A. J. BINK, JOS. LOK FF Windmolen. Notaris RANT, publiek verkoopen voor afbraaki VRAAGT VAN GILS-ELIXER, eenig fabrikant Herman Zeegers Verkfijgbaar bij ANIQON HELEN, De Nieuwe Potpourri Populaire no. 4. Advertentiën, AFBRAAK de roem van alle bestaande Elixersoorten. Handelsberichten. De Notarissen Telegrammen. VER K O OPEIS ONDERTROUWD: JAN H. J. VAN IERSEL MARIA TH. J. HOLTUS. Zitting kantongerecht Waalwijk. le. op Dinsdag 11 Mei, bij INZET, in het Hotel Verwiel, Dinsdag 25 Mei 1897 bij TOESLAG, in de Korenbeurs Onder Waalwijk, le koop. Hooiland Koeweide, sectie A no 316, groot 3,13,40 heet. 2e. Op Woensdag 12 Mei, bij INZET en Woensdag 26 Mei 1897, op Woensdag 5 Mei 1897 Kijkdag daags vóór en op den dag van de verkooping. Bekroond Wereldtentoonstellingen Amsterdam 1883, Antwerpen 1885, Liverpool 1886Brussel 1888, Parijs 1889; Antwerpen 1894, Amsterdam 1895 met gouden medailles, diploma's enz. enz. P.S. Men wordt beleefd verzocht op de origineele verpakking te willen lettenwijl iedere flaconflesch ol kruik is voorzien van ons etiket en capsule met naam of hand— teekening verbonden. Deze gaven zeer mooie stukken te hooren. Dat ieder bezoeker zeer te vreden was, blijkt uit de daverende toejuiching, die den piesidtrit acteurs en muzikanten ten deel vielen. Na afloop narn een der aanwezigen het woord, om lot werkende leden, en vooral den president, die zich zoovele moeite getroost heeft, om die stukken in te studeeren, een woord van lof, dai.k en aanmoediging te richten. Daarna beantwoordde de president vorigen spreker, en na nog wat gezellig bijeen gezeten te hebben, keerden allen zeer voldaan huiswaarts. De tamboer der d d. schutterij overleden. Dinsdag overleed alhier de tamboer der d.d. schutterij E. Vehbeven, bij kon. besl. van 7 Oct. j 1. begiftigd met het eereteeken voor 25 jarigen onafgebroken trouwen dienst bij de d d. schutterij. Dc gedecoreerde heeft dus het hem ge schonken eeremetaal niet lang mogen dragen. Tram Druncn—Waalwijk. Gisteren hebben proefritten plaats gehad op het gedeelte DrunenWaalwijk van de lijn Heusden—'sBoschWaalwijk. Bij een dezer tochten bleek dat de bocht bij het atgaan van den Drunenschen dijk naar de. zijde van Drunen te scherp was, zoodat de machine derailleerde; onmiddellijk werden een aantal manschappen* aan 't werk gesteld om dit gebrek te verhelpen; overigens voldeed de lijn zeer goed, die trouwens zeer solied aangelegd is. Naar men ons mededeelt zal de lijn tot Waalwijk op 1 Mei voor het publiek worden opengesteld. (Men zie de dienstregeling onder de advertenties Of er eene feestelijke ope ning zal plaats hebben, schijnt nog niet bepaald. De lijn loopt nu door, ongeveer tot aan de oostelijke grens van Waalwijk. Of Waal wij ks gemeenteraad concessie zal verleenen moet nog worden uitgemaakt; tot nog toe is ons niets bekend van eene vergadering, waarin deze aangelegenheid zal worden be handeld. Ontrouwe dienstknecht. Een reiziger van de Singermaatschappij trok de vorige week met de door hem geïnde gelden'1, zonder behoorlijke verantwoording daarvangie doen, er tusschen uit. De politie is hem op 't spoor en nu zal hij zijne ver antwoording voor de rechterlijke macht wel te doen hebben. Een aardige pret. Bij wijze van pret ging met» Zondag avond met een mand eieren, die in een winkel alhier stond uitgestald er van door De politie doet onderzoek en zal de daders wel uitvinden. Voor schooljongens. Een 6 jarige knaap te Idaard kreeg bij ongeluk een stukje griffel in 't oor. Alle pogingen van twee geneesheeren om het daaruit te verwijderen waren te vergeefs, zoodat het kind na 4 dagen van smartelijke lijden is bezweken. Bruuwcrsbond. Door eenige brouwers uit Noordbrabant en Limburg is besloten een Ne lerlandschen Brouwerbond op te richten. Op eene voor- loopige vergadering, te Roermond gehouden zijn de volgende hoofdpunten vastgesteld om op eene algemeene vergadering, half Mei te Tilburg te louden, tot richtsnoer te dienen: De Bond heeft ten doel de stoffelijke be langen der Nederlandsche brouwers te behar tigen, en de brouw-iudustrie uit haren kwij nenden toestand te verheffen. Daartoe zal het hoofdbestuur bij de re geering aandringen op: le afschaffing van den bieraccijns, 2e verhoogiog van invoerrechten op buitenlandsche bieren. De koninginnen te Gouda. Alles liep mee, om het bezoek der koninginnen aan Gouda Zaterdag goed te doen slagen, liet weer was helder en zonnig, wat de versieringen prachtig deed uitkomen en zoo leverde het geheel een prettig gezicht op. Aan het station was een fraai paviljoen door de Expl.-Maatschappij opge steld terwijl mede op verschillende plaatsen magnifieke decoraties waren aangebracht. Op het vastgestelde uur reed de koninklijke trein het station binnen, terwijl de muziek der schutterij het Wilhelmus* speelde. Aan het paviljoen werden H.H. M.M., verwelkomd door den burgemeester, den heer Martens, terwijl de dames Van Goor en Biouer bouquetten aan boden. In het paviljoen hadden de voorstellingen plaats. Daarna werden de^rijtuigen bestegen en ving de tocht door de stampvolle straten aan. De hofrouw was voor de rijtuigen voor dien dag opgeheven. Nan alle kanten waren vreemdelingen toegestroomd booten volzelfs van Dordt en Charlois. Bij de groote eerepoort in de Crabeth- straat werden door twee jonge dames bouquetten aangeboden namens de feestcommissie, hetgeen ettelijke malen weid herhaald namens de ver schillende buui t-comités en andere corporaties, o.a. namens de weeskinderen, die bij het gasthuis geschaal d stonden en bij het ;passeeren van de kazerne, waar een eerewacht was opgesteld. Het eerste bezoek gold de St. Janskerk met haar fraaie ramen van Crabeth. Aan den ingang wer den tl.II. M.M. welkom geheelen door het college van kerkvoogden, bij monde van den president, terwijl wederom bouquetten werden aangeboden. Toen de koninginnen de kerk binnentraden, speelde het orgel het oude Wilhelmus. Als ?en herinnering werd een prachtig album aangeboden met photographieën van de glazen van Crabeth, terwijl de vorstinnen verzocht werden harenamen te schrijven in het daarvoor bestemde boek. Onder het spelen van het ,Wien Neerlandsch Bloed", verlieten de koninginnen het kerkgebouw. Daarna werd de kaarsenfabriek bezocht. Bij den toegang stonden standaards met bloemen en tropeeën geplaatst en vm, vaten, die tot een 13 ix 14 M. hoogte opgestapeld waren, had men een reusachtige vlag gemaakt, door de bodems rood, wit en blauw te schilderen. Door de directeuren, de heeren IJsel de Schepper en Verzijl, rondge leid, werd aan de vorstinnen de kaarsen gieten.) g» toond, en werd baar een overzicht gegeven van het geheele bedrijf. De inrichting der fabriek, het werken der machines, de vlugheid waarmee de vrouwen in hare heldere, witte kleeding haar werk verrichten, alles wekte de belangstelling der bezoekste.rs in hooge mate. De tocht werd daarna voortgezet naar de pij- penlabriek van de firma Goedewagen en Zn. de grootste fabriek van Gouda. In beide inrichtingen werden bouquetten aan geboden. Van de pijpenfabriek ging de stoet naar liet stadhuis, lu 'de raadszaal met de gobelins werden de koninginnen ontvangen en mevrouw Martens bood hier böiiqetten aan. Als een geschenk werd der vorstinnen aangeboden een verzameling van 15 lichtdrukken van verschillende gezichten op en in Gouda. Achter het stadhuis zongen duizend schoolkin deren eenige liederen. In de eerste plaats het Wilhelmus daarna een Koninginnenlied van den heer B. P. van Cittert op muziek van den heer van Krieken, ten slotte een paar coupletten van het VVièn Neer'andsch Bloed. Op 't stadhuis waren ter bezichtiging het model van het monument voor de gebroeders Houtman en de beker van Jacoba van Beieren. Alle leden van den raad waren aanwezig met den secretaris, den architect en den ontvanger. De burgemeester betuigde namens de ingeze tenen aan H.H. M.M. zijn dank voor de gunst aan de gemeente bewezen door haar met een bezoek te vereeren. De koningin-regentes antwoordde op de recte van den burgemeester, dat de koningin en zij zeer erkentelijk zijn voor de tallooze blijken van gehechtheid ondervonden. Na de aubade der kinderen te hebben aange hoord, was de tijd voor 't vertrek aangebroken. Aan het station bewees thans het garnizoen de honneurs. Een eerewacht met het.vaandel en de st&frauziek, daartoe uit Leiden overgekomen, stond op het perron opgesteld. Bij het afscheid van de autoriteiten betuigden de koninginnen nogmaals hare ingenomenheid met het bezoek. Daarna rolde de trein weg. Na het vertrek der vorstinnen werd door Gouda het feest voortgezet, in een dankbare, feestelijke stemming, na deze zoo in alle opzichten geslaagde heuglijke gebeurtenis. Raamsdonksveer, Wc vernemen, dat 't hare majesteit de koningin gehaagd heeft, voor 't festival, dat op 14 Juni a. s. door onze har monie bij gelegenheid van haar öCjarig bestaan zal hegeven worden, de groote zilveren me daille beschikbaar te stellen. 16 Apiil. De feestcommissie voor het a. s. festival alhier, had gisteren in 't Hof van Holland, de medaille ten toon gesteld, door H. M. de Koningin-Regentes aan de harmonie geschonken. De muziekzaal was in een tuin van prachiige planten en bloemen herschapen, terwijl de medaille zelve met een sierlijken bloemenkrans was omgeven. 't Geheel voldeed uitstekend, en hebben de heeren J. G. Nollen zoon, bloemisten alhier, alle eer van hun werk. 2 d. h. C. J. R. te Waalwiik, dronkenschap, f 2 b. 'of 2 d. h. A. v. P. te Loonopzand, veld- politic l 2 O. of 2 d. h. W. A. M. van fl. te He dikhuizea, dronkenschap, f2 b. of 2 d. h. L.F. W. te W.-ialwijk, pol. overtr., f 3 b. of 2 d. h. J. v. B. te Vlijmen, 1 1 b. of 1 d. h. C. K. te Ca- pelle, voerwezen, f 0,50 b. of 1 d. h. H. v. D. te Kaatsheuvel, dronkenschap, I 5 b. of 3 d. h. L. K. te Waalwijk, alsvoor, f 5 b. of 3 d. h. J. W. woonpl. onbekend, pol. overtr. 2 maal f 1 o. of 1 d. h. H. L. B. alsvoor, f 1 b. of 1 d. h. 1 H. L., 2 C. L„ 3 A. v. G., 4 T. v. d. II., 5 J. H. T. en 6 A. M. van D. allen te Baardwijk, pol. over tred.ieder f 5 b. of 3 d. h. sub. 6 drie dagen hechtenis. A. T. M. te Baardwijk, pol. overtr., f 1 b. of 1 d h. 1 A. M., 2 A. v. d. S., 3 C. B. te Drunen, alsvoor, ieder f 1 b. of 1 d. h. ieder.J. B. te Baardvvi)k jachtdelict, 3 b. van f 20 of 8 d. h. iedere boete.' enz. J. S. te Loonopzand, als voor, f 3 b. of 2 d. h. 1 Joh. S. en 2 Joh. V. bei den te Loonopzand, alsvoor, ieder f5 b. of 3 <fc h. H. W. te Tilburg, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. J. A. V. te Loonopzand, pol. overtr., ont slagen van rechtsvervolging. P. de W. te Waal wijk, dronkenschap, drie dagen hechtenis. M. It.'te CapMle, veldpolitie, f2 b. of 1 d. h. 1 A. P., 2 C. T. te Waalwijk, alsvoor, beiden ontslagen van rechtsvervolging. EN Waalwijk) 2£ A ]897> Helmond 1 KONSTANTINOPEL, 26 April. Onder de Eu- ropeesche kabinetten wordt beraadslaagd ol het gewenscht zou zijn tus&chenbeide te treden tus schen Turkije en Griekenland. LONDEN, 27 April. (R. B. D.) Een correspondent van de Times meldde eergisteravond om zes uur uit Larissa: «Vanochtend om zeven uur reed een regiment Turksche ruiterij, vergezeld door Grumb- ckovv pasja en Moestala Natik bei, aide-de-camp van den Sultan, Larissa binnen, na een korte schermutseling aan de Piniós. Zij namen zes groote kanonnen in het fort en een bergbatterij, maakten ettelijke krijgsgevangenen, waaronder officieren, en maakten al het oorlogsmateriëel buit. Moorden of uitspattingen zijn niet gebeurd, maar eenige Grieken staken hun huizen in brand. Het Grieksche leger is, na verstrooid te zijn, op de flanken van het gebergte gevlucht. „Op dit oogenblik trekken de Ottomansche troepen de stad binnen met schallende trompetten en vliegende vaandels. Natik bei, die tot bevel hebber van Larissa benoemd is, heeft beslag ge legd op de bank en het geld wat er bewaard wordt. Naar uit Athene aan de Times wordt geschre ven, heeft Rallis, lid van een vorig kabinet, die hier is teruggekeerd, in een onderhoud den stal van den kroonprins ongenadig over den hekel gehaald. Hij ontkende dat er bij den Mati-pas een geregelde veldslag was geleverd, en weet het plotseling besluit om Tfrnavos en Larissa prijs te geven aan de lafheid van den generalen stat. Hallis schat het gezamelijke verlies van de Grie ken aan dooden, gewonden en gevangenen in de weken van den oorlog op tweeduizend. Een te Athene ontvangen telegram meldt dat de Turken nog een uur van Vólo zija verwijderden de Grieksche troepen uit de stad zijn teruggetrok ken, de gewonden uit de hospitalen meevoerende. Uitspraken 27 April 1897. W. D. v. d. R., dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. 1 P.' S. 2 W. A. v. d. L. te Waalwijk, straat schenderij, f 1 b. ieder. M. V. te Vlijmen, dron kenschap, f 2 b. of 2 d. h. 1 J. C. H., 2 F. T. L., 3 O. H. P. S. te Waalwijk, ieder f J. b. of 1 d. h. ieder. L. J. v. E. te Waalwijk, dronkenschap, f2 b. of 2 d. h. C. P. te Kaatsheuvel, dronkenschap en nachtgerucht, eene b. van f 2 en eene van f 3 of 2 d. h. iedere boete. L. v. M. te Kaatsheuvel, alsvoor, f 2 en f 3 b. of 2 d. h. iedere boete. G. K. le Sprang, pol. overtr., 2 b. van 1 -,50 of 1 d. h. iedere buete. A. D. B. te Breda, overtr. spoor wegdienst, f 3 b. of 2 d. h. S. V. te Veen, voer wezen f 1 b. of 1 d. h. M. R. te Waspik, dron kenschap f2 b. of 2 d. li. C v. W. te Kaats- hevvelalsvoor, f 1 b. of ld. h. 11. v. B. te Kaatsheuvel, alsvoor, 1 2 b. of 2 d. h. H. M. te Baardwijk, alsvoor, f 5 b. of 3 d. h. A. A Vte Baardwijk, alsvoor, f 1 b. of 1 d. h. M. H. te Baardwijk, alsvoor, f 2 b. of 2 d. h. 1 F. K„ 2 A. D., 3 J. B 4 O. v. G. allen te Baardwijk, pol. overtr., ieder 1 1 b. of 1 d. h. L. v. L. te Baardwijk, alsvoor, f 1 b. o. 1 d. h. M. v. Z te Loonopzand, veldpol., f 5 b. of 3 d. h. J. J. M. B. te Waalwijk, dronkenschap, f 1 b. of 1 d. h. A. v. D. te Baardwijk, dronkenschap, f 2 b. "ROTTERDAM, 26 April. Binnenlandsche granen. Tarwe was heden ruim aangevoerd Begin markt kon voor een klein gedeelte van de puikste soort f 6.60 6.75 be dongen worden, doch later verflauwde de stem ming en was niet meer boven de prijzen der laatste noteering te makeuen werd er derhalve verkocht van f 6 tot 6.60 naar deugd. Per 100 kilo extra puike f 8.15 a 8.25, overigens f 7,80 a 8. Canada- ontbrak heden. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 3.80 it 4.30. Dito mindere f 0,&0. Gerst. Zeeuwsch Flaklc. en Overm. Winter f 5,50 a 6.35 mindere f 0,— a 0,—beste Zomer f 3,40 a 4.00 mindere f 0,— a 0. Haver. De beste f 2.50 it 3.75. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f 4.50 it 5 30. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 4,a 7, Mindere f 0.k 0. Witte boonen. De beste f6.8.2o. Mindere 10.it 0. GORINCHEM 26 April. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f7,— a 7,10, roode dito t 6,50 a 6, <5 witte dito f6,30 it 6,75, inl. rogge f4,50 a 4,60, buitenl. dito f4,25 a 4,50, gerst f 4,—a 4,25, haver f3(a 3,25, duiveboonen f6,50 a 6.75, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 596 runderen _n le qual. Kalfkoeien t loO it lbü Kalfvaarzen f J30 a 140 Melkkoeien J1^) 130 l1/a jarige ossen J »0 it JO Guiste vaarzen 1 f Pinken Jj} k 60 Graskalveren f d0 a 40 Nuchtere kalv. f °a J Aangevoerd 2 vette varkens van IJ a 20 ct., per half kilo, 788 biggen van 17,— all per stuk. Eieren f 0.65 a 0.75 per 26 stuks. Boter 40 a 50 ct. per Va kilo. te Waalwijk en le Drunen, zullen te Waalwijk, en bij Th. van Loon, telkens des nam. 6 ure de LANDERIJENna0elaten door Edel Achtbaren Heer F. StaelBurge meester te Bokstel. 2e koop. Hooiland over de le Brug sectie A no 169, groot 1,55,70 heet. 3e koop. Hooilandover de Hooigracht, sectie A no 179, groot 2,30.70 heet. 4e koop. Hooiland, over de Brug, sectie A no 177, groot 75,70 aren. 5e koop. Weiland, over de le Zeine sectie B nos 291 en 1095, groot 1,93 heet. 6e koop. Bouw- en Weiland, over de 2e Zeine, sectie B nos 397 en 398, groot 2,07,70 heet. bij TOESLAGtelkens des nam. 6 ure, bij dewed. Th. de Bont, te Waspik. le koop. Hooiland, Bovenkerk, sectie C nos 58 en 395, groot 3,01,40 heet. 2e koop. Hooiland, Overtdiep, sectie A nos 268, 269, 272 en 392, groot 3,56,90 heet. ROTTERDAM, 27 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 62 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 650 vette runderen, 1855 magere dito, 192 vette en graskalveren, 514 nuchtere kalveren, 38 schapen of lammeren, varkens, 260 biggen, - bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 29 act. 2e kw. 25a ct 3e kw. 20 a ct. Kalverenle kw. 42l/s ct., 2de kw. 371/* ct.3de kw. 30 a ct. Schapen: le kw. 25 ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 22,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan f31,— blanke Bergertraan f36, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30 p. 100 L Maaslevertraan f P- ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton. (stroogeel) 2e u f 73.p. ton Stoommedicinale levertr. le f 85.p. ton. 2e f p, ton. Voorspoedig bevallen van een .DOCHTER Mevrouw LOEFF-Stael. 's-Hertogenboscii, 25 April 1897. te WAALWIJK zal voor de heeren Gebr. Kemperman te WAALWIJK, 's namiddags 3 uur, ter herberge van H. N. BESIER in de Stationsstraat te W a a 1 w ij k een goed onderhouden achtkanten wind molen geheel ijzeren kruis, ract 3 koppel maalsteenen, en een verplaatsbare stoom machine van 6 paardenkrachten, op den dag der verkooping iu werking te zien. De te verkoopen zaken worden gelijkgronds geleverd en liggen in de onmiddellijke na bijheid van het spoorwegstation Waalwijk Besoijen.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3