BUITENLAND. Belgie. Spanje. Engeland. Duitschland. Italië. Amerika. BINNENLAND. lieden een ongelijk was, dat onder een socia listisch regime niet kon vooikomen (gelach in het centrum). De hooge broodprijzen zijn volgens hem een onvermijdelijk kwaad van de bestaande maatschappelijke orde, alleen de speculanten en grootgrondbezitters hadden voordeel bij de stijging der graanprijzen, niet de kleine landbouwers. De redenaar verlangde, dat de millioenen, die de graanrechten op brengen, zouden aangewend worden tot ont lasting der kleine belastingbetalers. De afge vaardigde Folleville verdedigde dezelfde meening. Minister-president Méline ontwikkel de de redenen, om welke de regeering geen gebruik van haar recht maakt om de graan rechten te ve»lagen. Nadat nog eenige sprekers het woord hadden gevoerd, werd een motie van Graux aangenomen, waarin de verklaringen der regeering werden goedgekeurd. In de vergadering van de Fransche begrootingscommissie gaf de minister van financien inlichtingen over de volgende overeenstemming, tusschen de commissie en de regeering verkregen over de wijze, waarop voorzien zal worden in de vermindering der belastingen met 25 millioen francs. Daarin wordt bepaald, dat de belasting op vreemde waarden zal behouden blijven, dat de belasting op het overschrijven van waarden op naam verhoogd zal worden van 0.50 francs op 1 franc, en dat de zegelrechten op vreemde waarden van 0 50 fr. op 1 franc zullen worden gebracht. De heer Cochery meent, dat de mogendheden hierop geen aanmerkingen zullen maken. Generaal sir William Lockhart wacht in het kamp van het Khankidal op de aankomst van het convooi met de bagages, waarvan het vervoer door den pas van Chagrutes zeer moeilijk is. De vijand viel het kamp gisternacht aan, doch werd met aan zienlijke verliezen teruggeslagen. Een groote macht Afridis en Orakzais heeft den pas van Sempacha bezet, waar de eerstvolgende strijd waarschijnlijk zal plaats hebben, Dc Duitsckcrs in Brussel Al waren de Duitsche gasten in Belgie voornamelijk uitgenoodigd om Antwerpen te zien An werpen op prijs te leeren stellende hoof lslad des rijks wilde ook niet achterblijven en de koning wilde evenmin de gelegenheid verzuimen om de hem eigen hoffelijke overredingskracht ter beschikking van de Belgische belangen en die van de Antwerpsche haven te stellen. En zoo vertrokken de Duitsche heereu Zaterdag ochtend naar Brussel en werden om tien uur door Leopold II ontvaugen, in tegenwoordig heid van den Duitschen minister-resident. De vertegenwoordiger van den Deutschen Lloyd te Antwerpen, de consul von Bary, stelde ze voor, en de koning praatte met allen. 's Middags had de stad Brussel de eer. In het stadhuis stonden burgemeester Buis, de schepenen eu de meeste raadsleden van Brus sel om twaalf uur gereed om de gasten te ontvangen er werden weer over en weer redevoeringen gehouden, en ten slotte leidde de burgemeester de heeren naar de Gotische zaal, waar ze zich te goed konden doen aan een 'kostelijk maal. Natuurlijk waren er nog meer genoodigden een paar ministers, de Antwerpsche schepenen en anderen. Na den eten bezochten de heeren onder leiding van den burgemeester de wereldten toonstelling. Via Key West heeft de Imparcial berichten uit Havana gekregen. De intransigente!).die Weyler aanroepen zijn van plan te zijnen gunste te blijven manifesteeren, in weerwil van de orders tegen hem uit Spanje gekomen. De militaire toestand moet dezelfde zijn als zes maanden geleden. De operatien zijn gestaakt, de troepen bewaken de spoorwegen. Er zouden wel 40.000 zieken zijn. Definan- cieele toestand is verschrikkelijk. Tallooze lieden zijn zonder middel van bestaan en de handel is lam geslagen. Hevig is de ongerustheid hier door deze tijdingen ontstaau. Er zulleu maatregelen worden genomen om bij het vertrek van Weyler uit Havaua een conflict te voorkomen. den groothertog van Baden om het gedenk- teeken van Wilhelm I te Karlsruhe te komen zien geantwoord, dat de tijd, dien hij nog te Darmstadt zou doorbrengen, in beslag geno men was. Zaterdagavond had de uitwisseling plaats der ratificatie-oorkonde van het nieuwe uit leveringsverdrag tusschen Duitschland en Nederland, dat den 31 Dec. 1896 gesloten werd, en van het tractaat, regelend de uit levering tusschen Nederland en het door Duitschland beschermde gebied, gesloten den 31en September 1897. Beide verdragen zullen drie maanden na de uitwisseling der ratifi catie-oorkonde in werkiug treden. Op het telegraafbureau aan de Berlijn sche beurs zijo de telegr. geweigerd, welke betrekkipg hadden op het feit, dat de czaar geweigerd heeft gevolg te geven aan de uic- noodiging van den groothertog van Baden om te Karlsruhe liet gedeukteeken van Wilhelm I te komen zien. Deze weigering wordt in Duitschland druk besproken; sommigen zoeken er een politiekebeteekenis in, doch waarschijn lijk inoet ze daaruit verklaard worden, dat de hoven van Hessen en Baden niet in de beste verstandhouding met elkaar leven. De groothertog van Baden moet zich diep ge krenkt gevoelen. Keizer Nicolaas is gisteren met den groothertog van Hessen op dezwij- neujacht gegaan. Het antwoord op het voorstel van den minister van handel tot beëindiging van de staking in het machinevak wordt vandaag of morgen verwacht; door werklieden en onder nemers wordt er over beraadslaagd. Zondag is op Trafalgar Square te Londen een ver gadering van 20000 trades-unionnisten gehou den. De werkstaking heeft tot heden aan de trade-unions 468.000 pond sterling gekost. Aau de gasfabriek te Rochdale hebben de werklieden wegens het ontslag van een hunner het werk gestaakt. Het aantal typhusgevallen te Maidstone bedraagt thans 1727- De czaar heeft op een uitnoodiging van Sinds ettelijke dageu is de in de Alpen jagende koning, alsmede de kroonprins en de hertog der Abruzzen in het jachtslot van Santana Valdieri ingesneeuwd. Met groote moeite hebben soldaten en bergbewoners een voetpad naar het dal gemaaktzoodat de koning Zaterdag te Monz terug was. Id de Kliniek te Rome worden proeven genomen met een door professor Pane bereid heilserum tegen longontsteking. De te Napels genomen proeven moeten een bevredigend resultaat hebben opgeleverd. Uit Aden wordt gemeld, dat een Fransch stoomschip in Djiboeti 40000 Grasgeweren voor Menelik ontscheept heeft. Hevige en aanhoudende regens hebben in Rimini, Ancoca en Recanati groote over stroomingen veroorzaakt. In Rimini staan de lager gelegen stadswijken en de landerijen in den omtrek onder water. Bij Ancona zijn de spoorlijnen naar Bologna, Rome en Foggia doqrgebroken en in de naburige plaatsen heeft het hooge water zware schade aangericht en slachtoffers gemaakt. Te Recanati is een woonhuis en eeu deel van den stadsmuur ingestort. Ook in Sinigaglia heeft de over strooming aanzienlijke schade aangericht. Het water heeft vee en huisraad meegevoerd muren, dammen, straten en bruggen vernield. Te Rimini is het weer beter geworden en het water zakt. Blijkens de Milaneesche Lega Lombarda zijn op 't oogenblik de volgende processen aanhangig Te Novara wordt de gemeenteambtenaar Berretla wegens verduistering van 450.000 lire vervolgd. Te Mantua moet de directeur der belas tingen, Lo pold Visconti, zich wederrechtelijk 12000 lire hebben toegeëigend. Te Massa Carrara is de gemeentesecretaris Cardottili wegens grove om egelmatigheden voor de rechtbank gedaagd. Te Palermo wordt een geding gevoerd tegen den ontslagen ontvanger Martinez wegens het verdwijnen van 2600000 lire uit de stedelijke kas. Te Modena is de zaak van bedrog in 'l beheer der militaire school tegen verscheidene personeu in instructie. Te Forti moeten de directeuren der Volks bank van Forti zich verantwoorden wegens bedriegelijk bankroet. Te Cremona is de agent der Italiaansche bank wegens verduistering vau 20000 lire aangeklaagd. Het kamerlid Cavallini, beschuldigd van oplichting op groote schaal, is gevlucht. Te Florence zijn de oud-afgevaardigde Sigismondibewaarder der gerechtelijke ar chieven, evenals een notaris en andere aan zienlijke personen veroordeeld wegens ver- valsching van akten en van wissels. In den loop van het jaar is ook de oud afgevaardigde Colocci op de bank der be schuldigden verschenen. Te Lucca staat de oud-afgevaardigde Modighiani, onder de aanklacht van omkoo- ping aan de stembus, terecht. Te Teramo is de vroegere candidaat van het district Penal wegens moord aangeklaagd. Een sneltrein van de New York Central Railroad is van de kade in de Hudsonrivier gevallen, 28 personen zijn daardoor gedood. Het ongeluk met den trein van den New- York Central Railroad is gebeurd nabij het station Peekskil op de lijn van Buffalo naar New-York. De locomotief, een coupé en vier slaapwagens zijn in de Hudsonrivier gestort op een plaats waar de stroom zeer snel en diep is. De trein reed met groote snelheid langs de oevers van de Hudson, toen het ongeluk gebeurde. Er waren in 't geheel zeventig reizigers in de gewone wag gons en de slaapwagens. Ettelijken hebben zwemmende den oever bereikt, anderen zijn gered geworden, doch velen zijn gestorven voor ze het bed, waarin ze lagen, konden verlaten. In het rookerscompartiment zaten 25 personen, waaronder 11 Chineezen. Een der passagiers is, na gered te zijn. overleden; een arm was hem afgerukt. Een reiziger, die in een waggon zat, welke niet gederailleerd is, wist een bijl machtig te worden, ontkleed de zich, zwom naar de in 't water gestorte waggons en slaagde door een paneel in te hakken erin vier personen te redden. Ande reu werden met bootjes geholpen. Het aan tal slachtoffers wordt op 28 geschat, waaron der die van 7 Chineezen, opgehaald. Het ongeluk is veroorzaakt door het in zakken van een schoormuur, die waarschijn lijk door het water ondermijnd was. WAALWIJK, 27 Oct. 1897. Gemeenteraad. Openbare vergadering heden Woensdag avond ten 7 ure. Aan de orde 1. Aanvrage ontslag onderwijzer van Raaij. 2. Gewijzigd voorstel inzake jaarwedde van den te benoemen onderwijzer. Feestcommissie, Heden Woensdagavond ten 7]/3 ure op Musis Sacrum vergadering der Dinsdag der vorige week benoemde commissie tot het organi- seeren van feestelijkheden bij gelegenheid van de kroning van koningin Wilhelmina. Op deze vergadering worden ook verwacht de atgevaardigden der verschillende vereenigin- gen. Trouwe opkomst zeer gewenscht. Benoemingen. Z. D. Hoogw. Mgr. W. van de Ven, bisschop van 's Bosch, hemt aan den hoogeerw. heer A. van de Laar, op verzoek eervol ontslag verleend als pastoor van Osch, en behoemd tot pastoor te Osch den weleerw. heer G. v. den Boer, tot pastoor te Vucht den weleerw. heer M. van Oss, tot kapelaan te Stratum den weleerw. heer J. C. Kamp, tot kapelaan te Oorschot den weleerw. heer A. Suetens, tot kapelaan te Tilburg (Goirke) den weleerw. heer J. Verbakei, tot kapelaan te Drunen den eerw. heer A. T. J. Werners, en tot assistent te Meerenveldhoven den eerw, heer C. A. J. M. Zijlmans, de laatste twee priesters van het Semenarie. „Volharding iu den strijd". De tooneelvereeniging „Volharding in den Strijd" zal niet a. s. Zondag, gelijk dit aan vankelijk haar plan was, maar Zondag 14 November haar eerste winteruitvoering geven. Zij heeft gemeend dit te moeten doen, om aan de hooge eischeo, welke het beroemde drama „Ouderliefde en Vorstenplicht" stelt, beter te kunnen voldoen. Daar ook de decoratien en de costumes geheel nieuw zullen ziju, staat er dus den liefhebbers van tooneel een bijzondere avond van uitspanning te wachten. Examen der lotcliugen. De M. v. O. heeft bepaald, dat de lote- lingen der lichting 1898, die vóór hunne inlijving bij de militie met gunstig gevolg een examen afleggen, waarvan het programma door den minister wordt vastgesteld, voor zoover zij daartoe geschikt bevonden zijn en dit met de belangen van den dienst is overeen te brengen, zullen worden ingelijfd bij het korps en geplaatst in het garnizoen hunner keuze en kunnen eveneens voor zoover dit met de belangen van den dienst strookt, bij elkander gehuisvest en desverkiezende, zoo daartoe gelegenheid bestaat, met elkander afzonderlijk spijzen. Vergadering van de Langstraatsche Adminis tratieve Vcreeniging. Zaterdagmiddag had alhier eene druk bezochte vergadering plaats vau de Lang straatsche Administratieve Vereeniging in het hotel Gerris. Behandeld werd een ontvverp-verordening tot heffing van een hoofdelijken omslag voor de laagste klasse. Op zeer verdienstelijke wijze besprak de heer J. L. Vau Sauten, secretaris van Sprang, het verband tdsschen de artt. 87, 88 al. 2, 84 al. 2 eu 18 ai. 2 der Gemeentewet. Hoog bezoek aan den Maasmond. Maandagmorgen ten 11 uur kwam te 's Bosch aan de Minister van waterstaat, handel en nijverheid, de heer C. Lely, met den inspecteur vau den waterstaat, den heer W. F. Leemans, ten einde met den Commis saris der Koningin Mr. A. Baron Van Voorst tot Voorst, de leden van Gedeputeerde Staten, den griffier der Staten en deu hoofdingenieur van 's rijkswaterstaat, den heer B. Hoogen- boom aldaar, de werken voor den nieuwen Maasmond te gaan bezichtigen. Van het station begaven zich genoemde autoriteiten naar de sluiswerken Babij die stad en vervolgens naar Heusden en Geer- truidenberg. Katholieken van Nederland steunt dc goede zaak. Uitgifte van de vierde serie der geldloterij onder waarborg van het Freiburgsch Gouver nement, ten bate der katholieke staats-univer- siteit, op aansporing en met goedkeuring van Z. H. Paus Leo XIII, opgericht te Freiburg in Zwitserland. Trekking dezer serie Juni 1898. 1 groote prijs van 50.000 frs 1 groote prijs van 10.000 frs. 1 prijs van 5000 frs. 5 prijzen van 1000 frs 10 van 500 frs. 50 van 100 frs. 100 van 50 frs. 750 van 20 frs. Alle loten, zoo er geen prijs op gevallen is, blijven, zonder verdere onkosten, geldig voor de twee supplemententaire trrekkingen Elk lot kost slechts 50 cents, 11 loten 5 gulden 22, 10 gulden33, 15 gulden enz. De loten kunnen onder toezending der kosten, plus 5 cent voor het verzenden tot 11 loten, daarenboven 10 cent (verlangt men aanteekening 10 cent extra) worden aange vraagd aan de administratie van cjit blad. Zeldzame sterrenregen in het verschiet. Het tijdstip, waarop de aarde midden doo den enormen zwerm van meteoren zal gaan, die het groote hemelvuurwerk van de jaren 1799, 1833 en 1866 veroorzaakte, nadert. Nog twee jaren, nam, in de nachten van 13 en 14 November 1899. Deze gebeurtenis zal zich ongetwijfeld als een grootschen regen van verschietende sterren doen kennen. Schandelijke dingen. De werkman J, Jansen te Delfzijl, beging de onbezonnenheid in een kort tijdsverloop acht maatjes jenever op te drinken, met 2 halve flesschen bier en eenige rauwe mosselen, Hij heeft het met den dood moeten bekoo- pen. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De ongelukkige laat een vrouw met 5 hulpbehoevende kinderen na. Gelukkig ontkomen. Zaterdagmorgen moest de veerman D. Verkuik te Lekkerkerk met zijn veerboot uitkomen en aanleggen aan de voorbijvarende sleep- en goederenboot „Gouverneur Duimaer van Twist" welke verscheidene schepen ach ter zich had op sleeptouw. Toen de veerboot weder was losgelaten, voer de schroefboot onmiddelijk weer met alle kracht door. Veer man eu boot geraakten in een benarden toestand tusschen verschillende schepen in. Dit ziende sprong Verknik onmiddellijk over op een der schepen en bijna op 't zelfde oogenblik werd de veerboot tusschen de schepen tot splinters geslagen. Door den veerman werd omiddellijk een nieuwe boot geeischt vau de directie. Door vlccscli vergilftigd. Het huisgezin v. d. V., dat Woensdag in het gasthuis te Eindhoven werd opgenomen, is nu geheel hersteld. Uit het scheikundig onderzoek bleek dat geen metaal-vergiftiging door middel der potten of pannen kan plaats gehad hebben dat het spek van goede hoedanigheden was, doch dat het braaksel stukjes soepvleesch bevatte, dat vermoedelijk in bedorven staat verkeerde, voordat het gebruikt werd. ROERMOND, 22 Oct. Heden werd in de kapel van het Bisschoppelijk College een plechtige uitvaardifnst gehouden voor de zielerust van wijlen pastoor Hustinx van Herten, De kapel was voor deze gelegenheid geheel iu rouw gehuld. der No. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 14. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 1. 2. 3. 4. TREKKINGSLIJST Lotelingen voor de [Nationale Militie van de gemeente WAALWIJK. C. 3. S. J. J. J. A. L. H. A. J. A. il* L. P. W. J. G. II. J. A. C. J. J. A. T. L. M. E M. J. A. C. J. H, P. G. P. J. A, P. J. P. Broederdienst. J. Verhulst F. van Hilst Versteeg A. Mahieu C. J. Marks L. de Vries J. de Werdt Pulles de Bie Hen sen van de Meijdenberg H. van Eeten. J. Mahieu J. Oomen E. de Kort Schapendonk de Laat van Veldhoven C. van Heijst van Kregten J. L. Verwiel J. A. van der Grient E. J. Knefle A Coppens Broederdienst. Slaats y C. van der Sanden Kuijst v. d. Hoofstad Grebreken. Kleijberg van den Broek J. Kogels A. van Reijen - J. Rijken B. Overgoor Donkers J. Herman C. van 't Hooft F. Lelts J. C. van BI adel BAARDWIJK. van Mierlo Broederdienst L. van de Leur van deu Heuvel Is in dienst, H. Leijtens Gebreken. Broederdienst. n Eenige zoon. Gebreken. Eenige zoon. Gebreken. Broederdienst. Eenige zoon. Is in dienst. Broederdienst. Gebreken. Eenige zoon.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 2