kwet suren op. De gewonden werden naar de ziekenhuizen te Utrecht en te Zwolle over gebracht. Nader vernemen wij, dat bij de Centraal - spoorwegmaatschappij een nieuwe methode wisselverzetting was in werking getreden. Dit geschiedt van een station uit over eenige honderden meters. Bij de Hollandsche en Staatsspoorwegmaatschappij wordt deze me thode van centrale wisseiverzetting reeds toegepast. Het ongeluk gebeurde op 50 meters afstand van het station. Het was een geluk, dat de trein geen groote snelheid meer had, anders ware de ramp niet te overzien geweest. Toch staat er thans een ware ruïne voor het station, want een goederenwagen is geheel verbrijzeld. Zonderling genoeg is geen der andere wa gens gedeerd, waardoor de reizigers gelukkig met den schrik vrijkwamen. De sneltrein van 8,50 uit Utrecht, nam de passagiers meê naar Zwolle, hij had daarmee 45 minuten oponthoud. Stoornis in den dienst had verder niet plaats, de volgende treineu konden over twee vrijliggende banen pas- seeren. Voor een groot deel met centen en dub beitjes bijeengebracht. Iu de Spaarbankeu hebben ongeveer 800,000 peronen hun kapitaaltjes belegd tot een gezamelijk bedrag van ongeveer 115 milliosn gulden. Sneeuw. Volgens ingekomen berichten is het Zondag zeer onstuimig geweest op de Noordzee. Dit weder ging met sneeuwstormen gepaard. Brutale uanranding. Maaudagochtend te half 5 is de assistent der posterijen V., te Amsterdam op brutale wijze aaugerand en mishandeld. Op weg naar het Centraalstation, weid hij op de hoogte van het VVeteringsplantsoen eensklaps door 3 personen aangegrepen, en van een dezer 1 kreeg hij een slag met een stok op het hoofd dat hij gewond werd en bewusteloos ineen zakte. Op zijn geroep kwam politie toeschieten ie hem naar het gasthuis heeft gebracht om rbonden te worden. Men vermoedt wie de He-s zijn. Overreden. De 24 jarige dochter van den wisselwachter Van der Veeke, aan den overweg van den spoorweg aan den Dubbeldamschenweg te Dordrecht is Zondagavand door den trein die te half 7 van daar naar Antwerpen ver trek?, overreden. Terwijl hare moeder de boomen van den overweg sloot, had de dochter de onvoorzichtigheid kort voor den trein den weg over te steken. De trein was echter reeds te dicht bij haar, zij werd door de locomotief gegrepen en een eind weegs meegesleurd. Men vond haar op geruimen afstand tusschen de rails liggen, vreeseÜjk verminkt. De ongelukkige is nog in leven doch haar toestand is zeer zorgelijk. Brand. Door een hevigen brand, die Maandagavond uitbrak in de hoeve van den landbouwer P. v. d. A. in de Si. Jozefstraat te Tilburg, werden schuur en stal met den geheele hooi oogst, een paard, twee varkens en alle be- noodigde landbouwgereedschappen, een prooi der vlammen. Het overige vee kon bijtijds gered worden en ook het woonhuis bleet ge spaard. Het verbrande is slechts gedeeltelijk verzekerd. Droevig ongeval. Uir Veenhuizen wordt dd. 18 Oct. gemeld: Heden omstreeks half vier ure in den namiddag vond aan het le gesticht alhier een allerdroevigst ongeval plaats. De amb tenaren A. Smit eu A. Popken, alsmede een 13jarig zoontje van Popken begaven zich in een houten bak om daarmede over te steken naar de overzijde van het breede kanaal. ;uist voor de woning van den wijkmeester Niezing. Reeds meernalen deden zij op deze wijze dien overtocht in verband met de lij stervangst. Er moet door den kuaap eenige beweging gemaakt zijn, waardoor het kleine vaartuig plotseling omsloeg. In het zelfde oogenblik verdwenen Popken en zijn zoontje in de diepte, terwijl Smit zich wist vast te klampen aan het omgekeerd liggend bakje, uit welken benarden toestand hij werd gered door den heer F. Vriesema. Zoodra mogelijk werden alle pogingen in het werk gesteld om vader en zoon op te visschen, dat betrekkelijk nogal spoedig geluk te, doch helaas te laat, want alle middelen der kunst, ruim een uur lang aangewend, ver mochten niet de levensgeesten weder op te wekken. Met het lot der weduwe en hare 5 kinderen is ieder bewogen. Aanhouding. Door de politie te Maastricht is aangehouden zekere M. D. te Vaals en laatstelijk gewoond hebbende te Brussel. Hij wordt verdacht de dader te zijn van verscheidene diefstallen met braak, in de omstreken van Vaals gepleegd, o. a. ook van deu diefstal van geld uit de pastorie te Vijleu. GORINCHEM, 19 Oct. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. De prijzen der Granen waren als volgt: Ristarwe f7.a 7,15, roode dito f 6,40 a 6,75 witte dito f6,75 k 7.inl. rogge f4,50 a 4,60, buitenl. dito f4,40 a 4,50, gerst f 4,25 a 4,35, haver f3,a 3,25, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten fÓ,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 467 runderen. le qual. Kalfkoeien f190 k 200 Kalfvaarzen f150 a 160 Melkkoeien 1160 k 170 P/s jarige ossen f 90 k 100 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 50 k 60 Graskalveren f 30 k 40 Nuchtere kalv. f 11 a 14 Aangevoerd 2 vette varkens van 16 a 17 ct., per half kilo, 461 biggen van f4,— a8.— per stuk. Eieren f 1.65 a 1.75 per 26 stuks. Boter 65 a 70 ct. per Va kilo. ROrTERDAM, 19 Oct. Binnenlandsche granen. In navolging van het buitenland verkeerde de markt heden in vaste stemming en werden diverse artikelen beteekenend hooger vlug opgeruimd. De aanvoer was slechts middelmatig. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f 6.75 k f 7.60. Mindere en geringe f 0.a 0, Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.10 k 4.70. Dito mindere f 0,k 0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 7,a 7.50 mindere f 0,a 0,beste Zomer f 8,75 k 4.50 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f 2.25 k 3.80. Mindere f0.k 0. Paardenboonen. De beste f0.k 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 8,25 k 9,50 Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f8.50 k 10.75. Mindere f0.k 0. Blauwe erwten. De beste f6.50 a 7.25 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f 0.a f 0,Zomerzaad f 0,a f 0. Xanariezaad f5.tot f6.50 Vlas. In de vorige week is er op het land weder niets omgegaan, terwijl van de heden aan geboden 2400 steen ongeveer Va gedeelte koopers vond. f (Aardappelen. Spuische jammen f2.k 2.20, eldersche blauwe f 1.60 a 1.70, dito kralen f 1.60 k 1.70, Flakkeesche jammen f 1.80 a 2.10, Over maassche dito f2.a 2.25, poters f0.90 k 1.10. Veel aanvoer en tamelijke vraag. ROTTERDAM, 20 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 60 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 500 vette runderen, 1935 magere dito877 vette en graskalveren, 67 nuchtere kalveren, schapen of lammeren 0 varkens, 239 biggen, 3 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 66 act. 2e kw. 60a ct. 3e kw. 52 a ct. Kalverenle kw. 87 ct., 2de kw. 75 a ct.3de kw. 68 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Handel in eerste qualitiet vette runderen door kleinen aanvoer en in eerste qualiteit kalveren vlugger. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f24,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan 133,— H blanke Bergertraan f57, u Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.— p. 100 L Maaslevertraan f 26.p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton. u u (stroogeel) 2e h f 88.p. ton Stoommedicinale levertr. le f 99.p. ton. 2e f p. ton. BERLIJN, 19 Oct. Granen. Tengevolge van de gedeeltelijk zeer aniineerende berichten van de toongevende bui tenl. markten, opende heden onze markt zoowel voor tarwe als rogge opnieuw met eene zeer be langrijke rijzing, waardoor echter de handel ee nigszins bemoeilijkt- werd en de prijzen naderhand sterk terugliepen sluitende deze inmiddels nog ver boven die van Zaterdag. Haver merkbaar hooger, maar met niet veel handel. Aangezegd 300U ctr. tarwe en 4000 ctr. rogge. BERLIJN 20 Oct. Granen. Het blijkt uit de Amerikaansche tele grammen, dat de wilde rijzing daar ten laatste toch eenigszins tot staan gebracht wordt Tenge volge daarvan was hier de stemming tamelijk weifelend en de gisteren na beurs grif betaalde hooge prijzen moesten langzamerhand aanzienlijk verlaagd worden om kooplust te trekken. Ten slotte is er, in vergelijking met gisteren, slechts een klein avans overgebleven. Aangezegd 3000 ctr- tarwe. Haver stil en niet hooger dan gisteren te plaatsen. HAVRE, 17 Oct. Wekelijksck overzicht van BERGAÜLT en CRE.MER. De zaken zijn druk geweest gedurende deze week en het cijfer der verkoopen gaat boven de 37000 huiden, zonder de veiling van den 15de 1.1. er onder te rekenen, die trouwens slechts een ge deeltelijk resultaat opgeleverd heeft. De lichte huiden houden zich goed, tengevolge van de schaarste; de droge huiden van alle her komst zijn bijzonder gevraagd voor de Vereenigde staten en de koersen zijn rijzend. Dank nieuwe concessies toegestaan door houders, zijn er tamelijk zaken gedaan in zware ossehui- den; en deze nieuwe prijzen, die kans op winst laten aan de fabricatie, trekken de aandacht der leerlooierij, die nu veel vlugger koopt. De vreemde markten, zijn zonder verandering. Antwerpen is levendig aan de nu vastgestelde prijzen. Liverpool is vast en de vraag van En geland is altijd levendig op de markt van Ant werpen. LONDEN, 17 Oct. Bericht van F. SCHMITZ en Co. Afloop der 13de veiling. Aangeboden. Verkocht. 43899 ossen en koeien 28403 9442 droge Singapore en Penang buffel 2828 499 droge gezouten O.-I. Kurrachee 105 14273 Indische Kips 800 87i>7 Rangoon 2022 Het aanbod was matig. De gewone vraag werd vermeerderd door de kooporders voor rekening der Vereenigde Staten. De droge en gezouten huiden zijn verhandeld tegen een nieuwe verhooging van l/s d. 74 d. Eenige bijzondere soorten zijn nog hooger gegaan. De gezouten huiden hebben niet zooveel gevoeld van die stijging omdat de belet selen gesteld aan den invoer in Amerika, den inkoopsprijs te veel verhoogen. Gezouten Plata en Rio-Grande. De verkoopen gedurende dendrie laatste weken zijn niet belangrijk geweest, omdat de markten, op het vaste land den koopers meer voordeelen aanbieden. Te Liverpool heeft men verkocht: 6150 09 saladeros Gualeguay 6372/6672 pd. 5l/g d. a 5»/i6 d. Saladeros Gualeguay 52 pd. d. De prijs van bl/a d. werd geboden maar ge weigerd voor de rest der lading «Elise-Hoy* te Rio-Grande. BUENOS-AYRES, 16 October. Huiden. Voor droge loopt het seizoen ten einde. Tengevolge van belangrijke inkoopen voor de Ver.-Staten zijn de prijzen sedert het begin der maand 20pCt. gestegen. Voor gezouten huiden zal de campagne weldra beginnen. De aanvoeren trekken meer de aandacht, en wegens den uit muntenden staat waarin het vee verkeert, wordt eene goede qual. verwacht. im> n m iimmnMrarg—q? Heden overleed zacht en kalm in Iden leeftijd van bijna 87 jaren, onze innig geliefde VaderBehuwd- en Grootvaderde heer ARIE HUIJSMAN Pzn. WEDUWNAAR VAN JOHANNA UUIRIJNS. I D. QUIRIJNS-Huijsman. I J. H. D. QUIRIJNS-Huijsman. W. QUIRIJNS. 's-Grevelduin-Capelle. j P. J.VANTUSSENBROEK-Hüijsman. 1 O. W. H. VAN TUSSENBROEK. L Waalwijk. I 's Grevelcluin- Capelle, 13 Oct. 1896. te WAALWIJK, zal nam. 6 ure ter herberge van H. Klerks te ELS HOUT, voor de Erven van Sluijs- velt- Onder Oud-Heusden Hooibroeken. I Weilandgroot 1,32 heet. ingezet en verhoogd tot f1100. 2. Weiland, groot 1,10,85 heet. tot f 1600. Onder Drunen 3. Bouwland Kuiksche heide, groot 80,60 are f 1120. 4. Bouwland Nouland, groot 1.14.70 heet. f115U. 5. Weiland Nouland, groot 29^90 aren f 500.— 6. Bouw- en weiland Dekker, groot 95,10 aren f 500.— nam. 6 ureter herberge van dewed. Th. de Bont te WASPIK. Onder Emmikhoven: Weiland in deu Duil, groot 2.77,50 heet., ingezet op slechts f1400. te Waalwijk, zal als behoorende aau JAN VERHAGEN Ma- rijnuszoon te Capelle, Gemeente Capelle aan de Nieuwevaart Een perceel WEILAND, sectie E no 1250, groot 96 aren 50 centiaren. Deze verkoop wordt gehouden te Capelle, ter herberge van GEBROEDERS OCKERS in de Heistraat, 1896, telkens des avonds 7 uur. te Waalwijk, zal te KAATSHEUVEL, Provisioneel ter herberge van de Kinde ren MOMBERS, DEN ASSEM, telkens om 7 uur des avonds. Een HUIS, werkplaats, erf en bouw land te Kaatsheuvelsectie B nos 1483 en 3592, groot 4-6 aren 86 centiaren. Behoorende aan HENDRIKUS DE KORT aldaar. bekend met patronen maken. Speciaal da meswerk. Goede getuigen vereischt. AdresP. Freijssen, 's Hertogenbosch. Hij bevat onder meer Sientje laat me los (Gigerlkönigin) 's Nachts na het bal Zoo leven wij Kermis polka Terèra-boem-dejé Neêr- lands invalide Sei nicht bös Hier is de sabel De meisjes van Breda Jan brandt de lamp Wij zijn gezworen ka meraden Werners Abscheid Adeele Alles kost eeu dubbeltje De bloem van Nederland Oude tante Ach ich bin so mude Lot is dood Zeg meisje moet je niet naar de winkel Onze sol daatjes komen daar aan Daisy Bell Op naar Lombok dappere zonen Onder deze parapluie, enz. Toezending franco na ontvangst van 11 postzegels van 5 cent of postwissel van 50 cent, aan den Muziekhandel van P. VAN POLL-SUYKERBUIK, Markt Rozen daal (N.-B.) 'Vroolijker en grooter Potpourri als deze bestaat er niet.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 3