PINK PILLEN VOOR BLEEKE PERLONEN DE PINK PILLEN Notaris BINK, WACHT U VOOR HAMAAKSELS. Advertentiën, Wat de zieken die genezen zijn zeggen ERSONNES BUITENLAND. Frankrijk. De Gezondheid aan de Zieken. De Kracht aan de Zwakken, De groote vermaardheid der „Pink Pillen van Dr. Williams", de groote hernieuwer van het bloed, spierversterkend middel, heeft aanleiding gegeven tot talrijke namaaksels, welke slechts het voorkomen van dit kostbaar geneesmiddel hebben. De zieken die zich hebben laten bedriegen hebben het waargenomen. Gewetenlooze apothekers hebben deze namaaksels per dozijn en per honderd aangeboden. Weest op uwe hoede' het is een grof bedrog. De Pink Pillen worden nooit anders dan in gesloten doozen verkocht, waarvan het omhulsel het gedeponeerde merk draagt; deze doozen zijn van hout en gewikkeld in rooskleurig papier met blauw opschrift „Pilules Pink pour personnet pales du Dr. Willi ams" gelijk neven staande afbeelding. U.YJI.ES IKK ALES Spanje. Engeland. Duitschland. finaal verkoopen van Dr. Williams DE BEPROEVINGEN EENER WERKIY1ANS VROUW DE TWEE BROEDERS 55c fi*ink fl'jlien herschenken iïe kracklcii aan de man nen die door werken en de overdrevenheden uit geput zijn. Ademloosheid Hartkloppingen Lendenpijnen zuiveren en verrijken het bloed, ver sterken het zenuwstelsel, geven kracht aan de spieren. Niet alleen zijn ze voor de volgende ziekten nuttig: OUR Vervolg Nieuwsberichten 2de Blad. J. W. A. M. de van der Schueren- Vos de Wael. Waalwijk, 1 Januari 1899. te Waalwijk zal 19 JANUARI 1899, Uit Havana wordt bericht, dat generaal Maximo Gomez den wensch heeft te kennen gegeven, dat de Cubaansche soldaten in het bezit worden gelaten van hun wapens tot dat de Vereeuigde Staten dag en uur hebben vastgesteld voor de afkondiging van Cuba's onathankelijkheid een eisch, welke ook al niet zoo heel geruststellend is voor de heeren te Washington, die debuteeren in de koloniale politiek Wel heet de Ilaliaausche regeering er over tuigd van te zijn, dat Menelik niets kwaads in den zin heeft tegen de kolonie Erithrea en wel betoogt tnen, dat de kleine grensge schillen tusschen den Negus en Italië van weinig of geen beteekenis zijn, zoo zelfs, dat men te Rome gaarne bereid zou zijn het gebied in kwestie, dat van weinig of geen waarde is, zonder meer aan Menelik toe te wijzen, doch men schijnt in Italie's hoofdstad toch wel degelijk rekening te houden met de mogelijkheiddat het misloopt en dat Menelik werkelijk iets in het schild voert tegen Erithrea Niet alleen doet de regeering verklaren, dat zij zoo noodig geen oogenblik zou dralen den haar toegeworpen handschoen op te oeroen ter verdediging van haar eer en haar goed recht, maar men vertelt zelfs, dat een vrij aanzienlijke troepenmacht wordt ge reed gehouden om op het eerste bevel scheep te gaan naar Afrika. Wat wil de Negus met zijn honderdduizend man aan de grens van Erithrea Zooals men weet, heet het, dat hij optrekt tegen den in opstand gekomen ras Mangascha, doch op den avond van 31 December II. is de Mattino te Napels met de mededeeling voor den dag gekomen, dat de Negus aan de grens van de Itahaansche kolonie staat wat in elk geval reden geett tot bezorgheid en zelfs tot meer dan dat. Dit alarmeerende bericht heeft een aantal pessimisten in het veld gebracht en zoo kan men dan nu te Rome hooren vertellen van den treurigen toestand der vier Itaiiaansche vestingen aan de grenzen en van de hopelooze positie van Massowah, terwijl juist vóór een paar weken generaal Albertone betoogd heeft dat koning Menelik zou kunnen beschikken over 160 180 duizend geweren, 30 OoO man ruiter j en 100 stukken snelvuur- of bergge- schut. Sinds 1890 heeft Erithrea Italië zoo onge veer '292 mi'lioen lire gekost wat i.u juist niet zal aanmoedigen tot nieuwe koloniale avonturen Te Weenen gaat het gerucht, dat czaar Nicolaas zich te Odessa onledig houdt, in samenwerking met den Russischen minister ran buitenlandsche zaken, graaf Murawiew, en een commissie uit den Staatsraad, met het samenstellen van het programma der ontwa- penings-conferentie. In Engeland is de regee ring volgens een verklaiing van den onder staatssecretaris van buitenlandsche zaken Urodrick, 'voornemens, de conferentie te steu nen. Ook den paus moet er veel aangelegen zijn, op de conferentie vertegenwoordigd te zijn. Worden de mogendheden echter door haar gezanten vertegenwoordigd, dan zal het Vaticaan niet vertegenwooidigd zijn, omdat hét geen internuntius te Petersburg heeft, doch wordt de conferentie gehouden door speciale gedegeleerdcn dan zal Leo XIII zich doen vertegenwoordigen door een kardinaal. Het antwoord van de Britsche regeering op het voorstel van den Tsaar betreffende de ontwapenings-conferentie is in den vorm van een telegram van Lord Salisbury aan den ambassadeur Scot van 29 September jl. open baar gemaakt. Daarin wordt de hartelijke sympathie der regeering uitgesproken, melding gemaakt van de treffende betoogingen van ingenomenheid over geheel Engeland en de verzekering gegeven, dat de regeering met vreugde wil medeweken. Indien het voorstel slaagt, zal de Tsaar de dankbaarheid van de geheele wereld geoogst hebben. De regeering hoopt, dat de uitnoodiging tot de conferentie vergezeld zal gaan van de aanduiding van punten, waarbij de aandacht der conferentie zal worden bepaald. De oproerige beweging in Macedonië neemt meer en meer toe en heeft blijkbaar ten doel zich van de Turksche heerschappij los te maken, indien de Porte den verschil lenden volksstammen de rechten niet verze kert, waarop het tractaat van Berlijn hun recht geeft. In verband met de voortdurende bedrei gingen van de Engelsche bladen tegen Frank rijk, brengt de Novosti Wremja hen in her- inueriog, dat Frankrijk in Rusland een bondgenoot heeft en dat Duitschland, de Ver eeuigde Staten en Japan waarschijnlijk niet zoo zeer geneigd zullen bevonden worden, om met Engeland gemeene zaak te maken tegen Frankrijk, als men te Londen wil doen voor komen. PARIJS, 5 Januari. Hettelegram door de regeering op last van het Hof van Cassatie naar Cayenne gezonden en bevattende de tot Dreyfus te richten vragen, omvatte in het ge heel 2000 woorden eu kostte 26.700 francs. Hieronder zijn de woordelijke onderhouden met de personen die door de genezen zijn. Deze genezing-en hebben plaats gehad daar waar alle andere genees middelen gefaald hebben. Mejuffrouw Jeanne Wood is de vrouw eens smids, wonende n° 25, Short-street... te Carbrook, Sheffield, Engeland. Voor zeven jaren was zij eene jonge vrouw die gezond en gelukkig was. Evenwel na de geboorte van haar eerste kind heeft zij koft ge vat. Eene ont steking was er het gevolg van I lfld/\ en haar in 1 >n vreeselijken toestand van verzwakking en machteloosheid die haar ge slacht eigen is. Dit was eene harde beproe ving voor haar en nare vrien- d-n gedurende een reeks van jaren, maar hare geschiedenis zal misschien beter door haar eigen woerden verteld worden lk dacht er nimmer meer boven te komen,» /ei-Ie z j aan een reporter van een dagblad "The Independent" te Sheffield. Lenig'1 maanden geled-n.zoo ging Mejuffrouw Wo »d voort, ried mijne zuster mij aan de Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams t prob eren. Mijn eigen geneesheer had alles oo<- mij gedaan wat hij kon en het scheen mij hij ui i ii te loos ze te probeeren, maar ik liet de Ii11e11 halen. Zoodra ik begonnen had er van te ■.ebroken. scheen ik mij opgeruimder te gevoelen en ik begon te hoopen, dat ik eindelijk iets ge vonden had, dat mij goed zou doen. Lu vindt gij thans dat uwe huishoudelijke d" Men U ie veel zijn?» O neen antwoordde Mejuffrouw Wood op Mioiijk ii toon, terwijl zij hare oogen van haar -.1 'iwrk afsloeg, waarmede zij met ijver bezig vas, hetg' en de lust tot leven aanduidt. ik kan nu zeer goed mijn werk verrichten en a ij met gemak bewegen. l'e moeder van Mejuffrouw Wood kwam op lat o genblik de kamer binnen en de reporter Wendde zich tot haar om hare bevestiging te bekomen, w^lke zij zonder aarzelen gaf. Ja. zeide de onde vrouw, ik kan U zeggen, dat de P'llen haar ontzachelijk veel goed gedaan h< bben. Zij scheen nooit beter te worden na de g. boorte van haar eerste kind. Zij scheen zoo ramr zal g dat z:j zmh niet kon bewegen. Dat was voor U een oogenblik van angst? Inderdaad, dat verzeker ik U. Ik had reeds mijn eenigen zoon verloren en ik dacht dat wij ook haar zouden gaan verliezen. Zij scheen voor onze oogen weg te sterven, maar de Pink Pillen van Dr. Williams hebben haar zeer veranderd, zij is thans beter, ik kan het aan haar loopen zien dat zij beter i3 sedert haar huwelijk.» Een ongeluk komt nooit alleen, zegt een spreekwoord; zonder te beweren dat het steeds waar is, vindt men er voorbeelden van, getuige dat van d'1 heeren Louis en Jules Demarche, te Grange (Vogezen). Se.lert acht jaren, schrijft de heer Louis De marche >32 jaar oud), wever bij den heer An- ccl Seit/., had ik hartkloppingen die mij hevige pijnen veroorzaakten ik had verscheidene ge- iuisheir. il geraadpleegd tn talrijke behandelin gen gevolgd zonder meer dan eene tijdelijke beterschap ie bekom n Na eenige doozen Pink Pillen gebruikt ie hebben gevoel ik mij geheel en al genezen. Dit resultaat gaf mij het denkbeeld de gene zing van miji: broeder Jules te beproeven, die sedert veo.it en maanden slechls met het behulp van krukken liep. Na verloop van eenige weken doel zich o'iio groote veibetering voor; van iievi rlede liep mijn broeder met minder moeite en thans heeft hij zijne krukken vaarwel gezegd: hij gaat nog gedurende eenigen tijd voort om de geh-ele genezing te verzekeren. Sedert twee jaren, zegt juffrouw Albertine Chevalier, te St-Mathurin (Maine-et-Loire), leed ik aan vele hartkloppingen en adem loosheden die mij krachteloos maakten. Ik was verplicht geweest alle werk le laten staan. Ik nam eene menigte geneesmiddelen, maar te vergeefs. Men raadde mij de Pink Pillen te beproeven en gelukkiglijk bleef hunne won dervolle werking niet achterwege. Eenigen tijd later had ik geene hartkloppingen meer en de ademloosheid was verdwenen. Eindelijk waren de schoone kleuren der jeugd terug gekomen. M. J.-M. Gouindard, eigenaar, te Saint- ft/ft Jodart (Loire), js§> A7 vertelt het vol- Sfr 'v ,i*.f IVN, gende Mijne twaalf jarige dochter die erg aan de St. Vitusdans leed is volstrekt genezen. Haar linker arm was lam en hare beenen waren onmachtig haar te dragen en ze sprak niet. Snel verbeterde zij onder den invloed der Pink Pillen en nu kan zij ze missen daar zij volstrekt genezen is. Ik heb 't lang uitgesteld alvorens U te schrijven, zegt M. Marty, te La Grabie-de- Journiac (Dordogne), omtrent het resultaat der behandeling. Ik liet eerst den oogst voor bij gaan om zeker over mijne genezing te zijn. Sedert mijne kinderjaren hadik afgrijselijke lendenpijnen, ik had geen eetlust en sliep «iet meer. Sedert ik uwe Pink Pillen neem ben ik volkomen genezen en heb niet het minste verval ondervonden. Dat iedereen het wete, laat het overal drukken. bloedarmoederheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, verlamming, onregelmatigheid der voortbeweging, St. Vitusdans, hoofdpijnen, zenuwziekte, kliergezwel, enz., maar verder hergeven zij de schoone kleuren werken op de verschillende soorten van verzwakking bij de vrouwen en hebben op de mannen eene krach tige werking tegen al de ziekten die uit natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het om hulsel staat Pilules Pink pour Personnes pales du Dr Williams», 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs f. 1.75 de doos, f. 9-— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij SNABILIÉ, Stei ger 27, Rotterdam, eenig depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezen ding tegen postwissel. De Koningin Regentes van Spanje zal mor gen het l.eslut te ekenen waarbij het ministerie van koloniën wordt opgeheven. Het Neue Wiener Tagblatt heeft van piof. Blumentriit, die dr zaak der Filipinos gunstig gezind is, vernomen dat Aguinaldo hans 11,000 Spaanfche soldaten krijgsgevan gen houdt, waaronder twee generaals en 440 officierer, rn daarenboven 1900 burgers die als vrijwilligers dienst hadden genomen. De opstandelingen willen die gevangenen wel uitwisselen, maar dan moet de Spaansche regeering eeist alle Filipinos, die in den loop van deze eeuw gedeporteerd zijn, in vrijheid stellen. Over het lot van de monniken wil Aguinaldo slechts met den paus onderhande len. Kolonel Lewis heelt Tweeden Kerstdag de stelling van den emir Fedil te Rosaiits stor- medethand veroverd, na een moorddadig gevecht, waarin 50 derwisjen sneuvelden en er 1500 gevangen werden gemaakt. De emir is ontkemen. Majoor Fergusson werd einstig gekwe'st. Het EngelschEgyptische leger verloor 27 man aan dooden. Gewond werden 124 man onder wie 6 Egyptisch officieren. Kolonel Lewis heeft behalve de 1500 krijgslieden van de Derwisjen, nog een groot aantal vrouwen en kinderen gevangen geno men, en een talrijke kudde en 800 geweren buitgemaakt. Achmed Fedil, die met 300 man den Nijl was overgestoken, en de Engelschen en Egypleraren heftig beschoot, wetd door het vuur van de maxims vei dreven. Hij is met een kleine troepenmacht zuidwaarts afgetiok- ken. Woensdagmorgen acht uur zag in de na- hijheid van het goed Kalkofen, te Aken, een daar voorbijgaand werkman het lijk eener vrouw met het gezicht naar beneden in een doot liggen. De kleederen wat en nagenoeg alle van het lijk afgerukt, om het hoofd was en doek gebonden. Uit de natburlijk aan stonds ingestelde onderzoekingen der politie is gebleken dat het gevondene het lijk was der 35- a 40 jarige vrouw Kaiser. Aanvan kelijk liep liet geiucht, riat hier aan zelfmooid moest worden gedacht. Spoedig bleek echter, dat hiervan gten sprake kon zijn. De vetmoorde had gisteiavond in gezelschap van diie zoogenaamde „Hansem&nnei" een herberg aan Kölnthor verlaten en was met hen de richting der Peliseikcrstrasse ingesla gen. Van de Peliserkerstrasse loopt, evenwij dig met de Jülichersirassc. een voetpad, dat 1 rij hei goed Kalkofen op den weg naar Verlautenheide uitkomt. Op dezen weg heb ben de drie mannen de ongelukkige vrouw vermoord. Men heeft hier blijkbaar met een misdaad der ergste soort, met een schande lijken „Lustmord" te doen. De kleeren van hun slach'cffer hebben de booswichten op verschillende plaatsen verborgen. Meeren- deels werden ze in den loop van den dag door stadsgrondweikers gevonden. Hier en daar vond men op de klecdingstukken gioote bloedvlekken, de onrierkleeren waren deels in verscheiden stukken gescheurd. Het lijk toonde verschillende verwondingen o.a. een gapende wonde aan het hoofd. Daar verschillende personen de drie mannen met vrouw Kaiser op straat gezien hadden, had de politie aanstonds een spoor dat zij bij haar onderzoekingen kou volgen. Als vermoede lijke daders zijn ook reeds in hechtenis ge nomen drie op den Hansemannplatz welbe kende nietsnulters Cormann, Hinkelmanr. en Keuters. Terwijl een van hen het feit reeds heeft bekend hoewel hij zegt niet recht streeks bij den moord betrokken te zijn is uit de anderen nog weiuig uit te krijgen vooral daar een van dezen dienzelfden mid dag nog stomdronken was. Nog wordt bericht, dat vrouw Kaiser zich in niet al te beste reputatie mocht verheugen. Ze moet echter geestelijk ook niet geheel normaal geweest zijn, een omstandigheid, die op de aan haar gepleegde misdaad een nog donkerder schaduw werpt. Zeer voorspoedig bevallen van een ZOON: DB HOOG NVELGKB. VROUWE 's namiddags 6 ure bij CHRIST APPELS, te WAALWIJK, Bouwland, onder WAALWIJK 2e en 3e Zeine, groot 1.04.30 heef, ingeze op slechts f 55 Ot

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2