SPIEGELS ra i m wuffi RIJWIELHANDEL f, P UN IIILST ZOiffl Bondsiijmlbstelleis 1* klas, Rijwielen, Acatène of kettingloos rijwiel LEDER- SCOOEHFOORNITIML ■pakkisten. AHTÖON TIELEN. Wed, J. Bi v. d, Heijden-De Leeuw, W 1.) N X. aan sterk concurreerende prijzen, Van Eool-Van der Schoot, Advertentiën. MEUBELEN, tapijten., cocessen karpetten behangselpapieren BORDEAUX-, Witte- en Rijnwijnen, SMIDSVAK GEBROEDERS B. EWemmers MAGAZIJN van TE KOOP: Handelsberichten. MENGELWERK. Conctirreerende prijzeu Steeds verkrijgbaar: BEZOOIEN. Frambozen- en Citroen- Limonade f 1,20 p. flesch. Beckers boerenjongens, zomerossehuiden 25/32 en 20/25 meer. Het artikel is schaarsch is de beste soorten waar door de koopers aan goede beleerde huiden niet half en winterhaar meer attentie geven. Voor zoolleer in de tendcnce zeer gunstig vooral voor eerste kwaliteit zwaar leder komt vraag. Licht leder is voor de Langstraatsche schoenmakerijen gezocht aan iets betereprijzen. In den schorshandel begint ook meer leven te komen evenals in vreemde looimiddclen. De Pleegzuster. volgenden morgen kwam (Slot.) Toen ik den was er eene andere zuster tegenwoordig. Wat denkt ge, dokter, vroeg ze. Zoudt ge hein kunnen behouden Ik weet liet nog niet. Vraag het mij morgen. Wanneer hebt ge zuster Clinton afgelost Om acht uur 7t heeft mij heel wat moeite gekost haar weg te krijgen maar ik heb haar ten slotte genoodzaakt. Ze komt om vijf uur terug. Welk een ijver, zei ik vol vuur. Ze is een nieuwelinge in het vak. Dat ook, zei de dagzuster maar dat niet alleen. Ik geloof, dat zuster Alida ook persoonlijk belang in de zaak stelt. Hebt ge van morgen de courant gelezen Nog niet, iets bizonders P Lees dit, zei de zuster mij een courant overreikende. Er was in een groot heerenhuis iuge- broken. Dp inbrekers haddendoor middel van een ladder, een raam op de eerste verdieping bereikt en stukgeslagen, toen ze in hun werk gestoord werden en het hazenpad hadden moeten kiezen. Zou dit misschien betrekking op „Dick", mijn verminkten patienthebben? vroeg ik mij af. De eigenaar van het buis, zeker heer Clinton was hij een bloedverwant van zuster Alida Plotseling trof mij zuster Alida's houding den vorigen dag, toen ik haar bij den ar men verminkte gebracht had. Kende ze hem wellicht Wat hadden deze drie met elkander uitstaande, een rijk koopman, Clinton ge naamd, zuster Clinton en deze inbreker „Dick", zooals ze hem noemden Toen ik 's middags terugkwam, vond ik zuster Alida op haar post. Ze scheen geheel kalm en ging bedaard haar gang. Welke ook hare gevoelens geweest mochten zijn, ze was ze thans geheel meester. Toen wendde ik mij tot mijn patienter was een groote verandering in zijn toestand gekomen. Hij lag geheel bewusteloos en slechts het zwakke ademen verried, dat er nog leven was in het verbrijzelde lichaam. Binnen weinige uren zou hij niet meer tot de levenden behooren. Ik legde mijn oor aan zijn hart. Is het hopeloos fluisterde zuster Alida. Ik vrees van ja, zei ik. Wanneer zal het zijn vroeg ze op vasten toon. Voor middernacht, antwoordde ik. Wil ik bij u blijven of zal ik een andere zuster zenden Neen, zei ze haastig Ik ben niet be vreesd. Hier is mijn post, ik zal hem niet verlaten. Ze sprak beslist, alsof ze gewoon was aan zulke tooneelen, en geen nieuwe linge in het vak. Zijt gij familie van dien heer Clinton, bij wien Zaterdagnacht werd ingebroken vroeg ik, haar naar het venster geleidende. Hij is mijn oom, zei ze zacht. En wie is „Dick", vroeg ik weer maar nauwelijks had ik de woorden uitge sproken, of ik had er reeds berouw over. Hij is mijn broeder, antwoordde ze met dezelfde besliste stem. Op negentienja- rigen leeftijd ging hij zijn verderf in zoover is het met hem gekomen, zei ze op de breekijzers wijzende. Nu heb ik hem gevon den om hem weer af te staan. Ik heb mijn doel bereikt, 't leven heeft geen waarde meer voor mij. Ik trachtte haar te troosten en haar te overtuigen, hoe diep ik met haar lot be gaan was. Ze schudde het hoofd en zag mij aan. Beklaag mij niet, zei ze zacht. Mijn doel heb ik bereikt. God moge hem ver geven. Ik dank u 't is beter zoo, vaarwel. Ik blijf op mijn post, laat mij alleen. Met gebogen hoofd daalde ik de trappen af, een man in 't zwart, een detective, ging mij voorbij en zag mij oplettend aan. Wie zijt ge? vroeg hij streng. Ik ben Dr. Hepple ge zoekt //Dick", niet waar Ja, dien zoek ik, ginds, zei hij naar de deur van het portaal wijzende. Niet daar, antwoordde ik met den vinger omhoog wijzende. Wat bedoelt ge, mijnheer, verklaar u naderge behoeft geen loopje met mij te nemen. Daar vindt ge slechts het lijk van Dick Clinton, zei ik ernstig Zijn zuster, zuster Clinton, bewaakt het Ga er niet binnen, 't zou heiligschennis zijn. Met een groet keerde ik mij om. De detective volgde mij en vatte post beneden aan de voordeur en ik keerde terug naar de apotheek met de stellige overtuiging t.och iets gedaan te hebben om zuster Alida's leed te verzachten. Arme, arme zuster Alida. ONTVANGEN een prachtige collectie met gouden-, zwart-gouden,cuivre-po!i lijsten, met ronde-, verknopte- en vierkante hoeken, boog en ronde spiegels. Spiegels op maat worden zoo spoedig mogelijk geleverd in alle genre en grootte. ASSURANTIE van spiegel- en vitrageglas. Vestigt de aandacht op zijne ruime sor teering mahonie-, eiken- en geschilderde STOELEN van de eenvoudigste keuken stoelen tot de fijnste gestoffeerde stoelen. Tevens een groote sorteering in diverse soorten; was-, zeil-, en leerdoeken, schoorsteenranden, kastwasdoek, kastranden en verder aanverwante artikelen. Een groote keuze van RANDEN etc. f3,25 gele ALLE MERKEN L I KEUR E N. Triple Sec Chartreuse (groene Kischwasser Kuminel Cristallisé Marasquin Cooijmans Advocaat Groene Annisette Crème de Vanille Elixir d'Anvers Annisette Rosé Annisette Persico Curaqao Citroen Likeur Parfait Amour Pepermunt Oranje likeur f4,- - 2.75 -2.60 f 1.50 -2.— 2. -1.60 -1.80 -1.60 -1.50 -1.50 1,20, 1,—, 0.75 -1.50 f 1,50, 1.20 -1.20 -1.20 f i._ .0.75 DIVERSEN. Oude Genever, per liter f 1.30, halve liter - 0.70 t 1,50, f 1.80, 1.50 - 1.30 -1.35 Cognac Cognac per liter Barcelona Brandewijn per flesch f 0.80 Brandewijn, puik voor inmaak, p. liter - 0.83 p. flesch - 0.73 Genever, per liter f 0.76 -0.80 Roode Bessen Genever, per liter - 0.85 -1.80 Jamaica Rum, per flesch Eijne Genua Tafelolie Bordeaux Wijnazijn -1.— f 0.15 -0,25 WAALWIJK. WAALWIJK. ONTVANGEN eene nieuwezending waaronder Dames- en Heeren rijwielen le klas, fabrikaat met 1 jaar bondsgarantie. Groote keuze banden en onderdeelen. Gratis onderricht op daarvoor beschikbare machines. Verder leveren wij aan concurreerende prijzen, alles wat tot het behoort, als kachels, baarden, fornuizen, zware en lichte smeedwerken, enz. Aanbevelend ALS BOVEN. en SPECIALITEIT per liter f 1.30, per halve liter f0.65 Standaard Lemon's Squash 75 cent. Diverse merken Rijn- en Moezel— wijnenRoode en Witte wijnen Champagne PortMadera Cherry GEDISTILLEERD. Cognac fine Champagne p. fl. Cognac Vieux Cognac Jamaica Rhum Barcelona Brandewijn Eransche Brandewijn Brandewijn Jenever Aalbessen jenever kruik Advokaat Cooymans advocaat f2.00 1.80 1.60 1.40 *1,25 1,25 1,50 1,60 1,40 1,25 0,70 0,60 0,65 1,20 1,25 1,40 *1,60 BITTERS. Van Gils Elixer f 1,00 0,25 Cooymans, Cats en Bonekarap p. flacon f 0,30 Minervabitter Bisschop Pommeranz spiritus Citroen- en Frambozenlimonade per fl. f 1,10 1,25 0,60 0,40 0,25 Anisette Pepermunt Frambozen likeur Kersenlikeur Citroenlikeur Curaqao Persico Parfait Amour Juff. in 't Groen Roosjes z. doorns. Bruidstranen Gulden water Zilverwater Half en Half Kuminel Vanille Aanbevelend, d. WAALWIJK wielig rijtuig, minimum taille 1.50 M., toebehoo- rende aan paardehandelaren. Selma, bruine merrie, van W. v. d. Lee, li tre cht. N. N., donkerbr. merrie, van Jan Scheffers, 's-Bosch. Miss Maud, Eng. witv. merrie van L. Bogaerts, *6* Bosch. Cocarde, zwarte merrie, van L. Bogaerts, 's- Bosch. Monarque, Isabel ruin, van L Bogaerts s'- Bosch. Pauline, Ilong. appelschimmel, van L. Bogaerts, 's-Bosch. Byou, Musk, schimmel pouny, van L Bogaerts, 's Bosch (ter opluistering.) IV. Concours voor het schoonste en best gaande tweespan, minimum taille 1.50 M., toebehoorende aan particulieien. Canaille en Ada, donkerbr. merries, van J. A. II. Van Rijckevorsel, 's-Bosch. Faust en Romeo, vos en bruine ruins, van De Blocq van Scheltinga. 'Velp. Noginger en Athos. zwarte en roodsch. ruins, van Gust. Van RijcUevorsel, 's-Bosch. V. Concours voor het beste springpaard. Trilby, bruine merrie, van Vertholen de Salve de Bruneton, luit. huz., Amersfoort. Littly Billy, bruine ruin, van Jhr C. De Pesters, Zeist. Ali, vos ruin, van W. L. Van Warmelo. luit. veld-art., Breda. Wilt Charley, bruine ruin, van L. Van Affelen van Saensfoort, luit. rijd. art., Arnhem. N. N., donkerbr. merrie, van W. C. v. d. Kuijlen Zonen, 's-Gravenhage. Fenian, bruine ruin, van Punt, 's-Gravenhage. Jim, vos bles ruin, van Henk Kok, Nijmegen. Olof, vos ruin, van Henk Kok, Nijmegen. Joe, vos ruin van J. J. Diemont, Dordrecht. Black, zwarte merrie, van G. Vogelaar, luit. veld.-art., 's-Bosch. Jeanne Lafolle, donker vos ruin, van J. G. C. Vermeulen, luit. kon. mar, 's-Bosch. Dafné, bruine merrie, van H. Loopuijt luit. huz., Venloo, Kithy, zwarte merrie, van F. R. Kuyper, Breda. Miss Mary, donkerbr. Iers. merrie van J. Jur- jans, luit. huz., Amersfoort. Nobitiky, donkerbr. ruin, van H. Meijners, luit. veld-art., Breda. Gypsy, donkerbr. merrie van Jhr. Th. Van Rijc- vorstel, Den Dungen. VI. Concours voor het schoonste en beste tweespan, minimum taille 150 M., toebehoorende aan paardenhandelaren. Bruine merries, van W. v. d. Lee, Utrecht. Mars en Jupiter bruine witv. ruins, van L. Bo gaerts, 's-Bosch. Bayard en Blücher, zw. Oost-Pr. ruins, van L. Bogaerts. 's-Bosch. Irma en Bertha, zw. inl. merries, van L. Bo gaerts, 's Bosch. N. N., donkerbr. merries van J. Scheffers, 's- Bosch. Max en Mira vossen, van J. Scheffers, 's-Bosch (ter opluistering). VII. Concours voor 't beste en schoonste land- bouwpaard, gespannen voor een z. g. toerkar. Niet ingeschreven. VIII. Concours voor het schoonste en best gaande dienstpaard, toebehoorende aan en bereden door een officier van het Nederlandsche of Ned- lnd. leger in uniform. Trilby, bruine merrie, van Vertholen de Sal va de Bruneton, luit. huz. Amersfoort. Ali, vos ruin, van W. L. Van Warmelo, luit. veld-art. Breda. Go-on, lichtbr. merrie, van F. H. Abbing, luit. veld-art. Breda. Black, zwarte merrie, van G. Vogelaar, luit. veld-art. 's Bosch. Curragh King, goud vos ruin, van J, G.C.Ver meulen, luit. kon. mar. 's-Bosch. Marry bruine merrie, van N. J. C. J. Thirion, luit. huz. Venloo. Black-Pil, donkerbr. merrie, van Ch. E. Baud, luit. rijd. art. Arnhem. Bob, bruine ruinvan H. Loopuijt, luit. huz. Venloo. Miss Mary, donkerbr. Iers merrie, van J. Jur- jans, luit. buz. Amersfoort. Deary. Vos merrie, van G. J. Maris, luit. esk. ordonnansen Amersfoort. Jocko, bruine ruin, van J. F. B. Kal ff, luit. rijd. art. Arnhem. Nobitity, donkerbr. ruin, van H. Meijners, luit. veld-art. Breda. Langsee, lichtbr. merrie, van H. Meijners, luit. veld-art. Breda. IX. Sauts couples. De hindernissen zullen slechts uit hoogtesprongen besiaan. Miss Marry, donkerbr. Iers merrie, van J. Jur- jans luit. huz., Amersfoort. Trilby, bruine merrie, van Vertholen de Salve de Bruneton. luit. huz. Amersfoort. Fenian, bruine ruin, van Punt, kap. art., Den Haag. Ali, vos min, van W. L. Van Warmelo, luit. veld-art., Breda. Nobility, bruine ruin, van H. C. G. Meijners, luit. veld-art., Breda. Jem, vos bles ruin, van Henk Kok, Nijmegen. Olof, vos ruin, van Kok, Nijmegen. Joe, vos ruin, van J. J. Diemor.dt, Dordrecht. Black, zwarte merrie, van G. Vogelaar luit. veld-art. 's-Bosch. Jeanne Lafollo, donker vos ruin, van J. G. C. Vermeulen, luit. kon. mar., 's-Bosch. Jacko, bruine ruin, van J. F. B. Kalff, luit.-rijd. art.. Arnhem. Black Pil, donkerbr. merrie, van Ch. L. Baud, luit. rijd. art., Arnhem. Dalné, bruine merrie, van H. Loopuijt, luit. huz. Venloo. Apy, bruine merrie, van L. H. Eberson, luit. huz.. Roermond. Gipsy, donkerbr. merrie, van Jhr. Th. Van Rijckevorsel, Den Dungen. Zooals men ziet, is de inschrijving niet onbe langrijk en belooft het Concours Hipique een der voornaamste festiviteiten te zijn der tentoonstelling. WAALWIJK, 27 Aug. 1897- Bij Hinken aanvoer op de veemarkt van heden was de handel vlug en de prijzen iets hooger. Ook wordt er inde weiden veel gekocht. Kalfbeesten golden f 105 f 215. Dito vaarzen f 95 f 175 Jonge varkens aangevoerd stuks, ver kocht van 1*6.a f9.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 289 kg., van f 1,17 A f 1.33 per kg. Eieren f 3 a 4,per 100 stuks. De huidenmarkt houdt zich ferm men be steedde zelfs f. 1 a 2 Ir. meer, voor goede H 1/ II II II 1/ n ii O O oq^ c=T oi

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 6