62 lied best wei- en bouwland, MIDDELKOOP, izen, Eif en Moestuin, Gasfabriek «gent: W, ZUURHOUT, Biljart- Concours. Gev estigd P. KNAAPEN, komt men de wereld door, j. BOELAARS, Schiedam, Advertentiën, Notaris llietra Weilanden over 1898: Notaris BINK, Bericht van Inzet. Rielra te Dussen Loeff te Drunen B. A. Middelkoop Het beste adres Gerard van Dijck J alousieën WAALWIJK J. van Dijck Jz. Huismoeders! Verschures Margarine Chr. APPELS, W a a 1 w ij k, te Waalwijk, Th. Bergmans. Met Fransch, Duitsch en Engelsch Staatkundig overzicht. te WAALWIJK. vóór den 1 MAARl V Eli PA CU TE IS VERKOOPEN: Notarissen De Notaris veilen en verkoopen De Notaris veilen en verkoopen WAALWIJK. Dinsdag en Donderdag voormiddag van 10 tot 12 en op Zaterdag 's nam. van 2 tot 4 uur cowptanle betaling. Vraagt uw leverancier 10 cents. 12 stooten. als Meubel- en Biljart fabrikant. biljartbenoodigdheden. a f 2.00 door Mevrouw DUYNSTEE-BINK. IJ te Dussen zal a. 3 MAART 181)8 b. 9 MAART 1898 c. 9 MAART 1898 te Waalwijk zal voor den heer J. Tim mermans Wz. aldaar, op Vastenavond xMaandag 21 Februari 1898 des voorm. 10 ure, op de Achterste Hoeven onrler Loonopzand Een groote partij sparren, op leggers en heinhout, zwaar eiken schaarhoutknuisten en droge mutserd. Koop 1 op f 2700. Koop 2 op f 5000. 3 7 725. 4 2900. u 5 125. 6 225. 7 3300: 8 3600. 9 2000, 10 1500. 11 3000. 12 1800. u 13 8800. 14 2800. TOESLAG op 23 Februari 1898, nam. 6 ure precies, ter lierberge van W. J. Heessels te Dussen. Vrijdag 11 Maart 1898, bij INZET en Donderdag 24 Maart 1898 bij TOESLAG te Capelle, zal op Woensdagen 9 en 16 Maart a.s., 's avonds 7 uur, te Bezooienbij inzet ter herberge van M. van Poppel en bij toeslag ter lierberge van C. van Dongen, iu het OPENBAAR Bij biljetten breeder omschreven. is bij aan de Haven Te beginnen met ZATERDAG 19 Februari 1898, zullen voortaan alleen op verkrijgbaar gesteld worden, uit sluitend tegen De Directeur Zij is de beste en regel matigste kwaliteit in den handel. Bij de meeste winkeliers ver krijgbaar. Kolonialen handel (TEGENOVER 't STATION) Reparaties vlug en goedkoop. Steeds in voorraad alle Boodschappen voorloopig te be zorgen bij Het beste boek om in korten tijd bovengenoemde 3 talen door eigen oefening te leeren spreken, schrij ven en lezen, wordt franco toe gezonden na ontvangst van post wissel Maine door een torpedo is geschied. Die depêche kwam natuurlijk via New-York, waar de gelijktijdige publicatie ervan eene ontzaglijke beroering verwekt en de regee ring der Yereenigde Staten gealarmeerd schijnt te hebben. De regeering verzocht dadelijk aan Reuter's agent te New-York de depêche uit Havana niet te verspreiden, omdat zij zelve geen bevestiging had ont vangen. En daarop kregen de Londensche avondbladen van Reuter's agentschap het dringend verzoek de depêche ook weg te laten, waaraan evenwel niet alle voldeden. In de City-kringen alhier gelooft men, dat dc regeering der Unie weet dat liet bericht juist is, maar de openbaarmaking zoo lang mogelijk tracht tegen te houden, omdat zij anders internationale complicatiën overmij- delijk oordeelt. Zou dit bericht waarheid bevatten zoo kan men de ernstigste verwikkelingen voorzien, tusschen Spanje en Amerika, twee rijken, die sedert langen tijd, door samen loop van ernstige gebeurtenissen, o. a. de bemoeiingen van Amerika in zake Cuba, het oogluikend toelaten dat vrijbuiters op Amerikaansche schepen naar het eiland werden vervoerd, om daar de Spanjaarden te gaan bestrijden eu meer andere omstan digheden, waardoor de positie van Spanje vooral, dikwijls zeer moeielijk werd. Bevatte dit bericht waarheid, zoo zou onzes inziens eene botsing tusschen die beide rijken, die oogenscbijnlijk reeds meermalen op voet van oorlog stonden, onvermijdelijk zijn. De hoop blijft ons echter bijdat deze zaak in der minne zal worden geschikt, want het zou voor het ongelukkige Spanje, dat door zijne koloniale oorlogen toch reeds geheel wordt uitgeput, allerwaarschijnlijkst verderfelijk zijn en het storten in een toe stand, zoo verarmd en vernederend, dat het zich niet meer daaruit zou weten op te werken, om aijn naam als mogendheid te blijven doen gelden en eerbiedigen. De Krelensers moeten maar geduld hebben: er wordt voor hen gezorgd Niet een enkele candidaat voor den post van gouverneur-ge neraal is er, doch er zijn er wel een half dozijn Terwijl de candidatuur van prins Geor ge van Griekenland door Rusland nog maar altijd niet voor goed is opgegeven, heeft de sultan, gebruik makend van de hem door het czarcnrijk gelaten vrijheid om zelf eens een caudidatuur te lanceereu,Karaiheodory Efter.di, zijn gezant te Brussel, benoemd, doch baron Calice heeft lormeel geweigerd dezen aan de eischen der mogendheden niet beantwoor den den candidaat, voor te stellen aan zijn collega's gezanten Nu woi dt er in des sultans directe omgeving ijverig gewerkt voor een Deutrale cadidatuurItalië zou 't wenschelijk achten een noodhulp gouvernement te benoe men cd verder worden genoemd als cau- didaten voor de candidatuurde kolonel SchSfifer (vóór eenige weken reeds genoemd als de ernstigste mededinger) en Morell Bey, Frauschman van geboorte, oudgezantschapse- cretaiis te Londen, nu in Egyptischen dienst. Natuurlijk valt de keuze tusschen zooveleo uiterst moeielijk enallicht zal men trachten alle moeielijkheden te vermijden door... nie mand te kiezen. De Europee che mogendheden hebben zich op Kreta een zeker recht toegeëigend. Zij zijn opgetreden, cogenschijnlijk zeer eendrachtig, alsof zij het in de macht hadden in een oogwenk de orde te kunnen herstellen. En nu blijkt het na maandenlange onderhandelingen, dat de Kretenzer-quaestie nog niet is opgelost en indien de correspondent der Times te Konstantinopel goed is ingelicht, dat de mogendheden voorloopig geen kans zien om tot een voldoende oplossing te komtn. „Ik heb alle reden te gclooven«, zegt deze berichtgever, „dat er gedachtenwisselingen tusschen de gezanten plaats hebben omtrent een plan, dat ten doel heeft aan Kreia een voorloopig bestuur te geven en de autonomie tot uitvoering te brengen, zonder dat er een voorloopig gouverneur wordt benoemd, om dat de benoeming van dezen gouverneur tot nog toe steeds een struikelblok is geweest. Het voorloopig bewind zal worden gevoerd door twee mogendheden, die gemeenschappe lijk zullen optreden. Een uitgewerkt plan zal in de eerstvolgende bijeenkomst de gezanten worden behandeld." üe staatssecretaris voor Indie heeft iu bet Engelsche Lagerhuis verklaard, dat dc troepen aan de Noordwestelijke grens van Azië tot nog toe de volgende verliezen hebben gehad. Dood 43 Britsche officieren van En gelsche en inlandsche regimenten, 146 Britsche soldaten, 310 inlandsche officieren en soldaten. Verwond 91 Britsche officieren van Engel sche en inlandsche regimenten, 419 Britsche soldaten, 900 inlandsche officieren en man schappen. De verlieslijsten der inlandsche regimenten zij nog niet afgesloten en ook de sterfgevallen door ziekte zijn niet meegere kend. Dit ziju bijna 2000 dooden en gewonden' terwijl door ziekten een niet minder groot aantal slachtoffers werd gemaakt. Een der regimenten in het Totschidal werd door bloeddiarrhoea zoodanig gedund, dat het teruggeroepen moest worden. De oud-premier van Oostenrijk, giaaf Badeni, is voornemens binnenkort in het politieke leven weer te keeren. Hij zal zich candidaat stellen bij de eerste afgevaardigde-vacature in Galicië. Voorspoedig bevallen van een ZOON Nijmegeu, 15 Februari 1898. De ondergeteekende brengt ter algemeene keunis, dat er met 1 APRIL e k., aan genoemde Inrichting en aan de daaraan toegevoegde Voorbereidende Klasse ge legenheid is om als E WEEKELIN6 te worden ingeschreven. Zij, die aan het toelatings-examen wen- schen deel te nemen, zijn gehouden bij den ondergeteekende in te dienen de volgende stukkenlo. hunne geboorte- acte 2o. een getuigschrift van het hoofd der school, wiens onderwijs zij het laatst genoten, omtrent hun gedrag, aanleg en vlijten 3o. eene verklaring van ouders of voogden, dat deze voornemens zijn hem of haar voor het onderwijs te bestemmen. De adspiranten voor de Normaallessen moeten, op 1 'April, den leeftijd van 14 en die voor de Voorbereidende Klasse dien van 12 jaar bereikt hebben Tijd en plaats van het examen zullen nader worden bekend gemaakt. Waalwijk, den 9 Februari 1898. J. F. SPIJKERMAN, Directeur. nam. i uur precieste DUSSEN „aan de Baan" bij Huigen H. A. C. Voor den heer Vergunst* 1 40 te Dussen Noordeveld. Voor de Familie Stael 2 62 20 te Meeuwen Hillschen Polder, „3 Morgen". 2 73 80 aldaar „het laag der zeven morgen." 0 97 te Meeuwen in het Oud land van Babyloniënbroek 1 49 70 te Meeuwen in de Hengmeng, 1 30 20 te Dussen Noordeveld „kapelkamp." 1 44 20 aldaar „kapelkamp 1 53 00 aldaar „kapelkamp." 2 33 00 Emmikhoven in den Duil, Voor mej. wed. D. Verhagen: 3 01 00 te Dussen Groot Zuideveld „de Geer." 2 68 30 aldaar Noordeveld Dussensche kade „19 hont." 1 92 00 aldaar Groot Zuideveld „14 hont." Voor den heer v. Griensven: 2 20 00 te Meeuwen in Zuidbroek. 0 95 50 te Dussen Noordeveld „de 7 hont." Voor mej. Corna. v. Honsewijk- 1 74 20 te Dussen Groot Zuideveld „8 en 5 hont." voorin. 10 uur, te EE1HEN, bij BI. Branderhorst: 5 98 90 te Eethen in korten Bruggert. 3 28 20 aldaar de 5 morgen in Oude weide. nam. 6 uur precies, te DUSSEN, bij Heessels Voor de Familie Stael: Gemeente DUSSEN 1 51 30 iu Noordeveld „de steenbakker." 1 09 80 aldaar aan de Dussensche kade. 1 95 45 Zuideusche helft ten Z. O. van vorig perceel. 1 28 80 achter 't huis van wijlen Burge meester Stael. 1 12 70 als vorig perceel. 1 14 60 als vorig perceel. 1 11 20 Westersche helft gelegen als vorig perceel. 1 11 20 Oostersche helft gelegen als vorig perceel. 1 91 50 in Zuideveld bij den Watermolen. 2 25 20 in Z. H. Polder bij R. v. Honsewijk. 1 24 80 aldaar nabij het Bad. EN maken bekenddat de landerijen te DUSSENden 9 Februari 1.1. geveild, met inzet en verhoogingeu staan gevestigd te Capelle, zal telkens 's morgens 11 uurin liet Hotel VERWIEL, te Waalwijk, in het OPEN BAAR onder de gemeenten Drongelen en Eethen, in 33 koopenwaarvoor sommige bij den toeslag gecombineerd worden. INLICHTINGEN geven de heer I. Mil- lenaar Nz. te Drongelen en bovengenoem de Notarisbij laatstgenoemde liggen de kadastrale kaarten ter inzage en zijn de breeder omschreven notitieboekjes a 25 cents verkrijgbaar. onder Bezooienaan het Westeinde van het dorpsectie D nos. 888 tot en met 892, samen groot 5 aren 80 centiaren. In 2 koopen waarvan combinatie bij den toeslag. voor J&lonsieën van af f2,50 de vierkante Meter. Zeer solied en net afgewerkt. Qaaliteit en soliditeit in aanmerking ge nomen beneden iedere concurrentie. CoMes WAALWIJK. BIJ Prijzen te bezichtigen. Reglement ter iuzage.

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 2