Notaris BINK. Notaris BINK, Erfhuizen" Notarial! A NT, HOOIGRAS EI BIET Advertentiën, Notaris ii.\NT. TILBURG. Het Hooigras en Riet, Waalwijk L O T El 3ST Telegrammen, Ingezonden stukken. Handelsberichten. verpachten publiek verkoopen: publiek verkoopen: publiek verkoopen Een completen zeer netten IJS BOEDEL. Een completen en netten JN BOEDEL. Openbare verkooping Op Donderdag 15 Juli a.s., verkoopen: Prijs f 2.50 per lot. op Vrijdag 9 Juli 1897, Rogge Haver Man gel wortels Aardappels en grasgewas TE BE SOIJ EN en SPRANG. II. TE SPRANG, ten sterfhuize van Mevrouw Tilanusten verzoeke van Mej. Teunissen op Woensdag 28 Juli 1897 's morgens 9 uurom contant geld, VAN TE 3e f 10.—„Miss Maud," van L. Bogaerts, uit 's Bosch. 4e f 5 „Jeanne d'Arc," v. L. Bogaerts, uit 's Bosch. N°. 4. Concours voor het schoonste en best gaande Rijpaard. Ie pr. f GO Deary," vau G. Maris, le Luit. Amcrfoort. 2e f 25 „Go-on," van H. Meyners, 2e Luit. Breda. 3e Zilveren Medaille „Nobility" H. Meyners. 2e Luit. Breda. N°. 5. Concours voor het schoonste en best gaande Tweespan, le pr. f 75.— „Met* Selma," van YV. v. tl Lee, uit Utrecht. 2e f 25 „Castor Pollux," van L. Bo gaerts, uit 's Bosch. N°. 6. Concours v/h beste Springpaard, le pr. f 6ü.— „Wild Charley." L. v. Affelen van Saarasfoort, le Luit. Breda. 2e f 15.— „JOf," van J. J. Diemont, le Luit. Dordrecht. 3e Zilyeren Med. „Jento," v. jhr. J. W. F. von Schmidt auf Altenstadt, Breda. Captain Kon. Mar. N°. 6. Match. Breekpot. Jenkéns. le aank. pr. f 159.— Sidney Jenkens, uit Zuid - Wales. 2e pr. f 25.— Breekpot, uit Tilburg. Wat men al niet vervalscht In het Maandblad tegen vervalschingen waarschuwen de heeren dr. Van Hamel Roos en Harrnsen tegen vervalscht zout. Die vervalsching bestaat in de bijvoeging van een niet onaanzienlijke hoeveelheid zwa velzure soda. Behalve dat de smaak door deze toevoeging er niet beter op wordt, is zij als schadelijk voor de gezondheid te be schouwen, daar, zooals bekend is, de zwavel zure soda (het zoogen. Glauberzout) sterk purgeereude eigenschappen bezit, welke na tuurlijk lang niet ieder gestel op den duur verdragen kan, gegeven daarbij het feit, dat vele personen een betrekkelijk groole hoe veelheid zout verbruiken. Buitendien wordt de kooper weder door toevoeging van een product van veel geringer waarde bedrogen. Het is inderdaad teekenend, dat zelfs voor een zoo goedkoope levensbe hoefte als zout, de knoeiers nog een goedkooper surrogaat weten uit te denken zij het dan ook ten koste van de gezondheid der ver bruikers. Geen Rcligiestrijd. Uit Bergen-op Zoom wordt gemeld, dat de geestelijkheid aldaar, met deken Muskens aan 't hoofd, haar steun heeft onttrokkeu aan het daar ve'rschijuend blad de Avondster, dat in 1895 werd opgericht en aanvankelijk zich in dien steun mocht verheugen. Naar de Tijd mededeelt is de ontstemming der geestelijkheid opgewekt door de houding van de Avondster, die heftig tegen de pro testanten te keer ging. Toen de verkiezingen voor den gemeenteraad aan de orde kwamen, liep de maat over. Een der twee aftredende katholieke leden moest vallen, om plaats te maken voor den redacteur van genoemd blad, terwijl tevens het plan tot uitdrijven der Pro testanten met het aftredend lid een begin van uitvoering kreeg. De geestelijkheid teekende een lijst om de aftredenden wederom candidaatte stellen, met en benevens een uitnemend katholiek burger voor een dito vacature, en vele iogezfetenen, uit alle standen en van elke geloofsbelijdenis, volgden dat voorbeeld. Knoeierijen. Het gerecht uit Breda heeft te Bergenop- zoom een onderzoek ingesteld naar de knoeie rijen in de bank van leening aldaar gepleegd. Die knoeierijen moeten zijn gepleegd met de panden, niet in de boeken, en reeds jaren geleden zijn begonnen. De borgtocht van den directeur bedraagt f 4000 door familieleden gedekt. De directeur is te Rotterdam gearresteerd en heeft voor de justitie uit Breda eene vol ledige bekentenis afgelegd. Sedert een achttal jaren moet er fraude met de beleende panden zijn gepleegd. De rechtbank heeft inventarisatie bevolen, en eerst na afloop daarvan kan het tekort worden opgemaakt, men vermoedt dat dit den borg tocht niet zal overschrijden, zoodat de ge meente geen verlies zal hebbeD. Verschrikkelijk. Terwijl een bakker te Woudrichem even voor de woning van een zijner klanten stil hield, waren er een paar kinderen, die daar op straat speelden, bij de kar gekomen, toen het grooute op het idee kwam het andere kind voor de aardigheid aan een wiel van de hooge kar vast te binden, wat dan ook gelukte. De bakker, die evenmin als iemand anders iets van dit alles gezien of bemerkt had, reed verder, zoodat het kind reeds eenige keeren met het rad was rondgewenteld voor hij er iets van gewaar werd en het paard kon inhouden. De arme kleine, hoewel niet doodelijk verwond, wat inderdaad wel een wonder is, had intusschen ernstig letsel gekregen. Brand. Donderdagmiddag woedde te Gemert (Nbr.) een hevige brand in het huis toebehoorende en vroeger bewoond door YV. Zeegers, de zelfde persoon die verdacht werd in 't laatst van het vorig jaar zijn vrouw te hebben vermoord, voor welk feit hij nog steeds te Roermond in voorloopige hechtenis is. De brand woedde zoo fel, dat de woning benevens de levende have uitgezonderd twee koeien een prooi werd van het ver nielend element. Daar naar algemeen gezegd wordt de assurantie polis verloopen is, zou er niets verzekerd zijn. Oorzaak onbekend. Raadgeving. Zomersproeten verschijnen slechts op de huid, wanneer men zich met een pas ge- wasschen gezicht aan de loc'nt en aan de zon blootstelt. Gewoonlijk komen zij in het voorjaar, wanneer de zon intensief begint te werken. Er is een middel om ze onzichtbaar te maken en wel verdund citroenzuur, dat ook overigens w ldadig op de huid werkt. Men vermenge namelijk het sap van eene citroen met rozenwater en wassche zich daarmede drie of viermaal per dag. Va Isc lie bankbiIjettca Men meld uit Ruhrort aan de N. Rott. Ct. Er zijn hier vaLche bankbiljetten van 25 gulden in omloop. Reeds zijn eenige uitgevers daarvan in arrest genomen en is de zaak in onderzoek. Loonopzand, 5 Juli. De doelen „Salm Salm" vierde gisteren feest, 't mocht wel ze had toch in een paar weken niet minder dan zes prijzen behaald en met roem o. a. het eere- kruis, dat de borst van het lid M. Van der Velden sierde, was toch te Roermond door dezen geschoten met niet minder dan 41 punten in de 10 schoten. Jl. Zondag-namiddag trok de Suphia's-Vereeniug naar de Financie met de leden van „Salm Salm" deze nam daar de prijzen uit Roermond in ontvangst en uu ging het in optocht naar het kasteel, waar jhr. J. B. Verheijen, beschermheer, eene hartelijke toespraak hield naar den AVelecl. heer J. Bossers en zoo de heele straat door, om verder tot laat in den avond het feest onder groote geestdrift in het vereeningslo- kaal van de doelen voor te zetten. Bezooien. Voor de 2 vacatures in den raad dezer gemeente zijn gekozen de- aftredende ledendeheerenE.de Bakker met 108 stemmen en J. Broeders met 111 stemmen. De heer Klerx behaalde 78 en de heer YVemmers 30 stemmen. Baardwijk. Gisteren had een boertje hej ongeluk zijn portefeuille, inhoudende een bankje van f 40, te verliezen. Dit ongeluk wekte natuurlijk ieders medelijdeu; er werd gezocht, maar te vergeefs. Al zoekende, krijgt de man de aangename tijding, dat de portefeuille door iemand uit Drunen gevonden was, die ze bij den bur gemeester dier gemeente had gebracht, alwaar hij ze terug kon bekomen. Iedereen kan zijne blijdschap wel begrijpen. KONSTANTINOPEL, 5 Juli. De minis terraad heeft een voor het voorstel, vervat in de nota der ambassadeurs van Zaterdag, ongunstig besluit genomen. Een afwijzing van dat voorstel wordt als een feitelijke verbreking der onderhandelingen beschouwd. De groot vizier moet in een rapport aan der. sultan verklaard hebben, nooit zijn h'andteekening te zullen zeiten onder een regeling op den grondslag van de strategische lijn, die de ambassadeurs voorslaan. LONDEN, 6 Juli. (Part.) De Times ver neemt uit New York De houding van Japan in de quaestie met Hawai lokt betoogen uit, dat de vloot der Unie in de Stille Zuidzee versterkt moet worden hetgeen ook om andere redenen noodig wordt genoemd. De New York Herald verzet zich in een hoofd artikel tegen den toon, dien Japan tegen de Unie voert. Die toon, zegt het blad zou de tegenstanders van de inlijving van Hawai in Noord-Amerika bekeeren. De Unie laat zich door Japan niets voorschrijven. Het blad raadt Japan aan zijn toon te matigen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de redacteur Met genoegen kan ik mededeelen en met ingenomenheid zullen alle muziekliefhebbers vernemen, dat voor 't concert, a.s. Maandag door de stafmuziek van 2e Regt. Infanterie te geven op den doelen Recht door Zee zal gebruik gemaakt worden van eene nieuwe kiosk met klankbord. Hierdoor zal zeker de heerlijke muziek van van dit keurcorps uitstekend tot haar recht komen, en de toehoorders in staat zijn er zooveel mogelijk van te genieten. Door 't engageeren van zoo'n corps en 't bouwen van zulk een kiosk hebben Recht door Zee" en de eigenaar van den tuin wederom getoond, evenals altijdalles te willen doen voor 't genoegen der H.H. leden. Dat dezen door druk bezoek hunne dank baarheid zullen betoonen verwachten zeker allen met mij. EEN HONORAIR LID. GORINCHEM 5 Juli. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteelde voor: Ristarwe f6,75 a 6,90, roode dito f6,25 a 6,40 witte dito f6,25 5 6,50, inl. rogge f4,20 a 4,30, buitenl. dito l'4,10a 4,40, gerst 1 4,10 a 4,25, haver f3,a 3,20, duiveboonen f 6,50 a 6.75, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 77 runderen le qual. Kalfkoeien f140 h 160 Kali'vaarzen f130 a 140 Melkkoeien 1120 h 130 P/s jarige ossen 1' 80 90 Guiste vaarzen f 70 a 80 Pinken f 50 a 60 Graskalveren f 20 k 30 Nuchtere kalv. f 6 a 8 Aangevoerd 12 vette varkens van 17 a 19 ct., per half kilo, 233 biggen van (5,a 12.per stuk. Eieren f 0.75 a 0.85 per 26 stuks. Boter 55 a 60 ct. per '/s kilo. ROTTERDAM, 5 Juli. Binnenland ;che granen. Tarwe, die heden redelijk was aangevoerd, 'werd bij opening der markt 10 ets. hooger gehouden en alzoo doorbe- noodigden betaald, doch het mecrendeel van den aanvoer was tot die verhooging ^niet te plaatpen. en daar houders niet genegen waren hunnen eisch te verlagen, bleef derhalve een ruim deel onver kocht. Per heet. f 5.90 a 6 70, mitsgaders een enkel extra puik partijtje nog iets daarboven en per 100 kilo f7,90 a 8.40. Canada tarwe gevraagd doch schaars aangeboden. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 3.90 it 4.35. Dito mindere f0,it 0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f3,a 3.50; mindere f0,a 0,beste Zomer f3,a 3 50 mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.75 k 3.80. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste fü.it 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 0,a 0, Mindere 1' 0.0. Witte boonen. De beste f0.it 0. Mindere f 0.it 0. Blauwe erwten. De beste f0.ii 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.afO,Zomerzaad f0,af 0. Xanariezaad f4.tot f 6.75 ROTTERDAM, 6 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 34 paarden, 0 veulen, 0 ezels, 690 vette runderen, 722 magere dito, 231 vette en graskalveren, 121 nuchtere kalveren, 47 schapen of lammeren, 2 varkens, 143 biggen, 2 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 30 act. 2e kw. 26 a ct 3e kw. 20 a ct. Kalverenle kw. 34 ct., 2de kw. 29 a ct.3de kw. 23 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f 22,50 p. ton. n bruinblanke Bergertraan f31, blanke Bergertraan f36, h Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L u Maaslevertraan f p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton. f ti (stroogeel) 2e u f 73.p. ton Stoommedicinale levertr. le f 85.p. ton a n 2e f p. ton Heden overleed onzen jongsten lievelingAntoonin den aan- valligen leeftijd van 9 rftaanden. J. A. J. VAN HEIJST. A. C. VAN HEIJST-Yan Dijk en Kinderen. Baardwijk, 6 Juli 1897. Bij beschikking van den Rechter-Com- missaris in het faillissement van GERAR- DUS VAN HÜLTEN, timmerman en herbergier te WAALWIJK, d. d. 4 Juli 1897 is bepaald; le. dat de schuldvorderingen moeten wor den ingediend voor den 15 Aug. a s. 2e. dat de verificatie-vergadering in bo vengenoemd faillissement zal plaats hebben op ZATERDAG 4 SEPT. a s des voor- middags ten half elf ure, in een der lokalen van het Paleis van Justitie te 's Hertogen— bosch. 's Hertogenbosch, 4 Juli 1897, De Curator Mr. W. M. YAN LANSCHOT. Adv. Proc. te Waalwijk, zal Donderdag 15 Juli 1897, 's nam. 1 uur, bij de Wed. F. DE WIT te Drunen, Voor den heer L. Spierings te 8 Bosch, 40 perceelen HOOILANDin de Nieuwe Kampen, onder Drunen, en Voor de gemeente NieuwJcuiJc, 14 perceelen STROOISEL in de Hoef en 12 perceelen in de 20 bunders onder Drunen en Helvoirt. te WAALWIJK, zal 14 Juli 1897, bij INZET en 28 Juli 1897, bij TOESLAG, telkens des nam. 7 ure, in het Hotel „De Twee Kolommen// te Waalwijkkrachtens art. 1223. :2e lid B. W., Een Huis en Erf te Waalwijkwaarin vergunning tot verkoop van sterkedran ken, gunstig gelegen aan het Marktplein sectie C nos 1433 en 1434 groot 1,10 aren; eigendom van W. v. d. VEN. te Waalwijk zal 1 en verzoeke en ter herberge van de Wed. PETER VAN DEN BROEK, te Waalwijk in de 2e Zeine, 's morgens 10 uur, alles te veld staande. Bij biljetten breedvoerig omschreven. te "Waalwijk, zal I. TE BESOIJEN aan de Pastorie van de Ned. Herv. Kerk, ten verzoeke van den ZeerEerw. Heer Ds. Rotli op Maandag 26 Juli 1897 's morgens 9 uur, om contant geld, Kijkdag Vrijdag 23 Juli 1897 van 102 uur. Alles bij biljetten specifiek omschreven. Zegt het voort. des voormiddags ten 10 ure, in de herberg „De Kievit// zal het Gemeentebestuur van Tilburg in het openbaar om eenmaal te maaien: staande op de uitgestrekte gemeente-gronden de Hooge- en Lage Witzee en het Rouw- veld, tusschen den Kievit en den Uitersten Stuiver, zooals afgebakend is, in 64 per ceelen. ^Pachtsom en 10 percent on- geldenbij goede borgstelling te betalen voor het einde dezes jaars ten kantore van den Gemeente-Ontvanger, Zegt dit verder. zijn verkrijgbaar van de groote. verloting van diverse goederen door de vereeniging voor Landbouw Handel en ^Nijverheid, gevestigd te Amsterdam. Prijzen zijn: De groote Villa Excelsiorte Bussum. Een vrij koop manshuis te Vianen. Landauwer met 2 paarden. 40 heeren- en dames vélo- cipèdesen verder duizenden nuttige en fraaie voorwerpen. Trekking elk vereenigiugsjaar, op nader aan te geven datam.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3