Notaris RANT, Notaris RANT, Notaris RANT, Advertentiën Amerika. BINNENLAND. Handelsberichten. Telegrammen. publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen CORRESPONDENTIE. GETRÓUWD^ FRANQOIS COOIJMANS Jan Teunen Johanna Stephana Maria Gerris, Provisioneel: op Woensdag 6 Juli Definitief: Woensdag 20 Juli 1898, Definitief op Donderdag 7 Juli 1898, Onder Sprang aan de Kerk: Een huis met 5 woningen, sectie B nos. 1466, 1467, 1468, 14-69, 1470 eu 797 groot 4.80 aren; verhuurd per week voor f 2.60. te Waalwijkzal provisioneel ter her berge van Cbr. van de Werff, te WAAL WIJK, op Vrijdag 8 Juli 1898, definitief in het Hotel Gerris te WAAL WIJK op Vrijdag 22 Juli 1898 Domwe-district omsingeld en bijna vermoord waren, slechts met groole moeite hadden zij de wijk knnntn nemen naar het fort Dedza De waarnemende commissaris zond daarop 200 man onder luitenant Brogden naar zui delijk Angoniland, een andere afdeeling van 100 man, onder kapitein Pearce weid uit Zomba naar Dedza gezonden. Luitenant Brog den ontmoette een sterke impi van Angoni's, die slechts langzaam terugtrokken en flanken en de achterhoede der Engelschen bleven verontrusten. Brogden kwam niet een doode en twee gekwetsten te Dedza terug. De oproerige Angoni's moeten zeer talrijk zijn en vastbesloten zijn to» tegenstand. Den 26en zou een gemeenschappelijke aanval op hun voornaamste stelling, Domwe plaats hebben. In Alabama heeft de bevolking de gevan genis geforceerd en negen negeis,van moord beschuldigd, uit hunne kerkers gesleurd. Even na deze «bevrijding" bengelde het negental aan boomen langs den weg. Een Frausche pakketboot \an de com pagnie Cypriön Fabre is, bij het verlaten van de haven van New-York door Amerikaansche kruisers achtervolgd. Hoewel zij de Frausche vlag in top had werden kanonschoten op haar gelost. Meu verwacht een eisch tot genoeg doening van de Fransche regeeriug. Weekmarkt Waalwijk. Wegens den op Vrijdag 24 Juni invallen den parochialen feestdag zal de gewone weekmarkt gehouden worden daags te voren en dus op Donderdag 23 dezer. WAALWIJK, 22 Juni 1898. Benoemingen. Benoemd tot post- en telegraafdirecteur te Helmond H. Fluijt, thans te Waalwijk. Vereeniging van Doofden van scholen. In de jongste vergadering van de afdeeling Langstraat der Vereeniging vaa Hoofden van Scholen in Nederland, welke vergadering te Geertruidenberg werd gehouden, zijn de HH. B. de Noo L. Hoeksma en J. W. Snijers respectievelijk benoemd tot voorzitter, secre taris en penningmeester van het bestuur der afdeeling. Deze telt nu 17 leden. Ook werd in deze vergadering het reglement der af deeling vastgesteld en goedgekeurd. Ook in het Land van Altena is eene af deeling gevormd met den heer E. Raams te Almkerk als voorzitter. Pcdir-Expeditie. De regeering ontving Zaterdag het volgende officieele telegram over de Pedir-expeditie „Den zestienden dezer had de spits eener patrouille te Mehtareum ezn klewangaauval vijf Atjehers te verduren in het hand- gemet.. werden vier hunner gedood. Ouzerzijds een officiei on twee militairen beneden dien rang niet geva^u^ gewond. Colonne van overste Willems ginfe naar het gebied van Toekoe Bintara Kemala om over Tjot Moe- roeng Didah en Rambong naar sCgli terug te keeren. Den I7en dezer zou eeu g^eelte der colonne van kolonel Van Heutsz dom het gebied van Toekoe Bintara Reubee naar de VII Moekims en de rest naar Segli gaan." (Regeeringstelegram van heden, 20 Juni). Zaterdag, 18 dezer, is de coloüne-VaD Heutsz uit de VII Moekims naar Segli ver trokken. Overal was de bevolking teruggekeerd en arbeidende. Zondag kwam de colonne van den overste Willetns te Segli terug. Zij had geringen tegenstand ondervonden in het heuvelterrein van Tjot Moeroeng en werd beschoten nabij Bambi. Zwaar gewond één matroos en lichtgewond 2 militairen beneden den rang van officier. De officier, die bij den klewang-aanval der Pedireezen te Mehtareum niet gevaarlijk gewond werd, is de Ie luitenant dei infanterie B. Tammes, ridder der Militaire Willemsorde, behoorcnde tot het 2e bataljon (Magelang). Hoe weinig de Atjehers te vertrouwen zijn, blijkt weder uit de houding van Toekoe Bintara Kembangan in de Pedir-expeditie. Deze vorst, wiens gebied onder Gighen ressorteert, kwam in Mei 1893 te Kota-Radja zijn onderwerping aanbieden, en werd door den civielen en militairen gouverneur, generaal Deykerhoff, met veel praal en luister ont vangen. Zelden werd een vorstje met zoo'n geur ingehaald en naar het paleis van den gouver neur geleidde receptie moest wel den indruk geven dat de „Compagnie" erg lekker was met diens onderwerping. Niet alleen dat alle civiele autoriteiten en de officieren van land-en zeemacht in groot ornaat zich in het gouvernementshuis moesten vereenigen, om den Toekoe te ontvangen, maar hem werden ook eereschoten en een eerewacht van infanterie en cavalerie gegeven Karakteristiek schrijft men aan de Tel. vooral was het feit, dat hij zich eerst bij den tokohouder Scherrewitz een prachtig staatsiekleed liet maken, natuurlijk voor rekening van de „Compagnie". Het spreekt van zelf, dat het horlogezakje niet mocht ontbreken, want het was onder Deykerhoff gebruikelijk, na dergelijk ceremonieel den nieuwen Sobat een remontoir namens de regeering ten geschenke aan te bieden, hor loges die meestal deu Chineeschen lombard houder te Penajong ter bewaring werden gegeven. Acht dagen na die plechtige ont vangst bleek, dat Bintara Kembangan door zijn eigeD volk weggejaagd was, zoodat het bestuur verplicht was, hem te Segli, bij den commandant der benting, den toenmaligen kapitein Engelbert van Bevervoorde, onder dak te brengen. Bin'ara Kembangan had zich alleen onder worpen, om zich van den steun van het bestuur te verzekeren. Leuk overleg en een gouden remontoir op den koop toe Onder generaal Van der Heijden werden dergelijke Toekoe's geheel uit de hoogte behandeld en liet het bestuur zich geen rad voor de oogen draaien Nutuurlijk zal Binta-a, die de Compagnie machteloos waande, spoedig met hangende pootjes terugkeeren (hij deed het reeds de vorige week en zeggen, dat Toekoe Oemar hem gedwongen heeft de partij van Kemala le kiezen maar wij willen hopen dat kolonel Van Heutz den trouweloozeu Toekoe onder nadere goedkeuring zal laten bengelen. Opening der grens voor ons vee De Zwolsche Kamer van Koophandel besloot, bij de regeering opnieuw pogingen aan te wenden in 't belang der heropening van de grenzen van België, Frankrijk en Duitschland, voor den invoer van ons vee. Maiioeuvers voor de huzaren. In den loop der maand Augustus zullen er bij de regimenten huzaren belangrijke oefe ningen plaats hebben in het rijden van officierspatrouilles over groole afstanden, waar bij de tactische verkenning tevens tot haar recht kan komen. Zoo zal er bijv. eene officierspatrouille rijden van 's-Gravenhage naar Arnhem, waarbij aan die patrouille een bepaalde strook wordt aan gewezen. Door het 8e regiment infanterie zal daarbij ten westen van Arnhem eene voor postenstelling worden betrokken, waarin eene opzettelijke fout voorkomt, terwijl aan een gedeelte van het escadron ordomiansen zal wot den opgedragen den marsch der patrouilles te bemoeielijken. De officier, die de patrouille rijdt, moet dus door stout en bedachtzaam rijden zijn snellen marsch voor de cavalerie weten te verbergen, voorts de opstelling der voorposten van de infanterie verkennen en gebruik makende van de opzettelijk in de voorpostenstelling voor komende fout door die opstelling trachten heen te komen en zich bij autoriteiten te Arnhem melden en verslag geven van het door hem waargeuomene Op dergelijke wijze zullen patrouilles rijden uit Deventer naar Naarden, uit Zutfeu naar Utrecht, uit Amsterdam naar Arnhem, uit Venloo naar Breda en uit Roermoud naar 's Hertogenbosch. De beide Uastgenoemde patrouilles zullen op haar marsch worden bemoeielijkt door de marechaussee uit Lim burg en Noord-Brabant. Wegens gebrek aan plaatsruimte, moet het ingezonden stuk betreffende het concert St. Crispijn tot het volgend nummer blijven liggen. GORINoHEM, 20 Juni. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 10,25 a 10,40, roode dito f 9,40 k 9,60 witte dito f 9,50 9,75, inl. rogge f 5,75 a 6,— buitenl. dito f5,50 a 5,90, gerst f 4,40 a 4,60, haver f3,70 a 3,85, duiveboonen fö,75 a 7.blauwe erwten f0,a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 119 runderen le qual. Kalfkoeien f160 170 Kalfvaarzen f120 a 140 Melkkoeien 1110 £t 130 l'/s .ioHge ossen f 70 A 90 Guiste vaarzen f 80 h. 90 Pinken f 50 a 60 Qfaskalveren f 20 A 30 Nuchtere kalv. f 8 a 11 Aangevoerd 9 vette varkens van 16 a 18 ct., per half kilo, 340 biggen van f6,a 12.per stuk. Eieren f 0.80 a 0.90 per 26 stuks. Boter 48 a 52 ct. per 1/.J kilo. ROTTERDAM, 20 Juni. Bir.nenlandsche granen. Tarwe. De kleine aanvoer vond heden tot overminderde prijzen plaatsing. Per heet. f8 a 10.50 en per 100 kilo 112 a 12.50 en betere kwal. 113. Canada f8. a 8.50. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f5.80 it 6.60. Dito mindere f0,A 0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Winter f 0,— a 0.mindere f 0,a 0,beste Zomer f0.a 0,mindere f0,a 0. Haver. De beste f 3.it 4. Paardenboonen. De beste f 5.90 it 6 50. Duivenboonen van f 0.a 0. Bruine boonen de beste 1' 7,50 a 8,75; Witte boonen. De beste I'Sit 10 Blauwe erwten. De beste f7-2ö it 7.75 Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed f 0.a Zomerzaad f0,af 0. Kanariezaad f5.tot f6.50 ROTTERDAM, 21 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 11 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 723 vette runderen 767 magere dito, 210 vette en graskalveren 210 nuchtere kalveren,schapen of lammeren, varkens, 197 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 31 a ct. 2e kw. 26 it ct. 3e kw. 21 A ct. Kalveren: le kw.34 ct., 2de kw. 27 ct.3de kw. 22 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen lieden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f21,50 p. ton. bruinblanke Bergertraan 127,— r blanke Bergertraan i 36, Maaslevertraan f p Nat. Med. levertr le soort 1' p v h u (stroogeel) 2e 1' 49.p. Stooramedicinale levertr. le f 54.p 2e f p ton ton ton ton ton 3B8 MANILA, 17 Juni. Sedert drie dagen wordt hevig gevochten in de provincie Bulacan, dertig mijlen ten noorden van Manila. Generaal Monet die, aan het hoofd van 3000 man, gemengde troepen, naar Manila oprukte, om dit te ontzetten, vond den spoorweg versperd en viel in een hinderlaag. Na een wanhopig gevecht sneuvelde Monet, de inlandsche troe pen liepen naar de opstardelingen over, en de overgebleven Spaansche soldaten een vijfhonderdtal, gaf zich aan dc opstandelingen over. De opstandelingen hebben Malabon ingenomen. Toen de aanval begon, heeft een bataljon inlandsche soldaten uit Pampagna, dat voor zeer getrouw werd aangezien, op zijn officieren geschoten, vijf werden er ge dood. De soldaten slaagden er in, de opstan delingen te ontwapenen, maar een gedeelte ontsnapte. Het ging evenzoo toe bij Zapote, het geheele regiment kwam, toen hel er op aan kwam, in opstand. Ik bezoek herhaaldelijk de bui tenposten te Tondo, Santa Ana en Malate de rebellen komen niet merkbaar vooruit, maar er wordt onophoudelijk gescholen, zonder dat dit vuren veel uitwerking schijnt te hebbeu. De Spanjaarden verkwisten duizenden ponden amunitie, al maar schietend op schaduwen in het kreupelhout, het schijnt dat zij zoo snel mogelijk hun schietvoorraad willen opmaken om zich op eervolle wijze te kunnen over geven en een eind te maken aan den ongelijken strijd. GIBRALTAR, 21 Juni. Volgens berichten uit Madr id denkt de Regentes erover afstand te doen van den troon wegens den hachelijke» toestand, waarin het land verkeert. PAIJS, 21 Juni. Sarien zal zich naar het Elysée begeven om aan president Faure te zeggen, dat hij van de opdracht om een nieuw kabinet te vormen, afziet. LONDEN, 21 Juni. De hertogin van York liet vanmiddag in Blackwall het nieuwe, twaalfduizend ton metende oorlogsschip Albion van stapel loopeu. Volgens het gebruik, moest zij hiertoe hel teeken geven door een flesch stuk te slaan, wat de hertogin ditmaal echter niet geluk'e, zoodat de Albion zonder sein het water ingleed. Toen de door de Albion veroorzaakte deining een in de uabijheid liggenden Japanschen kruiser bereikte, stortte een onder dien kruiser gebouwde stellage, waarop vermoedelijk een tweehonderd men- schen stonden, door de kracht van den golf slag in en vielen de kijkers te water. De eerste verwarring maakte het onmogelijk te weten te komen, hoeveel drenkelingeu er waren maar het getal slachtofters, wordt opgegeven van tien tot vijftig. Tot vijf uur waren tien lijken opgevisclat. Een aantal bewusteloos op gehaalde drenkelingen kon men bijbrengen. Onder den kruiser kuianen echter nog ettelijke lijken liggen, want er worden veel menschen vermist. In de loodsen aan den wal zag men hartverscheurende tooneelen, toen de lijken van de drenkelingen daar achtereenvolgens werden binnengedragen. LONDEN, 21 Juni. Totnutoe zijn dertig 'lijken teruggevonden van slachtoffers van het ongeluk met de Albion. Het is onmogelijk het juiste getal slachtoffers te bepalen voor het water peillaag is. Men vreest dat het wel zestig zal zijn. Allen behooren tot den werk mansstand, die woont in den omtrek van de werven zij maakten gebruik van het openstaan van de deuren om zich "op de stellage een plaatsje te veroveren, ten einde het van sta- pelloopen te kunnen zien, wat hun anders door de politie verboden wordt. De kreteu van de in het water liggende slachtofters gingen schier te loor door het lawaai van het handgeklap van de andere toeschouwers en van het gefluit van stoombooten in de buurt. EN JOHANNA VAN SCHIJNDEL, die, mede namens wederzijdsche familiën hartelijken dank betuigen voor de belang stelling, bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk 14 Juni 1898. GETROUWD EN dieook namens wederzijdsche familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de menigvuldige blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk21 Juai 1898' Voor de vele en ondubbelzinnige blijken van belangstelling, bij gelegenheid van onze 25-jarige echtvereeniging ondervon den, zoo van particulieren als van corporaties, betuigen wij bij deze oprechten dank. Waalwijk, 15 Juni 1898. FRITS MüLLER EN ECHTGBNOOTE. te Waalwijk, zal ten verzoeke van de gezamenlijke erfgenamen van NICOLAAS JAN en JACOBUS VAN DER SCHOOT, te Kaatsheuvelter herberge van H. J. van Woensel (tramstation) te Kaats heuvel telkens om 7 uur des avonds Gemeente Kaatsheuvel Koop 1. Een landbouwershuis, schuur, tuin, wei- en bouwland, (op den Horst) sectie B nos. 1926, 2833, 1015 2838 1929 aaneengelegen, groot 2 hectaren 34 aren 12 centiaren (met uitzondering van een strookje breed 2 meter langs looierij en tuin van de erven J. v. d. Wee). Koop 2. Een perceeltje bouwland sectie B no 1036, groot 31 aren 10 centi aren (tusschen den molen en den Nieuwen Weg). Koop 3. Een perceel bouwland, sectie B no 1943, groot 82 aren 60 centiaren (aan den Nieuwen Weg). Koop 4. Een perceel bouw- en wei land, met een strook hakhout ter plaatse «aan de Vaart'' sectie B nos. 951, 952 955 en 1898groot 2 hectaren 73 aren 80 centiaren (ten Noorden aan de zooge naamde Breede Steeg). Koop 5. Een perceel bouwland en hakhout, op den Horst, sectie B nos. 982, 983, groot 2 hectaren 74 aren 40 centiaren (ten Zuiden aan de zoogenaamde Breede Steeg). Koop 6. Een perceel heide ter plaatse Hil en Moer, sectie H no 68, groot 1 heet. 15 aren 40 centiaren (waarvan uitgezonderd, ruim een zoogenaamd hont aangemaakt wei land). Koop 7. Twee perceeltjes heide, achter den Melkdijk, sectie C nos. 38 en 48 re spectievelijk, groot 34 aren 30 centiaren en 41 aren 20 centiaren. Informatiën geeft Notaris RANT. te Waalwijk, zal voor den heer D. A. van Steenes, te Vrijhoeven-Cappelter herberge van een lieer A. A. Pel te Sprang, Provisioneeel op Donderdag 30 Juni 1898, telkens 7 uur des avonds Een huis met erf, sectie B nos 1471 en 1472, groot 72 centiaren; verhuurd per week voor f 0.80. telkens des avonds 7 uur I. Behoorende aan Peter Klerx, bouw man t« Waalwijk Een huis met verschillende huurwonin gen, op de Kloosterwerf, te Waal wijk, sectie C nos. 1771, 1772 en 1781, groot 3 aren 40 centiaren; weekhuren f 6. II. Behoorende aan Hendrikus van Schijndel,vroeger smid te Waalwijk: Een bouwterrein, aan de Putsteeg te Waalwijkachter het huis van den heer Van Gooigekadastreerd als boomgaard sectie C no 2081, groot 60 centiaren.

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3