Reparation - 1 UURWERKEN. GIIMIITI \m\mx Enslein Klein (Eaiaa sïa M. J, v. d. Advertentiën, RIJ W IE L E en uurwerken, Adr. Bergmans, Schoenfournituren, Johan van Aalst, Maandag 31 Mei, Handelsberichten. MENGELWERK. RIJWIELEN, Karolingering 17 's Bosch, Wed. V. J. GERRIS, Als boven. Een Buitenpartij. Concurreerend met iedereen. Ook tot het LEVEREN van alle soorten als HumberCrescent, Yankee- style Simplex Champion Mercurie, enz, enz. Vraagt prijs e^i conditiën. Steeds te koop voor elk aannemelijk bod. Bondsrijwielhersteller le Klas. Bereiding van CHEMISCH-TECH. N1SCHE ARTIKELEN Was, Apprêturen Lakken, Kid— crèmeZwartnat enz. yj AALWIJK, Horlogemaker Omtrent de manier waarop men achter het verblijf van Exter is gekomen, kunnen we nu het volgende mededeelen Het was der politie bekend geworden.dat men in het Sarphatipark een dokter zocht voor verpleging van een zwaar gewonden patient. Niet zoo heel veel tijd was er voor de politie noodig, natuurlijk, om te weten te komen waar die patient woonde en toen gingen een tweetal detectives, van het op te richten rijkscorpszich daar als ziekenverplegers aaumelden. Zij vonden daar den deerlijk vermiukten patient, waai schuwden den com missaris van politie den heer Vei steeg en toen geschiedde de overbrenging naar hel Gasthuis. Exter, de argelooze, die ofschoon iets beter toch nog in levensgevaar verkeert, werd Woendagavond nog door den officier van justitie en den rechietcommissaris gehoord, doch men kwam niet veel te weten. De hoed, iu het verbrande perceel ge vonden bleek eenige weken geleden gekocht te zijn bij een winkelier in de Ree- siraat. Exter en Van Dool vroegen beiden een hoed van verouderd model met het oog op eene tooneeivoorstelling. Zij wilden slechts één gulden besteden, met het gevolg, dat de winkelier zijn ganschen voorraad overhoop haalde om iets van dien aard te vinden. Eindelijk verkocht hij twee hoeden van ver ouderd model. Van Dool zette deu zijnen terstond op, maar Exter liet zijn hoed thuis bezorgen aan zijn huis in het Sarphatipark. Van Dool is iemand, die tot tien jaren gevangenisstraf veroordeeld is geweest,wegens deelneming aan een inbraak gevolgd door brandstichting bij een bakker op het Singel te Amsterdam. Er was toen een aanzienlijk bedrag aan effecten ontvreemd, maar men kon den man niet van zijn schuld overtuigen. Deze verhuurde zich later als hofmeester op een boot naar Indie. De bakker echter, wien het verlies zijner effecten zeer aau het hart ging, had den kapitein van het stoomschip gewaarschuwd, hem verzoekende een oogje in het zeil te houden. Te Port Said wenschte de nieuwe hofmeester aan wal te gaan, maar de kapitein had een paar gasten genoodigd en dus zijn hofmeester eerst recht noodig. Wat wilt gij aan wal doen? vioeg hij hem. Ik heb wat geld noodig, was het ant woord en nu wou ik een paar coupons wisselen. De kapitein kreeg achterdocht. Geef mij die coupons maar, antwoordde hij; ik zal ze wel voor u wisselen. De hofmeester gaf zijne coupons. De kapitein, die een lijst van de gestolen effecten had, keek die na, zag <'at de coupons van die effecten waren. Hij zei niets, gaf het geld voor de coupons en behield deze tot hij te Batavia aankwam. Hier liet hij den man in hechtenis nemen. Naar Nederland teruggevoerd, werd hij daar tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Later, bij een diefstal van zilver te Am - hem, bleek Van Dool op nieuw betrokken. Eene huiszoeking bracht een groot deel van het gestolen zilver aan het licht en tevens nog een deel der effecten van den bakker. Hij werd toen wegens den diefstal van hei zilver tot 6 jaren gevangenisstraf veroordeeld en wegens het onder zich hebben van die effeten nog eens tot 1 jaar, zoodat hij in het geheel 17 jaren gevangenisstraf achter den rug heeft, waaraan hij nog niet genoeg schijnt gehad te hebbeD. Naar alle waarschijnlijkheid, was het een reeds lang overlegd plan het huis in de lucht te laten vliegen, althans brand te stichten en werden de besprekingen daarover schriftelijk gevoerd; zoo schreef de een den ander dat er geen olie behoefde gebruikt te worden, daar het huis wel brandeu zou. Toeli een moordaanslag Zaterdag is gelijk reeds werd gemeld op de Oosterdokskade te Amsterdam een eenigszins onbegrijpelijk voorval gebeurd. Een 23jarige dienstbode is daar door haar vroegeren vrijer met een revolver in den hals onder het rechteroor geschoten, zoodat zij hevig bloedende naar het Gasthuis gebracht moest worden. De kogel werd daar verwijderd en het meisje bevindt zich thans redelijk wel. De jonkman, een letterzetter, Z. P. geheeten, is in hechtenis genomen. Plet zonderlinge van het geval is, dat beiden het gebeurde aan een ongeluk toeschrijven. Zij erkenuen dat tusschen hen wegens het afbreken van de vroegere verhouding door het meisjeeen eet.igszins gespannen verhoud.ng heerschte. De toediacht is volgens hen deze. Beiden waren werkende leden van een tooneelver- eeniging, welke Zaterdagavond in „Stroucken" een uitvoering zou geven. Opgevoerd zou worden: „De Scheepsjongen». P. zou daarin een revolver hebben af te schieten. H»j ontmoette zijn gewezen meisje des middags op de kade en toonde haar het wapen, dat toen bij ongeluk zou zijn afgegaan. De politie vond echter in de feiten, dat het wapen geladen was en dat de kogel achter in den hals terecht was gekomen aanleiding om deze voorstelling van het gebeurde niet aannemelijk te achten. (Nws.) Snelle vlucht van postduiven. Te Enschede zijn eenige postduiven uit Delft losgelaten. Zij hebben den afstand van 180 KM. in 1 uur 55 mir. afgelegd. Dussen. Van verleden Zondag op Maandag in den nacht, hebben enkele belhamel? de vrijheid genomen op ongeveer 10 A 12 plaatsen alhier de ruiten stuk te slaan, de politie 1 onderzoekt. Capcllc J 1. Donderdag gaven de zangver- eeoiging „Oefening kweekt Kunst" en het dameskoor „Ons genoegen" eene gezamelijke uitvoering in de lokalen der openbare lagere school in de Hcistraat, welwillend door het gemeentebestuur voor deze gelegenheid afge staan. Ruim een uur voor deu aanvang stroomde een talrijke schare de zaal binnen en was (leze in een kort bestek gevuld, zelfs zoo vol, dat zich velen met een staanplaatsje moesten vergenoegen; wel een overtuigend bewijs van algemeene belangstelling in deze beide vereeuigingen. Wat clan ook het publiek te hooren kreeg overtrof verte de verwachting. Niet alleen de zangnummers werden algemeen op uitste kende wijze ten gehoore gebracht, maar ook de dames- en heerensolisten, de komische scènes der heeren Monté en Burlage, welke ter afwisseling van den zang werden ten beste gegeven getuigden van veel zorg en studie, terwijl no 10 De Artisten revue" (op vereerend verzoek) .het eftect zoo mogelijk nog verhoogde. Zeer eigenaardig waren de nummers 6 »N derland en de Zee" Brandts Buijs, 8 „Blij thuis" Gerretsen, 11 »De Avond" van Jacobs en hoogst interresant nummer 15 Afscheidlied» van Otto. Met een woord van welgemeende dankbe tuiging aau de beide zangvereenigingen, haar voortreffelijken directeur, van wien met waar heid kan gezegd worden, dat hij de rechte man op de rechte plaats is, en verder aan allen die tot het welslagen van het teest hebben meegewerkt, eindigen wij dit verslag en roepen „Oefening kweekt Kunst" en „Ons Genoegen» een spoedig «,auf Wiedersehen" toe. Baardwijk. Iu deze gemeente doet zich iu een een;gezin geval van mazelen voor. LSjlflliJ1 11 11I '.«W WAALWIJK, 28 Mei 1897. De aanvoer van hoornvee was heden niet groot roaar de handel was veel vlugger dan de vorige week. Kalfbeesten golden f100 k f175. Dito vaarzen f 80 f 145. Jonge varkens aangevoerd 140 9tuksver kocht van f5.25 a f 11.50 f Weilammeren aangevoerd 215 stuks, die gretig koopers vonden tegen f 2,10 a f 4.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 273 kg., van f0,69 it f 0.91 per kg. Eieren f 2 50 k 3,— per 100 stuks. Ook deze week was er tamelijk goede handel in prima gezouten La Plata huiden en wellicht zouden de affaires nog belangrijker ziju geweest, als er meer aanvoer kwam en de importeurs nog een paar francs concessie op de prijzen wilden verleenen Daar zal het toch heen moeten, want de slachting in La Plata is weer geheel op het normaal groot cijfer geklommen. Er ziju verschillende ladingen prima qualiteit gezouten huiden te wachten zoodat de looierij die aan de te genwoordige hooge prijzen niet kan koopeti om eene behoorlijke winst te maken, eerst dan als flink kooper aan de markt kau en zal komen. Voor goed leder in de wichten van 35 tot 42 h. k. was dezer dagen meer vraag. Vooral werden ook mooie beleerde huidjes gezocht van 30 tot 34 h. k. Eerste qualiteit licht zooileder is sedert lang zeer schaarsch maar de prijzen van al die soorten laten nog al te wenschen over. De looierij is sedert vele jaren niet zoo weinig loonend geweest als thans want de dure huiden van 1895 komen nu voor vol aau de markt. De paardeleer looierijen hebben de slechtste periode daar entegen al overleefd. Deze hebben voor het tegenwoordige reden van tevredenheid. In schors en andere looiraiddclen gaat nog weinig om. De mindere omzet in de zoolleeerlooierijen, is hier van grooten invloed en deze omstan digheid zal voorzeker de prijzen van het nieuwe gewin, dat op 't laatst der volgende maand voor goed aan de markt gaat komen, in hooge mate drukken. DUSSEN. Ter botermarkt aangevoerd 100 K.G. Prijs van f0.65 a 0,95; markt gezet op f 0.86. Eieren f0.65 per 26 stuks. (Vervolg.) „Net als met Arthur/' zeide mijnheer Marcel, //Hij zit den heelen dag met zijn neus over een hoop gras en bloemen en zit heele middagen in de plantenkassen van den dierentuin." z/Kijk, daar gaat Julia ook dikwijls heen." De dames hadden onderwijl een druk onderhoud over vrienden eu vriendinnen, waarvau de meesten er niet zonder kleer scheuren afkwamen, toen opeens hun gesprek werd ouderbroken door kleine Pauldie tranen met tuiten schreide en een keel op zette, of hij vermoord werd. Een beest had hem gestoken, /,wel zoo'u groot beest/' zeide hij, zijn vuist toonend. „Dat heb je nu van dat naar buiten gaan," sprak zijn moeder. „Kora maar hier, schatje 't zal wel overgaan." Zij deed wat eau-de-cologne op het wondje en beloofde Paul een groot stuk taart en veel, heel veel meloen. Die belofte scheen genezende kracht te hebben, althans Paul droogde zijn tranen en keek weer vroolijk. In de verte kwamen de drie heeren aan, druk pratend en veel gebaren makend. „Ik zeg je, dat je een idioot, een i-di-oot moet zijnom het algemeen stemrecht te wenschen," zeide Marcel. „En de census dan Wat is er idioter dan dat vroeg Veltman op zijn beurt. iVIarcel en Veltman waren weer over po litiek bezigze hadden een drukte, of ze mekaar wel aan wilden vliegen, en de dikke Verhoven deed vergeefsche moeite, om ze een weinig te bedaren. Het laatst van allen kwam Arthur en Julia aanloopen, maar niet voordat zij eenige malen waren geroepenen eindelijk werd het tafellaken gespreid en begon Rosa de mand uit te pakken. Wat een verrassingDe confituurflesch was stuk en had haar zoeten inhoud uitge stort over het vleesch en het brood; zelfs de appeltaart was er niet van vrijgebleven. De arme Rosa, die er niets aau doen kon, kreeg van alle man de schuld. Het meisje begon te weenen en verzekerde, dat zij het niet gedaan had. //Je hebt het wel gedaan, je hebt het expres gedaan!" riepen Veltman en zijn vrouw en ze brachten het schepsel zoo het hoofd op hol, dat ze op staanden voet den dienst verlaten wilde, op staanden voet. In het vooruitzicht, misschien een mand met eetwaar naar huis te mogen sjouwen kende de woede van Veltman geen grenzen meer; hij dreigde met de politie, als Rosa het durfde wagen heen te gaan, en bleef zoolang aan 't opspelentotdat het meisje heelemaal overbluft was. De oude heer Marcel was met al dat spektakel niets gesticht. „Dat heb je er nu van, als je met zulke krenterige lui uitgaat," bromde hij bij zich zelf. //Die kerel durft geen gulden uitgeven, om in de restauratie lekker te eten en nu zitten we hier in 't bosch te verhongeren. Verhoven trachtte de partijen te verzoenen, door te zeggen, dat kalfsvleesch met con - tuur goed smaakte en in Duitschland veel gegeten werd... Iedereen praatte tegelijk. M.ijnheer Velt man keef op Julia, die bij al die ellende nog had durven lachen. //En jij vlegel!" riep hij, Paul bij den arm nemend, //wilje er eens uitscheidenje met stroop vol te knoeien." Kleine Paul was druk bezig, met zijn vingertjes de stukjes confituur op te vis- schen die hier en daar nog in de mand lagen, maar bij het opeten viel de grootste helft op zijn kieltje, dat met glimmende arabesken was versierd. Marcel verklaarde, dat Veltman, die de buitenpartij had doorgezet, betalen moest deze trok wel een leelijk gezicht, maar be taalde toch de rekening van den restaurateur. 's Avonds wandelde het geheele gezelschap naar het stationPaul viel om van ver moeidheid, zoodat vader hem op zijn schouders moest hijschen. Niemand had tijdens al dat geharrewar bemerkt, dat de zon verdwenen en de lucht betrokken was. Eensklaps klonk in de verte een dof ge rommel. ,z Hemelriepen de dames. „Onweer!" „Ik geloof inderdaad,"zeide Marcel, dat we regen krijgen, het druppelt al." Het was een van die donderbuien, zooals er na heete dagen soms plotseling losbreken; weldra regende het bij stroomen. Het ge zelschap moest naar een schuilplaats omzien; gauw, gauw alles in de mand gesmeten en op weg. „Deze kant uit!" riep Marcel. „Neen, links antwoordde Veltman. „Niet waar rechts moeten we zijn." Na een kort dispuut gingen ze rechtsaf. Het was een bui van geweld en mevrouw Veltman kon op haar laarsjes met hooge hakken bijna niet vooruit komen Mijnheer en mevrouw Marcel hadden ruzie. „Dat heb je er nu van," bromde hij, „als je altijd den zin van je vrouw doet. Als ik mijn zin gekregen had, zouden we hier niet kletsnat met een ledige maag door het slijk flodderen." Alleen Julia en Arthur hadden hun vroo- lijkheid nog niet verlorenPaul schreide, hij was bang van het onweer en hield zich aan de japon van zijn moeder vast. Het laatst in den stoet kwam Verhoven, die Rosa de mand hielp dragen. Plotseling klonk een donderslag harder dan de andere: mevrouw Veltman verschrok; zij gleed uit op den glibberigen grond en viel languit neer. Spoedig werd zij opge holpen, zij mankeerde gelukkig niets, maar haar zeegroen kleed was totaal bedorven. Na twee uuren loopens (daar zij een ver keerd pad waren opgegaan) bereikten zij eindelijk den grooten weg en een kwartier later waren zij in een flinke restauratie on derdak. Er werd vuur aangelegd en een goed middagmaal besteld, waarna er weer een op geruimder stemming kwam en het doorgestane leed op den achtergrond geraakte. vr Lezer, als gij mijnheer Veltman soms ont moet, moet je hem nooit over zijn buiten partij spreken. Onder ons gezegd, heeft hij verteld, dat dit uitstapje hein met de mand provisie, het diner in do restauratie te, Baarn en de bedorven kleeren der heele familie op zoo wat 125 gulden was komen te staan. Alleen Julia en Arthur beklaa gden zich dat uitstapje niet. Dikwijls gaart ze. naar de plantenkassen in Artis; zij zullen denkelijk heel geleerd worden. c»gg»,.'wwrv«wn>wgatg£rare«»cïtjtt3'ytt1.'' Door 25-jarige ondervinding in de me chaniek is ondeijgeteekende bekwaam tot het verrichten van alle mogelijke aan alle soorten beveelt zich tevens beleefd aan tot het LEVEREN van alle soorten Aanbevelend, W A A L W IJ K. Vertegenwoordiger H 40 Vugterstraat H 40 zal te raadplegen zijn te Waalwijk, bij mejuffrouw van 11 uur voorm. tot 4 uur namiddag. Onder aanbeveling,

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 6