Frits Müllers, Jt. C. P. ra IIIIST i ZONEN. GEBAK. Fijne Desserts 1. C. ra TILBURG. J alousieën Crucifixen. Advertentie» Ontvangen Behangselpapier Randen en Moeken, LAKKEN VAN J ALOUSI EËN, REPARATIES. scbpjoncuraende prijzen, 2 Leerlingen ifeiiMttiifiï De uitgebreidste sorteering LIKEUREN, Cognac, Sirop de Punch, enz. Verbunt v, Overbeek. Looiers- en Schoenmakers artikelen, als: I. G, HU Dejeuners, Diners en Soupers Assortiment de plats de cuisine. Het beste adres Gerard van Dijck Antoon Tielen, WAALWIJK. Handelsberichten. Ook kunnen ge plaatst worden Verkrijgbaar tegen concurreerende prijzen alle farine Lactée Staujfer, Patisserie Moderne. Cuisine Frangaise Hollandsch en Fransch WAALWIJK. Ontvangen Eene schoone collectie in alle kleuren. De prijs is voor latten van 1 M. 3 cent en vervolgens naar ge lang de lengte vanaf 3 tot 10 cent en hooger. Fijne lak nette afwerking. VERDER ALLE Alles tegen Huis— en Decoratieschilder, WAALWIJK. -l. \L/twie'n< AALWIJK. van de fijnste tot de ordinaire merken, vindt men bij Marasquin, Triple Sec, Chartreuse, Benedictiner, Elixer de Spa, Elixer d'An vers, Kirsch wasser, Vermouth (Antwerpsch Boonekamp), Chartreuse bitter, Bisschop essence, Groene Pommerans en Oranje bitter enz. HOOFDAGENTEN Zoutzuur Wijnsteenzuur Gom Dextrine Brandspiritus verder Glycerine voor 't vullen van gas meters, Levertraan, Genua Olie, Bessensap etc. Eenig verkooper van 75 cent per bus. Gelegenheid tot theoretische en prac- tische opleiding voor 't Apothe kers-Assistent examen. Confiseur, Patissier, Cuisinier, Glacier. WAALWIJK. is bij aan de Haven eene prachtige sorteering, en Aanbevelend, de Paardenfokkerij werd met meerderheid van stemmen benoemd de heer M. de Rooh te Raamsdonk. De aanbeveling bestond uit den benoemde en den heer Bogaerts uit 's Bosch, (vacature Straver) Daarna congresvergadering. Wegens het gevorderde uur en het vertrek van enkele leden werd het punt a Laudbouwvertegenwoordiging, op verzoek van den iuHder Dr. Bruir.sma, bewaard lot eene volgende meer voltallige vergadeiing. Punt b. De noodzakelijkheid van hagel- verzekering, in te leiden dooi den Meer Gooien, werd door dezen in eene met gloed voorgedragen improvisatie uiteengezet. De boer moet die ellendige aalmoes niet behoeven, zagt spreker, welke de liefdadigheid bij zoo'n ramp, gelijk thans weer in een groot gedeelte van Limburg is voorgekomen, voor hem bijeengaart; hii moet verzekerd zijn; en wenschte dat de Maatschappij aan de regee ring wetswijziging vroeg van art. 1628 en 1631 van het B.W. omtrent de pachtcontrac- ten waarbij de verplichting tot verzekering werd opgelegd; want het is regel dat door het laatste artikel het eerste illus ir gemaakt wordt. Na afloop der vergadering, welke tot 3 uur had geduurd, werd even gepoosd en daarna de inwendige mensch versterkt, het concert van het 2e Reg. Inf. bijgewoond en daarna ging ieder voldaan huiswaarts. Benoemingen enz. Bij kon. besluit is J. H. van den Berg ontslagen als secretaris-penningmeester in het waterschap de polder vau Dieden, provincie Noordbrabant. Bij kon. besluit zijn benoemd tot heemradeu bij het waterschap 's Lands van Ravenstein, J. van den Bergh en P. A. Kerkhof!tot heemraden van deu Zuidhol- landschen polder ouder Dussen, H. Verhoeveu Gz. eu P. Verschoortot heemraden in het bestuur van het waterschap de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden, vereenigd met den Oudheusdenschen, Doeverschen *n Drougelenschen zeedijk G. van Everdingen en J. C. van Bokhoven; tot lid van het bestuur van het waterschap op de Groot Lindensche sluis, C. W. de Vocht; alle gelegen in de provincie Noordbrabant. Yicimiux Hollandais. Wij lezen in verschillende couranten Bij de vennootschap der Hollandsche Buurtspoorwegen bestaat het plan tot het in de vaart brengen van drie of meer stoombooten tusschen Waalwijk en Rotterdam. Hierdoor zal een geregeld goederenvervoer zijn verzekerd van Tilburg over Waalwijk naar Dordrecht en Rotterdam. Met het oog op de bevaarbaarheid der haven te Waalwijkzullen de booten een laadvermogen van 120 ton niet te boven gaan." In 't belang van den handel hopen wij dat dit plan moge doorgaan. Droerig ongeluk. Een droevig ongeluk had te Raamsdonk plaats. Terwijl G. Knaap mei zijn dienstbode bezig was hooi op te tassen en dit reeds een aanzienlijke hoogte had bereikt, ontstond een verzakkingwaardoor beiden naar beueden werden geslingerd. K. kwam terecht op den steeuharden grond en bezeerde zich zoodanig, dat hij na vier uur vreeselijk lijden, stierf. De dienstbode die men bewusteloos vond, verkeert in zorgwekkenden toestand. Moordaanslag in de Zandstraat te Rotterdam. Op den hoek van de Zandstraat en Vier- windenstraat kreeg Maandagnacht omstreeks 1 uur de 21 jarige barbier J. Frieser, wonende bij zijn ouders in hun bierhuis in de Vier- windenstraat no. 29, twist met den 20jarigen steenhouwer W. B. Heerdiuk, wonende in de Delftschevaart 85, die Zondag naar gewoonte den avond doorbracht in 't aan de Vierwin- denslraat no. 27 gelegen café North and South Shields House. Die twist zou ontstaan zijn omdat Heerdiuk zich in beleedigenden zin over de moeder van Frieser had uitge laten. Van woorden kwam het tot daden en eensklaps kreeg de steenhouwer van den baibier een hevigeu stomp tegen zijn borst, waardoor hij achterovertuimelde. Driftig ge worden over dezen klap, trok Heerdink zijn knipmes, liep op J. Frieser in en gaf hem daarmede een geweldige por in zijn onderbuik. Hierop nam hij de vlucht. De gestokene, aanvankelijk geen pijn ge voelende, liep de Vierwindenstraat in, om naar huis te gaan, doch bemerkende dat hem het bloed langs de beenen liep, maakte hij op de straat onder het schijnsel van een lantaarn zijn goed los en nu zagen een paar kamerader, die daarbij hielpen, dat hem een vreeselijke verwonding in den buik was toege bracht, zoo, dat de ingewanden er uit puilden. In het taplokaal van zijn ouders zakte hij op een bank ineen en toen, het was inmiddels bij half twee geworden, werd hij, nadat om hulp gezonden was, door burgers opgenomen en ouder toezicht van de politie naar het Ziekenhuis gedragen. Aldaar bleek ras dal zijn toestand levensgevaarlijk was. Maandag middag was er geen verandering gekomen. De ontvluchte dader, die Maandagnacht op de daken in de Vierwindenstraat de wijk nam, werd om halfzeven, nadat hij weder in het café in de Vierwindenstraat was afgedaald, door de politie gearresteerd en overgebracht naar het bureau in de Pauwensteeg. Het knipmes, waarmede hij de verwonding toe bracht, was bij zijne aanhouding in zijn bezit. Hij heeft bekend de daad gepleegd te hebben. Maandagmorgen werd de verwonde J. Frieser, in het Ziekenhuis door den inspecteur van politie K, L. F. Goelst in verhoor genomen. De gearresteerde is weder op vrije voeten gesteld, als hebbende gehandeld tot zelfver dediging. liet wapen dor Kuuiugiu. Naar aanleiding van een door den heer J M. Lion, wapenteekenaar te VGravenhage, aan H. M. de Koningin-Regentes gericht re quest om inlichtingen ie mogen ontvangen omtrent het wapen van H. M. de Koningin, is aan requestrant medegedeeld, dat hel wa- pee van wijlen Z. M. den Koning bij Kon. besluit is vastgesteld en dat zoolang hierom trent niet anders is bepaald, dit wapen ook voor H. M. de Koningin overanderd blijft gehandhaafd. De plaatsvervanging behouden Hoe men terwijl de plaatvervanger is af geschaft toch een plaatsvervanging kan stellen. Den heer Coolen, notaris te Heivoort, komt daarvan de eer der uitvinding toe. Hij vestigt er tie aandacht op dat de voor de militie ingeschrevenen, die zich voor de loting als vrij willigers aanmelden, in mindering komen van het getal miliciens, welke iedere gemeente te stellen heett. Moet nu een gemeente b. v. 12 miliciens leveren, maar hebben zich van te voren 12 dergenen, die dat jaar voor militie zijn ingeschreven als vrijwilligers aangegeven, dan behoeft die gemeente geen miliciens meer te leveren. De oplossing is dus, te zorgen dat men voor de loting een voldoend aantal militieplichtigen door geld en goede woorden (het eerste vooral) tot vrijwillige dienstneming beweegt. De heer Coolen wil met doel vereenigingen in Limburg en Noord-Brabant oprichten. Baardwijk Met zeer veel opgewektheid en onder talrijke bewijzen van belangstelling en waardeering werd hier verleden Maandag het 25jarig jubilé gevierd van den heer H. Breuer, als hoofd der openbare school. De driekleur wapperde van alle huizen. Het schoollokaaltot feestzaal ingericht, was netjes versierd. Daar kwamen in den voormiddag autoriteiten en particulieren den jubilaris hunne gelukwenschen aanbieden na afloop van de plechtige H. Mis, ter intentie van den jubilaris opgedragen. De schoolkinderen, de liedertafel Tot Bloei der Toonkunst, waarvan de heer Breuer de hooggewaardeerde voorzitter is, brachten ZEd. daar ovaties. In den loop van den namiddag trok de harmonie de Eendracht van Drunen, onder het spelen van vroolijke inarschen door de gemeente, gevolgd door den jubilaris en de leden der feestcommissie in rijtuigen. Na afloop van dezen tocht gaf de harmonie nog een concert op de speelplaats der openbare school. Talrijke geschenken werden den jubilaris vereerd als zoovele blijken van dankbaarheid en waardeering voor het vele goede door den heer Breuer aan onze gemeente bewezen. Moge het hem gegeven zijn zich nog tal van jaren met dezelfden ijver en dezelfde opgewektheid te wijdeu aan zijne schoone levenstaak, tot eigen voldoening en voor het welzijn der ons allen zoo dierbare gemeente. ROTTERDAM, 11 Juli. Binnenlandsche granen. Tarwe, met geringen aanvoer, kan heden in puike soort 30 en overigens 20 ct, hooger opbrengen. Per heet. f 8.75 a 10.80 en per 100 kilo f 12.50 a 13.25. Canada- werd verkocht van f 8 tot 8.50. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 6.k 6.50. Dito mindere f 0,k 0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 0,— a 0.— mindere f 0,— k 0,—beste Zomer f0.a 0,mindere f0,a 0. Haver. De beste f 3.k 4. Paardenboonen. De beste f 0.k 0. Duivenboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 0,— a 0, Witte boonen. De beste f0.0. Blauwe erwten. De beste f7.25 a 8.— Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed f 0.a Zomerzaad f 0,a f 0. Kanariezaad f5.tot f6.50 ROTTERDAM, 12 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 31 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 775 vette runderen 810 magere dito, 199 vette en graskalveren 132 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, varkens, 187 biggen, 2 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 30 a ct. 2e kw. 26 a ct. 3e kw. 21 a ct. Kalveren: le lew.36 ct., 2de kw. 30 a ct.3de kw. 25 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanrnarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger looiertraan f 21,50 p. ton. n bruinblanke Bergertraan 1 28, blanke Bergertraan f33, r Maaslevertraan f p. ton M Groenlandsche Robbentraan fsmeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f20.—p. 100 L Nat. Med. levertr le soort f p. ton (stroogeel) 2e f 49.— p. ton Stoommedicinale levertr. le f 54.— p. ton u 0 2e f p. ton enz vanaf 8 cent per rol en hooger tot de schoonste si Ion papieren. Verder beveelt ondergeteekendc zich be leefd aan voor het Aanbevelend, HOFLEVERANCIER Boiidsrij wiel herstellers WAALWIJK, houden steeds in voorraad verschillende eerste klussse Dames- en Heerenrijwielen, uit de gunstig bekende Eerste Nederland- sche Rij wiel fabriek te Deventer. Prijzen van af t 110.tot f 225. Steeds grooter succes behalen de acatène- rijwielenwaarvan de transmissie voor drie jaar wordt gegarandeerd. Prijs f 225. Groote voorraad Onderdeelen. Uitgebreide reparatie-inrichting. Spoedige levering van zware en lichte giet- en smeedstukkenalsstalen balken in alle profielen geslagen ijzeren ledikanten, hekwerkenkachels met nikkel gemonteerd, enz. Aanbevelend, ALS BOVEN. enz. Aanbevelend voor Jalonsieën van af f2,50 de vierkante Meter. Zeer solied en net afgewerkt. Qualiteit en soliditeit in aanmerking ge nomen beneden iedere concurrentie. BEELDEN

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6