zal ZONDAG G Februari 1898, voor Tilburg, eene bekwame Advertentiën, Notaris BINK, Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT, Rietra te Bussen Loeff te Drunen, VERKOOPEN Vreugden dal. VREUGDEN DAL. W interuitvoering 8. BESIfiR. Schoenmakers. Gevraagd bekwame Gevraagd Keuken en eene flinke Bovenineid. Staatkundig overzicht. VERKOOPEN Notarissen publiek verkoopen De Tooneelvereeniging Met-leden 25 cent entree. voor dameswerk, Vervolg Nieuwsberichten 2de Blad. M. ïïartog, M. de Groot. Maandag 21 Februari 1898 des voorm. 10 ure, op de Achterste Hoeven onder Loonopzand Een groote partij sparren, op leggers en heinhout, zwaar eiken schaarhoutknuisten en droge mutserd. op Woensdag 9 Februari 1898, op Maandag 7 Februari 1898, Schaarhout, Boomen en staande Mast, in het Loonsch Hoekje, aan de Sprangsche Vaart en op den Efteling. te Waalwijk, maakt bekend, dat de Toeslag Dinsdag 15 Febr. 1898, 's avonds 7 uur, in het Tramstation// bij den heer P. J. de Bakker, te Waalwijk. zullen 9 en 23 Februari 1898, Gemeente Dussen haar TWEEDE geven in de zaal van den heer Aangeboden aan H. H. Hono raire Leden. Aanvang 7 uur. lasting neemt de Reg. tot richtsnoer de belasting van het mobilair. Zij stelt het bedrag op l1/* pCt., gelijkstaande aan dat geheven wordt voor een rijtuig. Naar dezen maatstaf zal voor een rijwiel met een verkoopwaarde van f130 h fl4<0 een belasting van f 2 moeten betaald worden. Dit bedrag moet maximum zijn en aan gezien rekening moet worden gehouden met de zeer ongelijke hoedanigheid der rijwielen, en met de omstandigheid dat personen die weinig inkomen bezitten, hun rijwiel wel meestal voor andere doeleinden dan voor ontspanning zullen gebruiken, verdeelt de Regeering de houders van rijwielen in 4 klassen. Door opneming der belasting in het per soneel kan de Regeering van de huurwaarde der woning partij trekken om het bedrag der belasting te verminderen en zelfs tot nihil 'te dalen. Door dit te doen, wordt geen belasting geheven wanneer de houder van rijwielen wegeus het gebruik van een door hem be woond perceel niet in het personeel wordt aaugeslagen. In de drie volgende klassen bedraagt de belasting f0 50, fl en f2 Dit laatste be drag word eerst betaald boven het viervoud van de onbelaste huurwaarde; f 0.50 wordt, geheven wanneer de houders wegens het gebruik van een door hen bewoond perceel belastingplichtig zijn voor een huurwaarde, welke meer bedraagt dan de som, bepaalc bij art. 12 van het personeel, en niet meer dan het tweevoud dier som en f 1 wordt geheven, als de houders van rijwielen be lastingplichtig zijn naar een huurwaarde, welke meer bedraagt dan het tweevoud en niet meer dan liet viervoud van bedoelde som. Voor de rijwielen van fabrikanten of ver huurders, handelaren in rijwielen en personen die van het geven of doen geven van onder richt hun bedrijf maken, of die aan anderen ten gebruike worden afgestaan of voor on derricht dienen, en de rijwielen, die ten behoeve van winkelneringen worden gebezigd, wordt voorgesteld een vast belastingbedrag, resp. van f 1.50 en f 1. Voorgesteld wordt ten slotte voor rijwielen, ingericht voor meer dan een persoon de belasting tot een vast bedrag van f4 op te voeren. Uitgaande van de praesuratie dat den patroon de rijwielen toebehooren die de on dergeschikten berijden, worden rijwielen, die dienen bij het onderricht in het wielrijden en die voor winkelneringen worden gebruikt, geacht door den ondernemer van het bedrijf te worden gehouden. De inwerkingtreding van de wet wordt voorgesteld op 1 Juli 1898, maar met af wijking van art. 45 der wet op het Perso neel, zal de aangifte tot 15 Augustus kun nen plaats vinden. Welke bate de regeling aanvankelijk voor de schatkist zal afwerpen, is niet met eenige zekerheid te ramen. Het aantal rijwielen is groot en neemt sterk toe. In 1896 bedroeg alleen de invoer 18,683 stuks. Prins George van Griekenland zal zijn belangen maar in handen laten van de in vloedrijke bloedverwanten te Kopenhagen die zullen wel weten wat goed voor hem is; die zullen van de relatieu met de czarina weduwe van Rusland en met de prinses van Wales wel een nuttig gebruik maken om hem aan een goede betrekking te helpen, zij 't misschien al niet aan den gouverneurspost op Kreta, dan aan een ander passend baantje! Zoo heeft het jonge mensch het adres van de afgevaardigden van Kreta voor kennis geving aangenomen en er niet op geantwoord, doch hij gaat over eenige dagen toch een tournée maken om zich te presenteeren te Petersburg, te Londen en te Parijs mis schien zal de nationale vergadering van Kreta onderwijl zijn candidatuur als de eenige ware gepubliceerd hebben 1 Heel precies kent men den huidigen staat van zaken niet, doch zeker is dat èn Rusland èn Frankrijk al 't mogelijke doen om den sultan, 't zij door list of door geweld, 't zij goedschiks of kwaadschiks, te bewegen zijn goedkeuring te hechten aan het mooie plan. Wat Duitschland aangaat acht men steun voor de kandidatuur volkomen buitengesloten, niet wijl de prins een zoon is van Grieken - lands koning doch omdat men meent dat Kreta een kweekplaats van revoluties zou worden. Zoo'ang mogelijk zal Duitschland zich bepalen tot neutraliteittegen de can didatuur zal van Berlijn uit al evenmin iets worden ontnomen als van Weeaen uit, doch op ondersteuning van zijn voorstel behoeft men te Petersburg niet te rekenen. Mocht Rusland ondanks alles blijven aandringen op de benoeming van prins George dan zou Duitschland een uittreding uit het Europeesch concert in vereeniging met Oostenrijk, ver reweg verkiezen boven de uitoefening van dwang op Turkije. Men spreekt te Konstantinopêl van een ernstige gedachtenwisseling in Ildiz-Kiosk zelf, tusschen des sultans eersten secretaris en den Russischen gezant in verband met Ruslands inmenging. Feitelijk schijnt de quaestie op het doode punt te zijn gekomen: de sultan repliceert op Ruslands eisch met de releveering der on wettigheid; het geheele Europeesche concert moet een voorstel doen en Rusland kau geweld gebruiken (dat zou zijn het einde van het Europeesch concert) of prins George van Griekenland kan plotseling zich op Kreta vertoonen en daar verkozen worden tot gouverneur door de nationale vergadering (dan loopt 't met het Europeesch concert ook mis). Misschien heeft de czaar een achterdeurtje opengehouden misschien heeft hij niet, als zoon van zijn moeder, zich gebonden neeflief aan een baantje te helpen, doch heeft hij als czaar aller Russen niet meer dan een wen- schelijkheid uitgesproken, om Griek<*nlands regeerende familie een plejzier te doen! In Duitschland waar men van directe inmenging in de zaken van 't Oosten niets weten wil, omdat er toch niets bij te winnen is en veel te verliezen, is men niet zoo heel gerust over den staat van zaken in't Oosten, gevreesd wordt dat de Oosiersche quaestie zich weer op den voorgrond zal dringen en volgens de Köln. Ztg. zou op het Balkan schiereiland de onzekerheid steeds grooter worden. In Servie heerscht een sterke antipathie tegen Bulgarije, dat volgens de meening der Serviërs te zeer door de Porte en Rusland wordt begunstigd. Roemenie is ontstemd wegens den tegenstand, welken zija kerkelijke politiek in Konstantinopêl ontmoet. Macedo nië vormt meer dan ooit het brandpunt van tegenstrijdige belangen. Montenegro mengt zich weinig in de hangende quacsties, doch neemt tegenover Seivie een dubbelzinnige houding aan waardoor men in Belgrado eenigszins zenuwachtig wordt en dat te meer, omdat men in de Servische hoofdstad vreest, de gunst van Rusland verloren te hebben. In de betrekkingen tusschen Weenen en Sr. Petersburg heeft de nieuwe functie van Milan weer den ouden argwaan doen ontstaan. „Maar het blijft verreweg het gewichtigste kenteeken voor den tegenwoordigen toestand in het Oosten, dat Rusland zich sedert eenige dagen zooveel mogelijk van Azie wer.scht te ontdoen; de aanspraken, welke het daar heeft, onderwe-pt het aan de wijsheid der spreuk uitgesteld is niet kwijt gescholden" eu het zwaartepunt van zijn bedrijvigheid in de buitenlandsche politiek verlegt het naar het Europeesche Oosten. Er blijft het czarenrijk ook geen andere keuze over, wanneer het de benoeming van prins George van Griekenland tot gouverneur van Kreta ernstig wi! door zetten. De hoofdzaak is in deze, hoe de sultan de candidatuur van den Helleenschen prins op neemt, en het antwoord kan niet twijfelachtig zijn. In de oogen vau zijn volk is de sultan de zegerijke heerscherdie de uaar Kreta uitgestrekte roovershand der Grieken krachtig heeft teruggeslagen. En hij zou nu vrijwillig afdalen van deze hoogte, om juist dien prins te verheffenin wien de Grieken van. het vasteland en de Kretenzers de belichaming zien van hun strevendat strijdt met het volkerenrecht Dat zou een noodlottige uitdaging zijn van de beste krachten van het Turksche volk, een daad van zelfverguizing en een diepe verootmoediging van het Ma- homedanisme, welke de sultan alleen dan zonder gevaar voor troon en leven zou kunnen bewerkstelligen, wanneer hij, door onmiddellijk dreigend vijandelijk ingrijpen van buiten daartoe gedwongen zou worden. Terwijl volgens de Daily News Japan aan Engeland zou hebben voorgesteld zoo al geen bepaald bondgenootschap dau toch een over eenkomst om gemeenschappelijk op te treden in 't Uiterste Oosten en terwijl er onmiddel lijk aan wordt toegevoegd dat lord Salisbury zou hebben geantwoord met een ontwijking (hij zou het parlement alleen competent hebben geheeten in deze), bericht Reuter dat alle mededeelingen over een Engelsch- Japansch samengaan voor bepaalde gevallen, tot het rijk der fantasie behooren er is nimmer aan gedacht zelfs. Van Duitschland heet 't, dat voor den mooid op den matroos Schulze van China zullen worden geöischt nieuwe spoorwcgconces- sieu In de Fransche kamer heeft de oudminister Lockroy zijn critiek op het marinebestuur voortgezet. Hij verklaardedat van de Fransche pantserschepen geen enkel zonder gebreken is of voor zijn taak berekend. De torpedobooten zijn zoowel in hoedanigheid als in aantal ontoereikend. Voorts laakte Lockroy de organisatie van de Fransche oorlogshavens Toulon en Brest. De haven van Toulon is niet eens electrisch verlicht en er is steeds gebrek aan zoet water. Groote onrust verwekte in de kamer de verklaring dat volgens een officieele nota in de Middel- landsche Zee tien groote schepen en een sterke kruisersvloot in tijd van oorlog kunnen samengebracht worden terwijl de marine commissie bevonden heeft, dat er in werke lijkheid slechts twee schep.n beschikbaar waren. Na Lockroy tiachtte Delcassé aan te toonen, dat in het marinebestuur een ware anarchie heerscht. Te Havana is in de woning van den burgemeester een dynamietbom ontploft. Er werd alleen materieele schade door aangericht en de dader is aangehouden. In den Franschen senaat is door senator Chamaillord een interpellatie gehouden over het inhouden van tractemeulen van geestelij ken. De minister van eeredienst Milliard beantwoordde den interpellant en met 163 tegen 34 stemmen werd een motie van ver trouwen in de regeeriog aangenomen. ONDERTROUWD weduwnaar van D. GOUDSMID EN Vlissinpn, ïebraar] 189g Middelburg,) Eenige en algemeene kennisgeving. Tot diepe droefheid van mij, Ou- ders, Broeders, Zuster, Behuwdbroe- ders en Behuwdzusters, overleed he den alhier mijn. geliefde Echtgenoot Willem Geerhard Vaags, I in den ouderdom van bijna 32 jaren. Waalwijk, 5 Febr. 1898. Wed. W. G. VAAGS- Praaijers. te Waalwijk zal voor den beer J. Tim mermans Wz. aldaar, op Vastenavond te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat de vaste goederenbehoorende aan Mej. dewed. Benjamins te Bezooiendoor inzet en verbooging staan, als volgt Koop I. Een Koffiehuis tevens tramstation, waarin vergunning met schuur en tuin, te Sprang, aan slechts f2090. Koop II. Een huisje en erf, oost daar naast, aan f150. Koop III: Massa van koopen I en II aan slechts f2300. TOESLAG: 's avonds 7 uur, in bet te veilen pand bij M. van Vuuren, te SPRANG. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden geboogd. s/3 der koopsom kan als hypotheek ge hoogd worden. te Waalwijk zal voor den heer fi. van Dortmond te Kaatsheuvel 's voormiddags 10 uurte beginnen in 't Loonsch Hoekje, vaste goederen behoorende aan Mej. de wed. F. van der Steen-Stada£te Waalwijk door inzet en verhooging staan, als volgt Koop I. Een huis en erf te Waalwijk achter de Gasfabriek aan f 1000. Koop 2. Een dubbel huis met erven, ter plaatse alsvoor ean f 1500. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. EN telkens precies om 6 ure nam. ter her- berge van W. J. Heessels, te DUSSEN, bij inzet en toeslag le. Weiland //Kortjan" in 't Noordeveld I 417, groot 2.04.10 heet. 2e. Bouwland „Kortjan" in 't Noordeveld, I 418, groot 3.09.60 heet. 3e. De Massa van koopen 1 en 2, samen groot 5.13.70 heet. 4e. Onverdeelde helft in Bouwland iu Zuid Holl. Polder „Kilblok", geheel groot 3.49.10 heet., huur dezes l/i tot stoppelbloot 1899 a f 120 's jaars. 5e. Hooiland in Zuid Holl. polder, G 435, groot 9 aren, huur tot eiude seizoen 1906 a f 6 's jaars. 6e. Bouwland in Zuid Holl. polder aan de Rijksweg, G 208 en 438groot 0.25.40 heet. 7e. Weiland in Zuid Holl. polder aan den Rijksweg, G 763, groot 1.52.00 heet. 8e. Bouwland in Zuid Holl. polder aan den Buiten dijk, G 478, gr. 1.88.60 heet. 9e. Bouwland in Zuid Holl. polder aan de Kal versteeg, E 189, gr. 1.30.20 heet. 10e. Bouwland in Zuid Holl. polder aan de Kalversteeg, E 190, gr. 1.02.20 heet., huur tot stoppelbloot 1900 f 78 's jaars. lie. Bouwland in Zuid Holl. polder aan de Kalversteeg, E 191, groot 1.91.20 heet.; huur tot stoppelbloot 1901 f 135 's jaars. 12e. Bouwland in Zuid Holl. polder aan de Kalversteeg, E 192, groot 1.19.70 heet.; huur tot stoppelbloot 1902 f 80 's jaars. 13e. De Massa der koopen 9,10, 11 en 12, samen groot 5.43.30 heet. 14e. Wei- en Bouwland in Zuid Holl. pol der, aan de Oude Straat en Nieuwe Steeg „De Bijl"F 236 groot 1.58.90 heet. Alles breeder bij biljetten. Zie verder programma's. terstond of met Vastenavond. Contant geld; geen winkelnering en hoog loon. Te bevragen aan het bureau van dit blad, of brieven onder letters A. B. Zich te vervoegen bij Mevrouw M. vau Loon-Eraste Waalwijk,

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 2