mm B ILJ A ltT Notaris RANT, D O MEI N E N. VERANDA; i G, HE-I 1PHI1 Si lig 1511 #i lonné's, I .eest tl it s.v.pl,! H. M. Koningin Wilhelmina H, M. de Koningin-Regentes, Advertentiën Nationale Zuider zeehond. Oe heer Mr, H, SMEEHGE, Be droogmaking van de Zuiderzee. voor f150. dei Registiatie en Domeinen Notaris A1 Bil ie WAALWIJK, publiek verpachten: Ei is geen ooiaad verschuldigd, TE Looiers- en Schoenmakers artikelen, als: Yisitikaartjes bij AN TOON TIELEN. Gemengd Nieuws. Handelsberichten, Landkaart van Nederland a.s. Vrij d g 17 December, Vrije toegang. Bestuur der Openbare verpachting De Ontvanger op Maandag 27 Dec. 1897, de eigendommen van den Staat der Nederlanden in den Baardwijkscheu Over laat in zeven perceelen en twee massa's. Een goed onderhouden Verkrijgbaar tegen concurreerende prijzen alle farine Lactée Staujjer De goedkoopste PORTRETTEN Toeslag 15 December 1897, Toeslag 17 December 1897, van Gronden in den Baardwijk— schen Overlaat. Gouden Leeuw bij de Wed. VER- WIEL ie WAALWIJK Zoutzuur Wijnsteenzuur Gom Dextrine Brandspiritus verder Glycerine voor 't vullen van gas meters, LevertraanGenua Olie Bessensap etc. Eenig verkooper van 75 cent Gelegenheid tot theoretische en prac- tische opleiding voor 't Apothe kers-Assistent examen. 100 met 100 enveloppen voor 60 ct. per bus. Het meisje verzekeit dat de man haar van j voren had aangevallen. Blijkbaar moet de verwonding geschied s zijn zooals rrouwens in alle voorgaande jj aanvallen, die hebben plaats gehad met j1 een vlijmscherp voorwerp, aan twee kanten gescherpt. Daaruit laat zich dan ook verkla ren, dat de aangevallen meisjes de eerste oogenblikken nadat de steek werd toegebracht geen noemenswaardige pijn gevoelden. Zaterdagavond nog is Klara De Vries uit het gasthuis ontslagen. Zondag was zij koort sig. doch overigens is haar toestand zeer bevredigend. Terstond na deze nieuwe aanranding was de politie ijverig in de weer om tot de ont dekking vau den vrouwenaanrander te komen. Een slagersjongen, die den dader moest hebben ontmoet, werd onverwijld opgeroepen. Deze jongen G. H. Dupree, werkzaam in de Gerard Doustrait, liep op de Korte Prin sengracht en had „moord" hooren roepen in de Westerdokstraat. Hij begaf zich in die richting en zag op de Korte Prinsengracht een man hard langs zich heenloopen, doch hij zou dien persoon niet kunnen hei kennen. De politie heeft Zondagavond o. a. vele mannen gehoord, die zich hadden laten scheren, omdat volgens het door de verwonde opgegeven signalement, de aanrander een glad geschoren kin had, doch alle onderzoek leidde tot niets, aangezien de verhoorden allen een alibi hadden. Opmerking verdient, dat de vorige aanslag op de Heerengracht, nu veertien dagen ge leden, ook op Zaterdagavond plaats had en ongeveer op hetzelfde uur. Nog een aanranding verzonnen. Wilhelmina Czendlowsky, de 16 jarige dochter van eene kostuum naaister op den O.Z. Voorburgwal, werd Maandagavond door hare moeder uitgezonden 0111 naaiwerk te halen iu de Sint Janstraat. Na die boodschap verricht te hebben begaf zij zich mee het pak onder den arm naar de Lijnbaangracht om een vriendinnetje, een buurmeisje, dat daar in de buurt een Fransche les nam, af te halen. Op de Baangracht nu dicht bij de Looier straat het was kwartier na zessen kwam een man op haar toe, ditmaal een persoon van middelmatige lengte met zwarte snorbaard en zwart zijden pet op het hoofd Het meisje kreeg een stomp of stoot ouder de linkerborst èn, hoewel geen pijn gevoelende, vluchtte zij en liep naar huis zoo hard ze kon. Daar op de achterkamer onderzocht zij met eene jeug dige helpster harer moeder hare kleederen, toen bleek,dat zij met een dolk of mes gestoken was. Het wapen was blijkbaar op het corset van het meisje afgestuit mantel en lijfje toonden eene snede. Toen werd ook moeder er bij gehaald en deelgenoot gemaakt vau het gevaar, waaraan Mimi ontsnapt was Moeder scheen er niet erg op gesteld de politie te waarschuwen, maar dit deed haar buurman, de heer Musquetier, de vader van Mimi's vriendinnetje, echter zeer laat eerst legen half tien. Van dat oogenblik waren dus opnieuw justitie en politie in de weer, voor dit geval in het politiebureau aan de Raampoort, wer- waarts Wilhelmina Czendlowsky ontboden werd om met arrestanten, zoo er een mocht worden binnengebracht, geconfronteerd te worden. Bij een verhoor van den rechter-c >mmis- saris in tegenwoordigheid van den officier van justitie en van den hoofd- en sectie-commis saris heeft zij bekend, dat haar verhaal ver zonnen was en ten doel had van hare moe dereen nieuwen mantel te krijgen! Baardwijk. Zondag had alhier het kampen plaats, tusscheu de behalers der meeste punten in het biljartconcours, uitgeschreven door het biljartgezelschap „Mingo," en gehouden in het café „Phoeuix" alhier. lste prijs (een gouden horloge.) Bij 't kam pen tusschen J. Slaats en H. van Huiten, (beiden 31 punten) werd deze prijs behaald met 16 punten door Jos. Slaats. 2de prijs (een lamp) H. van Huiten. 3de prijs 21 punten (een regulateurklok) behaald door C. van de Leur, ua kamping, met 21 punten. 4de prijs 19 punten (een servies) behaald na kamping door J. van Dommelen, met 21 punten. 5de prijs (een wekker) behaald na kamping door A. Vissenberg met 21 punten. Spraug Op Zaterdag 18 December a. s, des avonds te 6 uur zal in het kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente alhier eene open bare samenkomst worden gehouden in het belang der Vereen, lot Chr. verzorging van Krankzinnigen en Zeuuwlijders in Nederland. Bij die gelegenheid zal D. V. als spreker optreden de Weleerw. Zeergel. Heer dr. J. D. de Liud van Wijngaarden, Ned. Herv. predikant te Utrecht. Daar de Zaterdagavond voor onze dorps bewoners zoo geschikt mogelijk is, wordt een groote opkomst verwacht, zoowel van Her vormden als van Gereformeerden. Trouwens, wie zou zulk een redenaar niet eens willen hooren over zoo heerlijk onder werp, dat immers elk goed christen ter harte moet gaan Capelle. Op het gunstig oordeel door het betrokken hoofd der school uitgebracht, heeft de gemeenteraad den onderwijzer K. A. J. Klerks wederom eene gratificatie toegestaan van 50 gulden. Baron X. had zijn pachters bij zich genoo- digd en onthaalde hen op een goed maal, maar er werd niets bij aangeboden dan me k of water Een van de pachters, die wist wat hem te beurt zou vallen, had een fleschje brandewijn meegebracht en wierp opgemerkt ook bij zijn buurman een scheutje in het glas melk, dat hij voor zich had staan. De ander zette er de lippen aan, het viel hem blijkbaar mede. Hij proefde nog eens, nu met een flinke teug. en zich daarop tot zijn buurman keerende, zeide hij Jongen, Thomas, wat eén koe Hij Zeg, Truitje, met dezen kus zeg ik je alles Heb je me begrepen zij Niet goed zeg het nog eens Al assale slachting. Kapitein Benait, een Oostenrijksch officier, heeft een statistiek opgemaakt betreffende de oorlogen dezer eeuw, waaruit oa. blijkt, (.at Turkije in 96 jaar 37 jaren oorlog heefc gevoerd, Spanje 31, Frank rijk 27, Rusland 24. In 1870 zijn de grootste troepenmassa's in het veld gebracht, De voor naamste en geweldigste veldslagen waren die bij Leipzig met 472,000 strijders en Sadowa met 486,000 krijgers. Te Gravelotte waren er 320,000. De moorddadigste veldslag dezer eeuw was de slag bij Wagram van de 165,000 strijders vielen er op één dag 62,000 Te Saint Privat bedroeg het verlies van een regiment marine-soldaten 80%. Tc Parijs is ecu afschuwelijke moord ge pleegd. Een zekere Carrara en zijn vrouw hebben een bediende van een bank, die bij hen geld kwam innen, vermoord en zich meester gemaakt van de frs. 26.000 die hij bij zich had. Nadat de man den bediende met een reusachtigen sleutel de hersenpan verbrijzeld had, sleepte het echtpaar het lijk naar de eetkamer. Toen de kinderen thuis kwamen, werden zij in de keuken opgesloten maar men moest het lijk kwijtraken voor de thuiskomst van een commensaal. Zij hebben het daarop een loüw om het middel gebon den en het laten zakken door een nauwen put welks bodem gevoimd wordt door den roosier der centrale verwarming van het huis. Carrara is langs een trap naar den oven ge gaan en heeft zitten wachten, tot het lijk geheel en al verbrand was, acht uren lang. Slechts wat metaal en een half gesmolten horloge is teruggevonden. De moordenaars waren ontsteld over de groote som, die zii bij hun slachtoffer vonden. Zij kregen ruzie, de politie kwan lusschen- beide en de vrouw bekende alles. Zaterdag had de „reconstitutie" der misdaad ten huize van Carrara plaats en kwamen nog nadere bijzonderheden aan het licht. De vrouw bracht ook uit dat de man meer dan eens zijn huis in brand gestoken heeft om de assurantie penningen te beuren. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen lieden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f21,p. ton. bruinblanke Bergertraan 127, blanke Bergertraan f 33, Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f30.—p. 100 L Maaslevertraan f p. ton Nat. Med. levertr le soort f p. ton u (stroogeel) 2e f 39.p. ton Stooramedicinale levertr. le f 44.p. ton 2e f p. ton ROTTERDAM, 13 Nov. Binnenlandsche granen. Tarwe waarvan de aanvoer heden veel ruimer was, vond in de beste soort onveronderd plaatsingoverigens moe9t echter eene verlaging van 20 cent ingewilligd worden. Per heet, f 6,25 a 8,24, extra puike nog daarboven en per 100 kilo f 9.25 10,30. Canada- naar qual. verkocht van f 6,25 tot 6.75. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.75 k 5.50. Dito mindere f 0,üt 0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 7,25 a 8.60 mindere f 0,a 0,beste Zomer f 4 10 a 4,85 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f 2.25 k 3.25. Mindere f0.a 0. Paardenboonen. De beste f 5.25 k 5.75. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 5,25 a 7,25; Mindere i 0.k 0.-. Witte boonen. De beste f 8.75 9.00. Mindere f 0.k Blauwe erwten. De beste f5.90 a 6.50 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed f 0.a Zomerzaad f0,af 0. Xanariezaad f4.50 tot f6.50 GORINCHEM 13 Dec. Men besteedde voor Ristarwe ('8,40 a 8,75, roode dito f8,20 a 8,35 witte dito f8,50 k 8,75, inl. rogge f5,40 a 5,60, buitenl. dito f5,25 a 5,50, gerst 1 4,35 a 4,50, haver f3,50 3,75, duiveboonen f6,50 a 6.75, blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 147 runderen le qual. Kalfkoeien f170 it 180 Kalfvaarzen f130 a 140 Melkkoeien 1140 k 150 P/a jarige ossen f 70 it 90 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 50 a 60 Graskalveren f 30 it 40 Nuchtere kalv. f 10 a 13 Aangevoerd 2 vette varkens van 19 a 21 ct., per half kilo, 179 biggen van 1 5,a 12.per stuk. Eieren f 1.40 a 1.50 per 26 sDiks. Boter 50 a 60 ct. per '/a kilo. ROTTERDAM 14 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 49 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 850 vette runderen, 867 magere dito, 473 vette en graskalveren, 73 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren, 0 varkens, 164 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 301/; ct. 2o kw. 26 a ct 3e kw. 20 it ct. Kalveren: le kw. 40 ct., 2de kw. 34 a ct.3de kw. 2'J a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Uitsluitend voor de abonné's op dit blad heeft de uilgever voor slechts 30 Cents verkrijgbaar gesteld de naar de laatste pho- tografieën vervaardigde van en Deze platen zijn keurig afgewerkt en hebben eene afmeting van 78 x 63 cM. Men gelieve deze platen tegen afgifte van den Bon voorkomende op de vierde pagina van dit blad aan ons Bureau af te halen; franco per postzending wordt 15 cents extra voor porto en emballage berekend. Ook de naar den laatsten tijd bijgewerkte met plan van de Droogmaking der Zuider zee, groot 85x71 cM., bieden wij onzen abonné's tot 1 Januari nog tegen 30 cents, franco per post voor 35 cents aan. De Administratie. Bij akteverleden voor den Notaris F. C. ÜMMELS te 's-Bosch, den 3en December 1897 is door de Heeren MARTIN US DOMINICUS MARIA PERNOT, sigarenfabrikant, en NORBER- TUS JOSEPHUS RUBBENS, zonder beroep, beiden wonende te 's-Hertogenbosch, aangegaan eene vennootschap van koophandel onder de firma ten doel hebbende het te 's-Hertogenbosch uitoefenen eener Sigaren-fabriek en van den handel in Tabak en Sigaren. Deze vennootschap is aangegaan voor zes jaren, zullende ingaan 1 Januari 1898 en eindigen 31 December 1903. Na verloop van dat tijdvakwanneer zij niet vóór 1 Juli 1903 door den eenen vennoot aan den anderen is opgezegdzal de vennootschap voor onbepaalden tijd voortduren en zal ieder der vennooten het recht hebben om de vennootschap te doen ophouden één jaar na opzegging aan zijnen mede-vennoot. Beide vennooten zullen de teekening der firma hebben; echter voor het opnemen van gelden, het koopen, verkoopen en bezwaren van onroerende goederen, het teekenen van orderbriefjes en borgtochten en het accep teeren van wisselbrieven zal de handteekening van beide vennooten worden vereischt. Lid van de Tweede KamerOud Lid der Staatscommissie voor de droogmaking der Zuiderzee, zal des avonds ten 7% ure in de zaal Musis Sacrum alhier eene voordracht houden over WAALWIJK, 11 December 1897. TE KOOP voor bovenstaanden prijs een gebruikt doch uitstekend loopend biljart wegens plaatsgebrek. Brieven franco lett. U bureau van dit blad. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat de vaste goederen behoorende aan M. LAROS, te Kaatsheuvel c.s. door INZET en "VEK, HOOGING staan als volgt: Koop 1, aan f2100. Koop 2, aan f 200. Koop 3, aan f 180. K' op 4, aan f 210. 's avonds 7 uur, ter herberge van C. VAN DEN ASSEM, te Kaatsheuvel: Dat het Dubbelhuis met erf te Waalwijk, behoorende aan P. VAN BUUL te Vlijmen en C. VAN EGGELEN te Nieuwkuik, door INZET en verhooging staat aan f2800. 's avonds 7 uur, ter herberge van VAN KREGTEN aan de markt te Waalwijk. Dagebjks kan ten kantore van genoemden notaris worden gehoogd. te Waalwijkzal ten overstaan van des namiddags om 1 uur in het hotel De voor drie jaren ingaande 1 Januari 1898 en eindigeude 31 December 1900, Bij voornoemden Ontvanger zijn inlich tingen te bekomen en ligt de kaart ter inzage. BOEKJES bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving zijn 10 cent bij hem verkrijgbaar en tegen vooruitbetaling bij ie- deren anderen Ontvanger der Registratie en Domeinen. houten afdakijzeren kolommen uitstekend geschikt voor herbergiers of par ticulier gebruik. Te bevragen bij mejuffr. DeWed. A. van Dijk StationsstraatWaalwijk.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 3