Fotografisch. Atelier TH. A. YAN DELFT, Deventer 1.1». m in 1ST k m\\ P. Gloudeinans, gasornamenten, gasleidingen SÊ HE WEB. W. i VAAGS Ad verten tien WAALWIJK. GLOEIKOUSJES Voor het a.s. seizoen. w a a l w ij k, Wed. W. G Vaags. ili mm.- BINNENLAND. H andelsberichten. Flinke tariefsverlaging*. w 111' II i. Koper-, lood-, zinkwerker en gasfitter. REP.AREEREN verwarring onmogelijk. gas- en huishoudelijk gerief Lampen en Onderdeelen. 6 visitekaart portretten 6 cabinet Geheet nieuwe gasleidingen wor den door mij vlug en tegen con— curreerende prijzen uitgevoerd. bij de Haven, B4ARDWIJK. Matinee, op Mai.idag 12 September, aan vang half elfte geven door de liedertaftl „Tot bloei der toonkunst", in 't lokaal van den heer L. van Cromvoirt. (Zie programma's). KAATSHEUVEL. Matinee Musicaleop Maandag 12 Sept., aanvang 10 unr, te geven door het Mu ziekgezelschap „Euphonia", in de zaal der Sociëteit „Euphonia." (Zie programma's). Matineeop Dinsdag 13 Sept., aanvang 10 uur, te geven door het Handboogschut ters-Gezelschap „Amcenitas", in de zaal van den heer Alph. Snoeren. (Zie programma's). LOONOPZAND. Volks-Concertop Zondag 11 September, aanvang halt twaalf, te geven door de lie dertafel „Echo der Duinen", in de zaal bij den heer Th. Pijnenburg. Matinee, op Dinsdag 13 September, aan vang 10 uur. (Zie programma's). Concert, op Zondag 11 September, aan vang 6 uurte geven door de Sophia's Vereeniging", in de zaal der Vereeniging bij den heer E. J. van Hoorn. (Zie programma's). WAALWIJK, 10 Sept. 1898. Kamer van Koophandel te Waalwijk De kamer van koophandel alhier ontving het navolgend amwoord op haar adres van gelukwer.sching aan H. M. de Koningin dd. 31 Augustus 11,: 's Gravenhage, 8 Septembei 189S. Ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ik de eer U de betuiging van Harer Majesteits erkentelijkheid over te brengen voor de bij Uw schrijven van den 31 Augustus 1898 aan Hoogst Derzelve be toonde gevoelens van trouw en gehechtheid, ter gelegenheid van de aanvaarding Harer Majesteits Regeering De Directeur van het Kabinet der Koningin Bi; afwezen De Secretaris V. J. VEGELIN. Aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk. Schoenmakersteekcnen. Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden, op achterstaande advertentie, om trent de teekenschool. Zooals men daaruit zal zien, wordt aan den gewonen cursus ook verbonden, het onderwijs in het teekenen, toegepast op het schoenmakersvak en zooals gebleken is uit eene vroegere annonce in dit blad zal hiervoor uitsluitend, een bekwaam onderwijzer worden benoemd. Iedereen zal zeker het nut inzien van het onderwijs in dat vak voor onze streek, en wij twijfelen dan ook niet, of dezen cursus beginnende October a.s, zal druk worden bezocht. Gebruikte postzegels verzameld voor de Apostolische school te Bethelem. Met verwijzing naar achterstaande adver tentie willen we met een enkel woordje dit liefdewerk in de gunst onzer lezeressen en lezers aanbevelen. Het doel van dit werk is zeer schoon n.l. deze verzameling is ten voordeele van de Apostolische school te Bethelem die is opgericht voor arme jon gelingen die roeping gevoelen voor den geestelijken stand. Zou er ook wel iemand gevonden worden, die het nut niet inziet van dit liefdewerk Zou niet ieder willen medewerken tot be reiking van een schoon doelnamelijk: om kinderen en jongelingen op te leiden tot priesters en tot missionarissen, die eenmaal zullen optreden in missiën en parochiën die 't meest arm en 't meest verlaten zijn. Wie zou zijn steun weigeren aan dit liefdewerk, waar het u slechts de nederige gave vraagt van een gebruikten postzegel. Bewaart dos allen uwe postzegels en zendt ze per brief, of als postpakket aan n Be thelem" tö Vaals (Limburg). De Vlootrevue Aan het officieel programma van het be zoek vau de Koningin op 15 September aan de Scheepsmacht vereenigd op het Hollandsch Diepis het volgende ontleend De scheepsmacht zal geankerd zijn in een linie achter elkander op het Hollandsch Diep, tusschen de meridianen van 0 24' en 0 21' bewesten dien van Amsterdam. Het bevel is opgedragen aan den schout-bij-nacht F. K. Engelbrecht, directeur en commandant der Marine te Willemsoord, tevens commandant der Stelling van Helder, die zijn commando- vlag zal voeren aan boord van Hr. Ms. pant- serdekschip HZeeland." Tot de scheepsmacht, vormende het eskader I Daarna begaf men zich weder naar waarover de revue zal worden gehouden, be- j| lokalen, waar weder onthaal volgde. de hooren de hier volgende schepen, gerangschikt in de richting van het Westen naar het Oosten ITr Ms. flottielje vaartuig der Indische Mi litaire Marine „Koetei." Hr. Ms. monitors Cerberus" en //Kro kodil", pantserschepen //Piet Hein" en „Evert- sen", pantserdekschepen //Zeeland, met de commandovlag, Holland", „Friesland", ri viervaartuigen „Mosa" en „Rhenus" en kan- nonneerbooten Hefrjng" en „Hadda". Behalve deze in linie opgestelde scheeps macht, belmoren nog daartoe de vischlorpe- dobooten "Ardjoeno", Empong" en „Batok", die het Koninklijk jacht, bij het passeeren der schepcnlinie, zullen vergezellen, terwijl op korten afstand van de haven van Moer dijk geankerd zullen zullen zijn Hr. Ms. ins!ructieschepen„Nautilus" en //Castor." Ter beschikking van den eskader commandant zijn verder aanwezig de vischtorpedobooteu //Idjen" en „Krakatau." 11. M. Koningin zal, vergezeld van II. M. de Koningin-Moeder, des namiddags te 1 uur (Ainsterd. tijd) aan het station te Moer dijk aankomen, alwaar Hoogstdezelve zal verwelkomd worden door den schout-bij nacht II. Quispel, directeur en commandant der Marine, te Hellevoetsluis tevens com mandant der Stelling van de Monden der Maas en van het Haringvliet. Na aankomst te Moerdijk zal Hare Majesteit zich begeven naar de aldaar in de haven gereed liggende Koningssloep, welk vaartuig Hoogstdezelve zal overvoeren naar het Koninklijk jacht (Hr. Ms. schip //Zee hond"), nabij die haven ten anker liggende, op welken bodem Hare Majesteit zal worden ontvangen door den bevelhebben van het voor de revue gereed liggende eskader, den schout bij-nacht F. K. Engelbrecht. Op bevel van H. M. de Koningin zal aan boord van het Koninklijk jacht het an ker worden gelicht, waarop hetzelve door den Nieuwen Overval zal stoomen naar de op het Hollandsch Diep vereenigde scheeps macht. Op dezen tocht zal het Koninklijk jacht worden gevolgd door lo. Hr. Ms. instructieschip „Bellona", aan boord van welken bodem zich bevinden de genoodigde Indische prinsen 2o. Hr. Ms. schoener //Dolfijn" met de ministers, hoofden van departementen van algemeen bestuur 3o. het stoomschip „Nederland" van de maatschappij „Zeeland", met de leden van den Raad van State en van de Staten- Generaal. Bij het passeeren der nabij Moerdijk ten anker liggende oorlogsbodems „Castor" en „Nautilus", en bij het naderen der in het Hollandsch Diep opgestelde scheepsmacht, zullen door de oorlogsbodems Koninklijke saluteu worden afgegeven. Atjeh. De correspondent te Batavia van het Hbld. seinde gisterenochtend het volgende „De colonne van kolonel Van Heutsz heeft een groot succes behaald door hel gevangen nemen van Toeke Bintara Gloempang Pajong, de vrouw van Toeke Bintara Pekan, en Potjoet di Rambong, allen zeer voorname Atjehers. „Voorts hebben de hoofden van Troesep, Aron, Moesa en Langien zich overgegeven." Dit is inderdaad een zeer gelukkige tijding, ie meer verblijdend juist in deze dagen. Capelle, 7 Sept. Gisteren is hier het feest ter eere van de inhuldiging onzer geliefde koningin met buitengewone geestdrift gevierd 's Morgens ten half negen ure werd het feest geopend met het luiden der klokken en eene ingrijpende toespraak, gehouden door den president der feestcommissie, den heer A. de long. Hij wees op het belangrijke van den dag en maaude aan tot eendrachtige, gepaste feestviering. En, dit mag gezegd worden, zijn wensch is ten volle vervuld. Geen enkel onaangenaam woord is er den ganschen dag gehoord, niet de geringste twist is ontstaan en toch was het reeds lang 7 September eer de laatste feestganger zich ter ruste begaf. 's Morgens werden de feestelingen bezig ge houden met volksspelen, n. 1. mastklimmen, varkengrijpeu, hardloopen met een uitge blazen ei op een lepel, zakloopen en ring steken. Juist op tijd, nl. ten half twee ure, begon een optocht met muziek der harmonie St. Crispijnc van Waalwijk. Deze optocht kan kortaf „prachtig" genoemd worden. Intusschen hadden zich de leerlingen der beide scholen in-de schoo'lokalen vereenigd, om feest te vieren. In tegenwoordigheid der antoriteiten werd het feest aldaar geopend met een toespraak van de hoofden der scho len, uitreiking van herioneringsmedailles aan ieder schoolkind, onthaal, een op ocht naar den heer burgemeester, waar liede.en gezon gen werden, nadat de burgemeester eene toespraak had gehouden, die door het hoofd der school den heer Treffers in krachtige taal werd beantwoord. Ook daar werden de leerlingen onthaald. De leerlingen uit de school iu de Nieuw straat hadden aan den optocht geen deel genomen van de woning des burgemeesters tot hunne school; die uit de school in de kom, gingen den optocht tegen 6 uur aan den oiik tegemoet en trokken mede het dorp door. Daarna wer d de stoet met een hartelijk Voord van dank aan de gemeentenaren en de feest commissie ontbonden. Des avonds was rr concert en vuurwerk, dat honderden op de been hield tot zeer laat. Het raadhuis en vele woningen waren sier lijk verlicht. Hedenmorgen ontving ieder kind namens het gemeentebestuur eene keurige gedenkplaat Alle lof komt der feestcommissie tóe, die zoo juist alles geregeld heeft, die alle ge moederen zoo flink wist te bevredigen. Alle lof ran de c'e laemers aan den optocht voor hunne prachtige versiering, hunne flinke hou ding. Alle lof aan de hoofden der scholen en het verdere personeel voor hunne inspanning om het den toekomstigen burgers der g meente, o zoo prettig te maken 8 Sept. Gisterenavond hadden we hier weder vuurwerk. De heer burgemeester had den gemeenteraad en de leden der feest commissie ten zijnend genoodigd en bij die gelegenheid was er weder een massa vol aan de viila, teneinde van het vuurwerk te ge nieten. Alle stukken slaagden echter niet even goed. Ook de woning des burge- meester« was keurig verlicht. WAALWIJK, 7 Sept. 1898.~ De jaarmarkt begunstigd door prachtig zomer weder werd zeer druk bezocht. De handel in hoornvee was vlug. Omstreeks 8 uur in den ochtend waren reeds ruim 200 stuks verkocht. De aanvoer bedroeg p. ru. 700 stuks. De ban iel bestond hoofdzakelijk in prima kalfbeesien. Kalfbeesten golden f 115 h f175. Dito vaarzen f 100 f 160 Jonge varkens aangevoerd 85 stuksver kocht van f 4.75 a f13.00. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 405 kg. van f 1.16 1' 1.36 per kg. Eieren f 3.50 a 4.per 100 stuks. In den huiden, leder en schorshandel is het nog steeds stil. De feesten en het warme weder zijn hiervan thans hoofdzakelijk oor zaak. Daar het buitenland voor de lederindustrie al sedert enkele weken veel beter is gestemd, leven wij in verwachting van een gunstig najaar en daartoe bestaan zeer veel redenen en verschillende symptomen. VAN 11.75. f3.50 SIPS HOFLEVERANCIER HOOFDAGENTEN BonrisrijwielherstcllcrsWAALWIJK, houden steeds in voorraad verschillende eerste klassse Dames- en Heerenrijwielen uit de gunstig bekende Eerste Nederland- sche Rij wiel fabriek te Deventer. Prijzen van af f 110.tot f 225. Steeds grooter succes behalen de acatène rijwielen waarvan de transmissie voor drie jaar wordt gegarandeerd. Prijs f 225. Groote voorraad Onderdeelen. Uitgebreide reparatie-inrichting. Spoedige levering van zware en lichte giet- en smeedstukkenalsstalen balken in alle profielengeslagen ijzeren ledikanten, hekwerkenkachels met nikkel gemonteerd, enz. Aanbevelend, ALS BOVEN. Beveelt zich beleefd aan tot het van alle mogelijke en al wat verder tot het VAK behoort. door mij zelf GEPREPAREERD, zijn krimp— vrij en van watermerk voorziendus Verders alle ARTIKELEN voor zijn bij mij te bekomen. Aanbevelend, ALS BOVEN. bericht aan het geachte publiek van Waal wijk en omstreken dat zij heeft ontvangen een keurige partij Hanglampen van de ordinairste tot de fijnste soort, tafel-, muur- en sierlampen. Ganglantaarns in groote verscheidenheid. Storm— en zaklantaarns. Steeds fijne keuze in de nieuwste modellen koffie- en theekannen, echt Alhoid. Theelichtjes met en zonder transparant. Koperwaren alsdoofpotten in alle bestaande en nieuwste modellen, kachelketels, comfoortjes enz. enz. Mede ontvangen een groote partij koffie molens, goedkoop en prima qualiteit. Groote voorraad ijzeren ledikanten, wiegen en matten. Alle mogelijke ijzerwaren voor het bouwvak. Eerste qualiteit Engelsche en Amerikaansche gereedschappen. Rieken in 3 fabrikaten, Engelech, Amerikaansch en Duitsch, van af 40 cent. Voor de a.s. Kroningsfeesten prachtige Kroningsbekers. VUURWERK. Salon, parel fonteinen, zwermers, bengaalsche fakkels, zevenktiappers enz. enz. Lage, doch vaste PRIJZEN. Beleefd aandevelend

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6