Gratis verloting Handelsberichten een prijs van f 100.— een 100.— Zitting kantongerecht Waalwijk. gelegenheid opengesteld om brieven, kaartjes en gedrukte nieuwjaarswenschen, welke men op 1 Jan. a.s. aan de gedresseerden wenscht te zien uitgereikt, reeds van 23 December af ter post te bezorgen. De bedoelde stukken zullen, ter onderschei ding van die, waarvan de bestelling op den gewonen tijd moet geschieden behooren voorzien te zijn van eeu op in het oog val lende wijze over de geheele lengte van het adres getrokken kruis, en uiterlijk 31 Dec., te 12 uren middag, ter plaatse van bestemming moeten zijn aangebracht. Het publiek wordt verzocht om. zoowel in zijn eigen belang als in dat van den dienst, van de aangeboden gelegenheid tot vroegere ter-post-bezorging bij de jaarswisseling zooveel mogelijk gebruik te maken. (Stct.) Paardenfokkerij. Ter uitvoering van het nieuw provinciaal reglement, ter bevordering van de paarden fokkerij in Noordbrabant van 14 Juli 1896, zijn door H.H. gedeputeerde staten, bij be sluiten van 17 December 1896 benoemd; a. tot keuringscommissie, de heeren:'L. J. C. Bogaerts te 's Hertogenbosch, P. den Ouden te Zevenbergen, M. Mzn. de Roon te Raamsdonk, P. H. de Bekker, te Empel en B. Snoek te Almkerk, met den heer L. G. P. Max, commies chef ter provinciale griffie, als secretaris. b. tot commissie, belast met het aan de keuringen voorafgaande geneeskundig onder zoek, de provinciale veeartsen, de heeren: P. F. Michels te Heusden, W. J. Paimans te Oss en A. J. Vlamings te 's Hertogenbosch. Ten overstaan van de leden van gedepu teerde staten, de heeren; Jhr. Jos de la Court te 's Hertogenbosch en Mr. Th. G. M. Smits van Oijen te Eindhoven, zullen in 1897 de keuringen worden gehouden te Oss 8 en 9 Februari; te Eindhoven 15 Februari; te Heus deu 22 en 23 Februari en te Zevenbergen 26 Cn 27 Februari. Waterstaat. Bij beschikking van den minister van wa terstaat zijn benoemd tot buitengewoon op zichter de heeren: J. W. Otten, bij het maken van de werken tot verbetering van de Maas onder Liendeu, Gassel en Overasselt; A. M. van Veggel te Heusden, bij de werken voor het maken van een schutsluis enz. ten be hoeve van een scheepvaartkanaal van Engelen naar Henriettewaard; A. Steendam, bij het maken van een uitwateringssluis met grond- duiker, enz. aan den benedenmoiid van het afwateringskanaal van 's Hertrgenbosch naar DroDgelen; B. J. van de Klyppe bij het ma ken van een gedeelte var/ het Zuider afwa teringskanaal onder Raa.msdonk. Past op jiff dubbeltjes. ^.00[ .P0''Aie te Steenbergen is een gezelschap reizehde muzikanten aangehouden, dat er bijnuitsluitend werk van maakte nieuwe dubbeltjes en kwartjes in te wisselen, waarbij vele personen werden opgelicht. e. vrouvyen van het gezelschap die de eigêlijken diefeggen zijn, waren bij de arresta tie gevlucht. Moord in dc Van Ëcghenstraat te Amsterdam. Het slachtoffer van den moord in de Van Eegheostraat is herkend. Het. meisje heet Hendrika Bejer en was dienstbode bij de familie Teutenberg, wonend Parkweg 66. Dit gezin had eenige dagen eene reis naar Duiischland ondernomen, zoodat Hendrika zich alleen in de woning bevoud; dit vertelde zij ook Vrijdagmiddag aan een winkeljuffrouw in de P.C. Hooftstraat, bij wie zij een rouw- kaartje had gekocht, en die, toen haar de hoed van de vermoorde werd getoond, dit voorwerp ook terstond herkende. Hendrika hield verkeering met een ambachtsman, zekeren J. met wien zij de afspraak had gemaakt, dat zij elkander, wanneer de jongeling van zijn werk kwamzouden tegemoet loopen. Dit gebeurde meer: Hendrika liep dan den ge wonen weg, Parkweg. Van Baerlestraat, P. C. Hooftstraat. Ditmaal is zij van den weg afgeweken, misschien omdat zij het rouw- kaartje brengen wilde aan eene vriendin in de Van Eeghenstraat, Het koopen van dat kaartje kan in verband staan met de om standigheid, dat haar vader acht dagen geleden gestorven is. Het is dus wel mogelijk, dat een vriendin haar na het overijden van den vader eenige belangstelling had getoond en het kaartje dienen moest om haar daarvoor te bedanken. De beminde van het vermoorde meisje heeft Vrijdag van 2 uur 's middags lot 10 uur 's avonds bij zijn baas moeten zonder ophouden, zoodat hij aan de met Hendrika gemaakte afspraak geen gevolg kon geven. Het schijnt, dat Hendrika aanvankelijk het plan opgevat had bij hare familie op de Rozen gracht te gaan eten, doch later heeft ze besloten maar op den Parkweg haar eigen pot te koken. Hoe dit zij. des avonds werd zij niet door hare familie gemist. De vuil gedragen muts en het stuk van den mantel op het lijk gevondeD, blijken nu waarschijnlijk aan haar zelve te hebben toebehoord Hendrika had een stiefmoeder, een zuster en een broer van omstreeks 15 jaren. De vrijer der zuster werd Zaterdag getroffen door het in de dagbladen vermelde signalement, hij begaf zich naar het politiebureau op het Leidscheplein en erkende bij het lijk gebracht onmiddelijk de zuster zijner beminde. Ook het broertje en audere familieleden der vermoorde, ook haar voogd, zijn Zaterdag avond door da politie ontboden en verschenen. Van twijfel is geen sprake meer. Intusschen zoekt de justitie voorloopig zon der vrucht naar den dader. De kennissenen familieleden van het slachtoffer kunnen niet het flauwste licht over de misdaad verspreiden. Omtrent den moordenaar komt nog niet veel licht. Onder de personen die beweerden iets van hem te weten, was ook een dienst meisje uit de P.C.Hooftsiraat, dat gistermorgen was aangesproken door een man, die volgens de beschrijving geleek op den verdachte. Of deze verklaring waarde heeft, zal de uitkomst der recherche moeten leeren. Het onderzoek naar den dader wordt nog steeds voortgezet, maar tot nu toe helaas zonder gevolg. Tal van personen worden gehoord en ook zijn er eenigen tijdelijk in arrest gehouden. Zoo is er een man aange houden, die buiten de Raampoort met een valschen baard liep maar bij onderzoek bleek dat men hier met een min ot meer onschuldige stellerij te doen had. Tot gisteravond laat duurde het verhoor voort. Een persoon, van wien enkelen be weerden, dat hij verdacht had rondgeloopen in de buurt van de Van Eeghenstraat, werd telkens ondervraagd. Vermoedens zijn er overigens maar zeer weinig tegen hem. In verband hiermee, wordt de volgende mede deeling gepubliceerd. „De commissaris van politie in de 3e sectie verzoekt den persoon, die zich Zondag-avond omstreeks 8 uur in de P. C. Hooftstraat bevond, en daar zijn oog gevestigd hield op een persoon, die daar min of meer verdacht rondliep en door een rechercheur werd uitgenoodigd mee te gaan naar den politiepost bij het Concert gebouw, zich ten spoedigste te vervoegen aan het bureau van politie op het Leid- sche plein." Deze oproeping is een gevolg hiervan Een jongmensch werd in de P. G. Hooft straat opgemerkt door een rechercheur, die meende dat hij zich "nog al verdacht voor deed. Ook een voorbijganger scheen iets bizonders aan hem te vinden, en zijn signa lement kwam overeen met het nogal ruim signalement dat van den moordenaar wordt gegeven; lang, met een kneveltje, gekleed in een lange jas, en met een deukhoed. De pantalon was niet grijs maar kon verwisseld zijn. Kort en goed, deze heer werd voor den heer Dusser de Barenne en den officier van justitie gebracht, en nog gisteravond ge confronteerd met de getuigen." Onder deze getuigen bevinden zich ook 2 meisjes van een jaar of twaalf, die in de Van Eeghenstraat geloopen hebben en mee- nen dat zij den moordenaar hebben kunnen gezien. Zij waren Zaterdag en Zondag geruimen tijd op het politiebureau, en werden nu Zaterdagavond tegen halfelf uit het bed gehaald tot herkenning van bovengenoemde verdachte. De vader kwam mede en maakte eene scène. De man was een weinig opge. wonden en beweerde, dat de kinderen op het politiebureua onvoldoend eten gehad hadden, dat zij het thuis beter hadden, enz. Men bracht hem aan het verstand, det de behan deling der zaak het verhoor van de beide meisjes vorderde, en de vawer was al heel spoedig gekalmeerd door andere argumenten, waarmede ook de kleinn tevreden waren. De ionge man, die in de P. C. Hooftstraat was aangetroffen, werd door geen der getuigeD herkend, alleen een man beweerde pertinent hem op den Parkweg te hebben gezien, wat door den verdachte ontkent werd. De jonge man zeide dat hij zelfs de Van Eeghenstraat niet kende. Om twaalf uur des nachts was hij nog niet ontslagen, Nog een man is er, die wellicht aanwijzing zou kunnen doen. Hij is de particuliere nachtwaker oubezoldigd rijksveldwachter die in de wijk tusschen den Parkweg en de Van Eeghenstraat de ronde doet. Deze is niet op het oogenblik van den moord in de Van Eeghenstraat geweest, doch hij is op zijn wandelingen wel een keer of wat een heer tegengekomen van ongunstig uiterlijk „met een gezicht alsof hij wel tot een misdaad in staat was." De nachtwaker is er zeker van dat hij den heer herkennen zal als hij hem weer zal zien. In verband met den moord is het van belang de bizonderheden nog eens mee te deelen van de in hoofdzaak reeds bekende aanranding, die in den avond van 11 Dec. heeft plaats gehad. Mejuffrouw Elisabeth Alida Jacobi, begaf zich dien avond als gewoonlijk van haar dienst in de Van Baerlestraat langs het hek van de ijsbaan naar de Daniel Stalpertstraat, waar zij woont. Zij had reeds eenigen tijd een man met lange jas voor zich zien loopen, die bij eeu gedeelte, waar geeu lantarens staan, de straat scheen te willen oversteken en naar haar toekwam. Het sloeg toen juist negen uur. „Is dat niet negen uur vroeg hij en op hetzelfde oogenblik haalde hij de handen uit zijn zakken, stak haar tweemaal mee een scherp voorwerp in den arm en toen in de borst. De laatste stoot veroorzaakte een wond, die later bleek niet ernstig te zijn. Op het zelfde oogenblik had de man echter het licht vaD een fiets gezien en giug hij aan den haal. Het was de heer J. F, Zweers, uit de Jacob van Campenstraat, die tot redding opdaagde. Hij bracht het verschrikte meisje naar huis. Van den dader was niets meer te bekennen. Gelijk men weet wordt vermoed dat de dader van deze aanranding ook de moorde naar is. Het gat in de japon van 't meisje was ongeveer een centimeter lang. Het is gebleken dat het slachtoffer het r; uwkaartje, dat zij gekrdit in de P. C. bezorgd heelt bij een dame n« den Parkw, g. dis voor de verzending naar Duitschland zr-u zorgen. YV'j ai schijn lij k is zij toen op den terugweg aangevallen. Woensdagmorgen lü uur wordt het 'lijk van de verslagene van de Rozengracht naar het kerkhof de Diefde gebracht. Uit het onderhoud met de stiefmoeder v in de vermoorde Hendrika, die in haar eèr'e bij uitstek goede stiefdochter verliest, deelt de Echo nog mede De vrouw, nog onder den indruk van het zoo pas ontvangen bericht over deze historie, verklaarde ons het volgende Z.j kon niet begrijpen dat Hcadtika vij anden had. Ze was goe 'ig, mededeelzaam en had nog bij het leden en sterven aan haar vader getoond, het hart op de rechte plaats te hebben. Zelfs had ze voor enkele onkosten, verbon den aan de begrafenis van haar vader, die ze zielslief had, hare sieraden verpand om hare stiefmoeder te hulp te komen. Het be drag, door haar daarvoor bekomen, had de wed. Beijer echter niet ontvangen. Als het bedrag aan geld niet aanwezig is in hare kist in perceel 66 aan den Parkweg, kan hier voor de politie eene aanwijzing zijn voor diefstal, daar op het lijk slechts zijn gevonden een rijksdaalder, een tiamkaartje en eenige waardelooze voorwerpen. Ook spraken wij met den jongen meubel- bekleeder De Jager. Hij was natuurlijk hevig ontsteld bij het zien van het lijk van haar, met wie hij een maal hoopte verbonden te worden in den echt. Zij was altijd goedig in den omgang en ofschoon haar vader kaïholiek was, (De Jager was protestant) had deze haar altijd vrij gelaten in haar keuze omtrent De Jager, en bestond steeds goede harmonie tusschen de familieleden van beide zijden. Dit als tegenspraak tegen enkele praatjes van buren en geruchten met den moord in verband staande. De jongeling verklaarde niet te begrijpen hoe iemand tegen haar een wrok kon hebben. Ondanks het scherpe onderzoek is op de plaats des onheils geen mes gevonden. Dit vermoeden wordt eenigzins ondersteund doordat op de plaats waar zij neergevallen is, in de van Eeghenstraat glaswerk is ge vonden, scherp gepunt, en de eerste aatnve- zige geneesheer dr. v. Coevorden verklaarde dat de wonde, die door verbloeding doodelijk werd, is toegebracht met een klein scherp voorwerp, hetgeen kon zijn geweest een pennemes, een scherp stuk ijzer of glas, of iets dergelijks. In elk geval zal het onderzoek, door de politie ingesteld, hierover weldra 't noodige licht verspreiden. eön .7 n u 50. bij lotingte worden toegewezen aan de gelukkige houders van de nummers, welke daarvoor in aanmerking komen. 1c oeginnen met No. 3 van den volgen den jaargang van dé NED. ILLUSTRATIE, 0,1 <7S "u het GEÏLLUSTREER- D.& 2» 0 .y D U SL iD, zal elk exemplaar van eeri Imi-ander nummer worden voorzien. Stel er vers -Lijnen tot aan den trekkings dag m Maart c x. Den bladen van het Ge- illustreerd Zondagsbladdan zal elk dier bladen gestempeld zijn met een verschillend nummer. Do houder daarvan heeft dus tion kan sen VY ij behoeven onzen lezers er wel niet op te wijzen, dat waar zulke buitenkansjes worden geboden en wel zonder dat eeni- Lcn inlog wordt gevorderd, het Ge- iliUMiec;d Zondagsblad een alleraardigste uitgave is. Reeds op ziclizelve is het blad door zijn schat van keurige novellen, boeiende ver halen en g'roote geïllustreerde romans een algemeen gewilde Zondagslectuur. Het verschaft elke week in acht groot folio pagina's, lal van prachtige gravures en onderscheidene geïllustreerde anecdoten, prijs raadsels, puzzles, enz. waardoor het de vriend des huizes is in menig gezin. En het wordt geleverd tegen zoo goed- koopen prijsdat niemand zich het genot van een zoo fraai tijdschrift behoeft te ont zeggen. Wij kunnen clan ook onzen abon- né's, voor zooverre zij nog niet ge abonneerd mochten zijn op het Ge- illustreerd Zondagsblad, slechts op wekken om zich daartoe bij ons aan te melden. In een der eerstvolgende nummers wordt ook het begin gemaakt van een grooten ge- il lus oreerde roman, met talrijke vervolgen, getiteld Kapitein Shannon, waarop wij in liet bijzonder de aandacht vestigen. Het is een roman die in het buitenland enorme opgang maakte. Spannend als het geheele verhaal is, zal de opname daarvan niet nalaten den lezers van het Geillustreerd Zondagsblad in liooge mate aangenaam te zijn. Onderstaand inteekenbiljet gelieve men ingevuld spoedig aan ous bureel te laten bezorgen, opdat men het hegin van dien roman ontvange. DE UITGEVER. - ---.L.L Van 18 Dec. 1896. H. J. S. te Capelle, openb. dronkens. f 2 b. of 2 d. h,; P. E. te Loonopzand, strooperij f 1 b. of 1 d. h.; K. V. '3 Bosch, voerwezen enz. 10 f 2 b of 1 d. h. 2» f 0 50 b. of 1 d. h.; 1 J. a. de B.' 2 F. v. d. P. beiden te Waalwiik, nachtgerucht en openb. dronkens. snb 1 en 2 f 3 ieder b. of 2 d. h. sub 2 f 2 b. of 2 d. h.; A. J. v. D. te Waalwijk, dronkens. f 2 b. of 2 d. h.; L. C. van G. te VVaalwijk, dronkens. f 5 b. of 3 d. h.; A. de W. te Drunen, dronkens. f 2 b. of 2 d.' h.* N. de W. te Drunen, idem f 2 b. of 2 d. h., L.' ▼an M. te Kaatsheuvel, dronkens. f 2 b. of 2 d. h.; H. v. d. W. te Kaatsheuvel, dronkens. f 2 b! of 2 d. h.; C. J. V. te Baardwijk, overtred. be volkingsregisters f 0.50 b. of 1 d. h.; A. de V. te Kaatsheuvel, pol. overtr. f 0.50 b. of 1 d. h.; P. P. te Kaatsheuvel, overtr. prov. reglement f Ó.50 b. of 1 d. h.; B. V. te Drongelen, vischdelict twee b. van f 3 of 2 d. h., verbeurdverklaring der fuik, uitlevering derzelve of 1 d. h.; J. F. K. te Waal wijk, dronkens. f 2 b. of 2 d. h.; P. M. L. te Waalwijk, dronkens. f 2 b. of 2 d. h.; L. J. K. te Waalwijk, dronkens. f 2 b. of 2 d. h.; 1 P. K. en 2 B. J. M. beiden te Sprang, straatschenderij f 3 b. of 2 d. h. ieder; J. P de J. te Sprang, overtred. drankwet f 50 b. of 20 d. h.; A. v. d. S. te Capelle/ overtr. prov. reglement, f 0.50'b. ol' 1 d. h.; M. J. v. A. te Waalwijk, dronkens. f 2 b. of 2 d. h.; M. T. te Capelle, dronkens. f 2 b. of 2 d. h.; W. de J. te Kaatsheuvel, overtreding prov. reglement f 0.50 b. of 1 d. h.; J. T. te Loonopzand, overtr. veldpolitie f2 b. of 2 d. h.; H. v. U. te Waalwijk, politieovertr. f 0.50 b. of 1 d. h. De ondergeteekende wenscht geregeld bij zijn courant te ontvangen het Geillustreerd Zondagsblad, wekelijks in acht groot tolio pagina's met tal van gravures verschijnende, tegen den prijs van 30 cent per kwartaal, franco per post 3772 cent. WOONPLAATS: NAAM: Wij komen onzen lezers eene belangrijke mededeeling doen. De uitgevers van de NED. ILLUSTRA TIE met hare editiënals GEÏLLU STREERD ZONDAGSBLAD enz. welk laatste wij voor de abonnenten op onze courant tegen uiterst geringen prijs verkrijg baar stellen en dan ook door zeer velen wekelijks bij hun Zondagsnummer wordt ontvangenhebben een alleraardigst plan ontworpen om den lezers daarvan verrassin gen te bereiden. Zij hebben de som van TWEEHON DERD EN VIJFTIG GULDEN be schikbaar gesteld om, verdeeld in GORINCHEM, 21 Dec. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. De prijzen der Granen waren als volgt: Ristarwe ('7.— a 7,25, roode dito f6,25 a 6.50 witte dito f6,25 A 6,75, inl. rogge f45 0 a 4 70 buitenl. dito f4,40 a 4,75, gerst f4,50 a 4,60, haver t 3,— a 3,2oduiveboonen f6,50 a 6.75, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 83 runderen le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien P/ai jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f180 f130 1140 f 90 f 80 f 50 f 40 f 10 Aangevoerd 2 vette varkens van 14 a 16 per half kilo, 72 biggen van f4,— a8- stuk. Eieren f 1.30 a 1.40 per 26 stuks. Boter 60 a 65 ct. per 1 /2 kilo. ft 200 a 150 ft 160 ft 100 a 90 a 60 ft 50 f» 13 ct., - per ROTTERDAM, 21 Dec. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.— ft 4.50. Dito mindere f 0,ft 0. Flakk' en O verm. Winter f6,60 a 7.10; mindere f0,- a 0,-; ber-te Zomer f4,— a 4.40; mindere f0,— a 0.—. Haver. De beste f2.25 ft 3.25. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f5.20 ft 5 60. Duiven boonen van f0.— a 0.—. Bruine boonen de beste f 6,50 a 8.50 Mindere f 0.ft 0. Witte boonen. De beste f7.— ft 9.—. Mindere f 0.0. Blauwe erwten. De beste f6.— a 6.75 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.afO,Zomerzaad f0,af 0. Xanariezaad f 5.50 tot f6.75 Aardappelen. Spuische jammen f2.10 a 2.30 Geldersche blauwe f 1.80 ft 1.90, dito kralen i 0.—, Flakkeesche jammen 1" 2.10 a 2.20 Over- maassche dito f2.30 a 2.60, poters fl.— 'i 1.10 champions f 1.25 a 1.50. Weinig aanvoer en vraag.

Echo van het Zuiden | 1896 | | pagina 4