Notaris IIA iVr, Wed.J. B,viHeijden-De Leeuw. Advertentiën. De uitgebreidste soiteering LIKEUREN, Cognac, Sirop de Punch, enz. Verbunt v. Overbeek. BORDEAUX-, Witte- en Rijnwijnen, Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke stand. Handelsberichten. publiek verkoopen Steeds verkrijgbaar: Likeuren. Diversen. van de fijnste tot de ordinaire merken, vindt men bij Marasquin, Triple Sec, Chartreuse, Benedictiner, Elixer de Spa, Elixer d'Anvers, Kirschwasser, Vermouth (Antwerpsch Boonekamp), Chartreuse bitter, Bisschop essence4 Groene Pommerans en Oranje bitter enz. De heer G. Rubbens nam de benoeming aan. Na gehouden stemming over de twee an dere bestuursleden, was de uitsla? dat de heeren H. Witlox en P. van Loon Gzk,>varen gekozen. Beide heeren namen eveneens hunne benoeming aan. Na nog eenparig besloten te hebben, om direct de gemaakte en nog te makt n..onkosten te dekken werd de vergadering gesloten. Moge de vereeniging, veel tot den bloei van onze industrie bijdragen Onze Koninginnen op reis. Hare majesteiten gingen Woensdagmorgen vroegtijdig uit, om onder geleide van tien heer De Stuers het musée Cluny te bezichti gen, waar Zij de fraaie collectie porselein en kristal bewonderden en vei volgens naar het Panthéon, waar zij de muurschilderingen in oogenschouw namen. Zij daalden niet af in den grafkelder. Nadat HH. MM. een bezoek aan de nieuwe Sorbonne hadden gebracht en het groote auditorium hadden bezichtigd, keerden zij naar het hotel terug. Te halfeen reden HH. MM. uit om, gevolg gevende aan de uitnoodigmg van president Faure, te dejeuneeren op het Elysee De koninginnen werden levendig toege juicht door de menigte, die sedert uren op haar vertrek wach te De vorstinnen zaten bij elkaar io een open rijtuigin twee rijtuigen volgden genpraal Dumonceau en de luitenant-adjudant Van de Staal in groot tenue, en de overige heeren en dames van het gevolg. Aan het Elysee werden HH. MM. de Ko ninginnen ontvangen door de eere.wacht, die de militaire eerbewijzen bracht, ondanks het incognito dat gehandhaafd bleef. Het dejeuner was groot-gala en werd gediend in de groote eetzaal, aan den Rez-de-Chaussée, die prachtig versierd was met bloemen en planten. De president zit tusschen de beide Vor stinnen. Koningin Wilhelmina zat aan zijn rechter hand, de Regentes aan zijn linkerzijde. Mevrouw Faure zat tusschen den heer Brisson, den president der Kamer, en den heer Barthou, den minister van binnenland- sche zaken, tegenover de vorstinnen. Aan bet déjeuner namen ook deelde heer Hanoteaux, minister van buitenlandsche zaken, de heer Billot, minister van oorlog, de heer Besnard, minister van marine, benevens de andere ministers, die te Parijs aanwezig zijn. Voorts Dog de hertog van Auerstadt, kanselier van het Legioen van Eer, generaal Zurlinden, militair gouverneur van Parijs, de heer Nisard, directeur der politieke afdeeling aan buiten landsche zaken, de heer Bihourd, gezant van Frankrijk te 's Hage de heer Legrand, oud-gezant, aldaar, de heer Crozier, chef van het protocol, de heer Mollard, onderchef, de heer De Ramel, kolonel vau het 104de linie regiment, de gezant De Stuers, jhr Van Weede... allen met hun dames. Eindelijk nog het gevolg der koninginnen, benevens het militaire en civiele huis van deu president. In het geheel 66 couverts. De muziek van de -j-epublikeinsche garde speelde. Er werden geen feestdronken ingesteld. De Nederlandsche gasten droegen de Fran se e orden, die hun 's morgeus waren ver leend H.M. koDiogin Wilhelmina het groot kruis van Het Legioen vau Eer (dat reeds vroeger aan H.M. de regentes is verleend), generaal graaf Dumouceau de versierselen van groot-officier, jhr. Huyssen van Kattendyke die van commandeur, jhr. vau der Staal en de heer Claesbergen, die van officieren, de dames van Limburg Stirum en van Ittersum, die van „officiers destructions publique Na het dejeuner werd in een open rijtuig een rijtoer gemaakt door het Bois de Boulogne, vervolgens werd in het hotel het middagmaal gebruikt. Om tien minuten over zevenen vertrokken HH. MM. met prinses Elisabeth (die Dins dagavond gekomen is) van het hotel, toege juicht cn begroet door de menigte, het station werden zij ontvangen door den voorzitter van den raad van ad ministratie der spoorwegmaatschappij den heer Firman, minister Hanotaux, generaal Hagron, chef van het militair huis van president Faure, den heer Crozier, directeur van het protocol en andere Frausche autoriteiten. Het personeel der legatie geleidde HK naar het salonriituig. P«: Vorstinnen 'J werden geruimen tijd in het Fransch en het Hollandsch toegejuicht door de talrijke me nigte, die op het perron van vertrek was samengestroomd. De Koninginnen dankten blijkbaar zeer voldaan over het verblijf te Parijs. Precies te 7.40 reed de trein weg, de koninginnen staande aan het portier en nog het laatste den gezant de hand reikende; onder een luid gejuich van Fransche en Hollandsche stemmen haar eenLeve 1 toe roepende. De trein is een kwartier na den luxe-trein vertrokken en ktvam gistermorgen te 12.4 te Cannes aan. De P. L M. rekent voor dezen Vein 5 frank 60 per K.M een matig tarief werd ons verzekerd, als beleefdheid jegens de vorstin nen, zoodat het geheele traject op 6000 franken komt te staan. Dienstplicht. Naar men verneemt, zal worden voorgesteld de beraadslaging in de Tweede Kamer over het ontwerp-dienstplicht aan te vangen op 3 Mei. Amerika Spanje en Nederland. „Mocht her onweder, dat opzet, niet af drijven, maar de vonk tusschen Spanje en Amerika inslaan, dan is te hopen, dat Cu- ra^iO; ons, als neutrale mogeudheid, niet in moeite zal brengen. „Onze bezetting op dit eiland is zwak, en onze marine is er niet anders dan door een zwak en bijna weerloos wachtschip van 884 ton vertegenwoordigd. De vraag is dan ook nie' overtollig, of het niet geraden zal zijn, tijdig een sterker schip, met een tactvol en kundig officier, uit tc zenden, om, brak de oorlog uit, op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. „Zoo vel in Zuid-Amerika, als in Midden- Amerika, moet men steeds op allerlei avon tuurlijke poging tot rechtsverkrachting bedacht zijn." Aldus drukt de Stand, zijn bezorgdheid uit. Alleen Hr. Ms. korvet „Alkmaar" bevindt zich in de wateren van Curasao. Nader meldt men Hr. Ms Kruiser Fiieslat d, rhans liggende te Nieuwediep en bestemd om naar de Taag te vertrekken ter gelegenheid der Vasco da Gamafeesten heeft last gekregen ten spoedigste naar Curasao te stevenen, ter eventueele bescherming vaD de Nederlandsche belangen in de West Indische wateren, met het oog op de troebeleu tusschen Spanje en de Vereenigde Staten. Hr. Ms. pantserschip Evertsen zal, in de plaats van de Friesland, naar de Taag gaan. Zetten en zetten zijn twee Een der groote goudsmeden-juweliers in 's Hertogenbosch plaatste een advertentie, waarin hij een bekwaam diamant- en parelzet- ter vroeg. Aan sollicitatie-brieven geen gebrek. De een had al jaren aan eeu bijbel gezet, eeD tweede had jaren lang diamanten en pareltjes gebruikt bij het maken van prijs couranten, een derde wedei zeide geroutiueerd diamantzetter te zijn, enz. Onze fabrikant begreep natuurlijk weinig van deze recommandaties. Hij stuurde een schrijven aan een vriend te Amsterdam, met den sollicitatiebrief van den goeden diamantzetter. De vrieud bezocht den sollicitant en sprak reeds af dat deze op kosteu van den fabrikant de reis naar Den Bosch maken zou, om zich persoonlijk aan te melden en met deD patroou zelf te onderhandelen. Toen hij echter nog eerst eens informeerde bij dtn patroon van den diamentzetter, bleek hem dat de man een zeer goed letterzetter was, die gewoon was diamant en nonparel (twee lettersoorten) te zetten. Grappenmakers. Een paar grappenmakersvrijwilligers te 's Hertogenbosch in garnizoen, hadden eenigen recruten weten wijs te maken dat de pluim, bestemd om de kepie tot sieraad te verstrekken, beslemd was om er de voorberei dende werkzaamheden voor het baardscheren mee te verrichten, en zoo kwam 't, dat de korporaal van de week, dezer dagen eenige dier pluimen als scheerkwastjes zag dienst doen. 't Gevolg van een cn ander was dat nu ook de vrijwillige grappenmakers, oftewel de grappenrnakende vrijwilligers zeer waarschijn lijk, zij 't dan ook op audere manier, zullen worden ingezeept. Capelle. Deze week geraakte de landbou wer T. met kar en paard te water doordien het paard van een kruiwagen schrok. Het paard werd direct door toegesnelde hulp op het droge gebracht, zonder eenig letsel be komen te hebben. Tegen 1 Juni a.s. had de opperbrand- meester de heer A. L. Sneep alhier ziju ontslag voor die functie aangevraagd, welke hem eervol werd verleend. Onze vroegere dorpsgenoot den heer G. Wer'her, thans eerste ambtenaar ter secre tarie te Katwijk aan Zee, is nu ook benoemd tot gemeente ontvanger aldaar. Wij wenschen den nog zoo jeugdigen ambtenaar geluk met deze benoeming en vorderingen. Nieuwendijk (gem. Almkerk.) De tele- phoondraad van Woudrichem naar hier is gereed, vermoedelijk zal het telephoonkantoor alhier 1 Mei e.k. geopend worden. Waspik. Alhier had een kind, dat aan eene waschi.^'be speelde, het ongeluk daarin te vallen, met fï£ï treurig gevolg, dat het jammerlijk verdronk. HAVANA, 22 April. Eeu proclamatie van maarschalk Blanco noodigt de bevolking van Cuba uit een vreemden inval met wapengeweld te keeren. Tengevolge van het uitvaardigen van deze proclamatie verzamelt een groote menigte zich voor het gouvernements-paleis. Een deputatie wordt tot Blanco toegelaten en verbindt zich uit aller naam om den invaller te bestrijden. Blanco bedaokt van het balkon af de menigte, belooft het volk dat hij het ter overwinning zal voeren en bezweert het tot deu laatsten droppel bloeds te storten, alvorens een vreem deling den voet te laten zetten in het land, dat door Spanje ontdekt werd. De menigte antwoordt met de kreten Viva Espana 1 Viva el Rey 1 en juicht het leger en de marine toe. Vlaggen worden uitgestoken en er wordt geïllumineerd. WASHINGTON, 22 April. De kennisge ving van Mac Kinley is verschenen. Zij kondigt de blokkade af van de noordkust van Cuba tusschen Cardenas en Baihia-honda en van de haven Cicntuegos aande zuidkust. De poli ie van het White House te Washing ton heeft nog bijtijds een aanslag op het leven van piesident Mc Kinley verijdeld Men had hem evu helsch werktuig in :een .sigarenkistje toegez-jiulen. De politie dompelde het ding onder water t.rijschijnt daardoor de ontploffing: voorkomen te hebben. WEENEN, 22 April, de Neue Freie Pnesse zegt dat de oorlog tusschen Spanje en Noord Amerika een slag in 't aan gezicht van de vredelievende gezindheid van Europa is. De gevolgen die hij voor Spanje zal hebben, zullen Europa niet koel laten. KEY WEST, 22 April. He' gerucht gaat dat de Amerikaansche vloot hier dicht bij een Spaanschen koopvaarder heeft genomen. Het genomen schip is de Buen Ventura, geladen met hout, komende uit Texas. De kruiser Nashville loste een kanonschot, waarop het schip zich overgaf De Buen Ventura is vanmiddag door de Nashville binnengesleept. Het is een mooi stoomschip, komende uit Pascagoula (ten westen van Mobile) en naar men zegt bestemd naar Rotterdam. Zijn aankomst verwekte ui. zinnige geestdrift, het werk werd gestaakt, het stadsvolk verdrong zich op de kaaien om den eersten prijs te zien. MADRID, 22 April Telegrammen uit Ha vana berichten dat vijwiiigers zich aanbieden om de Spaansche schepen te weren, en zelfs levensmiddelen aanvoeren. Alle Europeesche mogendheden betuigen Spanje hun sympathie. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier is het navolgende officieel bericht in gekomen, in antwoord op haar bekend adres tot uitbreiding van het postverkeer De Directeur Generaal der Posterijen en Telegrafie Gezien het door den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid ter afdoening in zijne handen gesteld verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te W a a 1 w ij k om uitbreiding in de verzending van brieven en andere stukken uit die plaats, door in voering van eene verzending met den locaal- trein van 12.Bü uit Waalwijk naar 's Bosch. Gelet op het rapport van den Inspecteur der posterijen te Bredadd. 6 April no. 751; Geeft aan de adressante te kennen, dat, te rekenen van den 1 Mei e. k. aan haar verzoek zal worden voldaan. 's Gravenhage 21 April 1898. w. g. HAVELAAR Bovenstaand besluit van den Directeur Generaal is eene flinke verbetering voor den handel in deze en omliggende gemeenten en een groot succes voor de Kamer van Koop handel alhier, die het uitgelokt heeft, ïnlmldigingsfecstcn te Waalwijk. Het ligt in de bedoeling van 't hoofdco- mité om a.s. Donderdag 28 April, een ge combineerde vergadering te beleggen van de verschillende buurtcommissie met de hoofdcommissie. Plaats en uur vau bijeenkomst zullen den leden schriftelijk worden medegedeeld. SPRANG. Van 115 April. GEBOREN: Adrianadochter van Gerrit van Ammelrooij en Antonia Hoffman. HOW. AANGIFTE: Rcnzo Martens, wed. van Johanna Pieternella van Vuuren, oud 34 jaar, met Johanna van Vuuren, j.d., oud 24 jaar. OVERLEDEN Jan Bogersechtg. van Dinger.a de Bie, oud 73 jaren. Dirk Timmermans, ongeh., oud 42 j. WAALWIJK21 April 1898. De jaarmarkt werd druk bezocht. Ter veemarkt was veel aanvoer en de handel wel zoo vlug, vooral voor weivee. In kalfbeesten daarentegen is nog weinig handel als gevolg \an belemmering in den uitvoer. Vetvee is ook slechts aan lage prijzen te ver- koopen. Een en ander werkt ten minste in het voordeel der slagers. kalfbeesten golden f110 A f175. Dito vaarzen f 85 A f 165 Jonge varkens aangevoerd 185 stuks, ver kocht van f7.25 a f 12.75. Wei vee werd aan lage prijzen verkocht. Weilammeren aangevoerd 115 stuks prijzen van f 1,75 a f4,25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 4J.5 kg. van 0.85 A f 1.05 per kg. Eieren 1 2.50 a 3.per 100 stuks. De huidenmarkt is iets stiller in afwachting wat de toekomst geven zal omtrent de ge schillen tusschen Spanje eu Amerika. Waarschijnlijk zal dit laatste ook wel-eeni ge prijsverbetering op de ledermarkt teweeg brengen. Voor licht leder bestaat groote vraag zoowel voor de schoenmakerij als voor Hol land, zwaar leer gaat eveneneens vlug weg aan iets betere prijzen. DUSSEN. Ter botermarkt aangevoerd 198 K.G. Prijs van 10.86 A 1.00; markt gezet op f0.94. Eieren f 0.70 per 26 stuks. ti h 7 te Waalwijk, zal ter herberge van J. Rijnen aap de „Sprangsche Vaart'' onder KAATSHEUVEL, provisioneel AYoenslag 4 Mei '98, definitief Woensdag 18 Mei 1898, telkens 's avonds 7 uur I. als behoorende aan Frans Fabri Jzn. te HELMOND: Koop 1. Ecu Huis, Eïf en Tuin te Kaatsheuvelter plaatse „de Horst', sectie B no 3244, groot 16,20 aren. II. ten terzoeke van de erven van wijlen den heer Johannes Craaijo te SPRANG: Koop 2. Een jong Schaarbosch en Plantsoen, in 'i Loonsch Hoekje, ter plaatse „Groote Akkers", sectie C no 476, groot 25.10 aren. ALLE MERKEN Triple Sec Chartreuse (groene) v (gele) Kirschwasser Kurnmel Cristallisé 0 n Lootsje Marasquin Cooijmans Advocaat Groene Anisette Crème de Vanille Elixir d'Anvers Anisette Rosé f 1.50 f 1.20 fl.— Curayao - 1.50 - 1.20 - 1. Persico -1.50 Citroen Likeur -1 50 Oranje Likeur -1. Pepermunt 1. Sherry Port Port Madera Oude Genever, per literkruik per halve literkruik Cognac Supérieur Cognac, per flesch f 1.30 Cognacper liter f 0.75 -0.75 -1.20 - 1.20 - 0.75 - 0.75 f 1.30 Barcelona Brandewijn per liter 0 per flesch Brandewijn, puik voor inmaak, p. liter - 0 0 0 0 p. flesch Genever, per liter f 0.76 Roode Bessen Genever, per liter Jamaica Rum, per flesch Siroop van Punsch Arak Punsch Citroen Limonade Frambozen Limonade f4.— 3.25 -2.75 -2.60 -2.— -1.50 -2.— -1.60 -1.80 -1.60 - 1.50 -1.50 -0.65 - 0.65 -1.— - 0.65 -0.65 11.50 -1.60 -1.20 f 1.30 -0.70 -1.80 -1.50 -1.35 -0.95 -0.80 - 0.83 0.78 0,80 0.85 Fijne Genua Tafelolie Bordeaux Wijnazijn Wijnazijn Bessensap - 1.80 f 1.20 -1.30 -1.30 -1.20 -1.20 -1.— - 0.52 -0.15 -0.30 Van Gils Elixir, per flacon f 0.25 - 1. Cooymans Elixir -0.30 - 1. Maag Elixir n - 0.35 Longae Vitae, per halve flesch -0.90 Pommerauzen Spiritus (lang fleschje) - 0.25 Aanbevelend

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6