Notaris RANT, Notaris RANT, De Wed. Th. C. PULLES, fimSTIf.llTE H.J. DE BOER. REPJREEREN van UURWERKEN, voor den VERKOOP van DRILLS In de St, Nicolaas-Etalage van G. D. van Bavel, SPECULATIE en TAAI TAAI, Jan van Huiten, St. Nicolaas- Etalage Advertentiën Bericht van Inzet. Horloges, Wekkers, Regulateurs, etc. Agent gevraagd BOTERLETTERS, BAARDWIJK, Ingezonden stukken. Handelsberichten. publiek verkoopen: Op Vrijdag 2 December 1898 A. Ken geheelen inboedel. B. Bouw- en melkgereed- schappen en werktuigen, Speciale verpakkingen Groote Straat No. A 44, Ruime keuze van: Fen degelijk te WAALWIJK. Dagelijks versche G. D. van Bavel Wederverkoopers genie ten flink RA. BAT. In galanterieën speel goederen, luxe-artikelen beelden, lampen in ruime keuze, kristal, glas en aar dewerk Toeslag Woensdag 30 November Sigarenmagazijn, Groote Straat beveelt zich steeds beleefd aan in UEüs. gunst. voor Sinterklaas-cadeau. Ruime keuze. Prompte, spoedige bediening. 111 IJ KB PBIJIBf. bij H. H. schoenfabrikanten en grossiers in fournituren door een ingevoerde firma. is in ruime keuze voorhanden Candy—sucade—snipper— en ontbijtkoekLübecker marsepain figuren en taarten, chocolaad. sui kerwerk en borstplaatdoozen en surprises in alle figuren van af de fijnste en nieuwste tot de gewone artikelen, van de voornaamste bin nen— en buitenlandsche fabrieken en eigen fabrikaat. koek- en banketbakker Waalwijk, noodigt zijne geachte clientèle be leefd uit ter bezichtiging zijner Margareiha Martinus, een meisje van 21 jaar wonende in de Korte Leidsche Dwarsstiaat, begaf zich omstreeks den genoemden tijd naar haar beminde in de Govert Fiinckstraat. Op de Nicolaas Witsenkade bij de Pieter-Pauw straat voortgaande, voorovergebogen van den regen, liep een man op haar toe, die haar met den uitroep »daa:!« naar het scheen met de vuist een slomp gaf op den rechterschouder In de Govert Fiinckstraat aangekomen, bleek haar een lichte verwonding te zijn toegebracht met een scherp voorwerp. Zij deed aangifte van het geval bij den commissaris van politie in de Fetdinand Bolstraat, liet zich in het Binnengasthuis verbinden, en ging daarop naar huis. Zij heeft een lichte wond, ongevaarlijk, 1V3 cM. diep. Het tweede geval betreft een 15 jarig dienst meisje, Caio Heilo, dienende bij mevr. Geer- ling in de Van Eeghenstraat en wonende in de 3e Oosterparkslraat. Zij was op weg naar huis, en werd ongeveer op dezelfde plaats, dus op de Nicolaas Witsenkade bij de Pieter- Pauwstraat, in de rechterborst gestoken ter hoogte van het sleutelbeen. Het lemmet is op het sleutelbeen atgestooien, veroorzaakte dus ook in dit geval een ondiepe wonde, maar veel bloedverlies. Een 21 jarig voerinansknecht, in dienst bij eene waschinrichting en Mflcher Tilmers ge naamd, stond met zijn kar op de kade, van zins ergens kaarsen te gaan koopen om zijn lantaarns te ontsteken. Een mar. van middel baren leeftijd komt hem voorbij, snel loopend, voorovergebogen, met de rechterhand iets voor de borst houdend en mompelend deze woorden: „ziezoo; die vervloekte meiden!" Tegelijkei- tijd hoort de voerman in zijn nabijheid schree- wen. Hij loopt den vluchteling na, dien hij de Nicolaas Wit»e»stiaat heeft zien ingaan. Daar stuit hij op een heer, wien hij vraagt, waarheen de man gegaan is, die zoo hard liep. Antwoord: „de (Wetering schans op." De voerman gaat terug naar de Witsenkade en vindt daar Cato Heilo, die hem mededeelt, ('at zij eerst meende door den aanrander ge stompt te zijn, maar nu bloed langs het lichaam voelt vloeien. De jongen maakt haar hals banije los en ontdekt de verwonding. Hij brengt haar naar een apotheker aan de over zijde, op den hoek vau Stadhouderskade en van Woustraat, waar haar hulp wordt geboden. Dr. Van Rossem uit de Vau Woustraat wordt geroepen, neemt zijne maatregelen, en adviseert tot overbrenging naar het Binnen gasthuis, waar het meisje verbonden en opge nomen werd. In het Gasthuis is zij verhoord door den hoofdcommissaris van politie in tegenwoordig heid van den officier van justitie mr. Baum hauer. Zij heeft medegedeeld, dat dezelfde man veertien dagen geleden op een andere plaats op haar toeliep, doch op den loop ging, daar er iemaud in het gezicht kwam. Zij zegt, haren aanrander stellig te zullen herkennen. De heer, met wien de voerman in de Wit- senstraat gesproken heeft, maar dien hij later niet meer heeft weergezien, zal door de politie worden uitgenoodigd haar in te lichten. Omtrent de verwonding van Margaretha Marti nus, in welk geval nog geen getuige is gevon den, werd procesverbaal opgemaakt door den politiecommissaris, den heer Van der Wiele, in tegenwoordigheid van den rechtercommissa ris mr. Heuny. Het signalement van den aanrander blijve voorloopig in het belang van het gerechtelijk onderzoek verzwegen. Baardwijk, 23 Nov. Het eerste wintercon- cert der Liedertafel alhier mag als zeer goed geslaagd genoemd worden, ook hierom, dat voor eiken smaak gezorgd was door eene goede afwisseling De Koorstukken, waaronder drie van Hol, uitgevoerd met opgewekt heid en gloed, gaven het bewijs van dege lijke leiding en studie en deden zien wal kleine gezelschappen kunnen, als ze willen. Een gezelschap van een dertigtal zangers ontwikkeld hier eene krachc en een ensemble, die men bij grootere gezelschappen wel eens mist. Neemt men de moeilijkheden in Hol's In leed" in aanmerking, dan moet men zeggen, dat dit stuk goed tot zijn recht kwam. „De Rots iu Zee" en 't „Matrozenlied», beiden van Hol, waren best. De solisten pakten dezen avond allen uit. Wij noemen „De Zwerver", „Jeanne d'Arc", en »Goeden nacht» die het applaus ten volle verdienden. Het accompagnement van den Heer Houet uit Nieuwkuik heeft niet weinig bijgedragen tot den goeden uitslag der geaccompagneerde nummers. Voor de overige nummeis werd geaccompagneerd door de Heeren L. van Cromvoirt en P. van Cromvobt. De scènes waren bepaald aardig en het moeten knappe „Komieken" zijn, die „Professor Mopper en zijn Knecht" en „Verloren huissleutel of Laura maak licht beter zullen doen. Zoo heeft deze uitvoering aan allen, die ze bijwoonden, genot verschaft en zien we met. verlangen de volgende te gemoet. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Stoommedicinale levertr. Ie f 50.p. ton Bij afname van 6—12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. Mijnheer ih Redacteur 1 Waalwijk, 21 November 1898. Het Concert gisteren avond gegeven door de Harmonie „St. Crispijn» met hare Too- neelvereeniging mag in al'e opzichten ge- slaaed heeten. Het opgevoerd drama „de wraak der twee weezen", werd onberispelijk vertolkr, de luide bijvalsbetniginge na elk bedrijf bewees, hoe zeer het publiek tevreden was, na het laatste bedrijf scheen er dan ook bijna geen einde aan te komen, zoozeer was men voldaan over dit prachtig boeiend, met zooveel vuur en geestdrift gespeeld „drama." Over het blijspel „Jan en Piet in de klem" waren wij ook uiterst voldaan, het geheel bewijst dat men door studie en goede wils kracht iets goeds tot stand kan brengen en uitvoeren. De muzieknummers waren naar omstandig heden goed, hoewel door het bedanken van den Directeur jos. Mahieu Schambergen de Harmonie weder veel verliest. Laten wij sluiten met een hartelijk woord van dank die hebben medegewerkt om dit concert naar behoor en te doen slagen. X. GORINCHEM, 21 Nov. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 7,SO a 8,roode dito f 7,10 ii 7,30 witte dito 17,25 7,60, inl. rogge f4,90 a 5,25, buitenl. dito f4,85 a 5,35, gerst 1 4,30 a 4,50, haver f3,50 a 3,70, duiveboonen f 6,50 a 6.75, blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren, heden aangevoerd 315 runaeren le qual. Kalfkoeien f180 k 210 Kalfvaarzen f130 a 150 Melkkoeien 1120 140 lx/s jarige ossen f 90 100 Guiste vaarzen f 70 a 90 Pinken f 50 a 60 Graskalveren f 30 40 Nuchtere kalv. f 10 a 12 Aangevoerd 4 vette varkens van 17 a 18 ct., per half kilo, 400 biggen van f 5,a 10.per stuk. Eieren f 1.80 a 1.90 per 26 stuks. Boter 60 a 70 ct. per Va kilo. ROTTERDAM, 21 Nov. Binnenlnndsche granen. Tarwe, met redelijken aanvoer, moest heden opnieuw lager worden af gegeven. Per heet. f 6 a 7.40, extra puike nog daarboven, en per 100 kilo f 8 a 9, Canada tarwe onveranderd f 5.75 6. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 4.75 5.70. Dito mindere f 0,0. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 8,a 8.65 mindere f 0,a 0,beste- Zomer f5.a 5,35 mindere f0,a 0. Haver. De beste f 2.75 3.75. Bruine boonen de beste f 9,25 a 11,25 Witte boonen. De beste f10 50 11.25. Blauwe erwten. De beste f8.25 a 9. Paardenboonen. De beste f 0.0. Duivenboonen van f 0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak, goed f 0.a 0,—; Zomerzaad f0,af 0.—. Kanariezaad f5.tot f6.50 ROTTERDAM21 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 30 paarden, 0 veulens, 0 ezel, 644 vette runderen 1526 magere dito, 509 vette en graskalveren, 64 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, 6 varkens, 349 biggen, 2 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 31 act. 2e kvv. 27 a ct 3e kw. 20 a ct. Kalverenle kw. 45 ct., 2de kw. 39 a ct.3de kw. 33 a ct. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f20,p. ton. bruinblanke Bergertraan 124,r blanke Bergertraan f28, Maaslevertraan f p. ton y Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl.m. 190 L. in gewone fusten van pl.m. 100 L. f19.— p. 100 L Nat. Med. levertr le soort f p. ton (stroogeel) 2e f 42.p. ton te Waalwijk zal voor de Weduwe en Kinderen J. PIJNENBURG te Waalwijk, 's morgens 10 uur (zijnde de marktdag vóór St. Nicolaas) ten woonhuize van de Weduwe J. PIJNENBURG, in de le Zcine te Waalwijk, waaronder hoogkar aardkar, melkwagen ploeg egge kruiwagen paardentuigen koebeugels, rnusterd; C. gedorseht en ongedorscht graan 8000 Vi kg drieshooi stroo 5 jarig hout op struik, vruchten te velde. D. Vee een koe, een schot, een hokkeling, een kalf, 2 varkens. 16 kippen en haan. te Waalwijk, MAAKT BEKEND, dat de vaste goederen der Weduwe en Kinderen J PEIJNENBURG te Waalwijk, door inzet en verhooging staan als volgt Koop I. Een landbouwershuis met stallen en schuur te Waalwijk, aan de le Zeiue, groot 13 aren, aan f 900. Koop II. Een perceel Weiland, grenzende ten zuiden van koop I tot aan de 2e Zeine, groot ongeveer 1 hectare, aan f1240. Koop III. MASSA van koopen I en II groot 1,09,40 hectaren aan f2500. 1898, 's avonds 7 uurte Waalwijk in de Koornbeurs bij TH. VAN LOON. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris worden gehoogd. Beveelt zich beleefd aan tot het Brieven franco letter A. Z. bureau dezer Courant. r Aanbevelend bij de Markt, over de R. C. Kerk. r UITNOODMNIi tot oen bezoek Sint Nicolaas-Etalage, van Antoon Tieten, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1898 | | pagina 3