Schuldbrieven. [loting van 4 Schuldbrieven L P. HILST MN, émaiile huishoudeliike artikeleni F. Oosterhout Advertentiën UITLOTING Patent kooktoestellen, Telegrammen. Burgerlijke stand, Handelsberichten. Waalwijk, Stationsstraat HOOFDAGENTEN Hiermede heb ik de eer UEd. te berichten, dat ik ONTVAN GEN heb eene ruime keuze voor gas en petroleum. koperslager, loodgieter, gasfitter. vertoonden alleraardigst „Meisjesdroom en van Pailleron en „Wie van tweeën van Eug. Veronsin de heer G. G. G. Ruijs was onbetaalbaar in zijn voordrachten „Een portie iis" en >Een reciteerwedstrijd ten plattenlan de" vooral dit laa'ste viel in den smaak en deed de zaal schudden van het lachen en de heercn Solscr en Hesse behaalden met „De schoone Irma en haar mama« en nog een paar bisnunimers een welverdiend succes. Onder de aanwezigen merkte men o. a. op den heer Mr. Edw. \V. van Raalte, waarne mend hoofcommissaris van politie, den heer D. J. G. Vrede, hoofd-iuspecteur van politie. Door den gastheer werd den gasten een hartelijk welkom toegeroepen waarbij aan po'itie en brandweer en personeel der A. O. M. één woord van hulde en lot werd gebracht, dat zij volkomen waardig zijn. Zonder twijfel zal deze feestavond, door de onbekrompen gastvrijheid des heeren J. P. Nord Thomson aan zulke verdienstelijke mannen bereid, nog lang bij hen een zeer aangeuame herinuering achterlaten. Tilburg als garnizoensplaats. Naar men ons mededeelt, bestaal het voor nemen om de beta'jons infanterie te Bergen op Zoom, van garnizoen te doen veranderen en wel het le en 3e betaljon naar Tilburg en het 5e bataljon naar Dordrecht over te brengen. Dit schijnt in verband te staan met een aanbod van die gemeenten om in dit geval nieuwe kazernes te bouwen, en ook met den slechten toestand van het drinkwater te Bergen op Zoom en de groote onkosten, die het verbeteren van de kazeines daar zou meebrengen. Naar aanleiding van het bericht, dat er sprake van zou wezen om de bataljons in fanterie te Bergen op Zoom te verleggen naar Tilburg en Dordrecht, deelt men mede, dat de gemeente Dordrecht geen aanbod heeft gedaan om voor dat geval eene kazerne te bouwen. Uit Den Haag meldt men ons Van goederhand wordt medegedeeld, dat het bericht betreffende een verplaatsing van het garnizoen te Bergen op Zoom zeer voor barig is, hetgeen kan blijken uit de posten welke op de begrooting van het departement van oorlog dienstjaar 1899 voor de verbetering van het kazernement te Bergen op Zoom zijn uitgetrokken. N. R. Ct. Militair-uitspanningsoOrd. Bij de militare overheid bestaat het voov- nemen te 's Hertogenbosch een militair-ui'- spanningsoord aan te leggen, ter plaatse waar thans is gelegen het bastion St. Anthonis links en rechts van den Vuchtschenweg. Het plan is; dat bastion te herscheppen in een fraaien tuin met muziek-kiosk en waar schijnlijk een flink gebouw, dat dan als cantine zeer gezellig zal worden ingericht. Niet alleen zullen de militairen van alle rangen tot deze uitspanning toegang hebben, doch ook hunne bloedverwanten en kennissen zullen van deze gelegenheid, die zeker een groote aanwinst voor onze garnizoensplaats zal mogen heelen, kunnen genieten. Atjch. (Officieel telegram). Van 1 tot 8 dezer hebben troepen Pasangan doorkruist, waarbij nagenoeg geen tegenstand werd ondervonden. Toekoe Tjitrik is naar het gebergte ge vlucht. Den 9den kwamen de troepen te Telok Semawe terug. De expeditionnaire Java-colonne zal 25 dezer terugkeeren. Voor het blijvend actief optreden worden voorloopig twee bataljons Aijehtrocpen in garnizoen gelaten Tramongduk te Hcusden. Zaterdagavond had te Heusdr.n een treurig ongeluk plaats. Met den laatsten tram, die ten 9.30 aldaar aankomtstapte een der passagiers, Cornelis van der Beek, fruithan delaar te Aalburg, aan de Oudheusdensche poort uit. Pas uitgestapt herinnert hij zich dat een zakje met aardappelen in den tram is achtergebleven. Hij springt weder in den wagon, komt met zijn zak op het balcon terwijl de tram reeds in beweging is en heef; de onvoorzichtigheid, ter hoogte van de woning van de wed. Van Diessen, met zijn bagage uit te springen. Wat toen gebeurde heeft niemand gezien doch waarschijnlijk is hij tegen een lantaarnpaal gevallen, achterover geslagen en te midden van het lichaam met de scherpe trede van den volgenden wagon in aanraking gekomen, die diep in het lichaam drong. Hij leefde nog. Dr. Houwing, direct omboden, liet hem naar het gasthuis brengen, onderzocht en verbond zijne wonden, waaraan hij in den vroegen morgen ten half vier ure overleed. De verongelukte was weduwnaar, zonder kinderen, en ruim 40 jaren oud. Hoe treurig zoo'u uiteinde is, toch is het geheel het gevolg van eigen onvoorzichtigheid. Uit een stoomtram stappen terwijl hij in beweging is, is altijd gevaarlijk; doch dubbel gevaailijk als dit in den avond plaats heeft. Vreemde poging tot zelfmoord. Men meldt uit Den Haag Eeu zonderlinge poging tot zelfmoord heeft zich alhier in eeu scheerderswinkel voorge daan. Een slager, die onder het mes zat", greep eensklaps den arm van den barbier, om zich zelf zoodoeude te verwonden. De scheerder, hoewel verschrikt, had echter genoeg tegen woordigheid van geest om zich los te rukken, waarna de levensmoede klant den winkel verliet. Verdronken. Volgens de droeve gebeurtenis wordt uit Ha zerswoude aan het Leidsch Dagbl. gemeld Twee meisjes van ongeveer 18jarigen leeftijd waren Zondagmiddag omstreeks halfdrie een wandeling gaan maken naar Boskoop en vervolgden verder haar weg naar Allen, waar zij 's avonds omstree ks halfzeven zijn gezien door een persoon uit de gemeente.'Zij hebben den weg toen vermoedelijk teruggenomen langs den Rijndijk en de kade langs de Pa penvaart, met het voornemen binnen door te loöpen, niettegenstaande het pad erg moeielijk is om te passeeren, terwijl men ook nog over planken en een draai moet komen over de sluis. Daar schijnen zij door de duisternis en het roode kroos bij den Rietveldschen molen misleid en in het water geloopen te zijn, met het treurig gevolg, dat beiden zijn verdronken. De een was een eenige dochter, Mina De Kort, en de ander een wees, Marijtje Groen, die van kind al bij haar oom en tante is grootgebracht. Nadat ouders en familie een zeer onrus tiger» nacht hadden docrgebrachl met zoeken en weer zoeken, werden de twee meisjes des morgens omstreeks 7 uren opgemerkt door de arbeiders J. van Meurs en K. Staring, die ook den molenaar in kennis stelden met het on geluk dat had plaats gehad. Vervolgens werden de lijken op den kant gehaald en had een schouwing plaats door dr. Wijn, die con stateerde, dat er geen misdaad was gepleegd, maar dat de beide meisjes jammerlijk waren verdronken, waarna de lijken in een schuitje naar de ouderlijke woning weiden vervoerd Men kan zich de ontsteltenis van ouders en familie voorstellen Druiien, 14 Oct. Woensdag jl. had de opperman W. de Wit het ongeluk vau eene vrij hooge stelling aan het Heidehuis te vallen, met het treurig gevolg, dat hij gistereunamid- dag is overleden. Hcrpt, 12 Oct. De mangelwortelsiroopia brieken alhier zijn weer met de campagne begonnen, doch indien we niet meer regen krijgen, beslaat er groote kans, dat men weer stil zal moeten gaan liggen, aangezien de grond zoo hard is, dat meu de wortelen er niet uit kan krijgen, daar ze finaal afbreken. De prijzen varieereti thans van t 7.50 tot f8 per 1000 halve kilo's. Heusden, 12 Oct. Voor het tijdvak van 1 Oct. 1898 tot 30 Sept, 1899 zijn benoemd tot noodheemraden van het waterschap „de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Hensden" enz. de heeren G. A. VV. Jiskoot te Veen; P. v. d. Heijden te Vlijmen; M. de Vaan Mz. te Vlijmen; F. Pulles Jz. te Elshout; A. D, v. d. Schans te Drongelen; J. A. Boll te Doeveren; J. Branderhorst Gz. te Genderen; A. Luyben le Luttelherpt; C Honcoop te Haarsteeg; J. van Hest Gz. te Vlijmen; P. v. Geffen te Hedikhuizen; Th. Buijs te Bern P. J. van Bokhoven te Heusden en J. Bou- man Jzn. te Wijk. Bij de alhier gehouden aanbesteding van noodmaterialen voor den Hoogen Maas dijk van Stad en Land van Heusden, ver- eenigd met den Oudheusdenschen, Doeve- renschen en Drongelenschen Zeedijk, waren de minste inschrijvers voor7000 bossen bladriet, M. Boeren alhier voor f 795 en voor 1650 bossen rijshout J. van Rijswijk te Aal burg voor f 111.50. Capclle14 Oct. De heer A. C. Weijde- naar, onderwijzer aan de school in de Nieuw straat alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school te Melissant en heeft heden eervol ontslag gevraagd en gekregen. De raad heelt nu besloten tot eene oproe ping van sollicitanten naar de hier openval lende plaats op eene jaarwedde van f 500 met uitzicht op eene gratificatie van f 50 na elk jaar dienst. Heijstraat. Bij den heer Van P. alhier zijn in de laatste dagen een aantal kippen ontvreemd. Daar men in dezelfde buurt meer van die diefstallen heeft ondervonden, ver moedt men, dat een hond zich des nachts van de hoenders meester maakt. Kipperhouders zijn dus in hun eigen be lang gezegd, de hokken goed te sluiten. PARIJS, 14 Oct. De Figaro schrijft: Een staatsgreep bedreigt ons. Ziedaar het nieuws dat drie bladenRappelPetite République en Aurore ons hedenochtend brengen. Het bericht van de Rappel is liet uitvoerigste, het luidt: Wij vernemen een buitengewoon ernstige tijding. Van ver schillende zijden ontvingen gisteren eenige beproefde republikeinen, wier positie grond geeft om te verwachten dat zij goed inge licht zijn, mededeelingen welke aanduidden dat er een aanslag tegen liet tegenwoordige bewind werd voorbereid. Minstens één ge neraal, die in het leger een zeer aanzienlijke plaats inneemt, moet telegrammen verzonden of ontvangen hebben van zulk een aard, dat er geen twijfel meer moet kunnen bestaan ten aanzien van zijn voornemens. De re geering werd dadelijk van den voorgenomen aanslag verwittigdwelks uitvoering voor aanstaanden Zaterdag beraamd was. Maar wij herhalen hetde regeering is gewaar schuwd.''' De Matin schrijftEen zeer ernstig gerucht heeft zich lieden nacht verspreid. Eenige militairen van aanzien zouden het plan gemaakt hebben maatregelen te nemen om aan de polemieken die hun sedert vele dagen mishagenplotseling een einde tc maken. Men sprak van een duistere sa menzwering een komplot tegen de repu- blikeinsche if geering, een pronunciation to maar met het doel om het r. geerend perso- ïu el door anderen te vervangen, zonder nog liet presidentsohap der Republiek aan te tasten. Gisteren gingen eenige politieke mannen Brisson bezoeken en verwittigden hem van wat. er zou kunnen gebeuren. De minister-president luisterde aandachtig toe en beloofde aan zijn bezoekers dal hij doen zou wat noodig was. De Matin voegt hieraan toe Wij geven van dit alles verslag zonder appreciatie maar wij weigeren te gelooven aan een mi litaire samenzwering. Aan het ministerie van binnenlandsche zaken wordt elke inlichting geweieerd. Men verklaart deze stilzwijgendheid door erop te wijzen dat liet onvoorzichtig zou zijn kate- gorisch te loochenen, aangezien de aantij gingen geen preciese feiten vermelden. De geruchten van een komplot berusten hierop, dat er herhaaldelijk bijeenkomsten zijn ge houden te Versailles tusschen een generaal en pater Dulac, een anderen generaal en Déroulède, een derden generaal die in het proces Zola optrad, en prins Napoleon te Brussel, aan wieti deze generaal getelegra feerd zou hebben. Men gelooft niet dat de bijeenkomsten van de generaals met Dulac en Déroulède van politieken aard geweest zijn. De woorden van ontevredenheid, door sommige officieren in brieven geschreven wijzen niet op het bestaan van een afspraak In sommige kringen gelooft men dat socialistische bladen, in de aanwezigheid dei- troepen te Parijs een beletsel voor de alge- meene werkstaking ziendeeen komplot zouden hebben aangekondigd teneinde de wegzending der troepen te bewerken, Ook meenen anderen dat voor Dreyfus gezinde bladen een denkbeeldig komplot aanwezen om een werkelijk komplot voor de toekomst onmogelijk te maken; want zij beschouwen de positie van zekere generaals als zoo ge compromitteerd, dat zij een dolle daad van hen vreezen. ALEXANDRIË, 14- October. Gisteravond en nacht heeft de politie hier negen Ita- liaanscne anarchisten gevangen genomen, waaronder een café-houder die bij de politie wel bekend is als verspreider van anarchisti sche lectuur. Twee bommen met groot ont ploffingsvermogen werden in zijn huis gevon den. Blijkbaar waren de anarchisten oor spronkelijk van plan deze bommen te ge bruiken om liet Abdin-paleis te Kaïro in de lucht te laten vliegen, als keizer Wilhelm daar logeerde. De verandering die de keizer in zijne plannen bracht, noodzaakte de anar chisten ook de hunne te wijzigen. Gisteren nu seinde de Italiaansclie consul-generaal te Kaïro aan de politie te AlexandriëTwee verdachte anarchisten hebben Kaïro verlaten en zijn naar Port-Saïd vertrokken. Denzelf den avond vond de politie uit dat de boven genoemde café-houder den hofmeester van een schip dat heden naar Port-Saïd en vandaar naar Syrië zou gaan, had omgekocht om een kist aan boord te nemen, waarin zich de twee bommen bevonden, die blijkbaar bestemd waren om het plan in Palestina te laten uit voeren. De twee auarchisten uit Kaïro zijn nog niet gearresteerd. WAALWIJK. Van 815 Oct. GEBOREN Josephus Henricus, z. van Ohristiaan van den Meijdenberg en Maria Norberta Hamers. Josephina Maria Wilhelmina, dochter van Cornelis Adrian us de Greeff en Anna Catharina Adelheide Maria Rath. Elisabeth Theodora, d. van Theodoras de Ronde en Martha Huigen. Paulina Francina, d. van Adrianus Johannes Fran- ciscus Korthout en Johanna Francijna Re ra ie. Hendrikus Franciscus, z. van Ludovicus Johannes van Hilst en Hendrika van Gestel. Hendrikus Jacobus, z. van Jacobus Spij kerman en Maria Christina Antonetta van Beijnen. OVERLEDENAdriana van Riel, 2 maanden. HUWELIJKS-AFKONDIGING; Julius Josephus Sneiders, 24 j., wonende te Amsterdam en Hendrika Jacoba de Visser, oud 21 jaren. WAALWIJK, 14 Oct. 1898. Er was heden ter veemarkt weer veel aanvoer en de handel was levendig vooral voor nagenoeg rijpe kalfbeesten, die zoowel voor Holland als voor Belgie waren gezocht. Kalfbeesten golden f140 f260. Dito vaarzen f 90 f 185. Jonge varkens aangevoerd 45 stuks, ver kocht van f 6.25 a f 10.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 493 kg. van fl.ll b f 1.23 per kg. Eieren 1 5.a 6.per 100 stuks. De voorraad huiden neemt op alle Euro - peesche markten toe, de prijzen blijven nog altijd hoog. De vraag naar licht zoolleder in mid len- wichten is buitengewoon. De wichten van 18 a 24 li. K. zijn sterk gezocht zoowel in af wijkende als prima waar. Voor mooie lichte kaaphuidjes besteed» men 58/62 ets. Voor lichte B.-.\. os of koe, 671/2 a 721/2 cis. per h. K. Zwaar leder is evenredig minder ge zocht, het seizoen in aanmerking nemende. Toch komen de laatste dagen wat meer orders. Men besteedt voor goede en prima soorten om de 40 h. K. 70 tot 76 ets. naar qualiteit. In schors gaat momenteel weinig om, daar de looiers in hoofdzaak voorzien zijn. Voor vreemde looimiddelen bestaat wat meer vraag aan vorige prijzen. VAN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Waalwijk, maken bekend, dat de ieder groot f500, van de geldleening van 1889 ad f lOO.OUO zal plaats hebbtnJJ, in hunne in het openbaar te houden vergadering van 22 dezer voormiddags II uur. Waalwijk, 15 October 1898. Burgemeester en Wethouders, K. DE VAN DER SOHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. HOFLEVERANCIER Bondsrijwielherstellers WAALWIJK, houden steeds in voorraad verschillende eerste klassse Dames- en Heerenrijwielen, uit de gunstig bekende Eerste Nederland- sche Rijwielfabriek te Deventer. Prijzen van af f 110.tot f 225. Steeds grooter succes behalen de acatène rijwielenwaarvan de transmissie voor drie jaar wordt gegarandeerd. Prijs f 225. Groote voorraad Onderdeelen. Uitgebreide reparatie-inrichting. Spoedige levering van zware en lichte giet- en smeedstukkenalsstalen balken in alle profielengeslagen ijzeren ledikanten, hekwerken, kachels met nikkel gemonteerd, enz. Aanbevelend, ALS BOVEN. de nieuwste modellen Ook maak ik UEd. attent op mijne nieuw ste modellen Met de uitgebreidheid in keuzede soliditeit en lage prijzen mijner nieuwe artikelen, geloof ik in staat te zijn meteen ieder te kunnen concurreeren en neem daarom de vrijheid UEd. beleefd tot een bezoek uit te noodigen. Vertrouwende, dat dit ook in Uw belang zal zijn en in afwachting Uwer geëerde orders, verblijf ik onder verzekering eener prompte en accurate bedieningmet hoog achting UEd. Dw. Dienaar

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 6