Abonné's, Leest dit s.v.pl.I H. M. Koningin Wiihelmina H. M. de Koningin-Regentes, Lezing WAALWIJK, Lemon -Squash. Th. Wessels, Handei in Kruidenierswaren, LEDER- Eil Heerlik Goedkoop Oranjeboom- Oud. Wed. C. Holtgrefe. Biljart- Concours, Chr. APPELS, Tii. I WwijcT tegen veel verminderde prijzen op te ruimen, Oe uitgebreidste sorteering Munt Overbeek, Advertentiën, JOHN OUDENDIJK, B. K. BÖKMA, A. C. Trommels. GEBROEDERS B. SS. Wemmers MAGAÜJN van en W a a 1 w ij k, Handel in Meubels, NIEUWE Papieren, LIKEUREN, Cognac, Sirop de Punch, enz., Staatkundig overzicht. Landkaart van Nederland AMERIKA en de Nieuwe Hollandsehe Kolonie „NE DERLAND",in Zuid-Oost Texas, Dinsdag 21 December, bij Wed. V. J. Gerris De bekende Lemon-Squash Specerijen. Coriander. Gemberwortel. Kaneel. Kruidnagelen. Majolijn Thijm. Noten muscaat. Peper witte. zwarte. Piment. Rommelkruid. Safraan, heel en gemalen ia prima kwaliteit aan concurree- rei de prijzen. DrogerijenChemicaliën en Verfwaren. BEZOOIEN. is het 10 cents. 12 stooten. Vervolg Nieuwsberichten 2de Blad PORTRETTEN Gerardira Antonia de Bree, Amerikaansch Reiziger, OP te 7 uur 's avonds, TE op Musis Sacrum. YRIJ ENTREE. Ook voor dames toegankelijk. te DORDRECHT, overtreft de Engelsche en is daarbij goedkooper. en SPIEGELS, Schilderijen, LIJSTEN, Spiegel- en Vensterglas, TAPIJTEN, Vloer-, Was- en Leerdoeken, BEHANGSELPAPIEREN, Lancaster Gordijnen. bericht bij deze dat door de GROOTE AANKOOP van tegen heta.s. seizoen, hij verplicht is, de voorradige papieren, waar onder vele prachtige patronen, gedurende de maanden December en Januari a s. van de fijnste tot de ordinaire merkenvind men bij Marasquin, Triple Sec, Chartreuse Benedictiner, Elixer de Spa, Elixer d'Anvers, Kirschwas'ser V ermouth (Antwerpsch Boonekamp), Chartreuse bitter, Bisschop essence, enz. vige volkje, dat deze straten en stegen be woont, ons in de ooren. De Nizzareea lacht zoo graag en de mooie Nizzaresche, die uit haar smal venster de wasch te drogen hangt, met pikzwarte fon kelende oogen op 't bonte gewemel neer ziend, lacht nog liever en vertoont daarbij haar parelwitte tanden. Als donkere spelon ken gapen de geopende huisdeuren ons tegenhier en daar ontwaart men groote verkooplokalen, in welker diep perspectief een klein lichtje flikkert, dat de bonte "kraam fantastisch beschijnt. Aan de voorzijde zijn de winkeltjes dik wijls schilderachtig met bloemen en vruchten gegarneerd, ja zelfs de slagers verstaan het hun onaestetische waren door bloemen en takken te bedekken. Men moet niet te verbaasd zijn, hier kop en staart versiert te zien met des dich ters hoogtens tooi, den edelen lauwerkrans Een hoogst interessant beeld biedt de markt. Eerstens zijn het de bloemen in de grootste verscheidenheid en kleurenpracht. Vooral de zacht gele „Maréchal de Niël" de „la Erance-rozen, die wij tehuis achter de half ontdooide glazen der bloemisten bibbe rend bewonderen, bloeien hier volop in het vrije en worden ongelooflijk billijk verkocht groenten in groote keus, frisch van het veld aangebracht, evenals oranjes, mandarijnen, citroenen, druiven, appelen, peren enz, door een reuzenzonnescherm beschut. Niet min der verleidelijk zijn de visschen en andere eetbare zee voortbrengselen, waaraan juist de golf van Nizza zoo rijk is. Behalve mosselen en oesters ziet men onooglijk kleine schepdiertjes verkoopen deze zijn lievelingsgerecht der in alles zeer matige, meestal van brood en vruchten le vende inwoners van Nizza. De kleuren der visschen zijn wonder schoon sprekend en lichtend. Smaragdgroen, purper, teer-blauw, rose, geel, alles schemert en schittert in de groote watertonnen, in welke krijschende vischvrouwen onbarmhartig met de bruine, geheel bloote armen woelen, om opeens den armen kleurenbewonderaars, druk gesticuleerend, een spartelenden visch onder den neus te houden. Soms worden de niet-kooplustigen door een vloed van onverstaanbare scheldwoorden, ja zelfs vloeken verjaagd. Uien- en knoflookverkoopere, die hun wa ren, als ketens aaneengeregen, schilderachtig drapeeren, rennen scheeuwend tusschen de vissehersjongens, orgeldraaiers, enz. door. Men vlucht van uit dit bonte leven naar het strand, naar de eeuwig blauwe godde lijke zee, wier majesteit ons steeds over weldigt en die men nooit moede wordt ga de te slaan en te bewonderen. Zeer de moeite waard is het voor vreem den om privaat-villa's te bezichtigen. Die van den viqomte De Vizier vooral is be zienswaardig. Alles wat het plantenrijk in het Zuiden oplevert aan weelderigheid van vorm en kleur, verrukt ons in den tuin, die deze villa omringt. Wij verbeelden ons in een tooverwereld te ziju. Iiooge slanke dadelpalmen wiegen hunne met donkerroode bloemkelken getooi de kronen op ruw geschaafde stammen. De Phoenix vigieri breidt hare door dikke bam boespij pen gestutte takken als een schaduw rijk palmendak uit terwijl de waaierpalm met zijn glanzende reuzenbladeren ons den geur van tallooze viooltjes en rozen tegen- wuift. Uit den schoot van den als een arm zoo dikken stekeligen stam der agave, ont springen haar bloemkelken. Aan haar zijde groeit de oranjeboom met bedwelmend geu rende bloesems overladen en welks takken tegelijk onder den last van rijpe goudgele vruchten buigen. Daarnaast rijpen mandarij nen, limoenen en bananen. Matglinsterend steken de zachtgele citroenen tegen het donkere gebladerte af. Van uit hooge boom takken groeten ons de droomerig, stille, koudglanzende cazelia's, welker melkwit in zichte schakeeringen tot het warmste rood overgaat. De stijfbloeiende laurier met zijn donkere glimmende bladeren, de slanke cypres met zijn stijve saplooze vrucht, zij allen vormen hier majestueuze lanen, terwijl ons groepjes van bamboeriet, door den wind als ruischende lokken bewogen, tot een dolce far niente uitlokken. M. H Weyler speelt tegenover het liberale kabi net van Spanje, onder presidum van Sagasta, heel handig zijn enfant-terrible-rol de regee ring heeft nu bij officieuse nota de buiten- landsche pers gewaarschuwd tegen de onge rijmde berichten over Kubaen de betrekkingen van het koninkrijk met de Vereenigde Staten tegen het gerucht van de aanvallen op Nuevitas en op hel Amerikaansch consultaat te Havanna tegen de overdreven mededecli.ige» over de ontvangst van generaal Weyler, de houding van he' eger en den indruk, welken de boodschap Van president Mc. Kinley gemaakt heeft. Onderwijl brengt de ex-;ouverneur-generaal, zooals een vgehoorzaam" militair voegt, de gebruikelijke bezoeken aan den kapitein-ge neraal van Madrid en aan den minister van oorlog, en toont zich den „getrouwen onder daan van koning Alfonsus XIII, door een bezoek aan de koninginregentes Maria Christi na een bezoek, dat l3/4 uur heeft geduurd, en waarbij dus heel wat belangrijks kan zijn besproken. Natuurlijk vergeet Weyler zijn particuliere aangelegenheden niet door de vervulling van de genoemde en nog andere formaliteiten Woensdag na het bezoek aan de koningin- regentes, spoedde hij zich direct naar markies De Ceralbo, den leider der carlisti sche partij, vertegenwoordiger van Don Carlos, den kroonprelentent. Ondertusschen begint Weyler's voorbeeld reeds te werken, zijn doen reeds vruchten te dragen volgens verschillende militaire bladen (genoemd wordt de Correspondencia militare) hebben een twintigtal generaals besloten te protesteeren tegen Mac Kinley's Boodschap aau het Congres, welker inhoud zij, voor zoover op Kuba en Spanje betrek king hebbende, beleedigend heeten voor 't Spaansche leger. Een zestal generaals hebben zich opgeworpen tot leiders der campagne, als hoedanig zij zich wenden tot al huu collega's Een maarschalk, ook om steun aangezocht, zou de zaak ernstig in beraad hebben genomen en Weyler, die liever per soonlijk buiten schot blijft, tenzij hij zeker is vaD een volkomen wel lagen, heeft ook een slag om zijn arm gehouden hij wil eerst nog eens te rade gaan met anderen. Nu loopen er te Madiid geruchten van plannen tot samenstelling van een manifest aan het volk, doch veel komt men niet te hooren de bladen laten weinig vertrouwbaars los Ondertusschen heeft Maximo Gomez, met Manuel Garcia de leider der insurgenten op Kuba, bij manifest de door Sparje aangeboden autonomie onaannemelijk geheeten (de Spaan sche regeering is juist op onderzoek naar passende mannetjes om het voorloopig bewind op Kuba saam te stellen) en de leider Sau- guilly loochent van Philadelphia uit het bericht dat hij generaal Blanco zijn diensten zou hebben aaugeboden. Uit Washington wordt bericht, dat de democratische groep uit de Kamer van Afgevaardigden in een vergadering heeft aangenomen een motie ten gunste van de erkenning der insurgenten op Kuba als oor logvoerende partij. De Petersburgsche Nieuwe Tijd, die de groote voordeelen in het licht stelt, welke het bezit van Kiaoe-Tsjaoe aan Duitschland be zorgt, vindt dat dit P.ijk een te ruime beloo ning verlangt voor den vriendschappelijken sieun, welken het China vroeger tegen Japan verleend heeft. De Italiaansche regeeiing is niet voor nemens oorlogsschepen in de wateren van Haï i te sturen. Er zijn tusschen de beide regeeringen wel enkele geschillen te beslech ten, doch dit kan langs den gewonen weg geschieden. Te Port-au-Prince heeft een bal in het Duitsche legatiegebouw, waarbij Duitsche volksliederen werden gezongen, aanleiding gegeven tot anti-Duiische betoogingen. De inlandsche bevolking schold de Duitsche marineofficieren uit, die na afloop van het feest aan boord terugkeerden. Uitsluitend voor de abonné's op dit blad heeft de uilgever voor slechts 30 cents verkrijgbaar gesteld de naar de laatste pho- tografieën vervaardigde van en Deze platen zijn keurig afgewerkt en hebben eene afmeting van 78 x 63 cM. Men gelieve deze platen tegen afgifte van den Bon voorkomende op de vierde pagina van dit blad aan ons Bureau af te halen; franco per postzending wordt 15 cents extra voor porto en emballage berekend. Ook de naar den laatsten tijd bijgewerkte met plan van de Droogmaking der Zuider zee, groot 85 x 71 cM., bieden wij onzen abonné's tot 1 Januari nog tegen 30 cents, franco per post voor 35 cents aan. De Administratie. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde dochter, zuster en be huwdzuster betuigen wij bij deze onzen oprechten dank. J. W. DE BREE, Echtgenoote en Kinderen. Waalwijk, 17 December '97. OVER Dooa DEN HEER van de FIRMA Voor Waalwijk en omstreken ver krijgbaar bij MA RKT, W A A L W IJ K. Aanbevelend, BIJ (TEGENOVER 't STATION) Prijzen te bezichtigen. Reglement ter inzage. WAALWIJK. LET WELDegenen die van deze OPRUIMING van papieren profiteeren, krij gen den bijpassenden rand CADEAU. Van deze papieren worden geen staalboe ken uitgegeven, wel worden op verzoek monsterrollen te huis gezonden.

Echo van het Zuiden | 1897 | | pagina 2