Burgerlijke stand. Telegrammen. Handelsberichten. Laatste Berichten. Zitting kantongerecht Waalwijk. In den Tuin. de beschikbare tijd en de gelegenheid zullen echter niet toelaten, dat toespraken, hoe kort ook van inhoud, zullen kunnen worden ge houden. Alle tot de Cour toegelatenen zullen moe ten gekleed zijn in galaambtscostuum of uniform voor hen, die dit bezitten voor de overigen, zoove el mogelijk, rok en witte das. (Stel.) Tod ir. Het in ons vorig nummer korteltjk vermei de Pedir-telegram van het Hbl; luidt in zijn geheel als volgt De colonne-Willems is teruggekeerd (te Segli.) Zij marcheerde Woensdag over Garoet den Glé Gapoei en Langga naar Poeloe Pante, waar gebivakkeerd werd. Eenig vuur. Donderdag bereikte men Tjot Moerong gedurende den marsch weid men beschoten van een plateau ten zuidwesten van den Tjot Plieng. De cavalerie maakte een charge en nam 3 Atjehers gevangen. De vijand trok in massa terug. Toen ons bivak weder werd beschoten werd kampong L1 o I^euöh geatta keerd 79 geweren werden buitgemaakt en de bewaarplaats van wapenen werd vernield. Des nachts hevig vuur. Vrijdag bij een verkenning 50 geweren buitgemaakt. Zaterdag kreeg men op den terugtocht hevig vuur op beide flanken de vijand volgde in massa tot aan den zuidelijken kampongrand van Reuêng Reueng.. De stelling van den vijand werd door ons aangevallen, waarbij de vijand 10 dooden verloor. De rest vluchtte. Gedurende den verderen marsch bleven wij vuur krijgen. Het totale aantal verliezen onzerzijds be droeg 26 minderen. Alle kampongs waren verlatenmen werd beschoten uit de tot dusver „bevriende" kampongs Kolonel Van Heutsz is te Kota Radja aan gekomen. Hij keert Woensdag naar Segli terug. Donderdag wordt weer uitgerukt. Een gelukkig denkbeeld. In Indie bestaat het plan, als herinnering aan de Inhuldiging van onze geëerbiedigde Koningin, een inrichting iu het leven te roe pen, tot opneming van de weezen van den gesneuvelden of aan ziekten overleden min deren militair. Dat hieraan behoeften bestaat, bewijst het groot aantal kinderen, ongeveer 100, die reeds (van alle religies) door den heer Joh. Van der Steun en zijn zusterliefderijk worden grootgebrachtvoor deze kinderen komen herhaaldelijk liefdegiften uit Nederland bin nen, doch het ;gebouw dat hen huisvest, is van bamboe en thans iu zoon'n slechten staat, dal het ontruimd moet worden. Uit Indie komt dan ook de bede mede werking te verleenen door het brengen dezer aangelegenheid onder de algemeene aandacht, opdat door het schenken van giften een voldoend gebouw zou worden opgericht. „Het is gemakkelijk om over de expeditie van Pedir en vroeger van Lombok te spreken, zoo zegt mevr. C. Kempers Stutter- heiro, commissaresse der vereeniging „Het Vaderland Getrouw" maar het is mij ge bleken, dat de kinderen van menig militair, die ze mij stervend opdroeg, niet gemakkelijk onder dak worden gebrachttoch heeft de soldaat er recht op, dat hij, die alles in het moederland, wat hem lief en dierbaar was, heeft verlaten, overtuigd is dat, mocht hij komen te vallen, zijn kinderen niet onver zorgd achterblijven en to'. nuttige leden der maatschappij worden gioot gebracht. „Het geheele leger daarginds zal daarvoor zeker Nederland innig dankbaar wezen, en het zal den kinderen, hoe klein ook, gewis geleerd worden, als zij 's avonds de knie voor God buigen, te bidden voor hen, die een steen bijbrachten tot het bouwen hunner nieuwe woning." De gepens kapitein G. Walpot, Ooslzeedijk 150 te Rotterdam, verklaart zich gaarne be reid bijdragen ter verwezenlijking van het verdienstelijk denkbeeld in ontvangst te nemen. Bijtijds ontzet. Woensdag in een bekend inwoner van Delft aan een groot gevaar ontsnapt. Een gezelschap maakte eec uitstapje naar Zand- voort en, zooals dat meermalen in een vroo- lijke stemming geschiedt, maakten verschei- denen een rijtoer langs het strand op de daar gestationeerde en welbekende harddravers. De reis gaat niet al' te voorspoedig en weldra bleef een achter. De rossinant verkoos liev.i een bad en liep met den ruiter de zee in, zonder deze dit kon beletten. Het water steeg reeds vrij hoog, toen de ruiter een einde wilde maken aan zijn onvrijwillig zeebad. Hij sprong van zijn viervoeter, doch had het ongeluk met een been in den stijgbeugel te blijven hangen. Ware hem in deze gevaarlijke positie niet spoedig hulp verleend, het voorval had een noodlottig einde gehad. Hij werd in het Kurhaus binnengebracht, waar hem geneeskundige hulp werd verleend. Baardwijk. Gisternamiddag had alhier eene treurige plechtigheid plaats. De Zeereerw. Heer L. Loeff, in leven ka pelaan te Helmond, wegens gezondheidsre denen een tijd lang thuis, laatstelijk op ver werd het stoffelijk overschot naar hier ver voerd,waar het gisteravond om 5 uur aankwam. Onder het zingen van „De profundis" en andere Gregoriaansche gezangen, werd het lijk naar de kerk eu vervolgens naar het kerkhof gedragen, waarbij door den ZeerEerw. Heet Pastoor, geassisteerd door den Weleerw. Heer Kapelaan en den ZeerEerw. Heer Pastoor van Drunen de lijkplechtigheden verricht werden. Na ia! de liikkist in den priesier- grafkclder was bijgezet, zong het zangkoor »Op 'i Ketkhol" van dc Vliegh, waarna de Weledelgeslr. heer Mr. J. A. Loeff, dankte voor de eer aau den overlidere bewezen. 28 Juli. Ook de dienstmaagd van den Weleerw. heer Van BuureD, predikant te Baardwijk, Maria Bröas, oud 76 jaar, nog steeds genoemden heer en diens dochter met ijver dienende, ontving dezer dagen van het hoofdbestuur der Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid, het Eere-diploma voor circa 40-jarigen trouwen dienst. Waren 'r geen 77 jaren, als van Christina Rutten, toch is 't ook een opmerkenswaardig voorbeeld voor jonge dienstboden. Bczooicu 28 Juli. Eergisterenavond vond een inwoner alhier den top van zijn kersenboom uitgehakt. De vruchten waren grootendeels ook verdwenen. Aan een der takken hadden de plunderaars een briefje opgehangen. Hierin stond vermeld dat zij den volgenden nacht hun slag bij zijn naasten buurman zouden slaan. Deze, van een en ander verwittigd, was wijs genoeg, rijp en groen zelf af te plukken en den baldadigen niets over te laten dan kale takken. Sprang. Naar wij vernemen heeft de Chris telijke Zangvereeniging „Excelsior" het voor nemen op 31 Aug. of 1 September a s., bij gelegenheid der alhier te houden kronings feesten eene openbare uitvoering te ge*e.i iu het Spraugsche koffiehuis. Een verver, werkzaam aan het huis van den burgemeester alhierhad dezer dagen het ongeluk van zijn trap te vallen met het gevolg, dat hij zware kwetsureD aan het hoofd bekwam en voor dood werd opgenomen. De dokter constateerde hersenschudding. Zijn toestand is zorgwekkend. Dusscn. In den nacht van Zondag op Maandag zijn er van den Landbouwer J. Bax vier schapen doodgebeteu. WAALWIJK. 22—30 Juli. GEBORENMarinus, zoon van Cornelia Berg mans en A Iriana Jacoba MattieAdrian», dochter van Adrianus van den Meerakker en Johanna van Kuik Carolus zoon van Gerardus de Werd en Maria van Stree. OVERLEDEN Barbara Krol, weduwe van Adri anus van den Broek. 82 j. GEHLWD: Nicolaas Johannes Strikkers oud, 31 j. en Lucia Maria Kooien oud, 31 j. beiden wonende te Waalwijk. h. J. v. B., te Kaatsheuvel, strooperij, f 2 b. of 2 d. h. C. v. C., te Bezooien, voerwezen, f 0.50 b. of 1 d. h. A. W. C., te Waalwijk, nachtge- rucht, f 5 of 3 d. h. W. J. v. D., te Waspik, ovcrlr. brandreglement, f 5 b. of 5 d h. J. v. B., te Bezooien, dronkenschap, f 5 ol' 3 d. h. G. V., te Veen, alsvoor, f 2 b. of 2 d. h. A. V., te Kaats heuvel, strooperij, f G of 8 d. h. A. v. d. K., te Kaatsheuvel, alsvoor, 1 6 b. ol' 8 d. h. J. den 11., te Waspik, dronkenschap, f 2 b. of 2 d. h. II. de V., w. o., alsvoor, f 2 b. of 2 d. li. II. IJ., te Waspik, overlr. veldp f 3 b. of 2 d. h. O. N., te Waspik, alsvoor, 1' 3 b, of 2 d. h. G. M.te Waalwijk alsvoor, f 1 b. of d. h G. J. W.te Waalwijk, pol. overtred., f 3 b. of 2 d. h. J.H., w. o., alsvoor, f 1 l> ol 1 d. h. A. K., te Drunen, overtred. veldp., f 1 b. of 1 d. h. D. V., te Veen, dronkenschap, hechtenisstraf van 3 dagen. 1), 't L., te Veen, alsvoor, f 2 b. of 2 d. h. 1 J. S., 2 J. v. Bte Capelle, overtred. veldpol., ieder f 3 b. of 2 d. h. 1 O. v. W., 2 J. v. W., 3 P. v. VV., 4 W. S., 5 .1. S, 6 J. K, te Loonopzand, sub. 2, 3, 4 en 5 ieder f 1 b. of 1 d. h.; sub 1 en 6 vrij gesproken. A. v. d. VV./ te Drunen, overtreding veldp., f 1 b. of 1 d. h. J. P. V. A., te Capelle, pol. overtred., f 1 b. of 1 d. h. J. v. B, te Be zooien, dronkenschap, f 2 b. of d. 2 h. G. 0. D., te Bezooien, openb. dronkenschap, bij 5e herha ling, 3 weken hechtenis en opzending naar eene rijkswerkinrichting voor den tijd van drie maan den. L. van VV., te Drunen, overtred. veldpol., f 3 b. of i d. h. C. ten H., te Waalwijk, dron kenschap, f 2 b. of 2 d. li. A. M., te Capelle, alsvoor, f 2 b. of 2 d. h. M. J. v. W., te Drunen, overtred. veldpol., t 1 b. of 1 d. h. J. W. C. Z., te Sprang, alsvoor, f 0.50 b. of 1 d. h. P. C., te Waalwijk, nachtgerucht, f 5 of 3 d. h. L. T., te Sprang, strooperij, f 6 b. of 8 d. h. M. T., te Be zooien voerwezen f 1 b. of 1 d. h. P. B., te Kaatsheuvel, alsvoor, f 1 b. of 1 d. h. J. de B., te Sprang, alsvoor f 1 b. of I d. h. W. v. E, te Nieuwkuik, overtred. spoorwegwet, f2 b. of 2d. h. H. v. B. Cz., te Kaatsheuvel, overtreding ar beidswet, 2 boeten van f 2 of 2 d. h. iedere boete M. Tr., te Bezooien, overtred. prov. reglement, f3 b. of 2 d. h. M. T., tc Capelle, dronkenschap, f 5 b. of 3 d. li. H. T., te Drunen, overtred. veldp f 1 b. of 1 d. h. M. v. D., te Loonopzand, voer wezen, f 1 b. of 1 d. li. 1 C. V., 2 P. M., te U- denhout, overtred. prov. reglement, ieder f 1 b. of 1 d. li. WASHINGTON, 29 Juli, Het kabinet heeft be sloten, de volgende vredesvoorwaarden te stelleD afstand van Portorico, erkenning van de onaf hankelijkheid van Cuba, afstand van een der Ladronen, afstand van minstens een kolenstation op de Filippijnen. Het antwoord op de nota van Spanje gewaagt niet van een krijgsschatting. Er zal geen wapenstilsiand wezen. De kwestie van de Filippijnen zal waarschijnlijk geregeld worden door een Spaansch-Amerikaansche commissie. Het kabinet was eenstemmig tegen inlijving van de Filippijnen doot; de Vereenigde Staten, maar het besloot, dat hef Spaunsche gezag in West-Indië en de Caraibische Zee geheel moet eindigen. De schulden van Cuba en Portorico worden niet door de Unie overgenomen. De handelsverdragen tus- schen Cuba, Portorico en andere deelen van het Spaansche rijk worden vernietigd, aangezien het kabinet besloten is, ze niet te erkennen. PAltIJS, 29 Juli. Een telegram uit Madrid aan de Herald meldt dat Manilla is overgegeven aan admiraal Dewey. NEW YORK, 29 Juli. Geen enkel telegram be vestigt de overgave van Manilla. WAALWIJK, 29 Juli 1898. In de verwachting dat Belgie weldra zijne grenzen zal openen voor drachtig vee was de handel ter veemarkt bij redelijken aanvoer wel zoo levendig. Kalfbeesten golden f115 f185. Dito vaarzen f 95 f 165 Jonge varkens aangevoerd 75 stuksver kocht van f 5.75 a f 12.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 515 kg. van f 0.88 A f 1.04 per kg. Eieren 1 3.a 3.50 per 100 stuks. Als gevolg van eenige concessies op de ptijzen was de handel in huiden op alle Europeesche markten wel zoo vlug. Er zijn zoowel in prima als in secondaire waar in de laatste acht dagen tamelijk veel zaken gedaan. De voorraad huiden neemt toe, zoodat als in de eeiste behoefte der looierij voorzien is de prijzen waarschijnlijk verder zulleD dalen. Voor leder blijft de stand van zaken sta tionair. Prijzen zijn wel iets vasterdoch uit het buitenland luiden de berichten veel gunstiger, zoodat wij ook voor Holland een beteren toestand mogen verwachten. In sehors gaat weinig. De looiers die nog niet hebben gekocht wenschen niet die hooge prijzen te besteden, welke gevraagd word-eo De markt is over 't geheel geheel flauw gestemd, ook voer vreemde looimiddelen en buitenlaudsche eiken schors. De schoenmakerij werkt geregeld en tamelijk druk door. DUSSEN. Boteraanvoer 140 kg. prijs van f0.80 1.00 markt gezet op f0.92 per kg. Eieren f 0.80 per 26 stuks. ■«aWBtt—»HIIMI«W III—Ml— UITSPRAKEN van 22 Juli 1898. G. J. van E., te Bezooien, overtr. brandregle ment, f 1 b. of 1 d. h. C. V. D., te Bezooien alsvoor, vrijgesproken. J. R., te Bezooien, alsvoor, f 1 b. of 1 d. h. C. v. Z., te Zevenbergschen Hoek, overtr. wapenwet, i 5 b. oT 3 d. h. M. N., w. o., pol. overtr., f 1 b. of 1 d. h. 1 J. v. B., 2 J. A. V., 3 J, W. van H., allen te Baardwijk, overtred. herbergreglement, ieder f 1 b ol 1 d. h. M. C. K., te Baardwijk, alsvoor, f 1 b. of 1 d. li. J. v. E, w. o., pol. overtred., f 1 b. ol 1 d. h. M. V., te Sprang, strooperij, 2 maal 1 2 boete of 3 d. h. iedere boete. P. H. van B. te Baardwijk, overtr. vai>gi*ng Tijmie .e OU.erwijk, werd aldaar 1 b'of ft AVï H*. eer.e ziekte overvallen waaraan hij op slechts tBea0^aalJ„'ijk 6lraa'lscheI,derij, i' 3 of 2 d. h. C. 35jarigen leeftijd, 1.1. Dinsdag bezweek. v d H te sprang, voerwezen, 1 1 of 1 d. h. G. Na den plechtigen lijkdienst te Oosterwijk Sprang, alsvoor, f 3 of 3 d. h. L. M. van in de kapel der Eerw. zusters Franciscanessen de S., te Loonopzand, jachtdeiict, f 2 b. of 2 d. Aaiibcstcding. Hedenmorgen ten 11 ure had alhier de aanbesteding plaats van het verven van het Rijks Post en telegraafkantoor. Ingeschreven was als volgt H. van Erp f 79 Th. van Delft f 75 F. Muiiers f 63. Het mag onvriendelijk heeten, maar een feit is't dat mijn zuster woedend was, toen ze van een diner, waartoe ze uitgenoodigd was, huiswaarts keerde. Ze warrelde als een wervelstorm door de kamer, verbolgenheid lichtte uit hare heerlijke oogen en bleek uit elke beweging van haar ko ninklijke gestalte. Haar gade te slaan, toen zij de lange handschoenen van de vingers rukte eu op de nabijstaande tafel wierp, den waaier volgen liet en eindelijk aan den schoorsteen bleef staan met 't gelaat van een beleedigde keizerin, was alleen waard ureD lang op haar gewacht te hebben. Wat is er gaande, Dora? Gaande? Ze draaide zich de schouders op halend van mij af, doch ik was onraenschelijk genoeg rustig te blijven doorfluiten. Dat moest ik bezuren. Doe me alleen 't genoegen en houd'met dat af schuwelijk gefluit op, riep ze heftig. Daarop een stilte, alleen afgebtoken door het regelmatig geluid van haar stam penden voet. Ik zal nooit meer goed op Flora worden, nooit! stiet ze plotseling uit. En drie weken geleden hebt je elkaar eeu- iendschap gezworen 1 Lieve hemel, is 't wige vriendschap gezworen zoo met vrouwenliefde gesteld Wat heeft ze dan gedaan Heeft ze je een danser afgeknaapt? Alsof ik me daarom bekommer antwoordde Dora en wierp het hoofd achterover. Wat dan Je moet duidelijker zijn, als je wilt, dat ik met je mee voel. Om raad te geven ben ik veel te slaperig. Er was een jongen, begon ze ernstig. Een jongen Lieve hemel.... Alex, als je zoo onuitstaanbaar ben, ga ik naar mijn kamer. Natuurlijk bedoel ik daarmee geen kind ofschoon hij er op leek en zich in beeldde een man te zijn. Daar alle overige gasten getrouwd waren, leidde hij me aan tafel, hij, een klein, bijna witharig schepsel met een gezicht als melk en bloed. Daarbij reikte hij nauwelijks tot mijn oor Daarom behoeft hij niet slecht te zijn. Ik ben even gioot, Dora! Hij scheen zoo eenzaam en verlegen, ik had er medelijden mee. Ik dacht, dat hij niet gewend was uit te gaan en verbeeldde me, hem als een zuster te zullen beschermen. En zoo nam ik hem onder mijn hoede. Nu, en....? Deed hij je geen declaratie? Een declaratie? Aan mijP... Dan had hij wat te hooren gekregen l Doch ik vernam 't eerst I toen het te laat was. liet leelijke ventje ging heel vroeg weg, en nauwelijks was de deur achter hem dicht, toen Flora op me afschoot en me vroeg, hoe hij me bevallen was. Natuurlijk zeide ik, dat hij even onbeduidend was als -..11e jongens. Toen lachte Flora en lichtte me in. Het was een man en wel de beste partij uit de geheele streek, ze hadden hem om mijnentwil genoodigd, en hij, dien ze ook over mij ondervraagd fhadden, was zoo onbeschaamd te zeggen, dat ik hein heel goed beviel. Eu wat deedt je toten Dat weet ik niet jirtecies meer. in elke geval heb ik druk gepraat-, terwijl Flora's onuitstaan baar, spottend gelach ine meet en meer opwond. Ze vertelde, dat hi.i véél ouder is dan hij_er uit ziet, dat het een voortreffelijk jongmensch was, een aanzienlijk inkomen en briljante vooruitzich ten had. Arme zn~ter! Nu begreep ik haar woede. Zij, de trotsche, ongenaakbare Dora, die doordehee- ren slechts uit de verte vereerd werd, had zich den heelen avond dit monster van voortreffelijk heid om den hals geworpen. Fin toch iets in de beschrijving van het monster kwam me bekend voor. Hoe heet hij? vroeg ik dus met plotselinge belangstelling. Schwarz geloof ik, Flora noemde hem Marcus. Ken je hem? Marcus Schwarz 1 Marcus, die me verleden jaar in Noorwegen het leven heeft gered 1 Dezelfde Marcus, die je zoo graag zien en kennen leeren wou. Ik wist niet, dat hij hier was. Dora keek me angstig aan. Ik geloof niet, riep ze uit, ik geloof niet, dat hij je leven gered heeft. En al was 't zoo, ik vind hem even verfoeilijk. Ik wou, dat je hem nooit gezien liadt. Nooit gezien I Marcus Schwarz, dien ik als een goed kameraad, als uitstekend schuttter en hartstochtelijk bergbeklimmer ken en lief heb 1 Hij droeg zijn zes en twintig jaren onder een bijna belachelijk kinderlijk uiterlijk en verborg achter schuchter terneergeslagen oogen een menigte heerlijke eigenschappen. Eenige weken later bracht ik Dora naar een bal. Daar we ouderloos zijn en mijn zuster alleen onder de hoede van een oude tante woont, viel mij de rol der bescherming ten deel, die ik getrouw vervul. Dora is een begeerde danseres en zoo verloopen twee uren, eer wij weer bij elkaar zijn en gelegenheid hebben een paar woorden te spre ken.' We zonderen ons in een hoek af en laven ons aan ijs en versnaperingen. Plotseling iaat mijn zuster het bord zinken en zegt, half tot zich zelf Daar heb je hem weer Hij 1 Wie? Die jongen je vriend. Den heelen avond heeft hij me vervolgd.,.. Ik weet niet, of het de schuimende wijn is, die in mijn ooren bruist ol heeft Dora's stem werke lijk getrild, toen ze die enkele woorden sprak zie ik niet duidelijk meer, of gaat haar gelaats kleur werkelijk vau doodsbleek tot 't schoonste rood over Marcus, dien ik te voren al begroet had, kwam naderbij, schuchter als altijd. Dat is onze dans, mejuffrouw. We zullen maar niet zitten blijven, zeide hij, omvat zonder omslag mijn schoone zuster met een vastheid en beslistheid, waardoor haar wil om bij' mij te blijven zich volstrekt niet kan doen gelden, en mengt haar onder de dansenden. Ik besloot de verstikkende atmosfeer in de zaal te ontvluchten, haalde uit de garderobe mijn lange jas en 9lappen hoed, dien Dora zoo leelijk vindt en ging .buiten in den tuin. liet was een klare, heldere nacht, ietwat koel, maar aange naam na de hitte binnen. Ik stak een cigarette op en zocht een beschut plekje op. De tonen der muziek drongen tot mij door en ik luisterde er met pleizier naar. Plotseling zweeg ze en ik be dacht, dat ik voor den volgenden dans geënga geerd was. Jammer, ik was nog zoo graag buiten gebleven. Langzaam ging ik op 't huis af. Niet ver er af ontmoette ik Marcus, ;die me zeker hier niet verwacht had. Hij leunde tegen een boom met een uitdrukking van algeheele vertwijfeling in het baardelooze gezicht. Oude vriend, wat is er gebeurd? Niets, niets, antwoordde hij verlegen. Ik voelde me niet wel.... vreeselijke hitte in de zaal... Dat vind ik ook, gaf ik toe. Wil je een cigarette. Alsjeblieft 1 Maar hier is 't erg koud, zeide hij, altijd nog met zijn verlegenheid strijdend. Neem mijn jas en hoed, ik ben voor den volgenden dans geëngageerd. Heb je ze heusch niet noodig, geef dan op, als je blieft.. Ik geef hem jas en hoed, hij hult er zich in en terwijl ik doorloop, blijft hij onbewust juist voor een helverlicht venster staan om zijn cigarette aan te steken. Op 't zelfde oogenblik vliegt iets wits mij voor bij, met een geruisch, dat ik ken en mij omdraai end zien ik Dora met beide handen den drager van mijn jas omhelzen en haar trotsch kopje op zijn schouder leggen. Marcus is natuurlijk niet minder verbluft dan ik. Toch wist hij zich zeer behendig uit den tamelijk pijnlijken toestand te redden. Geruststellend klopte hij zonder een woord te zeggen Dora op den rug. O, Lex, Lex, snikte ze, laten we naar huis gaan, hier kan ik niet langer blijven. Ach, wat ïeb ik gedaan I Ze snikte heftiger. Hij.... hij heeft me.... gevraagd, of ik.... ik.... zijn vrouw wou worden en ik.... ik heb.... nee gezegd, ik hield en.... en.... o, 't is niet heelemaal niet van hem en., waar, ik heb hem lief.... ik heb hem zoo lief... Nadat ze alles zoo uitgestameld had, omhelsdo zij haar slachtoffer vaster en kuste hem innig. Ach, Alex, ik ben 't ongelukkigste schepsel op de wereld I Mijn lieveling, zeide Marcus kalm en teeder, het kan zijn, dat je 't ongelukkigste schepsel op de wereld ben ik spreek nooit een dame tegen maar toch heb je mij tot den gelukkigsten man van de wereld gemaakt. Dora deinsde terug met een gil, dien hij daar mee smoort door haar in zijn armen terug te trekken, waaruit zij 't moet gezegd worden niet de minste poging deed om zich te bevrijden. Toen volgden enkele teedere dwaze ophelderin gen, gedempt door 't innig op elkaar drukken van de lippen. Ik voelde me plotseling zeer over bodig en bewaarde mijn broederlijken zegen voor een andere gelegenheid.... Alex, zeide mijn toekomstige zwager een uur later tot mij met de hem eigene beslistheidje kunt mijn jas en mijn hoed krijgen, jou plunje geef ik niet meer terug.

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6