V ennootschap „H. HARTOG", Notaris BINK, Anlhraciet'holen Kleine Nootjeskolen 85 cent, Advertentiën ONTVANGEN: Kleine- en Groote- Wed. G. van Hilst, Telegrammen. Handelsberichten. publiek verkoopen in te WAALWIJK zal 29 Augustus bij INZET en 12 Sept. 1898 bij TOESLAG, Een groote AANVOER Aanbevelend WAALWIJK. De inteekenaressen zullen het premie-bewijs ontvaugen bij De Bazar No. 44, terwijl de trekking zal plaats hebbeu in October aan slaande. Een herderlijk Schrijven. Hunne Doorl. Hoogwaardigheden de Aartsbis schop en de Bisschoppen van Nederland zullen op Zondag 28 Augustus een collectief herderlijk schrijven doeu afkondigen, waarin de geloo- vigen worden aangemaand tot dankbaarheid en vreugde, bij gelegenheid der troonsbestij ging van H. M, de Koningin, en tot een vurig gebed voor den voorspoed Hr. Ms. Regeering. Op 31 Augustus zal in alle kerken een plechtige Mis van dankzegging worden opgedragen met „Te Deurn Iaudamus." Vee-uitvoer. De Belgische minister van Landbouw heeft een zonderling besiuit genomen. Op verzoek van vele grensbewoners heeft bij nl. besloten om het gesmokkelde vee na keuring, levend te verkoopen in plaats van zooals tot nu toe het geval was, het te laten slachten. Alzoo kan door deze bepaling gesmokkeld Hollandsch vee gebruikt worden voor fokvee, doch behoor lijk ingevoerd vee, hiervan wil de minister niet hooren dat brengt de besmetting mede. Zou men nu niet geneigd zijn te gelooven dat de Belgische Regeering den invoer niet wil heropenen A v d p. Oorlogsschepen tc Amsterdam! De vier oorlogsbodems die thans aan den strekdam voor de Handelskade te Amsterdam liggende „Holland», de „Zeeland", de „Evertsen" en de „Piet Hein", hadden Zondag veel bekijks. Deze schepen, die samen een 1000 man aan boord hebben, zullen tijdens de inhuldi gingsfeesten in het IJ blijven liggen en schit terend verlicht worden bij gelegenheid van het groote vuurwerk. Men is met den aanleg der versieringen begonnen. De lijnen van de rompen en de masten zullen worden aange geven door electrische lichtjes, afwisselend rood, wit en blauw, gevoed door de electri sche installaties die de schepen zelf aan boord hebben. Bovendien zullen de zoeklichten in werking gesteld worden en breede banen blank licht werpen over het water en de stad. Waarschijnlijk zullen behalve genoemde vier vaartuigen nog andere oorlogsschepen bij de feesten op het IJ aanwezig zijn. Afjch. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint onder dagteekening van Dinsdag: Gisteren zijn twee troepen naar Tangseh gegaan, dat door 200 paitijgangers van Oeraar verdedigd wordt. Oemar zelf is te Beungga. De troep van Van Heutsz gaat over Keumala naar Beungga. Overste Willems gaat over Pringiet langs een voetpad recht op Tangseh aan. Er wordt voor 5 dagen leef tocht meegenomen. Kleinere troepen vervol gen Polim in de VII Moekims. Moord door onvoorzichtigheid. Uit Wijk bij Heusden wordt gemeld Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur had alhier het volgend ongeluk plaats. De achttienjarige arbeider L. van Balie- gooyen, werkzaam zijnde in de schuur van den landbouwer M. van Bergeyk, zag aldaar een geweer in een hoek staan. Hij nam dit ter hand en legde onder het uiten der woor den Wil ik je eens dood schieten aan op een mede aldaar werkzaam zijnden zestien jarigen jongen C. van der Flier, die juist een boterham zat te eten. Het geweer, dat geladen was met scherpe hagelkorrels, ging af en het schot trof den jongen in het voorhoofd, zoodanig, dat deze onmiddelijk dood was. De burgemeester stelde een voorloopig onder zoek in waaruit bleek, dat onvoorzichtigheid de oorzaak het feit is. Men meldt nader hieromtrent Bij de lijkschouwing van den 16-jarigen C. v. d. Flier is gebleken, dat de lading van hel schot in zijn hersenen is doorgedrongen. De dader, die niet wist, dat het geweer geladen was, is thans zoodauig onder den indruk van het feit, dat men voor verstandsverbijstering vreest. Hitte. Maaudagmiddag is te Zes Gehuchten bij Geldrop een 20jarig meisje door een zonne steek getroffen, met het gevolg dat zij eenige oogenblikken later overleed. Te 's-Hertogenbosch is Zondag de schoenmaker Van W. plotseling ten gevolge van de groote warmte dood gebleven. Vermist. Te Utrecht wordt sedert Woensdagavond een 14-jarig, flink ontwikkeld en knap meisje vermist. Sedert een paar maanden in stilte verkeering gehad hebbende met een 18-jarige fabrieksarbeider een jongen beneden haar stand waren haar pleegouders dezer dagen achter haar geheim gekomen, met het gevolg, dat haar de verdere omgang met dien jongen ten strengste werd verboden. Daar echter gebleken was, dat zij zich aan dat verbod weinig stoorde, oordeelde Woensdagmorgen haar pleegvader het andermaal noodig haar eens duchtig de les te lezen. Denzelfden avond is zij evenwel met haar beminde spoorloos verdwenen, terwijl alle nasporingen der politie tot beden vruchteloos bleven. Dat vooral de pleegouders van het meisje aan de hevigste onrust ten prooi zijn is te begrijpen, doch ook de hoogbejaarde moeder van den knaap, die haar kostwinner is, verkeert in grooten angst omtrent zijn tegenwoordig lot en hetgeen hem te wachten staat als hij terugkomt. Treurig ongeluk. Te Uirecht had Donderdagavond een treurig ongeluk plaats. In de Croeselaan aldaar waren eenige kin deren vau 6 tot 8 jaren aan net spelen, toen op eens een groote hond op hen aankwam en luid blaffende een hunner, den 8-jarigen Arie De Bont, achternaliep. Deze door vrees gedrongen liep zooo hard hij kon achteruit om den hond te ontkomen, en bemerkte daar door niet dit een goederenwagen van Van Gend en Loos achter hem aan kwam rijden. Toen de bestuurder het gevaar zag, dat het kiid bedreigde, beproefde hij uit alle macht het paard tot staan te brengen, doch slaagde daarin echter eerst, toen het door het paard was omvergeworpen en een der voorwielen van den zwaren wagen het knaapje over den buik was gegaan. Van onder den wagen opgenomen scheen het kind oogenschijnlijk weinig letsel te hebben bekomen, doch toen men het naar de ouderlijke woning had gebracht en in bed had gelegd, verloor het weldra het bewustzijn en stierf kort daarna. Ecu vrouw verbrand. Omtrent het verbranden van de aan den Groenendaal 19 te Rotterdam wonende vrouw valt hel volgende te vermelden Maandagnacht omstreeks kwartier voor twaalven zat de 65-jarige courantenlooper Hendrik Nieuwendaal met zijn 69-jarige vrouw Neeltje P. aan de tatel in hun woning op de derde verdieping in den Groenendaal 19. Nadat zij samen een maatje jenever, dat even te voren gehaald was, hadden uitge dronken, kregen zij woorden. Die twist werd ernstiger en terwij! beiden steeds opgewondener werden, sloeg de man, zooals hij zelf verklaart, naar zijn vrouw, doch raakte de brandende lamp, waardoor de met petioleum gevulde bol eruit vloog, brak en de brandende petro leum op zijn vrouw terecht kwam. Van voren en van achteren stond zij ineens in braud. Gillende en hulp roepende vloog zij de trap at en liep binnen bij de buren der eerste verdieping, doch ook daar geen hulp vindende, trachtte zij de straat te bereiken. Inmiddels waren op haar gegil eeoige buren toegescho ten, die haar nu bij de beenen van de trap af de straat optrokken. Toen was zij al be wusteloos, en spoedig daarop overleed zij. Al de kleereu waren haar van 't lichaam gebrand, en vreeselijk verminkt, overdekt met brandwonden, werd het lijk naar den poli tiepost aan de Oostpoort en van daar later in den nacht naar het bureau in de Lange Torenstraat gebracht. De courantenlooper Hendrik Nieuwendaal was inmiddels in zijn woning door eenige burgers beetgegrepen en onder politiegeleide naar denzelfden politiepost overgebracht, van waar hij later, op last van den heer D. M. Ebbeler, werd getransporteerd naar het bureau in de Lange Torenstraat, waar hij zich nu in bewaring bevindt. In de woning van Nieuwendaal ontstond geen brand van eenige beteekenis. Alleen een vloermat verschroeide eenigszins. Toen de commissaris van politie, de heer D. M. Ebbeler, met het gebeurde in keunis gesteld was, begaf hij zich met den inspec teur F. J. Terlaak terstond naar de plaais van het onheil waar hij een onderzoek in stelde. Tal van lieden werden gehoord, die al len zeer uiteenloopende bijzonderheden wisten te verhalen en om strijd beweerden de juiste toedracht te weten. Onder al deze lieden is echter één man, die pertinent beweert gezien te hebben, dat Nieuwendaal de lamp opge nomen en daarmede zijn vrouw gegooid heeft, waardoor zij in den brand vloog. De lamp is door de politie inbeslaggenomen. Bezooicn, 23 Augustus. Met genoegen kun nen we thans het volledig programma mede deelen, van de feesten bij gelegenheid der inhuldiging der Koningin, waaruit genoegzaam blijkt dat onze commissie alles in 't werk heeft gesteld, om dit groote feest zoo waardig mogelijk te vieren en dat zij ook volkomen in haar pogen is geslaagd. Het luidt als volgt Programma der feestelijkheden te Besoijen Ier gelegenheid der kroning van H. M. de koningin Wilhelmina, op Donderdag 1 Sep tember 1898. 991/2 uur. Klokkengelui. 10 uur. Bijeenkomst bij het Raadhuis van alle corporaties, gezelschappen enz. die zullen deelnemen aan den optocht. Regeling van den stoet door de feestcom missie in onderstaande volgorde 1. Eerewacht te paard. 2. Harmonie „l'Espérance". 3. Gilde »St. Crispiju." 4. Praalwagen. 5. Afdeeling feestcommissie. 6. Liedertafel. 7. Hoofdcommissie. 8. Praalwagen. 9. Afdeeling feestcommissie. 10. Doelen „De Hoop." 11. Praalwagen (Tooneelclub „Vondel".) 12. Schoolkinderen. 13. Harmonie „l'Espérance." 14. Praalwagen (Tooneelcl. „Zonnebloem.") 15. Afdeeling feestcommissie. 16. Eerewacht te paard. De optocht trekt van het raadhuis tot aan de Oostelijke grens der gemeente, vervolgens naar de Westelijke grens; van daar door de Ber.ooiensche Steeg tot de spoorlijn om laugs dienzelfdeD weg terug te keeren en aan het raadhuis te worden ontbonden l]/2 uur nam. Uilvoering liedertafel „Roze Knopje» op de Kiosk. 4 uur. Aubade der schoolkinderen. 51/;, uur. Concert der harmonie »TEspérance" op de kiosk. 7 uur. Schitterende illuminatie. Concert der zangvereeniging „Voor uitgang zij ons doel." 8 uur. Concert der harmonie „l'Espérance." 9 uur. Concert der liedertafel „Oefening en Vermaak.» 10 uur. Concert der harmonie l'Espérance 2 September 1898 Onthaal der schoolkinderen. Bedeeling der armen. Maandag a s. zal de liederiafel Oefening en Vermaak haar van ouds bek nd matinee geven in het lokaal van den heer W. Brokken alhier. Wij twijfelen niet of deze uitvoering zal even als vorige jaren weer zeer druk bezocht werden. Kaatsheuvel22 Aug. De harmonie „Eu phonia" alhier, bracht dezer dageu bij gele genheid van zijn zilveren bruiloftharen geachten directeur, de heer W. van Beurden, die zich sinds tal van jaren met lust en on baatzuchtigheid met al zijne krachten, aan onze harmonie wijdt, eene welverdiende se renade waarbij de jubilarissen bij monde vau den president, deu heer A. J. Sprangeis, in eene treffende toespraak, nameDS Euphonia werden geluk gewenscht, die gevolgd werd door de lieflijke tonen der muziek en toe gezongen door de welluidende stemmen der liedertafel. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren gespaard te blijven voor zijn huisgezin, en ons Muziekgezelschap „Euphonia". Door het inslaan van den bliksem ont stond alhier Maandagavond brand in de woning van den landbouwer A. Bossers op de Rechtvaart. Huis, inboedel en een groote partij rogge en hooi werdeu een prooi der vlammen. Naar men ous meldt is alleen het huis tegen brandschade gedekt, en nog zeer laag. Capelle, 24 Augustus. Aan de openbare school in de kom der gemeente is tot onder wijzeres benoemd mej. M. A. W. vau Limbrugh te Heusden. Ook onze gemeente viert feest, buiten verwachting van velen. Reeds deze week is men begonnen met gelden in te zamelen en dit heeft tot hedentoe zooveel opgebracht, dat hierdoor veler verwachting overtroffen is en zeer zeker zal nu de commissie voornoemd, spoe dig in eene vergadering de feestelijkheden en het programma definitief vaststellen. Het doel is twee dagen feest te vieren en wel op 6 en 7 September. Het program hopen wij spoedig mede te deelen. Op 31Augustus a s zal in de Ned. Herv. en Israëlitische Kerk een bidstonde gehouden worden. Wij ontvingen een bewijs van instemming met het sluiten van kuntoreu op 5, 6, 7, 8 en 9 September a.s waarover in onze vorige nummers iets ingezonden werd, van C. A WITLOX EN ZOON, WAALWIJK. Verder besloot 19 Augustus 1.1. de Veree- niging „Effectenhandel" de beurs te sluiten op 5, 6, 7 en 8 September a.s. PARIJS, 23 Aug. De Fransche regeeriug heefi de Europeesche mogendheden uitge- uoodigd tot samenwerking om te beletten, dat de Unie de Filippijnen annexeert. BOMBAY23 Aug. In de vorige week zijn er in Bombay 162 menschen aan de pest overleden. Volgens ambtelijke bekendmaking is de pest in Zuid-Indie uitgebroken. GORINCHEM, 22 Aug. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 9,75 a 10,—, roode dito f 9.— a 9,25 witte dito f 9,15 9,35, inl. rogge f 5,75 a 5,85 buitenl. dito f 5,50 a 5,75, gerst f 4,50 a 4,60, haver f3,40 ii 3,60, duiveboonen f6,50 a 6.75, blauwe erwten, f0— a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 123 runderen le qual. Kalfkoeien f150 160 Kalfvaarzen flio a 120 Melkkoeien 1130 140 17= jarige ossen f 70 k 80 Guiste vaarzen f 80 a 90 Pinken f 40 i 50 Graskalveren f 20 25 Nuchtere kalv. f 8 a 12 Aangevoerd 2 vette varkens van 17 a 19 ct., per half kilo, 434 biggen van f 5,a 10.per fltuk. Eieren f 0.95 a 1.per 26 stuks. Boter 67 a 70 ct. per */2 kilo. ROTTERDAM, 22 Aug. Binnenlandsche granen. Tarwe. Jarige- met afnemend aanbod, werd heden weinig gevraagd; naar deugd verkocht van f 7.75 tot 9.50 per heet. en enkele extra puike partijtjes nog daarboven en per 100 kilo van f 10 tot f 11.50. Nieuwe waarvan heden eenig aanbod was waaronder van onberispelijke qual. werd verkocht van f 7.75 tot 8 75 per heet. en extra puike soort nog daar boven en per 100 kilo van r 10.50 tot f 11. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.4 5. Dito mindere f0,— A0.—. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 6,75 k 7.60mindere f 0,k 0,beste Zomer f0.a 0,mindere f0,a 0. Haver. De beste f 3.A 4. Paardenboonen. De beste f0.0. Duivcnboonen van f0.a 0. Bruine boonen de beste f 0,— a 0, Witte boonen. De beste f0.— A 0. Blauwe erwten. De beste f0.a 0. .Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed f 8.— a 8,70; Zomerzaad f0,af 0.—. Kanariezaad f5.tot f6.50 ROTTERDAM, 23 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 34 paarden, 0 veulens. 0 ezel, 695 vette runderen 381 magere dito, 267 vette en graskalveren, 67 nuchtere kalveren, 9 schapen of lammeren, varkens, 163 biggen, 0 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: lekw. 29 act. 2e kw. 25 a ct. 3e kw. 20 a ct. Kalveren: le kw.34 ct., 2de kw. 28 a ct.3de kw. 23 a ct. Schapen: le kw. ct., 2e kw. ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIjk. Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik: Puike bruine Berger Iooiertraan bruinblanke Bergertraan blanke Bergertraan Maaslevertraan v Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in fewone fusten van pl.m. 00 L. f19.— p. 100 L Nat. Med. levertr le soort f p. ton 11 h (stroogeel) 2e f 47.p. ton Stooinmedicinale levertr. le f 52.p. ton 11 2e t p. ton f21,50 p. ton. f26,- f30,— f p. ton Bij acte verleden voor NOTARIS RANT, te WAALWIJK, 23 Augustus 1898 is tusschen de heeren SALLIE en JACOB HARTOG, kooplieden te Waalwijk, als werkende en aansprakelijke Vennooten en den heer EDUARD HARTOG zonder beroep te Waalwijk als Commanditair Vennoot eene aangegaanonder de firma welker zetel is gevestigd te WAALWIJK ten doel hebbende „het fabriceeren, koopen en verhandelen van schoeisel ~en aanverwante artikelenhet zich aanschaffen van leder fournituren en aanverwante artikelen ten dienste van de schoeiselfabricage om voor schreven zaken te verhandelen in 't groot en in 't klein, ruw of bewerkt, zulks voor den tijd van 5 jarenaanvang 1 Sept. a.S. en telkens voor één jaar doorloopende zoo door één der werkende vennooten minstens een vol jaar voor expiratie geen opzegging beteekend is. De werkende vennooten teekenen met den naam der firma en is hunne gelijktijdige toestemming en medewerking noodig tot het boven een bedrag van f 1000 en in ééns doen van, hetzij in- en verkoopen, hetzij uit betalingen, hetzij van acceptatie of avaltee- kening van handelspapier. Voorts tot het aangaan van borgtochten, van geldleeningen, van proceduren of van eenige onereuse overeenkomst. De eveutueele Liquidatie geschiedt door de beide werkende vennooten en bij voor overlijden van een hunner door den over blijvende. telkens voorm. 10 uur in het Café CEN TRAL, te 'S-BOSCH, Onder Ammerzoden, Een Uiterwaard //Lagen Omlooo, sectie G No. 112, 113, 114, 115, 116,117, 118 120 en 121 groot 30 20.70 heet., met de aanwassen en de visscherij in de Oude Maas. en i

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3