LA XTBA STOUT den heer VAN G O O L, Waalwijk. Verkrijgbaar bij: Handelsberichten. UITSLAG Herstemming 2e Kamei Laatste B erichten. paart aan een zeer hoog extractgehalte een aan- genamen smaak en is daarom door pl. m. 1000 geneeskundigen aanbevolen. Zitting kantongerecht Waalwijk. Amsterdam, 6 gekozen Cremer. Den Haag, 3 u Pijnacker. Rotterdam, 1 u De Visser. Amsterdam, 7 u Heldt. Amsterdam, 4 Gleichman. Den Haag, 2 Conrad. Groningen, Drucker. Rotterdam, 5 u Van Raalte. Dordrecht, Van Gijn. Amsterdam, 5 Ketelaar. Amsterdam, 1 n Pijnappel. Amsterdam, 2 Groen. Amsterdam, 8 Nol ting. te bereiken, waarom zij besloten in een naastbij zijnden boom te klauteren. Een hunner slaagde er in, doch de ander kon wegens uitputting zijn makker niet volgen. Goede raad was duur. Er schoot niet anders over dan maar op de kist te blijven staan. Het water steeg zoo onrustbarend mei, zoodat het al spoedig 's mans borst bereikte, doch i hooger kwam het niet. Evenwel heeft hij in dien toestand niet minder dan vier uur moeten staan, telkens gevaar loopende door den storm of een golfslag om te slaan en in de armen des doods gevoerd te worden. Ten laatste, toen de man dacht te bezwijken, werden beiden met een roeiboot uit hun hoogst gevaarlijke positie verlost en meer dood dan levend vriendelijk in de bouwhoeve opgenomen. Tilburgsclie Hijverceniging Tilburgsche Wielerbaan. Programma van de Gecombineerde Wed strijden, op 4 Juli a s. op het terrein van de »lilburgsche Wielerbaan. Aanvang ten VJo einde 5 uur. I. Groote Internationale Wielerwedstrijden, a. Professionals 2000 M., in series; prijzen f 50.f 30.— en 1 20.— b. Professionals 1609 M., haudicap; prijzen f 40.—, f 30.en i 15.—. II. Concours Hippique. a. Concours voor het schoonste en best gaande rijtuigpaard. (Minimum taille 1.47 stokmaat.) lste prijs f 50.—2de prijs f 25. 3de prijs f 10. b. Concours voor het schoonste en best gaande rijpaard, lste prijs f 60.2de f 25. 3de zilveren medaille. (Zilveren medaille uitgeloofd door de Militaire Sportvereeniging). c. Concours voor het schoonste en best gaande tweespan, lste prijs f 75.2de prijs f 25.—. d. Concours voor het beste springpaard, lste prijs t 60.2de prijs f 15.2de prijs zilv. med. (Zilv. med. uitgeloofd door de „Militaire Sportvereeniging.)" Inleggelden f 2.50 per paard. Algemeene bepalingen voor het Concours Hippique. lo. Alle inschrijvingen sluiten den lsten Juli des avonds om tien ure, ten huize van den secretaris-penningmeester, den heer Leon Bruyelle Spoorlaan Tilburg. Ze moeten behoorlijk ingevuld op een inleg biljet franco worden ingezonden met het verschuldigde inleggeld. 2o. Alle mededingers moeten een Kwartier voor het begin van elk nummer op het terrein aanwezig zijn en op de daarvoor aangewezen ruimte gereed staan. 3o. Na afloop van elk nummer zullen de bekroonden zich opnieuw in den ring verto >- nen, getooid met de linten, hun door de jury uitgereikt. De eerste prijs zal door een orauje strik tweede roode derde w»tte worden aangeduid. 4o. Tegen de uitspraak der jury bestaat geen appel. 5o. Elke klacht of aanmerking, de toelating ▼an een mededinger betreffende, moet voor den aanvang van het coucours worden inge diend. De paarden moeien voor het komen in den ring worden gemeten. 6o. Voor den rijder in het concours voor rij- en springpaarden is uniform of jacquet met hoogen hoed verplichtend. 7o. De baan is voor den aanvang van het concours niet voor deelnemers met hun paarden toegankelijk. 8o. Bij het springconcours zd op de rech terhand worden gereden; het is aan de deel nemers overgelaten bij welke hindernis zij het parcours wenschen te beginnen. 9o. Hetzelfde nummervoor den naam der eigenaars in het programma vermeld, zal ook aan de berijders bij het binnenkomen in den ring worden uitgereiktde ruiters zullen het aan den rechter bovenarm bevestigen, terwijl het bij de rijtuigen aan de rechter lantaarn wordt gehangen. De strikken aan de bekroonden uitgereiktworden bij de rijpaarden aan de rechterzijde vau het hoofd stel bevestigd, bij de tuigpaarden aan de zweep van den koetsier. MededeelingBij gelegenheid van dit concours Hippique zal gelegenheid tot stalling zijn op de navolgende voorwaarden Voor elk paard met hooi-, stroo- en water f 0 85 per dag, haver extra 6 ets per liter, mits voor den lste Juli e.k. daartoe aanvrage wordt gedaan bij den secretaris-penning meester, Leon Bruyelle, Spoorlaan, Tilburg. Commissie voor het Concours Hippique: Max Lommen, president. D. Hofland, vice president. Jos. Daamen, commissaris. Fr. Mutsaers Wzn. H Leon Bruyelle, secr.-penningm. Inschrijvingen en inlichtingen voor de Wielrennummers bij den secretaris van de Tilburgsche WielerbaanHubert van den Muijsenbergh Tilburg. Extra trams. Smokkelhandel. De tolbeambten der brigade van Ravels hebben zeven koeien aangeslagen, zeven prachtige exemplaren van Hollandsch ras. De tolbeambten Jules de Bruyn en Karei Annet, van Ravels, waren des nachts op dienst geweest nabij den Klaverberg. Ten 1 uur 45 was hun dienst geëindigd en keerden huiswaarts over de heide. Tusschen Klaverberg en Kijkverdriet, om streeks 800 meters der Kempische vaart, zagen zij eensklaps verscheiden koeien over een gaanpad, naast een bosch voorbij trekken. De duisteruis belette hun de geleiders te onderscheiden. Wel denkende dat zij hier met een smokkelpartij te doen hadden, snel den zij spoedig toe. Zij waren den troep nog niet genaderd, toen zij 7 personen in blauwen kiel gekleed, in allerhaasl de vlucht zagen nemen. Het inhalen was onmogelijk. Daarbij hadden de twee beambten meer dan werk genoeg om de zeven hoornbeesten in beslag te nemen. Gelukkig hadden de smok kelaars den tijd niet gehad de lcikoorden af te snijden. De koeien werden aan elkander gebonden, en zonder veel moeite konden de tolbeambten ze naar Ravels geleiden. Klaarblijkelijk moes ten de dieren dienen voor de veeteelt. Distcis als paardenroedcr. Niet ieder landbouwer weet zeker, dat de distels, die hem op den akker zooveel last aandoen, omdat ze bij afschoffelen aanstonds weer den kop opsteken, voor paarden een uitstekend voeder uitmaken Het is daarom wel de moeite waard, om het eenige ware middeluittrekken en verzamelen, er op toe te passen. Goed doet men, ze eenige uren te laten liggen, waardoor ze slap worden en de stekeltjes het paard bij het verorberen weinig meer hinderen. Hoe onbekend ook met dit voeder, het paard eet het aanstonds gaarne. Vooral de wortels zijn rijker aan suiker. Het voeder bekomt den dieren goed. In tamelijke hoeveelheid gebruikt hebben ze een zwak afvoerende kracht, zoodat ze op de gezondheid der dieren een weldadige werking uitoefenen. In Frankrijk zijn distels, als voeder voor allerlei paarden, zoo gezocht, dat men er een goeden prijs voor bedingen kan. Koloniën. Aan een correspondentie in een onzer bladeu uit Indie ontleenen wij het volgende Wat Toekoe Oemer betreft, hoewel hij nog immer weet te ontkomen, zoo is zijn prestige geheel verloren. De bevolking ver vloekt hem, en beschonwt den ex Panglima Prang als den bewerker van hun ongeluk. Hij heeft ons opgeofferd aan ziju eerzucht, zeggen de Atjehers, 't was hem te doen om 't Sultanaat. De onderwerpiug van Toekoe Oe- mar in 't begin van 1893, was dan ook slechts komedie en dat hij voor de vierdemaal het masker zou laten vallen, is immers den generaal Deykerhoff meermalen voorspeld. Het is te hopen dat wij den genialen komediant (Oemar) spoedig in handen zullen krijgen, al ware het alleen, om onze troepen wat rust te geven. Te Lombok gaat het niet zoo voorspoedig, als men wel verwachtte. De Sasaks schijnt een volk te zijn, dat men flink de duim schroeven moet doen gevoelen. Het bestuur heeft daar een moeilijke taak. Vooral de teruggave en verdeeling der eigen dommen, welke vroeger door de Baliers waren geannexeerd, verwekt aanhoudende reclames. Bij het leger staat Lombok in een slechten reuk, vooral om de kwaadaardige koortsen, welke er heerschen en niet minder om de buikziekte, welke men zoo gemakkelijk oploopt. Het bericht, als zouden in Holland in de garnizoensplaatsen aan de weduwen van ge sneuvelden vrije geneeskundige behandeling geweigerd zijn, heeft bij het Indische leger een hoogst onaangenameu indruk gemaakt. Aan goedkoop enthousiasme heeft het Indische leger niet veelliever zag men degelijker bewijzen van waardeering en be langstelling. Toekoe Oemar zal 't nog eens probeeren: Volgens ingekomen berichten zou een hoofd van Toekoe Oemar zich met 120 man met ach- terlaadgeweren gewapende volgelingen te Glieng bij Panglima Polim gevoegd hebben, terwijl Toekoe Oemar zelf, na afloop van den „oroeraja hadji" (een voornaam Atjehschfeest) naar de XXII Moekims zou komen om op deze wijze het verzet tegen de Kompanie krachtdadiger te doen zijn. Daar Toekoe Oemar echter over meer wapens dan volk kan beschikken, zou hij met zijn wapenen de jonge, krachtige welgezinde mannen in die streken wapenen en hen voorgaan in den strijd tegen de gehate kafirs. Panglima Polim zou voor de voeding zorgen. Daaraan herkent men onze mannetjes! Overste Van Heutsz, colonne commandant te Indrapoeri (Atjeh) ontving blijkens een particulier schrijven in het Nws. van Panglima Polim een schrijven, waarin deze hem aan raadde maar weer terug te gaan (zeker om dat men dit van ons gewend is?) daar van een komen te Selimoen geen sprake zou zijn, omdat hij, Panglima Polim, zich hiertegen krachtig zou verzetten. Hierop werd geant woord, dat niets ons aangenamer zou ziju, dau veel tegenstand te ontmoeten; dat van teruggaan geen sprake was en wij voornemens waren ons weldra te Selimoen te vestigen. Dat viel Panglima Polim tegen en nog meer verrast zal hij zich gevoeld hebben toen de onzen op 14 Juni jl. van hem vijf sterke bentings namen, die wij slechtten. Onze man netjes laten niet met zich spotten. Dusscn Aangaande den hoogen waterstand die tusschen Zaterdag en Zondag j.l. plaats hadheeft hier menige landbouwer veel schade geledenin deze gemeente zijn er landbouwers die 2 a 300 gulden aan schade berekenen, ongelukkig echter als de beta- lingstijd der pachtsom daar is, want dan zullen er velen achter blijven wat dan ook geen wonder is. Alhier is de eerw. heer H. C. Baekers pastoor, druk in de weer om eene vereeniging van gehuwde vrouwen op te richten. Mogen zijn voortdurend streven door de nieuwe eden dierjeougregatien met hare ijver beloond worden. Dank, (gem. Dussen.) Bij de alhier gehouden bedevaart naar Brielle namen vau dat gehucht alleen 60 pelgrims deel. UITSPRAKEN dd. 25 Juni 1897. C. B. tc Drongelen overtr. prov. reglement vrijgesproken; J. T. te Baardwijk, dronkenschap, f2 of2 dagen A. H. te Vlijmen, overtr. veldp. vrijgesproken; O. J. R. Waalwijk dronkenschap en naclitgerucht, lo b. van f2 of 2 d., 2o van i 5 of 3 d.; J.H. C. H. te Waalwijk, dronkenschap f 5 of 3 d.; J. T. v. d. V. te Waalwijk, dronken schap f2 of 2 d.; H. Y. te Loonopzand, overtn d. veldp., 2 b, van f5 of 3 d. ieder; W. K., woonpl. onbek. dronkenschap, i 2 of 2 d M. v. d. L. te Waspik, pol. overtred. f0,50 of 1 dag; P. C. te Kaatsheuvel, alsvoor, fl of 1 d.; P. Y. te Sprang straatschenderij fl of 1 d.; M. v. Z. te Sprang, overtr. veldp., i*0,50 of 1 dag; J. A. S. te Loonop zand. jachtdelict f2 of 2 d.; C. v. D. te Tilburg, voerwezen, f2of 2 d.; J. v. E., w. onbek., politie overtr., vrijgesproken L. A. S. te Dussen, visch- delict. 2 b. van f 3 of 2 dagen ieder; R. de G. te Drunen, overfr. veldp. f0.50 of 1 dag; J. C. D. te Baardwijk, dronkenschap f2 of 2 d.; C. 2. R. te Waalwijk, orde verstoring en dronkenschap, 6 dagen l! C. K., 2. C. v. E. te Vlijmen, orde verstoring in dronkenschap, ieder f 6 of 3 d. ieder; G. v. D, te Capelle, jachtdelict fl of 1 d.; G. J. P. Z. te Waalwijk, pol. overtr. fl of 1 dag; H.J. K. te Waalwijk, alsvoor f3 oi 1 dag; J. J. v. L. te Waalwijk, alsvoor, vrijgesproken; A. V. te Tilburg, jachtdelict, ontslagen van rechtsvervol ging; W. v. d. M. te Waalwijk, straatschenderij, f3 of 2 d.; G. J. W. te Waalwijk, pol. overtred., f3 of 2 d.; R. A. te Besoijen, alsvoor f 1 of 1 d.; J. H. V. te Waalwijk, alsvoor, f0,50 of 1 d.; W. B. te Kaatsheuvel, overtr. veldp. 2 maal fö boete of 3 d. iedere boete; H. v. d. V. te Waalwijk, dronkenschap, flü of 3 d.; J.F. v.S. te Waalwijk nachtgerucht, f 0,50 of i d.; F. v. d. P. te Waal wijk, alsvoor fl of 1 d.; P. v. D. te Waalwijk, f0,50 of 1 d.; M. M, F. te Besoijen, alsvoor, f5 of 3 d.; F. S., w. onbek., pol. overtr., vrijgesproken; P. P. te Berkel, overtred. veldp. f 1 of I dag. i 'i .m WAALWIJK, 16 Juni 1897. Er was weinig aanvoer ter veemarkt. Tenge volge van den drukken hooibouw werd de markt door landbouwers weinig bezocht. Kalfbeesten golden f 90 A f 170. Dito vaarzen f 65 A f 135. Jonge varkens aangevoerd 40 stuks, ver kocht van f6.50 a f12.f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 179 kg., van 10,94 A f 1.06 per kg. Eieren 1 3 a 4,— per 100 stuks. De huidenmark blijft zeer vast gestemd. Er werd deze week zeer veel verkocht vooral in prima zwaar gezouten ossehuiden. Prijzen stationair. In leder gaat ook meer om. Er komt meer vraag voor zwaar leder hoofdzakelijk in de beste qualiteit. Licht leder is gevraagd voor de schoenma kerij in deze streek. De handel in schors is nog uiet druk hoe wel het nieuwe product thans voor vol aan de markt komt. De eerste hand wil de prijzen van verleden jaar handhaven, doch de looiers en schorshandelaars zijn ongenegen zulke prijzen voorhands aan te leggen. DUSSEN. Ter botermarkt aangevoerd 256 K.G. Prijs van f0.74 A 0,92; markt gezet op f 0.80. Eieren f0.80 per 26 stuks. ii ii ii ii ii ft V Amsterdam, 9 Tak. Amsterdam, 3 Hartogh. Zwolle, h Van Dedem. Ainersfoord, Schimmelpennink Middelburg, Lucasse. Gouda, Van Bijlandt. Alkmiar, ,f Fokker. Leeuwarden, Troelstra. Harlingeti, Bouman. Deventer, Stoffel, Fran ek er, Lieftinck. Poetinchem, u Hesselink. Hoogezand, u Veegens. Sneek, Van Gilse. Utrecht. 1 Karnebeek. Appingedam, Schepel. Zuidhorn, n Zijlma. Schoterland, v Van der Zwaag. Haarlemmermeer, n Hooft. Houtenisse, Deinse. Helder, Staalman. Ridderkerk, Van der Borcli. Bodegraven, Knijff. Delft, u Van de Velde. Enschede Pierson. Katwijk, 1 n Donner. Steen wijk, v Meesters. Beverwijk, Tak. Dokkum, Schaafsma. Loosduinen, Bruminelkamp. Utrecht, 2 Bastert. Westelingswerf, Houwing. Tietjerksteradeel, voorloopige uitslag Troelstra 2525 De Vries 2212 De uitslag der gisteren gehouden her stemmingen is dat gekozen zijn 33 liberalen, 3 radicalen, 4 socialisten, 1 christelijk historische, 9 anti-revolutionaren en geen katholieken. Op 15 Juni en gisteren tezamen zijn dus gekozen liberalen47 radicalen4 socialisten 4 christelijk-historischen 1 anti-revolutionairen22 roorasch -katholieken 22 De katholieken hebben dus bij de her stemming drie zetels verloren; twee (Bever wijk en Enschedé) aan de liberalen, en een (Loosduinen) aan de anti-revolutionairen. Dezen winnen drie zetels: twee (Delft en Ridderkerk) op de liberalen en een (Loos duinen) op de katholieken; zij verloren een zetel (Sneek) aan de liberalen. De radicalen hebben Deventer, Amsterdam V en Amsterdam VIII gewonnen; zij ver loren Leeuwarden en Winschoten. De socialisten hebben 4 zetels gewonnen: Leeuwarden op de radicalen, Winschoten en Schoterland op de liberalen, terwijl zij in Tietjerksteradeel, waar mr. de Kanter reeds bij eerste stemming uitviel, bij de herstem ming de anti-revolutionairen sloegen. De liberalen hebben verloren Delft en Ridderkerk aan de anti-revolutionairen, op wie zij Sneek veroverden; Deventer aan de radicalen; Schoterland aan de socialisten en Rotterdam I. Zij veroverden twee zetels op de katholieken. Meer dau eenmaal gekozen zijn mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, in Amsterdam IX en te Beverwijk, eu mr. P. J. Troelstra, te Leeuwarden, Winschoten en Tietjerkste radeel. Tengevolge van de herstemmingen ver liezen hun kamerzetel de lieerenBorret, Vos de Wael en Van Berckel, katholieken; Heemskerk, anti-revolutionair; Mees, van Delden en Pyttersen, liberalen en Gerritsen, radicaal. Per TELEGRAAF. Eindexamen gymnasium. De heeren Henri en Jau van Gils zijn beiden geslaagd voor het eindexamen gym nasium B. en dus bevorderd tot de acade mische lessen.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 6