Notaris li A NT, Inboedel, Notaris RANT, Men vraagt te Antwerpen Schoenmakers, SNIJDER. een compleeten netten Telegrammen. BINNENLAND. Handelsberichten. OM CONTANT GELD publiek verknopen publiek verknopen en éen bekwaam Antoon Tielen, Waalwijk, een Leerling en een aan komend Zetter Zitting kantongerecht Waalwijk. op DINSDAG 6 April 1897, Kijkdag op den dag van— en ge durende 2 uren vóór- de verkooping. op Woensdag 24 Maart 1897, DEFINITIEF ter herberge van JAN VAN SCHIJNDEL te Baardwijk op Woensdag 7 April 1897, trachten, gemeenschap te openen met het hoofdkwartier van kolonel Vassos, en de voornaamste strategische punten van het eiland. De moesjavir van Chania heeft de procla matie waarbij het dragen van wapenen ver boden wordt, in stiptere bewoordingen her nieuwd.Ook heeft hij gelast dat de koffiehuizen en winkels op de kaden na zonsondergang gesloten moeten worden; het schijnt dat men bang is voor ongeregeldheden onder de mohammedaansche bevolking bij hetpatrouil- leeren van de soldaten der vreemde oor logsschepen. In den omtrek van Chania, aan den rand van het gebergte, wordt hier en daar nog geschoten, maar tot ernstige botsingen is het niet gekomen. In de richtiug van Kisamo zijn kanonschoten gehoord; men vreest dat de opstandelingen Kisamo beschieten met de kanonnen die zij te Kandano buitgemaakt hebben. De Engelsche kruiser Astrea is naar Beiroet gezonden, waar men bevreesd is voor bot singen tusschen de Turken en de Grieken. Volgens den berichtgever van de Standard te Konstantinopel zijn aldaar 250 nieuwmodel torpedo's van Duitsch fabrikaat ontvangen, tot versperring o.a. van de havens van Smyrna, Salouiki, Alexandrette en Prevesa. De Porte zou, volgens eeu bericht uit Athene, 50,000 man uaar de Servische grens zeoden. ATHENE, 14 Maart. In een onderhoud met de admiralen, Zaterdag gehouden, hebben de aanvoerders der opstandelingen eenstem mig verklaard de annexatie van Kreta bij Griekenland te willen. Er is nog geen in structie betreffende de autonomie ontvangen; hierover zullen de admiralen en consuls eeu manifest openbaar maken. 15 Maart. In de kamer heeft de minister van buitenlandsche zaken de nota der mo gendheden uedergelegddie het antwoord behelst op de nota van Griekenland. Hij heeft zich voorbehouden mondeling mee te deelen wat de regeering meent bij dit ant woord te moeten opmerken. De minister van oorlog heeft een ontwerp van wet ingediend, waarbij de aanwerving van Grieksche vrijwilligers wordt veroorloofd en de vorming van een PhilhelleeDSch legioen met vreemdelingeu. CHANIA 15 Maart. Kreta is volkomen overgeleverd aan roof en plundering: er bestaat geen enkel gezag meer. LONDEN, 15 Maart. De Daily Chronicle zegt, tot de mededeeling gemachtigd te zijn, dat het toepassen van dwangmaatregelen tegen Griekenlanddoor het blokkeeren van de kust van Kreta en van enkele nog niet ge noemde Grieksche havensWoensdag zal beginnen. Thans is Griekenland een formeel ultimatum gesteld. KEULEN, 15 Maart. De Kolnische Zeitung heeft bevestigiug ontvangen van het bericht dat de staatssecretaris van marine, admiraal Hollmann, zijn ontslag heeft ingedtend. M ...ijiwyiaMjgpa WAALWIJK, 17 Maart 1897. Examen normaallessen. Bij het jl. Zaterdag gehouden examen zijn van de 10 sollicitanten voor de le klasse der normaallessen 6 toegelaten, de overige vier kunnen plaats nemen in de voorbereidende klasse, waarvoor, behalve deze vier, nog acht zijn aangenomen. Een sollicitant, die ziek was, mag op Zaterdag 3 April nog examen afleggen. Slechts ééne sollicitante, die niet de voorbereidende klasse gevolgd had, kan tot de le klasse worden toegelaten; ze kwam dan ook nog van eene andere inrichting voor onderwijs. Baldadigheid. Maandagavond had een troepje Baardwijk- sche jongelui er genoegen in om eens naar Bezooien te trekken eu daar wat baldadigheid en kwajongensstreken uit te voeren. Nadat allen tamelijk wel aan Bachus ge offerd hadden, begonnen ze wat veel lawaai te maken in de herberg van M. v. d. Kolk, wat dadelijk aanleiding gaf tot een grooten oploop van volk. Toen ging de veldwachter van Bezooien naar hen toe, hen aanmanende zich wat bedaard te houden; zij begonnen hem echter uit te jouwen en te schelden. Het zijn allen jongeluitjes, die meer met de politie hebben kennis gemaakt. Zij zullen zeker hun verdieude straf niet ontgaan. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken bij J. S. alhier. De dader of daders hebben zich door inbraak toegang verschaft en eenige flesschen likeur en sterken drank enkele kistjes sigaren en een bus thee mede genomen Men veronderstelt, dat men hier meer te doen heeft met lui, die een pretje wilden hebben, dan met werkelijke dieven, maar toch bestaat er veel kans, dat als zij bekend wor den, dit lolletje duur zullen moeten betalen. De daders zijn nog oubekend. Veeverzekcring. In de Maandagavond te Bezooien gehouden vergaderiug van veehouders, zijn 136 stuks vee aangegeven ter verzekering. 't Is ons een waar genoegen te constateeren dat de landbouwers en veenouders in de Lang straat tot het besef komen, dat, willen zij hun toestand verbeterd zien, zij moeten beginnen met zichzelf te helpen, waartoe zij best in staat zijn, als zij zich aaneensluiten. Wedloop tusschen een burgemeester en een hardioopcr. Dat er vaak onder de met gezag bekleede personen zijn, die niet de minste geschiktheid voor hun ambt bezitteD en zich zelve en hunne betrekking bespottelijk maken, is een treurig maar algemeen bekend verschijnsel. Hierbij komt dan nog dat zulke lui dadelijk schreeuwen over bespotting van het gezag als men met hunne dolle streken durft lachen. En in waarheid hebben zij alleen de schuld en maken zij zeiven het gezag bespottelijk dat zij vertegenwoordigen. Zoo gaf de bur gemeester eener naburige gemeente dezer dagen aan zijne gemeentenai en eene gratis voorstelling, waarin hij zelf in hoogst eigen persoon een der hoofdrollen vervulde. 't Gebeurde namelijk te Waspik verleden Zaterdag, dat een hardlooper daar zijn kunst wilde vertoon en zonder verlof te hebben ge vraagd aan het hoofd der gemeente; deze ontmoette hem in Benedenkerk en sommeerde hem met de gebruikelijke termen „in naam der Koningin, ophouden." De gesommeerde zette zijn ren voortde 'burgemeester hem na; juist was daar ter plaatse een. tuin, dien men rond kon loopen de hardlooper voorop, zingende: „op naar Lombok", de burgemeester hem in draf achterna; na dit spelletje eeu wijl volgehouden te hebben tot groot genot der toeschouwers, vluchtte de hardlooper in zijn logement gevolgd door de burgemeester; de hardlooper vluchtte daar in een bedstede en hijgend droop de burgemeester at. Zou nu zoo iets 't prestige van den burgemeester niet erger benadeelen dan de scherpste critiek op zijne handelingen. En dit is toch zijn eigen toedoen. „De Utrecht." De directie der Rotterdamsche Lioyd heeft de namen gepubliceerd der bemanning, 36 zeelui van de Utrecht,, die, er kan thans wel haast niet meer aan getwijfeld worden, schipbreuk heeft geleden in de gol van Bis- caye. Naar men -uit Rotterdam schrijft, ligt het vermoeden voor de hand, dat de be manning het slachtoffer geworden is, van eene ontploffing, die in de aanwezige lading, voor zoover die uit ammunitie bestond,bestemd voor Atjeh, ontstaan kan zijn. Een milioenen erfenis. De te Rotterdam woonachtige familie van iemand, die als koloniaal naar Indie was ver trokken, ontving bericht van zijn overlijden en dat hij een erfenis had nagelaten. De familie is tamelijk uitgebreid, oom Die, vertelde het aan tante Die, neef A. aan nicht B. en ieder fantaseerde er op zijn eigen houtje nog wat bij, zoodat men ten slotte een heel verhaal kreeg. Omtrent die nalatenschap vooral, had den de neefjes en nichtjes hun verwachtingen hoog gespannen, en geen wonder. In zoo'n ver land gebeuren allerlei wonderlijke dingen, wat hier onmogelijk is, kan daar heel goed en daarom werd het verhaal, dat ten slotte in de familie de ronde deedals zou de overleden neef koloniaal van een schatrijken koffieplanter in Indie milioenen geërfd hebben, onvoorwaardelijk geloofd. Hoe nu die dubbeltjes los te krijgen? Dat kon niet beter dan met de hulp van een zaakwaarnemer en eindelijk vonden de fami lieleden zoo iemand, die hen bereidwillig zijn hulp beloofde en er wel voor zorgde, dat de verwachting omtrent de erfenis, die intusschen al tot een bedrag van veertig millioen op z'n minst gestegen wasgespannen bleef Natuurlijk had de zaakwaarnemer verschei dene kosten te maken, er moesten brieven en requesten geschreven worden en de kosten voor porto's eu zegels enz. kon hij niet voor schieten. Maar dat was geen bezwaar, voor wat hoort wat, de familie betaalde alles wat de zaakwaarnemer zeide noodig te hebben want van die „veertig millioen» zou toch nog genoeg overblijven. Die voorschotten liepen al tot een aardig bedrag op, maar ten slotte kreeg men toch zekerheid: de neef was werkelijk in Iudie overleden, had werkelijk een erfenis nagelaten die berustte bij de wees- en boedelkamer te Soerabaya en die erfenis bedroegf 65. Nu was natuurlijk de zaak waarnemer het kind van de rekening, men eischte van hem 't geld terug, maar daar kwam deze niet in en het gevolg is, dat men de politie hierin betrokken heett. De zaak is bij de 3e aldeeling, bureau Meermansstraat in onderzoek, maar hoe de uitslag van dat onderzoek ook zijn zal. naar hun duiten zullen de erfgenamen wel kunnen fluiten Nader vernemen wij, dat de zaakwaarnemer de 55 jarige W. den laats:en tijd zonder vaste woonplaats was en dan bij dit; dan weer bij een ander lid der familie een onderkomen had. Verscheidene dagen verbleef hij onder het dak eener oude weduwe aan de Vier- windenstraat, de moeder van een koloniaal. Gisteren werd de zaakwaarnemer op het politicbureau in de,Meermansstraat in verhoor genomen! Hij bevindt zich op viije voeten. Atjeh. De correspondent der N. R. Ct. te Batavia seint onder dagteekening van 15 Maart. Luitenant-kolonel van Heutsz is met 800 man van Indrapoeri uit tegen den vijand opgetrokken. De vijand werd verdreven, Zes minderen werden gewond. Druucti, 16 Maart. In het koffiehuis van den heer J. H. Jansen alhier, had gisteren avond met een drietal leden van het districts comité te Waalwijk der Tentoonstelling van Noordbrabantsche Nijverheid eene bespreking plaats met de nijveren dezer gemeente, die plan hebben aan de tentoonstelling deel te nemen. Als exposanten hebben zich reeds opge geven de volgende schoenfabrikanten J. H. Jansen, Fians Pennings, H. Greve, J. Ypelaar-Van de Wiel, J. van Drunen en Th. van Delft; en verder C. Bataille horlo gemaker, W. Verhoeven koperslager, J. Snij ders timmerman en J. Leeuwma,schoenmakers gezel, inzending van patronen voor schoen werk. Verder waren tegenwoordig de burge meester en de secretaris. De burgemeester van Drunen wien in deze alle eer toekomt, werkt het comité zeer in de hand en wel in die mate, dat Drunen hoogstwaarschijnlijk op eene voor die plaats waardige wijze zal vertegenwoord zijn. De voorzitter van het comité betuigde daarvoor op de meest hartelijke wijze dank. De burgemeester verklaarde dat hij zich gaarne die moeite heeft getroost eu gat verder uitzicht aan het comité dat het aantal nog zal vermeerderen, men dacht wel op 15 of 16 exposanten te zullen komen. Voor den geregelden gang dezer aangelegenheid is te Drunen een plaatselijk comité gevormd, samengesteld als volgt De burgemeester, voorzitter. J. H. Jansen, 2e C. Bataille, lid en De gemeente - secretaris, secretaris der commissie. Wij hopen dat de andere gemeenten aan Drunen een goed voorbeeld zullen nemen. Redactie. Van 12 Maart 1897. 1 J. van A. 2 C. v. H. 3 O. v. T. allen te Sprang (overtreding algem. veiligheid) sub 1 en 3 ieder t' 3 b. of 3 d. h. ieder; sub 2 vrijgesproken. J. v. W. te Loonopzand, overtr. veldp., 1' 3 boete of 2 d. h. 1 J. de V., 2 F. M. S., 3 T. v. d. H., 4 J. B. M. O. allen te Baardwijk, pol. overtred., sub 1 en 3 ieder f 2 b., sub 2 en 4 elk f 4 b. of 1 d. h. ieder. 1 J. J, de V., 2 A. M. v. D., 3 H. v. G., 4 J. T. allen te Baardwijk, pol. overtred., ieder 1 b. of 1 d. h. ieder. M. C. K. te Baardwijk, als- voorf 1 b. of ld. h. A. F. V. te Waalwijk, overtred. wet kinderarbeid, 4 boeten van f 3 of 3d. h. voor iedere boete. J. A. v. B. te idem, alsvoorf 6 b. of 3 d. h. O. T. de K. te idem alsvoor, f 6 b. of 3 d. h. L. B. te Vlijmen, over tred. drankwet, f 10 b. of 5 d. h. G. v. d. B. te Tilburg, jachtdelictlo. 3 b. van f 2, 2o. f 4 b. of 1 d. h. elk der 3 eerste boeten en 3 d. h. voor de laatste boete. C. B. te Waalwijk, dronken schap, f 2 b. of 2 d. h. J. A. v. D. te Waalwijk, dronkenschap, i 2 b. of 2 d. h. N. A. D. te Waalwijk, i' 2 b. of 2 d. h. L. J. v. O. te Be zooien, pol. overtr., f 1 b. of 1 d. h. C. D. te Waalwijk, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. A. P. te Kaatsheuvel, iachtdelict, f 10 boete of 4 d. h. 1 A. K., 2 G. W., 3 A. K. allen te Capelle, orde verstoring in dronkenschap enz., sub 1 i 5 b. sub 2 twee b. van f 4, sub 3 drie boeten van f3 of 3 dagen h. voor elke boete. 1 J. K., 2 J. J. O., 3 O. v. C., allen te Baardwijk, overtr. pol. verord., ieder f 2 b. of 1 d. h. iedere boete. 1 H. v. G., M. D. te Baardwijk, 3 H. v. d. K. te Doe veren alsvoorSieder f 1 b. of 1 d. h. iedere b. M. M. A. S. te Waalwijk, pol. overtred., f 3 b. of 2 d. h. A. v. H. te Baardwijk, vischdelict, f 2 b. of 1 d. h. met verbeurdverklaring van den visch en de schop; of betaling van f 1 er. f 1,50 of 1 d. h. voor elk bedrag. A. K. te Sprang nachtgerucht, f 3 b. of 2 d. h. T. v. B. te He- dikhuizen, alsvoor, f 3 b. of 2 d. h. N. de J, te Waspik, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. G. v. d. B. te Tilburg, jachtdelict, f 5 b. of 3 d. h. H. v. V. te Waalwijk, dronkenschap bij herhaling, eene week hechtenisstrat. 1 C. B., 2 L. M. te Loon- opzand overtr. veldpol., ieder f 3 b. of 2 d. h. G. v. d. B. te Tilburg, jachtdelict, ',f 3 b. of 2 d. h. W. v. d. V. te Waalwijk, pol, overtred., f 1 b. of 1 d. h. J. J. V. te Waalwijk, alsvoor, f 2 b. of 1 d. h. H. B. te Drunen, jachsdelict, 2 geld boeten van f 15 of 4 d. iedere boete met verbeurd verklaring van het geweer en vernieling daarvan. 1 A. M., 2 P. M. te Udenhout. ieder f 10 b. of 4 d. h. iedei. G. T. II. V. te Waalwijk, pol. over tred., f' 1 b. of 1 d. h. W. K. te Sprang, weder rechtelijk niet verschijnen als getuige, f 5 b. of 3 d. h. J. K. te Sprang, alsvoor, f 5 b. of 3 d. h. A. S. te Bezooien, dronkenschap, f 1 b. of 1 d. h. GORINCHEM 15 Maart. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f7,a 7,15, roode dito f6,25 a 6,50 witte dito f6,25 a 6,50, inl. rogee f4,40 a 4,50, buitenl. dito f4,20 a 4,35, gerst f 4,a 4,25, haver f3,3,20, duiveboonen f6,25 a 6.50, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 74 runaeren f150 160 f130 a 140 f140 h 150 f 70 k 100 f 80 90 f 50 a 60 f 30 40 f 8a 10 le qual. Kalfkoeien Kalf vaarzen Melkkoeien l'/a jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 16 vette varkens van 20 a 21 ct., per half kilo, 380 biggen van f9,a 10.per stuk. Eieren f 0.70 a 0.75 per 26 stuks. Boter 45 a 50 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, 15 Maart. Binnenlandsche Granen, üe markt was heden weder ruim voorzien doch de kooplust traag zijnde moesten verschillende artikelen lager wor den afgegeven. Tarwe vooral werd gedrukt en waren verkoo- pers dan ook ten sloffe verplicht eene verlaging van 20 cent in te willigen waartoe de kooplust merkbaar verbeterde. Per heet. f 5.50 a 6.30, puike qual. nog daarboven en per 100 kilo f7,25 a 7,90. Canada ontbrak heden. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassehe De beste f 3.60 it 4.00. Dito mindere f0,A 0. Gerst, /eeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 5,50 a 6.50 mindere f' 0,a 0,beste Zomer f3,50 a 41(1; mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.25 A 3 50. Mindere t'0.a 0. Paardenboonen. De beste f4.50 5 30. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 4,a 7, Mindere f 0.0. Witte boonen. De beste f0.a 0. Mindere 10.h 0.--. Blauwe erwten. De beste f5.50 a 6.25 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.ai'ü,—Zomerzaad f0,af 0. Xanariezaad 1 5.tot f6.75 ROTTERDAM16 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 60 paarden, 0 veulen, 0 ezels, 645 vette rundereu, 658 magere dito, 166 vette en graskalveren, 697 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren, 0 varkens, 184 biggen, 0 bok. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 05 act. 2e kw. 58a ct 3e kw. 52 a ct. Kalverenle kw. 94 ct., 2de kw. 84 a ct.3de kw. 74 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. 1IOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 22,50 p. ton. n bruinblanlce Bergertraan 131, blanke Bergertraan f 36, u Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.— 100 L Maaslevertraan f p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton. (stroogeel) 2e u f 73.p. ton Stoommedicinale levertr. le f 85.p. ton. 2e u f P- ton. te Waalwijk zal voor Mej. deweduwe Hartogte BESOIJEN, ten haren huize aldaar 's morgens 10 uur, waaronder Eikenhouten kabinetMahonie houten Secretaire TafelsLinnen en audere kasten Stoelen raet trijpen en andere,zittingen Brandkast, Spiegels, 2 koperen Melkkannen, Yeeren Bed met toebehooren Kleeden en Karpet tenTin-, Koper-, tIJzer- en Aar dewerk en allerhande huishoudelijk en keukengerief. te Waalwijk zal voor den heer Jos. v. d. Lee-Van Heesbeen te Waalwijk, PROVISIONEEL ter herberge van JAN DE KORT te Baardwijk, telkens 7 uur des avonds Een perceel bouwland, sectie I) no 117, groot 1 hectaren 10 aren 90 cent. voor machien en genageld handwerk, Zich te wenden tot den uitgever dezer COURANT. Ter Snelpersdrukkerij van kunnen direct ter opleiding geplaatst worden.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3