LEDER- LOTi' TURKIJE 1870. Gevestigd P. KNA APEN, HOEDEN en PETTEN, «LD. MSI REE, SPIEGELS Til. i WeJ.J. B.v.J.Heijden-De Leeuw, Enslein Klein Advertentien. GEBROEDERS B. E. Wemmers MAGAZIJN van te Waalwijk, Th. Bergmans. ONTVANGEN MEUBELEN, behangselpapieren BORDEAUX-, Witte- en Rijnwijnen, Sehoenfournituren. Johan van Aalst, Burgerlijke stand. Handelsberichten. Dongensche toestanden! BEZOOIEN. Prijzen van Guldens 167,000, 16,700, 5565, 1670, 835, 275 en 110. BARENDS Co. als Meubel- en Biljart fabrikant. eene groote sorteering Concurreerende prijzen. Steeds verkrijgbaar: Frambozen- en Citroen- Limonade f 1,20 p. flesch. Beckers Boerenjongens, Karolingering 17 c-ta ra m rk.ra r Zitting kantongerecht Waalwijk. en Trekking 2 Augustus 1897. Amsterdam, 187 Warmoesstraat. Reparaties vlug en goedkoop. Steeds in voorraad alle biljartbenoodigdheden. Boodschappen voorloopig te be zorgen bij in alle modellen en qualiteiten ruime keuze aan concurreerende prijzen Groote StraatWAALWIJK. was—, zeil—, en leerdoeken, schoorsteenrandenkastwasdoek, kastranden en verder aanverwante artikelen. RANDEN etc. LIKEUREN. DIVERSEN. Bereiding van CHEMISCH-TECH N1SCHE ARTIKELEN Was, Apprêturen Lakken, Kid— crème Zwartnat enz. Omtrent de oorzaak van den brand verkeert men, schijnt het, nog vrij wel in 't duister. De bewaarder houdt vol, dat aan de electri- sche geleidiug de ramp moet geweten worden de Nijmeegsche maatschappij Phaëton beweert, zegt men, dat dit niet zoo is, omdat na het uitbreken der vlammen de lampen nog brand den. Gisterenavond begonnen de smeulende puinen weer dermate op te vlammen, dat met eenige tonnen water verder uitslaan moest worden tegengegaan. Waspik, 23 Juli. Ter vervulling van één vacature in den gemeenteraad zijn de vol gende candidaten gesteld: G. Akkermans, A. v. Daal, Fr. Kamp, Wzn. J. Kamp, P. van der Plas, J. Teunen en YV, Zijlmans. Het volgende vermakelijk voorval greep alhier op den verkiezingsdag plaats Het uur waarop de stembus zou gesloten worden ('t was bijna 4 uur) was reeds nabij toen nog een der onderteekenaars van een achtsten cadidatenlijst, in aller haast met zijn lijst naar het stembureau wilde, om niet te laat te komen. Hierom nam hij den kortsten weg door den polder, hier moest hij nu zoo vele slooten overspringen, dat hij er eindelijk ook eens inrolde, met candidaat en al; wat nu gedaan Hij riep eeue jonge juffrouw daar in de buurt, om eens gauw met de lijst naar 't raadhuis te loopen en dien aan den burgemeester in te dienen. Zij voldeed hier aan, en kwam heel netjes aan den burge meester de candidatenlijst aanboden hetwelk natuurlijk niet opging wijl hij door een der onderteekenaars, moet worden ingeleverd. Die achtste candidaat is dus in het water gevallen. Sprang. De alhier door not. Middelkoop gehouden verpachting der Sprangsche en Berg- haagsche tienden heeft opgebracht de som van f951.— d. i. f 158.— minder dan het vorig jaar. De Rekening dezer gemeente over 1896 is den Raad aangeboden in ontvangst op f 7066.77 in uitgaaf ep f 7063.381/3 dus met een goed slot van S.'ÓS1/^. UITSPRAKEN van 23 Juli 1897. A, M. B. te Waalwijk, overtr. veldp., vrijge sproken. A. D. te Waalwijk, straatschenderij, vrijgesproken. S. V. te Veen, voerwezen, t 1 b. of 1 d. h. 1 J. H. C. H., z. b. w., 2 J. v. B. te Bezooien, 3 P. J. J. te Wijchen, 4 J. T. B. te Be- zooien, nachtgerucht, sub. 1, 3, 4 f 5 b. of 3 d. h., sub 2 f 3 b. ot 2 d. h. C. P. H. te Drunen strooperijgevangenisstraf van 3 d. J. V. te Kaatsheuvel, veldpolitie, 2 maal f 1 b. of 1 d. h. iedere boete. 1 G. v. B., 2 A. T., 3 P. T. te Was pik, overtr. veldp., sub. 1 en 2 ieder f 0,50 of 1 d. h. sub. 3 ontslagen van rechtsvervolging. A. v. d. M. te Capelle, pol. overtr., f 1 boete of 1 d. h. L. J. v. H. te Waalwijk, alsvoor, f 4 b. of 2 d. h. C. v. G. te Loonopzand, alsvoor f 1 b. of 1 d. h. A. C. B. te Baardwijk, overtr. wet vee ziekte, f 15 boete of 15 d. h. voor het le feit en voor het 2e feit vrijgesproken. 1 J. v. L., 2 A. v. d. A. te Loonopzand, veldpolitie, ieder f 1 b. of 1 d. h. ieder J. de B. te Heusden, openbare dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. J. H. C. H., z. b. w., openbare dronkenschap, f5 b. of 3 d. h. G. R. te Bezooien, wederrech^erlijk als getuige niet verschijnen, f 10 b. of 5 d. h. 1 W. de V., 2 J. de V. te Vlijmen, overtr. spoorwegwet, ieder f 3 b. of 2 d. h. ieder. G. C. D. te Bezooien, 1 open bare dronkenschap vrijgesproken voor feit sub. 1 en 2 nachtgerucht, f 15 b. of 3 d. h. voor feit sub. 2. A. v. O. te Drunen, strooperij, f 3 b. of 6 d. h. H. M. te Waalwijk, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. J. S. te Meeuwen, alsvoor, f 2 b. of 2 d. h. H. L. z. b. w., pol. [overtr., f 1 b. of 1 d. li. R. A. P. te Waalwijk, straatschenderij, f 0.50 b. of 1 d. h. F. v. d. P. te Waalwijk, pol. overtr., f 2 b. of 1 d. h. M. IJ. te Kaatsheuvel, alsvoor, f 1 b. of 1 d. h. J. B. te Kaatsheuvel, alsvoor, f 1 b. of 1 d. h. L. v. M. te Kaatsheuvel, dron kenschap 1, f 5 boete of 3 d. h., en nachtgerucht 2, f 5 b. of 3 d. h. J. v. W. te Kaatsheuvel voerwezen f 1 b. of ld. h. P. v. W. te Kaats heuvel, alsvoor, 2 maal f 1 boete of 1 d. h. iedere boete. J. v. A. te Capelle, pol. overtr., f 1 'o. of 1 d. h. J. v. I. te Tilburg, jachtdelict, if 2 maal f 10 b. of 4 d. h. iedere boete enz. W. R. te Drunen, overtr. drankwet, f 20 b. of 10 d. h. H. P. te Waalwijk, dronkenschap, f 5 b. of 3 d. h. J. J. O. te Sprang, overtr. openb. veiligheid, vrij gesproken. J. H. C. H. z. b. w., straatschenderij, vrijgesproken. J. R. te Sprang, overtr. spoorweg wet, f 5 b. of 3 d. h. 1 L. v. C., 2 C. v. C., 3 F. K., 4 J. v. H. allen te Baardwijk, pol. overtr., ieder f 1 b. of 1 d. h. H. van te Waalwijk, dronkenschapf2 b. of 2 d. h. A. L. v. D. te Waalwijk, dronkenschap f 2 b. of 2 d. h. 1 C. H., 2 J. R. G. te Waalwijk, nachtgerucht, ieder f 3 b. of 2 d. h. ieder. L. P. te Baardwijk, dron kenschap, f 2 b. of 2 d. h. J. de R. te 's Bosch, alsvoor, f 2 b. of 2 d. h. 1 A. H. V., 2 J. K., 3 P. H. van B., 4 P. C. de L. en 5 A. v. H. te Baardwijkpol. overtr., ieder f 1 b. of 1 d. h. ieder. H. H. te Vlijmen, jachtdelict, f 5 b. of 4 d. h. 1 J. K., 2 P. v. d. L. beiden te Vlijmen alsvoor, sub. 1 f 2 b. of 2 d. h., sub. 2 f 0.50 b. of 1 d. h. CORRESPONDENTIE. VERITAS, te Dongen, 't Is bij ons een vaste regel, waarvan onder geen voorwendsel wordt afgeweken, om stukken, handelende over zaken, met verkiezingen in verband slaande, niet anders op te nemen dan als advertentie. Teneinde nu, u en uwe geestverwanten niet te leur te stellen, door niet plaatsing, hebben wij uw artikel naar de rubriek „advertentien doe.» verhuizen, in de stellige verwachting hiermede in uwen geest te hebben gehandeld. Voor alle andere onderwerpen van alge meen belang staat de rubriek Ingezonden stukken,,, steeds voor u open. Redactie. SPRANG. Van 115 Juli. GEBORENLeendert Cornelis, zoon van Arie Willem van Os en Wilhelmina Martina Bogers. Elisabeth, dochter van Hendrik de Bic en Bernardina Werther. HUW.-AANGIFTEN Carnelis Stephanus Been akkers, jrn., oud 34 jaar, van Breda met Clasina Speekenbrink, jd., oud 21 j. Pie- ter Hendrikus Rueb jra., 31 j, van Vrij- hoeve-Capelle met Mechelina Johanna Goed hart, jd., oud 20 j. HU VV.-AFKONDIGING Arie Wftgemakers, wed. van Teuntje van Carapen, oud 61 jr. van Loonopzand, met Hendrika Honcoop, wed. van Machiel Holster, oud 69 jaar. BAARDWIJK. GEHUWD: Hendrik Leijtens, 36jaar en Cornelia Maas, 24 j. GEBOREN Hendrik, zoon van C. J. de Kort en Wilhelmina Pullens. Pieler Paulus, z. van Hendrik Maas en Nicolasina Maas. Johanna Franciscadochter van wijle F. van den Heuvel en Paulina Vrijhoeven. Karei Johannes, z. van Marinus Dollekens en Johanna van der Wens. Marinus Jo hannes, z. van Johannes van Mier en Pe- tronella Leijtens. Martina Agatha Maria, d. Bartholoraeus Ruijgvoorn en Agnes Ma ria Lundgren. Johanna Maria, d. van Gijsbert Laros en Johanna de Kloe. Le- onardus Petrus, z. van Hendrik Theodorus Verhoeven en Antonetta van Mier. Lam- bertus Adrianus, z. van Adrianus Verhoe ven en Margaretlia Antonia van Delft. Henriette Petronella Maria, d. van Adrianus Pullens en Hendrika de Bont. Josephus Leonardus, z. van Peter van liulten en Francijna de Gouw. Henrica Antonetta d. van Johannes van Mierlo en Jacoba Pullens. OVERLEDEN: Justina van Herwijnen, echtge- noote van Antonie Greve, 56 j. Elisabeth Maria van deu Heuvelechtgenoote van Cornelis Leijtens, 83 j. Antonius Adria nus Josephus Maria van Heijst, 9 maanden. Hendrikus Mathijs Leijtens, 6 m. Hubertus van Iersel, weduwnaar van An tonetta Mulders, 90 j. Petrus vaa Hest 44 j. Wilhelmus Muskens, weduwnaar van Catharina Koensen, 66 j. Maria Ca- tharina Verhulst, 10 m. WAALWIJK, 23 Juli 1897. Bij Hinken aanvoer was de handel vlug. Kalfbeesten golden 1' *115 f190. Dito vaarzen f 90 f 155. Jonge varkens aangevoerd 70 stuks, ver kocht van f6.a f 12.25 f Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 181 kg., van fl,04 k f 1.26 per kg. Eieren f 3 a 4,per 100 stuks. Bij deze wensch ik te bespreken de toe standen, die hier jammerlijk geboren worden, tevens ook met het oog op de verkiezing van Dinsdag a s. 27 Juli waarvoor, reeds bespre kingen zijn gehouden, beneden alle fatsoen. De dag der herstemming is weer in 't ge zicht. De vergadering der kiesvereeniging is ge houden en zijn hierdoor opnieuw twee can didaten geproclameerd, le weten De heer G. L. Smitsen de heer Fr. Vekemans („vroeger door de vereeniging gedoemd", doch werd gecandideerd, door de zoogenaamde „Dwarsen.") Ik zeg hier „Dwarsen", wijl in een strooi biljet deze inf&rae uiting herhaaldelijk voor kwam, omdat de caudidatuur vau D. C. J. van Alphen, notaris alhier speciaal aanbevolen werden dit naar mijne meening op eene zeer bescheiden manier, dewelke echter van andere zijde „opgesmukt" werd fgenoemd. Er werd hierin ook zeer ongerijmd bijgevoegd: „Nu komt de aap uit de mouw". Was dit echter al eene voorspiegeling van de verga dering van 20 Juli 1.1., toen de aap er uit is gekomen, dan is mij dit zeer klaar; toen bij monde van den voorzitter den heer Jan van Gooi (waarschijnlijk op initiatief van iemand, die achter de schermen wenscht te blijven), Z.E.d. toeu publiek zeide (dat het gedaan moest zijn met de heerschappij van den burgemeester, dat zij zijn tirannie niet meer duldden)! Zie, geachte lezers, zulke lui noemen zich „geen dwarskijkers", die publiek het hoofd der gemeente aanvallen, de persoon, die het hoogste gezag in handen heelt en dit op zoo eene onbeschaamde wijze, als men van geen welopgevoed persoon zou kunnen verwachten, maar wel van iemand, die in een oogenblik van ontroering zich zulke uitingen heeft laten inblazen. Waar moet het heen als hier de burgerij, werkgevers met hun personeel als 't ware opgeruid worden tegen 't burgerlijk gezag. Dit zijn beginselen van althans het lijkt op „Socialisme." Hierachter schuilt ook een wrok- van hem, die achter de schermen zit. Zulke wandaden leiden weer tot eene hernieuwing van haat die de ergste gevolgeu na zich sleept. Ik voorzie en voorspel, als de mond niet gestopt wordt van zulke petBoneu, die de geheele gemeente naar hunne pijpen zouden willen zien dansen, die alles en allen onder hunne (tirannie) zouden willen zien, die zich onder den mantel van eendracht zouden willen dekken, en eigentlijk niet anders dan twist en tweedracht zaaien, niet anders dan haat en nijd stichten en zich in dergelijke gevallen achter een ander trachten te schuilen; als het streven van dergelijke personen niet met geweld deu kop wordt ingedrukt, als dit niet met kracht wordt bestreden, dan zal onze gemeente (eveuals vroeger) niet anders dan hatelijkheden opleveren tot schade van de geheele maatschappij. Het is te wenschen, ik vertrouw het, dat de oogeu vau het publiek zullen opengaan en zich niet laten opruien door dergelijke personen, maar zich aau de zijde zullen scharen van diegenen, die vijandig zijn van elke ongerijmde hatelijkheid, doch vooral van hen, die het hoofd onzer gemeente niet voor een tiran laten wegzetten en dit doen lui die zetelen in 't bestuur der kies vereeniging, van wie ook ik deze daad be schouw als een begin, om eene reeks intriges voort te zetten. Het ware te wenschen dat zij in hunne pogingen steeds geignoreerd werden dan konden zij den strijd onder elkaar uitvechten. Uit het bovenomschrevene, zal ieder wel denkend lezer kunnen opmaken, voor welke middelen deze vereeniging gebruikt wordt; echter komt in 't programma herhaaldelijk voor, dat elke persoonlijkheid zooveel mogelijk zal vermeden worden (op hatelijkheden en beleedigingen is zeker niet gerekend). Gaarne zag ik voor eene volgende gele genheid deze vereeniging geheel gewijzigd geheel gerestaureerd, want met de wapens waarmee zij thans strijdt, is het zeer duidelijk, hetgeen hierboveu omschreven is en zal elk weldenkend ingezetene zulke handelwijze streng afkeuren en liever neutraal blijven of wel de partij kiezen van diegenen, die recht door zee gaan (maar niet dwars) en de eer hooghouden van hem die alle eer toekomt. Dongen, 24 Juli 1897. VERITAS. Een geheel aandeel geldig voor deze trekking met het recht op de volle prijs die er op valt, verkrijgbaar a EEN GULDEN Wissel- en Effectenkantoor, mnaSBF** 0°k verkrijgbaar bij AN- TOON TIELEN, boekhandelaar te Waalwijk. Minzaam aanbvelend, ONTVANGEN een prachtige collectie met gouden-, zwart-gouden,cuivre-poli lijsten, met ronde-, verknopte- en vierkante hoeken, boog en ronde spiegels. Spiegels op maat worden zoo spoedig mogelijk geleverd in alle genre en grootte. ASSURANTIE van spiegel— en v i t r a g e g 1 a s. Vestigt de aandacht op zijne ruime sor teering mahonie-, eiken- en geschilderde STOELEN van de eenvoudigste keuken stoelen tot de fijnste gestoffeerde stoelen. Tevens een groote sorteering in diverse soorten; Een groote keuze van WAALWIJK. ALLE MERKEN Triple Sec f4,— Chartreuse (groene f8,25 gele -2.75 Kischwasser - 2.60 Kummel Cristallisé f 2.50 - 2.— Marasquin - 2. Cooijmans Advocaat -1.60 Groene Annisette - 1,80 Crème de Vanille -1.60 Elixir d'Anvers -1.50 Annisette Rosé -1.50 Annisette 11,50, 1,20, 1,0.75 Persico -1.50 Curasao f 1,50, 1.20 Citroen Likeur -1.20 Parfait Amour -1.20 Pepermunt fl.-0.75 Oranje Likeur -1. Oude Genever, per liter fl.30, halve liter - 0.70 Cognac f 1.80, 1.50 - 1.30 Cognac per liter -1.35 Barcelona Brandewijn per flesch f 0.80 Brandewijn, puik voor inmaak, p. liter - 0.83 v p. flesch - 0.73 Genever, per liter f0.76 -0.80 Roode Bessen Genever, per liter - 0.85 -1.80 Jamaica Rum, per flesch Fijne Genua Tafelolie Bordeaux Wijnazijn f 0.15 - 0.25 SPECIALITEIT per liter fl.30, per halve liter f0.65 Standaard Lemon's Squash 75 cent. Vertegenwoordiger

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 1