M- PIK PILLEK VOOR BLEEKE PERSONEN De Pink Pillen zijn het beste verster kend middel en zij zijn niet gevaarlijk, De Pink Pillen voor bleeke Personen Advertentiën. BE GEZONDHEID BU DE VROUW I DE PINK PILLEN VOOR BLEEKE PERSON BUITENLAND. Fr aakrijk. Spanje. Engeland. Zwitserland. V Bij de vrouw gaat de schoonheid der vormen altijd met de gezondheid mede. Een frisch gelaat, eenen beval- ligen gang, zijn hij haar de kentee- kèns des welvarens en ze verdwijnen snel wanneer zij aan eene haar ge slacht eigen bijzondere ziekte lijdt. De minste overtreding tegen de wetten der natuur wordt weldra door deze stoornissen gevolgd die meer dan de helft der vrouwen plagen. Dan lijdt de vrouw aan hoofdpijnen, lenden-, zenuw pijnen in de zijde, eetlustverlies, bleeke en geelachtige gelaatskleur, glanslooze oogen, hartkloppingen, opzwel ling der enkels of beenen, zenuwachtigen en prikkelbaren toestand. Het oogenblik is gekomen om zonder aarzeling het geneesmiddel te gebruiken dat stellig de genezing zal te weeg brengen. missen nooit aan hunne werking en overwinnen snel deze stoornissen EENE GELUKKIGE HUISVROUW ZWAKTE, ZENUWACHTIGHEID, HARTKLOPPINGEN, HOOFDPIJN «i VAN Dr. WILLIAMS over de gansche wereld beroemdworden in alle landen der we reld gebruikt. Betere aanbeveling bestaat er niet. Meer dan 5.000 wonderbare genezingen waargenomen en ge publiceerd door de voornaamste dagbladen bewijzen dat de VAN Dr. WILLIAMS vele en vele malen de kracht en gezondheid terug gegeven hebben aan zwakke personenziekenwanhopigen en als ongeneesbaar verklaarden. Zij zijn werkdadig voor bloedarmoederheumatiek, aan gezichtspij n en neurasthenie heupjichtverlamming ataxie locomotrice zenuwpijn klieren enz. Vervolg Nieuwsberichten 2de Blad. ONDERTROUWD Frans Kooien Maria J. P. Nieuwenhuizen. dat tegenwoordig Fransche bladen en staats lieden met zulke geloofsbelijdenissen voor den dag komen, wat kort geleden nog een pure onmogelijkheid zou geweest zijn. Nog cu rieuzer is dat zij dit kunnen doen, zonder overstelpt te worden met verontwaardigde aanvallen en tot stilzwijgen veroordeeld te worden. Wij zijn ons wel bewust, en Whist en Daudet zijn oprtchl genoeg om het te erkennen, dat de pogingen van Frankrijk tot toenadering niet uit eigen beweging uit het Fransche volk zijn vooitgekomen, maar hun redeu hebben in het optreden van Engeland, dat naar hun meening er op uit is, om Frank rijk zijn overmacht ter zee op smartelijke wijze te laten voelen. Als echter deze er kenning dat Frankrijk in Duitschlaut» nog lang niet den onwelwillendste» buurman heelt, eerst na Fasjoda en andere ontgoochelingen begint door te schemeren, dan is dit resultaat, in zoover als het den algemeenen vrede ten dienste komt, stellig heugelijk. Er zijn men- schen zoo goed als natiën, die alleen door bittere ondervindingen er toe gebracht ku.inen worden om een voor hen onaangename waar heid te erkennen. Als de ontgoochelingen, die Frankrijk nu ondervindt, ten gevolge hebben dat Frankrijk uit de hypnose gewekt wordt, waarmee het naar de opening in de Vogeezen staarde, dan is dit een gebeurtenis die in het belang van den vrede en de beschaving slechts met vreugde te begroeten is. Door een wezenlijken omkeer in de Fransche politiek, besluit de Kölnische, zou, verondersteld dat hij duurzaam is, de besten digheid van de toestanden in Europa opnieuw versterkt worden. Reeds den 31 en D .et mber had de opper rechter op Samoa verklaard dat Malieloa Tanoe tot koning, ei) Tamascse tot onderko ning gekozen was. De Engelsche, Duitsche en Aruerikaansche consulsconfereerden daarop met den commandant van het Engelsche en van het Duitsche oorlogsschip de Duitsche consul verklaarde toen dat hij Malietoa nie' zou erkennen. Nu verzamelden zich de inboorlingen iu grootëu ge'aie te Molinoe en zij omringden den zetel van het gemeente bestuur. De vijandelijkheden begonnen de len Januari. Malietoa verloor 500 man, die 'krijgsgevangen werden gemaakt, en hij en Samatese vluchtten op de Porpoise. Ook de opperrechter nam daar zijn toevlucht De kanonnen der oorlogsschepen hielden verder de muiters in bedwang, maar konden niet verhinderen dat veel huizen te Apia en veel plantages in den omtrek vernield werden. De consuls besloten, Matailta als voorloopig koning te erkennen, in afwachting van nadere instructies. Dr. Raffel, voorzitter van den gemeenteraad, en de Duitsche consul, sloten later het gerechtshof verklarende dat de rechterlijke macht bij henzelf berustte. De Engelsche en Amerikaansche consuls bewerk ten toen dat een atdeeling troepen van de Porpoise geland werd, en nu nam de opperrechter weer zijn intrek in het gerechts gebouw. Ma'aata hield zich op een opstand voorbereid. De opgewondenheid duurt voort en het verluidt, dat drie Engelsche oorlogsschepen van het Aastralisshe eskader last hebben gekregen naar Samoa te gaan zoo ook een Amerika msch oorlogsschip van Honoloeloe. De groep Catalonische bankiers, die de Spaansche regcering onlangs 20 milicien pese ta's heeft geleend, weigert meer geld toe te staan. De minister van financiën heeft nu met eenige moeite nogmaals 20 milioen van de Spaansche bank losgekregen. De financieele quaestie blijlt aan de orde van den dag. Bin nenkort vervalt de coupon der Philippijnsche leening en over 21/g maand die van Cuba. De regeeiingkan nauwelijks geld vinden voor de dagelijksche behoeften, terwijl voor de repatrieeiing der troepen op Cuba weder 100 milioen noodig zal zijn. Sedert 1868 hebben de oorlogen op Cuba en Porto-Rico Spanje 4900 niillioen gekost. De nota en het programma betreffende de ontwapeningsconferentie zijn niet aan de kabinetten der mogendheden gezonden door de vreemde vertegenwoordigers in Rusland, maar de Russische minister van buitenland- sche zaken, graaf Murawiew, heeft ze 12 Ja nuari j.l. doen ter hand stellen aan de gezanteu en vertegenwoordigers der verschillenhe lan den te St. Petersburg. In het Deensche Folkething heeft de minister van oorlog verklaard, dat Denemarken er naar moet trachten ziju neutraliteit te bewaren, zoodat een groote mogendheid zich tweemaal zal bedenken, voor het het land aanvalt, indien dit weigert een eventueeleu eisch dier mogendheid in te willigen. De bes'aande verdedigingsmiddelen zijn bijna voldoende, om aan dat doel te beantwoorden. Bij de opening van den Zweedschen Rijksdag heeft minister Boström gezegd dat, wat ook de uitkomst mocht zijn van het manifest van den Tsaar, de bijeenroeping van de conferentie niet in zich sloot dat eenig land de noodzakelijke maatregelen tot zelf verdediging mocht verwaarloozen. Wat Zwe den betrof, het moest zijn verdedigingsmid delen versterkenze waren veel te zwak, zoowel te land als ter zee. van Dr. WILLIAMS Ziehier wat een huisvader, de heer A. Fraber, 53 Daniel Stolpertstraat, te Amsterdam, ons dan 25 September 1898 schreef Mijne vrouw was reeds meer dan een jaar lijdende en had zulke hevige pijnen in den voet dat het haar onmogelijk was iets in haar huishouden uit te voe ren, zij kon van haar stoel niet opstaan, wij waren ten einde raad: totdat wij op toevallige wijze de wonderbare genezingen lazen verkregen door de Pink Pillen van Dr. Williams. Komaan, zeide ik tot mijne vrouw (zoo schrijft hij), laten wij ze eens probeeren, baat 't niet, 't schaadt niet, maar wat een succesik kan U verkla ren dat Uwe onovertreffelijke Pink Pillen de beste uitwerking gehad hebben. Naeenige doozen gebruikt te bebben, vond zij dat haar lichaamsgestel veel beter was, maar de voet nog niet geheel; na nog eenigen tijd voortgegaan te hebben, kwam er wat kracht in den voet terug en als zij op een stoel zat kon zij haar voet zonder behulp van iemand op een anderen stoel leggen en voorheen vreesden wij eene gehetle verlamming. Wat de gezondheid betreft, deze is uitstekend ge worden en de eotlust is teruggekomen. Zij kan thans met behulp van een stokje hare huiselijke werkzaamheden verrichten, ja, zelfs doet zij de kleine wasch, 't welk zij in geen jaar had kunnen doen. Voor een jaar geleden moest mijne vrouw te bed blijven of in een stoel zitten. Nooit hadden wij gedacht dat mijne vrouw nog eens zoo flink zou worden. Nog steeds gaan wij voort met de Pink Pillen te gebruiken in de hoop en met het vertrouwen dat de voet nog eens geheel en al hersteld mag worden. Waar hot maar te pas komt beveel ik Uwe Pink Pillen aan, want zij hebben bij mijne vrouw won deren gedaan. Het is een ieder gemakkelijk zich van de waarheid van 't bovenstaande te overtuigen. Uit Heeten, gemeente Raalte, werd ons den 15 Jnni 1898 't volgende geschreven Mijnheer Snabilié Van den eenen dag op den anderen heb ik het het uitgesteld om U te schrijven over het wonder volle succes met Uwe Pink Pillen van Dr Williams. Alvorens verder te gaan verzoek ik U mij nog 6 doosjes van Uwe wonderpillen te zenden. Mijne vrouw a t zegt, zij kunnen met recht won derpillen ge noemd worden. U moet dan we ten, dat mijne vrouw van haar jeugd af aan altijd zwak ge weest is en erg zenuwachtig en tevens veel last had van rheu- matiek. Zij heeft veel moeten lijden aan hartkloppin gen en hoofdpijn en daarbij gedu rig maagpijn en benauwdheid op de borst en om het hart. Zij heeft op die wijze lang geworsteld en dacht dat voor hare kwalen geene middelen gewassen warsn. Ruim een maand voor dat zij Uwe wonderpillen gebruikte, kreeg zij pijn in de rug en in de zijden, maagpijn en alle dagen hoofdpijn, en gevoelde eene algemeene verzwakking in al hare ledematen, zoodat zij met veel moeite haar dagelijksch werk kon ver richten. Toen zij gedurende eenige dagen Uwe pillen gebruikt had, werd zij aanmerkelijk beter en kon met minder vermoeidheid haar werk verrichten. Door duizeligheid, veroorzaakt door verzwakking eens gevallen zijnde, had zij haarband gekwetst, na gebruik Uwer Pink Pillen is zij geheel er van genezen. Hoogachtend, H. M. Hartkamp. Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het omhulsel staatPilules Pink pour Personnes Pales du D' Williams 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs f. 1,75 de doos, f. 9. per 6 doozen. Verkrijgbaar hij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig depothouder voor Ne derland en Apotheken. Franco toezennding tegen postwissel. Eslerhazy. Esierhazy, die Woensdag te Rotterdam teruggekomen was. is dien middag half 3 van het station Beurs aldaar vertrok ken, na een plaatskaart le kl. naar Parijs genomen te hebben. Ook zijn koffers ziju daarheen geadresseerd. Dien avond is hij te elf uur twintig minuten te Parijs aange komen. Hij weigerde elk onderhoud. Er had geen enkel bijzonder voorval plaats. Tachtig soldaten van een litiieregiment in garnizoen te Sens zijn plotseling ziek ge worden onder verschijnselen van onpasselijk heid, brakerijen en diarrhee, welke vergiftiging deden vermoeden. Bij onderzoek is gebleken, dat de vergiftiging veroorzaakt is door het gebruik van verduurzaamde levensmiddelen. Een soldaat is overleden. Dinsdag was het vier jaar geleden, dat Felix Fame tot president der republiek werd gekozen. 17 Januari 1902 is het tijdperk van zijn presidentschap om en dan moet opnieuw de verkiezing plaats hebben. De «Coude de Venadito», die. het stoffelijk overschot van Columbus (of wat men daarvoor houdt) uii Havana naar Spanje terugbrengt, is te Cadix aangekomen. Het gebeente zal nu op het adviesjacht Giraldo worden over gebracht, om langs de Guadalquivir naar Sevilla te worden gezonden. Een prachtig, door Susillo ontworpen gedenkteeken, niet ver van de plaats, waar Columbus' zoon begraven ligt, is voor de ontvangst in gereedheid ge— brach'. Op den dag der plechtige bijzetting wordt op alle openbare gebouwen de vlag halfstok geheschen, en de straten, die de lijkstoet doortrekt, worden met rouwkleeden behangen. Het garnizoen zal laDgs de straten geschaard zijn. De hertog van Veragua, de eenig nog levende afstammeling van den grooten reiziger, is reeds naar Sevilla ver trokken, om bij de plechtigheid tegenwoordig te zijn. De Daily News heeft al dezer dagen de waarde van de Fransche onderzeesche torpe doboot, de Gustave Zédé, betwijfeld en in de Times stelt een inzender de toekomstige vijanden van Frankrijk over het gevaar, dat hen van de Gustave Zédé's dreigt gerust. Hij herinnert daartoe wat er in Spanje met de Peral, een dergelijk vaartuig gebemd is. De Peral liep iu September 1888 ie water zij weid uitgerust met een dubbele schroef, een elecirischen motor en een toestel voor het werpen van torpedo's. Zij kon zoo ver onder de oppervlakte zinken dat alleen de vlagge— stok boven water stak. De proeftochten gelukten en de Peral liet een oud schip met een torpedo, van onderen afgevuurd, in de lucht vliegen. Algemeen zong men den lof van de onderzeesche boot, en in Spanje weid, gelijk nu in de Matin voor een tweede Gustave Zédé geschiedt, een inschrijving geopend om nog een vaariuig als de Peral te bouwen. Sedert dien heeft men van de heelc zaak nooit meer iets gehoord. Indertijd wist men wonderen »e vei tellen van de Goubet en de Gymnote, onderzeesche torpedobooten van de Fransche marine wat is er van dien roem gebleven 't Verkeer in Zwitserland is er door het weder droevig aan toe. Vooral uit Grauw- bunderland luiden de berichten over de post ongunstig. Over den Fluelapas is het postver keer wegens gevaar van lawines verstoord. Tusschen Davos en Fraueokirch erge sneeuw vallen. De postCliur-Pontresina moest om een geweldige lawine terugkeeren. De Ofenberg- pas is niet te passeeren. Van alle kanten komen tijdingen van over stroomingen. Tusschen Reidenbach en Weis senbach in het Simmendal is de straatweg over een lengte van 30 meter diep onder de modder gezet. Te Burgdorf ontstond groot gevaar, de brandweer kwam te hulp. Te Emmenschachen is het kanaal onder den waterdruk bezweken. Het dorp Courtelary iu het St. Immerdal staat bijna geheel onder water. Te Bcltterkindeu zijn een aantal huizen ondergeloopen. Het geheele Oberlaud bijna heeft schade geleden. Ook in het Ormonddal heeft het water leelijk huisgehouden. Te Les Mosses is een brug weggeslagen en een chalet verwoest. en Waalwijk) 2Q Januari ]899_ Grave

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 2