Notaris BINK, VASTGOED Notaris Loeff, INBOEDEL, ""binnenland. Advertentiën, verhuring WEI- en HOOILAND. VERKOOP van een geheelen Telegrammen. Handelsberichten. Vrijdag 23 April 1897, VERPACHTEN I lilih VERKOOPEN: CSffe Een Huis met %fg!ÖErf, Tuin, Boom gaard en Weiland Yaij den algemeenen armen van 's Bosch, Voor één jaar, nam. ten 7 ure bij O. A. Dekkers te Baardwijk. te Waalwijk, zal op Vrijdag 23 April 1897 Voor de Godshuizen te 's Bosch. Voor het seizoen van dit jaar. Onder Baardwijk: en I. Op Vrijdag 23 April 1897, NTweede koop. W ei- en Bouwland, II. Op Dinsdag 4 Mei 1897, Een Melkkoe Laagkar Landbouwgereed schappen, enz. opwarmen der oude annexatievraag. Al of niet gedrongen door het Congres, zal de regeering van president Mac Kinley zich nu met Hawai, waarvan in de eerste Boodschap na haar optreden zelis niet werd gewag gemaakt, moeten inlaten, en misschien een beslissende stap doen. De Washingtonsche correspondent der Daily Chronicle meent te weten dat in den sena? een voorstel tot annexeering gedaan en, natuurlijk, aangenomen zal worden. On derwijl zou de regeering verklaren, dat zij niet zal toestaan dat eenige mogendheid Hawai in bezit neemt dit aan het adres van Japan. WAALWIJK, 21 April 1897. Protectie beweging. Namens de R. K. kiesvereeniging werd de hoogedelgestr. heer mr. B. M. Bahhnanii, lid der tweede kamer uitgenoodigd eene lezing te houden te Waalwijk. Wij vernemen met genoegen dut ZHEdel. Gestr. welwillend gehoor heelt gegeven aan die roepstem en op Donderdag 18 Mei a s. zal optreden. Onderwerp PROTECTIE. De lezing zal toegankelijk zijn voor ieder een. In een volgend nummer nader bericht. Kantongerecht Waalwijk. In verband met het eervol ontslag, op verzoek aan mr. V. Claessen verleend, als griffier bij het kantongerecht te Waalwijk, is als waarnemend opgetreden de heer Erits van Gils, candidaat-notaris alhier. Verleden Vrijdag is ZEd. beëedigd. Tentoonstelling. De volgende in ons blad van Zaterdag reeds aangekondigde circulaire is aan heeren leden van 't algemeen comité en van de plaatselijke comité's verzonden Tentoonstelling van Noordbrub. nijverheid 's-HERTOGEN BOSCH. 17 Juli 1897 5 September. UITVOEREND COMITÉ, Erkend bij koninklijk besluit van 11 Januari 1897, No 27. 's Hertogenbosch18 April 1897. Nu de aangiften voor de tentoonstelling na genoeg allen zijn ingekomen en het alzoo mogelijk is een overzicht te nemen van hetgeen zal worden ingezonden, hebben wij gemeend u in algemeene trekken den stand van zaken te moeten mede- deelen. Vooraf achten wij ons echter verplicht een har telijk woord van dank te richten tot de plaatselijke comité's voor den ondervonden steun en mede werking waardoor onze taak in groote mate is vergemakkelijkt. Het is ons aangenaam u te kunnen raededeelen dat het aantal exposanten ongeveer 300 bedraagt, een cijfer dat zeker niet gering te noemen is en dat nog meer waarde krijgt wanneer men in aanmerking neemt, dat er onder dat cijfer inzen dingen voorkomen die 100 M2 en meer plaats innemen. Bescheidenheid tegenover heeren exposanten verbiedt ons hierin bijzonderheden te treden doch dit mogen wij toch zeggen, dat de tentoonstelling eene zeer groote verscheidenheid van producten van Noordbrabap.lsche nijverheid zal te aanschou wen te geven en alles bijeengenomen een zeer interessant geheel zal vormen. Zeker zou het ons zeer aangenaam zijn geweest dat sommige takken van Noordbrabantsche nijver heid, welke wij noode missen, aan de tentoon stelling hadden deelgenomen doch, daartegenover staat dat andere industrieën op uitnemende wijze zullen vertegenwoordigd zijn. De gevraagde plaatsruimte is dan ook dermate aanzienlijk dat de aanwezige gebouwen niet toereikena zullen zijn om de inzendingen te plaatsen en tot uit breiding van localiteiten zal moeten worden over gegaan. Het verkregen succes i9 zeker de grootste vol doening voor ons eri voor al degenen die met ons tot het welslagen der zaak hebben medege werkt. Het uitvoerend comité, De algemeene voorzitter, De voorzitter, Van der Does de Willebois. J.J. van de Ven. De le secretaris, Pels. Vechtpartij; In een herberg onder de gemeente Ca- pelle nabij Bezooien, kregen Zondag twee personen twist over een partij biljart, wat aanleiding gaf, dat de kastelein tot be slechting van den twist de ballen wegnam. Intusschen daagden de twee spelers elkaar uit, om samen eens naar buiten te gaan, waaraan beiden gevolg gaven. Ternauwer nood waren ze de deur uit, of een hunner keerde hevig bloedende in de herberg terug. Het bleek, dat hij op het achterhoofd en in den nek gewond was. De verwonde werd onmiddelijk per kar naar het gasthuis alhier vervoerd, waar hem geneeskundige hulp werd verleend door Dr. van Gils. Gevaarlijke wonden bleken hem niet toe gebracht te zijn, maar wel was het bloed verlies groot. De dader is bekend; deze is den verwonde blijkbaar dit keer te vlug af geweest. Ook valt er op eerstgenoemde op dit gebied niets aan te merken, terwijl de verwonde zelf menigmaal met zoo'n bal kaatste; nu is die door "de vlugheid van zijn tegenstander ook eens op hemzelf teruggekomen. I)e hond zonder medaille en de politie Eerste tooneel 't Was op de Vischmarkt (te 's Bosch) Vrijdagmiddag. De eigenaar van een prach- tigen, maar niet minder grooten en sterken hond, wilde juist zijn ,/mijn// doen hooren om bezitter te worden van een partijtje zeebanket, toen een politieagent hem aan sprak met de woorden „Mihiheer is dat uw hond ?M vJa." ,/Hij heeft geen medaille om de hond mo"t mee haar 't bero ,,'k Kan 't niet helpen, neem liern maar mee'' Eluks een touwtje uit den zak gehaald en den hond vastgebonden. De agent hield het touw vast met den hond er aan. Nu op weg naar 't hero. De hond even wel bleek sterker dan de agentzoolang zijn baas op de Vischmarkt bleef, zoolang was de hond niet mee te krijgen. Eiudelijk ging de eigenaar, en met hem de hond, het touw en de agent. No. 1 liep wel wat hard, No. 2 deed dito, de agent trachtte 't ook te doen, maar moest bet spoedig opgeven. De rnensch had voor 't dier moeten zwichten. Tweede tooneel In de Karrestraat. De agent ontmoet een chef-hoofdagent. Wat, dien hond niet mee kunnen krijgen? Dat zullen we zien. Haal uit je touw, Eigeuaar en hond blijven staan. Opnieuw wordt de hond #in beslag" genomen. De stoet alzoo grooter. Eigenaar, hond, hoofdagent, touw, agent en publiek, hoe "anger hoe meer publiek, groot en klein volkje. De eigenaar gaat in gezwinden pashond met gevolg evenzeerweer moet het touw gevierd worden opnieuw is de hond los en de lieve jeugd kraait het uit //En agent pas op je hondje". Derde tooneel. In de nabijheid van 't bero op de Markt. Agent //Toe mijnheer, ga nou maar even mee naar 't bero, dan komt de hond ook liern moet ik opbrengen, hij heeft geen me daille van '97 om. Breng maar op", antwoordde de eigenaar. z/Neem mijn hond maar als je wilt, maar ik ga niet mee." Hij, de eigenaar, sloeg den weg naar huis in hij liep hard, de agent ook, de hoofd agent bleef wat achter. Nogmaals het koor agent, pas op je hondjeEigenaar en hond wippen de gemeenschappelijk woning in. De agent wil ook binnen treden, doch wordt verzocht er uit te blijven, terwijl de eigenaar hem het touwtje, waaraan de hond had vastgezeten, overreikte. Deze nam het dankbaar aan, hij kon ten minste het eind touw mee naar 't bero nemen. Slottooneel. Agent af met loome schreden Het gordijn valt De kwajongens nogmaals //Agent, pas op je hondje (N. B Baardwijk. Ter aanvulling van het bericht in ons vorig nummer van het verschil van gevoelen tusschen de concessionarissen van den tram en het hoofd dezer gemeente, ver nemen wij nader, dat de burgemeester correct gehandeld heeft, door zich te verzetten tegen liet breken door den straatweg, nabij den blanken wiel, om naar de Zuidzijde over te steken. Immers de concessie der staten was ge geven, in overeenstemming mei het indertijd ter visie gelegen hebbende plan, waarmede zich den raad had vereenigd, n. 1. om den tramweg te leggen over den Noordelijken berm van den straatweg, uitgezonderd vanaf de voormalige tabriek van Lederartikelen Westwaarts tot Waa'wijk. De burgemeester reeds vroeg op het terrein aanwezig, zag dat men al met de voorbe reidende werkzaamheden, om bij den blanken wiel door de straat te gaan, begonnen was en begreep niet hoe men er toe kwam om daar over te steken, wijl de Noordelijke berm ge heel vrij is. Op de Zuidzijde staan de straatlantaarns en schier bij elk huis is een dam welke naar een erf of weiland loopt, waar dagelijks paarden en vee op - en afgaan. De aannemer was zoo beleefd de daar begonnen werkzaamheden op te schorten, tot dat na een ruim gebruik der telegraal dat zaakje tot klaarheid kwam. Weldra was men bijgewerkt en werd door 60 stoere kerels gewacht naar de dingen die komen zouden. Het slot was dat de trambaan aan de Noordzijde moest komen tot aan gemelde fabriek, terwijl daags daarna namens den hoofdingenieur vau den provincialen water staat werd medegedeeld, dat men het ge deelte dat niet aan de concessie voorwaarden voldeed zou hebben moeten opbreken. De maatschappij ware dan verplicht geweest daarvoor den aannemer schadeloos te stellen, nu het slechts bij enkele uren oponthoud gebleven is, komt hem toch daarvoor ver goeding toe. Drongelen. De gemeenteraad alhier heeft in zijne vergadering van 16 dezer met alge meene stemmen benoemd tot gemeente ontvanger den heer A. D. van der Schans, waarnemend gemeente ontvanger. Met hem stond op de voordracht de heer D. Vos te Doeveren. In dezelfde verg. verzoek aan den heer airoud. schoolopziener om de benoodigde hulponderwijzer aan de openb. school alhier te doen vervangen door de beide kweeke- lingen van de R N. L. te Heusden aan deze school verbonden. Eethen. De gemeenteraad heeft besloten in hooger beroep te komen bij H. M. de Koningin ten aanzien van de afkeuring der openb. school alhier. 'sllertogcnbosëli, 16 April. Het bestuur der godshuizen enz. alhier heeft met het oog op het groot aantal krankzinnigen uit provinciën waarmede het bij contract voor jaren is ge bonden, aan onderscheidene gemeentebesturen mededeeling gedaan, dat het zich niet langer dan uiterlijk 30 Juni met de verpleging van krankzinnigen in het gesticht Voorburg te Vucht voor rekening huuner gemeente kan belasten. LONDEN, 19 April. (Reuter's bijzondere dienst.) Renter's correspondent te Elassón seinde gister middag om negen uur 's avonds Omstreeks acht uur waren de Turken om zoo te zeggen meester van den Meloena-pas en bezetten ook alle gewich tige doorgangen. De slag was van weerskanten met groote hardnekkigheid gestreden. De geheele pas weerklonk van het gebulder vau het geschut en het geknal van de geweren. De Grieken ver dedigden hun blokhuizen met de grootste hard nekkigheid. Waar het gevecht het heetst was, trokken de Turken meestal tirailleurs gewijze op en schoten ieder op eigen hand; zelden gaven zij salvo's. Ten slotte werden twee blokhuizen met de bajonet genomen. De hellingen aan den noordeliik'en kant van den pas waren bezaaid met doode Grieken meest évzoni. Het verlies van de Turken wordt geschat op tweehonderd dooden, maar dat van de Grieken is veel zwaar der, waarschijnlijk duizend dooden. De slag duurde vierentwintig uur achtereen. Verscheiden batterijen Turksclie artillerie en een bataljon in fanterie zijn ter versterking aangekomen. Naar aan de Times uit Athene gemeld wordt, blijkt het nu dat de Turken vier punten hebben aangevallen: NezerósGritsovaliMeloena en Reveni. Te Nezerós bielden de Grieken stand, te Reveni dreven ze de Turken terug, maai omge keerd drongen bij Meloena de Turken voorwaarts; bij Gritsovali werden ze door de Grieken met groote verliezen teruggedreven, doch dreven, na versterking te hebben ontvangen, op hun beurt de Grieken, die uitgeput waren, terug. LARISSA 19 April. De aanval van de Turken op Reveni is geheel afgeslagen. De Grieken ruk ken voorwaarts naar Damasi, ten einde een om trekkende beweging te maken, terwijl de Turken op enkele punten in wanorde terugtrekken. Preveza is bijna geheel in puin geschoten door det bombardement van de Grieksche vloot). LONDEN, 19 April. Aan de Daily Chronicle werd gisterenavond om kwart voor twaalven uit Athene geseind dat de Grieken alle stellingen langs de Thessalische grens hadden veroverd en en na een hardnekkig gêvecht Menaxi hadden veroverd. LONDEN, 20 April. (Reuter's bijzondere dienst.) Aan de Daily News werd gisteren uit Athene geseind dat volgens de daar ontvangen berichten bij Reveni zevenduizend Turken gesneuveld of gewond zijn. Bijzonder hevig is er gevochten om den post Gritsovali, die blijkens de beschrijving aan den Reveni-pas moet liggen. Eem is hij door de Turken veroverd, maar de Grieken hebben hem gisteren, onder bevel van den kroonprins zelf, hernomen. Daarna schijnen ze verder voortge- rukt te zijn. PARIJS, 20 April. (Reuter's bijzondere dien9t.) Volgens een telegram, heden door het Turksche gezantschap uit Konstantinopel ontvangen, zijn alle versterkte punten, die Tirnavos beheersclien, gisteren hernomen. De tegenstand der Grieken was zwak. Velen werden er gevangen genomen, meest jonge, stevige kerels. Na het nemen van de laatste Grieksche stelling, rukten de Turken al zingend vooruit om alle overige hoogten te bezetten. De Grieken, jnet schrik geslagen, beginnen te vluchten, het versterkte legerkamp en hun am munitie in den steek latende. Velitska is door de Turken heroverd. Edhem pacha verwacht heden een groot wapenfeit. De bevelhebber van het korps te Janina rapporteert, dat het geschut twee Grieksche pantserschepen getroffen heeft en de Grieksche vloot zich terugtrekt. De toestand is uu als volgtDe Turken be zetten alle hoogten, die hen nog van Larissa schei den. De Grieken hebben alleen Tirnavos, dat ech ter bestreken wordt door de Turksche batterijen. ATHENE, 20 April. De gendarmerie is in een legermacht veranderd en gaat naar de grenzen. Burgers bieden zich aan om de steden te verdedigen. GORINCHEM 19 April. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f6,50 a 6,75, roode dito f6,25 a 6,50 witte dito f6,20 6,50, inl. rogge f4,25 a 4,50, buitenl. dito f4,20 a 4,60, gerst 14,10 a 4,25, haver f3,a 3,25, duiveboonen f 6,25 a 6.75, blauwe erwten f0,— a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 347 runderen le qual. Kalfkoeien f130 140 Kalfvaarzen f120 a 130 Melkkoeien 1110 120 VAN des avonds 7 ureter herberge van de kinderen N. Dekkers te BAARDWIJK, Hooiland op de Voorweide, groot 2.04.20 hectaren. id. Laageindsche Weteringgroot 64.80 aren. id. over de Hooigracht, groot 1.32.70 hectaren. id. alsvoor groot 1,09.00 heet. Weiland Voorweide, groot 93.70 aren. Onder Besoyen Hooiland over de Oude Straat, groot 3,91,20 hectaren. id. Dijkland groot 1.41.50 heet. Voor den WelEd. heer J. H. Klüt- gen-Van Schijndel. VOOR 4 JAREN Een perceel WEILAND of DRIES, te Waalwijk over de le Zeine, groot 6 heet., laatst in huur bij Hendrik van den Broek. D/s jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. 80 it f 70 a f 40 h f 30 it f 8 90 80 50 40 10 ct., Aangevoerd 2 vette varkens van 17 a 19 per half kilo, 1044 biggen van f 5,a 10.per stuk. Eieren f 0.85 a 0.90 per 26 stuks. Boter 45 a 50 ct. per l/t kilo. ROTTERDAM, 20 April. Of> de veemarkt waren heden aangevoerd: 48 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 794 vette runderen, 1310 magere dito, 202 vette en graskalveren, 524 nuchtere kalveren, 116 schapen of lammeren, 441 varkens, 209 biggen, 3 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 30 act. 2e kw. 25a ct 3e kw. 25 a ct. Kalverenle kw. 50 ct., 2de kw. 34 a ct.3de kw. 30 a ct. te Drunen zal ten verzoeke van den heer Hub. van Iersel en mej. dewed. Hen dr. Dekkers, in het OPENBAAR nam. 6 ureter herberge van de Er ven Nic. Dekkers, te BAARD WIJK BIJ INZET en op Vrijdag 30 April 1897, nam. 6 ureter herberge van dewed. Jan Mulderste BAARDWIJK BIJ TOESLAG. Eerste koop. te Baardwijkvan de straat af tot aan de Lointseclie E no 337, 338, 339 en 340, groot 44.06 aren. ten zuiden van den eersten koopvan de Loint af tot den spoorweg, sectie E no 91, 92 en 403, groot 1 07.80 hectaren. Derde koop. MASSA van koopen één en twee. Vierde koop. Een dubbel Woon huis met Tuin, te Baardwijk, ten noorden van de straatnaast het woonhuis van smid Van der Mee, sectie E no 1004 en 1005, groot 01.29 aren. voorm. 9 ure,

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3