ALDERICK II, Notaris RANT, Notaris RANT, PUBLIEK VERHUREN voorjaren, ERFHUIS. Notaris RANT, ""buitenland. Advertentiên. Bekendmaking. A. C. TIMMERMANS, Een netten Inboedel, S e k g o 1 d 11S iU liDEHf i Belgie. Wed. Th. de Bont, J. B. POPPELAARS, publiek verknopen publiek verkoopen bekroond met eerste prijzen tot een bedrag van 760 gulden, Geea VEULENGELD. op Maandag 12 April 1897, bij TOESLAG te Vrijhoeven-Cappel op Labbegat, ter herberge van Hen drik Nieuwenhuijzen op Maandag 26 April daarna, op Dinsdag 13 April 1897, bij TOESLAG op Dinsdag 27 April daarna, Onder Vrijhoeven-Cappel. Onder Capelle. Onder Besoijen. Onder Sprang. Onder Zwaluwe en Made. Onder Waspik. Ieder HUURDER stelt BORGEN. Woensdag 28 April 1897, om contant geld, Kijkdag daags te voren van 24 uur namiddags. eerste is van Londen uit tegengesproken met een zekere verontwaardiging en onder betui ging van trouw aan de overige mogendheden, het"tweede is van Rome uit formeel geloo chend. En nu meende men nog wel, dat John Buil eindelijk open kaart zou zijn gaan spelen en in Canevaro's terugtreding zag men het duidelijk bewijs van een ernstige oneenigheid onder de bevelvoerende admiraals 't Heeft er alleu schijn van alsof de kabinetten nu weer aan 't redekavelen zijn over de blokkade met Jbepaalde voorstellen van de admiraals als bazis en dan wordt er gesproken over een rondschrijven van de Turksche regeering aan haar vertegenwoor digers in 't buitenland, waarin wordt aange drongen op de ouverwijlde keus van een gouverneur-generaal van Kreta en meer in 't algemeen op eeu spoedige beëindiging van den staat van zaken alles natuurlijk ter inededeeling aan de mogendheden, waarbij genoemde verlegenwoordigers geaccrediteerd zijn. En de allernieuwste nota, onherroepelijk de laatste naar 't heet De inhoud was in zijn geheel als volgt „De ondergeteekende, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister, heeft, op bevel zijner regeering, de eer ter kennis te brengen van zijne exellentie den minister van bui- tenlandsche zaken, dat, in geval van een gewapend conflict aan de Grieksch-Turksche grens, alle verantwoordelijkheid, welke daar uit mocht kunuen voortspruiten, terugvalt op den aanvaller. De ondergeteekende moet hieraan tevens nog toevoegen, dat welke ook de uitslag van den strijd mocht zijn, de mogendheden, beslist voornemens om den algemeenen vrede te handhaven, besloten hebben in geen geval te dulden, dat de aan valler het geringste voordeel van zijn aanval geniet." Voor Griekenlands regeering en voor de Turksche Porte was de tekst volkomen gelijk en men zou zoo zeggen, dat de indruk te Athene al evemin van geweldigen aard is geweest als te Konstantinopel. Men kan er ten hoogste in zien het bewijs dat de mo gendheden zijn gekant tegen een oorlog in 't Oosten, wat men reeds lang wist, doch de pers te Athene maakt de gevolgtrekking dat nu spoedig de oneenigheid zal blijken onder de mogendheden, dat de toongevende staten alleen verlaugden localiseering van den oor log en dan constateert men dat 't hun waar lijk niet licht zou vallen den eveutueelen overwinnaar te beletten gebruik te maken van de door hem verworven voordeelen. Aangenomen nu, dat 't ten langen leste tot de blokkade komt, behoeit men waarlijk niet te rekenen op heel veel groot succes dan met de papieren protesten. Men zal er evenmin in slagen Athene en den Pireus tlit te hongeren als het Grieksche leger in Thessalie door de afsnijding der verbindiug met Athene over zee, te dwingen tot den terugtocht. Nu spreekt men weer van een neiging tot toegeven aan de eischeu der mogendheden, te Atheue, doch ook van ver deeldheid in het kabinetde minister van oorlog en marine zouden de onverwijlde oorlogsverklaring bepleiten en Delyannis en de koning willen daar niet van hooren Op Kreta wordt 't steeds hachelijker; de insurgenten van het district Kissamo hebben den admiraals schriftelijk kennis gegeven van hun plan om een aanval te wagen op het fort en de Turksche bezetting vraagt oti» bescherming rond Sitia liggen 2000 insur genten, met het oog waarop de commandant van den Franschen kruiser „generaal Chaucy" vijf kanonnen aan wal heeft doen brengen rond Kaodia wordt onafgebroken geschoten en eergisteren vuurden de insurgenten op een voorbijvarend Engelsch kolenschip, geluk kig zonder eenig resultaat. De oude koningin van Denemarken heeft, naar de Daily News meldt, de Kretenzer zaak ter hand genomen. Zij wil ïrachteD te doen, wat aan de diplomatie niet gelukt is. Be richten uit Kopenhagen, waar de keizerin weduwe van Rusland en de prinses van Wales verblijf houden, zeggen dat daar eene vreed zame oplossing mogelijk wordt geacht. Waarschijnlijk in verband hiermede staat een artikel in Politiken, waarin een grondslag voor onderhandelingen wordt aangewezen. Daarin worden de volgende punten aangewezen: 1) Autonomie voor Kreta ondereen Griek- schen gouverneur (prins George van Grieken land); 2) Betaling aan de Porte van een jaarl. schatting van 100,000 p. st. Doch Grieken land zal vrijheid hebben die schatting te kapitaliseeren door de betaling van 1. 200.000 p. si. of 1.600 000; 3) het Grieksche leger zal van de grenzen worden teruggetrokken en de reserves naar hunne haardsteden worden t ruggezonden; 4) De insurgenten op Kreta zullen de wapens nederleggen en deze aan Griekenland uitleveren; 5)Kolonel Vassos zal belast worden met de pacificatie van Kreta bijgestaan door Europeesche gendarmerie voor de bescherming der Mohammedanen De regeering van Kreta zal verplicht worden, onder zekere voorwaarden, de eigendommen der Mohammedanen aan te koopeu 6) De vreemde schuldeischers van Griekenland zullen worden tevredengesteld de sequestratie der ontvangsten uit monopolies zal worden opgeheven en aan de crediteuren 50 percent uitgekeerd. Het is echter de vraag, zegt de Westminister Gazette, of dit plan de goedkeuring der mogendheden zal verkrijgen. Van andere zijde wordt gemeld, dat prins Jozef van Battenburg voor den post van gou verneur in aanmerking zou komen. De toestand op het eiland wordt een ho- pelooze warboel. Nederland op de Brusselscke tentoonstelling. De correspondent van de N. R. Ct. schrijft uit Brussel Ondanks de bezwaren voortvloeiende uit de prohibitieve invoerrechten die Belgie van een groot aantal Nederlandsche voortbreng selen heft, is de Nederlandsche commissie voor de internationale tentoonstelling vau Brussel boven verwachting erin geslaagd, een werkelijk belangrijke afdeeling tot stand te brengen. Door de goede zorgen van den architect E. Cuypers, lid van de commissie, zal de afdeeling er aardig uitzien en de gevels, ten deele verschaft door het gebouw van de Nederlandsche maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen zullen zeker zeer de aandacht trekken. Het grootste aantrekkingspunt van de Hollandsche tentoonstelling zal bestaan in hetgeen de voorname fabrieken van kunstnij verheid inzenden. Men zal er groote voorraden zien uit de aardewerkfabrieken van Den Haag, Delft en Purmerend, gedreven zilverwerk in ouden Utrechtschen stijl, kunstig smeewerk glasschilderijen, gekleurde glaswaren, en ma teriaal tot versiering van gebouwen. De Nederlandsche maatschappij tot bevorderiug der bouwkunst zal een zeer interessante verzameling inzenden. Belangrijk zal ook de tentoonstelling van voedingsstoffen zijn. Alle cacao-fabrieken en de eerste stokerijen van Schiedam, Rotterdam en Amsterdam zullen hun beste vooitbreng- selen insturen. De fabrieken van groenten en vleesch in busseD, en van de bussen zelf zullen goed vertegenwoordigd zijn. De vischvangst wordt vertegenwoordigd door de inzending van een groot Nederlandsch reeder. De Nederlandsche koloniën in Oost Indie zullen hun ontelbare producten ten toon spreiden, en de groote scheepvaartmaatschap pijen modellen van hun mooiste en grootste schepen. De zeevaartkundige afdeeling zal aangevuld worden door de inzendingen van de departementen van marine en koloniën, modellen van oorlogsschepen en van zeevaart kundige werktuigen, wapenen enz. Er is alles gedaan om te zorgen dat de Nederlandsche afdeeling klaar is op 24 April, den dag die voor de opening is bepaald. In verband met het feit dat Vrijdag ia onze tweede kamer de invoer van varkens uit Frankrijk is ter sprake gekome verdient onze aandacht de interpellatie, gisteren in de Belgische kamer door den Ieperschen volks vertegenwoordiger Van Menis tot de regeering gericht over den invoer en doorvoer van Fransche varkens. Volgens hem werd daarbij hevig gesmokkeld en moesten daar maatre gelen tegen worden genomen. De minister van landbouw De Bruyn erkende dat er ge smokkeld werd, maar gaf de schuld aan de gemeentebesturen. Hij zou echter het ge zondheidstoezicht verscherpen. De minister van financien beklaagde zich eveneens over de geringe meewerking die de douanen van de gemeentebesturen ondervinden. Eenige leden vonden het noodig aan de naburen (d. w. z. Frankrijk, Duitschland en Nederland) eenige onaangenaamheden te zeggen, waarvan de kraste wel deze was, van den Gentenaar Maenhaut dat de Neder landsche regceriug met de veesmokkelaars onder een deken lag. We moeten tot de eer van den minister van landbouw zeggen dat hij tegen deze onbeschaamdheid opkwam en zeide dat ze „de maat te buiten ging." Vervolg Nieuwsberichten in het 2de Blad. De driejarige rijks commissie-HENGST is gestationneerd te WASPIK bij de en staat dagelijks ter DEKKING beschik baar te RAAMSDONK bij uitgezonderd VRIJDAG van elke week, wor dende de hengst op dien dag ter dekking gesteld te OOSTERHOUT bij (Geelhuis) voorheen VAN DER PAS, van .s morgens 9 tot. 's namiddags 2 uur. bij de eerste dekking te voldoen. te Waalwijk, zal A. VOOR WAT BETREFT: de goederen onder Vrijhoeven-Cappel, Capelle* Besoijen Sprang, Zwaluwe en Made, koopen 1 tot en met 15, bij VEILING te Vrijhoeven-Cappel, ter herberge van Th. Keeris telkens 6 uur des avonds. B. VOOR WAT BETREFT de goederen onder Waspik, koopen 16 en 17, ter herberge van de weduwe Jan Verschurenin het Middenhuis, aldaar bij VEILING telkens 6 uur des avonds. A. de koopen 6, 7, 10, 12, 18, 14, 15, 16, 17, teil verzoeke van den heer Peter van Dommelen te Vrijhoeven- Cappel. B. de koopen 1, 2, 3, 5, 8, 9, 11, ten verzoeke van den heer Veter van Dom melen en mej. Sjke van Dommelen aldaar. C. koop 4ten verzoeke van den heer Veter van Dommelen genoemd en mej de wed. en kinderen Jac. van dar Schans te Capelle. Koop 1. Huis, Erf, Tuin en Bouwland, sectie B nos. 186, 187 en 188, groot 85 aren 15 centiaren. Koop 2. Een perceeltje Weiland, sectie B rib 3, groot 9 aren 60 centiaren. Koop 8. Een perceel Bouwland (vroeger weiland) in de Moerassen, sectie A no 257, groot 44 aren. Koop 4. Een perceel Hooiland in den polder van Zuijdewijn Capelle over de Oude Straat ten westen van de Vrijhoevensche Vaart, sectie C no 128 en 129, groot 2 hectaren 28 aren. Koop 5. Een perceel Hooiland ter plaat se „Kleine Oude Straat', sectie G nos. 154 en 155, groot 2 heet. 40 aren 50 cent. Koop 6. Een perceel Hooiland binnen de „Oude Straat', sectie D no 149, groot 2 hectaren 48 aren 70 cent.iareu. Koop 7. Een perceel Hooiland Groote Oude Straat', sectie D no 212, groot 1 hectare 45 aren 60 centiaren. Koop 8. Een perceeltje Weiland aan de „Hooge Vaart', sectie E no 973, groot 58 aren 35 centiaren. Koop 9. Een perceeltje Weiland aan de „Hooge Vaart', sectie E no 787, groot 32 aren 60 centiaren. Koop 10. Een perceel Weiland, Hooi- steê sectie C no 107, groot 32 aren 70 centiaren. Koop 11. Een perceel Hooiland, Dijk land', sectie A no 118, groot 87 aren 10 centiaren. Koop 12. Huis, Erf en Bouwland, f Oost- eind', sectie B nos 1715 en 1959, groot 1 hectare 6 aren 90 centiaren. Koop 13. Een perceeltje Bouwland, sec tie B no 1205 groot 62 aren 85 cent. Koop 14. 7/i82 gedeelten (wat gelijk is aan J/a 7s« P^us Vin) onverdeeld in de polders „Oud Gors', „de Volharding', „de Rub' en „Rubsche Bolder' onder Zwaluwe Leggerartikel 591 geheel groot 86 heet, 36 aren 75 cent. en onder Made Legger artikel 1094, groot geheel 1 heet. 72 aren 30 cent. Koop 15. 151/«sco gedeelten (wat gelijk is aan 1/6 in 2/6 van lju plus l/ll8 plus 1/*tt) (zijnde 1/16 in "Vsom) onverdeeld in de polders koop 14 omschreven. Koop 16. Huis, Erf)? Looierij, Berg plaats Hooiland en Moerassectie D nos 833, 888, 924, 1025, 1026, groot 70 aren 74 centiaren. Koop 17. Een Huisje, west naast den vorigen koop, sectie D no 618, groot 2 aren 89 centiaren. Koopen 16 en 17 komen bij toeslag ook in MASSA. INLICHTINGEN worden verstrekt door Notaris RANT genoemd alsmede door de heeren D. N. v. d. SCHANS, H. H. OER- LEMANSM. v. d. WAALS te Vrijhoe ven-Cappel en H. A. v. d. HOE YEN t« Loonschen dijk. te Waalwijkzal ter herberge van Jan van Schijndelte Baardwijk op Woensdag 7 April 1897, 's avonds 7 uur de volgende LANDERIJEN belioorende aan de HERV. KERK, te Baardwijk Onder Baardwijk: T. Weiland „in de Vreit', sectie A 161, groot 75 aren; laatste huurder G van Beijnen te Baardwijk. II. Weiland „de Kooimorgen' sectie A 108, groot 59,30 aren; laatste huurder H. de Rooij, te Baardwijk. III. De Noordelijke helft van Weiland „over de Hooigracht', sectie A 65, geheel groot 1,09,25 hectarenlaatste huurder H. de Rooij genoemd. IV. De Zuidelijke helft van Perceel III; laatste huurder genoemde De Rooij. V. De Oostelijke helft van Weiland „o- ver de Hooigracht', sectie A 71, geheel groot 90,20 aren; laatste huurder Nicolaas Bogers, te Baardwijk. VI. De Westelijke helft van Perceel V; laatste huurder genoemde Bogers. VII. Weiland„ aan de Laageindsche We tering', sectie A 82, groot 63,40 aren laatste huurder genoemde Bogers. VIII. Weiland „over de le Brug', sectie B 206, groot 66,50 aren; laatste huurder genoemde De Rooij. IX. Weiland „over de le Brug', sectie B 181groot 65,40 aren; laatste huurder Petr. Pullens Lz., te Baardwijk. X. Wei- en Bouwland „den Brand', sectie C 150, groot 98,80 aren; laatste huur der genoemde De Rooij. te Waalwijk, zal ten verzoeke van Mej, De Wed. A. N. KUIJSTEN, wegens ver trek naar eldersten haren woonhuize in de Stationsstraat te Waalwijk, op 's morgens 10 uur, bestaande inMahoniehouten secretaire's, moderne en antieke kastentafels, spie gels, schilderijen, lampen, kachels, houten en ijzeren ledikanten, beste veeren bedden met toebehooren, matrassen, ijzeren man gel, gangloopers, karpetten, vloerzeil, por- celein-, glas-, koper-, tin- en aardewerk en verder alle huishoudelijk en keuken- gerief.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 2